Hirdetés
- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Programozás topic
- (kiemelt téma)
-
50 - 1
21060 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 06:18 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
gesuz
senior tag
-
emvy
félisten
-
JulWCZar
senior tag
-
JulWCZar
senior tag
Adatvesztés nélküli tömörítés:
Input: AAAABBBB
Output: A4B4
Ennél komplexebb tömörítőt még nem írtam
-
JulWCZar
senior tag
Nekem a Delphi jön be nagyon, talán azért mert pascallal kezdtem.
(najó, LOGOval kezdtem, bár azt megutáltam, mert sehogysem sikerült oprencert írnom vele
) -
gesuz
senior tag
Az is jó ha valaki tud nekem mondani valamit az adat vesztés nélküli törmörítési eljárásokról
-
gesuz
senior tag
-
gesuz
senior tag
-
KovacsUr
addikt
-
gesuz
senior tag
Teljesen lámer vagyok a témában, de kéne egy kis algoritmus ,ahhoz, hogy 8knyi 8bites adatot törmöritsek ez egy mintavett jel.
-
Superman
nagyúr
Én is hozzászólnék, bár annak idején idítottam egy ilyen topikot és nem volt nagy sikere.
Szóval: Visual C++, Visual Basic.NET, C# (most tanulom) jöhet, illetve beszélgethetünk ezekről, meg egyéb a .NET keretrendszerben felmerülő problémákról. -
#57764352
törölt tag
Hááát!
most megfeneklett a topic!
Ne máá! -
CharlieDrop
veterán
Nah, akkor bedobom a nagy szavakat.
NetExpress, PowerCobol.
Valaki konyít hozzájuk?
hmm, senki sem?
-
CharlieDrop
veterán
Nah, akkor bedobom a nagy szavakat.
NetExpress, PowerCobol.
Valaki konyít hozzájuk?
-
#57764352
törölt tag
Hella!
Bocsi az újjabb hozászólásért, de nem akartam az előbbi hozzászólásommal összekeverni.
Szal a programozás, nálam eddig úgy kezdődött,hogy leültem és akkor ami jött, ill. nem jött.
Most pedig eldöntöttem, hogy dokumentálok, összegzek, mondatleíró nyelv, meg hasonló előkészletek.
Most el se kezdem, mert nincs mit programoznom, ill. egy kanyi ötletem sincs.
Megörjít ez a terméketlenség.. -
#57764352
törölt tag
Hella!
Az a PHP-s könyv érdekelne, honnan lehet leszedni, PLZZ válaszoljatok!
Elég fontos lenne!
Igazábol a JAVA-t nem szeretem, de lehet, hogy egy picit azért idegenkedek tőle, mert előtte Delphiztem, és nem sok ideje foglalkozom vele.. -
Hercooles
aktív tag
CSá csávó, vagy aki segit!
Kéne C-be 1 progi,mégpedig mátrixszorzásos! elég a forráskód!
2 előre megadott mxet kéne összesoroznia, A-t és B-t C-be!!!
NxM, MxL, NxL, melyek konstansok.
Please HELP ME!!!!
Mihamarabb!!! -
Dr.Burn
őstag
Hello! Nekem inkább a könyv cínét mondd! És mennyibe került?
-
rog
addikt
igazabol a tp 5.5-ot a 10 ev miatt irtam..

-
Superman
nagyúr
Szerintem is így van, de azt is meg kell jegyeznem, hogy a Borland Pascal azért némileg más, mint mondjuk a Turbo Pascal (akár a 7 -es is). ha az általánosságok szintjén beszélünk, akkor az egy teljes értékű objektum orientált nyelv.
-
Fisha
őstag
Superman, ugye nem haragszol, ha nem megyünk ebbe bele. Bő 10 év programozás után nekem ez a tapasztalatom, de igazán sosem akart megcáfolni senki (illetve ezt én nem propagáltam egyáltalán, a ''szakemberek'' körében nekem eddig általánosnak tűnt a nézet...).
A Basic strukturáltságának némileg gátat szab a Struct, a Rec és az Union finoman szólva is véges lehetőségtára, a Pascall ellenben olyan messze van az objektumoktól, mint Makó Jeruzsálemtől (példa: örökölt objektumok, polimorfizmus, dinamikus objektumok, stb, stb, stb...). Biztos mindkét nyelvet felpeccselték azóta, és a Visual Basic pl fullra objektumokra épül, de minek, ha van C++/Java nyelv is?
No, de itt zárjuk le, mert endless téma (ráadásul szerintem nem is vitatéma, mert egyértelmű, így nem lennék jó alany).Vegre egy igazi ''elvtars''..

Jomagam is beleszerelmesedtem a javaba, meghozza a gyonyoru OO szemlelete miatt. Tenyleg miert is nem jsp alapu a site?
Hogy vagy kepes abban a gany phpben dolgozni? Szornyu egy ''nyelv''. Scriptnek indult de reg tulnotte magat, es sajnos olyan dolgokra hasznaljak manapsag, amire szerintem egyaltalan nem valo. Egyetlen idegesitobb nyelvet ismerek nala, ami meg sajna a sajat feladatat is csak nehezen kepes ellatni: a javascript. Amit ott a this kulcsszoval muveltek az a bun netovabbja...
-
rog
addikt
''a pascal szerintem a turbo pascal 5.5(1989) ota objektum orientalt''
Hi!
Úgy is mondhatjuk. Helyesebb viszont úgy, hogy ''belehekkeltek'' valamit, hogy legyen benne az is... Tudom, próbálkoztam vele és muitán megismertem, hogy hogyan is kéne objektumorientáltan programozni, utána tűnt fel, mekkora szar...
Gondolom a Delphiben már megoldották, azt egyáltalán nem ismerem.
Üdv,
Mikey.
-
-mikey-
csendes tag
''a pascal szerintem a turbo pascal 5.5(1989) ota objektum orientalt''
Hi!
Úgy is mondhatjuk. Helyesebb viszont úgy, hogy ''belehekkeltek'' valamit, hogy legyen benne az is... Tudom, próbálkoztam vele és muitán megismertem, hogy hogyan is kéne objektumorientáltan programozni, utána tűnt fel, mekkora szar...
Gondolom a Delphiben már megoldották, azt egyáltalán nem ismerem.
Üdv,
Mikey. -
tothjozsef
aktív tag
Én Java-ban és C++ -ban szívesen segítek, ha tudok!
-
rog
addikt
a pascal szerintem a turbo pascal 5.5(1989) ota objektum orientalt

csak ugy kozbeszurtam,.
paersze direkt nem parcinak mondom, mert szerinte egyertelmuen, nem igy van
-
Superman
nagyúr
Superman, ugye nem haragszol, ha nem megyünk ebbe bele. Bő 10 év programozás után nekem ez a tapasztalatom, de igazán sosem akart megcáfolni senki (illetve ezt én nem propagáltam egyáltalán, a ''szakemberek'' körében nekem eddig általánosnak tűnt a nézet...).
A Basic strukturáltságának némileg gátat szab a Struct, a Rec és az Union finoman szólva is véges lehetőségtára, a Pascall ellenben olyan messze van az objektumoktól, mint Makó Jeruzsálemtől (példa: örökölt objektumok, polimorfizmus, dinamikus objektumok, stb, stb, stb...). Biztos mindkét nyelvet felpeccselték azóta, és a Visual Basic pl fullra objektumokra épül, de minek, ha van C++/Java nyelv is?
No, de itt zárjuk le, mert endless téma (ráadásul szerintem nem is vitatéma, mert egyértelmű, így nem lennék jó alany).Ahogy gondolod. Végül is elméleti alapokon lehet kedvelni és nem kedvelni egy programnyelvet, a gyakorlatban meg mindenki azt használ, amit akar (ami egy feladathoz a legmegfelelőbbnek tűnik) és amit tud.
-
biker
nagyúr
mire elolvasod a php-24orás könyvet, meg fogod érteni a manualt!

én is igy kezdtem.
a problémás részekben meg Parci (thx) segített, mikor volt fölös prociideje
szerintem könnyen tanulható, és érthető nyelvezet. -
Bozz
tag
-
Tele von Zsinór
őstag
Bocs, valami félrenyomtam. Szóval megtekinthető a http://putraware.ini.hu címen. A CD-Nyilvántartót mindenkinek a figyelmébe ajánlom.
Zsinór -
Tele von Zsinór
őstag
Hali.
Programozás fórumnak a www.hwsw.hu fórumjának colloquia academia/communitas magistrorum szekcióját ajánlom.
Amúgy én Delphizek, szeretem, jó nyelv. A (jobb/komolyabb) programjaim megtekinthetők -
Parci
HÁZIGAZDA
-
Ahhoj
aktív tag
csontváz: én annyit tudok segíteni, hogy nekem van könyvem róla, de eddig nem igazán izgatta a fantáziámat, hogy beleolvassak
ha egyszerűt kérdezel, megpróbálhatom megnézni, de hát ez nem sok minden...
(én vagyok az első, akinek sikerült úgy beszélnie, mint aki ért hozzá, de nem is...)

-
Parci
HÁZIGAZDA
''A Pascal és a Basic viszont szerintem sem az igazi strukturált, sem az objektum orientált programozásra nem alkalmasak.''
Konkrétumok? Bizonyíték? Mondhatom, hogy ez meg az szerintem nem igazán alkalmas erre vagy arra, de akkor támasszam is lá, mert ez így nem zöbb deklarációnál. Beszéljünk konkrétabban a dologról.Superman, ugye nem haragszol, ha nem megyünk ebbe bele. Bő 10 év programozás után nekem ez a tapasztalatom, de igazán sosem akart megcáfolni senki (illetve ezt én nem propagáltam egyáltalán, a ''szakemberek'' körében nekem eddig általánosnak tűnt a nézet...).
A Basic strukturáltságának némileg gátat szab a Struct, a Rec és az Union finoman szólva is véges lehetőségtára, a Pascall ellenben olyan messze van az objektumoktól, mint Makó Jeruzsálemtől (példa: örökölt objektumok, polimorfizmus, dinamikus objektumok, stb, stb, stb...). Biztos mindkét nyelvet felpeccselték azóta, és a Visual Basic pl fullra objektumokra épül, de minek, ha van C++/Java nyelv is?
No, de itt zárjuk le, mert endless téma (ráadásul szerintem nem is vitatéma, mert egyértelmű, így nem lennék jó alany). -
Superman
nagyúr
''A Pascal és a Basic viszont szerintem sem az igazi strukturált, sem az objektum orientált programozásra nem alkalmasak.''
Konkrétumok? Bizonyíték? Mondhatom, hogy ez meg az szerintem nem igazán alkalmas erre vagy arra, de akkor támasszam is lá, mert ez így nem zöbb deklarációnál. Beszéljünk konkrétabban a dologról. -
Dr.Burn
őstag
Senki semmit C++ script programozási nyelvről?

Peddig fontos lenne mert meg is kénne tanulnom! -
Parci
HÁZIGAZDA
A pascal, a C++ és a Basic miért nem tetszenek neked? Azért egy kliens -
szerver programozást inkább Delphiben (bocs: Borland Pascalban) vállalnék,
mint PhP -ben. A Delphi - nek nagy a népszerűsége, a levelezőlisták tömve
vannak, rengeteg mindenhez jó, éppúgy ahogyan a Visual Basic. Nem tudom mi
bajod van velük, a legtöbb programozót ilyen ismeretekkel kersik. (Visual
Studio.Net, Delphi, stb.)A C++ -szal semmi bajom, komoly nyelv (bár elméleti értelemben a Java tisztább). A Pascal és a Basic viszont szerintem sem az igazi strukturált, sem az objektum orientált programozásra nem alkalmasak.
Rengeteg embert keresnek ilyen-olyan feladatokkal, de ez nem jelenti azt, hogy az adott programnyelv jó. Megjegyzem, a .php is egy rakás ''szemét'', legkevésbé sem kedvelem.
Az ASM és a Java már valami, különböző feladatokra, persze
.
A .PHP adminos kérdés pedig valóban túl tág, konkrét kérdesekre tudok csak válaszolni. -
Dr.Burn
őstag
Ismeri valaki a C++ script programozást? Ha igen akor segíthetne valami doksit adni róla mert megkénne tanulnom! Egy játék fejlesztő cucc ezt a nyelvet követeli!!
Amugy tud valaki 3D Max Studioban dolgozni? Mert szerintem egy kicsit nehéz (bonyolult)
Amugy a Qbasic a legkönyebb nyelv szerintem 
-
Bozz
tag
Engem php-ben az érdekelne, hogyan kell nekilátni egy olyan weboldalnak, ami adminnal rendelkezik. Lehet hogy ez nagyon tágnak tűnik, de en csak a körvonalaira lennék kíváncsi.
-
Superman
nagyúr
A pascal, a C++ és a Basic miért nem tetszenek neked? Azért egy kliens -
szerver programozást inkább Delphiben (bocs: Borland Pascalban) vállalnék,
mint PhP -ben. A Delphi - nek nagy a népszerűsége, a levelezőlisták tömve
vannak, rengeteg mindenhez jó, éppúgy ahogyan a Visual Basic. Nem tudom mi
bajod van velük, a legtöbb programozót ilyen ismeretekkel kersik. (Visual
Studio.Net, Delphi, stb.) -
Parci
HÁZIGAZDA
-
CsendPenge
őstag
-
Bozz
tag
Engem speciel a php érdekelne most. Van itt sok hozzáértő?
-
Clyde22_
tag
-
Clyde22_
tag
OK. Elsö kérdés:
Ért itt vki a Maya MEL script-hez? -
Superman
nagyúr
Én egyszer már megpróbáltam, de nem jött össze. Szívesen benne lennék ilyesmiben, de szerintem - bár nem vagyok ellendrukker - de nem fog sikerülni. Gondoljatok bele: sokkal könnyebb magunkat videokártyaszakértőnek kiadni, mint gy programon dolgozni ezer apró buktatójával együtt.
-
tothjozsef
aktív tag
-
szekreny
tag
Szerintem is csináljunk egyet itt!Biztos vagyok benne, hogy van elég hozzáértő tag...
-
Bagoly
senior tag
T betűvel kezdődő, terminátor szóra hasonlító nevű szájt (régi álnevén LX)
coder fóruma.
www.t@@m@nál.hu
De inkább itt olvasgass! (Így azért még belefér, ugye Parci?
) -
tothjozsef
aktív tag
-
Gollam
tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
21060 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Programozás topic
- (kiemelt téma)
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Xbox Games Showcase 2026 - Íme az összes bejelentés egy helyen!
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Rengeteg pénzre van szüksége a Google-nek az AI bővítésére
- Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
- Balu77: MS365 home family (6usr) kalandok, miért nem ér semmit az 5 csillagos értékelés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Vezetékes FEJhallgatók
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S25 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új Dell Pro 14 Plus Ultra5 238V vPro 8mag 32GB RAM 512GB SSD Intel Arc iGPU 130V Win11 Pro Garancia
- Lenovo L13 Core i3-10110U / 4GB DDR4
- 4db GAINWARD RTX 4090 Phantom HŰTÉS!
- Új Acer V15 Nitro FHD IPS 165Hz i9-13900H 14mag 16GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


).



)


