Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#128001) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#128000) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

"Hát én ránézésre meg nem mondom"

Talán ha lemérnéd, nem lenne egyszerűbb!!?? :D (csak egy vonalzó, mérőszalag, colstok, vagy egyéb más mérésre alkalmas eszköz kell hozzá. ;) )

Hmm ....

(#128002) rayoliviero válasza Nemir Ombe (#128001) üzenetére

rayoliviero
(PH! kedvence)

Jó, akkor csak átmérőt kell mérni ezek szerint.

Azt hittem valami menetemelkedést jelöl. :B

(#128003) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#128002) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

“Azt hittem valami menetemelkedést jelöl.”

Azt is,az az “M”. ;)

Hmm ....

(#128004) liszi70 válasza rayoliviero (#128002) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Az M az nem menetemelkedés, és az MA RSW 12-be nem a "hagyományos" menetemelkedésű csavar kell, hanem sűrűbb. Nem tudom, hogy a SuperSpike-nak milyen menetemelkedésű a menete, bele kellene próbálni.

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#128005) bajnokpityu válasza liszi70 (#128004) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

az M az a metrikus menetemelkedés. Hülye angolok gondolom nem ilyet használnak az MA subban, és gondolom a menet is fordítva emelkedik..

Ha igy van nem lesz jó a superspike egyik tüskéje se direktbe. talán kívül-belül mentes átalakító létezik, hogy M6ra fordítsa át, de sztem vegyen inkább sima nagy szilárdságú ángol szabványos csavart, és hegyeztesse ki esztergályossal.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#128006) Nemir Ombe válasza liszi70 (#128004) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Kis segítség ;)

[link]

(#128007) liszi70:
Az “M” a menet “tipusát” jelöli; metrikus.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#128007) liszi70 válasza bajnokpityu (#128005) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Tudom, hogy M, mint metrikus, ezzel együtt az M8 szerintem nem a menetemelkedést jelöli, hanem az átmérőt. A menetemelkedés jele a P.

Nemir : A segítséget ne nekem címezd, hanem Gazsinak, neki kell megtudnia, hogy milyen menetemelkedésű a Super Spikes. :D

[ Szerkesztve ]

(#128008) Nemir Ombe válasza liszi70 (#128007) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Jó ha Te is tudod. ;) :D

Hmm ....

(#128009) bajnokpityu válasza liszi70 (#128007) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

[link]

valóban az M az nem metrikust jelent (bár gépészek igy használják a környezetemben) hanem ISO szerinti menetemelkedést.

na mindegy, lényeg, h bele kell próbálni, de magam részéről esélyesnek látom, hogy nem fog belemenni a superspike.

jelölési szabványok szeretnek igy röviditeni. pl nálunk B500 az betonacél 500N/mm2 szakítószilárdsággal-t jelent. vagy C mint concrete C16.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#128010) liszi70 válasza Nemir Ombe (#128008) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Rákerestem. :)

Pityu : Hol látsz ott olyat, hogy M = menetemelkedés? Én csak olyat látok, hogy Menet jele d=D Menet-emelkedés P. :D

[ Szerkesztve ]

(#128011) Nemir Ombe válasza liszi70 (#128010) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Érdekes; anno én is úgy tanultam,ahogy feljebb irták “M” - metrikus,“W” - withworth,stb .... de üsse kavics,legyen így. :D

Ragaszthatót kell venni belőle és nincs gond. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#128012) Dorian

Dorian
(PH! nagyúr)

Következő a megoldás:
MA GS20-imhoz nem voltak meg a tüskék. Írtam a Monitor Audio-nak és küldtek gyári tüskeszettet, ingyen. Subhoz is biztos van eredetileg gyári tüske.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#128013) XARAI

XARAI
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Yamaha RX-V577-es erősítőm van.
"Teljesítménye 95 W (8 Ohm, 2 csatornás módban) illetve 80 W amennyiben a frekvencia átvitelét 20 Hz-20kHz-es tartományban specifikálják (8 Ohm, két csatornát meghajtva)."
Véleményetek szerint mekkora teljesítményű aktív sub-ot vegyek hozzá, amivel jó hatást érhetek el ezek a paraméterek között?

(#128014) Nemir Ombe válasza XARAI (#128013) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Amekkora a szobád méretéhez (négyzetméter) pontosabban légköbméteréhez illik. ;)

Hmm ....

(#128015) XARAI válasza Nemir Ombe (#128014) üzenetére

XARAI
(kvázi-tag)

20 m2 a szoba.

[ Szerkesztve ]

(#128016) rayoliviero

rayoliviero
(PH! kedvence)

Lemértem amúgy, 9 mm, akárhogy mérem. A mostani tüske így néz ki, ami benne van. Akitől vettem, szerinte ez M8.

Volt gyári tüske is normális gyárilag a ládához, csak azt nem adták anno oda a srácnak sem, akitől vettem.

Dorian: Számlát nem kellett küldeni mellé? Mert ilyet már én is hallottam számítógép háznál, de ott számlát kértek a vásárlásról és csak úgy küldtek ingyen alkatrészt (USB 3 csatlakozót).
Sajnos ehhez a ládához nincs meg a számla.

[ Szerkesztve ]

(#128017) MarioAna

MarioAna
(senior tag)

Üdvözlet!
Adott egy 5.1-es hangfalrendszer (Creative G500 halott erősítővel) specifikációi:
Max teljesítmény: 310W (5*36 szatelitek+130W mélynyomó)
A szatelitek 8, a mélynyomó 6 Ohm-os.
Mivel maga a setup teljesítménye nekem bőven túl sok (sosem hallgattam 25%-nál nagyobb hangerőn) de a minősége viszont elég számomra PC-hez (tudom, közel sem audiofil kategória) így elhalálozása miatt arra gondoltam, hogy vennék hozzá egy 6 csatornás (5.1) házimozi erősítőt és rákötném a hangfalakat, hogy az hajtsa meg.
Van bármi tényező amire figyelni kell egy ilyen szett meghajtásához (5*36W 8Ohm, 1*130W 6Ohm) tervezett erősítő megvételénél? Egy Xonar DG hangkártya szolgáltatná a jelet gépről.
Annyira nem vagyok otthon erősítőkben, ezért is szeretném kikérni a hozzértők véleményét.
Előre is köszönöm! :R

(#128018) Nemir Ombe válasza XARAI (#128015) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Irhatnál kb. árat is különben ilyeneket fognak ajánlgatni. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#128019) XARAI válasza Nemir Ombe (#128018) üzenetére

XARAI
(kvázi-tag)

Jogos. :) De igazából a teljesítményre lennék kíváncsi, hogy mekkora sub kell hozzá, hogy szinkronba legyen a többi hangszóró teljesítményével.

(#128020) liszi70 válasza rayoliviero (#128016) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Akkor tuti nem jó a SuperSpikes hozzá. 10-es sűrű menetű. Próbáld meg azt, amit Dorian mondott, hátha tényleg küldenek gyári tüskét. Egy próbát megér. :)

(#128021) Nemir Ombe válasza XARAI (#128019) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Nem a többi dobozzal kell “szinkronba” lennie,hanem a szobád méretével.

Amit linkeltem,az is tökéletesen megfelene,max. kevésbé tekernéd fel rajta a hangerőt. ;)

(#128019) XARAI:
.... és egy 5.1-es erősítőn hová kötnéd a jelenlegi sub-od?

#128020) liszi70 :
Ezt igy a kép alapján .... !? Nem semmi!! :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#128022) liszi70 válasza Nemir Ombe (#128021) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

"Ezt igy a kép alapján .... !? Nem semmi!! :D"

Hát, mivel 9-et mért, így nyolcas nem lehet, csak 10-es. És, hogy sűrű menetű, az egészen biztos, mert emlékszem rá. (De látszik is. :P )

(#128023) rayoliviero válasza Nemir Ombe (#128021) üzenetére

rayoliviero
(PH! kedvence)

Soundcare kép. Pedig pont azt mondták, hogy kép alapján már össze tudom hasonlítani. Én sajnos nem.

(#128024) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#128016) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Sétálj el egy “csavarboltba” vegyél egy M8-as csavart és próbáld bele (kb. 20Ft) ha jó,akkor tudod mi kell bele,ha nem,akkor még mindig írhatsz a gyartónak. ;)

(meg vegyél 1 10-est is a biztonság kevéért :D )

Amúgy linketlem nemrég egy “csodatüske” mérettáblázatot,pl. megnézhetnéd azt is. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#128025) liszi70 válasza Nemir Ombe (#128024) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Miért akarsz kitolni vele, hogy 8-as sima csavart vegyen? :D

Szerk.: Ja, szerkesztettél még hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#128026) rayoliviero válasza Nemir Ombe (#128024) üzenetére

rayoliviero
(PH! kedvence)

Már megtettem volna, csak hétvége van, nincs nyitva. Hétfőtől pedig egyfolytában gyakorlatom van, reggeltől estig. Ezért már meg akartam rendelni a Soundcare-t vasárnap, holnap, hogy barátnőm át tudja venni, mert ő is csak max keddig tudja.

Megpróbálok egy fórumtárstól szerezni egy M8-as csavart a Debrecen topikban.

Létezik amúgy valami Monitor Audio talp, átalakító, most mondta telón Ádám. Csak olyat szerezni művészet. Max a gyártótól lehet.

(#128027) blakey válasza rayoliviero (#128026) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Obi, Praktiker esetleg nem játszik?

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#128028) Dorian válasza rayoliviero (#128016) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Nem kértek semmit, én is használtan vettem.
Azt hazudtam, h költözéskor eltűnt. :B

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#128029) arcitec válasza rayoliviero (#128023) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Nem olcsó, de pl. nekem ilyen van. Egyszerűen tökéletes ...Több féle csavar van hozzá. Azt persze nem tudom más sub-hoz épp jó-e. Meg kell kérdezni. Kicsit sarkítva, olyan mintha légpárnán lenne...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#128030) rayoliviero válasza Dorian (#128028) üzenetére

rayoliviero
(PH! kedvence)

Ezt akkor bepróbálom én is, attól függetlenül, hogy addig is veszek. Holnap küldöm is az e-mailt nekik.

Ehhez néztem a gyári tüskét, ránézésre is vagy 20 ropi minimum. Gondolom, akkor a GS-hez még komolyabb lehet.

arcitec: Nekem bevált a Soundcare. ami csak 14 ezer. Öntapadósat csak végszükség esetén veszek.

blakley: De.
Most írták, hogy egy AAA elem pont 10 mm, ahhoz tudom hasonlítani. A 8-as csavr pedig 7,8 mm kellene legyen tolómérővel, ami nincs itthon.

[ Szerkesztve ]

(#128031) arcitec válasza rayoliviero (#128030) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Az SVS mióta öntapadós 25eft ért. Vagy 3-4 féle csavart adnak hozzá.Nem gondolod, hogy gádzsit adnak, ez tuti termék, mint maga a sub is -a többi mellett ...

[ Szerkesztve ]

(#128032) rayoliviero válasza arcitec (#128031) üzenetére

rayoliviero
(PH! kedvence)

Ja, bocs akkor. :B

A Soundcare sem rossz, nagyon sokan használják megelégedéssel AVX-en is. Még 14 ezret is sajnálok egy tüskeszettre, nem még 25-öt. Csak muszájból veszem, hogy ne rezonáljon, de arra bőven megteszi a Soundcare, mert volt már olyanom. Még az teszik benne, hogy emel a mélynyomón és jobban is néz ki.

blakley: Holnap beviszem a jelenlegi tüskét a Praktikerbe. Ott majd összehasonlítják és lemérik akkor. De most írták priviben, hogy az RXW-hez volt jó az M8. Ami nem jó hír. Mert akkor ehhez se igen lesz jó.

Tamoo: Próbálom, jelenleg is az van alatta, alátéttel. De rezonál nagyon a láda nagyobb hangerőn (már félnél).

szerk: Ezeket még nem próbáltam. Nem réz alátét van alatta amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#128033) Tamoo válasza rayoliviero (#128032) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Miért nem próbálod azzal amit adtak? ... csak vegyél hozzá valami alátétet.

Szerk. Másfajta alátét ... alátét alá valami kis gumilap/darab?

[ Szerkesztve ]

(#128034) arcitec válasza rayoliviero (#128032) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Igaz mint írtam nem olcsó, de mintha légpárnás lenne. Van eredeti talp is, de lényeges, hogy ne legyen kemény, mert attól is - azon is - rezonálhat akár, főleg ha kövön van példul. Szőnyegen nyilván más.Nekem ez bevált, egyszeri beruházás és tökéletesen kifogástalan, mert ez nem egy merev cucc.

[ Szerkesztve ]

(#128035) Sn00k

Sn00k
(PH! kedvence)

Hi,

Lesz egy klassz tvem es kellenne melle egy meg klasszabb hazimozi is. Szerintetek mit lenne erdemes most venni? Egy oled lg 65'os tv melle kene. Van ertelme blurayre ramenni?

Koszi

3njoy the Lif3

(#128036) BBéci válasza Sn00k (#128035) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Például egy JBL Synthesis szettet érdemes venni, évek óta arra fáj a fogam. [link] Az olcsóbbak közül ez a kedvencem: [link] :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#128037) adamssss válasza BBéci (#128036) üzenetére

adamssss
(PH! kedvence)

Élőben hallottál már ilyent? Milyen élmény? :B Gondolom jobb mint a moziban... :)

(#128038) mettek

mettek
(őstag)

Sziasztok.

Jelenleg egy RAspberry Kodival játssza a filmeket synology nasrol streamelve. A kérdésem az lenne hogy egy popcorn a400 vagy a fölötti javítana valamin vagy semmi kimagaslót nem hozna?
Esetleg az a500pro? 95% film full hd, Pana plazmán, Onkyo 818 stb

[ Szerkesztve ]

(#128039) cecil válasza Sn00k (#128035) üzenetére

cecil
(fanatikus tag)

Hát az attól függ mivel mész rá... Nem tudom fejből a Blu-ray teherbírását :) :) :D
De most komolyan ne csodálkozz ha jönnek a hülye kérdésre hülye válaszok!

(#128040) Sefter válasza adamssss (#128037) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

A mozikat nem nehéz túllépni...legalább is ahova én járok időnként a gyerekekkel (allee, campona, corvin) ritka fos a hang és kép is..

Psn ID: sefter_hun

(#128041) adamssss válasza Sefter (#128040) üzenetére

adamssss
(PH! kedvence)

Mondjuk most hogy mondod tényleg elég ótvar szokott lenni a hang. Az ezeréves dobozok úgy zörögnek, mintha kavicsokkal lennének tele, a kép meg mintha grain effektezve lenne. Nem is megyek moziba :N

(#128042) Norbi 72 válasza Sn00k (#128035) üzenetére

Norbi 72
(PH! kedvence)

Ezt a cuccot ajánlom,nem lehet rossz... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128043) ELACielvtárs válasza Norbi 72 (#128042) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

jesszusom, ez mit tudhat annyiért? :Y :B

ELAC - The life of sound <|> Fogyás index: - 92 kg, derékbőség : - 61 cm :)

(#128044) adamsfamily válasza Sn00k (#128035) üzenetére

adamsfamily
(kvázi-tag)

Arra próbáltak "finoman" figyelmeztetni a többiek,hogy nem ártana egy keretet szabni(árban).
Mennyit szánsz rá,mekkora a szoba?

(#128045) Sn00k

Sn00k
(PH! kedvence)

Na jol van, elmentek.... :DDD itt a 63 ezer $-os(olcsobb) cumokkal:) azert ennyit nem tervezek kiadni.
A tv 4k kepes az meg lemaradt a keret, max ilyen 100k ig mennek el persze forintba vagy max 150ig.

Norbi 72: na az mar nem semmi motyo:)

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#128046) Sn00k válasza adamsfamily (#128044) üzenetére

Sn00k
(PH! kedvence)

20 nm a nappali

3njoy the Lif3

(#128047) Nemir Ombe válasza Sn00k (#128045) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

“es kellenne melle egy meg klasszabb hazimozi is”

A megjelölt keretből olyat nem fogsz kapni,a “klasszabb” legalább 3x annyi lenne. ;)

Vehetsz egy ilyet pl. [link]

Hmm ....

(#128048) Patice válasza Sn00k (#128045) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Most komolyan egy 63''-os OLED UHD TV mellé 100-ért akarsz hangot? :Y

Én minimum a 10x-ét gondolnám reálisnak, ha tényleg jó hangot akarsz a jó kép mellé. És ezt is nagyrészt használt, vagy akciós cuccokra költeném. :K

100-150-be kerülne egy olyan HTPC minimum, amivel meg is tudod hajtani 4K-ra konvertált anyaggal....

Szerintem.

(#128049) blakey válasza Sn00k (#128045) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Lesz egy klassz tvem es kellenne melle egy meg klasszabb hazimozi
Mivel ezt írtad ezért gondolom nem alap elvárásaid vannak, klassz tv-hez klassz hang dukál ezért fizetni is kell érte, 150e-ért normális erősítőt sem találsz újonnan és akkor hol vannak a hangfalak, kábelek, lejátszó, stb?

[ Szerkesztve ]

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#128050) Sn00k

Sn00k
(PH! kedvence)

Almomban nem gondoltam, ilyen horror osszegekben kell gondolkodnom egy normalisabb hazimozi rendszerben. Mar maga a tv is eleg horror penz ugyhogy kizart meg fel millat verjek el a hangra. Akkor sajna valami gagyi 150 ezres cucc lesz ez van. Minden nem fer bele...

Lehet vezetek mentes bluetooth-os kialakitasban gondolkodni? Vagy a kabel adja at jobban?

Lehet megeroszakolom magam es meg ezt bevallalom:
[link]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.