Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#32001) cintula187 válasza Kittosz (#32000) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Tehát 100mbiten megreccenhet egy BD50 ISO simán?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32002) cekkk válasza Ed Parker (#31995) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Minden újdonság drága és ki kell fizetni érte az extra pénzt :)

cintula187

Ha szar a lejátszó vagy a routered akkor igen. egyébként meg nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32003) cintula187 válasza cekkk (#32002) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

PL. az említett router tplink 741 es és HD Dune 102?

Ilyen esetre amúgy egy nem menedzselhető switch is megteszi?

(#32004) Kittosz válasza cintula187 (#32001) üzenetére

Kittosz
(senior tag)

Igen. Milyen eszközök lennének hálózatba kötve? Nekem volt 100 Mbps ethernet porttal rendelkező NAS-om, ami már egy magasabb bitrátájú mkv fájl lejátszásakor sem tudta akadás mentesen kiszolgálni a lejátszómat.
Mivel most építkezel, nem sokat kell rádobni, és később nem kell vele foglalkoznod.

Felhoztátok a képet?

(#32005) cintula187 válasza Kittosz (#32004) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Terv: nem hálózati av receiver
pio bdp150
hd dune 102
PC

(#32006) cekkk válasza cintula187 (#32003) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Azt kérdezd meg, a lejátszós topikban, hogy mi a tapasztalat velük, mert én nem ismerem őket, meg a dune 102őt messzire elkerülném :B

[ Szerkesztve ]

(#32007) cintula187 válasza cekkk (#32006) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Ne húzzatok már fel. :s
Na jó akkor oda is írok. Köszi azért

(#32008) Kittosz válasza cintula187 (#32005) üzenetére

Kittosz
(senior tag)

Mi az ami már megvan?

Felhoztátok a képet?

(#32009) cintula187 válasza Kittosz (#32008) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

pc és a router.

(#32010) cekkk válasza cintula187 (#32009) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Ha olvasod akkor kiderült, hogy egy újra csomagolt 101 került ki a magyar piacra ami nem is 102es, sőt most épp még a dts se megy a 102vel. Szóval én kerülném mint a tüzet, úgy, hogy nekem is volt Dune és imádtam.
De ezt ne vedd meg inkább :(

(#32011) kabar válasza cekkk (#32002) üzenetére

kabar
(senior tag)

Szerintem ha szar a gigabites router vagy bármi egyéb a láncban, akkor azon is. Nekem volt NAS-om gigabites, és tudott vagy 8Mb/s-ot max valójában. Az én gyér tapasztalatom szerint ha minden más rendben van, akkor nem a router lesz a gyenge keresztmetszet a médialejátszásnál (Fájlmozgatásnál már lehet). Szerintem az emberek egy jelentős része azt hiszi, hogy a n-es WiFi tényleg annyit tud, mint amit ráírnak. Szintén csak saját tapaszalat szerint egy jó 100Mb-es vezetékes hálózat jobb mint egy 450Mb/s-os N-es MiMo-s WiFi. Bár persze a számok ellenem szólnak. Kicsit nekem a WiFi olyan lett, mint az egybedobozos HM készletek 2000W-os teljesítménnyel.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#32012) Kittosz válasza cintula187 (#32009) üzenetére

Kittosz
(senior tag)

Én a következőnek a Pio-t venném meg (nekem is BDP150-em van) ami médialejátszási képességekkel is bír. Összekötném a routerrel, a PC-re DLNA szerver (BD lejátszós topikban vannak tapasztalatok) pl. Twonky, és kipróbálnám. Igaz ISO-t nem játszik le a Pio, de az m2ts-t igen azzal elég tesztelni.
Természetesen a Pio elsősorban egy BD lejátszó, médialejátszónak korlátozottan alkalmas.

Felhoztátok a képet?

(#32013) cekkk válasza kabar (#32011) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

De ki akar filmezni Wifin keresztül? :DDD Legalább is én soha nem tettem.
De a lényeg, amikor valami olcsóbb TP link routerem volt, akkor nálam is volt akadozás/hang kimaradás a HP microszerver és a Dune Base között vezetékes hálózaton, miután kicseréltem egy jobb routerre é ez megszűnt, ezért is mondom azt, hogy lehet a router sem biztos, hogy bírja ezt a terhelést. :B

(#32014) cintula187 válasza Kittosz (#32012) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Annak a 450 nek már számomra nagyon húzós az ára. PC-n fent van a Jriver meg XBMC is. Előbbi zenehallgatásra kíváló nekem, utóbbiba nagyon még nem merültem bele.

(#32015) Krampesz válasza cekkk (#32013) üzenetére

Krampesz
(kvázi-tag)

pl ha betegen nincs kedved kimászni az ágyból, akkor laptopról még lehet sorozatozni :) amúgy nekem otthon simán megy az 1080p-s mkv is wifin, igaz BD50et nem próbáltam.

Ja ez off, mert ilyenkor nem az AVR-en megy a hang :)

[ Szerkesztve ]

(#32016) cekkk válasza Krampesz (#32015) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Filmet írtam és nem sorozatot, meg nálam a film az BD 25-50 én nem nézek mkv-t. Nem sznobság, hanem a sok idióta kódoló miatt...

(#32017) buci30 válasza Tamoo (#31972) üzenetére

buci30
(PH! addikt)

Koszonom!

Van egy lehet hulye kerdesem de hatha nem :-)

Szoval a melyladaban is van erosito es ugy oda is tudok kotni dobozokat.
Mi lenne ha oda rakotnem a regi hangfalakat es azokat is szetpakolnam ugyesen? Kiveve persze a melyet abbol nem.
Van ertelme mert gondolom el lehetne erni ,h meg jobban terbe szolna. Vagy nem es felesleges?

iPhone XS MAX, iPad Air2, Macbook PRO, Apple Watch 42mm

(#32018) Krampesz válasza cekkk (#32016) üzenetére

Krampesz
(kvázi-tag)

Azt kérdezted, ki akar filmezni wifin. Egyéb peremfeltételt nem közöltél :)

[ Szerkesztve ]

(#32019) Sanci38 válasza buci30 (#32017) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Abban csak a saját hangszórójának erősitője van: nem működne.

(#32020) sting2

sting2
(őstag)

Sony STR-DA5300ES párja esetleg egy Marantz Sr 7002-nek, ?

(#32021) Kittosz válasza cintula187 (#32014) üzenetére

Kittosz
(senior tag)

150-et írtam, nem 450-et.
Most arról diskurálunk, hogy legyen gigabit vagy sem. Szerintem 5000 forintot megér az a használt gigabites switch, abba mehet a Pio, a PC, a DUNE v. másik médialejátszó. Később ha pl. olyan médialejátszót veszel amibe HDD-t lehet tenni, vagy esetleg NAS-t, akkor is jól fog jönni pl. a BD50 tartalmak másolásánál.
Továbbá nem leszel ilyen téren "kiszolgáltatva" egy 5000 forintos TP-Link router képességeinek.
Korábbi kérdésedre válaszolva nagyon nincs szükséged a switch menedzselhetőségére.

Szerk: kábelezésnél a CAT5e legyen a minimum.

[ Szerkesztve ]

Felhoztátok a képet?

(#32022) cintula187 válasza Kittosz (#32021) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Cekk: a dune 101, 102 kavarás gusztustalan módszer. Hivatalos forgalmazóknál is lehet ez?

Kittosz: köszönöm. Switch még belefér. Medialejátszó meg akkor lehet más lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32023) kabar válasza Kittosz (#32021) üzenetére

kabar
(senior tag)

Én meg nem tudtam, mennyire szűkös itt a keret. Néha 2000 forintról megy itt a diskurzus: Csak annyit akartam közölni, hogy lejátszáshoz nem szükségszerű. Médialejátszónál pl:MED1000X3D sem használja ki messze a gigabit adta lehetőségeket. Előbb fogy el a proci benne. Szerintem persze.
De ha belefér, akkor minden rendben.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#32024) Kittosz válasza kabar (#32023) üzenetére

Kittosz
(senior tag)

Én azt írtam, hogy szerintem megér 5000 forintot.

Felhoztátok a képet?

(#32025) Vikthor

Vikthor
(PH! nagyúr)

2012-es denon lejátszót mivel érdemes összekötni a 4310-es erősítővel, ha CD-t hallgatnék rajta. Jó a HDMI vagy nézzek szét minőségi analóg kábelek között, jobb lesz vele a hangzás vagy nem lesz difi? Meg lehet mondani a 2012-nek, hogy ha CDt hallgatunk rajta akkor az ne a HDMI-n menjen ki, hanem csak az analóg portokon?

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#32026) cekkk válasza Krampesz (#32018) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

;) ;]
Én szóhasználatomban a film az a egész estés film, míg a sorozat az nem film . Más asszociáció :DDD

(#32027) cekkk válasza cintula187 (#32022) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Igen sajnos, a hivatalos forgalmazóktól kerültek ki nagy valószínűséggel ezek a készülékek. :W

(#32028) kabar válasza Kittosz (#32024) üzenetére

kabar
(senior tag)

Értelek, és nincs is vita. Én is így csináltam gyorsabb hálót. És persze, hogy megér ötezret.

(#32029) Sanci38 válasza Vikthor (#32025) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Keress egy jó DAC-ot, Kösd be koaxialissal/optikaival a lejátszót és analógon menjen az erősitőbe és mondjuk CD gombhoz rendeld hozzá. Szerintem így kapod a legjobb hangminőséget.

(#32030) BBéci válasza cekkk (#32010) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Kiadtak új firmware-t, amivel megy a DTS. Merem ajánlani a Dune TV-102-t, én is inkább azt használnám, mint a most nálam lévő MED600-ast.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#32031) BBéci válasza Vikthor (#32025) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ki kell próbálni, melyik változat ad jobb hangminőséget. Nincs akadálya a kétféle kimenet közötti váltogatásnak, legalábbis a Pioneerek engedik.
Szinte biztosra veszem, hogy annak a Denon BD-játszónak nem lesz olyan hangja, mint egy 10-12 éves, 25-30000 forintért megvehető CD-játszónak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#32032) mxv

mxv
(újonc)

Üdv,
ígérem átfutom a hszeket :B , de előjáróba elmondaná valaki, hogy
az AV erősítők teljesen feldolgozzák a video jelet? Úgy értem, ha pl HDMI-vel csatlakozik egy eszköz annak a HD jele megjelenik pl. a komponens kimeneten is és emellett SD-ben a kompoziton?

Tehát a HDMIvel csatlakoztatott XBOX, mediaplayer képe megjelenik-e az svideora kötött crt tv-n? És különösebb gépészkedés nélkül ugyan ez HDban a komponens kimeneten, ha a projektoron szeretném megjeleníteni?

Mire kell odafigyelnem, ha ilyen erősítőt vásárolnék? Nekem inkább emiatt kellene, a hang "másodlagos".
Emiatt is elsősorban a belépő szintet keresgetnék.

Köszönöm előre is.

(#32033) cekkk válasza BBéci (#32030) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

És miért inkább az mint a Med?

Akkor most kiadták már, vagy majd kiadnak, mert a mp topicban ezt írtad:
Szerdán kaptam emailt a lejátszó.hu-tól, melyben azt írták, a legújabb firmware ismét képessé teszi a TV-102-t a DTS kezelésére, kiadására.

[ Szerkesztve ]

(#32034) buci30 válasza Tamoo (#31972) üzenetére

buci30
(PH! addikt)

"Ha van szubod az egyszerűség kedvéért minden vágást állíts 80Hz-re! (később finomíthatod)"
Ezt nem értem. Van szub igen JBL 178-am van.

Leírom nekem ezek vannak:

Nekem a decibelek állása -10 - +10ig lehet minden hangfalra külön(Level).
surrR- surrL- frontL- frontR- center- woofer-

S a Speaker Size ott melyiket mire mert mindegyikre lehet állítani? front-center-surr és s-w(Large vagy small)

Van egy ilyen: Speaker Xover theathter 5ch és itt Front3x frequ és itt a Front 40-200HZ mennyire?

Basszusnál van egy olyan ,hogy: Independent vagy Global.

Van egy ilyen is: Tone: in vagy out?
:R

(#32035) Deadzone41 válasza Tamoo (#31972) üzenetére

Deadzone41
(őstag)

2 dologba belekötnék:

Bbéci tanítása szerint, mozinál mindenféle dobozról le kell venni a szub tartomány terhét, ha valamelyiket large-ra állítod, ez nem történik meg.

aztán ott van még a telefonos bemérés. tapasztalatom szerint a telefonok mikrofonja alkalmatlan ilyen feladatra, nem egyenlő az érzékenységük minden irányban. legjobb ha az erősítőhöz kapott kalibráló mikrofont használja az ember, rádugja pc-re és leszed hozzá valami hangnyomás mérő programot.

(#32036) BBéci válasza cekkk (#32033) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Képessé teszi, ami jelenidő, nem jövő.
Idézet az email-ből:
"A januári firmware-frissítéssel bekerült a 3D-s modellekben is látható színes skin is, illetve megoldódott a sima (tehát nem HD-s) DTS hangsáv lekeverési és továbbküldési problémája, ami az előző firmware-rel került bele a 102-be."

Egyszerűen jobban teszik a Dune távirányítója, kezelhetősége, beállíthatósága, kép- és hangminősége.

(#32037) buci30 válasza buci30 (#32034) üzenetére

buci30
(PH! addikt)

Van egy ilyen: Speaker Xover theathter 5ch és itt Front3x frequ és itt a Front 40-200HZ mennyire?
Ez van Centerre is.

(#32038) gyurczy válasza kabar (#31988) üzenetére

gyurczy
(őstag)

A kettős kábelezés nem hit kérdése, azonos kábelt normál és kettős bekötéssel használva a kettős hallhatóan jobb lesz. Más kérdés, hogy a dupla áron ugyan az kettős kábelezéssel jobb-e, mint a duplájába kerülő de sima kábel.

Azt azonban nem értem, hogy hová lesz két csatornád. Bikábelezéstől nem tűnhet el.

(#32039) Ed Parker válasza BBéci (#32031) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Akkor gondolom egy oppo 95/105 is kb azonos szinten van egy 60-70ezres cd hangjával?

(#32040) cekkk válasza BBéci (#32036) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Én ezt inkább éreztem jövőnek, mert ha januárban kiadták akkor képessé tette erre, de végül is mindegy, ha megy megy, ha meg nem nem :DDD
Bár akkor te nem próbáltad ki?

(#32041) kabar válasza Deadzone41 (#32035) üzenetére

kabar
(senior tag)

Régi erősítők esetén nincsen ilyen mikrofon. Emiatt volt ez az alternatív megoldás véleményem szerint.

(#32042) BBéci válasza gyurczy (#32038) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ő kettős erősítést alkalmazott, csak tévesen bikábelezésnek nevezte.

Kipróbáltam Quadral Aurum 7, majd ELAC FS 189 párossokkal a kettős kábelezést, Kimber 8TC dróttal és semmi előnyét nem tapasztaltam.
Viszont a duplájába kerülő szimpla kábelek egyértelmű javulást hoztak.

(#32040) cekkk
Egyrészt akkor már visszaadtam, amikor a frissítés megjelent, másrészt azon még a legelső firmware volt, amivel simán ment a DTS hang. Egy köztes firm volt sz@r.

(#32039) Ed Parker
Olyannal nem hasonlítottam, csak a 20 éves Pionnerral. Sajnos a NAD-om még mindig működésképtelen.

[ Szerkesztve ]

(#32043) MunezXBK válasza gyurczy (#32038) üzenetére

MunezXBK
(PH! nagyúr)

Nálam is elvesz 2 csatornát, 7.1-ből 5.1 lesz.

Más: H/K 235-öm olyan szinten halt meg, hogy az itteni Harmanban a fejüket vakarják, vissza is adták...

(#32044) gyurczy válasza BBéci (#32042) üzenetére

gyurczy
(őstag)

(#32042) BBéci Gyanítottam, hogy ez a helyzet. VdH CS 122 Hybrid vs The Teatrac esetén egyértelműen hallható a különbség Jamo C607-en, de ha sikerül ma délután az FS189-el is lesz tapasztalat. Amúgy meg hiszem ha (nem)hallom. ;)

Szerk: Dupláztad a 8TC-t, vagy csak a sok eret kötötted így-úgy?

(#32043) MunezXBK A biamping nyilván, a biwire meg kizárt. Nem mindegy miről beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#32045) Ed Parker válasza BBéci (#32042) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Az biztos egy szuper cd játszó, en nem nagyon használok, csak merevlemezről játszom a zenét.

(#32046) Vikthor válasza BBéci (#32031) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

azt veszem ki szavaidból, hogy jobban járok egy dedikált CD lejátszóval és azt analógon kössem az erősítőbe, már jobb lesz, mint a 2012?

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#32047) BBéci válasza gyurczy (#32044) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Az ereket választottam ketté. A 6,7 négyzetmilliméteres összfelület ezt lehetővé teszi. De hangdoboztól is függ. Például a Focal Utopia sorozat csak szimpla csatlakozós.

(#32045) Ed Parker
Nemrég kínáltak egy olyat 13000 forintért. Újonnan 40 körül adták.

(#32046) Vikthor
Ki kell próbálni, de fogadni mernék, hogy például egy NAD C545BEE egyértelműen jobban szól. Sajnos az enyém vezérlési hiba miatt használhatatlan, különben kölcsön adnám. 4 éve jelent meg, egy annyi idős, használtan nem kerülhet többe félárnál.

[ Szerkesztve ]

(#32048) Nova96

Nova96
(őstag)

Üdv na megnéztem az össze állítás amit írtatok:
egy probléma van a házimozin nincs hdmi...hdmi-rca meg 3 kábeles megoldás...és ezen csak kettő van szóval gondolom ezt nem lehet megoldni.
Mennyiért lehetne lejátszót venni? Minél olcsóbban...persze úgy, hogy a régi hangfalakat támogassa.

Szerk:
Mivel lejátszóra van kötve a hangfalak..így nem lenne rossz, hogy a hangfalakat nem kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#32049) BBéci válasza Nova96 (#32048) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Fuss neki újra, mert ebből semmit nem értettem!
Mi köze a lejátszónak a hangfalakhoz?

(#32050) kabar válasza BBéci (#32042) üzenetére

kabar
(senior tag)

Egy picit elvesztettem a fonalat/kábelt. Azt hiszem utána kell néznem, mit is csináltam, bár nagy galibát nem okozott, és minden úgy működött ahogy vártam, vagy terveztem, kivéve az elveszett csatornákat. De azt is említette a leírás, azt hiszem.
Akkor ha jól értelmezem, a bikábelezés csak az, hogy két kábelt párhuzamosan kötünk mindenhol ugyanabba a terminálba?
Nálam a hangfalaknál az összekötő kivesz, az erősítőn meg különböző terminál-párba csatlakoztatva a hangfal két külön érpárja. Külön-külön végfokról megy a hangfal alsó, és felső traktusa. Ha jól értelmeztem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.