Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#48001) Rederik

Rederik
(fanatikus tag)

Ehhez az IMAX mozi témához engedjétek meg, hogy egy kommentet hozzátegyek. Ha jól emlékszem 2005-ben voltam a londoni IMAX-ben, s egy animációs horror fantasy-t néztünk meg. Nem emlékszem a címére, s nem is találtam most meg hirtelen.

Ott, akkor teljesen elégedett voltam a kép és hangélménnyel. Aztán 2009-ben Budapesten megnéztük a Galapagos szigeteket, meg az Avatart-t, s mindkettő borzalmas csalódás volt. Talán a kisebb vászon a más elrendezés is közrejátszott, nem tudom, de a hang förtelmesen gyenge volt ahhoz az emlékhez, amit Londonból őriztem.

Igaz ez lehet pszichés hatás is, mert mostanában itthon sem érzem olyan jónak a filmeket, mint az elején...

(#48002) ricsik válasza Rederik (#48001) üzenetére

ricsik
(őstag)

Sajnos nem voltam még külföldön IMAX moziban, de simán el tudom képzelni, hogy az ottani technika és az erre fordítható összeg nagyságrendekkel jobb és több, mint nálunk. Illetve a hozzáállás és a megkövetelt szint is magasabb. Pl. ott el tudom képzelni hogy talán nem is naponta, de hetente bekalibrálják a cuccokat. Nálunk meg kb install után 1x.

(#48003) spiky03

spiky03
(PH! kedvence)

Szerintetek mozira melyik a jobb erősítő:
Onkyo TX-NR609
Pioneer VSX-920

A Pio az milyen szintet képvisel kb? Melyik Denon, Marantz-al van egy szinten.

Valamint milyen hangfalkat érdemes a két erősítőre kötni?
Az MX BX sorozat, vagy JBL ES, esetleg ELAC sz elég lenne nekik?

Thx :R

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#48004) Sanci38

Sanci38
(Ármester)

Azért külföldön se mindenhol fenékig tejfel az élet mozitájékán: legenda szerint G. Lucas rendező is undorral fordult ki a moziból saját filmjéről, ekkor kérte fel Thomas Homlison mérnököt hogy alkossson vamait ez ügyben, így született meg a THX. Nos ti akik külföldön jártatok, voltatok már THX minősitett moziteremben is, vagy csak IMAX-ban?

Mjordan: arra szerintem tökéletesen megfelel az Onkyo. Zenére elég kompromisszumos, de mozigépnek simán több mint jó a 609. Sokan Dalival, Missionnal És JBL ES-el használják a 609-et, De a nagyobbik Dynavoice is megfelelhet neked.

Foppa: Sokan szidják a H/K dobozokat még H/K erősitőkkel együtt hallgatva is. Nézelődj másfelé. JBL ES 30 frontnak ES25C és ES20 kiegészitőkkkel??? H/K Onkyo, Pioneer, Yamaha illik hozzá.

Spiky: Pio kompromisszummentesebbHD-megjelenitésben is jobb, Onkyo mozisabb, Denon 19-23xx és Marantz 500x van velük egy szinten.JBL csak ha nagyon szorit a költségvetés, Pio mellé inkább MA-ból Rx-et vennék.

[ Szerkesztve ]

(#48005) sting2 válasza spiky03 (#48003) üzenetére

sting2
(őstag)

70-75 ért az Onkyo 609 bomba vétel mozira.
Ráadásul sok hangfal családdal jól érzi magát .
Könnyű kiszállni is belőle ha mégsem jött be...

(#48006) Sanci38 válasza sting2 (#48005) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

anniért én is megvenném ha lenne rávalóm. :) Annyiért valóban jobb. JBL ES is jobban passzol mellé.

(#48007) krx21 válasza Sanci38 (#47955) üzenetére

krx21
(PH! nagyúr)

Köszi..
De nagyon úgy néz ki Sony 1040-es lesz...
Tudom, hogy mostanában a Sony-kat nem nagyon favorizálják, de ahogy utánanéztem, árkategóriájában nagyon ott van a Denon, Pio meg a népszerűbbek mellett, sőt...
Annak idején mikor a Sony, Sanyo, Philips, Grundig stb. volt az ismert márka, akkor nagyon exkluzívnak tűnt egy Denont vagy Onkyot említeni... Ma pont fordítva van... Ezekkel van tele a összes üzlet!
Tehát egy exkluzív Sony-t veszek! ;]

(#48008) Tigerteam válasza krx21 (#48007) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

Erről elég jókat írtak a külföldi tesztekben, és végre egy izgalmasabb formavilággal köszönt be...:) Egész Onkyos :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#48009) tjojo válasza krx21 (#48007) üzenetére

tjojo
(tag)

(#48010) krx21 válasza Tigerteam (#48008) üzenetére

krx21
(PH! nagyúr)

Tudom... ;) Amit lehetett elolvastam róla... A 1030-os képest nagyobb transzformátorral és kondenzátorokkal, valamint felhasználóbarát grafikus környezet is megvan már... Mintha hallgatott volna a Sony a kritikára...
Bár nekem külsőre tetszik a 1030-as is... De azért Sony-ból ez lenne az igazi: STR-DA5800ES ;]
(persze tudom van sokkal jobb is... :DDD )

tjojo: Köszi, de újat szeretnék a 1040-esből...

[ Szerkesztve ]

(#48011) Sanci38 válasza krx21 (#48007) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Én nem aggódok hogy nem felel meg: nekem volt Sony1080-as és egész meglepett a hangja..Még nagy Denon után is simán hallgatható, telt hangzást adott. A 8xx-es viszont abszolut nem jött be, se az 5xx-es, szárazerőtlen élettelen az alatta levők hangja.
Hm. 5800-as.. na ez nekem való falat lenne.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48012) Tigerteam válasza krx21 (#48010) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

Izlések és pofonok, nekem a 1040 jobban tetszik külsőre mind a kettőtől...Mekkora kondik vannak benne? HA jól láttam 2 darab elég nagy...

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#48013) krx21

krx21
(PH! nagyúr)

Mennyire váljatok azt, hogy a minőségibb hang cucc halkabban is jobban szól... Csak mert a szomszédok miatt nem nagyon akarok balhét... Lehet mindig éjszakai módban fog menni...

Tigerteam: Itt belenézhetsz... De a kapacitását, gondolom nem fogod tudni leolvasni, de említik, hogy nagyobb...

[ Szerkesztve ]

(#48014) Tigerteam válasza krx21 (#48013) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

Szerintem ez egyértelmű, de leginkább attól függ, h az adott termék melyik tartományban kezd el élni..Van aminek kell a hangerő, h feléledjen, van amelyik kisebb hangerőn is elég dinamikus.

Közben megtaláltam A Sonyt: 2 x 71V 10000 uF

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#48015) spiky03 válasza sting2 (#48005) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Hol láttál 75-ért 609-est?
A PH-n 90-ért hirdetnek egyet.
75-ért a Pio-t adják. :)

Mondjuk a Pio így elsőre szimpatikusabb, főleg, hogy az 500x-es Marantz-okkal van kb egy szinten.

@ (#48006)Sanci38
Igen gondoltam, hogy a egy MA RX rendszerrel jól szólna a Pio, csak ugye az picit drága nekem. :)
Ezért nézegettem a BX sorozatot, hogy azok milyen árban vannak. Mert ezt talán olcsóbban lehet találni, mint RX-et.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#48016) krx21 válasza Tigerteam (#48014) üzenetére

krx21
(PH! nagyúr)

Remélem... Hangfalakra nem túl sokat tudok áldozi... Az obsidian 600-os szett lesz... Többre most nem nagyon telik és ez az áráért azt mondják egész jó...

(#48017) Sanci38 válasza krx21 (#48013) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Ez tuti.. nem is kérdés: halkabban is szebben, dinamikusabban szól, párbeszédek is érthetőek maradnak még night mode kikapcsolt állapotábvan is.

(#48018) krx21 válasza Sanci38 (#48017) üzenetére

krx21
(PH! nagyúr)

A mostani Yamahámnál ezt dynamic range-nek hívják és 3 állása is van, remélem a Sony-nak is van több állása, mint on-off...

(#48019) sting2 válasza spiky03 (#48015) üzenetére

sting2
(őstag)

Akkor legyen 80.
Oda mész, Hello, itt van 80 Dezső, viszed.
Semmi nem megy, tudja ezt Ő is.
Pár hónap múlva bontod a kapcsolatot vele ha már meguntad, szerintem 75-be Télen simán eladod.

(#48020) adodaniel

adodaniel
(őstag)

Erről a subról mi a vélemény?

(#48021) Sefter válasza adodaniel (#48020) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

Ennyiért, egy belépő rendszerhez, akár jó is lehet..

Psn ID: sefter_hun

(#48022) proradeon válasza cekkk (#47962) üzenetére

proradeon
(őstag)

"Térhangzás a kb semmi nem volt ... mély nem volt ... A kép nekem nem volt valami éles. Ismerős aki már volt ott többször mondta, hogy ez most szerinte is szar volt."

Akkor ott bizony a filmmel lesz gond. Én eleve szeretek moziba járni, IMAX-be pedig egyenesen imádok. Teljesen más élmény. Viszont nekem is volt már ilyen filmhez szerencsém ott. Konkrétan az Iron Man 3 volt borzalmas. Mintha fel lett volna nagyítva a kép stb...
Legutóbb a Star Trek 2-t néztem ott. És szokás szerint rendesen fel volt tekerve a hangerő, volt mély is rendesen, és a kép is kiváló volt.

Szóval le ne írd egy rossz film alapján az IMAX-et! :K

(#48001) Rederik:
"Aztán 2009-ben Budapesten megnéztük az Avatart-t, s mindkettő borzalmas csalódás volt."

Hát nem tudom te mit tapasztalhattál London-ban, hogy ezt írod. Nekem is volt szerencsém Avatar-t a budapesti IMAX-ben nézni, és talán az egyik legjobb IMAX élményem volt. Pedig én elég kritikus szemmel figyelek minden hibát, és fikázom, ha sz@r, de ez esetben a kép és a hang is tökéletes élményt nyújtott. (Ahogy 90%-ban az IMAX szokott.)

Omlette Du Fromage

(#48023) MasterMark válasza proradeon (#48022) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Az igazából a Star Trek 12 volt. :DDD

Jómunkásember

(#48024) Csabroncka válasza proradeon (#48022) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

Nekem a Star Trek kimondottan, bizonyos jeleneteknél már-már bántóan hangos volt! Az Imax képi világát azonban nem nagyon lehet otthon pótolni, ami nem is valójában a minőség vagy a részletezettség, inkább a méret.

(BBéci te is tudod, hogy mennyit számít maga a méret egy TV-nél, sokszor nem véletlen mondjátok azt, hogy nem baj, ha gyengébb a kép minőség valamivel, de a méret sokat dob az élményen)

"in medias res"

(#48025) spiky03

spiky03
(PH! kedvence)

Lehet menni hallgatózni. :)
http://www.hazimoziszoba.hu/

@(#48019) sting2
Nem tudom melyik lenne a jobb? :U
Az Onkyo vagy a Pioneer.

Tudom, hogy az Onkyo mozisabb vas, és nekem ezen van a hangsúly, hogy jó mozis hatás legyen, viszont a Pioneer jobban tetszik, és az Marantz nagyobb szériához van közelebb.

Amúgy nem biztos, hogy túl tudnék rajta adni, mert sok Onkyo van most a piacon és nem viszik őket.

Meg előbb el kellene adnom a kis Yamahámat, hogy tudjak lépni. :)

Nem tudom melyik lenne a jobb választás? :F

Többiek tudnak mondani valami okosat a témában? :)

Mennyire jó mozin a Pio? Azt gondolom, hogy nem annyira, mint a nagyobbak, pl az LX széria.

@(#48027) KisTücsök
Szerintem ide is be kell jelentkezni, mint minden más ilyen "hallgatózó" helyre.
Hívd fel őket és kiderül. :)

Én is elszeretnék nézni egyszer, persze csak hallgatózás és nyálcsorgatás céljából. :D

[ Szerkesztve ]

(#48026) #75912448 válasza Toobee (#47988) üzenetére

(törölt tag)

Ha már Kathryn Bigelow, nekem a Zero Dark Thirty még jobban is tetszett. Sőt, a vele együtt versenyeztetett Argonál nagyságrendekkel jobbnak tartom. Ugyan csak nemrégiben láttam, de ha múltkor említettem, hogy micsoda moziélmény volt az Oblivion ( a gyönyörű steril képével :D , ami művészi szintre lett emelve, ehhez a filmhez illett.), akkor a Zero DT az utóbbi idők egyik legjobb filmes élménye volt. Jessica Chastain egyszerűen zseniális.

(#48027) KisTücsök válasza spiky03 (#48025) üzenetére

KisTücsök
(PH! addikt)

És minden vásárlási szándék nélkül is?

Kedden Pestre megyünk, nem lenne rossz benézni.

(#48028) Toobee válasza #75912448 (#48026) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Köszi a tippeket! Én mostanság nem néztem filmeket, talán utoljára 1,5 hónapja. Nem tudom, hogy elhasználjam-e õket sztereón, vagy várjak még újra összekaparok egy mozit. Tulajdonképpen megvárnak :D A sorozatokat viszont maxra járattam.

(#48029) #75912448 válasza Toobee (#48028) üzenetére

(törölt tag)

A Zero Dark Thirty mehet sztereóban, de szigorúan eredeti nyelven. Manapság annyira pocsék a filmes felhozatal, nem maradsz le túlságosan értékelhető alkotások terén. A csimbumcirkusz mozik pedig megvárnak, legalább nyugta van a szomszédnak :)

(#48030) Toobee válasza #75912448 (#48029) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Az esetek döntõ többségében eredeti nyelvet használok. Gyanítom nem most lesz mozi vas. Már csak egy elõfok kell, egy processzor, 3 csatornás végerõsítõ, center és surroundok. Ez két, de akár három csilliám dolláromba is fájhat :DDD

(#48031) Oldfighter

Oldfighter
(őstag)

Most jutottam el oda, hogy totál lefostam a bokám az új rendszerem képességét illetően. Persze ehhez egy remek forrás is kellett, méghozzá a Feledés személyében. :D Nem megyek többet moziba. :D
Kiváló film egyébként a vizuális és audio részén kívül is, még ha elő is fordulnak benne következetlenségek. Végig lekötött, remek kikapcsolódás volt. :) ( magyar dts-el néztem amúgy, de legközelebb jön az eredeti hang ;) )

Az Imax témát illetően én kétszer voltam eddig; egy U2 koncerten és az Avataron. Ezek még a régi rendszeren mentek, de nem tudnék belekötni, kivéve a szemüvegek állapotába. Alig akadt olyan példány mely ne lett volna karcos. :(((

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#48032) #75912448 válasza Toobee (#48030) üzenetére

(törölt tag)

Valóban nem lesz olcsó, ha karakterében a frontokhoz keresed. Center sem lesz egyszerű :)

(#48033) TCr válasza Tamoo (#47995) üzenetére

TCr
(PH! kedvence)

Tamoo és Sting: megpróbálok rá időt szánni, hogy elmenjek meghallgatni.
Van egy Libra szett az AVX-en 70 irányáron, eddig látszólag még csak érdeklődő sem volt.

War has changed.

(#48034) Gabor970

Gabor970
(PH! addikt)

Sziasztok!

Sztereó erősítőkkel kapcsolatosan érdeklődnék, de hirtelen nem találtam külön topicot a témában. Keressek tovább, vagy itt is kérdezhetek?

Köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#48035) Tamoo válasza Gabor970 (#48034) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

[link]
Sok szerencsét! :D

(#48036) Gabor970 válasza Tamoo (#48035) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#48037) adodaniel válasza Tamoo (#48035) üzenetére

adodaniel
(őstag)

uhhhh mélyvíz :DD

(#48038) sting2 válasza spiky03 (#48025) üzenetére

sting2
(őstag)

A Pio, lágyabban színez, háklisabb a hangfalakra és van rá egy ötösöm hogy " alul " gyengébb mint az Onkyo.
Az Onkyo markánsabban, reszelősebben, de cserébe erősebben nyomul már halkabban is.
Egyébként meg egyszerű, vedd meg az elektronikát és vidd el a hangfalakhoz randevúra.
Ezzel hót ziher hogy nem nyúlsz mellé.
A két erősítő között szerintem nüansznyi különbségek vannak.

TCr :
Engedd el 60-ért, hagy vigyék, több is veszett Mohácsnál.
A 1908 had büntessen teljes " spektrumon "... :)

(#48039) Gabor970 válasza adodaniel (#48037) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

annyira nem vagyok idegen a témában, csak jól jönne pár infó, esetleg vannak adok-veszek oldalak amikre még nem találtam rá, vagy valakinek lesz jó tippje mit érdemes 40e Ft-ig bezárólag. Megesik, hogy az ember talál valamit neten eladóként, és egy pörgősebb fórumban akad aki konkrétan ismeri az adott darabot.... ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#48040) Tamoo válasza Gabor970 (#48039) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

pl. avx, avforum, hifipiac vagy az itteni apró.

[ Szerkesztve ]

(#48043) Gabor970 válasza Tamoo (#48040) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

köszönöm! A hifipiacos nem volt meg. Máris ott figyel egy Denon PMA 735r szintén 40e Ft áron.

(#48044) Peak válasza Oldfighter (#48031) üzenetére

Peak
(PH! addikt)

Ezé' vettem én is két éve meg a fullos házimozitt otthonra... nem voltam azóta sem moziban :)

Samsung S10+ / Galaxy Watch 46mm LTE / Intel Core i7-6700K@4GHz / 2x8GB DDR4@3000C14 G.Skill Trident Z / Gigabyte Z170X Gaming-3 / Gigabyte GV-N1080G1-Gaming-8GB / 2x250GB Samsung 840 / 2x Acer HN274H 27" 120Hz 3DVision

(#48045) BBéci válasza Peak (#48044) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Mi csak akkor kaszáltuk el a moziba járást, amikor 2003-ban vetítő és vászon került a nappaliba, a 42 colos plazmatévé még nem adott azt megközelítő élményt. 47-es LCD szintén kevéske és nem csak a mérete miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#48046) Peak válasza BBéci (#48045) üzenetére

Peak
(PH! addikt)

Na pl. az Oblivionban is van egy sub effekt, amikor leereszkedik kötélen a "lyukba" a drón után, majd menekül vissza, de elszakad a kötél... huh... remegnek az üvegtáblák az egész lakásban, legbelső szobában is. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ / Galaxy Watch 46mm LTE / Intel Core i7-6700K@4GHz / 2x8GB DDR4@3000C14 G.Skill Trident Z / Gigabyte Z170X Gaming-3 / Gigabyte GV-N1080G1-Gaming-8GB / 2x250GB Samsung 840 / 2x Acer HN274H 27" 120Hz 3DVision

(#48047) Toobee válasza Peak (#48046) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Engem kimondottan idegesít, hogy remegnek az üvegek, gondolom elöregedett a gitt.

(#48048) Peak válasza Toobee (#48047) üzenetére

Peak
(PH! addikt)

Igy van! :( Sajnos régi, öreg ablakok egy 100 éves házban. Most állitottuk fel feleségemmel a következő 3 éves tervet, egyik pontja a teljes nyilászáró csere a lakásban. :(

(#48049) Toobee válasza Peak (#48048) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Nálam szerencsére a szabadra néző ablakok már műanyagok, viszont a beltéri ajtó és a felette lévő üveges rész borzasztóan zörög. Én arra gondoltam, hogy telibe fával, amúgy is zavar, hogy hátulról kap fényt a tv.

(#48050) Chrys_

Chrys_
(PH! addikt)

Onkyo TX-NR818: night mód kapcsolható, ha többcsatornás filmet nézek. Viszont stereo esetén ez a mód nem aktiválható, csak (ha jól emlékszem, nem tudom estig megnézni) a dinamikus hangszínszabályzás és esetleg még a din. hangerő. Ennek így kell működnie, vagy kapcsolhatónak kellene lennie sztereó jel esetén is?

So obvious that Stevie Wonder could see it. "Alles unter 2 Bar Ladedruck ist Sauger."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.