Hirdetés

2019. június 24., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#156551) Ear001 válasza -KP- (#156547) üzenetére

Ear001
(őstag)

Ilyenre, de ne te vegyél valamit, hanem hívd a kábelszolgáltatót, hogy a szerelőjük tegyen be egyet. Ennek két előnye is van, az egyik, hogy ők bevizsgálták és jó az adott rendszerben, a másik hogy ingyen van. .

(#156552) BBéci válasza Ear001 (#156551) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Nálam is egy olyan szüntette meg a búgást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#156553) python1 válasza -KP- (#156544) üzenetére

python1
(PH! addikt)

Tiltsd le biosban a C1-C6 és az összes energiatakarékos beállítást,azonnal megszűnk a probléma. ;)
Nekem kettő htpc-nél kellett trükközni,még az alaplap is cicergett.

[ Szerkesztve ]

"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

(#156554) -KP- válasza python1 (#156553) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

hol az összefüggés? jöhet akár privibe is.

(#156555) windlord válasza Ear001 (#156546) üzenetére

windlord
(őstag)

Ott a pont!

[ Szerkesztve ]

(#156556) -KP- válasza Zigi (#156543) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

hi!

kipróbáltam. sajna egyből a gép indulásakor jön a zaj. ez már a második vga amivel csinálja ezt, úgyhogy nem hinném hogy a vidkari a hibás. mivel a prociban nincs igp, ezért mindenképpen kell a dedikált kártya.

[ Szerkesztve ]

(#156557) Zigi válasza -KP- (#156556) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Az nem jó hír. Ha nagyon szerelgetős kedvemben lennék, még lehúznék mindent venti, winyó, usb , még esetleg biosban tiltanám az alaplapi hangkártyát hátha megszűnik, ha nem akkor táp alaplap vga (bár ebből volt másik) körül lehet gond szerintem.

(#156558) Ear001 válasza Zigi (#156557) üzenetére

Ear001
(őstag)

És még mindig erősen tartom, hogy földhurok lesz az, egy leválasztó trafót neki, hisz nem kerül semmibe.

(#156559) balage25 válasza -KP- (#156556) üzenetére

balage25
(senior tag)

Nagyon egyszeruen ki tudod probalni, hogy a koax kabel miatt alakul e ki a zavaro hang. Huzd ki a keszulekeidbol a lakasban a koaxot, ha megszunik a zugas-bugas, akkor az volt a hiba es egy isolator megoldja a problemadat

(#156560) KatonaT válasza balage25 (#156559) üzenetére

KatonaT
(fanatikus tag)

Akartam mondani! Nekem a Tv-ben lèvő koax, zavarja a hdmi-vel összekötött gèpemnèl a VGA kábellel összekötött monitoromat.... Vibrál tőle a monitor...

(#156561) windlord válasza -KP- (#156556) üzenetére

windlord
(őstag)

Igy van. Huzd le a bejovo koaxot, es szinte biztos megszunik a paradoxon.

(#156562) Mankó

Mankó
(PH! kedvence)

TV falhoz keresek ötleteket. Most hogy tv csere lesz, ezt az álmot is megakarom valósítani. Kőhatású megoldás az elképzelt, 1-2 polccal tarkítva, de minden ötletre vevő vagyok. Képek is jöhetnek. Természetesen nem száz ezreket akarok erre költeni, de jó lenne valami pofás megoldás.
Köszi

(#156563) Pazolini válasza python1 (#156553) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Nekem is pont ez volt HTPC-nél; azt hittem először, hogy a CPU-hűtő xart be, vagy hogy a passzív tápom cicereg, és nálam is az alaplap - CPU interferencia volt a hibás, amit - úgy, ahogy mondod - a BIOS-ban tudtam megszüntetni.

(#156564) -KP- válasza Pazolini (#156563) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

és mit állítottál át? én kilőttem a turbót, mindenféle energiamenedzsmentet, c-state off, procit fix órajelre állítottam stb.

(#156565) Pazolini válasza Ear001 (#156546) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Nekem is felszedi a zajt az AVR-em (bár még nem tudom, hogy pontosan mi a forrás, de a jelenség azonos a -KP- által tapasztaltakkal), és a kábelszolgáltató nálam is modemmel adja a netet, a tv-jel direktben érkezik.

Kérdés, hova tegyem a leválasztót. Van nekem ilyen galvanikus leválasztóm (mint a linkelt), s korábban a PC digitalizálókártyájára illesztettem közvetlenül.
Most - úgy vélem - vagy az elosztó vagy a TV elé kellene tennem/tetetnem. Mindenképpen egyeztetek a szolgáltatóval.

-KP-
Ahogy írod, nincs menedzsment, nincs takarékos üzemmód, de nincs cicergés sem. Egyébként nem azonnal kezdett ciceregni, csak biz. melegedés (órajelfrekvencia?) elkérése után...

[ Szerkesztve ]

(#156566) -KP- válasza Pazolini (#156565) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

Majd írd le ide is a fejleményeket pls.

(#156567) Pazolini válasza -KP- (#156566) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Ez nem függött nálam össze az elektronikus zajjal, amit a hangdobozokból hallani. De baromira zavart a PC-ből érkező cicergés.

(#156568) Gaben360

Gaben360
(fanatikus tag)

Üdv mindenkinek!
A jövő héten készülök venni egy pár canton gle 496-ot,ami egy Cav dp880A-t vált le, a canton elvileg 4-8 ohmig van írva.Az a kérdés, hogy bírja-e majd a denon 2313? Úgy tudom ennek min. 6 ohmos hangsugárzó kell.Nem szeretném,ha elfüstölne,nem tervezek erősítőt is cserélni.A másik kérdés,hogy mire számíthatok a cantontól?lesz előrelépés? Sajnos nem tudok elmenni meghallgatni, mert messze van, és időm sincs rá. Előre is köszönöm a segítséget.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#156569) BBéci válasza Gaben360 (#156568) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Bírni fogja a 4...8 ohmot.
A másik kérdésre nem tudok válaszolni, mert nem ismerem azt a CAV-ot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#156570) python1 válasza -KP- (#156566) üzenetére

python1
(PH! addikt)

Egy hálózaton vannak az AVR-PC-modem? Nálam kölön elosztón van (APC zaverszűrös) a PC és modem,másik tipp,pár decibelt vegyél vissza a PC kimeneti szintjén,talán ér valamit.

Pazolini:
Igen,nálam is az alaplap cicergett,nagyon zavart és ezek a beállÍtások szüntették meg.

"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

(#156571) Patice válasza Gaben360 (#156568) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Azt a CAV-ot szerintem nem lesz nehéz lelépnie hangban a Cantonnak. Első generációs?

Szerintem.

(#156572) Gaben360 válasza Patice (#156571) üzenetére

Gaben360
(fanatikus tag)

Azt nem tudom, hogy hanyadik generációs, több mint 7 éve vettem.Azt tudom, hogy hivox tuningos.
Remélem jobb lesz,legalább is az új ára ezt kéne hogy tükrözze,320k vs 80k :)

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#156573) Patice válasza Gaben360 (#156572) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

A Cantonra vagyok kíváncsi, félreérthetően írtam, sorry... :)) :R

Szerintem.

(#156574) spiky03 válasza Gaben360 (#156568) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Ha esetleg van kicsit tobb ravalod akkor en a Chrono szeriat javaslom a Cantonbol. Erezheton jobb mint a GLE.
Hallottam oket egymas utan es igy vettem en is a jelenlegi Chrono CL szettem.;)

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#156575) BBéci válasza spiky03 (#156574) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Egyetértek, a GLE meglehetősen szerény képességű sorozat, beszélni sem érdemes róla haladó szinten.

(#156576) Gaben360 válasza BBéci (#156575) üzenetére

Gaben360
(fanatikus tag)

Az jó. egy 300k-s hangfalpár is már szar.Másnak ez 2-3 havi bére.Sajnos nem mindenki tud egy ház áráért 2db hangfalat venni,többek közt én se.További kérdéseimmel majd megyek a belépőszíntű hm topikba.Szép napot.

(#156577) Krilehor válasza Gaben360 (#156576) üzenetére

Krilehor
(kvázi-tag)

Német webshopokból 300k alatt be tudod szerezni a Canton Chronokat is, én már többször rendeltem innen, minden rendben volt és 1 hét alatt meg is jött.

[ Szerkesztve ]

(#156578) renatto válasza Saycz (#155776) üzenetére

renatto
(senior tag)

Megkérdezhetem mi lett a végleges vélemény az SVS Prime-ról?

Mástól is érdekelne tapasztalat SVS Prime / Ultra házimozi szettről.

Dolby Atmos 5.2.4 - Yamaha RX-A2080 - Klipsch RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - R-112SW - LG OLED 55B7 - HiMedia Q30 - Xbox One X SE

(#156579) Saycz válasza renatto (#156578) üzenetére

Saycz
(senior tag)

Az, hogy hétfőn visszavittem, és köszöntem szépen a lehetőséget ;]

Amúgy arra jutottunk, hogy semmi különbséget nem hallottam a studio 290-hez képest, sőt mélyben még gyengébb is volt, de legalább 2x annyiba kerül. Ettől függetlenül ez teljesen szubjektív megítélés volt, másnál lehet, hogy jó, plusz az sem tetszett, hogy olyan kis cingár volt az egész, bár méretéhez képest jól szólt.

Marantz 7011 hajtotta meg.

15 éve a PH-n.

(#156580) -KP- válasza renatto (#156578) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

Ha ilyen ársávban gondolkodsz szerintem nézz rá az Arendal, XTZ vonalra, valamint az Acoustic Quality-re. A full Scanspeak hangszórós Labrador 26 igen brutál.

(#156581) BBéci válasza Gaben360 (#156576) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Senki nem írta, állította azt, hogy szar.
Nagyon jók a Cantonok, de a GLE valamiért nem annyira, mint a többi. Ez nyilván szubjektív, de csak a saját tapasztalataimról tudok írni. Az, hogy 300000 forintba kerül, nem garantál semmit. Ugyanannyiért lehet kapni jobbat, kaptál ajánlatokat, ötleteket. Gondolom ezért tetted fel a kérdésedet.
Nem kellene túlzásokba esni! A 300000 és egy ház ára között óriási távolság van. Hacsak nem kutyaház. ;]

(#156582) Gaben360 válasza BBéci (#156581) üzenetére

Gaben360
(fanatikus tag)

Nyílván nem újat fogok venni, mikor 1.5 évesen bőven fél ár alatt hozzájutok, majdnem 4 év garival. Igen,lett volna carat is ,de arról lecsúsztam, és szerintem az erősítőm se igényelné azt a szériát.

[ Szerkesztve ]

(#156583) Ijk válasza BBéci (#156581) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Nekem egy 56nm2-es lyuk lakás előszoba-konyha-fürdő burkolása került komplett 650 ezerbe, persze ehhez mérten még mindig drága egy 300k-s hangfalpár, de tényleg nem mérhető egy ház árához.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#156584) renatto válasza Saycz (#156579) üzenetére

renatto
(senior tag)

Köszönöm a gyors és kimerítő választ! :R

Dolby Atmos 5.2.4 - Yamaha RX-A2080 - Klipsch RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - R-112SW - LG OLED 55B7 - HiMedia Q30 - Xbox One X SE

(#156585) -KP- válasza Ijk (#156583) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

most nehogymár a burkolás legyen a mérce, hogy egy hangfal ára kevés vagy sok.

(#156586) robi-k

robi-k
(őstag)

Akit érdekel, hogy miért nehez olyan korszerű TV-t találni/gyártani, ami egyszerre tudja a HDR10, DolbyVision és a HDR10+ szabvámnyokat: HTE előadás

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#156587) migabi24 válasza -KP- (#156585) üzenetére

migabi24
(PH! kedvence)

Nem is értem, hogy jön ez ide😂😂

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.