Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#86001) mettek

mettek
(őstag)

Megjött a dali lektor szett :D. Nagyon szépen szól. Ezen nem is kell az eq-val játszani, mindenhogy jól szól, még pure direct-ben is. És végre mormálisan lehet hallani a beszédet a frontból...böszme egy jószág :DDD

(#86002) adodaniel válasza mettek (#86001) üzenetére

adodaniel
(őstag)

Beszédet a frontból? Remélem a centerre gondolsz. Grat egyébként hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#86003) mettek válasza balbekk12 (#85997) üzenetére

mettek
(őstag)

Mondok én is valamit mint kezdő. (Tapasztalat) ha nem tudsz egy jobb hangfalszettet megvenni 2-300k akkor szerintem kár pénzt költeni rá. Az ez alatti szintet kiszolgálja egy logitech z906 vagy egy lejátszós házimozi (samsung, philips stb)
Erősítőt nem említem mert azt használtan kapsz 100k alatt jót. Ergó összesen 400k kb egy olyan cucc amire azt mondod hogy nem pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#86004) mettek válasza adodaniel (#86002) üzenetére

mettek
(őstag)

Igaz, elírtam, centerből. Köszönöm.

(#86005) Sanci38 válasza balbekk12 (#85999) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Vannak a netdepónál és a streamaudioban csomag ajánlatok vagy onkyo dobozos szett álló hangfal szettel is.

(#86006) Tamoo válasza balbekk12 (#85997) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Ha kevés pénz van rá, akkor nem 5.1-ben kell gondolkozni, hanem sztereóban. Így még van esély a minőségre és nem hulladék 5.1-re ment el a pénz.

(#86007) Mankó válasza balbekk12 (#85997) üzenetére

Mankó
(PH! kedvence)

Használtban is lehet gondolkodni. Én sem engedhetem meg, hogy 3-4 száz ezres kategóriában gondolkodjak, így én 2x-re raktam össze a rendszert. 60-ért vettem egy Onkyo NR-609-et, majd megtetszett egy Boston 5.1 rendszer, amit 135-re tudtam lealkudni. (Igaz eladtam minden olyan dolgot otthonról, ami nélkülözhető volt, hogy megtudjam venni) ;] De így elmondhatom, hogy a lehetőségekhez mérten egy tűrhető rendszerem lett. Persze előtte mindenről kikértem itt a véleményt, amiért utólag is :R mindenkinek a segítséget.
Szóval fel a fejjel, használtba is lehet kifogni jó cuccokat viszonylag olcsón! :))

[ Szerkesztve ]

(#86008) Osynho válasza balbekk12 (#85997) üzenetére

Osynho
(PH! addikt)

Tulajdonképpen igény kérdése, igen. Meg idő, energia. Sok éve gyűjtögetek, építem a rendszeremet, kevés pénzből. Használtban kell gondolkodni és utánajárni, figyelni a piacot. Enélkül vagy sok pénzért veszel jót, vagy valamivel kevesebből sz@rt.

Szóval nem kell egy milla. A bőven 300e Ft feletti új árú erősítőmet vettem 200 euroért. Ki lehet fogni. Lehet folyamatosan fejleszteni, állítgatni, próbálni a komponenseket, ez az amit az egybe bögreszetteknél nem tudsz megtenni. Valamint ez benne a szép, ezért érdekes hobby. Persze, van akinek ez csak nyűg. 130-ból használtan, ha nagy mákod van, valamit tudsz találni. Vagy erősítő + 2 front, vagy erősítő + 5.0 és később a többi pl. Itt biztosan jót akarnak, csak legyél türelmes.

(#86009) dunkel válasza mettek (#86003) üzenetére

dunkel
(őstag)

Voltak itt mostanában többen, akik 60-70-ért vettek CAV szettet és boldogan használják. Volt annyi eszük is, hogy vásárlás, élménybeszámoló után nem sokkal törölték is a topikot a kedvencekből :DDD

(#86010) ELACielvtárs válasza dunkel (#86009) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

én is egy ilyen CAV boldog tulajdonosa vagyok, ha mondhatom ezt drága Uraim :R
és én magam nem töröltem a totyikot
nincs itt semmi baj, mint feljebb is írtam, meg kell találni az arany közép utat a lehetőségek és a körülmények között

[ Szerkesztve ]

ELAC - The life of sound <|> Fogyás index: - 92 kg, derékbőség : - 61 cm :)

(#86011) Tamoo válasza dunkel (#86009) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Igen, ezt bele kellene írni az első hozzászólásba. Ha megvetted és beállítottad a szettedet, töröld a topikot a kedvencek közül, mert súlyos függőséget és anyagi károkat okoz. :DDD

(#86012) adodaniel válasza Osynho (#86008) üzenetére

adodaniel
(őstag)

Így van, a többség itt a fórumon se egyszerre vett meg mindent. Rövidebb-hosszabb gyűjtögetés, próbálgatás, variálás eredménye az, ami sokunknak van. A türelem legalább annyira fontos szerintem, mint az anyagiak.

(#86013) Dorian válasza dunkel (#86009) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Na ezt lájkolnám, ha lehetne :K

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#86014) ELACielvtárs válasza Tamoo (#86011) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

no ezzel maximálisan egyet tudok érteni...
"súlyos függőséget és anyagi károkat okoz"
teljesen lefertőzitek az embert. mindig ott motoszkál az ember fia agyában amiket mondtok és egyszerűen mindig a jobbat és a jobbat akarja a magam fajta egyszerű népek egyszerű gyermeke.
de azért imádok idejárni közétek, mert mindig tanulok és tanulok és tanulok
no de most már tényleg felhagyok a hajtás pajtás népszerűsítésével ;]

ELAC - The life of sound <|> Fogyás index: - 92 kg, derékbőség : - 61 cm :)

(#86015) xtremetuning válasza Dorian (#86013) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Hasonló késztetést éreztem én is... :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#86016) mettek válasza adodaniel (#86012) üzenetére

mettek
(őstag)

Én tegnap mondjuk elég türelmetlen lettem és összeszedtem minden kuporgatott forintomat illetve visszavittem a hétvégi próbára megvett maudio hangfalakat is mert találtam egy dali lektor szettet ami kiállítási darab volt így 250ért jutottam hozzá. Azt hiszem sokan megvették volna a helyemben is.

(#86017) Patice válasza Tamoo (#86011) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Aláírom. :DD

Szerintem.

(#86018) BBéci válasza Tamoo (#85981) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Számomra 130-140 centi távolság (közelség) még elviselhető, kevesebb már bántó, zavaró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#86019) BBéci válasza rgeorge (#85986) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Meglévő hangdobozaidhoz, amiket nem szándékozol lecserélni, teljesen mindegy, milyen erősítőt veszel. Amelyik tetszik, amelyik teljesíti az elvárásaidat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#86020) KisTücsök válasza balbekk12 (#85999) üzenetére

KisTücsök
(PH! addikt)

Megveszed ezt, persze előtte meghallgatod, hogy tetszik-e. Lealkudsz amennyit csak tudsz. A maradékból veszel erősítőt. 1-2-3 hónapig gyűjtesz, aztán 30-40 körül veszel egy SUB-ot. Ja, kábelezés, az max 10. És ez alá nem érdemes adni... Ha még ennyit rátudsz majd szánni később, akkor nosza, máskülönben inkább hagyd, vagy abból a pénzből sztereó. szvsz

(#86021) enricotoxic válasza KisTücsök (#86020) üzenetére

enricotoxic
(tag)

Terence Hill-nek jó volt, neki is jó lehet :)

(#86022) devil-k válasza balbekk12 (#85975) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Gyűjts még pénz egy tisztességes rendszerhez, amivel el lehet indulni.

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#86023) ltatrai

ltatrai
(újonc)

Sziasztok,

Hát ha ti tudtok segíteni a dillemmámban :)

Az én rendszeremben XTZ hangszórók vannak, jelenlegi felállás:

3x93.22, 2x93.21, 1x99 w10.16

Nem is olyan régen eljött a pillanat, hogy úgy érzem, kicsit tovább kellene lépni, de szeretnék maradni a márkánál.
Jelenleg két felállás között vacillálok:

1. 2 x 99.38 MKII (RL), 1 x 99.25 MKII (C), 1 x 99.W10.16 SUB

Itt a 99.38 a kérdéses: nagy álló 3 utas frontok, zenére is jók lennének, de vajon elég a meghajtáshoz az erősítő? Illetve az én felhasználásomnál van-e értelme?

2. 2 x 99.26 MKII (RL), 2 x 99 W12.16S SUB (ezek lennének a front állványai is), 1 x 99.25 MKII (C), 2 x 93.22 (SLSR)

Vajh jó ötlet-e a két sub állványnak? Illetve mennyit hozhat a dual sub felállás mozin?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

A hely kb. 40 nm nappali, kábelek megvannak, azt nem bántom :)
AVR Denon X4000.
Felhasználás kb. 85% mozi 15% zene.

Szerintekek hozna vmi pluszt a két álló, magasabb kategóriás front, vagy maradjak a monitoroknál?
(Igen, van Cinema series az XTZ-től, de nem feltétlenül szeretnék újat venni).

Előre is kösz!

(#86024) Dadan01

Dadan01
(senior tag)

Üdv

25nm-es nappaliba keresek reális áron leginkább 2.0(1) erősítő+hangfal kombót, pusztán a tv (ill a jelenlegi sony minihifi kiváltásra). Surroundra igényem nincs, leginkább sorozatokat nézek, persze becsúszik néhány film is. Használt termékekben gondolkodom, találtam egy ilyet [link]. Megfelelne ez a fenti kritériumoknak, illetve az ár reális-e?

thx

(#86025) mettek válasza Dadan01 (#86024) üzenetére

mettek
(őstag)

nem vagyok szekértő, majd jönnek a tapasztaltabbak és megmondják mit érdemes venni. De az biztos, hogy felesleges házimozi erősítőt venned ha 2.0 sztereot akarsz összerakni. Ráadásul sztereora jobb is lenne egy sztereo erősítő hangzás tekintetében is és talán árban is.

[ Szerkesztve ]

(#86026) lemmy9 válasza Dadan01 (#86024) üzenetére

lemmy9
(őstag)

Ha 2.0-át szeretnél, és nem kell surround akkor :F

Szerintem!

(#86027) Tamoo válasza Dadan01 (#86024) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Arcam 250-et ajánlanám. Megbízható fórumtárstól. :D + vennék egy pár álló dobozt.

(#86025) KnockOut87: Csak akkor távos sztereó kell, kell egy DAC, az megint külön kapcsolgatós történet. Egy AVR praktikusabb tévézéshez. Ráadásul ez elég jó hangú és később adott lesz a fejlesztés/kiegészítés lehetősége is.

[ Szerkesztve ]

(#86028) KisTücsök válasza Dadan01 (#86024) üzenetére

KisTücsök
(PH! addikt)

Keret? 50k?

(#86029) Sanci38 válasza Dadan01 (#86024) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Igen megfelel..

(#86030) Sanci38 válasza ltatrai (#86023) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Szia.
nemcsak hogy hoza hanem minőségben is előrébb vagy állóval,. Subot álványnak ne és ellenjavallt!! És nyugodtan használhatod a hangfalat az erősitőhőz, bővebb magyarázat: 1 sz hsz.

(#86031) Dadan01 válasza mettek (#86025) üzenetére

Dadan01
(senior tag)

Több válasz egyszerre

Igen, a keret úgy 50-75k magasságában van, hangfalakkal.
Oké, hogy nem kell az 5.1, de elketyegnek ezek gondolom két dobozzal is, nemde?

Persze sztereo megoldásokat is szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#86032) Sanci38 válasza Dadan01 (#86031) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Akor a streamaudioban kapsz 10 ezerért DAC-ot és sztereó erősitőt hangfalat isválasztahtsz a pénztárcád szerint. Korrektek, nem átverős simlis banda hanem nagyon is szakértők, vevőbarát koncepcióval. .

(#86033) KisTücsök válasza Dadan01 (#86031) üzenetére

KisTücsök
(PH! addikt)

"Elketyegnek", csak nem olyan hangminőségben, mint egy sztereó erősítővel, viszont akkor egy DAC is kellene. Ha csak sorozat, illetve kevés film, de pl zene egyáltalán nem lesz, akkor nézz egy AVR-t, meg két álló hangfalat, esetleg később bővíteni is tudod, ha úgy döntenél.

Sanci: Ekkora keretnél szerintem ne az újak felé irányítsuk.

[ Szerkesztve ]

(#86034) adodaniel válasza KisTücsök (#86033) üzenetére

adodaniel
(őstag)

Erősítő + DAC + dobozok + kábelre még használtan is kevés a keret szerintem.

(#86035) ltatrai válasza Sanci38 (#86030) üzenetére

ltatrai
(újonc)

Szia,

Kösz a választ.
Nem feltétlenül az 1:2-es arányra gondoltam, hanem arra, hogy vajh' a 99.38-hoz nem "kevés-e" az a 200W (amit persze a valóságban kevesebb), amivel meg tudja hajtani az erősítő.
Beszélgettem egy amerikai sráccal, neki is 99.38 van, szerinte a 4520 is határeset, és végfok kellene...amit nagyon nem akarok!

(#86036) BBéci válasza ltatrai (#86035) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

40 négyzetméteres szobába, frontnak állódoboz való, és rendes, legalább háromhangszórós center.

(#86037) dunkel válasza BBéci (#86036) üzenetére

dunkel
(őstag)

Nem tűnik kicsinek az a szett amit írt. Jól néz ki ez a ráépítős megoldás. [link]

(#86038) Ribi válasza ltatrai (#86035) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Mennyire szokta ő feltekerni azt az erősítőt, hogy kevésnek találja?

(#86039) BBéci válasza dunkel (#86037) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Mihez képest nem kicsi? Létezik rengeteg kisebb állványos hangdoboz, de attól még eszembe nem jutna akkorát venni egy 40 négyzetméteres nappaliba.
A ráépítős megoldást mások is alkalmazzák, például Phonar, YG, de még sorolhatnám. Lehet nagyon jó is, de inkább egybeépített hangdobozt választok, ha lehetséges. Ez ízlés dolga.

(#86040) ltatrai válasza BBéci (#86036) üzenetére

ltatrai
(újonc)

no igen, ezt a dilemmát már fel sem hoztam...:)
mert akkor oda jutok, hogy még is csak márkát kell váltanom, mert az XTZ nem gyárt 3 hangszórós centert, előre pedig mindenképpen azonos hangteret kéne összehozni

(#86041) ltatrai válasza Ribi (#86038) üzenetére

ltatrai
(újonc)

a 4520-at "more or less sufficien"-nek találja :)

(#86042) ltatrai válasza BBéci (#86039) üzenetére

ltatrai
(újonc)

engem alapvetően a 2 sub vonzott volna. bár lehet, inkább egy nagyobb kellene :)

okay, akkor megfordítom a kérdést: ti olyan 500k-ból milyen szettet ajánlanátok előre (ha mondjuk most a sub és a hátterek maradnak)?

(#86043) Patice válasza ltatrai (#86023) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Én ekkora nappaliba frontnak (Bécivel egyet értve) álló sugárzókat vennék. Pl. ezeket. :K

Az erősítőt nem bántanám.

99.38 párja hátra minimum a 99.25, de szerintem inkább a 99.26 (a szobaméret miatt), bár speckók alapján nincs különbség a terhelhetőségükben, sem a hangszórókészletükben (ránézésre) és árlista alapján ahogy látom nagyon árban sem. :))

A center természetesen akkor 99.25 (vagy 99.26) center.

Mélyláda:
- a passzív ládát (ami egyben állvány) szerintem felejtsd el, külön erősítő kell hozzá!!!!!
- vagy veszel a jelenlegi mellé még egy ugyan olyat
- vagy veszel egy nagyobb párat. ;]

A lényeg, hogy mindenképpen aktív ládánál maradj!

A jobb dobozok elengedtetelenek a továbblépéshez. Erősítőt később ráérsz még fejleszteni. Azért az X4000 nem olyan rossz és még tök új. Most csak elég nagy bukóval tudnál belőle kiszállni.

Inkább a körítés, akusztika, majd a kábelezés az, ami fejleszthető. :K

Szerintem.

(#86044) Ribi válasza ltatrai (#86041) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Hát ez így semmit se mond. Lehet üvölteti, mert félig süket.
Ha kb 60Wig hajtja, akkor az 108dB, ami már nem kellemes. Persze az már a majdnem a koppig tekerve rész.

(#86045) ltatrai válasza Patice (#86043) üzenetére

ltatrai
(újonc)

természetesen pont azokról a frontokról beszélek én is ;)
99.25 hátra? ha találok belőle használtat, akkor esetleg, bár az is lehet, hogy az elsők cseréjével minden borul :)
mélyláda: amit írtam, az két aktív...szintén az AVX-ről :) és rájuk gondoltam tenni két 99.26-ot

de itt látom, nagyon az állók felé megy a terelgetés a méretek miatt, amit vhol meg is értek

igaz, tápkábel csere-bere még nem volt...:)

(#86046) ltatrai válasza Ribi (#86044) üzenetére

ltatrai
(újonc)

igen. lehet, csak cseteltem vele...:)

(#86047) Patice válasza ltatrai (#86045) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Az AVX-es két állóra én lecsapnék. :K

Aztán szépen lassan összeszedném a többit, használtan.

Addig meg mehetne a kábelezés. :)) Bár a jó kábelek szintén nem olcsók.

Márkakereskedő nem tudná beszámítani a régieket?

Amúgy nemsokára itt a hifisó (Okt. 25-26), az esemény alkalmából több kereskedő akciózni is szokott. Lehet érdemes lenne azt is kihasználni!

Szerintem.

(#86048) mettek válasza Patice (#86047) üzenetére

mettek
(őstag)

most ez a kábeldolog mennyire lényeges végül is? Denonba nekem coax optikán megy a hang (nem rossz kábel, néhány ezer ft-os) A hangfalakba pedig 2mm körüli drótok mennek (kb 800 ft-os kábel) Érdemes jobbat venni, milyen formában javul a hangzás?

(#86049) ltatrai válasza Patice (#86047) üzenetére

ltatrai
(újonc)

álló frontokra vagy állóó sub-okra? :)

márkakereskedő XTZ esetáben nem annyira jellemző, ők inkább "internet direct" cég: pont annyiba kerül megvenni tőlük neten szállítással együtt, mint itthon vmelyik kereskedésben.

Újat venni? Hát. nem tudom...

(#86050) Patice válasza ltatrai (#86049) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Az egyik viszonteladó a Bartimex Audio, alias alto (az AVX-en is ő hírdeti a frontokat) :K

XTZ-t ritkán, de látok használtan. Az akciót is persze úgy értettem, hogy ha adnak kedvezményt, vagy meggondolandó kedvezményt. 5%-kal nem sok mindenre menne az ember, de 20% esetén már gondolkodnék.

Vagy marad a teljes hangsugárzó készlet cseréje, bár az elég macerás lenne.

Tulajdonképpen mivel nem vagy elégedett?

Szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.