Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7001) Patice válasza fatallerror (#6999) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Csak sokat honfoglalóznak... :DDD

Szerintem.

(#7002) Sanci38 válasza Patice (#7001) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Boston Aqoustic dobozokkal És Proson mélynyomóval.
Én nyertem :D

(#7003) DM-Fan válasza Sanci38 (#7002) üzenetére

DM-Fan
(PH! félisten)

Majdnem, de mégsem: nem Boston, Q. :D

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#7004) BBéci válasza DM-Fan (#7003) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Azért írta Acoustic helyett q-val. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#7005) Patice válasza Sanci38 (#7002) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Q Acoustics dobozok, Proson mély? :DD

Szerintem.

(#7006) Sanci38 válasza Patice (#7005) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Boston Q,

(#7007) skater86 válasza BBéci (#6992) üzenetére

skater86
(kvázi-tag)

Köszi! Igazad van, a kereső nem működik. 2012-02-07 22:04:43 -tól van ez a Topic kezdve (folytatva) azóta nem talált ilyen 5.0-ás hangfalakról információt. De tovább keresem hátha.

(#7008) Toobee válasza skater86 (#7007) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Ez már a topic II. felvonása, vagy első rész is.

Ment egy laza 11 órát egyhuzamban a rendszer, de még csak langyosnak se mondanám. Úgyhogy nem melegedős az összes Rotel. :D

(#7009) Rick4

Rick4
(PH! nagyúr)

Srácok, erre mit mondtok? Egy Pio 520-ra lenne kötve, de van egy aktív mélyládám is mellé.
Onnan indultam, hogy veszek két frontot használtan 20K körül, eddig itt tartok. Tudom, biztosan van 3x ennyiért sokkal jobb, de nem sűrűn használom a rendszert, és nem is vagyok annyira "érzékeny" erre a dologra.

(#7010) Sanci38 válasza Rick4 (#7009) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Jó ötlet anyi kérés hogy olyan tipust válassz amelyhez fellelhető center és surr pár is.Különben kár lenne az 520-ért mert nem fog egységes képet alkotni a hangtér.

[ Szerkesztve ]

(#7011) Rick4 válasza Sanci38 (#7010) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Bocsi, közben a link lemaradt: [link] [link]

Tehát a jelenlegi rendszer adott, de az elsők is csak surround kategória, picit kellene egy teltebb hangzás, meg a center is lehetne jobb, ezért gondoltam erre.

[ Szerkesztve ]

(#7012) Sanci38 válasza Rick4 (#7011) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Ha jól értettem ezt választotttad?
Kérlek válassz mást, ez levélnehezéknek se jó.Onkyót se ajánlom.
Taga elmegy alternativának vagy Eltax.
Vagy jobb ötlet: vegyél a netdepónál Yamaha NS150 szettet, és pár hónap mulva veszel hozzá igény szerint NS-F140 vagy 150-es hangfalpárt.

[ Szerkesztve ]

(#7013) TCr válasza Rick4 (#7011) üzenetére

TCr
(PH! kedvence)

A dobozokat, illetve a hangszórókat elnézve ezekből nem fogsz telt hangzást kinyerni.
Ebben az árkategóriában (látatlanban) szerintem jobban járhatnál ezzel, vagy ezzel.

War has changed.

(#7014) zolaas válasza Rick4 (#7011) üzenetére

zolaas
(senior tag)

Namost neked ez a szett van? Vagy ezt szeretnéd megvenni? Mert az kidobott pénz lenne. Tehát most van neked pio 520-d? Jól értelmezem?

Ládde, közben jól megválaszoltak:) Mennyi lenne most a keret?

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#7015) closedown

closedown
(lelkes újonc)

Az okoz-e valami hangzásbeli vagy műszaki problémát, ha a frontok 8 Ohm-osak, de a surround + center együttes csak 6 Ohm-os?

Konkrétan egy meglevő 8 Ohmos párhoz ha vennék egy ilyen NF-P 50 együttest??

[ Szerkesztve ]

(#7016) robi0604 válasza closedown (#7015) üzenetére

robi0604
(őstag)

Ha nem azonos a hangszórókészlet, márpedig ebben az esetben szerintem nem, mindenképp lesz eltérés.
Nem lesz egységes a hangkép.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#7017) Bodzsi válasza BBéci (#6864) üzenetére

Bodzsi
(újonc)

Beltéri DM500s, szolgáltató UPC, digi

(#7018) TCr

TCr
(PH! kedvence)

A Harman Kardon AVR 245 leveszi a hangot HDMI-n?

War has changed.

(#7019) Sanci38 válasza TCr (#7018) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Nem!! Csak 160,165,255,260.

(#7020) TCr válasza Sanci38 (#7019) üzenetére

TCr
(PH! kedvence)

Köszi!

War has changed.

(#7021) t256

t256
(őstag)

Üdv!

Több háztartásban látni olyat, hogy micro/mini hifi, vagy ennél régebbi hifi torony van rákötve a nagy képernyős tévére. így van megoldva a 2.0-ás rendszer.

Mivel Nekem sok pénzem nem lenne egy 5.1-es rendszerre és nem is igénylem, mennyire működne a hifis megoldás? Azok eredetileg zenehallgatásra vannak kitalálva.

30ezer Ft környékén van választék bőven, de egyikhez sincs odaírva, hogy ajánlják-e filmnézéshez.

Szerintetek jó megoldás?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#7022) TCr

TCr
(PH! kedvence)

Lejárt a szerkesztés.
Egy Denon AVR 1909 megér 65.000 Ft-ot?

War has changed.

(#7023) bajnokpityu válasza TCr (#7022) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

:K

Kinu M47 eladó

(#7024) Tonyo válasza t256 (#7021) üzenetére

Tonyo
(PH! addikt)

Mini hifiből kevés van, ami rendelkezik digitális bemenettel. Azt gondolom ez a minimum, hogy normálisan rá tudd kötni a tv-t.

Az már más kérdés, hogy mennyit nyersz vele. Zenére nem túl jók, talán a tv műsorok egy fokkal jobbak lesznek, mint a tv hangszóján.

[ Szerkesztve ]

(#7025) BBéci válasza Bodzsi (#7017) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ha a set top boxot akarod összekötni digitálisan az erősítőddel, annak van értelme, de még mindig nem elegendő információt.
Ha valamit kérdezel, írd le pontosan az összes készülék típusát, a jelenlegi összekötési módjukat és azt is, amire változtatni szeretnél!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#7026) TCr válasza bajnokpityu (#7023) üzenetére

TCr
(PH! kedvence)

Köszi! :)

War has changed.

(#7027) t256 válasza Tonyo (#7024) üzenetére

t256
(őstag)

Értem, akkor nem jó megoldás. Esetleg valamilyen 2.1-es (PC) multimédia hangszóró? Azokhoz viszont nincs távirányító.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#7028) axwel18 válasza t256 (#7027) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Régen amikor még videóm volt én is mini hifivel néztem filmeket. És hát sokkal jobb mint a tv kis hangszórói. 2.1-es számítógépes hangfalaktól jobb a mini hifi esetleg stereo erősítő.

(#7029) shteer válasza Tonyo (#7024) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

2.0-hoz minek digit-in? ott a fejhallgatókimenet, ami analóg

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#7030) Tonyo válasza shteer (#7029) üzenetére

Tonyo
(PH! addikt)

Tök mind1 hánypontegy, fejhallgató kimenet szerintem nagyon gyenge.

(#7031) Tamoo válasza shteer (#7029) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Én tv-ről scart-rca átalakítóval tolom ki a hangot a sztereó erősítőre gotham ic kábellel. Nekem így megteszi... Kár hogy nincs koax kimenet, akkor mehetne a dac-ba is. (av erősítő persze optikaival van)

[ Szerkesztve ]

(#7032) shteer válasza Tonyo (#7030) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

egy minihifihez nemtökmindegy? :U mi gyenge rajta?

Tamoo: na igen, az is analóg :K

[ Szerkesztve ]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#7033) Tonyo válasza shteer (#7032) üzenetére

Tonyo
(PH! addikt)

Egy mini hifit egyáltalán hogy kötsz tv-re? Alap kis hifiken még bemenet sincs..egyedül (jobb esetben) 2 RCA kiement a hangfalaknak, de legtöbbször 2 csíptetős aztán ennyi.

Egy pc-s 2.1 et rá tudsz kötni..

(#7034) BBéci válasza axwel18 (#7028) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Attól függ, milyen az a 2.1! Amit éppen tesztelek, attól kettéállnak az én sokat hallott füleim is. Távirányító is van hozzá.

(#7032) shteer
A hangminősége gyenge. Arra jó, hogy a híradót hallgasd rajta.

(#7031) Tamoo
Arra nem mindegyik tévé ad lehetőséget. A Samsungokon firmware frissítéssel letiltották.

[ Szerkesztve ]

(#7035) axwel18 válasza Tonyo (#7033) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Mini hifiken van aux bemenet általába és rca kábellel kilehet vinni a jelet de tv-töl függ az én tévémen csak optikai hangkimenet van.

(#7036) Tonyo válasza axwel18 (#7035) üzenetére

Tonyo
(PH! addikt)

2 mini hifi is volt a családban, de egyiken se volt aux. Egyik egy 20 ezres sony.

(#7037) bajnokpityu válasza Tonyo (#7036) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

nálunk még a táskarádión is volt :D
BBéci: létezik 2.1 sztem is jó. én nagyon szerettem anno a 2.1emet,de azt nagyon rühelltem,hogy hangerőállítás sosem volt jó. valahogy mindig inkább élvezetes volt,mint jó.

Kinu M47 eladó

(#7038) BBéci válasza bajnokpityu (#7037) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Próbáld ki a Focal XS 2.1 cuccot, embertelen jó! Pár nap múlva fent lesz a cikk az AVO-n.

(#7039) bajnokpityu válasza BBéci (#7038) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

hmm, TV mellé? :D

Kinu M47 eladó

(#7040) Tamoo válasza BBéci (#7038) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Erre a Focal-ra már én is nagyon kíváncsi lennék. Mire jó ez, minek lehet alternatívája? Vagy esetleg csak számítógép mellé ajánlott?

(#7034): Samsung tv-m van (C650), elméletileg új firmware-el, azon nincs még letiltva.

(#7036) Tonyo: Én régi Sony minihifimen sincs aux. :((( Mondjuk ez nem minden gyártónál volt szokás, hogy a minikre nem raknak.

[ Szerkesztve ]

(#7041) Peak

Peak
(PH! addikt)

nálam analog UPC adás van, a TV toslinken tolja az erősítőbe a hangot, mert asszony az összes nyomi éneklősversenyes adást nézi... de hát tényleg fos az adás hangja. esetleg egy digitális settopbox-szal valamivel jobb lehet talán.

Samsung S10+ / Galaxy Watch 46mm LTE / Intel Core i7-6700K@4GHz / 2x8GB DDR4@3000C14 G.Skill Trident Z / Gigabyte Z170X Gaming-3 / Gigabyte GV-N1080G1-Gaming-8GB / 2x250GB Samsung 840 / 2x Acer HN274H 27" 120Hz 3DVision

(#7042) BBéci válasza Tamoo (#7040) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

A Focal honlapja szerint is multimédiás szett, én a laptophoz csalakoztattam.

Peak!
Én is szeretem azokat a műsorokat, nálam analógon is rendben van a hangjuk. Semmivel nem jobb médiaboxról vagy MindigTV-ről.

[ Szerkesztve ]

(#7043) Patice válasza t256 (#7027) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Talán.

Szerintem.

(#7044) axwel18 válasza Tonyo (#7036) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Nekem eddig az összes mini hifimen volt és volt már pár darab. Lehet hogy kevered a mikro hifivel a mini hifit. :)

(#7045) Peak

Peak
(PH! addikt)

esetleg a nanohifivel... ;)

Samsung S10+ / Galaxy Watch 46mm LTE / Intel Core i7-6700K@4GHz / 2x8GB DDR4@3000C14 G.Skill Trident Z / Gigabyte Z170X Gaming-3 / Gigabyte GV-N1080G1-Gaming-8GB / 2x250GB Samsung 840 / 2x Acer HN274H 27" 120Hz 3DVision

(#7046) Rebell válasza axwel18 (#7044) üzenetére

Rebell
(senior tag)

Mikro hifi? kaját is melegít? :)) :C

(#7047) axwel18 válasza Rebell (#7046) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Tessék ezek az ugy nevezett mikro hifik. Ezek a mini hifik.

(#7048) Dorian válasza axwel18 (#7047) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Ezek inkább "alig hifik" :D

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#7049) Rick4 válasza Rick4 (#7011) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Srácok, nem vettem még semmit, onnan indult a dolog, hogy a jelenlegi frontok is pici surround hangfalak, ezeket cseréltem volna valami jobbra, de ha már veszek pl két Jamo régebbi hangfalat 18-20-ért ( mert elsőre ez volt tervben) akkor már vehetek egy komplett, a jelenleginél, meg a jamo-s megoldásnál is jobb cuccot. Na erre kezdtem el keresgélni, és találtam ezt. Nem mondom hogy szimpi, azt se hogy rossz (sub van, ezeknek a frontoknak az oldalában ott a mélynyomó, ha nem láttátok volna) de tájékozódom, merre menjek. Nem pénzügyi, hanem más okból nem veszek ennél sokkal komolyabbat, egyszerűen nem használom ki, most se sűrűn megy a technika, talán heti 2-3 órát, egyet szeretnék feljebb lépni, ennyi az egész.
De mondom, nálam tapasztaltabbat meghallgatok, és nem ragaszkodom csak a lehetőleg a jó ár- érték arányhoz...

(#7050) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

Harman Kardon HK 970 és HD 970 lesz a kanosszajárás vége, úgy fest. nem vagyok boldogtalan, az én szintemen több, mint tökéletes lesz.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.