Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#135001) BBéci válasza kenand (#134995) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ne a klasszikusokkal példálózz, hanem a friss megjelenésekkel! Magyar felirat nélküliek sem elfogadhatóak példaként.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#135002) Dorian válasza kenand (#135000) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Igen, egy bizonyos szint alatt ennek valóban nincs túl nagy jelentősége, ezért is él a köztudatban a "csak egyesek és nullák"
Viszont efelett pedig eléggé meglepődik az ember ha egyszer csak vesz egy jobb táp-ellátású és digit kimenetű forráskészüléket. Velem épp a hétvégén történt.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#135003) BBéci válasza Dorian (#135002) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Kérlek, mesélj a tapasztalataidról! Mi történt a hétvégén?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#135004) kenand válasza BBéci (#135001) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Sajna a rest of world kategóriába tartozunk, így a CE kiadás töredék mennyiségben, 3x áron jelenik meg.
EU meg impotens, hogy egységes kiadásárt lobbizzon. 15 nyelvet én sem gondolnék, de 15 felirat elférne... (Most, hogy a nagy UK kiválik, meg még inkább reménytelen)
De lehet élni magyar felirat nélkül, az angol már sokat segít. (Mostani generációnak -akik a gép mellet a yotube-on nőttek fel meg már angol felirat sem kell, pl. a fiaimnak sem)

A klasszikusok 100x jobbak, mint a friss 1x nézhető filmek.
A linkelt Predator csomag - írtam is- különleges darab rendelkezik magyar felirattal. Talán a Predators kiváló magyar rendezője intézte nekünk ez a meglepit :)

Egyébként a zavvi társ oldalán a www.thehut.com-on továbbra sincs postaköltség. (egyelőre?)

[ Szerkesztve ]

(#135005) Dorian válasza BBéci (#135003) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Vettem forrásnak egy több lineáris táppal, USB kártyával ellátott passzív audio-PC-t (de filmlejátszásra is már kipróbáltam).
A hifis és a zenelejátszós topikokban már áradoztam róla, gondolom sokak ezeket is olvassák, nem szeretném őket untatni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#135006) liszi70 válasza Dorian (#135002) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

"eléggé meglepődik az ember ha egyszer csak vesz egy jobb táp-ellátású és digit kimenetű forráskészüléket"

De azért valószínűleg a mostani audio pc-d, meg az előző forrásod (ha jól tudom általános célú laptop) nem csak tápban és digit kimenetben különböznek egymástól. :) Mennyire volt zenelejátszáshoz optimalizálva az eddigi géped?

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#135007) Dorian válasza liszi70 (#135006) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Amennyire lehetett. Általános célúból annyi igaz, h max netezésre használtam, de a mostani PC-n is ugyanúgy Win 10 fut, és lehet akár netezni rajta. Laptopon ingyenes Fidelizert, a PC-n a fizetős Fidelizer Pro-t használom.

(#135008) Dzsur válasza arcitec (#134975) üzenetére

Dzsur
(tag)

Ma reggel hogy bekapcsoltam az erősítőt megint előjött ez a hibajelenség és még észrevettem hogy a menüben is kiszürkült 1-2 dolog amit előtte lehetett állítani!

(#135009) nebulo5 válasza Dorian (#135007) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

majd (egyes post-lovagok megnyugtatásának érdekében) tessék ám derekasan "vaktesztelni", hogy milyen szintű placebó hatást vásároltál a fizetős Fidelizer-el! ;]

Üdv: nebulo

(#135010) ithomas válasza Dzsur (#135008) üzenetére

ithomas
(őstag)

És gondolom nem kétszer kattant bekapcsolásnál ahogy az normális, hanem csak 1-szer.
HDMI lap hiba, tipikus onkyo betegség.
Szervíz, vagy csere.

Real eyes realize real lies!

(#135011) liszi70 válasza nebulo5 (#135009) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Nekem ez most eszembe sem jutott, de valóban igazad van, tényleg nem ártana ebben az esetben sem. :D

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#135012) Dzsur válasza ithomas (#135010) üzenetére

Dzsur
(tag)

Csináltam megint egy resetet és most megint minden rendben van.Most kétszer kattan de ha megint megzavarodik akkor megnézem hányszor kattan!

(#135013) arcitec válasza Dzsur (#135012) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Ha ismételten előjön, nem marad más, mint szervíz ... :U

(#135014) Norbi 72 válasza lemmy9 (#134994) üzenetére

Norbi 72
(PH! kedvence)

Nálunk volt,de rég befuccsolt..a helyén a dohánybolt sokkal jobban pörög. ;]

(#135016) Joshi válasza dhcodoki (#135015) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Attól hogy valami lemezen van még nem lesz jobb, az csak egy adathordozó nem több. A jogi része a dolognak az más kérdés. :DDD

(#135017) ELACielvtárs válasza Joshi (#135016) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

+1 :K

ELAC - The life of sound <|> Fogyás index: - 90,8 kg, derékbőség : - 61 cm :)

(#135018) Quetz válasza Joshi (#135016) üzenetére

Quetz
(senior tag)

Kétlem, hogy a streaming szolgáltatások elérik a lemezen találhato stream sávszélességét. Ezért logikus szerintem feltételezni, hogy a bluray minősége jobb mint a netflix például.

(#135019) Joshi válasza Quetz (#135018) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Igen de ugye nagyon kevesen használnak Netflixet már csak azért se mert nincs magyar vonatkozás, most nem ecsetelném hogy honnan a HD anyag, gondolom sejted. ;]

(#135021) dhcodoki válasza Joshi (#135016) üzenetére

dhcodoki
(senior tag)

Én is úgy gondolom, hogy vannak silány kiadású lemezek. Itt nem is ezzel van a probléma.

Mozit építünk, törekszünk az egyensúlyra és a lehető legjobb minőségre, mely a pénztárcánkkal is partiban van. Erre múltkorában jött az egyik "útbaigazítás", hogy ha sokméteres HDMI kábelt vásárlunk, akkor igenis javallott lerakni az asztalra a sok tízezret (esetleg százezret), mert meghozza a gyümölcsét. (ebbe most ne menjünk bele sokadszorra, milliószor kitárgyalt téma).
De vannak javaslatok drága összekötő és tápkábelekre is. Rendben van, hoz a konyhára.

Erre most minek a gyári blu-ray lemez, minek a minőségi illegális anyag, mikor ott a netflix, HBO GO, TV műsor.

...és mozit építünk felső szinten. :B Eszem megáll....

[ Szerkesztve ]

(#135027) Ragadozó

Ragadozó
(Ármester)

Kérlek kerüljétek a túlzott offozást. A torrentezés jogilag vitatott. Ezzel kapcsolatos hozzàszólàsokat töröltem.

Toyota Corolla Verso 1.6-1.8 kormány szervószivattyú eladó

(#135028) KovyBoy

KovyBoy
(fanatikus tag)

Sziasztok,
Van e valakinek Szegeden vagy vonzáskörzetében Monitor Audio Bronze szettje (pl. ilyen)? Meghallgatás céljából érdekelne, persze csak ha hajlandó beengedni az otthonába egy kedves fórum-társ (cipőt midig az ajtóban szoktam levetni). :)
Bármilyen felállásban érdekel, nem hallottam még szólni egyik Bronze dobozt se, viszont igen sok jót olvastam és hallottam róluk tapasztalt ember szájából is.
Lehetőség szerint vinnék magammal egy SR7010-est is a fülelés idejére, azt mondják jól meg lenne vele.
Ha van közöttünk ilyen személy, kérem ne tartsa magában és írjon privátot. Kösz szépen előre is! :R

(#135029) carpediem007 válasza Nemir Ombe (#134993) üzenetére

carpediem007
(tag)

Szomszéd nincs :) akkor ameddig a poti engedi? :F az mennyire normális a szubnak?

(#135030) gabo01 válasza KovyBoy (#135028) üzenetére

gabo01
(őstag)

Szia!

Lehet az SR7010-hez kicsit feljebb mennék a gyártó palettáján! ;)

(#135031) KovyBoy válasza gabo01 (#135030) üzenetére

KovyBoy
(fanatikus tag)

Menni mennék én feljebb, de egyelőre ezzel is beérném, max ekkora lépés fér bele a közeljövőben. Hogy később mi lesz... meglátjuk, de majd csak később! :)
Avx-ről egy kedves fórumtárs (nem mai gyerek, viszont gyerekkora óta hi-fista, csak ennél jóval nagyobb labdával focizik) személyes tapasztatai és javaslata alapján hallgatnám meg első sorban. Ő pl. azt mondja, hogy nem feltétlenül szükséges a Silver sorozat és hogy jól szólna a Bronze szettel (telepítettek már több ugyanilyen rendszert).
De ismételten kiemelném, egyelőre meghallgatni szeretném csak, lévén, hogy nincs tapasztalatom ezekkel a dobozokkal.

(#135032) gabo01 válasza KovyBoy (#135031) üzenetére

gabo01
(őstag)

Értem és és nem is akartam turkálni a zsebedben pusztán annyit mondtam, hogy aránytalan lesz így a rendszered! :K ;)

(#135033) Vicarious1 válasza KovyBoy (#135028) üzenetére

Vicarious1
(tag)

Ha találtál Bronze tulaj Szegedit utána nálam -szintén Szegeden - össze tudod hasonlítani a Polk RtiA szettel, hogy mennyire más a két hangzás. Még erősítőt se kell hozz, SR7011 hajtja. :)

(#135034) bajnokpityu válasza KovyBoy (#135031) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

a régebbi, fémdómos bronz és silver és gold között jókora ár és minőségi difi volt. Azért azt tudni kell, hogy eléggé patikamérlegen mérik a nagyobb márkák az ár/hangminőség relációt. Szóval érdemes azt feltételezni, hogy márkán belül a drágább annyival jobb, amennyivel drágább.

Kinu M47 eladó

(#135035) KovyBoy válasza gabo01 (#135032) üzenetére

KovyBoy
(fanatikus tag)

Persze, gondoltam. :) Mindamellett azt is tudom, hogy kb. a Silver illene hozzá az ő palettájukról.
De kis lépésekben... idővel... egyik komponens utoléri a másikat, eddig is így tudtam előrehaladni, valószínűleg ezután is így megy majd, ha csak nem fogok ki használtan nagyon jó áron egy Silver szettet.

(#135034) bajnokpityu
Vettem az infót, köszi!

(#135033) Vicarious1
És ezt is köszönöm!

:)

[ Szerkesztve ]

(#135036) gabo01 válasza KovyBoy (#135035) üzenetére

gabo01
(őstag)

Nem tudom mennyi a keret de lehet inkább vennék most egy silver front párt aztán ahogy lesz pénz sorban a centert a háttereket meg egy jó sub-ot! :K ;)
Esetleg ez?: RX-8

[ Szerkesztve ]

(#135037) KovyBoy válasza gabo01 (#135036) üzenetére

KovyBoy
(fanatikus tag)

Erősen meggondolandó, még az is lehet, hogy így lesz!
Csak legyen itt a környéken valaki, akinél egyiket, vagy másikat meg tudom hallgatni. :K

Egyébként nézegettem is, amit linkeltél. Úgy lehet érdemes lenne elgurulni hozzá az erősítővel és meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#135038) Nemir Ombe válasza KovyBoy (#135037) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Szerinted milyen "lényegi" (és minőségbeli) különbség lesz egy belépő MA és egy szintén belépő Canton szett között ....!!?? ;)

Hmm ....

(#135039) gabo01 válasza Nemir Ombe (#135038) üzenetére

gabo01
(őstag)

Hol látsz itt Canton-t? :Y
Vagy lemaradtam valamiről? :U

[ Szerkesztve ]

(#135040) BBéci válasza Nemir Ombe (#135038) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Leveszi a cipőjét, amikor belép. :D

(#135041) KovyBoy válasza Nemir Ombe (#135038) üzenetére

KovyBoy
(fanatikus tag)

Pontosan az még mindig ez elsődleges szándékom, hogy meghallgassam, jó lenne saját hallás alapján (is) véleményt alkotni. :)
De így, hogy képbe kerül a Silver és az általad ajánlott Triangle szett is, meglátjuk mi lesz a vége.

(#135039) gabo01
Szoktunk beszélni időnként, tudja, hogy milyen dobozaim maradtak az előző rendszerből mielőtt megvettem az SR7010-est.

(#135040) BBéci
Kipörögni ér a másikat, ez nagyon jól megy Neked! :)

[ Szerkesztve ]

(#135042) Nemir Ombe válasza gabo01 (#135039) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! kedvence)

Tudom jelenleg mit használ ... ;) (ha jól emlékszem) :D

Hmm ....

(#135043) gabo01 válasza Nemir Ombe (#135042) üzenetére

gabo01
(őstag)

Ja bocs ezt nem tudtam! ;) :DDD

(#135044) BBéci válasza KovyBoy (#135041) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Az ötlet a Te hozzászólásodból jött, de még véletlenül sem áll szándékomban a kiröhögésed. Sajnálom, amiért magadra vetted! ;)

(#135045) KovyBoy válasza BBéci (#135044) üzenetére

KovyBoy
(fanatikus tag)

Biztosan azért nem értettem - illetve értettem félre - mert véletlenül sem a kérdésre válaszoltál, de örülök, hogy tisztázódott. :)

"Szerinted milyen "lényegi" (és minőségbeli) különbség lesz egy belépő MA és egy szintén belépő Canton szett között ....!!??"

Másrészt meg ha amúgy is jól veszed a poénokat, biztos vagyok benne, hogy egy jómunkásember is leveszi a cipellőjét minimum az előszobában, pláne, ha vendégségbe megy, ugyé? :D

Most hogy ezen is túl vagyunk szívesen meghallgatom és kérem a te konkrét véleményedet is, persze csak ha nem sajnálod rám a bötűket. :)

(#135046) DrDobos

DrDobos
(őstag)

Udvozletem!
Remelem nem baj, hogy a halado topicba irok. A problemam az lenne, hogy a hetvege folyaman le kell vezenyelnen egy kisebb bulit egy ismeretlen helyen. Ott mar egesz jol ossze van epitve a rendszer. Raneztem ma az erositore, hogy hogy tudjuk majd rakotni PCre vagy telefonra. Az erosito nagy valoszonuseggel egy radiora van rakotve jelenleg. Halvany tippem az RCA kabel volt. 99%, hogy egy ilyen tipusrol lenne szo. A kepre rakattintva a hatarol van kep. Mivel a helyszinen nem tudtam megallapitani, igy olyan segitseget kernek, hogy ha valaki meg tudja-e mondani nekem, hogy milyen kabellel, es hogyan tudjuk osszekotni a PC-t/telefont az erositovel, annak nagyon örülnék, es nem boruona romokba a hetvegi bowlingozos buli.
Elore is koszonom a segítséget! Udv

Samsung Galaxy A8

(#135047) ttower válasza DrDobos (#135046) üzenetére

ttower
(senior tag)

Ez közelről sem érinti a házimozi témát de válasz: ez vagy ez lehet a megoldás. Bár legjobban akkor jársz ha az utóbbi kábelt viszed két ilyen átalakítóval.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#135048) devil-k válasza rottenbull (#134983) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Jaj, de bírom ezt az álszenteskedést.

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#135049) adamsfamily

adamsfamily
(kvázi-tag)

Tudom hogy nem lesz igazán házimozis kérdés,de sok átfedés lehet:
Van vkinek arról tapasztalata,hogy optikai kábelből megéri-e minőségit venni,mondjuk Cinnamont,vagy magasabbat,Audiolab-M dac-hoz,egy aránylag olcsó 2e ft-os-hoz képest?
És már most kérnék mindenkit,nem vitaindítónak szánom,ezért akár privátban is várom a válaszokat,de csak attól akinek konkrét tapasztalata van,és nem cikkekből informálódik. :R

(#135050) -KP- válasza adamsfamily (#135049) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

jobb a koax, ha olcsó a kábel. optikai akkor kezd jobb lenni,vagy ugyanolyan jó, ha nem műanyag, hanem valódi üveg az anyag.De az meg drága. Plusz akkor még mindig ott van a kábel sérülékenysége. Az átalakító elektronikák bonyolultsága stb. Használj inkább hdmi-t.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.