Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#102001) Leslie67 válasza Leslie67 (#101999) üzenetére

Leslie67
(tag)

Itt is írnak a 608-cas frissítéséről: http://www.hifi-forum.de/viewthread-272-1320.html

(#102002) zozy84

zozy84
(senior tag)

Na szóval. Akkor le kell töltenem a frissítéseket a pc-re. Aztán elindítom újra a frissítést?

Eladó Canon 450D + táska + távirányító + állvány + dobozában, papírokkal.

(#102003) #75912448 válasza Kroland25 (#101909) üzenetére

(törölt tag)

A dobozaidhoz vadul hangzik az 5010. :) Önmagában az LX-hez képest jelentős előrelépés lenne, de nem hinném, hogy a Focalhoz pont ezt az Onkyot párosítanám. Annyira szarul hangzik, hogy még jó is lehet. :D LX87?

(#101958) Leslie67

Azért videót ne teljesen így használjátok, ha már EVR, akkor EVR CP és Resizer/ Bicubic A=-0.75 (PS 2.0). plusz D3D Fullscreen, de ha EVR, akkor lehetne MPC helyett Kodi kényelmesebb kezeléssel. Ha pedig MPC, akkor EVR CP helyett madVR.

[ Szerkesztve ]

(#102004) Leslie67 válasza zozy84 (#102002) üzenetére

Leslie67
(tag)

A gugli fordítóból azt silabizáltam ki, hogy letöltöd, kicsomagolod, kiírod cd-re amit lejátszol egy cd-vel vagy dvd-vel vagy PS-el, amiket vagy optikán, vagy coax-al kötsz be.

Regger!
Nálam probléma mentes minden, de azért ránézek a dologra! :K
Most nézem a Kodi az xbmc? Régen próbáltam, de mindíg letötöltem. :)

[ Szerkesztve ]

(#102005) zozy84 válasza Norbi 72 (#102000) üzenetére

zozy84
(senior tag)

Reset meg volt. Van hang.

Kérdés. A menüben a 7. pont a Hardware. Ott 3 opció van. A 3. a HDMI. Ott mit mire kell állítani? Mert ameddig itt át nem állítottam addig pl lehetett HOME gombbal állítani a basszust meg mindent. Most meg megint csak a centert lehet állítani.

Pl,: Lip Sync Enable vagy Disable?
Felette : Audio TV Out legyen On vagy Off, De ha a HDMI Control (RIHD) -t On-ra kapcsolom akkor "Auto"-ra vált.

[ Szerkesztve ]

(#102006) Norbi 72 válasza zozy84 (#102005) üzenetére

Norbi 72
(PH! kedvence)

Hát most be nem kacsolom a vasat.

A hardware menüben én nem turkáltam,vagyis nem emlékszem.

Lip sync-et(ajakszinkron,ha nem akkor van a hang,amikor a kép) ha nem használod, disable.

Hdmi controll ON,ha az ARC funkciót használod.

(#102007) zozy84 válasza Norbi 72 (#102006) üzenetére

zozy84
(senior tag)

ok.
Loundness Plus On vagy OFF?
Preserve THX Settings Yes vagy No?
Film mode Video vagy Auto?

Próbálok csak rájönni, hogy amikor először nyomkodtuk mitől lett jó. :B :B

(#102008) Norbi 72 válasza zozy84 (#102007) üzenetére

Norbi 72
(PH! kedvence)

OFF.
NO.
Auto ?

(#102009) n3m3r3 válasza zozy84 (#102007) üzenetére

n3m3r3
(tag)

Böngészd a manual-t, mert hiába mondják meg Neked hogy kapcsold be azt , azt meg állítsd arra. Biztosan lesz olyan szituáció hogy a rendszeredre nem passzol, vagy úgy nem tetszik. Ha tisztában vagy vele mit állítasz pillanatok alatt megoldod a gondokat, és kezesbárány lesz a mozigépből.

(#102010) zozy84 válasza n3m3r3 (#102009) üzenetére

zozy84
(senior tag)

Csak Norbival egyszer már belőttük így. :B :K
De mára elég volt. Elteszem maga holnapra. :K :R

(#102011) Tamoo válasza #75912448 (#101997) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Én is kiismerem magam, könnyen beállítom használati útmutató nélkül, de apróságokba még akkor is bele lehet futni, amikor az ember azt gondolná, hogy "mindent tud" róla. Múltkor pl. Liszi mutatta meg, hogy ha csak simán az OK gombot lenyomom, akkor előjön gyorsmenüben a dB korrekció még pure directben is a külön frontokra.
Vagy pl. a videó részre is legalább három különböző almenüben találhatóak beállítások. Arcamon ezeknek a dolgoknak a töredéke nem állítható, faék egyszerű a menüje. Valószínűleg még zozy84 is be tudná állítani pár nap alatt. ;] (sorry, nem hagyhattam ki :D)

[ Szerkesztve ]

(#102012) t-bali3 válasza brembo (#101986) üzenetére

t-bali3
(senior tag)

Ha nem vagy biztos benne, hogy szólnak bizonyos hangok keress egy tesztlemezt, amin különböző frekvenciák vannak. :K

axwel: köszi, nekem régebbi Denonom van lehet még hibádzik valami beállítás. Tegnap is olvasgattam kicsit a manualt, de még nem tiszta miért viselkedik így.

[ Szerkesztve ]

(#102013) Dorian válasza brembo (#101981) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Parameter check a bemért állapotot mutatja az utólagos módosítások nélkül.
Channel level-nél maradnak a módosított értékek, akkor nincs probléma.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#102014) spiky03 válasza vendingo (#101974) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Én is kikölcsönöztem, kíváncsi vagyok a hangjára. :)
Igaz tegnap esti horror után az asszony azt mondta, hogy ne nézzünk többet. :DDD
Ezt néztük: Ouija
Szerintem nem volt olyan nagy szám, de volt benne pár olyan jelenet amikor még én is megugrottam egy picit. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#102015) devil-k válasza spiky03 (#102014) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Az egyik kedvenc horrorom. ;]

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#102016) bajnokpityu válasza Tamoo (#101992) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

:C Ez így igaz. lásd kattogós hdmi csatorna váltás...

Kinu M47 eladó

(#102017) robi-k válasza bajnokpityu (#102016) üzenetére

robi-k
(őstag)

lásd kattogós hdmi csatorna váltás. - :F Én ilyet még nem tapasztaltam.

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#102018) Tamoo válasza robi-k (#102017) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Nem HDMI függő hanem adott bemenet video convert on/off beállításán múlik. Ha két különböző közt váltasz vagy egy off-olton nyomsz menüt, akkor kattan egy relé. (Legalábbis 4308-on így van, 3808-on nem tudom ott nem tűnt fel.)

[ Szerkesztve ]

(#102019) robi-k válasza Tamoo (#102018) üzenetére

robi-k
(őstag)

A 4310-sem nem csinál ilyet. HDMI-nél ki van kapcsolva a videó felkonvertálása.

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#102020) Rruuer

Rruuer
(senior tag)

hali, tudom hogy nem a ide tartozik de hátha tudna segíteni valaki. esetleg nem e tudna valaki jbl ec25 vagy 35 centert eladót? de csak fekete színben

(#102021) kabar válasza dio001 (#101956) üzenetére

kabar
(senior tag)

Őszintén remélem nem járod meg vele, és bírja tartani a súlyokat. Nekem ugyancsak Jysk-es vásárlásból adódóan van vagy 140 ropis hulladék ruhásszekrénysorom, ami a ruha súlyát sem bírja. Egy pár hét után elkezdett behajlani először a vízszintes polc, majd utána hordósodni az összes oldal, úgyhogy kuka az egész. Eddig sem voltam nagy Jysk -fan, ezután meg végképpen nem leszek.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#102022) dio001 válasza kabar (#102021) üzenetére

dio001
(kvázi-tag)

Nézd!
Bevallom azért az én rendszerem nem tart ott hogy akár 30-60eft-t költsek egy TV/HM/Center állványra. Az a polc amin az erősítő van 1 hónap után észre vettem hogy picit meg van hajolva. Mivel ez a polc van ugye legalul, így fogtam és kerestem 2 db hosszabb hungarocel darabot és alá tettem...bevált semmi baj most már. Másodsorban ha csak 1 évig bírja és kettétörik , akkor veszek újat. 6eft-t megér számomra, ha más stílus kell akkor más fajtát veszek mondjuk 3-4eft-t drágábban.

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#102023) Sefter

Sefter
(PH! kedvence)

Sub 100k alatt, nem rossz vétel..

Psn ID: sefter_hun

(#102024) whatnot

whatnot
(őstag)

Na hát ez ciki. Pioneer VSX-924-en össz-vissz egy darab optikai bemenet van. Hát ez elég cinkes. Ez már a Denon X2100 felé billenti a mérleget, annak van kettő.

(#102025) Tamoo válasza whatnot (#102024) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Szükséged lehet többre? Manapság már mindenen HDMI van.

(#102026) Norbi 72 válasza whatnot (#102024) üzenetére

Norbi 72
(PH! kedvence)

Mire kell 2 optikai?

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#102027) kabar válasza Norbi 72 (#102026) üzenetére

kabar
(senior tag)

Egyik a TV ha nem ARC-os....

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#102028) whatnot válasza Tamoo (#102025) üzenetére

whatnot
(őstag)

Lehet. Hogy tényleg kell-e, azt nem tudom. Amúgy játékra. Állítólag egyes játékok hangja pattogós HDMI-n keresztül, optikain meg nincs gondjuk. Ha ez vásárlás után derül ki, akkor bukta.

(#102029) wasp76

wasp76
(újonc)

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e lecserélni egy jamo d6pex-es 7.1-es rendszert ami THX select, egy d600-as thx ultrára. A D6-os szettet 2003-ban vettem. Semmi baja, iszonyat jól szól. A sub maradna.
Esetleg vkinek van ilyen rendszere?? Egy onkyo txnr808-al hajtom a hangfalakat. A szoba amúgy 85 légköbméter.

(#102030) Jigsaw04

Jigsaw04
(őstag)

Sziasztok!!

Haver állítása szerint túlhajtotta a hangfalait, állítólag majdnem csutkára tekerte az erősítőt.. :C :Y
A teljesítménnyel nem lehetett gond, mert többet bír a hangfal mint az erősítő, viszont állítja, hogy megváltozott a dobozok hangja :D
Meghallgattam én is, és semmi változást nem tapasztaltam :N Mondjuk nyilván ő tudja megítélni jobban.
Szerintetek létezik az ilyesmi, vagy placebo hatás? Torzításra gondoltam,(négyszög) hogy lehet az csinált neki valamit, de szerintem az egyértelmű, és mindenki számára hallható kárt okozott volna benne.?

[ Szerkesztve ]

(#102031) whatnot válasza Jigsaw04 (#102030) üzenetére

whatnot
(őstag)

Deja vu.

(#102032) devil-k válasza whatnot (#102028) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Én PS4-zek és ott nincs pattogós hang HDMI-n keresztül!

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#102033) whatnot válasza devil-k (#102032) üzenetére

whatnot
(őstag)

Régebbi játékoknál jön elő állítólag. A konkrét példa, amit olvastam, az egy 2011es volt.
Próbálok még utánaolvasni.

(#102034) zozy84 válasza Sefter (#102023) üzenetére

zozy84
(senior tag)

Most írtam neki de már valaki teszteli. Az ilyenek kb 1-2 napig vannak csak meg. :(

(#102035) BBéci válasza dualcore (#101971) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ha tényként írtad, miért volt a mondatok végén kérdőjel? ;]

(#101972) dio001
Ezt teljesen feleslegesen írtad be ide, akit érdekel úgyis észreveszi, egyébként magánügy.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#102036) robi222

robi222
(senior tag)

Vettem egy Mordaunt Short Aviano 9 sub-ot csak nincs hozzá meg a gyári cd amivel be lehet állítani az EQ.
Van valami ötletetek ,mennyire kellene beálítanom?Vagy esetleg honnan lehet letőlteni a teszt cd-T?

(#102037) whatnot

whatnot
(őstag)

Denon X2100 nincs raktáron, ezért a hitelakció nem vonatkozik rá.
Hát ez már tényleg lol :U
Na mindegy, marad az eredeti terv, a VSX-924 és legfeljebb majd okoskodok egyet.

(#102038) Dagidög válasza zozy84 (#102034) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Úgy látom megvan az embered. ;]

Canon 5D (classic/mkI) eladó!

(#102039) MasterMark válasza whatnot (#102037) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Fontos, hogy a hitel csak raktárról elérhető termékekre érvényes szaküzleteinkben, a készlet erejéig. Amennyiben olyan termékre szeretnéd igényelni ami nincs készleten, kérjük tájékozódj ügyfélszolgálatunknál arról, hogy a termék elérhető lesz-e hitelakciónk végéig, azaz 2015. január 28-ig.

Jómunkásember

(#102040) whatnot válasza MasterMark (#102039) üzenetére

whatnot
(őstag)

Á, akkor te megtaláltad :)

(#102041) dualcore

dualcore
(őstag)

(#102042) spiky03 válasza dualcore (#102041) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Én a hátsókat hátrébb tetem volna, nah meg ide már egy projektor jobb lenne.

Ami jó az az egységes hangzás, mert egységesek a hangszórók a hangfalakban.

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#102043) dualcore válasza spiky03 (#102042) üzenetére

dualcore
(őstag)

Biztos gondoltak a projektorra, csak ott már nem nagyon fér el.

(#102044) devil-k válasza dualcore (#102043) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Norbi megoldaná! :D Kibontaná valamelyik falat, de előtte megkérdezné, hogy milyen gyakran használják? ;]

(#102045) Ance válasza devil-k (#102044) üzenetére

Ance
(őstag)

Ez gonosz volt. De jó. :)

(#102046) devil-k válasza Ance (#102045) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Ez nem gonoszság. Tudom, hogy Norbi leleményes és házimozi szerető. ;)

(#102047) dualcore

Mindent a moziért. :)

[ Szerkesztve ]

(#102047) dualcore válasza devil-k (#102044) üzenetére

dualcore
(őstag)

Azért ezt már kár lenne megbontani.

(#102048) Dorian

Dorian
(PH! nagyúr)

Szerintetek az valószínű, hogy a laptop, HDMI, Denon 3808 előfok, HTA30 felállás jitteresebb, mint a laptop, USB kábel, Hivox transzport, koax kábel, Hivox DAC, HTA30?

Most transzport hiányában az 1. felállásban dugtam össze, de valami nem frankó, idegesebbnek érzem az egészet. (Vagy csak én magam vagyok az, ez nem fog kiderülni, míg a transzport meg nem javítódik és össze nem lehet hasonlítani)

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#102049) Patice válasza Dorian (#102048) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Igen.

HDMI-nél durva időbeli eltérések lehetnek egyes mérések szerint. Aztán ez mennyit számít, azt még nem sikerült tapasztalnom, de van benne valami (szerintem).

Szerintem.

(#102050) matta2003

matta2003
(kvázi-tag)

Sziasztok!

A következő problémát szeretném a lehető legolcsóbb módon megoldani:

A TV-be bedugott USB-ről lejátszandó videók 5.1-es hanggal történő nézése/hallgatása.

Amim van:
TV: SAMSUNG UE32D5000 digital audio out-tal
HTS: PHILIPS HTS 3300 5.1-es hangszóró szettel. speciális dugóval

Amire gondolok és a kérdésem, hogy megvalósítható-e:
beszerezni egy olyan erősítőt, amin van optical in, a 6 hangszóróról levágni ezeket a speciel dugókat és bedugni a erősítőbe.
Szerintetek ez megoldható lenne?

Amit találtam erősítőt KRF-V 4060D , azon az 5 hangszóró vezetékeit csak be kell dugni a helyükre, a 6. sub-woofert meg gy ilyen (RCA?) dugóval lehet csatlakoztatni? Az RCA csatlakozót rá lehet-e forrasztani mély vezetékre és használni gond nélkül?

Igyekeztem a lehető legérthetőbben a lehető legtöbb infóval feltenni a kérdést. Remélem nem hagytam ki semmit.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

nem 16 éves vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.