Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#97001) CragON válasza BBéci (#96999) üzenetére

CragON
(tag)

50-60 e Ft.

We stand here amidst my achievement. Not yours! (SW - RO)

(#97002) kenand válasza CragON (#96993) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

50-60 000 Ft-ból
Új csak belépőszintű jön ki: Pioneer VSX-329, vagy Pioneer VSX-423
2-3 éves használtat belépőt kaphaszt 30000Ft körül ( pl Onkyo 309), vagy 50 körül 2-3 éves alsó (Onkyo 509 stb, ), vagy 5-10 éves közép-felső kategóriást.

Ha nem akarsz több vido lejátszó dolgot (konzol, DVD, Blu-Ray, stb ) egyszerre az erősítőre kötni és a régi lejátszódnak van digitális kimenete, nem muszály HDMI-s erősítőt venned. A hangot Coaxon/Optikán is viheted. Ilyen -még nem HDMI-s - erősítőt nagy vaskat is kaphatsz 50E körül.

[ Szerkesztve ]

(#97003) kenand válasza CragON (#97001) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

denon-avr-3802 49e

Onkyo TX-SR507 39e

Pioneer VSX-920 65e

(#97004) BBéci válasza ZSZS-CMSC (#97000) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Te trollkodni jársz ide?
Miért is nem jön ki abból az erősítőből 1000 watt?
Egyik fórumtársunknak az európai változata van, az AVC-A1XVA, amit teszteltem és használtam egy hónapig. Tehát nem csak képről ismerem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#97005) Csabroncka válasza CragON (#97001) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

kenand linkelt 3 kiváló hirdetést:

Hang szempontjából a legjobb választás a Denon

Használhatóság szempontjából a középút a pioneer (HDMI-s !): sztereón sem veszik el, mozija pedig abszolút vállalható!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#97006) bajnokpityu válasza ZSZS-CMSC (#97000) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

nézz meg mérést,kiderül.

nekem a 4308am van. nem tudom a gyári speckót, de netes mérés szerint 4ohmon 2x298W 0.1% torzítás mellett. vagy,ami engem jobban érdekelt, 8ohmon 5x140W.

Ehhez képest denon 580Wot irt rá teljesitményfelvételre.

Denon régebben valami átlagot irhatott a cuccokra felvett teljesitmény esetén. ha azt nézed,mi van ráirva a hátára jó eséllyel félrevezet. Nem lehet gyenge az 5805, biztosan erősebb,mint a 4308. sztem kijön a nagytesóból 1000W összesen. 4 ohmon biztosan.

Csabroncka: sztem vállalhatatlan a pio lx76 zenén. semmi köze az igazi hangszerhangokhoz.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#97007) Csabroncka válasza bajnokpityu (#97006) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

Ez alapján biztosan: 120V/13A

pityu: melyik hozzá szólásra gondoltál (pio LX 76 ?) mert ha 920-ra akkor a maga kategóriájában sz.tem semmi gond nincsen vele.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#97009) devil-k válasza BBéci (#97004) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Vagy inkább a helyesírást gyakorolná.... S igen, trollkodni jár ide. :((

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#97011) kenand válasza kenand (#97003) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Találtam még egyet (ha még aktuális...)
Denon AVR-3805 64000Ft

(#97012) bajnokpityu válasza ZSZS-CMSC (#97008) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

2000VA trafóból, ha minden veszteséget levonunk, akkor 1000W kimenő teljesitmény kijön.
[link] 11kg.

javaslom AVX használatát. ott a súly alapján mondják ki a hangminőséget.

liszi70:tudtad, h én is hangosítottam alapszinten jazz, és rock koncerteket? :) Bár lassan letagadom, annyi fals fdoglot hallok hangteknikusoktól.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#97013) liszi70 válasza ZSZS-CMSC (#97008) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Sebaj! Hidd el, sokunknak nincs közünk a témához, nem csak neked! A különbség az közöttünk, hogy a többség nem villog feleslegesen "közel 30 év hangosítás és hangtechnikai tevékenység"-gel.

Szerintem hidd el az itteni hozzáértőknek, hogy az az erősítő az egyike azon keveseknek, amelyikből valóban kijön a ráírt teljesítmény, a szerinted pehelysúlynak számító 44 kilója ellenére.

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#97014) CragON válasza kenand (#97011) üzenetére

CragON
(tag)

köszi nézegetem... :)

We stand here amidst my achievement. Not yours! (SW - RO)

(#97015) hegyitaho

hegyitaho
(tag)

sziasztok!

pc-t szeretném TV-vel összekötni HDMI-vel ami ARC-n keresztül van bluray lejátszó/5.1 erősítőhöz gyógyítva, de sajna a TV (panasonic ST60 széria) sztereóra butítja a hangot, a lejátszóban pedig csak 1 db hdmi csati van.
a vga természetesen 7.1 hdmi audio képes (560ti).

mi a legolcsóbb módja az 5.1-es hang elérésének?

(a gépen csak 1 db sztereo spdif kimenet van)

(#97016) Csabroncka válasza hegyitaho (#97015) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

Semmi, jellemzően ez a bögreszettek tulajdonsága.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#97017) hegyitaho válasza Csabroncka (#97016) üzenetére

hegyitaho
(tag)

én inkább a tv-t hibáztatom... ha tv-n usb-ről megy valami akkor ARC-n már valahogy elfér az 5.1

(#97018) lajthabalazs válasza hegyitaho (#97015) üzenetére

lajthabalazs
(őstag)

Ha van optikai bemenet az erősítőn, akkor egy 5000Ft-os hangkártya segít.

(#97019) karika011 válasza liszi70 (#97013) üzenetére

karika011
(kvázi-tag)

Ezt akkor csak körbetakarítjátok inkább , mintsem arrébb rakjátok. :Y
Nem semmi 44kg az az AVR?

(#97020) liszi70 válasza bajnokpityu (#97012) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

"tudtad, h én is hangosítottam alapszinten jazz, és rock koncerteket?"

:D

Nem tudtam, nem rólad szólt! :N De nem az első, aki hangosítási múltját használja érvként és amiatt osztja az észt. Nekem is vannak hangosító ismerőseim, de nekik nem sok közük van a fejlett házimozi témájához, tehát nem automatikus a hozzáértés csak azért, mert valaki rendezvényeket hangosított. Pincér ismerőseim is vannak, akik kitűnő borokat szolgálnak fel, attól függetlenül egyáltalán nem biztos, hogy az ő tanácsaikat kérem ki a borkészítés, gasztronómiai borválasztás vagy borkultúra témakörében. :)

[ Szerkesztve ]

(#97021) Sanci38 válasza ZSZS-CMSC (#97008) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Nem akarlak fárasztani de egy hegesztőtrafó simán leadja ennek töbszörösét is és kb 20 kiló, Láttam 15 kW-os trafót ami olyan 20-25 kiló volt,Az hogy 30 éve 40 kiló volt, most meg tizenvalamennyi, nem az első lenne a történelemben. És a hangerő nem kizárólag a teljesitmény és a kilók függvénye hanem az érzékenységé ls a felületé is.

(#97022) Csabroncka válasza hegyitaho (#97017) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

A TV butít szoftveresen, nem a HDMI ARC !

"in medias res"

(#97023) BBéci válasza karika011 (#97019) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Amikor a tesztelés lezajlott, beraktam a dobozába, de sajnos 90 fokkal elfordítva. Kis híján lepetéztem, amikor újra ki kellett emelni és megfelelően visszatenni. :K

(#97021) Sanci38
Ne etessük a trollt, hátha megszabadulunk tőle!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#97024) Mezga Aladár válasza liszi70 (#97013) üzenetére

Mezga Aladár
(PH! kedvence)

Az én erőlködöm 2 csatornás 2x100W 8 ohm-on és 30 kg. Ez most akkor ..?

(#97025) BBéci válasza Mezga Aladár (#97024) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Van benne egy rakás ballaszt. :D

[ Szerkesztve ]

(#97026) kenand válasza lajthabalazs (#97018) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Már egy 3000 Ft-os USB hangkártya is jó Kínából, korábban belinkeltem egyet. (Optikai és coaxiális digitális kimenete is van) Driver nélkül megy Androidon/Linuxon/Windowson és OSX-en is. Egy kis passzív PC hangját én is úgy küldöm egy Onkyo erősítőbe. Mivel a hangkártya csak továbbítja a jelent és a dekódolást az erősítő végzi, a hangminőség teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#97027) Csocsesz75

Csocsesz75
(senior tag)

Sziasztok !

Erősítőre rá van írva, hogy a csatlakoztatott hangsugárzók impedanciája 6 és 16 ohm közötti legyen.

Frontok és mélynyomó 4 ohmos, center és sorrundok 8 ohmosak.

Használhatom a 4 ohmosakat az erősítőhöz, illetve a 4 és 8 ohmosakat együtt ?

[ Szerkesztve ]

(#97028) Mezga Aladár válasza BBéci (#97025) üzenetére

Mezga Aladár
(PH! kedvence)

Ja az accuphase erről híres.

Jeff roland modell 8T(sztereó végfok)
8 ohms 250 watts
4 ohms 400 watts
Output Current 50 amps continuous, 100 amps peak
Súly 56 kg

[ Szerkesztve ]

(#97029) kenand válasza Csocsesz75 (#97027) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Igen.
Négy Ohmostól egy kicsit jobban melegszik, de főleg így vegyesen semmi gond sem lesz.

(#97030) aldebaran

aldebaran
(őstag)

az impedanciánál melyik a jobb? Ha 4Ohm-on van, vagy ha 8Ohm-on (140W/250W)? Az erősítő is és a hangfalak is tudják mindkettőt.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#97031) hegyitaho válasza lajthabalazs (#97018) üzenetére

hegyitaho
(tag)

van egy dupla olyan drága hangkarim: xonar dgx, de azt írják nincs "DD live or DTS connect encoders"-e vagyis nem alkalmas 5.1-re. akkor marad az usb-zés vagy ha lesz jobb forrás akkor arról.

(#97032) Osynho válasza hegyitaho (#97031) üzenetére

Osynho
(PH! addikt)

Ez nem azt jelenti, hogy nem alkalmas 5.1-re.

(#97033) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#97028) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

jeff roland 525 monoblokk:
500W @ 4 Ohm
6,6kg.

Kinu M47 eladó

(#97034) Sanci38 válasza aldebaran (#97030) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

hangfalnak van impedanciája.. :) Ha az van ráirva hogy 4-8 Ohm azt jelenti hogy az alacsonyab frekiken 4 a magasabb frekiken 8 ohmosként viselkedik.ÉS amugy sem egy köbe zárt érték.

(#97035) erikke17

erikke17
(őstag)

Üdv, hogy tudnám HDMI-ről házimoziba küldeni hangot passhtroughal Raspberry Pi-ről amiről csak HDMI-ben jön ki a hang? HDMI Extractor?
Gondolom nincs olcsóbb alternatíva csak ez a drága :S
Jelenleg csak sztereóban van HDMI megy TV-be, TV-ből meg jön ki RCA és az bele házimoziba, de így nincs se DTS se 5.1 :-/

Delocknak van egy ilyen eszköze de nem olcsó...

||WoT Acc / War Thunder - Erixx93|| BF3 - Erixx93 || Steam - erixx18 ||Xbox One S- Erikk24 || Huawei P9 + Xiaomi Hybrid Dual Drivers + Rock Zircon :)|| MeMo Pad HD 7|| Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#97036) Csocsesz75 válasza kenand (#97029) üzenetére

Csocsesz75
(senior tag)

Köszönöm a gyors választ.

(#97037) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#97033) üzenetére

Mezga Aladár
(PH! kedvence)

Hogy pontosítsunk sztereó de hídba köthető.
MODELL 525
Kimenő teljesítmény (sztereó) 250 watt @ 8 ohm / 500 watt @ 4 ohm
Kimenő teljesítmény (Bridge-kötve Load) 950 watt @ 8 Ohm BTL
Ezt ugyan úgy kétkedve fogadom, főleg h., a support oldalon nem találok róla manuált.

[ Szerkesztve ]

(#97038) HagaNRG

HagaNRG
(őstag)

Sziasztok!

Nézelődöm, hogy 60-70 ezer között milyen álló frontokat vehetnék.
Ez a Heco Victa Prime 602 szimpatikus az ára alapján, de szerintetek mekkora esély van rá, hogy 185 Euroért ez /db árat takar csupán? (itthon azért drágábbak a páros árak...)

Heco Victa Prime

Esetleg egy Yamaha NS-555 kb. ugyanannyiért jobb vétel lenne?
(csak az a fránya árazás, egy, vagy két hangfal ára ez a 185 euro, nem mindegy...)

Yamaha

[ Szerkesztve ]

(#97039) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#97037) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

mono 501es volt nálam, tök jó cucc volt. erős,mint a fene, jól hajtott. nem irná ki egy ekkora gyártó (aki javarészt nevéből él), ha kamu. pl a crown monitor erősítőnél, amit ketten hoztunk be, annál jobb volt a hangja.

Kinu M47 eladó

(#97040) liszi70

liszi70
(PH! kedvence)

Tud valaki segíteni abban, hogyan, mivel lehet legegyszerűbben és természetesen minőségváltozás nélkül különálló WAV vagy FLAC fájlokat egy közös APE fájlba egyesíteni, a trackek jelének megtartásával?

Köszönöm!

(#97041) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#97039) üzenetére

Mezga Aladár
(PH! kedvence)

Aha, de azért nehéz elképzelni h., a WB bishop-ot úgy hajtsa meg h., leesik az ember feje.
Ezt a m8 megteszi.

(#97042) whatnot válasza kenand (#97026) üzenetére

whatnot
(őstag)

Amúgy a 40-50k hangkártyák mit tudnak, hogy ennyibe kerülnek?

(#97043) aldebaran válasza Sanci38 (#97034) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Hát, az erősítőn ki tudom választani, hogy 4 vagy 8 ohm-os legyen... most az mi?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#97044) Sanci38 válasza aldebaran (#97043) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Az a védelem erősségét és a koppanásgátlót állitja be. :) Semmi köze a leadott teljesitményhez..
Ha 4 ohmos hangfalakt hajtasz hagyd szellözni mert megnő az áramerősség a végfokokban.

Sajna a bemutatón nem tudtam részt venni közlekedési gondok miatt, irjon valaki: milyen rendszer volt.

Hétfőn jönnek meg a Kimber 4-esek azokat megvárom ugy kötöm be a rendszert.. Be lesznek járatva.

[ Szerkesztve ]

(#97045) kenand válasza aldebaran (#97043) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Nem tudod kiválasztani. ( Néhány erőstőn van olyan opció amivel jelzed neki, hogy 4 Ohmos hangfalat kötöttél rá) Azt akarta elmagyarázni, hogy egy hangfal impedanciája nem állandó érték, hangfrekvenciától függően is változik.

(#97046) Sanci38 válasza kenand (#97045) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Megszoktam már hogy félreértenek, félig-meddig olvassák el kommenteket, kihagyják az 1 sz hsz-t...még ha átfutják is képet kaphatnak róla.. technikai infó is van benne elég, készülékajánló..

(#97047) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#97041) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Nem kilóban merik a jo hangot.

Kinu M47 eladó

(#97048) Norbi 72 válasza Sanci38 (#97044) üzenetére

Norbi 72
(PH! kedvence)

A rendszer Yamaha 2040,Revel concerta szett,aq type 4,Dune lejátszó.A hangfalak zsírújak voltak,magas hangjuk kemény volt,időnként ropogott.
Sajna a Polkokat nem sokkal elötte vitték ki..de a bemutató meggyőző volt,mint egyszer írtam,jó lesz ez. :)
Projektor Sim2,a legkisebb.

(#97049) Ance válasza BBéci (#96990) üzenetére

Ance
(őstag)

Amennyiben így érzed, természetesen elnézésedet kérem. :R

(#97050) Sanci38 válasza Norbi 72 (#97048) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Köszi :R
én a kimberekhez 2600 ft/m-ban jutottam hozzá. anyit sztem megért.
Most másfél méternyi hdmi-re hajtok..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.