Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#8001) Toobee válasza Tamoo (#8000) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Nem egy mai darab, az tuti.

(#8002) MaTTeS válasza Tamoo (#8000) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Én is csak itt hallottam 2-3 embertől, de a lényeg hogy használtak között még sokáig lesz akár kifutó, akár nem.
Szerintem nem kifutó, de kellene valami megbízható beszállítói infó erről.

(#8003) gonger válasza Tamoo (#8000) üzenetére

gonger
(senior tag)

Rákérdeztem több üzletben is, akik az importőrtől kértek le infót. Készleten bizonyos mennyiség még elérhető, de már nem gyártják. Vmi másik széria váltja(annak a nevére most nem emlékszem)

(#8004) Patice válasza gonger (#8003) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

A Zensor széria az utód.

Szerintem.

(#8005) MaTTeS válasza gonger (#8003) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Zenzor váltja ezek szerint. Akkor gondolom előbb-utóbb, miután megtörténik a készlet kisöprés a Conceptekből a Zenzoroknál várható árcsökkenés, mert jelenleg jóval drágább és ők se hülyék, hogy konkurenciát állítsanak maguknak cégen belül.

(#8006) Rebell

Rebell
(senior tag)

Szevatok,
lenne 1 kérdésem, van 1 UE40D6100as LEd Tv-m, és a hang menüben meglehet adni, hogy az SPDIF kimenet PCM vagy Dolby Digital jelet adjon az erősítőnek.
Az miért van hogy minden filmnek a hangja a jel forrástól függően változik? Van ahol a PCM üzemmód szól nagyot és van ahol a Dolby Digital. Viszont a filmek általában AC3ban dekodolva. :F

:R :R

(#8007) Peak válasza Rebell (#8006) üzenetére

Peak
(PH! addikt)

nem a hang formátumától lesz "jó" egy hang.
hanem hogy azon milyen módosításokat végeznek el, hogy te "jónak" halld és becsapják a hallásod. ezen a szinten teljesen mindegy, hogy milyen konténerbe teszik.

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ / Galaxy Watch 46mm LTE / Intel Core i7-6700K@4GHz / 2x8GB DDR4@3000C14 G.Skill Trident Z / Gigabyte Z170X Gaming-3 / Gigabyte GV-N1080G1-Gaming-8GB / 2x250GB Samsung 840 / 2x Acer HN274H 27" 120Hz 3DVision

(#8008) Rebell válasza Peak (#8007) üzenetére

Rebell
(senior tag)

Nemtudom megmondani, hogy miért változik ilyen minőségben és hangerőben a hanglejátszás, hidd el nem 2%os hangbéli javulásról beszélek. Csak nem értem :DDD :DDD

(#8009) ricsik

ricsik
(őstag)

Kedves urak, van kb 1000 vegyes mp3 számom melynél hiányzik vagy a dátum, vagy a stílus tag, van erre valamilyen auto tagger? Amiket találtam általában albumra keresnek. Ezekben egyikben sincs album tag.

(#8010) Patice válasza ricsik (#8009) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

MP3-at TAG-elni automata módon lehet, csak nem szerencsés, főleg ha vegyes az egész.

Vagy magadnak válogatod szét stílus szerint és rákeresel egyenként az évszámokra, vagy hagyod úgy ahogy most van.

Sokat el lehet vele szüttyögni és nem kicsit időigényes.

Easy CD-DA Extractor gész jól tud TAG-elni is. Több fájlt is be tudsz tallózni egyszerre, csoportos átnevezés, stílus megadás, évszám, stb.

Albumonként azért sokkal könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#8011) Zanik válasza Rebell (#8008) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Ha jól sejtem, akkor a TV beépített lejátszóját használod különböző tömörített fájlformátumokkal, szóval szerintem leginkább attól függ a hangminőség, hogy miként lett kódolva az audio. De lehet, hogy tévedek. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8012) Rebell válasza Zanik (#8011) üzenetére

Rebell
(senior tag)

Igen a Tv lejátszójját használom, és 99,9% csak mkv formátum (nem DivX), és ugyebár sajna a magyar szinkronos változatú filmek nem DTS hangformátumban vannak, hanem AC3.

(#8013) Szabikaa20

Szabikaa20
(őstag)

Denon 1912-höz létezik magyar leírás?Illetve amit magyarba lehet kapni azokhoz adnak?

MSI MPG Z390 GPC+i5 8600K+GTX 1060 O6G+HyperX Predator DDR4 2x8GB 3200MHz,Samsung+Kingston SSD 250+240GB,24" Acer Nitro VG240Ybmiix, iPhone 6S 16GB Gold+iPad 2018 32GB WiFi Space gray

(#8014) gonger válasza MaTTeS (#8005) üzenetére

gonger
(senior tag)

így lenne logigus, bár régen a Concept szettet 140-150 e -ért adták, mostmeg a Concept 6-os kerül párban 200 e-be.
Ugyanez van az órákkal is. A Tissot-omat 3 éve vettem 90 e Ft-ért, ma már 115 e alatt webshopban sem lehet kapni. ON!

(#8015) Zanik válasza gonger (#8014) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Sokat inflálódott a forint. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8016) Tamoo válasza gonger (#8014) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

140-150ért már indulnék is érte bárhová. :(((

(#8017) bajnokpityu válasza gonger (#8014) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Dalik különösen nagyon sokkal többe kerülnek,mint ami az infláció lenne.

Évekkel ezelőtt érték árukat, szerintem,de ez valami ritka nagy butaság. Rettentő sok hangfalat lehet kapni annyiért, amennyiért adják.

Kinu M47 eladó

(#8018) ricsik válasza bajnokpityu (#8017) üzenetére

ricsik
(őstag)

Ha jól tudom disztribútor váltás volt, aki jelentősen megnövelte az árát és még erre jön az infláció, meg a magasabb áfa. Az eredeti árában verhetetlen volt, a mostani árában vannak alternatívák.

(#8019) bajnokpityu válasza ricsik (#8018) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

C6 mondjuk 150ért 5.0 az oké.az nagy vétel volt.
De Ikon eredeti árát nem érte szerintem. Ez maradjon saját véleményem.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#8020) geri788 válasza Szabikaa20 (#8013) üzenetére

geri788
(kvázi-tag)

Hogyne létezne.Mivel én külföldön vettem,ugy kellett szereznem hozzá de megvan.Fönt van a gépemen! :) Érdekel?

(#8021) axwel18 válasza Szabikaa20 (#8013) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Nekem a Denon AVR-1312-esemhez cd-n adták a magyar leírást.

(#8022) geri788 válasza axwel18 (#8021) üzenetére

geri788
(kvázi-tag)

Nekem is van cd-n 1912 höz német nyelvü....de azért anyira nem sprehen dojcssss ;]

(#8023) axwel18 válasza geri788 (#8022) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Hát de nekem magyar van cd-n. Mondjuk szerintem a rendes papíros leirás jobb a cd-n kicsit furcsa.

(#8024) malagutif122

malagutif122
(tag)

Sziasztok

Hangfalvásárlás előtt állok
Jamo Studio180 erről mi a véleményetek?
Két db ilyet akarok venni.

(#8025) Toobee válasza malagutif122 (#8024) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Kíváncsiságból rákerestem, egy véleményt ragadnék ki: "A Jamo 180 egy nagy doboz olcsó hangszórókészlettel (papírtölcséres magassugárzó!), olcsó keresztváltóval és olcsó kivitelben. A mélyei rátelepednek az egész hangzásra és minden összefolyik; felbontása és részletezőképessége=0. Magasairól a gagyi tweeter mindent elárul. Ha bumm-bumm zenét hallgatsz, akkor ne is vegyél mást, megtaláltad az igazit!"

(#8026) Dorian válasza Toobee (#8025) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Még arra sem való, normális rendszerben az igényesebb tucc is tud jól szólni. A Jamo Studio180 még a benne lévő anyag árt sem éri.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#8027) malagutif122 válasza Toobee (#8025) üzenetére

malagutif122
(tag)

szia
nekem zenehallgatásra kell csak
disco zenéket hallgatni nem alakitok ki házimozi rendszert!
először épiteni akartam két hangfalt de nem foglalkozok vele
mert a hangváltót nem tudom megcsinalni rajta hangváltó nélkül
meg a hangszórók mennének tönkre.
vagy van még egy Technics CS95 erről mi a véleményed ?

(#8028) Toobee válasza malagutif122 (#8027) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

"mert a hangváltót nem tudom megcsinalni rajta hangváltó nélkül" logikus :DDD

Egyikről sincs véleményem, csak bemásoltam valakinek a véleményét. Inkább egy árat mondjál, hogy meddig tudsz elmenni. Van itt rengeteg ember, aki tud ajánlani a pénztárcádhoz megfelelő dobozokat.

(#8029) MaTTeS válasza malagutif122 (#8024) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Közeli rokonomnak van ilyenje. Neki megfelel, számomra pedig hulladék.
Rakj még hozzá egy keveset és keress valami jobbat.

(#8030) malagutif122 válasza Toobee (#8028) üzenetére

malagutif122
(tag)

20.000.- től többet nem akarok kiadni.
2db Front hangfalért.
de a Jamotol nagyon elment a kedvvem nagyon rossz.
ezek nem rosszak haveromnak is ilyen technics van jol szolnak

(#8031) bajnokpityu válasza malagutif122 (#8030) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Utolsó hangfal lenne, amit megvennék 40ért.

Kinu M47 eladó

(#8032) Dorian válasza bajnokpityu (#8031) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

40-ért vicc, szerintem kapásból lehetne a jelenlegi használt piacon 20 jobb vételt találni ennyiért

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#8033) gonger

gonger
(senior tag)

Surroundok fali rögzítéséhez ezt találtam. Tud valaki jobbat/olcsóbbat? Ti mit használtok? Fúrni nem szeretném a dobozokat!

(#8034) sirfer válasza malagutif122 (#8030) üzenetére

sirfer
(fanatikus tag)

2 éves hirdetés és az eladó sem jelentkezett be 2 éve. Béci szavaival élve: bottal sem piszkálnám meg :D

(#8035) Dorian válasza gonger (#8033) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Ikea "Lack" konzolos polc. 30x30x5 cm, 1250Ft/db

(#8036) gonger válasza Dorian (#8035) üzenetére

gonger
(senior tag)

dönthető megoldás kellene

(#8037) malagutif122 válasza sirfer (#8034) üzenetére

malagutif122
(tag)

lehet nem kell senkinek a hangfal hehehe ;] :DD :DD :DD

(#8038) Gabor970 válasza malagutif122 (#8030) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

disco zenére, mekkora teljesítményű/milyen az erősítőd?

.... bár nem tudom minek kérdezem, nem tudom mi jó disco zenére. Talán valami nagyobb baszreflex háromutas doboz.

Nekem 20e-ért tuti nem kellene más ma sem, mint egy pár preludium. Discora nem hinném, hogy a legjobb választás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#8039) malagutif122

malagutif122
(tag)

Hajdú biharban nincs valakinek eladó front hangfal??
22.000.-ig tudok elmeni az árban

(#8040) zolaas válasza malagutif122 (#8030) üzenetére

zolaas
(senior tag)

Tangent

Quadral

Tannoy

Canton

Mission

Na ezzel a 20 k-val jól feladtad. :) Ezeket találtam így hirtelen amiket kipróbálnék. Aztán vagy maradna vagy menne. Hangsúlyozom, hogy ezek közül csak a Mission-t hallottam vmikor régen és úgy emléxem, h "jól szolt". Hátha a többiek közül hallotta vki valamelyiket. És tudja igazából ajánlani.

A dzsamókát kerüld nagy ívben. Egyébként, ha 20k-m lenne lehetséges, h csak egy jobb fülest vennék. erősítő függő.

Na még itt egy Pioneer mert én sztm a Pioneereket:)

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#8041) Gabor970 válasza zolaas (#8040) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

sztem nagyon jókat választottál 20e-es kategóriában! Nekem mind tetszene magamnak.,,,

no de discora? (vagy tényleg nem értek a disco igényeihez)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#8042) malagutif122 válasza Gabor970 (#8038) üzenetére

malagutif122
(tag)

hello

Pioneer a-229-es 2*100W -os az erősitőm
4hangfal kimenetes
baszreflex háromutas doboz én is ilyenre gondoltam azért is akartam technics cs95-öt
venni de nem hirdetnek a környéken postai csomagként meg nem veszem
meg mert ki akarom próbálni.

(#8043) Gabor970 válasza malagutif122 (#8042) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

2X50W nagyon kihajtva 4ohmos hangfalra amit max tud.

ez inkább disco doboz: [link]

Mondjuk nekem nem kellene az tuti, igaz, nem is ilyen zenét hallgatok.

Ismerem az eladót (vettem régen nála) nyugodtan megbízhatsz benne. A meghallgatást nem helyettesíti.

(#8044) malagutif122 válasza Gabor970 (#8043) üzenetére

malagutif122
(tag)

köszönöm a segitséget de ez a 2*50w kurva kevés nekem
már találtam egy pioneer hangfalakat a hétvégén meg is nézem és ha jo
megveszem. Pioneer hangfalak

(#8045) Gabor970 válasza malagutif122 (#8044) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

a Te erősítőd nem tud többet 2X50W-nál! Erre írtam azt. No de azt hiszem ez nem ennek a fórumnak a témája.

(#8046) malagutif122 válasza Gabor970 (#8045) üzenetére

malagutif122
(tag)

hogyne tudna már 2*100w
a teljesitménye

(#8047) Gabor970 válasza malagutif122 (#8046) üzenetére

Gabor970
(PH! addikt)

privátban írtam, ne szemeteljük tovább a fórumot!

(#8048) changbácsi

changbácsi
(kvázi-tag)

Üdv!

Marantz sr3001 erősítőm van, mission m34i és mission M30 hangfalak, tannoy rev sub 1001 mélyláda, a center mordaunt short MS 905 C. Asus oplay miniről nézegetek filmeket egy régi samsung ue46c7000 3d tévén. AZ a problémám, hogy a hang előbb van, mint a kép egy picivel. Engem nagyon zavar nem értem az okát. MI a probléma szerintetek?? Optikaival van a hang összekötve.

Help, mert help.

Üdv.

(#8049) zolaas válasza malagutif122 (#8044) üzenetére

zolaas
(senior tag)

Most nézem, hogy disco-ra kell:) Azok a pioneerok kedvesek a szívemnek szintén, de sok mélyre ne igazán számíts, ami ugye meg kellene neked. Ha Debreceni vagy, akkor ajánlom a zsibit, szaladj ki a hétvégén. Ott is szoktak egészen tűrhető áru dobozok kinn lenni, és ott ki is próbálhatod. Jah és az a pio kb 2x50w 8 Ohm-on. Volt olyanom is, most egy cimborámnál szól.

[ Szerkesztve ]

(#8050) zolaas válasza malagutif122 (#8044) üzenetére

zolaas
(senior tag)

Azért találtam még itt számodra esetleg jó alternatívát: Sony futárt próbáld belealkudni. Dögös,de abszolult nem természetes hangzása van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.