Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#157001) Zigi válasza Quetz (#156999) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Jelen példa alapján felteszek egy költői kérdést: Mikor lesz nagyobb hallható javulás a rendszerben. Ha a 2e Ft-os kábeleket 4e Ft-osra cserélem, vagy ~200-al többért veszek erősítőt?

(#157002) WaterWave válasza Zigi (#157001) üzenetére

WaterWave
(addikt)

Sztem a 2 vagy 4 ezer forintos kábel között nagy különbség nincs....
Viszont az avr 33% - kábel 33% - hangfal 33%
én így osztanám fel, ha valamelyik gyengül, akkor rohamosan romlik a minőség.
Van 500 ezerért is 3 méteres sub kábel, ekte ezüst, zaciba is beadhatod, de nekem bőven elég a 30 ezer forintos, ha haladó ha nem haladó.

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#157003) powerup2 válasza WaterWave (#157002) üzenetére

powerup2
(senior tag)

Van egy szint ami felett már nem hoz annyit a kábel hogy megérje megvenni legalábbis én ezt mondom. Most én az elektromos hálozaton szeretnék tuningolni kismegszakitókat kicserélni meg a biztositékokat kiváncsi vagyok az mennyit hoz. :)

(#157004) ctrlaltdel13 válasza Zigi (#157001) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Nálam a régi 500ft-os és a mostani 2000ft-os között semmi különbséget nem hallottam.
Viszont a végfok cserét azonnal kihallottam.
Szub kábelbél, összekötő kábeleknél doszta.
Tudom szar a rendszerem, ezért van mindez ;) .
Szvsz.
Forrás a lengfontosabb, utána hangkeltők, majd az akusztika, dac, a többi csak sallang.

(#157005) Quetz válasza Zigi (#157001) üzenetére

Quetz
(aktív tag)

Az én preferenciám: Hangfalak, Akusztika, Elektronika, Kábelek és minden más.

Ha azt nézem, hogy 200-ért mondjuk letudnád cserélni a denon x3500-t egy x4500-ra, akkor azt mondanám, hogy hangminőségben nem fogsz nagyot ugrani, csak extra szolgáltatásokat kapsz. Ezzel szemben ha ezért a pénzért optimalizálod a szobád különböző akusztikai elemekkel, akkor jelentős javulást érhetsz el. (Egy mérés 15-20k, komplett tervezés mondjuk 100k-tól indul, DIY útra az Umik mikrofon 30-40k, ezek után pedig jönnek az elnyelő és diffúzor panelek árai)

(#157006) arcitec válasza powerup2 (#157003) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Elektromos hálózat frissítése = üzembiztonság hozadék ... ;)
U.I:Természetesen az elvárhatóhoz viszonyítva...

[ Szerkesztve ]

(#157007) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#157004) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Első az akusztika, aztán a hangfal, dac, erősítő, és utána az összes többi

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#157008) BBéci válasza Dorian (#157007) üzenetére

BBéci
(félisten)

Közös ismerősünknél nem kifejezetten perfekt az akusztika, mégis akkora hangminőség javulást okozott a lejátszó tápegységének cseréje, hogy alig akartam elhinni. Minden alkotóelemre inkább gondoltam, mint arra a dobozkára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#157009) arcitec válasza BBéci (#157008) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Akkor már valóban csere érett lehetett az a táp. ;]

(#157010) BBéci válasza arcitec (#157009) üzenetére

BBéci
(félisten)

Egyáltalán nem vagy vicces. :(
Majdnem annyiba került az a tuning tápegység, mint az OPTICON hangdobozaid és aminek a helyére került az még egy éves sem volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#157011) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#157010) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Azért a mai társadalomba nem igazán mérvadó, mi mennyibe kerül.
Ezt csak a kereslet határozza meg, semmi köze a minőség és tartóssághoz.
Ezért kár is ezzel dobálózni.
Attól hogy valamit fillérekből elő lehet állítani, még van az a hülye aki csillagászati összegér meg is vesz.

(#157012) Mankó

Mankó
(veterán)

Meg jött tegnap a Marantz SR5013. Az Onkyo-hoz képest nagyon más a hangzás, mélyet nem is hallom. Úgy lőtte be a mérő mikrofonos beállítás, hogy még rá kellett tennem 4 db-elt hogy valami hallatszon egyáltalán. Most sem hallatszik szinte semmi, de ha nem lenne akkor meg hiányozna. Hogy ez a Marantz sajátossága vagy az AQ Black Lab subkábelé, amit szintén most cseréltem hát passz.
Amit elmulasztottam és nem tudom, hogy egyáltalán kell e, az erősítő gyári vissza állítása, illetve 8 pontos mérést tud az erősítő, én 4-et engedélyeztem neki csak. Mit tanácsoltok ezügyben?

Az eddigi tapasztalat alapján pontosabbak lettek a hangok, talán részletesebb is kicsit, illetve jobb a térérzet, a dinamikus mély viszont teljesen eltűnt, amit hiányolok is mozinál. Persze még hajtani kell a rendszert, mert ez most nagyon szokatlan.

(#157013) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#157011) üzenetére

BBéci
(félisten)

Annak a tápegységnek a hangra gyakorolt javító hatása olyan mértékű volt, hogy megérte az árát. Messziről. a világ másik végéről érkezett, rendelésre gyártották.
Megont vaktában lövöldözöl, fogalmad sincs arról, milyen rendszerről, milyen alkotóelemekről van szó.
Egy ilyen lejátszóról meséltem, aminek a saját tápegysége sem piskóta. Ha te annál jobbat képes vagy fillérekből előállítani, akkor miért nem azokat gyártod fórumozás helyett? Tízmilliókat kereshetnél havonta.

(#157014) Vikthor válasza Mankó (#157012) üzenetére

Vikthor
(veterán)

Onkyo az eleve túltol egy kicsit. Milyen subod van amúgy? Bár az alsó szegmensben van az 5000-es Marantzod, de az hogy nincs rendes mélyed az gond. Subon minden beállítás rendben van? Ugye az LFE csak jel és nem erősített jel mint a 5.0 és társai...

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#157015) arcitec válasza Mankó (#157012) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Rakj rá egy még jó , de olcsó kábelt,attól tartok ugyan azt fogod hallani, jelen esetben nem sokat.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#157016) WaterWave válasza Mankó (#157012) üzenetére

WaterWave
(addikt)

Részletezőbb...
Nekem is ilyen érzésem volt onkyo után. De megszokod.

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#157017) BBéci válasza Mankó (#157012) üzenetére

BBéci
(félisten)

Mások is tapasztalták már azt, amit te: az Onkyo dögös, kissé loudnesses, mélyhang kiemeléses hangzása után a Marantz linearitása, természetessége furcsa, szokatlan.
"Most sem hallatszik szinte semmi, de ha nem lenne akkor meg hiányozna."
Ez az, pontosan olyannak kell lennie egy jól beállított rendszer hangjának. :K

(#157018) Zigi válasza Mankó (#157012) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Az onkyo dögös. A malac lineáris. Lefordítva dögös bögyös? Vagy deszka frizsider, akinek most kitömted a melltartóját +4db bassussal :D Megkaptad a más hangzást nem? Ja de jó hír az hogy majd megszokod ;)
Asszem WaterWave-nél kihúztam a gyufát :P

[ Szerkesztve ]

(#157019) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#157013) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Én álltalánosságba írtam, nem értem miért helyezted fókuszba azzal high end termékkel. Nem azt fiká.tam.
De ha te nem így látod az életet, nem kicsit elfogult vagy.

(#157020) Mankó válasza Vikthor (#157014) üzenetére

Mankó
(veterán)

Megmosolyogtam az alsó szegmensben van az 5000-es Marantzod írást. A jelenlegi Boston rendszerhez bőven sok ez így is.
A sub-ját cserélnem kellett, most egy JBL Studio 250p a Sub-om. Amikor az Onkyo-t vettem meg a sub-ot, akkor itt kértem segítséget a beállításához, azokon most nem változtattam. Annak jónak kell lennie.
Az erősítőn toljak egy gyári vissza állítást? Új kábellel úgyis újra kell mérnem a rendszert, majd most kihasználom a 8 lehetőséget is, pont úgy ahogy az assistant mutatja.

Zigi: Jól látod, de szerintem valami nem kóser a mély beállítással. Megpróbálom a másik kábellel, meg a 8 pontos méréssel, meg lehet állítok a mélyen is kicsit, aztán jelentkezek mi lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#157021) zsoika válasza Mankó (#157020) üzenetére

zsoika
(addikt)

"de szerintem valami nem kóser a mély beállítással. " pedig hidd el az Onkyo ennyire "túltolja", a Marantz meg ennyire "elfinomkodja".
Én Onkyo vs Pio-nál vettem ezt észre.

(#157022) Mankó válasza zsoika (#157021) üzenetére

Mankó
(veterán)

Az Onkyo biztos, hogy túl tolja, ezt én is észre vettem akkor. A Pio is visszább vette a mélyet az Onkyo-hoz képest?

(#157023) zsoika válasza Mankó (#157022) üzenetére

zsoika
(addikt)

Nem kicsit! Ég és föld kb. ahogy leírtad a Marantz vs Onkyot.
Nekem tetszett a Pio csak viszonylag öreg Lx volt és a lejátszómmal nem szerették egymást ....folyton veszekedtek. :(((
Most Onkyom van de cserés lesz már eldőlt, csak még nem tudom mire (kell az Atmos).

(#157024) Vicarious1 válasza zsoika (#157023) üzenetére

Vicarious1
(tag)

Javaslom az RZ-s Onkyot, de még a Pioneer-házasság előttikből, vagy egy 7-es Marantz-ot :)

(#157025) zsoika válasza Vicarious1 (#157024) üzenetére

zsoika
(addikt)

RZ 900-ra szívesen cserélném ha maradok az Onkyonál ...Marantzom, Yamahám még nem volt.
Esetleg egy Lx58,78- ban gondolkodok.

(#157026) Quetz válasza Mankó (#157022) üzenetére

Quetz
(aktív tag)

Átállítottad a hangfalakat large-ról small-ra? Tipikus hibája a bemérőknek, hogy large-nak érzékelik a frontokat.

(#157027) zsoika válasza Quetz (#157026) üzenetére

zsoika
(addikt)

Gondolom (haladóban) ezen már túl van.

(#157028) Jigsaw04 válasza zsoika (#157023) üzenetére

Jigsaw04
(senior tag)

" Most Onkyom van de cserés lesz már eldőlt, csak még nem tudom mire (kell az Atmos"

Biztosan kell az az Atmos? :)

(#157029) zsoika válasza Jigsaw04 (#157028) üzenetére

zsoika
(addikt)

Igen...az tetszik benne a legjobban.

(#157030) Mankó válasza zsoika (#157023) üzenetére

Mankó
(veterán)

Én az Atmos, 4k, hdr támogatás miatt cseréltem az NR609-es Onkyo-t. Teljesen más karakterű a 2 erősítő, szokni kell a röfit.
Most hogy visszatettem a régi sub kábelt, azt az 500 Ft-os rca kábelt, sokat javult a hangzás. Jóval részletesebb a Marantz hangja, olyan hangok is vannak, amik az Onkyo-val egyáltalán nem voltak.
A beméréshez képest állítgattam, és kezd beállni az az igazi dinamikus mozi hang amit szeretek. Sub és center hangerejét meg kellett emelni + 5 dB-el, mert semmit se lehetett hallani, most viszont már kezd tetszeni. Hangerő is kezd beállni, eddig 60 körül volt jó, most már 40-45 is bőven elég . Jó lesz ez.

Quetz: Nálam az összeset kicsire állította, a hangfalak amúgy is polcsugárzók és tényleg kicsik.

(#157031) zsoika válasza Mankó (#157030) üzenetére

zsoika
(addikt)

Érdekes kérdés a hangkarakter, illetve azon belül a mélykezelés.
Mivel akusztikailag nem kezelt a nappalim így nem lehet eldönteni hogy az erősítő egyedi karakteréről van szó, vagy a bemérőrendszer "gyengesége" a kapott hang. Tudom szarból nem tud várat csinálni a szobakorrekció, de mégis egyes gyártók mérései valahogy gyengébbek a többitől...ilyen szerintem a Denon és az Onkyo-nak is csak egy fokkal jobb.

Szerk. Egy átlag felhasználó nem méricskél pl. Umik mikrofonnal REW -el...csak belöki a gyári mérést és ha nem tetszik amit művelt jöhet az AVR csere.

[ Szerkesztve ]

(#157032) arcitec válasza Mankó (#157030) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Vagy is az van amit fentebb írtak, majd megszokod, illetve nem, mert már megszokod... ;] Egyébiránt talán nem is egy kategória a két gépezet, talán az a Marantz nem magasabb osztályba tartozik? Mert akkor nincs mit mivel hasonlítani.. Alsó osztályokban azért nem igazán van nagy eltérés ... Tudom, sokat tesztelgettem .. :K
Hát dehogynem eredendő árában majd a duplája a Marantz. nincs miről beszélni , nem egy kategória ...

[ Szerkesztve ]

(#157033) BBéci válasza zsoika (#157031) üzenetére

BBéci
(félisten)

Melyik Onkyo által alkalmazott önbemérő jobb, mint az Audyssey?

(#157034) zsoika válasza BBéci (#157033) üzenetére

zsoika
(addikt)

Az AccuEQ-ra gondoltam ,de jobban belegondolva az is elcseszi rendesen.

(#157035) Dorian válasza zsoika (#157034) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Csodát nem is szabad várni ezektől. Inkább legyen az egész rendszer full alap kábelekkel összekötözve és az árkülönbözetből méressetek és vegyetek megfelelő akusztikai elemeket.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#157036) BBéci válasza zsoika (#157034) üzenetére

BBéci
(félisten)

El bizony, bár nem minden esetben. Szerintem az Audyssey messze jobb.

(#157035) Dorian
Haladó szinten full alap kábelek? :Y
Akinek nincs pénze normális kábelezésre és mellette az akusztika rendbetételére, az maradjon belépő szinten, ami az alkotóelemeket illeti.

[ Szerkesztve ]

(#157037) Jigsaw04 válasza Dorian (#157007) üzenetére

Jigsaw04
(senior tag)

Szerintem első a megfelelő elhelyezés. Sajnos sokan ezzel vannak a legnagyobb gondban.
Hiába van kezelve a szoba, ha a center szekrénybe szorítva, front falra/sarokba tolva, sourrond meg fejmagasságban stb..

Szerintem iszonyat nehéz 6 eggyenként 7-10kg-os hangfalat elhelyezni, úgy ahogy azt a THX illetve Dolby szabványok előírják, sőt ugye szellőző hely kell az erősítőnek is.
Erre még jönnének az akusztikai elemek, amik az asszonypajtások kedvencei... :D

Ezeket a feltételeket megteremteni egy átlagos nem moziszobának, hanem nappalinak tervezett helyiségben szinte lehetetlen. :(

[ Szerkesztve ]

(#157038) zsoika válasza Dorian (#157035) üzenetére

zsoika
(addikt)

Igen ezt már beszéltük ....Békéscsaba nem Budapest. Ide nehezebben jut el és drágábban a bemérő emberke és cseszhetem a tanácsait ha amúgy sem fogadom meg, mert a nappali jellegét nem szeretném megtörni panelekkel. Tudom vannak szitázott stb. dekoratív korrekciós cuccok ,de tudod én vagyok az aki az üveggyapottal sincs kibékülve(most ne legyen ebből vita...megint)
Arról nem is beszélve, hogy a nappalink csak keresztben elhelyezett hm-re alkalmas ,így a hátsó falon vagyok. Jobbról lépcső, ami egy fönti közlekedőbe vezet ....lerekeszteni nem lehet.
Szóval kb. esélytelennek tartom.
Feladtam , túl macerás .
Talán lehetőségem nyílik építeni egy nagyobb házat jövőre és akkor ott minden átgondoltan lesz az alapoktól.

157037) Jigsaw04 : Igen a szobám alapból hm problémás. A számból vetted ki...pontosan erről van szó

[ Szerkesztve ]

(#157039) -KP- válasza zsoika (#157038) üzenetére

-KP-
(őstag)

rittyents egy könnyű szerkezetes faházat az udvarba és az csak a mozié lehet :DDD

(#157040) Dorian válasza BBéci (#157036) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Láthatod, mennyien nem foglalkoznak itt sem vele.
És ha már választani kell...

Azért a bemérőrendszereknek is van haszna, én pl. az új helyen ak. kezelés nélkül filmeket élvezettel nézek, de leülős zenehallgatásra a bemérő nélküli sztereó rendszer nem alkalmas.
Biztos vagyok benne, hogy a bemérőrendszerek a mély-problémák kezelésében gyengék, a többit úgy ahogy megoldják, nálam viszont a mélygondok a szoba geometriája miatt nem jelentősek.

[ Szerkesztve ]

(#157041) zsoika válasza -KP- (#157039) üzenetére

zsoika
(addikt)

Igen? Hova? :DDD

Dorian: " a bemérőrendszerek a mély-problémák kezelésében gyengék, a többit úgy ahogy megoldják," +1 viszont a pio lx -ben kellemesen csalódtam....eddig az végezte a legjobb munkát nálam (igaz inkább belépő AVR,ek voltak nálam)

[ Szerkesztve ]

(#157042) ctrlaltdel13 válasza zsoika (#157041) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Megoldom, de ez mind benne lesz😉

(#157043) zsoika válasza ctrlaltdel13 (#157042) üzenetére

zsoika
(addikt)

Ügyes! Már 2fal meg is van :DDD oda mehetne a fix vászon ....hmmm elgondolkodtam

(#157044) BBéci válasza Jigsaw04 (#157037) üzenetére

BBéci
(félisten)

Amikor hazavittem 5 db 70x100 centis panelt és elhelyeztem a nappaliban, kicsit aggódtam, mit fog szólni feleségem, de egy hang ellenvetése nem volt. Később közöltem, hogy a plafonra is kerül majd néhány, azonnal rábólintott. Neki is a "kedvencei", mert az enyémnél is kifinomultabb a hallása. Így aztán csak értetlenkedni tudok, amikor valaki a feleségére hivatkozva visszhangos szobában, agyrém módon elhelyezett hangdobozokkal mozizik.

(#157045) powerup2 válasza zsoika (#157041) üzenetére

powerup2
(senior tag)

Nálam az Anthem ARC nagyon jó munkát végez sőt a sub ami egy Elac annak is jók a beálitható lehetőségei. De hamarosan megvan teljesen a szoba kanapéval aztán jön az akusztika kezelése profi modra amit majd a KR akusztikra bizok akkor biztos még jobb lesz minden. Meg ha már egy csomó pénzt ől az ember a hobbiába akkor a szoba akusztikát is tegye rendbe ne sajnálja a pénzt az egyik legfontosabb dologtól.

(#157046) Visormail válasza BBéci (#157044) üzenetére

Visormail
(addikt)

Bele kell írni az összefoglalóba a HM rendszer építés lépéseinél, a komponensekkel együtt a feleség kiválasztásának szempontjait is, melyik láncba melyik illik, kompatibilitást tesztek végzése. 😁

(#157047) robi-k válasza Visormail (#157046) üzenetére

robi-k
(őstag)

A baj csak ott van, hogy a férfiak csak hiszik, hogy ők választanak, ezzel szemben a valóság pont az ellentétje...

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#157048) Dorian

Dorian
(nagyúr)

Viszont előtte be kell rendezni a szobát. Durva, hogy egy jófajta sűrűszövésű szőnyeg mennyi magas visszhangot megszüntet.

(#157049) Sanci38 válasza Visormail (#157046) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Baj ott van hogy:
-1: írjuk ugyan hogy a legegészségesebb választás az 5.0 duplája az erősítőnek de mindenki félmillás erősítő mellé 100 ezret meg nem haladó hangfalszettet akar venni..
-2: ha pl én odairom hogy nem való denon mellé pl JBL nem való. rögtön jön 10 ellenvetés hogy teljes megelégedéssel használja.. és vice versa. ajánlhatom denon mellé Polkot de jön ujabb 20 vélemény hogy bizony Yamaha mellé is ideálisnak találták.. :)

Feleség: akkor ideális ha nem első hanem második látásra szerettek egymásba. :D

(#157050) Mosqu!to válasza Dorian (#157048) üzenetére

Mosqu!to
(addikt)

Tudsz ilyenre példát mutatni? Bónuszként jó lenne, ha robotporszívó kompatibilis is lenne :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.