Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#52001) gyurczy válasza Sefter (#51997) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Sefter Nem figyeltem, csak AVX-en a hirdetett párnál a dumát.

Oldfighter Gondolom kifuttatnak pár terméket, karácsonyra meg jönnek az újak.

xtremetuning Nem tudom, kép alapján szoktam választani. Ennek bejött a minimalista dizájnja. :P

(#52002) tjojo válasza xtremetuning (#51999) üzenetére

tjojo
(tag)

Mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta... :DDD

(#52003) Sefter válasza gyurczy (#52001) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

Na az se teljenen épp elméjű... Drágábban adja a lektort, mint a másik a focal 816v-t...

Psn ID: sefter_hun

(#52004) Tigerteam válasza Sefter (#52003) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

A baj azzal van a Lektort veszi meg :)

Samsung Galaxy S10+

(#52005) gyurczy válasza Sefter (#52003) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Vannak így egy páran, és nem csak hangfallal...

(#52006) Ed Parker válasza gyurczy (#52005) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

nem mindenki focalos :D

(#52007) gyurczy válasza Ed Parker (#52006) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Mindenki az, csak nem mindenki tudja magáról. Még...

(#52008) Ed Parker válasza gyurczy (#52007) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

egy régi barátom mondása,ami ide is igaz:
mindenki életében eljön egyszer az a pillanat,amikor vesz egy Focal-t... ;]

(#52009) z123456789

z123456789
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tudom hogy nem teljesen ide tartozik, de a másik topic nem igazán megy most.
Szóval megjött a médialejátszóm, de rohadtul nem akar menni.
Összedugtam a TV-vel (HDMI)
PC-vel (USB)
Routerrel (UTP)
Bedugtam a hálózatba, és ennyi.
Bekapcsolom a TV-t, aztán bekapcsolom a lejátszót, és utána átkapcsol HDMI 1-re, és kirakja 8-as logót.
És onnantól mintha a távirányító meg lenne halva.
Valaki SOS-ben tudna segíteni?

https://hardverapro.hu/apro/oxford_pilot_leather_gloves_black_m_teli_motoros_k/hsz_1-50.html

(#52010) Sefter válasza z123456789 (#52009) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

pc-vel minek kötötted össze... :F
miért nem erősítőre kötötted a tv helyett?

[ Szerkesztve ]

(#52011) z123456789 válasza Sefter (#52010) üzenetére

z123456789
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hát hogy ne LAN-on keljen átmásolnom dolgokat, hanem USB 3.0-án.Szerintem az gyorsabb lesz.

Ez a második komponensem a "házimozimhoz" :F Nincs még erősítőm. :(

https://hardverapro.hu/apro/oxford_pilot_leather_gloves_black_m_teli_motoros_k/hsz_1-50.html

(#52012) Peak válasza z123456789 (#52009) üzenetére

Peak
(PH! addikt)

PCre dugva USB Storage állapotot vesz fel az elektronika.
Húzd le az USBről.

Samsung S10+ / Galaxy Watch 46mm LTE / Intel Core i7-6700K@4GHz / 2x8GB DDR4@3000C14 G.Skill Trident Z / Gigabyte Z170X Gaming-3 / Gigabyte GV-N1080G1-Gaming-8GB / 2x250GB Samsung 840 / 2x Acer HN274H 27" 120Hz 3DVision

(#52013) z123456789 válasza Peak (#52012) üzenetére

z123456789
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Császár vagy!
Ezt a rövidke magyar használatiban nem láttam sehol, az angolból meg akkor úgy látszik nem sikerült kibogoznom.
Most sikerült belépni a menübe.
Akkor tehát ha akarok másolni rá USB-n keresztül, csak simán rádugom, viszont ez nem lehet állandó, mert nem fog működni a lejátszás funkció?

(#52014) cecil

cecil
(fanatikus tag)

Na megint én hangfalszett kérdéssel...

Tudom most vettem komplett szettet (Polk RTi) és áll itthon még egy pár dolog eladó sorban, de megláttam ezt az akciót:
[link]

Szóval ez már az Emo rendszerhez méltó szett lenne?

Ha minden el menne most (amire van esély :) amit hírdetek és feldobmán az RTi szettet is (remélhetőleg jó áron az is el menne gyorsan) meg is tudnám venni!

(#52015) Vikthor válasza cecil (#52014) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

apámnak van ilyen SF Toy, nem rossz, de sztem a polk jobban teljesít.

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#52016) BBéci válasza cecil (#52014) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Múlt pénteken hallgattam Toy szettet, CA 650 hajtotta, nagyon kellemesen szólt, de még nem volt bejáródva. Teljesen más stílus, mint az RTi, finomabb, lágyabb, zeneibb. Nem lehet kérdéses, hogy inkább a Sonus fabert választanám, pláne Emotivához, ami egy kicsit erőszakos akárcsak a Polk. Ennyi pénzért ajándék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#52017) Vikthor válasza BBéci (#52016) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

ezek már részben olyan dolgok véleményem szerint, hogy kinek mi tetszik jobban, egyáltalán nem rossz a sonusfaber csak spec az én ízlésemnek nem tetszik, de van olyan ami meg igen.

más. érdemes X4000-re cserélnem a 4310-et?

(#52018) Warter válasza cecil (#52014) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Az asszony meg fog ölni. :DDD

(#52019) Sefter válasza Vikthor (#52017) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

Szerintem onnan inkább proci-végfok párosra érdemes... Nem valószínű, hogy az utód annyival többet tudna.

(#52020) ricsik válasza Tamoo (#52000) üzenetére

ricsik
(őstag)

Ne rágd magad, mindenkivel megesik, sőt gyakran, hogy ha veszel valamit, akkor 1 hét múlva akciózzák, vagy jön egy jobb vétel.

(#51995) gyurczy: Dehogy bántom, peace. Kíváncsi voltam csak, hogy milyen cucctól esett le az áll, de aztán ránéztem az árára. Már annyira nem is érdekel. Bár közben láttam a megoldást. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#52021) gyurczy válasza ricsik (#52020) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Ennyire nem volt ám komoly a felszólítás. :D

Nem egyszerű ügy ám, mert ugyan abba a bódéba szereltek pl Majik-ot és Akurate-t is, és a Renew-ből is volt Akurate és Klimax is. Én sem tudtam kiigazodni rajta, hogy mit mikor, meddig gyártottak, és az mit is tud pontosan. Ráadásul van DS, DSI, DSM változat is.

(#52022) BBéci válasza Sefter (#52019) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Egyetértek, vagy a meglévő mellé egy sztereót érdemes venni, ha fontos a zene. Esetleg csak végfokot, mert processzornak elég jó a 4310.

Vikthor!
Valóban ízlés dolga, nekem régóta kedvenceim a Sonus faberek, viszont Polkból legfeljebb az LSiM-et engedném be a házamba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#52023) cecil válasza Vikthor (#52017) üzenetére

cecil
(fanatikus tag)

Hat úgy döntöttem egy meghallgatást biztos beiktatok jövő hét elején! :)

Annyiért kis szerencsével egy Emo páros is beleférhet használtan. En se bántam meg!

(#52024) cecil válasza Warter (#52018) üzenetére

cecil
(fanatikus tag)

Megeshet! De sajnos a kisördög nem alszik! :) majd kidumálom magam valahogy. :)
Meg jött az focal szett?

(#52025) Vikthor válasza BBéci (#52022) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

igen meg aztán lehet, hogy a 4520 lenne a 4310 kalibere és nem az x4000. amúgy meg minden ember különbözik, ebből is látszik, hogy én nem vagyok ennyire vájtfülű és jó nekem az rti, bár tudom, hogy az lsim mégjobb, de nem annyira mint a tsi-ről való váltás rti-re. azért az utóbbinál klasszisokkal megugrik a minőség. a sztereo berendezésen is gondolkodok, de az még a projektor/vászon páros után lesz...

(#52026) Amarth

Amarth
(senior tag)

Sziasztok!

Pioneer Vsx 422-höz milyen frontokat+ centert tudnátok ajánlani?
Nem túl nagy a keret,max 20-30K között.

Köszi

X1 Tuzvihar

(#52027) gyurczy válasza Amarth (#52026) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Darabja 20-30K, vagy a 3?

(#52028) Amarth válasza gyurczy (#52027) üzenetére

Amarth
(senior tag)

Darabja,bocsi,lemaradt :)

Bár kezdésnek elég lenne a két front.

[ Szerkesztve ]

X1 Tuzvihar

(#52029) Sefter válasza Amarth (#52028) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

Nézz heco vitas/victa szettet használtan... Kb ennyi és nem rossz cucc

(#52030) Tamoo válasza Amarth (#52026) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Cecil-től Event szett? [link]

(#52031) qpakcovboy

qpakcovboy
(őstag)

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kompakt házimozit. Fő szempont a hangzás, nem a hangerő. LG, vagy Samsung jöhet szóba. Eddig ez tetszik a legjobban. max 110 000 Ft-ot szánok rá. Érdekelne a véleményetek.
Előre is köszi!

(#52032) gyurczy válasza qpakcovboy (#52031) üzenetére

gyurczy
(őstag)

A hangzás és a kompakt házimozi kizárják egymást. Ha nem idegenkedsz a használt motyótól, akkor a 110-be egy rendes HM erősítő és egy alap 5.0 is beleférhet, ami fényévekkel jobban szól, mint az egybeszettek. Sub-ot meg 1-2 hónap múlva mellé teszel 30-50 körül.

[ Szerkesztve ]

(#52033) qpakcovboy válasza gyurczy (#52032) üzenetére

qpakcovboy
(őstag)

Panelban lakom, szóval a hangerő tényleg nem fontos. Azért szeretnék kompaktot, mert a hangfalaknak nincs túl sok helyem, illetve ezek elég sok hangszabványt támogatnak. Szeretném, hogy tudja a DTS HD-t, meg a 3D hangzást.

(#52034) Oldfighter válasza qpakcovboy (#52033) üzenetére

Oldfighter
(őstag)

Panelba még jobban érvényesülne egy rendes komponensekből felépített rendszer minősége. Nem te vagy az első aki a komponensekből összerakott rendszert rögtön a hangerővel párosítja, mikor éppen a minőséggel kéne. 3D hangzás olyan nincs.
Ezt az általad linkelt vacakot meg felejtsd el. 110 ért inkább a használt piacon nézzél szét.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#52035) gyurczy válasza qpakcovboy (#52033) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Ahhoz, hogy a DTS-HD-t halljad is, nem 110e Ft-os rendszer kell, hanem úgy 5-600e Ft-os. A Suzuki is elmegy 100-as benzinnel, csak kérdés, van-e értelme.

(#52036) qpakcovboy válasza Oldfighter (#52034) üzenetére

qpakcovboy
(őstag)

Használtat nem veszek. Felkerekedek és megnézem ezeket a Media marktba, ott ki tudom próbálni.
Megfontolom a tanácsotokat. Mondjuk az is szóba jöhet, hogy beleugrok 100 000 Ft-al és a maradékot részletekbe kinyögöm. Végül is nem két évre veszem.
Most egy Thomson DPL570HT erősítőm van (már vagy 10 éve) de sajnos elég sok formátumot nem támogat és ezért szeretném lecserélni.

(#52037) Tigerteam válasza qpakcovboy (#52036) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

Az a baj, h a Mediában nem azt fogod hallani amit otthon...A DTS ezekben a kis szettekben nem fog kiemelkedni. Igazából szerintem ezeknél a szetteknél alapból humbukk ezt kiemelni...Akkor inkább vegyél egy olcsóbb belépő modellt erősítőből, a Pioneernak van ujan olcsón és mellé normálisabb hangsugárzót. A hangsugárzókat megveheted használtan is, azok nem szoktak elromlani.

Samsung Galaxy S10+

(#52038) Toobee válasza BBéci (#52016) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Emo + Polk elektronikus zenére lehet tökéletes választás. Azt hallgattam vele legszívesebben, itt most nem a dijümdisümre gondolok, hanem az ottani igényes szekcióra: Nils Frahm, Bonobo, Eskmo, Amon Tobin, Psychexcess stb.

(#52039) Oldfighter válasza qpakcovboy (#52036) üzenetére

Oldfighter
(őstag)

Inkább bemutató termeket javasolok. Streamaudio, Audiophile Szalon.....
Amúgy jól írják előttem, túl nagy csodára ne számíts ebben az ársávban, még új terméknél se. Az új HD formátumokhoz komolyabban kell a zsebedbe nyúlnod. A feljebb lépéshez sajnos több zseton kell.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#52040) Sanci38 válasza qpakcovboy (#52036) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Ahoz hogy a DTS-HD-t halld és nem csak azt hogy "ki legyen irva az erősitőre, ahhoz Onkyo6xx, Marantz 500x (x az szémokat jelöl), Denon 2xxx, H/K 2xx, Pioneer 8xx9xx erősitő és cirka 300 ezres hangfalszettt kell ujonnan, Ezért ajánlunk hazsnáltakat de jiob ötletem is van: menj el a királyhágó utcába a netdepohoz vagy a cornerbe és ott már 200 ért találhatsz hd megjelenitésre hangfalat és 100 ezr környékén erősitőt -erösen ajánlott a pioneer 922.

(#52041) Tamoo válasza qpakcovboy (#52036) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Te vagy most a heti kompakt. Sajnos nem mindenkit lehet megmenteni. :( úgy tűnik Te már eldöntötted.

Miheztartás végett, én nemigazán szoktam "DTS HD"-t nézni, jól elvagyok a sima DTS-el is. Pedig a kompakt szettekhez képest egy fokkal komolyabb a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#52042) ricsik

ricsik
(őstag)

Egy jó cikk a tápokról: [link]

(#52043) dunkel válasza ricsik (#52042) üzenetére

dunkel
(őstag)

Próbálta valaki, hallható az ajánlott táp bekötése egy média játékosban?

(#52044) RZozo válasza Peetta14 (#51932) üzenetére

RZozo
(fanatikus tag)

Én innen vettem pár hete egy Onkyo TX-NR616 erősítőt. Ki lehet fogni náluk jó áron, főleg a kifutó darabokat és korrektül házhoz szállították.

(#52045) Dorian válasza dunkel (#52043) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Na ezt ki fogom próbálni. Úgyis van egy X-Boxom, amit nem tudom miért vettem, mert sosem játszom :W

[ Szerkesztve ]

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#52046) Ed Parker válasza Dorian (#52045) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

én ps3-mal vagyok így :D

(#52047) Dorian válasza Dorian (#52045) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

A 20ezres ár viszont enyhén vicces, amikor 5500-ért lehet ilyen tápot venni +1 csaticsere.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#52048) yps12 válasza Dorian (#52047) üzenetére

yps12
(újonc)

Sziasztok,

Arra kell figyelni, hogy van benne venti, aminek elég zavaró a hangja. Én rögtön kikötöttem, eddig nem hiányzott. Van rajta led, ami zöld, ha minden ok, piros, ha gáz van. Még hiba eddig nem volt, kb. 1 hónapja van meg.

Üdv.

(#52049) cekkk válasza Dorian (#52047) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

De ebben nem az xbox táp belseje van nem?

(#52050) BBéci válasza Vikthor (#52025) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Az LSiM még a sima LSi-nél is sokkal jobban szól, nemhogy az RTi-nél. Hasonlítottuk a CS551R-t az általad emlegetett nagy Denonhoz és ha hangminőség alapján választanom kellene, akkor nem a 4520 nyerne.
Szerintem az AVR-4310 képességeit nem mutatja meg az RTi szett. Mondjuk ELAC FS 189 frontok - 2000 euró volt a listaára - már kihoznák belőle a maximumot.

(#52037) Tigerteam
Humbukk??? :Y

(#52038) Toobee
Teljes mértékben egyetértek.

(#52040) Sanci38
Korner már nem létezik, Audiophyle Szalon van helyette Pestszenterzsébeten.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.