Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) Tamoo válasza Gabesz87 (#3993) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Csak kár, hogy már nemigazán/nem lehet kapni. Az az utolsó kifutó ára volt kb. Nekem pár hete még vsx-421 volt és semmi bajom nem volt vele... Lehet nem kellett volna lecserélnem. Most kénytelen leszek másik hangfalszettet is venni. :DDD

(#4002) Stubi28 válasza Ed Parker (#3999) üzenetére

Stubi28
(kvázi-tag)

Nem hiszem, csak számomra furcsa, hogy meg sem fordul itt a töbségnek a fejében, hogy Yamahát vegyen. Legalább is a topic fő témájából ezt látom.

[ Szerkesztve ]

(#4003) Stubi28 válasza Sanci38 (#4000) üzenetére

Stubi28
(kvázi-tag)

Ezt mondjuk én is észre vettem. Filmeknél nagyon erősnek érzem de amint zenét halgatna kicsit az ember mint, ha ellaposodna kissé. Bár lehet csak nekem bónám de én inkább stereó-ban szeretem halgatni rajta a zenéket, és nincs meg az a tipikus "stereo feeling".
Szép meg jó de valahogy még is hiányzik valami.

Most lehet megköveztek de a pc-n egy Asus Xonar hangkarival és egy Genius SP-HF1800A-val jobban kijön a stereo előnye. Persze vissza fogottabban.

[ Szerkesztve ]

(#4004) Ed Parker válasza Stubi28 (#4002) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

nem tudom miért van ez,régebben én a sony-t kedveltem,rá se néztem philips,technics cuccokra,mert nem érdekelt. ma sincs ez másképp,csak a márkák változtak.
vannak gyártók,amiket jobban szeretnek az emberek.

(#4005) Stubi28 válasza Ed Parker (#4004) üzenetére

Stubi28
(kvázi-tag)

Igen-igen mint, ha at embereket a márkanév vonzaná inkább mint sem a belbecs.
Pedig tuti, hogy minden márkának vannak specializálódott gyöngyszemei.
Egyébként azt csodálom még, hogy a méltán híres Hitachi márkáról nagyon nem hallani mostanában semmit.
Pár éve mikor tv-t vettem premium kategóriát szerettem volna. Nézegettem a Sharp-Hitachi-Loewe háza tájékán és sajnos rá kellett jöjjek, hogy hazai forgalmazó hiányában sajnos elérhetetlenek a Hitachi termékek. Loewe vételét a pénztárcám kinyitása hiusította meg, így maradt a Sharp, de nem bántam meg.
Valahogy meg sem fordult a fejemben, hogy Samsun-LG-JVC-stb-t vegyek, pedig általában mindenki azokról beszél.

(#4006) Ed Parker válasza Stubi28 (#4005) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Magyarországon a német autó a sláger,csak a németek csinálnak jó autót sokak szerint,nekem mégis eddig csak 2 német autóm és 5 japán volt.
vannak presztizs márkák,azt veszik amiről beszélnek a haverok,mert az a jó:)
szóval ezen ne csüggedj,olyat vegyél ami neked tetszik.

(#4007) McBJani

McBJani
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Sikerült vételeznem egyWharfedale Vardus 400 5.0-ás szettet tip-top állapotban és érdeklődnék, hogy melyik erősítőt ajánlanátok hozzá?
Mozira és rap zenére kellene!
Ők jöhetnek szóba az áruk miatt (netdepon néztem őket):
Yamaha RX-V371
Pioneer VSX-421

Összehasonlítanátok nekem, hogy melyik miben jobb, mert ez lenne az első erősítőm és nem értek hozzá :U
Annyit látok, hogy a pioneerre 1 évvel több gari van, 415W-os a tápja - a yamahának fogalmam sincs - és súlyosabb 1.5kg-mal :D
A yamahához pedig van bemérőmikrofon :))

Nagyon szépen megköszönném, ha segítenétek!
Üdv.:Jani

[ Szerkesztve ]

(#4008) Gabesz87 válasza Tamoo (#4001) üzenetére

Gabesz87
(PH! addikt)

Igen sajna tudom.De találtam egy helyen 60ért csak sajna meg várat magára a vásárlás.Meg nincs semmim,csak nezelodom tervezgetek,de eloszor a tvt kéne megvenni:)

Creality Ender-3; Huawei P20Pro

(#4009) Warter válasza McBJani (#4007) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

A helyedben inkább 520/521-et keresnék MM/Saturn-ban itt-ott még vannak akciósan illetve használt piacon, ezeket még meg lehet találni garisan.

(#4010) nebulo5 válasza Sanci38 (#4000) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

"De inkább mozis mint zenei qualitású.... :-)
Ez bizony nagyon többesélyes! Szerintem, attól függ, milyen forrással szolgáltatják a zenét az erősítőnek. Kíváncsi természetű lévén, próbaképpen már nem egy alkalommal kötöttem HM erősítőre a cd játszó + DAC vonalat. Nálam pl. RX-V1400RDS Yamaha erősítő van néha - néha bekapcsolva, mikor heti 1 alkalommal esetleg megnézek valamilyen filmet. Tapasztalatom szerint, egész "becsületesen" teljesít (az említett kiszolgálókkal) zenei területen is! Saját rendszerben mindössze 2 Onkyo-t, 3 Denont és 1 Harman-t volt szerencsém meghallgatni zenei tudásukkal kapcsolatosan. Az Onkyo szerényebb zeneileg, de mégis az a benyomásom, hogy a tervezők sokkal pengébbre hozták nála azt a határt, ahol a zene és a mozi hang "elválasztódik". Azaz, megmaradt a kitörő dinamika a filmnél, zenében pedig eltűrhető a részletező hangtartomány. A Denon inkább szebb hangot ad zeneileg, + már színpadkép leképzésére is alkalmasabb. Ezek a zenei "előnyök" viszont mozi hangnál picit negatívan befolyásolják a dinamikát (talán még a gyorsaságot is) . A Harmanról nem kívánok véleményt alkotni, mert eleve nem "csípem" a picit markáns hangját. Saját rendszeren kívül sikerült meghallgatnom számos HM erősítőt, köztük volt szintén H/K. de a karakterisztikájuk sajnos nem az én ízlés világom.
Nem egy fórumon olvastam már a Yamahával kapcsolatosan, hogy az RX-V1200, 1400, 1500, 1600 modellek kiemelkedően jók zeneileg! Valahol, az 1800-as modellnél történt alkatrész változás, ami észrevehetően a zenei minőség kárára hatott. Amit talán a Yamaha hátrányára hozható fel, az a mély hangtartomány lágysága! Egy - egy robbanás nem dörren, hanem inkább morajlik.
Persze, a fent leírtak inkább csak nüansznyi eltérések, mintsem kiélezett modell karakterisztika! És szigorúan a saját véleményem. Ugyanakkor, csak megerősíteni tudom azt az egyre sűrűbben emlegetett tényt is, miszerint HM erősítőkkel zenét hallgatni, csak sok kompromisszum árán lehet. Zenére van a sztereo erősítő!

Üdv: nebulo

(#4011) python1 válasza Warter (#4009) üzenetére

python1
(PH! addikt)

Rotel hangja,hogy teszik?
Tudomásomra jutott,hogy szert tettél egyre.

"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

(#4012) Warter válasza python1 (#4011) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Nekem nagyon bejön, Polkokkal és a Rubival is nagyon szépen szólt. Jó döntés volt, nem bántam meg, főleg így tunninggal együtt. Remélhetően nyáron helyére kerülnek a dolgok és akkor végre aktívabban fogom tudni használni. Most sajnos az idő nagyobbik részét dobozban tölni. :)

(#4013) McBJani válasza Warter (#4009) üzenetére

McBJani
(fanatikus tag)

Szia!
Sajnos nincs rá 80.000Ft-om, hogy 521-est vegyek és még nem is biztos, hogy pio lesz belőle, ezért kérném a segítséget.
Saturnban nincs semmi a weboldalon én meg nem BP-en lakom, MM-ban pedig Miskolcon semmi sincs szinte vagy csak nagyon drágán...

(#4014) Warter válasza McBJani (#4013) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Az 520-as 55e, csak úgy mint a 421-es. Én inkább azt venném ebben a kategóriában. Bár inkább néznék vmi kicsit régebbit használtan. Mennyi a keret egyébként? 70 körül már lehet kapni HK255-t használtan. Vagy itt van pl egy Onkyo 507 50-ért. És ebből meg alkudni is tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#4015) Tamoo válasza McBJani (#4013) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

ja, miskolci MM-nál én is érdeklődtem, de tényleg nagyon gyér a kínálat :(

(#4016) McBJani válasza Warter (#4014) üzenetére

McBJani
(fanatikus tag)

A 421-es 63 a legolcsóbb helyen is, az 520-ast meg már nem is lehet kapni szerintem.
Mi a különbség a kettő között, hogy inkább az 520-ast ajánlod?
Újat szeretnék mindenképpen és olyan 65-ből meg szeretném úszni.
Üdv.

(#4017) Gabesz87 válasza McBJani (#4016) üzenetére

Gabesz87
(PH! addikt)

[link]

(#4018) Warter válasza McBJani (#4016) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Tényleg, elnéztem a 421-es drágább, akkor még inkább a 520-ast venném. :)

[ Szerkesztve ]

(#4019) Gabesz87 válasza Warter (#4018) üzenetére

Gabesz87
(PH! addikt)

Ha rákattintasz, akkor látható, hogy:

A termék már nem kapható. Helyette ajánljuk:
Yamaha RX-V371

65-ért :W

(#4020) Gabesz87

Gabesz87
(PH! addikt)

Botrány, pár hete csak kíváncsiságból rákerestem ebay-en USA-ban a Pio 520-ra, és újonnan kb 35000-ért lehet kapni :O
Csak hát az mire ideér, duplája lenne....na meg a gari problémák...

(#4021) nagyfejü

nagyfejü
(senior tag)

Hali Van valakinek esetleg sony str-dh820 vagy hasonló? Érdekelne vélemény a sonyk ról.
üdv

(#4022) junior11 válasza nagyfejü (#4021) üzenetére

junior11
(PH! kedvence)

Az egyik ismerősöm vett nemrég, nagyon meg van vele elégedve.

[link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4023) axwel18 válasza McBJani (#4007) üzenetére

axwel18
(senior tag)

nekem a kis tesója Vr-300-as van és az Onkyo erősítővel nagyon pocsék hangja van tehát azt szerintem ne vegyél a Yamaha egyébként jobb a Pio-tol de nem nagy a különbség. Szerintem gyűjtögess és vegyél Denon-t azzal járnál legjobban.

(#4024) ginola válasza axwel18 (#4023) üzenetére

ginola
(őstag)

Most néztem a mai napon miket írkáltál, konkrét típusokat írhatnál, mert általánosságokban, amiket írsz valótlanok.

pl.
szerintem ne vegyél a Yamaha egyébként jobb a Pio-tol
Onkyo mondjuk disco zene jól buffog vele.

A hangszóró puffog, mondjuk az aláírásodban levő VR-re inkább jellemző!

Egyik AV erősítő se zenére ajánlott, ezt szögezzük le!

[ Szerkesztve ]

(#4025) spiky03 válasza nebulo5 (#4010) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Yamahákról én is szívesen olvasnék itt a tapasztalatokról, észrevételekről. Azokból mik az ajánlott vételek, stb. :)

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#4026) daniel2121 válasza lean (#3991) üzenetére

daniel2121
(őstag)

Hát én is megemlítettem már hogy szinte csak ezt a három márkát emlegeti szinte mindenki Onkyo,Denon,HK. Érdeklődtem a NAD felől, de Bbécin kívül senki nem tudott hozzászólni.Pedig használtan nem kerül olyan sokkal többe vagy itt van az Arcam, hasonló árfekvésben.

(#4027) Sanci38 válasza nebulo5 (#4010) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Igen, ezt beszéltük veled is anno... És ebben maximálisan egyet is értek. De hallottam 4-es sorozatút és az messze nem teljesített úgy mint az 1400-as Yamaha. És a magasabb kategóriás már jobb zenében, akár Denon akár Pio, akár Yamaha.

(#4028) Thom!

Thom!
(PH! addikt)

Onkyo 508 érdemes 1910 lecserélni?

(#4029) nebulo5 válasza spiky03 (#4025) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Az eddig volt HM erősítőim közül Az RX-V1400RDS az első Yamaha. (nincs rá nyomós okom, hogy ez is legyen, de sajnálom elherdálni gombokért.) Amikor még azt az elgondolást "ápolgattam", hogy egy erősítővel oldom meg a filmet és a zenét, a fórumokon olvasott vélemények, és hallgatózás alapján szereztem be. A neten mindenről, mindent meg lehet találni, csak türelem és kitartás kell hozzá. :D
Azt gondolom, hogy zenei hang szempontjából, a Yamaha mai napig nem alkotott jobb HM erősítőt a DSP A1 modelltől! Van szerencsém hallgatni, akár heti több alkalommal is! Már számos hangfal gyártó cég termékével ki lett próbálva, és 2 - 3 típustól eltekintve, mindegyikkel pazar zenei élményt produkál! (a vele gyengén teljesítő hangsugárzók számos más típussal is szerényen "zörögnek".) Szándékosan nem írok típus nevet, mert esetleg megbántanék néhány itteni fórumtársat is! ;]
De talán, ez a példa is csak egy etalon. Mint ahogy egyéb más HM erősítő típusok között is akad 1 - 1 "gyöngyszem, csak rá kell találni, és kellő ismeretek birtokában hozzá válogatni a megfelelő komponenseket! (hangfal, kábel(ek),...stb.) Az ismereteket pedig sok fórum olvasással, megfelelően feltett kérdésekkel lehet megszerezni, de főként hallgatózással!
Bocsi, ha esetleg túl okoskodónak tűnnék, de az itt feltett kérdések 40 - 45 %-a teljesen haszontalannak tűnik, és minden elismerés a "kemény magnak", hogy van hozzájuk türelme. :Y

(#4030) Sanci38 válasza Thom! (#4028) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

igen érdemes 1910-re.

(#4031) Thom! válasza Sanci38 (#4030) üzenetére

Thom!
(PH! addikt)

Akkor lehet bepróbálkozom.

(#4032) Sanci38 válasza Thom! (#4031) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Milyen hangdobozaid vannak??

(#4033) Thom! válasza Sanci38 (#4032) üzenetére

Thom!
(PH! addikt)

Polk TSI

(#4034) bsanya

bsanya
(fanatikus tag)

Skacok, remélem Ti is hallgatjátok a Duna-n a Palya Bea koncertet ;-)

Xiaomi Redmi Note 5

(#4035) hp2510p

hp2510p
(újonc)

Sziasztok!

Szerintetek Dali Concept 6-os hangfalakhoz (+center és concept 1) milyen kábelt érdemes venni? Írtátok, hogy minden kábellel más lesz a hangzás, de ez miben nyilvánul meg? Ha túl vékony vagy túl vastag (1,5 vs. 4mm2) kábelt veszek akkor miben fogok eltérést tapasztalni? Az erősítő egy Denon 1911, árban pedig max 2000/m ami még beleférhet.

(#4036) axwel18 válasza ginola (#4024) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Egyébként a Yamaha Pio összehasonlítást a 2 felsorolt erősítőre értettem ha néznéd hogy válasz a nem tudom hányadik kérdésre ott volt egy Yamaha rx-v371 és egy Pioneer vsx-421 na azok közül jobb a Yamaha. De a vr-400hoz egyiket se venném. Hát a VR-300 nagyon nem "puffog" néha még kevés is a mély de nem szeretem ha sok a mély inkább szóljon tisztán.

(#4037) Toobee válasza hp2510p (#4035) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Nekem Gotham volt mellé, most vettem Bartfay kábelt, azzal határozottan jobb.

(#4038) nebulo5 válasza axwel18 (#4036) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

"de nem szeretem ha sok a mély inkább szóljon tisztán "

Jó a megállapításod! Már csak az a kérdés, hogy vajon tisztába vagy-e vele, mikor megfelelő mennyiségű és mély a mély? És mikortól sok vagy "terjengős"?
Megítélésem szerint, az általunk elérhető ár csoportban nem lehet hozzájutni olyan Wharfedale hangsugárzókhoz, amelyek ne lennének lusták, renyhék. És csak alig fél tucatnyi olyan erősítőt lehet mögéjük csatolni, amelyek ezt a lustaságukat korrektül tudják kezelni. Viszont, akinek már olyan paraméterekkel bíró HM erősítője van, ami "elboldogul" ilyen konstrukciójú hangsugárzókkal, annak már eszébe sem jut vödörfödelet venni.
Azt gondolom, hogy talán mozi esetén még csak-csak elmegy, de ugyanakkor zenéről is beszélni HM + Wharfi-k felállásban, már erős bohémságnak tűnhet.
Ez persze, csak az én véleményem, az eddig hallottak / olvasottak alapján. A hozzáértőbbek majd szíveskednek kijavítani, ha esetleg tévednék!

[ Szerkesztve ]

(#4039) bajnokpityu válasza nebulo5 (#4038) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Nekem pl igazán pontos mélyem akkor lett,mikor a sztereo elég tettem egy előfokot. Igazából ez volt az utolsó, ami célok között szerepelt, hogy pontos mély,de most meg nem megy nélküle :)
Egyébként Warter 945öse pontosabb, és több volt, mint a 840esem előfok nélkül.

Kinu M47 eladó

(#4040) Toobee válasza bajnokpityu (#4039) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

A D/A Convertered az előfok?

(#4041) bajnokpityu válasza Toobee (#4040) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Majd egy évig az volt,mert elég magas volt a kimenő feszültsége. Úgy tűnt ninns rá igazán szükség.
Most csináltam egy valódi előfokot, ezt később beépítem a dac mellé.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#4042) kimi02

kimi02
(őstag)

Csináltam 1-2 képet. Elég jó ez a 760 hangra ;)

(#4043) Toobee válasza kimi02 (#4042) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Mutatós! :C "Elég jó" annyit tesz, hogy jobban tetszik, mint az Onkyo?

(#4044) Gabesz87 válasza kimi02 (#4042) üzenetére

Gabesz87
(PH! addikt)

Szép darab, mutatós, letisztult. Bár nekem ezekről a lehajtható ajtókról nincs túl jó tapasztalatom. Egy idő után elfárad az anyag, és letörnek a fülek. Ugyanilyen van a Panasonic CRT TV-men, és kb 5-6 év alatt nem sokat volt nyitogatva, de sajna letöredeztek a fülek. No de rem. te nem jársz így!:)

(#4045) python1 válasza kimi02 (#4042) üzenetére

python1
(PH! addikt)

Látom a H/K marad,Onkyo megy. :DDD

Különben én is gondolkodom nagyobb H/K-ban mozira.Egyszerűen nem tudok szabadulni a hangjától, amolyan igazi "mozi hangja van". :K

[ Szerkesztve ]

"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

(#4046) axwel18 válasza nebulo5 (#4038) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Szerintem meg a Wharfedale zenére is jó. Nem akarom dicsérni a hangfalaim de szerintem új hangfalak közül 68e ft-ér jobbat nem lehet kapni sőt még a 80e ft-os Magnat supreme is gyengébb nála, hogyha a használt árát nézzük ott se kapsz jobbat tőle olyan 40e ft körül mozognak a VR-300-asok. De pl amikor a Media Markt-ba a Wharfedale Crystal cr30.5-öst a Dali Concept 6-ossal összehasonlítottam nekem a Wharfedale hangja jobban bejött igaz mély nem volt annyi de a közép és magas hangok szebbek tisztábbak voltak. De mindenkinek más tetszik nekem a Wharfedale hangfalak tetszenek hangra is és formára is. Nekem beváltak. A Wharfedale Obsidian 600-rol ne is beszéljünk azok mellett a Concept 6-osok nem nagyon rúgtak labdába.

(#4047) Toobee válasza axwel18 (#4046) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Én nem megbántani akarlak, meg leszólni a rendszered, de amikor valaki azt mondja, hogy zenére jó, az szerintem nem feltétlen 70 ezres dobozokra gondol, meg házimozi erősítőre. Ebben teljesen igaza van Nebulo-nak.

[ Szerkesztve ]

(#4048) Ed Parker válasza kimi02 (#4042) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Persze hogy jó, ezt eddig is tudtuk:D

Gyönyörű darab. Gratula hozzá:)

(#4049) axwel18 válasza Toobee (#4047) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Persze ezzel egyetértek én is. De ennyi pénzért jobbat zenére nem tudtam volna összehozni. Házimozi erősítő nekem azért fontos zenére mivel koncerteket hallgatok amiknek általába dts 5.1, dd 5.1 illetve néha dts hd master audio hangja van tehát a stereo nálam ezért nem játszik. Egyébként amit a concept 6-osokra írtam azt se leszolás képp írtam csak nekem annyira nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#4050) Ed Parker válasza Toobee (#4047) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Azért a " jó" fogalma többször okozott itt vitát a topikban.
Mert honnantól számit valami jónak?
Mindenkinek más az igénye, nehéz lenne ezt egyértelműen meghatározni hogy mi a jó.
Sztem:)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.