Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#88001) BBéci válasza dgyuri0123 (#87997) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Igazán elmesélhetnéd, miféle hibáról van szó! Mindannyian okulhatunk belőle.
Volt nálam NAD T 757 és 758 is, egyiknek sem volt semmiféle baja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#88002) Dagidög válasza Sanci38 (#87863) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Elhiszem, hogy remek ajánlat, de az általad fentebb linkelt BA szett mellé karakterisztikailag nem illik be jobban a saját subjuk Boston Acoustics CS SUB10 MKII? (Csak tapogatózom a sötétben).
Nézelődtem, amennyit csak tudtam, de arra jutottam, hogy az olvasáson felül egy bemutatótermi meghallgatással leszek igazán előrébb.
Van javaslatod, hogy mely üzlet(ek)nél érdemes ezt megejteni? Milyen szisztémával érdemes tesztelni? A hangfalszett + mélyláda + erősítő trióból mit kezdjek el mihez nézni?

Canon 5D (classic/mkI) eladó!

(#88003) Sanci38 válasza Dagidög (#88002) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Sub nyugodtan eltérhet, én maradnék a polk mellett bár az általad jelzett subot nem hallottam még.
Nagyon helyes elgondolás a hallgatás, bár mindenki ezt tenné :C Streamaudio, netdepo, audiomekka, hififutár, audiophile szalon.. ezek mind alkalmasak meghallgatásra, be kell jelentkezni. vinnni kell CD lemezeket olyant amit kedvelsz és ismersz de kivánságra ök is biztositanak tesztanyagot sajátjukból. Kérheted hogy előmelegitsék és hogy mit mivel szerentél hallgatni. Erősitő-fronthangfal legyen a meghallgatott subot pedig bekötött 5.0 mellé ajánlom bekötni. Először sok tipus nyers (főleg Polk,castle, Mission) de idővel bejáratással finomodik a hangjuk.. Bár az első órai Denon 2100-ba beleszerettem.. :D valamint a quadralt szinte készen kapod, azt hallasz majd amit so óra után..

[ Szerkesztve ]

(#88004) kopi.dll

kopi.dll
(kvázi-tag)

Sziasztok,

remélem jó helyen teszem fel kérdésemet.

Hangfal vásárlása előtt állok, van egy kiszemelt áldozatom,

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/S-H230VA-QL/page.html

erről van vkinek infója vagy véleménye?

Egy PIONEER VSX-520 erősítőhöz lenne.

Köszönöm az infókat

:R :R :R

kopi.dll

(#88005) dgyuri0123 válasza BBéci (#88001) üzenetére

dgyuri0123
(PH! kedvence)

"Igazán elmesélhetnéd, miféle hibáról van szó! Mindannyian okulhatunk belőle.
Volt nálam NAD T 757 és 758 is, egyiknek sem volt semmiféle baja.
"

Elvileg igen egyszerű jelenség. Statikus testes pattanó hang, (kisüléshez hasonló), amit minden hangszóra kiküldött.

Ez akkor fordult elő, ha bármilyen műveletet hajtottam végre a m.playerrel, pl, lejátszás kezdetekor, gyors tekerés, track váltás, de akkor is hallatta magát, amikor FLAC lejátszás közben másik számra ugrott, amit nem én léptettem, (azaz minden szám kezdetekor), vagy ARC módban a tv reklámok közben az összes reklámblokk közbeni hirdetés között is pattant egyet-egyet, ja és csatornaváltáskor mindig.
Még a tv-s filmek alatt is hektikus jelleggel elő-elő fordult egy-egy "pattanás".

Optikain dettó, az analóg bemeneteken viszont néma csend volt. Az üzletben az összes 748-at kibontották és mindnek ugyanez volt a baja. Szerintem először el sem hitték amit mondok. Ilyen tekinteteket láttam már párszor.
Ami lényeg, hogy hidegen síri csendben volt, csak kb. 20-30 perc után kezdett el "pukkadozni".

Egy idő után iszonyú idegesítő volt az állandó pattanó hang, már semmire nem tudtam figyelni csak arra, pedig nagyon, de nagyon szerettem a hangját. :(((

Szerintem a Triangle is szerette. Nagyon összeillők voltak.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#88006) Kroland25

Kroland25
(fanatikus tag)

Üdv!annyit olvastam már tőletek a T12-es szub,ról kivancsi lennék hogy,mennyire lenne jobb mint a jelenlegi 2db velodyne CHT R12 persze a T12-bö is 2db..

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#88007) devil-k válasza Kroland25 (#88006) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

2 db T12... Hehehe ;] Szimpatikus ötlet. :C

[ Szerkesztve ]

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#88008) dunkel válasza Kroland25 (#88006) üzenetére

dunkel
(őstag)

38%

[ Szerkesztve ]

(#88009) Kroland25 válasza devil-k (#88007) üzenetére

Kroland25
(fanatikus tag)

Szimpatikus:)kötözködőm lehet gondolkodom a 12-ön dunkel 38%?

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#88010) Kroland25 válasza Kroland25 (#88009) üzenetére

Kroland25
(fanatikus tag)

Most túlleszek a lakásvásárláson mindent cserélek csak focal-ok maradnak. .

(#88011) mp54 válasza Próféta (#87992) üzenetére

mp54
(senior tag)

lehet inkább lemondok az 5.1 ről a sztereó javára.
(Csak) ennyi pénzből, ez egy nagyon jó ötlet...

(#88012) mp54 válasza dgyuri0123 (#87991) üzenetére

mp54
(senior tag)

Én angol e-bay-ről vettem, bolt árulta. Rendben volt, kivéve, hogy a távjának nem megy a háttér-világítása. Valszeg ők sem tudták, ezt le kellet nyelnem...(javítása 5-10 eFt lenne).
Olcsóbb is volt 300-nál...Nem bántam meg, szépen szól, sztereóra is ezt használom, az én igényeimet kielégíti...

(#88013) ProdyG válasza mp54 (#88012) üzenetére

ProdyG
(senior tag)

én is az angol eBay-ről vettem az 500-as Arcamot, az Arcam cég egyik fejesétől, akinek a sajátja volt, csak érthető okokból jobbra cserélte :D

(#88014) devil-k

devil-k
(PH! nagyúr)

Csupasz oldalfalra, milyen akusztikai megoldás javasolt?

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#88015) Gergőke88 válasza devil-k (#88014) üzenetére

Gergőke88
(PH! addikt)

Faliszonyeg? Konyvespolc?

(#88016) devil-k válasza Gergőke88 (#88015) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Oda sajnos könyvespolc nem fog menni, mert az a hátsó falon lesz. Valami akusztikai panelra gondoltam, vagy szivacsra, de sajnos ezekkel nem sok tapasztalatom van. :(

Sanci38

Bele lógna a képbe, ha ott bármilyen polc lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88017) Sanci38 válasza devil-k (#88014) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

minden ami megtöri és csökkenti a szabad felületet pl virágcserép polc. de tulzásba se kell esni süketszobává se kell alakitni. :)

(#88018) Gergőke88 válasza devil-k (#88016) üzenetére

Gergőke88
(PH! addikt)

Streamaudioban kaphatsz ilyen paneleket. Beszelj veluk, hatha elhozhatod tesztelni letet elleneben.
Vagy ha van hozza turelmed akkor otthon is tudsz ilyet gyartani. Tobben is csinaltak ilyet a forumrol.

(#88019) Ibituba

Ibituba
(fanatikus tag)

Canton karat 40 hangfalpár érdekelne kitűnő műszaki és esztétikai állapotban.

(#88020) devil-k válasza Gergőke88 (#88018) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Sajnos, nem vagyok egy "DIY" emberke, így ez a rész ugrik. Viszont én is láttam a Stream Audio-nál azokat a Dynavoice elemeket, csak az a kérdés, hogy mennyire hatásos. 4 db 60.000 Ft-ba kerül.

(#88021) Tamoo válasza Ibituba (#88019) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Ez nem adok veszek topik ... és a másik sem ahová beírtad....

(#88022) Ibituba válasza Tamoo (#88021) üzenetére

Ibituba
(fanatikus tag)

bocs, nem gondoltam hogy probléma lehet belőle.

(#88023) Mikeee89

Mikeee89
(senior tag)

Hello! Kaptam egy Orion dvd lejátszót ami egyben erősítő is (5.1-es). Van egy samsung dvd lejátszóm, amit rá akarok kötni. Ugyanis az Orion dvd lejátszón hibás a cd/dvd meghajtó. Nos a samsung dvd-men 3-as kompozit(piros, sárga, fehér), scart, koax és komponens csatlakozók vannak. Meg egy hdmi.

Az erősítővel egybeépített lejátszón tudtommal scart, rca, meg a gyors csatlakozós 5.1-es fekete/piros csatlakozók vannak (még csak 7végén lesz nálam). Emlékezetem szerint hdmi nincs rajta...

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a saját dvd lejátszómból 5.1-es hangot vigyek át az erősítőbe? Létezik valami átalakító? Az erősítőhöz azokon a gyors csatlakozós 5.1-es fekete/piros csatlakozón keresztül lennének kötve hangfalak. Fusion a márkájuk, pontos típust még nem tudom.

Nos ebben a gondban kérnék segítséget.

Előre is köszi.

(#88024) Sanci38 válasza Mikeee89 (#88023) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Sajna nincs és nem is létezik.. Ez az átka az egybeépitett szetteknekezért sem foglalkozunk velük. Max scarton sztereó vihető át.

(#88025) t.zolka

t.zolka
(fanatikus tag)

(#88026) KisTücsök válasza devil-k (#88020) üzenetére

KisTücsök
(PH! addikt)

Ehhez nem kell szakembernek lenni. Csak egy keretet kell csinálni neki. Aztán belerakod a gyapotot, majd nyomatsz rá szövetet. Ennyi. YT-n is rengeteg videó van erről.

(#88025) t.zolka: Ha azt nézzük, hogy a 300-zas megy ennyiért meg már kevesebbért is, nem sokkal többért meg a 350, akkor valószínűleg az. De hogy önmagában túlárazott-e? ...

devil-k: Csak a megépítésre értettem. Ennek csak keret kell meg szövet, amivel befeded. Azt már neked kell eldönteni, hogy milyen fajta gyapotot (ha egyáltalán azt) raksz bele, a végeredményt úgyis az határozza meg. Már ha a hagyományos értelemben vett DIY akusztikai panelről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#88027) devil-k válasza KisTücsök (#88026) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Akkor linkelhetnél egyet. :D De olyat, ami jó is. ;]

(#88028) dunkel válasza devil-k (#88027) üzenetére

dunkel
(őstag)

Definiáld légy szíves mitől lesz számodra jó.
A kőzetgyapot pl. elég jó elnyelő elég széles spektrumban sűrűségtől, vastagságtól függően.

(#88029) devil-k válasza dunkel (#88028) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

"Definiáld légy szíves mitől lesz számodra jó."

A videó szempontjából. Érhető, könnyű megcsinálni stb. Találtam 1-2 ígéretesnek tűnő anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#88030) KisTücsök válasza devil-k (#88029) üzenetére

KisTücsök
(PH! addikt)

Akkor ezt félre értettem, azt hittem, olyat akarsz, ami a hang szemponjából, a végeredményt nézve jó lehet. :D Nem mintha logikus lenne... Benéztem.

De akkor találtál. Egyébként külföldi fórumokon is vannak.

Én ezzel kezdenék, mielőtt ilyen kész paneleket veszel sok tízezerért, ez a töredékéből megvan.

(#88031) gyurczy

gyurczy
(őstag)

(#88032) dunkel válasza devil-k (#88029) üzenetére

dunkel
(őstag)

Ja aszittem anyagra gondolsz. Ennél egyszerűbben nem lehet. Szokták javasolni a gyapotot kiporzás ellen frízzel is körbetekerni.

(#88033) BBéci válasza Kroland25 (#88006) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Eszembe nem jutna elcserélni. :Y :(

(#88005) dgyuri0123
Durva. :(((

(#88026) KisTücsök
Bármennyire furcsa, az Arcam AVR280 az AVR300 utódja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#88034) devil-k válasza dunkel (#88032) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Ez pofon egyszerű, nem tűnik nehéznek. Ha az emlékeim nem csalnak, a Rockwool Multirockot ajánlották itt páran pár hónappal ezelőtt.

(#88035) BBéci válasza devil-k (#88034) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ha Rockwool, akkor Airrock, mert azt ajánlják hangszigetelésre.

(#88036) devil-k válasza BBéci (#88035) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Abból is az ND, HD, XD.

Airrock ND

"Különösen alkalmas hangáteresztő felületű álmennyezetek, hangelnyelő kulisszák, mobil válaszfalak hangelnyelő betéteként történő felhasználásra."

Airrock HD

"Kiváló hangszigetelési tulajdonságokkal rendelkező lemeztermék a magasépítés területére, magasabb akusztikai követelmények esetén. Tökéletes megoldás a belsőépítészeti burkolatok, álmennyezetek hangelnyelési tulajdonságainak javítására."

Airrock XD

"Belső válaszfalak hangszigetelő előtét falszerkezeteiben, illetve a legmagasabb akusztikai követelményeket kielégítő szerelt gipszkarton válaszfalak akusztikai hangszigetelő betéteként ajánlott."

Nah, ezek közül melyik az ajánlott? :D

[ Szerkesztve ]

(#88037) eastone1

eastone1
(senior tag)

Írtátok, hogy a centernek kiemelkedő feladata van egy szettben. Dm602s2 mellé párosítható egy nagyobb b&w center mint a hatszázas s2 center?
Per pill. nem találom, de olyan mint a htm62 csak a két mélyközép nem egyforma. Vagy nem lesz homogén a hangkép?

(#88038) Gabesz26 válasza devil-k (#88036) üzenetére

Gabesz26
(senior tag)

XD a legjobb (legnagyobb testsűrűségű), aztán a HD, és az ND.

(#88039) devil-k válasza Gabesz26 (#88038) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Köszi! Legalább ezt is tudom! :)

(#88040) BBéci válasza devil-k (#88036) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Amennyiben csupaszon, vagy átfújható textillel borítva akarod használni, arra is alkalmas az egyik, de fejből nem tudom, hogy melyik. Majd megkérdezem szobaakusztikával foglalkozó ismerősömet.

(#88041) BBéci válasza eastone1 (#88037) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ez meglehetősen durva ellentmondás: "olyan mint a htm62 csak a két mélyközép nem egyforma". :((
Miben különböznek? Ha csak méretben, az nem tragédia.

[ Szerkesztve ]

(#88042) gorbep válasza BBéci (#88040) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Az engem is érdekelne....... előre is köszönjük az információt...... :R

-Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#88043) eastone1 válasza BBéci (#88041) üzenetére

eastone1
(senior tag)

Lehet nem jól fogalmaztam.
Közben megtaláltam. A htm61 az 3 utas, ezèrt a két hangszóró közötti különbség. A htm62 pedig kétutas ahol egyforma a két mélyközép.
A kérdés viszont maradna. Érdemes htm centert venni a dm602s2 mellé vagy elég az adott sorozat centere mert szeretik egymást és csak vele érzi jól magát a 602 es?

(#88044) BBéci válasza gorbep (#88042) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Láttam a házimozi és hifiszobáját, nincsenek burkolva a lapok, csak festve. Mivel szuterénben kialakított helyiség, úgy is maximálisan megfelel a célnak, feleségének is tetszik, Ő választotta ki a színét. :K
Mondta a nevét, típusát, de elfelejtettem.

(#88045) BBéci válasza eastone1 (#88043) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Meghallgatás, kipróbálás nélkül csak tippelni tudok: érdemes, de ha találsz a frontok családjából származót, az a tuti.

(#88046) hétalvó

hétalvó
(PH! addikt)

Szep reggel van :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#88047) Patice válasza gyurczy (#88031) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Elég ciki. Ráadásul moziban. Biztos települt egy frissítés. :))

Szerintem.

(#88048) enricotoxic

enricotoxic
(tag)

Lone Survivor Blu-ray, nagyon jó hangja van és a film is jó.

(#88049) devil-k válasza enricotoxic (#88048) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Szerintem is referencia anyag. :K

(#88050) Norbi 72 válasza hétalvó (#88046) üzenetére

Norbi 72
(PH! kedvence)

Vettél valamit,vagy megérkezett a térbeállító ember? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.