Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#43001) Vikthor válasza Parson (#43000) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

ha xbmc-t használsz el kell felejtened az összes kodeket, nem kell kodekpakkokat vagy hasonló turpisságokat telepíteni, bőven elég egy szűz win7+frissen letöltött xbmc és mehet a móka, persze a hardware-nak meg kell lennie. És a bluray optikai meghajtók meg inkább kerüld a htpc-ben, arra legyen inkább egy dedikált player. firmware-t nem nagyon kell a PCk esetében alkalmazni, csak ha vmi hw inkompatibilitás lépne fel vagy vmi durva hiba, de ezek viszonylag ritkák.

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#43002) bajnokpityu válasza Toobee (#42992) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

azért nem lesz megváltás ám az ESI. 3 éve volt juliám, egy hardveresen moddolt squeezebox már jobb volt, amit gondolkodás nélkül eladtam,ahogy hallottam egy tabla picot. ami meg hurka a nagy tablához képest.

szóval ingyé nincs nagy foci.

Kinu M47 eladó

(#43003) Parson válasza Vikthor (#43001) üzenetére

Parson
(őstag)

No elkezdtem itt meg itt utánaolvasni. Nem tűnik rossznak, így első ránézésre. (Szerk.: Sőőt, kiváncsi lennék rá működés közben is.) Bár ez csak a SW környezet.
Dedikált BD player-t mostanában szándékozom megrendelni, ez már valszeg nem téma.
A firmware-t a Dune miatt irtam, lévén azzal lett szembeállitva a HTPC megoldás.

[ Szerkesztve ]

──────────────── P r o / E N G I N E E R ────────────────

(#43004) Toobee válasza bajnokpityu (#43002) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Nem is fogok venni, csak mondtam az opciókat. Azt a DI-V3-at fogom megrendelni, vagy most, vagy július elején.

(#43005) Vikthor válasza Parson (#43003) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

ha még nem tetted volna van dedikált bluray playerem eladó... :D

(#43006) bajnokpityu válasza Toobee (#43004) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

A magyar kereskedő beinditotta már a bizniszt?
Igéret szerint ki lehetne próbálni vásárlás előtt. De nem nagyon hallom hírét, pedig hónapokkal ezelőtt úgy volt, hogy 2 hét...

Van képed belül hogy néz ki?

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#43007) Parson válasza Vikthor (#43005) üzenetére

Parson
(őstag)

Ez a Denon ami az aláírásodban is szerepel? :F

(#43008) Toobee válasza bajnokpityu (#43006) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Várni nem fogok rájuk, ha épp rámjön, hogy na most, akkor megveszem kintrõl. A honlapon van fent kép a belérõl. Tápot, meg gyári óratuningot is szeretnék mellé.

(#43009) Ed Parker válasza gyurczy (#42991) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

A hiba az Ön készülékében van :DDD

Viccet félretéve, a hang kimenet amitől szokott szakadni es ha ablakban játszik teljes képernyő helyett.

[ Szerkesztve ]

(#43010) Vikthor válasza Parson (#43007) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

az! :)

(#43011) sgery

sgery
(őstag)

Hátha tudtok megoldást.
Építettünk álmennyezetet u profilból, aminél most a végén néztem, hogy nagyon rezeg ahol a függesztő vasak rögzíve vannak egymáshoz. Bedobtam a mély ládát alá, hát volt hangja rendesen a szerkezetnek (amin már a gipszkarton rajta van).
Megpróbálkoztunk most azzal, hogy az illesztéseket végig purhabbal kifújtuk, este megnézem megoldotta-e.
Ha még így is rezeg, milyen más megoldást tudtok még adni?
Azért kérdem itt, mert ez a gond csak házimoziknál jön elő, sima használatnál senkit nem érdekel, hogy rezeg egy robbanáskor :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#43012) Vikthor válasza sgery (#43011) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

add el a subodat... :D

(#43013) Tamoo

Tamoo
(MODERÁTOR)

Úgy kíváncsiságból, (ha publikus) kinek mennyibe van a teljes 5.1 kábelezése úgy összesen?
Beleértve: hdmi, digitkábelek, usb, hangfalkábelek, analóg ic, tápkábelek, elosztók stb. Szóval minden kábel ami használatban van a rendszerhez.

Hogy miért érdekel? ;] önigazolást keresek, hogy nem csak én hánytam bele annyi lóvét!

Szóval nekem úgy ~185 ...

[ Szerkesztve ]

(#43014) bajnokpityu válasza Tamoo (#43013) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Nem csak te :D

Kinu M47 eladó

(#43015) tomic válasza Tamoo (#43013) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Kb 45e be van mindenestől. Az összes hdmi(3db),hangfal kábel,és majd a sub kábel ami még jön hozzá.

(#43016) xtremetuning válasza Tamoo (#43013) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

185 ? Nálam annyi egy pár rca interconnect a proci és a végfok közt. Van belőle 4 pár. :DDD
A többit no comment. Aludj nyugodtan. :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43017) Patice válasza Tamoo (#43013) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

A kábeleim kb. 65-70 közötti értékűek. Szetereó rendszer. Ebből 55 volt használtan a hangfalkábel. :))

Fejlesztés tervben van. Zsé gyűlik.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#43018) Tamoo válasza xtremetuning (#43016) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Na jó, de nekem Concept szettem van. :DDD

(#43019) Xirtam

Xirtam
(PH! kedvence)

Hello,

Egy kérdésem volna srácok. Dolby Pro Logic II és Dolby Digital 5.1 melyik a jobb? Mi a különbség?

(#43020) MasterMark válasza Xirtam (#43019) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

A Dolby Digital-nál külön valós cstarnák vannak, a Pro Logic csak a sztereót konvertálja fel ál 5.1-nek.

Amúgy összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

Jómunkásember

(#43021) Sanci38 válasza Xirtam (#43019) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Dolby digital 5.1 a jobb, az eredeti térhang míg a Pro Logic II az sztereóból generált (mátrixolt) 5.1. Van mneglepően ó is de az eredetitől elég messze van.

(#43022) Xirtam

Xirtam
(PH! kedvence)

Köszönöm mindenkinek akkor következő kérdés

Én egy ilyen fülhallgatót használok játékhoz:

WARHEAD™ 7.1 WIRELESS SURROUND HEADSET

Ha tehetem mindig a Dolby Digital 5.1-et válasszam játékoknál? :R

(#43023) MasterMark válasza Xirtam (#43022) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Igen.

Jómunkásember

(#43024) Sanci38 válasza Xirtam (#43022) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Igen.

(#43025) Dorian válasza Tamoo (#43013) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Így egy összeg benyögésének semmi értelme.
Tejesen más, ha valakinek mozi, sztereó vagy mindkét rendszere van.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#43026) Tamoo válasza Dorian (#43025) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Nem írtam, hogy van értelme. :) nyilván nem lehet összehasonlítani érdemben. Csak kíváncsiságból írtam be.

[ Szerkesztve ]

(#43027) Dorian válasza Tamoo (#43026) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Na, ha nincs akkor jó :D
Mindjárt összeadom, ha még emlékszem.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#43028) gorbep válasza Tamoo (#43026) üzenetére

gorbep
(senior tag)

63e JMF 3 Táp 1 IC 1 Sub :U

-Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#43029) Dorian válasza Dorian (#43027) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Tehát a mozihoz: 5.1 hangfalkábelek, tápkábel, 2 HDMI össz. kb. 75ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

(#43030) Tamoo válasza Dorian (#43029) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Mondjuk ha csak ezeket nézem nekem sincs sokkal többen. :) én beleszámoltam mindent.

(#43031) Sanci38 válasza Tamoo (#43013) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Szerintem a rendszer többi elemének és szinergiájának ismerete nélkül mit sem ér az infó. Aludj nyugodtan: a Dalik tuti meghálálják.Jó zenékkel nyugtasd lelked: az anyagiak idővel veszitenek jelentőségükből, ha elégedetten hallgatod a mozit/zenét.
Ha még az életben ujra tudom kezdeni a házimozit, akkor én is nagy súlyt fogok fektetni a kábelezésre.

(#43032) Tamoo válasza Sanci38 (#43031) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Nem alszok emiatt rosszul. Elég jó áron jutottam a drótokhoz. :)
Csak kíváncsiságból dobtam fel a témát, mert értelme nulla, nyilván nem lehet összehasonlítgatni, csak érdekelt hogy mégis kinél - hol állt meg a dolog (vagy éppen hol tart).

(#43033) BBéci válasza Tamoo (#43030) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Nálam 2-2,5 M a kábelek ára, de majdnem az összes csak tesztelésre, használatra van nálam.
Például a KáCsa szubkábel 300e, Furutech LineFlux XLR 570e, SpeakerFlux 830e, AQ Vodka 64e ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#43034) MasterMark

MasterMark
(Jómunkásember)

Itt hallottam, hogy a kácsától lehet elhozni csak próbálni kábeleket? Ez hogy megy, mert a weblapjukon semmi infot nem találtam erről.

Jómunkásember

(#43035) Tamoo válasza MasterMark (#43034) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Megbeszéled velük és letét ellenében elhozhatod.
Milyen kábelt próbálnál ki?

(#43033) BBéci: Úgy könnyű. :D Ha "listaárakat" nézek akkor az enyémek értéke is félmilla kb, de a sok diy kábelemnek fölösleges a listaárát nézni. :D fene tudja valójában mennyit érnek.

[ Szerkesztve ]

(#43036) Parson válasza Tamoo (#43013) üzenetére

Parson
(őstag)

Szerintem egyelőre tartani fogom a negatív rekordot, mert nálam eddig csak 24,45e - és ez összesen 2 HT rendszerre számolva. :DDD De ugyanakkor tény, hogy még nagyon sok kábel hiányzik, illetve sok helyen csak az 'éppen szükséges szinvonalú' van az alapműködéshez. :B

[ Szerkesztve ]

(#43037) bajnokpityu válasza BBéci (#43033) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

De jó lenne bejáratva is hallani a linefluxot !

Kinu M47 eladó

(#43038) MasterMark válasza Tamoo (#43035) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

És akkor a teljes összeget visszakapom amikor vissza viszem? Mitől függ hogy mennyit kell letétbe rakni?

Valamilyen analóg IC kábelt próbálnék ki.

(#43039) BBéci: :R

[ Szerkesztve ]

Jómunkásember

(#43039) BBéci válasza bajnokpityu (#43037) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Egy éve használom, már tavaly nyáron is bejáratottnak számítottak. A LessLoss IC-k voltak vadi újak.

(#43038) MasterMark
A kábel fogyasztói árát kell letenni. Nincs bérleti díja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#43040) Tamoo válasza MasterMark (#43038) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Analóg ic-t szerintem ne onnan nézz. :N belépők elég gyenge eresztések.
Lehet érdemes lenne feldugóztatnod egy ilyen Klotz kábelt, vagy Pisti féle diy ic. Cantonokhoz ezek kb. passzolnak árban szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43041) tomic

tomic
(PH! addikt)

Ha már kábel árakról volt szó akkor megragadnám az alkalmat.
Sub kábel kellene nekem. Milyet ajánlanátok? A hangfal kábeleim Sinus Line kábelek,tehát ennek mértékében szeretnék vásárolni.

(#43042) ginola válasza Tamoo (#43040) üzenetére

ginola
(őstag)

Az tényleg nem rossz annyiért.

(#43043) bajnokpityu válasza BBéci (#43039) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Arra emlékszem, hogy az egyik IC nagyon jó volt, a másik meg közepes. A nagyon jó érdekelne majd egyszer, ha bejáródott a siltechem,meg a dacom. Vagy ez nem kívánságműsor? :)

Kinu M47 eladó

(#43044) spiky03

spiky03
(PH! kedvence)

Mennyi értelme van a hangfalkábelre csugorcsövet tenni?
Lassítja az oxidálst, vagy teljesen mndegy, csak esztétikailag dob rajta? :)

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#43045) spiky03 válasza spiky03 (#43044) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

zsugorcső akart lenni :DDD

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#43046) Sanci38 válasza spiky03 (#43044) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Előbbi: lassitja az oxidálást. Én is fogok majd rátenni...

(#43047) BBéci válasza bajnokpityu (#43043) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Záros határidőn belül vissza kell adnom a Furu drótokat, 14 hónapja vannak nálam.

(#43048) Ed Parker válasza Tamoo (#43013) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Kb 200e a mozi rész.
A sztereo picit több:)

(#43049) ProdyG

ProdyG
(senior tag)

Továbbra is erősítőcserén gondolkodom, viszont kezdek rájönni, hogy nekem a zene fontosabb, mint a filmezés. Persze maradnék HM vonalon, mert filmezek sokat, de inkább olyan erősítő érdekelne, ami jól zenél.
az alábbiak közül zenére mi a tuti?
- Onkyo Tx-Sr 875
- Denon Avr 4310
- Arcam Avr-250
- Arcam avr 300

Gondolom a 2 Arcam :) a Monitor Audio BX hangfalaimhoz melyik passzolna? Egy AVR300 nem lenne már túlzás?
Illetve jól gondolom, hogy egy AVR300 esetleg jobban szólaltat meg egy sima DTS-t, mint egy gyengébb erősítő egy DTS-HD-t? Mert ha ez így van, akkor nem is feltétlen foglalkoznék ezzel a HD témával... ha a zene jó lesz, akkor a mozis igényeimet lejjebb adom :)

(#43050) bajnokpityu válasza ProdyG (#43049) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Sztem ezek arányukban már talán kissé túllövésnek is minősülnek. 2as sorozatú denon, meg a 250es Arcam illik hozzájuk, sztem.

Nyilván jobb lesz egy 600as arcammal,mint 250essel, de arányaiban sztem elég a kisebb.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.