- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- GeForce RTX 5060 Ti: Ha az ár jó, minden jó (lenne)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Házimozi belépő szinten
- SONY LCD és LED TV-k
- Milyen notebookot vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Ipari mennyiségű hibát javít az új GeForce driver
-
PROHARDVER!
Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
-
blakey
titán
válasz
peterk #42523 üzenetére
1GB-os box esetén megfelelő a 150MB-os cache, semmi probléma nincs belőle és ha gigabites a LAN akkor hibátlanul "közlekedik" rajta a 4K. Nézd meg, hogy a rendszerek miként gazdálkodnak a memóriával, LE/CE tényleg bőven elvan 1GB RAM-mal, nyilván ha lehet akkor 2GB RAM legyen minimum de nem követelmény. Aki meg egyéb huncutságokat is szeretne az annak megfelelő eszközt válasszon de szigorúan médialejátszásra CE/LE alatt elegendő az 1GB RAM, tapasztalat.
-
peterk
senior tag
válasz
BullZeye #42518 üzenetére
Azért ez nem teljesen igaz. Inkább úgy igaz, hogy képes elműködni 1GB vagy kevesebb rammal is. De például azzal a kompromisszummal, hogy pl. a video cache (videobufferelés cache mérete) 30MB-ra van konfigurálva. Fejből most meg nem mondom, hogy ez gyári Kodi beállítás - azaz minden Kodira ennyi az alap - vagy csak az embedded rendszereknél ennyi. de az biztos, hogy a Libre, a Core, az Androidos, stb. verziókban ilyen kicsi.
Ennek pedig az az ára, hogy jobb minőségű streamelt anyagból (akár netről, akár helyi hálózatról van olvasva) csak néhány másodpercet tud bufferelni, hiszen 30MB-ba mondjuk egy 4K-s videóból elég rövidke fér be. És ha mondjuk a streamelés sebesség nem konstans, vagy pl. ha nem gigás neten (wifi, 100-as net) egy olyan 4K-s filmet streamel az ember amiben van egy hosszabb akciójelenet ahol a bitrate az egekbe ugrik, akkor jelenet közben szépen elkezdhet akadozni. (Ugyanez netről streamelt videókra is igaz, csak ott meg a letöltési sebesség lehet túl lassú időnként).
Ha megemeled a buffert, akkor többet tud előre betölteni, így egy akció jelenet előtt be tud tölteni annyit előre, hogy kibírja a jelenet végéig a bitrate spike-ot. Szakadozó, akadozó netes streamelésnél meg kisimítja a streamet. Namost pl. 300MB video cache-t beállítva 900MB memória kell csak a video cache-eléshez, és lám, máris van haszna annak a plusz 1 v 2 giga ramnak.
És persze nem vagy video bufferre, de pl. metadata adatok bufferelésére is jól jön (a képeket nem kell folyon újraolvasni a helyi cache-ből).
No, és persze, ha Kodi mellett pl. egy Transmission torrent is fent van, akkor is jól tud jönni a plusz ram....
-
fpunto
csendes tag
Sziasztok!
LE vagy CE alatt az ACESTREAM lejátszást hogyan kell beállítani? -
BullZeye
veterán
válasz
meridaharcos #42517 üzenetére
Ha felmegy rá a 3gb CE akkor 3G
ha nem akkor 2gb,
amúgy CE és kodi még az 1gb ramot is alig használja ki, szóval hátrányt nem szenvedsz, csak szólni kell az eladónak, hogy partial refund, mert átvertek.
-
Mano66
senior tag
Ehhez a távhoz kérhetnék egy remote.comf letöltést.
-
Mano66
senior tag
Sajna az enyém is 2GB-s.
CE alatt nem működik a távirányító.Az össze foglalóban látom,hogy mit kéne kimásolnom,de nem tudok belépni az android mappákba.Van hozzá név,jelszó ami engedi a belépést?
-
Mano66
senior tag
Meg jött a Beelink GT1 Ultimate.
Kártyára kiírtam a legújabb CE 8.95.0 verziót.Táp kihúz majd reset gomb nyomva,táp vissza és csak folyamatosan a Beelink felirat a TV-n.Volt ,hogy 1 percig is nyomva tartottam a reset gombot.Nem akar elindulni a CE. Mit csinálok rosszul?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Xbox Series X|S
- Sorozatok
- GeForce RTX 5060 Ti: Ha az ár jó, minden jó (lenne)
- Gumi és felni topik
- macOS PC-re
- No Voice in the Galaxy
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kedvenc zene a mai napra
- További aktív témák...
- HP ProDesk 600 G3 SFF PC, 6. generációs i3 Proci
- ÚJ HP Elite SFF 600 G9 Core i5 13500 /8GB DDR5 //512GB SSD /Windows 11 + gyári gari dobozos!
- Fujitsu Primergy RX300 S7 + 2xE5-2620 + 64Gb RAM + 6 HDD CADDY + LSI MegaRAID SAS 2208+BBU + RAILKIT
- GAMER PC : Ryzen 5 5500 /// 32GB /// 5700XT /// 512GB SSD /// Számla+Garancia
- Gamer Gép - Gigabyte Z790 D, Intel i7 14700, 32GB DDR5, RX 6950XT, 3 TB M.2 SSD, Seasonic 1300W
- AMD Phenom II 965 X4, 8 GB DDR3, 2x 500GB HDD, Nvidia 9600GT komplett asztali PC eladó
- Raspberry Pi 3B+, PiFi Digi+ (HiFiBerry Digi+ Pro), gyári tápegység, 16 GB SD
- Félkonfigot vagy egész pc-t keresek
- Ryzen 5 3600 , 3060 12 GB , 32GB Ram , 1TB SSD
- High Clean Pc - I9 10900 - GTX 1080 - 16gb - 512GB - Be quiet
- iKing.Hu- Apple Macbook 13 M1 Pro Touchbar - 2020 - Használt, karcmentes, 22 töltés
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550M R7 5700X3D 64GB DDR4 500GB SSD RX 6800 16GB Zalman Z1 Plus GIGABYTE 850W
- BESZÁMÍTÁS! 6TB WD RED 3,5 SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB GDDR6 Zalman Z1 Plus Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest