Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz Don77 #42176 üzenetére

    Nem lehet, hogy fixen HDR-re állítottad a TV-det és azér jó a HDR és rossz a többi?

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz tamasgal #42179 üzenetére

    Akármilyen USB-s wifi nem fog menni, mert nincs hozzá driver. Meg kellene nézned, hogy milyen gyártmányú, típusú wifi egység volt az amit kiiktattál. Pontos típus. És egy ugyanolyan USB-sel megpróbálni.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz stigma #42207 üzenetére

    Ezek a kamu ramosak android alatt 3 giga ramot írnak? Vagy ott is 2G elérhető csak?

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz M_AND_Ms #42219 üzenetére

    A libre és a core oldalain is azt írják, hogy néhány hónapja a CE koncentrál inkább az amlogicos optimalizációra, a LE pedig továbblépett és a Kodi 18 ill. az új mainline kernel implementálása irányába fejlesztenek.

    Ezek alapján amlogicon mostantól inkább a CE lehet az ajánlott. Bár kipróbálni egyelőre nem tudom, még nem jött meg a boxom, utazik valahol még a világban.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz M_AND_Ms #42280 üzenetére

    Ez egy USB-s tuner ugye? Olybá tűnik, mintha eldobná a tunert/usb-t. Nem lehet valahol állítani, hogy az USB állandóan legyen áram alatt?

    Más. Létezik 905X procival/chipsettel gigabites modell? Gondoltam veszek egyet a 912 mellé, de nekem csak gigabites jöhet szóba, mert hálózatról játszanék le (4K-t is).

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz darvinya #42295 üzenetére

    A problémája az, hogy alapvetően működik, aztán pár nap után egyszer csak nem sikerül egy időzített felvétel, és akkor már TV-t nézni sem tud, amíg újra nem indítja.

    Ez nekem továbbra is USB problémának tűnik. Valamiért egyszer csak eldobja a TV kártyát és onnantól nem megy. Az USB hajlamos ilyenre, még windows alatt is előfordul, hogy pl. pár standby-felébresztés ciklus után egyszer csak egy rádugott pendrive nem elérhető, ki kell venni és visszatenni.

    Nincs kéznél esetleg egy saját táppal bíró USB hubod? Ha van, próbáld meg azzal rádugni a gépre. Azok általában ellátják feszültséggel a gép USB bemenetét is (csak annyival, hogy az USB port ne legyen eldobva).

    Vagy esetleg megpróbálhatod a fordított irányt. Engedélyezd tvheadendben, hogy elvegye a tápot a vevőtől. Hátha újrainicializálja ilyenkor, ha hozzá fordul...

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz darvinya #42300 üzenetére

    Mi az, hogy "megtelt" a cache? Milyen cache? Egy sima HD felvételből negyed órás felvétel több, mint 1 GB.

    Ha az a gond, hogy kevés a memória, és kell neki a disk cache, az régen rossz. Akkor egy ilyen cache növelés csak annyit segít, hogy nem 2 naponta, hanem 3 naponta akad ki....

    Ha a file system cache-re gondolsz, akkor ha az kevés, akkor egy normális felvételt se fog tudni csinálni. De neki napokig jól megy.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz NavySeal #42303 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy az info képernyőre hogyan lehet kitenni, de ha távolról SSH-n rájelentkezel, akkor lehet követni a következő paranccsal:

    watch -n 60 cputemp

    Ez 60 másodpercenként kiírja a pillanatnyi hőmérsékletet.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Beni2360 #42306 üzenetére

    Persze, ki lehet lépni. Ctrl+C, Ctrl+Q, próbáld meg, valamelyik szerintem leállítja. Ha nem, akkor sincs semmi, bezárod az ablakot és leáll a process magától.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Zoltn #42308 üzenetére

    A legutóbbi 90.5-ös coreelec-re azt mondják, hogy 912-vel is gyakorlatilag feature full, megy 4K, HDR, HD audio, automatikus felbontás váltás, CEC, minden. Az addonokkal lehetnek esetleg kínok, ha valami spec addont használsz. Én is ugyanezért vettem egyébként: bluray és 4K, HDR lejátszásra, illetve netrádiózásra, hogy ne kelljen hozzá a TV.

    Én addont nem is teszek fel rá. Csak kedvenc skinem (Xonfluence) és a bluray, mkv, 4K HDR lejátszáshoz szükségeseket. Plusz pár zenei/rádiós addon. A többire tartalomra meg jó a TV be telepített Kodi is (androidos a TV-m is). Az ugyan nem kadencia helyes, nincs DTS HD passthrough meg ilyesmi, de netes streameknél ez úgyse számít.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz gumisxxx #42310 üzenetére

    Ha a gép megosztás alatt a képernyő megosztást (miracast) érted, akkor nem, az csak wifi-wifivel megy, direktben. De a chromecast és a többi (távirányítás, fájlmegosztás, DLNA, stb.) megy vegyes csatlakozással is, ott csak annyi a feltétel, hogy egy hálózaton legyen a két eszköz.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz SunMount3r #42318 üzenetére

    Bevallom nem néztem még ezt sosem, én a letöltött fájlokat fájl nézetben, kép nélkül szoktam böngészni. De megnézem neked amint a lejátszó elé kerülök.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz NavySeal #42319 üzenetére

    Szerintem ehhez a skint kellene módosítani. (Meg kell keresni azt az adott settings képernyő xml-t és hozzáadni egy külső parancsot). Ubuntu/Linux alatt elvileg nem egy nagy vasziszdasz, de CE/LE alatt egyelőre nulla a tapasztalatom, merthogy még nincs itt a cucc :) (Mivel beépített skin, ezért gondolom a belső squashfs filerendszerben van, nem tudom, hogy ezeknél hogyan, hova kell tenni a módosítást.)

    Ha megérkezik a kütyü, és az enyémen is lesz hasonló screen, akkor megnézem mit lehet csinálni.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Pelican #42374 üzenetére

    Ez a CE 90.5-ben van? Tehát elő van készítve optware (entware) használatra? Ha igen, az naggyon fasza hír, nem kell kézzel belematatnom a squashfs system image-be :)

    Az installentware is "gyárilag" már benne van?

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Más. Mennyire kompatibilisek ezek a 912-es dobozok, ha a wifi és a távirányító kompatibilitás nem érdekel? Fel lehet egyik (android) firmware-jét rakni a másikra? Vagy ahány dzsunka típus, annyiféle hardver?

    Konkrétan, rendeltem egy ilyent: R-TV BOX S10 KODI 17.4 DDR4 3GB eMMC 32GB. A linken a bundle verzió van, mert azt rendeltem, akcióban volt légegérrel, de a kütyü ugyanaz mint a sima verzió 3GM rammal, 32MB belső tárral.

    És rendeltem még egy ilyent is: MECOOL BB2 Android 7.1 TV Box 2GB / 16GB 4K EU Plug.

    Kérdés, hogy vajon az egyik firmware felmegy-e a másikra, illetve, ha látok egy jobb 912-es custom firmware-t, az felmegy-e ezekre? A wifit nem használnám, és távom is van bőven, az sem érdekel (meg azt be is tudom állítani, ha csak az a gond.)

    Végül egy utolsó kérdés: ha lehet más firmware-t is felrakni, tudtok olyan relative friss (1-2 hónapos) firmware-t, ami minél frissebb android, nincs teleszórva előtelepített kodi+minden egyéb ***sággal, és jó, kellemes kezelésű a launchere? Az official android TV launcher áll a legközelebb a szívemhez, valami olyasmit keresnék.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Csicsóka #42391 üzenetére

    Ennél egyszerűbb, mert harmony távom van. Nem kell hackelnem, mert a power parancsot a "gyári" távról veszem, a többit meg annak a firmware-nek a távjáról ami benne van (vagy amilyen remote.confot beleteszek).

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Android alatt szedd le az aida64-et és a system info tabon a product / board / device értéknél nézd meg, hogy mit ír ki. Ha q201 akkor a 201-es, ha q200 akkor a 200-as tree a legjobb elvileg.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Csicsóka #42429 üzenetére

    És annyiban más az entware, hogy az így telepített alkalmazások natívan futnak, a kodi mellett, nem pedig dockerben. (Ha jól tudom a LE/CE alatt addonból telepített torrent klienshez docker kell, jól tudom?)

    Az entware gyakorlatilag egy leegyszerűsített csomagkezelő, ami a linux disztribeknek része (ezzel tudsz csomagokat telepíteni), a beágyazott rendszereknek meg általában nem. Olyan, mint ami ubuntu, debian alatt a dpkg / apt, csak kevesebb cucc elérhető, és nyilván kisebb tudású maga a csomagkezelő is. De hasonlóan működik. Egyszerűbb alkalmazásokhoz (torrent szerver, egy kis web szerver, mail szerver, ssh, stunnel, stb.) viszont teljesen jó ez is, ki lehet bővíteni vele a boxot.

    (Rossz postra válaszoltam, nem a tiédre, hanem arra akartam válaszolni amire te válaszoltál :) )

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42456 üzenetére

    A q201-el mi volt a baj? Be sem bootolt? Vagy valami nem működött?

    szerk: Jah, már látom, az elsötétülő kép. A másik HDMI-re rakva minden rendben ment?

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42458 üzenetére

    Csak azért kérdeztem, mert ezt írtad: "ott pl. néha elmegy 1 másodpercre a kép, olvastam, hogy másnál is, ARC bemenet volt a gond, a váltás elvileg megoldotta de ezt nem tartom valószínűnek, hogy amiatt"

    Azt hittem kipróbáltad. De így, hogy a 200-assal minden működik, értem, hogy feleslegesnek gondolod kavarni vele.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Gabe123 #42468 üzenetére

    Mindenképpen libreelec kell? Ahogy nézem azt pár hónapja már nem frissítgetik, elengedték az amlogic platformot és az új mainline kernelre gyúrnak. A coreelec pedig frissül rendszeresen amlogicra is.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz BullZeye #42518 üzenetére

    Azért ez nem teljesen igaz. Inkább úgy igaz, hogy képes elműködni 1GB vagy kevesebb rammal is. De például azzal a kompromisszummal, hogy pl. a video cache (videobufferelés cache mérete) 30MB-ra van konfigurálva. Fejből most meg nem mondom, hogy ez gyári Kodi beállítás - azaz minden Kodira ennyi az alap - vagy csak az embedded rendszereknél ennyi. de az biztos, hogy a Libre, a Core, az Androidos, stb. verziókban ilyen kicsi.

    Ennek pedig az az ára, hogy jobb minőségű streamelt anyagból (akár netről, akár helyi hálózatról van olvasva) csak néhány másodpercet tud bufferelni, hiszen 30MB-ba mondjuk egy 4K-s videóból elég rövidke fér be. És ha mondjuk a streamelés sebesség nem konstans, vagy pl. ha nem gigás neten (wifi, 100-as net) egy olyan 4K-s filmet streamel az ember amiben van egy hosszabb akciójelenet ahol a bitrate az egekbe ugrik, akkor jelenet közben szépen elkezdhet akadozni. (Ugyanez netről streamelt videókra is igaz, csak ott meg a letöltési sebesség lehet túl lassú időnként).

    Ha megemeled a buffert, akkor többet tud előre betölteni, így egy akció jelenet előtt be tud tölteni annyit előre, hogy kibírja a jelenet végéig a bitrate spike-ot. Szakadozó, akadozó netes streamelésnél meg kisimítja a streamet. Namost pl. 300MB video cache-t beállítva 900MB memória kell csak a video cache-eléshez, és lám, máris van haszna annak a plusz 1 v 2 giga ramnak. :) És persze nem vagy video bufferre, de pl. metadata adatok bufferelésére is jól jön (a képeket nem kell folyon újraolvasni a helyi cache-ből).

    No, és persze, ha Kodi mellett pl. egy Transmission torrent is fent van, akkor is jól tud jönni a plusz ram....

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Délelőtt megjött a Meecool BB2-m. Van itt olyan kolléga aki ilyent használ androiddal? Melyik android firmware-t érdemes feltenni? Néztem az orosz oldalt, de annyi a firmware, hogy az istennek nincs ideje mindet kipróbálni :)

    Nekem az számít, hogy 7-es android legyen, és ami ezen a kütyün megoldható a video lejátszás feature-ökből (4K, HDR, korrekt hangkimenet, kadencia helyesség, 24p, stb.) az legyen benne. Másodlagos szempont, hogy ne legyen tele mindenféle előretelepített keleti/orosz specifikus ***ral, és lehetőleg TV-s launchere legyen. De ez utóbbi csak másodlagos, a fontosabbak az előbbiek. A távirányító kompatibilitás nem érdekel, azt megoldom. Köszi a választ előre is!

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42524 üzenetére

    A kulcsszó a "ha gigabites a lan". :) Ha gigabites, akkor "nincs is mit" bufferelni, hiszen bármilyen peak bitrate-ű anyagot prompt képes olvasni a forrásból, a pillanatnyi sebességgel.:)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Beni2360 #42534 üzenetére

    A különböző "wizard"-okban is lehet a cache-t állítani (Ares Wizard, stb.) Én nem használok ilyent, mert egyszerűbb direkt beírni advancedsettingsbe, de láttam video-n, hogy a legtöbb tudja.

    Az advancedsettings-et így kell kitölteni. HOW-TO:Modify the video cache (Kodi wiki)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42532 üzenetére

    Miért bukom a Widevine L1-et és a HDCP 1.x-et, ha custom firmware-t rakok fel? (Elnézést, ez nem világos).

    Az egyik kütyün (kettőt rendeltem, egy jött meg ma, a másik egy más típus) lesz csak android, azt akarom eldönteni, hogy melyiken legyen. Ezért akarok rátenni egy jobb firmware-t - ha létezik jobb rá. A gyári launchere ennek nagyon nem tetszik :( De azt még megoldom egy másik launcherrel, ha egyébként a gyári legfrissebb firmare-re azt mondod, hogy média lejátszásra tudja amit androidról lehet....

    A másikon CE lesz természetesen, azt meg fogom tudni oldani, azt jól ismerem. Az androidot sokkal kevésbé. Pár éve volt egy tabletem, akkor bogarásztam, bütyköltem rá firmwaret is, de már régen volt. :) Ez az android TV vonal meg új, ilyent még nem használtam, most tanulom. Az androidosan hagyott boxot egyébként a szüleimnek szánom, nekik szeretnék egy kényelmeset beállítani.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42539 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de nekem a TV-men, és a saját magam által összerakott miniitx-es médialejátszón (ubuntu+kodi) is megy 100-as nettel a 4K döntő többsége. :) Kivétel csak ezek az agyament bitrate-el kódolt letölthető demó-clipek. (Azok is mennének szerintem, ha mondjuk egy 20 perces clip közepén lenne 1 percnyi ilyen. Amiatt szaggat, mert végig agyament a bitrate, a bufferelés nem tudja magát utolérni. Illetve beelőzni :) )

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42544 üzenetére

    Én nem terjesztek semmit, én is gigás boxot vettem .... nem véletlenül. De ettől még tény, hogy az x86-os (inteles) saját építésű médialejátszómon megy a 4K - youtube és saját filmek is - ubuntu/kodi alatt. Ami nem megy, azok a letölthető demó 4K HDR demó videók. Van ami azokból is megy, de többségük be-be szaggat, van ami nézhetetlenül.

    Egyébként a 4K youtube videók ill. a saját 4K-s filmek nekem még a Sony XE85-ös TV-men is mennek a 4K youtube videók (androidos a TV, sideloadolt youtube apk-val, ami tudja a HDR-t), és a filmjeim is. Sajna azok TV-ről nem HDR-esek, mert a beépített video lejátszón kívül (ami csak helyi vinyóról tud lejátszani) semelyik másik app nem tudja a HDR-t. De a filmek akadás nélkül mennek. Az viszont érdekes, hogy a TV-re telepített Kodi akadozgat, miközben a médialejátszóm Kodi-ja röccenés nélkül viszi ugynazokat. A TV-s kodi-t nem állítgatttam, nincs advancedsettings, stb., a médialejátszót viszont rendesen beállítottam (saját magam telepítettem a headless ubuntu servert és rá a kodit). Mivel mindkettő kodi 17.6, és mindkét hardvernek bírnia kellene, gondolom a különbséget az androidos környezet ill. az androidos kodi optimalizálatlansága okozhatja.

    Hozzáteszem, hogy csak a TV ill. a média lejátszó 100-as (ill. a medialejátszó 1XX-s, mert wifi, pontos sebességet nem mértem), minden más itthon - router, switchek, NAS-ok - gigásak, lehet, hogy ez is segít valamit. (Az említett médialejátszóm egyébként az emeleti hálóban van, és azért nem gigán lóg - van benne gigás kártya - mert nincs vezetékes hálózatom ott, így maradt a wifi. De elhiheted nekem, hogy ha nem tudnám rajta nézni a letöltött 4K filmeket, akkor már rég fel lenne vezetve a vezetékes net oda is :P ;] )

    Ja, és természetesen eszemben sincs "ajánlani" a 100-as netes lejátszókat. Csak a tényt mondtam, hogy azért a kodi is meg tud hálálni egy kis plusz ramot, ha van neki, és rendesen be van állítva, szóval nem pénzkidobás pl. 2 gigás boxot venni 1 gigás helyett, még coreelec-re sem. (Én pl rengeteg NFL gamepass-t is nézek. Annak pl. nagyon kell a nagyobb video buffer, mert meccsnapokon a streamelés sebessége nem megbízható, időnként erősen tud akadozni. A nagyobb cache-el viszont meg tudom úgy oldani, hogy nem élőben nézem - akkor sajna a cache nem segít, hiszen nincs mit előre tölteni -, hanem 1 vagy 2 perc késleltetéssel. És így nagyon szépen kisimítja a lejátszást, megszűnik a bosszantó akadozás, bufferelés. Az alap cache beállításokkal viszont ez nem működik, úgy is szaggat.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42544 üzenetére

    Köszi! Akkor marad a stock firmware. Aztán legfeljebb keresek rá valami launchert, ha nagyon nem tudom megszokni a gyárit. Egyébként a kütyü a legfrissebb gyári 7.1.2 fw-el érkezett, szóval semmit nem is csinálok vele, marad ez rajta.

    Első tapasztalatom egyébként az, hogy ez az android csapnivaló.... A youtube nem megy 1080p fölött, a "gyári" kodi (a firmware-ben benne van egy kicsicsázott 17.3-as kodi, telerakva ezer sz**al....) működik, a 4k clipjeimet lejátszotta, de "suspect" az egész, a kadencia, hangtovábbítás, hdr, stb. problémásnak tűnik. Igaz, nem sokat babrálgattam, és az egész android TV dologgal is most barátkozom még csak, szóval lehet, hogy megoldható, de nekem csak kínlódásnak tűnik az egész. Szerencsére a szüleimnek nem számítanak ezek a dolgok, nekik elég, ha elindulnak a filmek és van hang és kép. És egy egyszerű felület. Csak azért nem rakok coreelecet nekik, mert kell nekik skype, netflix, hbo go is, ill. ha a gyerekek ott vannak ők böngésznek / játszanak rajta.

    Nekem meg marad a Coreelec. Felpattintottam rá a 95.0-st egy SD kártyával, és egyelőre majdnem csillagos ötös. Minden szépen fut, kadencia helyesen, a TV vált, tudja a 10 bitet, tudja teljes rgb színspektrumot, megy a HDR, szóval fasza. Egy dolog okoz egy kis gondot: az erősítőm nem tudja a HDMI2.X-et, így direktben kell a TV-re kötnöm a lejátszót, a hangot pedig optikai kábelen viszem az erősítőbe. No, akármit is állítok be coreelecben kimenetnek, úgy tűnik minden kimeneten kimegy a hang, mert szól az erősítőn és szól a TV-n is. A TV-t le kell némítanom, csak a hang menüben átkapcsolni külső forrásra. Ez így elég kényelmetlen, jó lenne ha valahogy le lehetne tiltani, hogy hdmi-n ne menjen ki a hang.... (Ha nem lehet, majd megoldom úgy, hogy harmony-ra rápgrogramozom a TV mute/unmute-tot activity váltáskor, de jobb lenne a direkt megoldás...)

    Ja, és én a 201_2GB_1Gnet-es dtb-t raktam be (Mecool BB2), és eddig úgy néz ki, hogy tökéletes vele. 2 film erejéig legalábbis nem vettem észre semmi glitch-t, elsötétedést, átmeneti kép kiesést, stb. A box is leáll, kikapcsol ill bekapcsol vele. (A CEC-t még nem próbáltam, mert én nem fogom használni a harmony táv miatt, de később majd megpróbálom.)

    Ja, és annak, aki kérdezte a 10 bites dolgot azokkal a demó clipekkel. (Bocs, most nem találom a postot és a kolléga nevét.) A lényeg, hogy ezen is megy a 10 bit Coreelec alól rendesen.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42567 üzenetére

    Hogy érted azt, hogy "butítva"? A lejátszás ténylegesen 4K, ténylegesen HDR, a bitrate pedig 40-60mbit/sec. Ennél jobb minőség nincs a youtube-on tudtommal. A bluray 4K-s filmjeim pedig olyanok amilyenek, abban nincs különbség 100 mega és 1 giga között :)

    Mindegy, ezen kár vitázni. Te is úgy gondolod hogy érted amiről beszélsz (nyilván érted is), én is úgy gondolom, hogy tudom miről beszélek (én is? informatikus vagyok, dolgoztam is streaming technológiákkal). Eltérőek a tapasztalataink és kész. Elhiszem neked, hogy nektek nem ment, sőt azt is, hogy sokan vannak akiknek szintén nem megy. Én meg tudom, hogy nálam meg megy. :) És tudom, hogy tud menni, ha meg vannak a feltételek. Mindegy, nincs jelentősége, messze elkanyarodtunk az eredeti felvetéstől, ami valójában az volt, hogy "nem kell 1G-nál több" a Kodinak. Nem kell, de jól jön. Tud segíteni, ha valamivel több van, és szerintem ebben mindketten egyetértünk (írtál is ezügyben egy postot pár napja emlékeim szerint).

    Az archos player tippet köszönöm, majd kipróbálom. A kezelőfelületen múlik, ha egyszerűen kezelhető, akkor marad. :) Ha nem, akkor inkább SD és egyszerűen kezelhető felület, mert 70 év fölött már utóbbi a fontos :D Egyébként közben sikerült a youtube 4K HDR-t android alatt is belőnöm, most szépen mennek max felbontáson, HDR-ben. És a TV is automatikusan kapcsol, úgyhogy annyira mégsem buta ez az android :) A netflixet próbálom még, de abban nem bízom, mert a napokban olvastam, hogy bekeményített a netflix, és csak a regisztrált eszközökre enged streamelni. Mindenesetre nálam megy andoid alatt is, bár a 4K-t nem próbáltam. Tulajdonképpen még sosem, azt sem tudom, hogy van-e fent 4K HDR-es film a kínálatban. :) Ezt majd a hétvégén kipróbálom.

    Szóval lényeg a lényeg, hogy amilyen olcsó, olyan jó kis box ez. Még android alatt is kezdem elfogadni amit tud. Hogy nálam marad-e vagy a szülőkhöz kerül, az azon is múlik, hogy a másik amit rendeltem bootlockos lesz-e (RTV S10-et rendeltem, ahogy hallom abból vannak lockoltak. És akkor nincs választás, az marad az androiddal, és a BB2 lesz az enyém a coreelec-el.)

    (A BB2-nél egyébként a reference boards-on olvasottak miatt próbálkoztam a q201-el, mert azt írják, hogy a nugat-os gyári firmwares kütyük között megjelent a q20x, ami a q201 alapú. Ráadásul ebből volt dedikált 1G netes verzió a CE 95.0-ban. A biztonság kedvéért kibogarásztam azért a kütyüből is a gyári kódot. És tényleg, a gyári androidos dtb.img-ben "gxm_q20x_2g" van. Úgyhogy maradok a 201-nél. Azért nyomtam egy próbát a q200-al is és azzal is ment szépen minden. Úgyhogy minimális lehet a különbség. A linkelt reference board szerint csak a wifi/bluetottch chip, de úgy látszik a driver ugyanaz lehet a kettőhöz. Én mindenesetre maradok a 201-nél, ha már a gyári boot img azt mondja rá.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz meridaharcos #42581 üzenetére

    Igen, tud 4K youtube-ot, de nem a playstore-ból letölthető hivatalos youtube appal, hanem egy másikkal. Az app neve "smartyoutubetv", google kidobja. Sideloadolva lehet telepíteni.

    A BB2 egyébként gyári firm-mel Widevine L1-es. Illetve ..... közben azt hiszem megtaláltam a firmware-ben DRM-t érintő részeket, ezeket át lehet emelni elvileg bármelyik firmware-be, csak újra kell fordítani. Na, ez az amire nekem se kedvem, se időm nincs. :) De megoldható. A youtube-hoz egyébként nem is kell ez a licensz. A gyári appal licenszestül sem megy 1080p fölé, ezzel a smartyoutube-al meg anélkül is.

    A netflixhez ha jól tudom akkor kell. De ezzel kapcsolatban is sokféle infót olvastam, és csak a fele passzol azzal, amit én tapasztalok. Pár napja olvastam azt hiszem freaktabon, hogy sokan panaszkodtak, hogy aug. eleje óta nemhogy HD-ben, de egyáltalán nem megy a netflix app nekik. Kivágja a usereket azzal az üzenettel, hogy a box nem támogatott. Állítólag csak a hivatalos android boxokat támogatják ezen túl (amazon box, android box, nvidia box, stb.). Namost ehhez képest nálam - most, este próbáltam ki - a sony android TV-n simán megy a TV-vel előtelepített nexflix appal a 4K. Várni kell egy 15-20mp-et mire felkúszik a felbontás 480p-ról, de aztán stabilan beáll és tartja 4K felbontást.

    Emlékeim szerint a BB2-n jött a HD amikor délután néztem, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Csak éppen elindítottam és belekukkantottam. Most CoreElec-et bootoltam a géppel, ami éppen scrapeli a médiatáramat. Nem akarom félbeszakítani egy reboot miatt. Holnap napközben majd átbootolok és megmondom, hogy mit tapasztalok. (a netflix előfizetés sem mindegy, 4k-hoz a legynagyobb csomagra kell előfizetni).

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz ttrap #42586 üzenetére

    A képernyő összeugrásra: a settings => system => display: itt állítsd be a whitelist-et a TV-dnek megfelelően. Hagyd ki azokat a felbontásokat illetve frekvenciákat amiket a TV-d nem tud, a többit jelöld be. Aztán alatta a Resolution-ban válaszd ki az 1920x180p-t (felesleges 4K-ban futtatni a GUI-t), a refresh rate-et pedig 60-ra. A settings => player => videos-ban pedig az adjust display refresh rate : on start stop. Ezzel szerintem megjavul a probléma.

    A külső magyar billentyűzettel kapcsolatban nincs ilyen jó hírem. Sajnos ezek az embedded kodi disztribek (libre, core, de még az openelec is) nem X.Org-on futnak, hanem valami saját szerverrel, úgyhogy a "normál linuxos" keyboard layout beállítási módszerek nem működnek. Ezt valamelyik kodi distribben kell komolyan vennie és kijavítania/implementálnia valakinek, mert jelenleg akármit is állítasz be a core/libre/stb settingsben, nem működik. :(

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz DoItYourself #42597 üzenetére

    Többen is vettünk ilyent az utóbbi hetekben, és mindenkinek (nekem is) jók vele a tapasztalataink. Én itt vettem (szerinten mások is vettek innen). Most csak 55 dollár, kb. 16 ezer forint, és pár nap alatt ideér. Én előző vasárnap (hat napja) rendeltem, és tegnap előtt itt volt.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz peterk #42583 üzenetére

    No, megnéztem androidon hogy a netflix mit tud (a gyári, előtelepítettet használtam). Nost, 1750kbit/s, 480p a maximum...

    Szóval az van, hogy Widevine ide, HDCP oda, a gyári firmware-es, DRM licenszekkel ellátott android boxon a youtube 1080p-re, a Netflix 480p-re van limitálva, siralmas bitrate-el. Ugyanekkor, a Sony TV-men jön ami a csövön kifér youtube-ról és netflixről is. 4K, HDR 10 bit. A mindenféle licensz nélküli sima laptomopon ill saját építésű médiaboxon windows alatt a youtube szintén megy 4k full minőségben, a netflix pedig 3mbit, 720p-re limitálva.

    Ennyit ezeknek az android boxoknak a "licenszeiről". Nem ér egy kalapnyit sem az egész. :)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz SunMount3r #42617 üzenetére

    Ez van a Sony Bravia TV-men. Ez valóban tökéletesen játszik mindent, kadencia helyes is. Viszont HDR-t nem tud, nem vált HDR streamre. (Én legalábbis eddig nem tudtam rávenni). A lejjebb linkelt smart youtube player viszont igen. TV-n is és boxon is.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz dugesz77 #42614 üzenetére

    Nem. Gyári firmware van rajta, a 2017 09 15-ös, és mivel ezt látom legújabbnak a gearbesten is, nem is próbáltam updatelni, csak egy OTA update-t próbáltam de az nem talált semmit. Gyári playerrel nálam csak 1080-ig van a lista, 1440 és 2120p nincs. Neked pontosan milyen firmware fut? (Mecool BB2-d van ugye?) Az enyém: BB2-userdebug.7.1.1NHG47L-20170915.132236.V0619.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42622 üzenetére

    Pontosan ugyanolyan TV-d van, mint nekem? (Sony kd-65xe85?)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz dugesz77 #42632 üzenetére

    Frissítetted kézzel a firmware-t? Vagy ez volt rajta gyárilag?

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz dugesz77 #42635 üzenetére

    Az android boxra kérdeztem, hogy frissítetted-e, nem a TV-re :)

    (A TV-t Blakey-től kérdeztem, mert írta, hogy neki megy a TV-n a youtube HDR-rel. A "megy a TV-n"-t úgy értve, hogy a TV saját beépített youtube lejátszójával.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42644 üzenetére

    Világos. Csak, hát ezzel semmire nem megyünk, mert a tiéd egy WebOS-es, Dugeszé egy Firefox OS-es, az enyém meg egy androidos TV. :) Tök jó akinek megy, nem jó akinek nem, és kb. ennyi :)

    Az a 20171121.180454 firmware engem is érdekelne, ha esetleg rábukkansz. Elvileg le is lehetne menteni TRWP-vel és felrakni azzal, ha máshogy nem :)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz SunMount3r #42700 üzenetére

    Van :)

    A Csicsóka által linkelt hír arról szól, hog lesz nyílt forráskódú driver az amlogic eszközökhöz. Eddig az volt a helyzet, hogy az amlogic "valamit" kiadott még annak idején (feltételezem ahhoz, hogy meg tudják csinálni az első android boxaikat), amiből a 3.X kernelekbe be sikerült kerülnie az első generációs (905, 905X) chipsetek drivereinek. A libre, core, stb. is erre a kernelre épül. Ezzel szépen mennek, mentek is a fenti chipsetes boxok libre alatt. Aztán megjelent (már vagy 2 éve) az újabb amlogic chipset, a 912, ami erősebb, jobb, többet is tud(na), de ehhez már nem volt kibocsájtott driver az amlogictól. (Feltételezem megírták maguknak a korábbiból). Így az embedded mediaplayer disztribek eleinte nem is támogatták, majd fokozatosan félig-meddig a 905 alapján "behekkelték" a 912 drivert is, de nem működött valami tökéletesen. És ez is volt az állás sokáig. Annyi történt csak, hogy hála a coreelec csapatnak és pár elszánt emberkének, ők nem nyugodtak bele, és addig farigcsálták a drivert, amíg már a legutóbbi release-ben tulajdonképpen lejátszás szempontból kereknek mondható a történet. De pl. adaptív módban (streaming addonok használják) nem működik a hardveres gyorsítás, szoftveresen dolgozik, így felbontás limitált, mert szoftveres dekódoláshoz azért ezek a procik igen gyengék. Szerencsére streamingben nem is nagyon van magas felbontás általában.

    Lényeg a lényeg, hogy már a 912 is jól használható coreelec-el, nem nagyon van olyan ami valódi bottleneck (megy 4K-ig minden, kadencia helyesen, van 10 Bit, HDR, mindenféle codeccel, stb.) Csak az a szoftveres dekódolás adaptív módban maradt ki egyedül.

    Viszont, a 3.X-es kernel, amire coreelec, libreelec is épül, már elég régi. A közösség - a kodi fejlesztése is - már erősen a 4.X kernelekre koncentrál, a jövő kodi verziói ki fogják használni a 4.X kernelek újdonságait. Ezért sokan eldobták az amlogic platformot - például a libreelec -, mert ők is inkább az új kodira, új mainline kernelre akarnak már fejleszteni / dolgozni.

    Ez a driver, ha elkészül akkor az új kernelbe fog belekerülni. És azzal az egész amlogic platform "visszakerülhet a térképre". Lesznek új kiadások, azok akik eldobták a platformot - libreelec pl. - újra visszaszállhatnak. És így még az sem kizárt, hogy lesz rá linux disztrib is, mert írható/portolható lesz rá X.org kernel. Jöhet rá majd az AmBuntu például. :D :D

    (Én ezt a hírt olyannak gondolom amire lehet adni. Ekkora patch-et nem tesznek fel szórakozásból, és ha ennyi minden megy már, akkor a többire igencsak jó esély van, hogy az is belekerül. Azt sem tartom kizártnak, hogy a fejlesztő már egy ideje a háttérben egyeztetett a készülő driverről, és azért rakta most fel, mert jön a szeptember, és így beszélhet róla Torwalds az említett konferencián.

    Más részről viszont ennek a legnagyobb jelentősége akkor lesz, ha esetleg majd az újabb amlogic chipsetek is megkapják ennek révén majd a drivert. Mert őszintén szólva 905 vagy 912, már mindegyik jó "koros" darab, a világ meg rohan, jönnek az új feature-ök, az eszközök elavulnak. És ilyen 15-25 ezres cuccoknál az emberek nem variálnak, ha kijön az új cucc amin újabb az android, újabb a kodi, újabb a kernel, van rá esetleg linux is, akkor megveszik 2-3 évente az újat. Szóval ez a mostani 905->...->912 plaftorm tulajdonképpen kifuthat a 3.X-es kernellel még úgy is, hogy lesz rá driver. Hiszen jön majd az új hardver, és se a fejlesztőket, se a usereket nem érdekli a régi.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz ztibor #42791 üzenetére

    Igen, elrontottál. :)

    A buffermode=1 azt jelenti, mint MINDENT bufferel a kodi. Helyi videót, külső HDD-ről játszott videót, hálózatról játszott videót, streamelt videót, mindent. Ezt CSAK AKKOR érdemes használni, ha wifid vagy 100-as neted van, és nagy bitrátájú 4K videókat akarsz streamelni. Azok normál esetben (bufferelés nélkül) szaggatnának, de ha bufferelteted, akkor - annak az árán, hogy az elején pár másodpercig előtölt - le tudsz játszani folyamatosan olyan filmeket is, amiket enélkül nem tudnál.

    Ha nincs ilyen filmed (vagy csak nagyon kevés ilyen van), akkor a buffermode-ot állítsd 0-ra vagy 2-re. A 0 az alapértelmezett, ami nem bufferel helyi ill. helyi hálózatról (pl. NAS) lejátszott fájlokad, de bufferel minden mást, webes streaminget, ftp, webdav, stb. protokollokat is. Ha utóbbit nem használod, vagy nem akarod buffereltetni, akkor pedig állítsd a buffermode-ot 2-re. Ha nem értetted amit írtam, akkor csak állítsd simán 0-ra. :)

    Emellett pedig - ha már hozzányúlsz a buffereléshez, advancedsettingshez - akkor van egy nagyon fontos beállítás, amit kihagytál. Ez a "readfactor", ami - egyszerűen mondva - az "előtöltés sebességét" szabályozzal. Azt tudod vele állítani, hogy a film bitrate-jéhez képest hányszoros sebességgel bufferelje (töltse) a videót. Ha pl. a readfactor=1, akkor nem bufferel semmit, mert a netről pontosan olyan sebességgel fogja olvasni az adatfolyamot, mint a stream bitrate-je. Ergó nem tud bufferelni, mert nem tud "előtölteni". Ha pedig mondjuk readfactor=10-et állítasz be, akkor ha a streamed/filmed mondjuk 5mb/s-os, akkor a kodi háttérben 50mb/s-al (tízszer akkora sebességel, mint ami a lejátszáshoz kell) próbálja letölteni a videót. Ergó gyorsan feltöltődik a beállított buffer. Nálad az volt a baj, hogy nem állítottad be, ezért az alapértelmezett értékkel dolgozott, ami ha jól emlékszem 4. Ez azt jelenti, hogy egy saját vinyóról játszott sima 3-5mbit-es 720-s filmet csak 15-20mbit-el töltött elő, és mivel megadtál neki egy jókora cache méretet, jó sokáig elbíbelődött vele, mire feltöltötte a buffert, és elkezdte a lejátszást.

    Összefoglalva: a bufferelés jó beállítása marha sokat segíthet, de csak akkor, ha tudod, hogy mit akarsz nézni (netes streamek, helyi 720p sorozatok, helyi 1080 ripek, 4K streamek, 4K csúcs minőségű videók), és milyen sebességgel tudod elérni az adatot. Thumb rule-nak ki lehet indulni abból, hogy helyi videót csak akkor bufferelünk, ha csak 100-as net vagy wifi van és high quality (a demókhoz hasonló bitrate-ű) 4K videókat akarunk nézni. Minden más esetben a buffermode legyen 0 (vagy 2, ha webdav és társai nem kellenek). A buffersize/memorysize legyen 1 gigás gépeken 100, max 150MB, 2GB gépen 300-400MB-id is el lehet menni, 3GB gépen pedig akár 800MB-ig is, de annak már nincs sok értelme. A readfactor pedig legyen magas, legalább 10, vagy több.

    Itt egy beállítás, amit kipróbálhatsz. Ez általános használatra, saját vinyóról, helyi hálóról filmnézésre, és streamek nézésére jó:
    <cache>
    <buffermode>0</buffermode>
    <memorysize>314572800</memorysize>
    <readfactor>20</readfactor>
    </cache>

    Ezt pedig akkor, ha 100-as hálón akarsz olyan filmet nézni, ami akadozik.

    <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>314572800</memorysize>
    <readfactor>10</readfactor>
    </cache>

    Ez utóbbit - ha így is akadozik - akkor finomhangolni kell, trial and error alapon, ha máshogy nem megy. És ez utóbbi - ahogy fent írtam - mindent bufferelni fog, a sima SD/720p videókat is, ami ugye nem túl kívánatos. Úgyhogy - ha szükséged van a második esetre is, akkor - utóbbit érdemes egy külön profilba tenni, és ha ilyen filmet nézel, átváltani arra a profilra, aztán utána vissza a "normálba".

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Csicsóka #42790 üzenetére

    Komolyabb NAS-hoz, nagyobb tárhellyel, raid-el, tűzfallal, surveillance, DLNA, stb. funckiókkal nincs is ennél jobb. Már, ha nem akar az ember 300 ezret költeni egy QNAP-ra vagy Synologyra. :) Nálam is egy hasonló ITX-es integrált boardra épített házi NAS teszi a dolgát. 20+TB tárhely, kimaxolt helyi hálózati sebesség, millió funkció, web servertől video kamera figyelésen át SVN-ig, mindent. Ehhez nem valók ezek a tabletekre optimalizált chipek, sem I/O, sem proci erő nem elég.

    Neked a bütykölés a hobbit ugye? Látom, hogy mennyi félét próbálgatsz. Irigyellek, hogy van rá időd. :)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz darvinya #42823 üzenetére

    Olvasd el amit a cachelésről pár hozzászólással lejjebb írtam. A cache méret csak egy (nem is a legfontosabb) beállítás, ha hangolni akarod a lejátszódat.

    Ha gigabites neted van, és 4K videók helyi vagy helyi hálózatról való nézése a célod, akkor meg felejtsd el az egész cachelés hacukát. Töröld le az advancedsettings-et, alapból menni fog. (Ha nem megy, gigabit ellenére sem, akkor ne a cache beállításd bizdergáld, hanem a hálózatodat nézd át, mert valahol, valami nem stimmel.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz darvinya #42829 üzenetére

    Se füle se farka nincs annak amit írsz. :)

    Úgy értem, elhiszem, hogy nem megy, de a magyarázatodnak nincs se füle se farka. A problémádhoz a ramnak nincs semmi köze. Ha USB HDD-ről szakadozik a lejátszás, akkor az USB olvasási sebesség nem megfelelő, nem a ram használattal van gond. Nem szereti a lejátszód a HDD-t, nem jól dugtad be, nem kap annyi áramot a lejátszótól amennyit igényelne, csak USB1 sebességgel olvas (nem tetszik neki a kábel) stb. Itt keresgélj, valahol mert itt lesz a baj...

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Melorin #42832 üzenetére

    Ha átdugod a lan kábelt a doboz saját lan kimenetére, akkor megjavul a dolog?

    Van esetleg valami más USB-n rádugva a hálókártyán kívül?

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz ztibor #42850 üzenetére

    Teljesen jó igen. Olyan általánost adtam meg, ami a helyi (USB, NAS, helyi háló) lejátszásba nem piszkál bele (hacsak nem helyben is streameled, de annak mi értelme), a streamelt tartalmaknál viszont megpróbál max tempóban bufferelni. A 20x-os readfactor azt jelenti, hogy 2-3mbit/s-os stream esetén (ez már streamben 720p körüli) 60-90mbit/s-al próbál bufferelni. A próbál-t nem véletlenül írtam, mert streaming esetén a forrás oldalon szokott már ilyenkor lenni a limit, a kiszolgálók nem fogják ilyen tempóban szolgáltatni az adatot. Úgyhogy itt inkább arról van szó, hogy úgy állítod be, hogy a kodi biztosan ne legyen a gyenge láncszem. A szerver oldallal nincs mit csinálni, ha az lassú, akkor nézed a pörgő forgó ikont a képernyőn...

    A második beállítást inkább csak kísérletezőknek szántam. Például - ahogy említettem - 100-as neten 4K, high bitrate videók NAS-ról nézésére, stb. Volt már itt szó róla, hogy nem megy 100-as neten a 4K, szaggat. De megy, ha jól be van állítva hozzá a bufferelés. Amit megadtam, az egy kiindulópont, helyi viszonyoktól, eszköztől stb. függően valószínűleg finomhangolni kell, de arra jó, hogy "you get the idea". (Ennek persze az az ára, hogy a hálóról lejátszott filmeknél is lesz az elején bufferelés, de valamit valamiért. Ha egyébként nem menne, így legalább megy.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz vargalex #42852 üzenetére

    Írtam már neki, hogy se füle se farka annak amit mond. Hasonlítgatja a laptophoz, hogy a laptopja "kihasználja" a ramot, holott egy fenét. A kodi a laptopján is ugyanannyi ramot eszik (na jó, más oprendszer, más driverek, más framebuffer módszer, más library-k miatt nem teljesen ugyanannyit, de alapvetően igen). A különbség egyszerűen annyi, hogy a CE alatt egy végtelenségig kioptimalizált oprendszer van, ami minimális memóriát fogyaszt, a laptopon meg egy windows (mac, full linux), ami millió háttér taskot is futtat. A kódi "cache"-elése (a video bufferelés) ugyanúgy működik a két eszközön.

    Egyszerűen nála az a külső USB meghajtó a boxra dugva nem működik korrekt sebességgel, a laptopra dugva meg igen. Ennyi. Hogy a HUB-ja nem jó-e, esetleg elfelejtette bekapcsolni a hubot :D (láttam már ilyent :) ), vagy kábel, kompatibilitási probléma, stb. azt innen nem nagyon lehet megmondani. De a baj ott van, nem máshol, ha elhiszi, ha nem.

    (Még az előfordulhat, hogy az a "box" - nem tudom milyen típusú boxa van - olyan dzsunka típusú, amibe valami ultrasz*r ramot raktak. Léteznek ilyen boxok, bár nem az ismertebbek - Minix, Mecool, Bee, stb. - között.)

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz DoItYourself #42858 üzenetére

    Amlogicon nem tudom tesztelni, mert csak gigás amlogicom van :) (Ezen természetesen mennek).

    De igazából mindegy, ha a sávszélesség a gond, az bármilyen platformon kodi alatt hasonlóan kevés lesz. Windows, Android, Android TV, vagy akár Ubuntu alatt is, akár desktop PC-n is. A kodi frame bufferelés pedig hasonlóan működik eszköztől, platformtól függetlenül. (Az persze előfordulhat, hogy mondjuk egy PI-n a 100-as net sem igazán 100-as, hanem kevesebb. Nem volt PI-m, csak a példa kedvéért írtam. A lényeg, hogy előfordulhat, hogy a 100 nem is 100, és akkor semmi sem segít.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz darvinya #42871 üzenetére

    Ha nem csináltál advancedsettings-et, akkor nincs "kva cache", mert local (USB) lejátszáskor a kodi nem cache-el. A laptopodon sem. (Van egy "minimális frame buffer, de az elenyésző a 2GB-hoz képest.)

    Egyébként azért nem cache-el (bufferel), mert nincs rá szükség. Az USB sebessége bőven elég arra, hogy ne kelljen komolyan bufferelni, 4K videót sem. Már akkor, ha az az USB megfelelő sebességgel működik a boxodon.

    u.i.:
    Nem kapcsoltad ki esetleg véletlenül a hardveres dekódolást?

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák