Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
drdr
senior tag
válasz
wdarty
#12997
üzenetére
Nekem is egy ilyen konfigom volt, kivéve a TV-t
Az alaplap azóta már kilehelte a lelkét...
XBMC-vel nekem jól működött nem voltak "röccenések". Amit próbálj ki xbmc-vel:- maximált ablak helyett teljes képernyős lejátszás
- képfrissítés igazítása a filmkocka sebességhez
- hang legyen wasapiCatalystben:
- ITC engelyézést esetleg kikapcsolni (van-e változás)
- Videónál lejátszásnál, kiszedni minden pipát, egyedül az "egyenletes lejátszás kényszerítését" bekapcsolniNem kell a desktopot 24p-re állítani 60p- jó, xbmc át fogja kapcsolni... Ha ezt leellenőrizted és valóban 24p-ben a tv és még mindig akadozik ("röccen"
, szép magyar szó), akkor még lehet próbálkozni:Biosban a processzor gpu-jának adj fixen 512MB ramot. Nekem auto-n és 256-on nem volt jó.
XBMC-hez hozz létre egy [AdvancedSettings.xml] file-t. A <Video> szekció <AdjustRefreshRate> részében megadhatod pontosan milyen fps tartományra mit toljon ki a hdmi-n (23.976). Erre írtam én is itt példát ebben a topicban, keress vissza.
Ha ezek után sem jó, akkor a videó is lehet hibás amit le akarsz játszani, vagy rosszul csinálsz valamit, de az is lehet valami szolgáltatás a háttérben "megakasztja" a lejátszást pl. vírusírtó, vagy windows service.
Nekem ezzel az alaplappal az volt a tapasztalatom, hogy fel kellett tenni a [raid drivertl] is annak ellenére, hogy nem volt raid beállítva és használva.Utoljára pedig, ha semmi sem segít, Catalystban próbáld meg a Teljesítmény beállításnál a minimális órajelet fentebb venni úgy 2/3-ig. De ha nincs egyéb szoftveres probléma, akkor erre nem lesz szükség. (Nekem a raid driver telepítése, sok gondot, fagyás, kékhalált megszüntetett)
Új hozzászólás Aktív témák
AMD "Trinity" APU topik
- FM2 tokozás
- Négy vagy két mag
- Integrált DX11 Radeon GPU
- Integrált PCIe 2.0 vezérlő
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes "K" modellek
* Trinity (Piledriver & VLIW4):
A10-58xx/57xx, A8-56xx/55xx, A6-54xx, A4-53xx
- Macbook Pro 2019 Laptop A2141 i9
- HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 16GB 512GB Nvidia Quadro T500 4GB 14" FHD 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 512GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3867, 100% Akksi
- Samsung Galaxy S24 Ultra 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, beépített S Pen, Galaxy AI 12/256 GB
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad V110-15ISK: i5-6G I 8GB I 500GB I 15,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Az alaplap azóta már kilehelte a lelkét...
, szép magyar szó), akkor még lehet próbálkozni:


