Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Throme #101085 üzenetére

    Ez nem olyan gáz, azt hittem döglenek be a vázak vagy valami :DDD .

    Más: tegnap megvolt az első fotózás az e-m10 III-al, 90% gyenge fényben, beltéren, lazán felszaladt az iso 6400-ra. Hát szokni kell még a gépet. Eddigi észrevételek:

    - a touchpad af nélkül valszeg meghalnék, elég frankó. Ok, még mindíg nem pana szint, de működik
    - az arcfelismerő okés, de viszonylag közel kell legyen a téma és akkor sem mindíg találja meg. Az nekem fura, hogy ha a normál fókuszpontot áthelyezem valahova, ha arcot észlel, mindíg az arcra áll rá, nem a fókuszpontra és nem lehet kiválasztani melyik legyen a prioritás
    - az af s-af módban volt végig, de azért így is hajlamos úgy eltévedni, hogy az eszem megáll :DDD . Oké, 303 képből 5-ön lőtt mellé, de az látszik, hogy nem az a halálpontos megbízható fajta, mint a pana féle kontraszt af. Azért jó barátok leszünk, de ritkán, van amikor egyszerűen képtelen ráállni a témára. A panán 100/100 kép éles volt autofókuszos optikával. Oly máig hajlamos olyan "trükkre" pl. ellenfényben, hogy fókuszálsz, kijelzi, hogy a téma éles, visszanézed a képet, mutatja, hogy a témán van a fókuszpont, minden frankó. Belenagyítasz és jön a hidegzuhany: a téma életlen és a háttér lett éles :D
    - tudom, hogy ez még a régi 16mp szenzor, de elképesztő mennyit fejlődtek a szenzorok, semmi bajom nincs az iso 6400-al sem, gh2, g3, g6 szinthez szokva ez sokkoló, hatalmas szabadságot ad. Ez már az a szint, ami nagyjából nekem mindenre elég, nem korlátoz a szenzor semmiben. Ha modern apsc lenne nem sokkolna ennyire, de ez egy régebbi generációs mft szenzor... haverom canonját megeszi reggelire

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák