- Kiemelkedően csendes ASUS VGA jött a Noctua közreműködésével
- Mini kijelzős SSD-hűtő a Thermalright névjegyével
- Windows: mi történik valójában Leállításkor, Alvó módban és Újraindításkor?
- Gyenge Wi-Fi otthon? – a leggyakoribb hibák és megoldások
- Korábbi vezetője szerint 40 milliárd dollár kell az Intel versenyképességéhez
- Fujifilm X
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Home server / házi szerver építése
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- 3DMark (2013) eredmények
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Mini-ITX
- Házimozi belépő szinten
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Spada
tag
válasz
kapcs-ford #391 üzenetére
szerintem Thrawn kolléga azt szeretné megtudni, hogy amikor ő elköltözik az albérletből, viheti-é magával a szociális routerét. azaz a router névhez kötött, vagy címhez? én személy szerint az előbbire tippelnék.
-
shev7
veterán
szerintem nem hasznalhato egyszerre az usb es az utp port a modemen. Legalabbis mikor hoztak a modemet szep nagy betukkel ra volt irva a hasznalati utmutatora.
Marcsak azert sem, mert egy kabelmodemhez egszerre egy mac-cim lehet beregisztralva, ehhez a maccimhez ad ip-t. Meg ha meg is oldod, hogy mindket satlakoztatott eszkoznek ugyan az a mac cime, az problemakat okoz. Sosem jo ha egy halozatban ket gepnek ugyan az a mac es ip cime is. -
RedAnt
aktív tag
No, tetszik ez a FON móka, be is szállok a meghívóra éhezők táborába. A háromezres ár okés, ha valakinek van elfekvőben, szóljon
-
Thrawn
félisten
válasz
kapcs-ford #389 üzenetére
Beleolvastam, USB-n nem használható. Ezt sejtettem, ezért írtam, hogy a gépem menne a kábelmodem USB portjára, a router meg az Ethernet portra. Előtte össze kell dugnom a PC-vel, hogy be legyen konfigurálva, és mehet a kábelmodemre.
A kérdésem még mndig áll -
Thrawn
félisten
Lenne egy kérdésem mégpedig a következő (kifejtős
):
Jelenleg van netünk itt az albiban, szélessávú, folyamatosan online. A kábelmodemen van hálókábelnek (UTP?) hely és van USB port is tehát 2 gép is mehetne róla folyamatosan. Jelenleg az USB port kihasználatlan. Na tételezzük fel kapok/veszek meghívót és megjön a cucc, a gép átkerül USB-re, a router meg a hálókábelre és minden működik flottul.
A kérdés az, hogy ha a házigazdák nem tartanak igényt a netre miután innen elköltözünk, mi lesz a routerrel? -
ludus
aktív tag
Lehet hogy nem ide való de mire is jó ez?
[link] -
Oly
őstag
Akkor én is felrakom őket
-
ludus
aktív tag
válasz
kapcs-ford #381 üzenetére
meg volt a múltkor valami magyar árverési oldalon is ha jól emléxem
-
c*
aktív tag
akinek modjaban all orulnek ha meghivna
-
tototos
addikt
válasz
kapcs-ford #376 üzenetére
Jó csak a netet is wlanon kapom. Tehát megy egy p1-es gép ami bridgeként működik és mellette menne az ap. Félek a villámcsapástól. Hány falat tud átlőni ezzel a 2dbi-vel?
-
tototos
addikt
válasz
kapcs-ford #374 üzenetére
Nem a fogasztása a lényeg. hanem félek a viharoktól.
Amúgy milyen erős az antennája?
[Szerkesztve] -
kapcs-ford
őstag
Lehet az auto firmware update-tel együtt majd letiltják a fonerát az accountoddal együtt.
Képzeld ,hogy elutazol nyaralni és már előtte kinézted a térképen hogy pont szemben a szállodával van egy aktív fonspot de mikor ott leszel akkor pont a tulaj is elmegy nyaralni és kihúz mindnet. suxEzért javasolt a non-stop üzemmód.
4wattot eszik csak... -
tototos
addikt
Valahogy tudják ellenőrizni hogy be van kapcsolva az ap? Mert amikor nem vagyok itthon akkor ki szoktam mindent húzni a biztonság érdekében. Tehát 1 hétig ne legyen áram alatt minden ha nem vagyok otthon.
-
tototos
addikt
Hello!
Kár hogy előbb nem olvastam a topikot, mert már vettem egy wifi ap-t. De lehet hogy befizetek egy ilyenre is. A public részen belül tudok másik géphez csatlakozni? Mert van itthon egy szerver gépem amin fájlokat szoktam az itthoni gépek között megosztani. -
kapcs-ford
őstag
válasz
kapcs-ford #367 üzenetére
Ez pedig azoknak akik még nem értik mi ez a wifiosztás és hogy miért...
[link] -
kapcs-ford
őstag
Olvastam egy cikket amiben azt írták hogy már párizsban van FON internet kávézó! Mehetsz oda a wlan eszközöddel és ha linus vagy akkor persze ingyen ha pedig bill vagy alien vagy akkor pedig fizetsz a netért. Egy Alien/Bill-nek Ez még így mindig olcsóbb az ottani internetes klubbok áraihoz képest...
Ittisvan:
[link]
[Szerkesztve] -
Spada
tag
válasz
kapcs-ford #364 üzenetére
remélem az emberek felfogják lassan, hogy mi az értelme az egésznek. ameddig ilyen a hozzáállás, addig nem lehet azt várni, hogy terjedjen a fon-láz hazánkban.
-
shev7
veterán
válasz
kapcs-ford #364 üzenetére
ez de gaz...
-
kapcs-ford
őstag
Itthon sokkal több a fon-spot mint ami látszik csak azért nincs bejelölve mert kötsög magyar felfogás az hogy ''nehogymá látszódjak me akko majd mindenki idegyün netezni'' pl. ott szegeden is volt sokkal több csak ott még gyöpesebbek azt levették a pöttyöt me majd jön az avh, hát akko tessék bejelölni de ne tessék oda írni az emeletet meg az ajtót a pötty adatainál. Nem hiába ez egy közösség és egy ilyen nehezenen azonosítható országunkkal
.
-
Spada
tag
válasz
jerry311 #360 üzenetére
én családiházas környéken lakom (távol a város zajától, főutaktól, szállodáktól), szóval nekem sincs esélyem meggazdagodni ebből, csak egy kis statisztikát szeretnék látni, egyáltalán mennyi a billek száma, van-e rájuk kereslet, stb...
miért nem látsz routereket? én látok -
jerry311
nagyúr
Hehe, jó kérdés
Gondolkodtam én is ezen, de itt ahol lakom (IV kerület legszéle, utánunk a puszta) nem hiszem hogy bárki is használná rajtam kívül
Egyébként ha megnézed a FON oldaláról elérhető térképet, akkor látszik, hogy melyiket használják vagy használták éppen. Érdekes, hogy itt megy az aktiválgatás meg minden, mégsem mutat magyarországról egyetlen routert sem -
Spada
tag
hogy kicsit felélénkítsem a topikot, megkérdezném a kedves bill-eket, hogy milyen sikereket érnek el. persze nem konkrét bevétel érdekel, hanem hogy hozzávetőlegesen hol működnek, és mennyi a napi/heti forgalmuk (db alien / nap).
-
ludus
aktív tag
válasz
kapcs-ford #355 üzenetére
30 napot írtak rendelésnél az oldalon... De azért remélem előbb megjön
-
-
róland
veterán
Valakinek megérkezett már az új router?
-
kapcs-ford
őstag
Wifin bárkinek bejön alapból a bejelentkező oldal (ahol ha te mint tulaj vagy) egy googlevideót; fényképalbumot és a tetszőleges weboldalad oszthatod meg bárkivel ingyen.
Ahhoz hogy ennél többet használhass ahhoz be kell ott az oldalon jelenkezni vagy regisztrálni ha Linus vagy akkor már netezel és ha pedig Alien (akinek még nincs aktív routere otthon) akkor ott rögtön vehetsz a kártyáddal vagy paypal-lal egynapos (3euro) ,5 vagy 10 napos passt még a benzinkútra sem kell menni..
Ha Bill vagy és ha egy ilyen Alien vesz nálad ( a te hálózatodon) egy ilyen passt akkor abból részesedsz. (asszem a 10euroból 3 vagy 4 a tiéd ) amit paypal accountra fizetnek abban az esetben mikor eléri a totál a 30euro-t.
[Szerkesztve] -
VladimirR
nagyúr
válasz
kapcs-ford #346 üzenetére
''Ha Bill vagy akkor sem bárki használhatja a neted hanem csak olyan aki regisztrált tag. Egy Linus is tudja használni a Bill hálózatát ingyen mert ugye Linus, Bill az Alienek-ből kaszálhat''
mit ertesz alien alatt? mas bill-eket?
[Szerkesztve] -
kapcs-ford
őstag
Azt kérdezte hogy ''ezt a megosztast csak egyeb fon tagok vehetik igenybe'' tehát a kérdés a FON tagokra vonatkozott és a Bill is használhatja csak neki fizetni kell.
Ha Bill vagy akkor sem bárki használhatja a neted hanem csak olyan aki regisztrált tag. Egy Linus is tudja használni a Bill hálózatát ingyen mert ugye Linus, Bill az Alienek-ből kaszálhat .
Ezért kell a 2 router ugye annak aki forgalmas helyen lakik és utazik is. Bill az ablakba, Linus router pedig az asztal alá.
Azt még fontos megjegyezni hogy évente 2x változtathatod az account-od linusról billre vagy fordítva...
Igen, minden router tulajdonos a profilban megadhat max. 5 felhasználót akik használhatják a netét. User nevet lehet kreálni na meg ugye jelszavakat. Magyarán ha valakinek van a házban egy szééép sávszélessége akkor azt már lehet is osztani.. 5 acc. a szomszédoknak meg a családtagoknak sőt a privát hálóra is lehet még csatlakozni (és ezek közül csak egy FON tag van akinek a router-e van!) , majd még ehhez hozzájöhetnek a FON felhasználók is ami több mint 200 lehet egyszerre (inkább a sávszél függvénye).
Ez az egész FON lifestyle nagyon jól ki van találva hogy fedje azt hogy hogyan fizessük 5-en azt a netet...(ne feledjük hogy a tulaj az a Azureus-nak is a befektetője..) és ha már van otthon neted mert ugye fizetsz érte és osztod is akkor miért is kellene internetkávézóban fizetned pl. az utazásod nyaralásod alkalmával?
[Szerkesztve] -
VladimirR
nagyúr
jol ertem, hogy ha en pl rendelkezem egy ilyen router-rel es szorom vele a netet a nagyvilagba, akkor ezt a megosztast csak egyeb fon tagok vehetik igenybe, masok nem?
illetve meg ket kerdes (bar ez az elso kerdes ''igen'' valasza eseten erdekel igazan):
-hasznalta mar kozuletek valaki ezt a lehetoseget, mikor mobil eszkozeve otthonrol tavol kellett internethez jutnia?
-csatlakozott mar valaki az altalatok letesitett hotspot-on keresztul a vilaghalohoz? (ez a kerdes akkor is el, ha az elsore nem a valasz) -
ludus
aktív tag
válasz
kapcs-ford #339 üzenetére
Ha az egyik elromlik, nehogy ne jussanak a fonerok nethez a ház előtt
-
Spada
tag
válasz
kapcs-ford #337 üzenetére
kellene összesen 2 router. az egyik már úton van, ha minden igaz. miért kérded?
-
kapcs-ford
őstag
válasz
kapcs-ford #334 üzenetére
Jó az térkép..
[Szerkesztve] -
Oly
őstag
válasz
kapcs-ford #334 üzenetére
Ez tetszetős!
De maradok a SE-nál!
Más: Most már egy szemponttal többet kell figyelembe venni a nyaralási célpont kinézésénél...
Sajna ahova most készülünk még nem sok FON van! -
kapcs-ford
őstag
Talán nem túlzás kijelenteni hogy a FON tagjaié a jövő...
[link] -
Oly
őstag
válasz
kapcs-ford #332 üzenetére
Felesleges is...
-
Spada
tag
válasz
kapcs-ford #330 üzenetére
a rokon címe gondolom lehet ugyanaz
-
kapcs-ford
őstag
válasz
kapcs-ford #329 üzenetére
és
-
Spada
tag
mi történik akkor, ha történetesen nekem több Fonera kellene? küldhetek magamnak meghívót? hozzak létre új usert? lehet ugyan arra a címre?
-
Oly
őstag
válasz
kapcs-ford #325 üzenetére
5 perc és utalom a zsét!
-
kapcs-ford
őstag
Nincs több meghívó. Ha netán valaki visszamondja az ígéretét akkor még arra lehet feliratkozni priviben egyébként itt a vége és jön a pangás pár hétig.
[Szerkesztve] -
tr00p3r
addikt
válasz
kapcs-ford #319 üzenetére
ment privát & mail
-
kapcs-ford
őstag
Sávszélességnek 512kb a minimum amit be lehet állítani, ha hosszabb ideig túlzott az adatforgalom egy user részéről akkor azt jelenteni kell és kirakják.
(Oly: Ha privátban kérdezed hogy írjam le a lényeget mert nem volt kedved visszaolvasni akkor legalább az aláírásom olvasd el...)
[Szerkesztve] -
Oly
őstag
Hoppá-hoppá!
Gyosba kérnék ajánlatokat egy ilyen bigyóra!
Ezt nekem találták ki!
Így, ha úton vagyok, akkor is tudom használni az ''otthoni netem''! -
ngabor2
nagyúr
ha megosztassz pl. 16k down-t meg 2k up-ot, akkor kiváncsi leszek, hogy ki lesz az a gyenge értelmi képességgel megáldott fon-tag, aki nekiáll torrentezni... hirtelen megnézni a lveleket, esetleg msn-ezni egy rövidet ennyi is elég (videót meg ne akarjon küldeni
), tehát a limitedből nem emiatt fogsz kifutni
-
c*
aktív tag
Sracok valaki megtehetne majd hogy meghiv, igazan nincs kedvem bankba menni szamlat feltolteni es utalni , cserebe lemondok az engem megilleto meghivokrol a javadra!
koszi
[Szerkesztve] -
ludus
aktív tag
válasz
kapcs-ford #309 üzenetére
Na erről beszéltem én is nem is olyan rég...
-
kapcs-ford
őstag
Elvileg elfogytak a meghívók de gyakorlatilag még van 2 amit visszamondtak ezekkel az indokokkal: 1, valójában neki nem ilyen router kell. 2, valójában nem tudja mi az a wifi .
Ezek ellenére lefoglalták korábban gondolom mehogy olcsó.
Ha ajándék lenne akkor mennyi fonera porosodna a szekrénytetején és mennyi meghívó veszne kárba... Ennyit a korábban mások által említett magyar szokásról na meg az etikáról... -
válasz
kapcs-ford #306 üzenetére
csak arra gondoltam ,hogy pesten leszek nemsoká valszeg lesz net és akkor nem kell vennem drágán wifi rutert. csak hát valszeg a hegedű (reklám) lájt net lenne és nem lenne jó ha valaki torrentezne vele. amugy semmi bajom az osztással. ha nekem kell net max kirakom öket...
és a fonspot az hogy megy. kell valami progi hozzá vagy csak kapok egy accountot a fon omhoz és akkor azzal tudok egy másik fon hoz csatlakozni?
[Szerkesztve] -
kapcs-ford
őstag
Ha nem aktiválod a routert akkor használhatod de ki vagy téve annak hogy valaki beaktiválja az ő accountjára és onnantól mondhatni ő fog rendelkezni a routereddel (admin router pass;wpakey pass...) tehát kirak a házból úgymond..
Ha ez nem történne meg esetleg akkor is ki leszel téve annak hogy a mostantól automatikus firmware-frissítésekkel kirakjon a fon. Na meg a fentebb említett hogy nem leszel jogosult az ingyen netre a világban ahol van fonspot. -
acsimovics
csendes tag
válasz
kapcs-ford #297 üzenetére
kapcs-fprd! Írtam mélt
-
acsimovics
csendes tag
válasz
kapcs-ford #1 üzenetére
emil ment, elküldtem a lét
-
csak KÉRDEM!
olyat lehet hogy rendelek egy rutit és ''lenyulom''?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Fujifilm X
- Milyen légkondit a lakásba?
- A lemondást javasolja az Intel vezetőjének Donald Trump
- Xbox One
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Elektromos autók - motorok
- BestBuy topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Telekom mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R3 3100 16GB DDR4 120GB SSD 1TB HDD GTX 1050 Ti 4GB ZALMAN S2 TG Chieftec 500W
- Új HP VICTUS Gamer Tervező Laptop 15,6" -30% Bivaly i5-12500H 12Mag 16/512 RTX 4050 6GB FHD 144Hz
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M-A R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Cooler Master MasterBox Lite5 500W
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B550M R5 5600X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3060 12GB Zalman N5 MF Be Quiet 650W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Aorus B450 R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB ZALMAN I3 NEO 650W
- Eladó Apple Macbook Pro 2015 / 12 hó jótállás
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- AKCIÓ! MSI Z77 MPOWER Z77 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest