- Milyen egeret válasszak?
- Azonnali fotós kérdések órája
- Melyik tápegységet vegyem?
- Kötelező frissítésnek számít a Microsoft legújabb csomagja a Windows 11-hez
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- OLED monitor topic
- Milyen TV-t vegyek?
Aktív témák
-
Immy
őstag
válasz
fsb1000
#2642
üzenetére
RAID 0+1:
Ez egy olyan hibrid megoldás, amelyben a RAID 0 által hordozott sebességet a RAID 1-et jellemző biztonsággal ötvözhetjük. Hátránya, hogy minimálisan 4 eszközre van szükségünk melyekből 1-1-et összefűzve, majd páronként tükrözve építhetjük fel a tömbünket, ezért a teljes kinyerhető kapacitásnak mindössze a felét tudjuk használni. Mivel a tükrözés (RAID 1) a két összefűzött (RAID 0) tömbre épül, ezért egy diszk meghibásodása esetén az egyik összefűzött tömb mindenképp kiesik, így a tükrözés is megszűnik.
1 Láma kérdés: Ha most van 4db terabyte-os winyóm, ezeket összerakom raid0+1 -be akkor a "hasznos" tárhely vagy az a tárhely amit használni is tudok az 1 tera lesz ugye?
RAID 1+0
Hasonlít a RAID 01 megoldáshoz, annyi különbséggel, hogy itt a diszkeket először tükrözzük, majd a kapott tömböket fűzzük össze. Ez biztonság szempontjából jobb megoldás, mint a RAID 01, mivel egy diszk kiesése csak az adott tükrözött tömböt érinti, a rá épült RAID 0-t nem; sebességben pedig megegyezik vele.
Ezek szerint a raid1+0 a raid0+1-el szemben sokkal jobb megoldás, hogyha meghibásodás történik, viszont kevés alaplapot találok ami támogatná a raid1+0.
Egyik ismim mondta, hogy megtörtént vele, hogy alaplap tönkrement és "valahogyan" magával rántotta a raidbe kötött winchestereket is
Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Távcső topik
- Netfone
- Bemutatkozott a OnePlus Nord 6
- Milyen egeret válasszak?
- iPhone topik
- Azonnali fotós kérdések órája
- Melyik tápegységet vegyem?
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Kötelező frissítésnek számít a Microsoft legújabb csomagja a Windows 11-hez
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4675, 100% AKKSI
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 2 Yoga Ryzen3 5400U Refurbished - Garancia
- AKCIÓ! Sony PlayStation 5 825GB digital játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- LG OLED & OLED evo Televíziók -30%
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

