Hirdetés

Aktív témák

  • Brekkk

    senior tag

    Én nem nagyon érzem azt a hihetetlen változást.
    Eddigi Hardver SCSI RAID0 ás rendszerem, amihez van 128 Mb Ram Cache-nek nem tűnik sokkal lassabbnak. Jó ehhez kell 2 db 10000 RPM-es disk az egyik legutolsó szériából.

    Ami tényleg meggyőző az a sok kis file-al történő lemezművelet, na az tényleg gyorsabb, de a töltésidők nem sokkal lettek rövidebbek. Boot ídő 100-110 secről 90-100 lett. Ezért nem nagyon érte meg. Egyetlen hatalmas előnye a csend. Az SCSI zakatol ez meg teljes némaság.
    Azok az emberek veszenek észre frenetikus gyorsulást akik egy régi 5400-es vagy 7200-es HDD-ról váltanak, és a gépük nincs telepakolva bootoláskor inicializálandó kártyákkal.

    SCSI és SAS esetén lesz valamicske gyorsulás, de nem az a hűha, max 1-2 programban. A néhány játékomat is visszatettem inkább SCSI-re, mert alig van diffi a töltésidőkben. Szervert nem futtatok tehát az IOPS nem érdekel.

Aktív témák