Hirdetés

2017. szeptember 20., szerda

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-10-15 11:32:33

PROHARDVER!

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#8752) jones965 válasza subaruwrc (#8751) üzenetére

jones965
(Modder)

Na ezek már szebb eredmények. Nekem az örök kedvenceim, a vantage és 3dm11 amik kicsit szúrják a szememet, konkrétan a physics tesztek tekintetében. Keveslem a pontszámokat.
A többi viszont szép eredmény. :)

Privát üzenetben szakmai kérdésekkel nem foglalkozom.

(#8753) subaruwrc válasza jones965 (#8752) üzenetére

subaruwrc
(PH! félisten)

Nekem az örök kedvenceim, a vantage és 3dm11 amik kicsit szúrják a szememet, konkrétan a physics tesztek tekintetében. Keveslem a pontszámokat

én is.

Team Hungary

(#8754) jones965 válasza subaruwrc (#8753) üzenetére

jones965
(Modder)

A 3dm11 verziószám megfelelő? Az új verzióknál igaz több a gpu score, de annyival nem ad többet, hogy a végpontszámban jelentkezzen. :)

(#8755) subaruwrc válasza jones965 (#8754) üzenetére

subaruwrc
(PH! félisten)

1.0.1 a telepítő de már nem tudom követni hogy ez pontosan melyik build is.
ahogy nézem nem a phsyx boostos.

Team Hungary

(#8756) jones965 válasza subaruwrc (#8755) üzenetére

jones965
(Modder)

28-30k környékén kellene lennie a physics-nek és 24 fölött a combinednek.

(#8757) Achill3uS

Achill3uS
(Topikgazda)

jonagyot uraim!
kicsit el voltam tünve az utóbbi időben, dehát ilyen ez a popszakma mindenkinél zajlik az élet, sajnos nem szólhat minden csak a tuningról. viszont hálisten a szponzoraim jóvoltából hozzám is megjött az X299-es platform és már egy igen rövid ismerkedést tartottunk is a napokban ln2 kiséretében.

ime az eredmény amit 15 perc alatt sikerült 3 liter nitroval kihozni (proci delidelve, paszta: thermal grizzly kryonaut):

és itt láthatjátok, hogy miért csak eddig tartott a session:

egyébként a lap egyik nagy dobása ismét a cbb mentes fullpotos bencselés lehetősége ami annyit változott a maximus ix apex óta, hogy egy fix hardware-es moddal is segithetünk a dolgon a DMI pin jóvoltából.
én elsőre enélkül próbálkoztam meg vele, mivel irta elmor, hogy ha jó a cpu-d akkor az ln2 mód + rsvd1 kapcsoló elég a fullpotos teszteléshez, ha azonban ezzel is cbb-be fut az ember akkor kell berakni a dmi pin-t és az rsvd2 kapcsolót is bekapcsolni. ennek a tesztelése ugy néz ki egyelőre nálam elmarad :)

viszont a fő gondom a jegesedés volt, és hogy itt 2x annyi ramslot tud leázni mint a maximus ix apexen, hiába van nincs benne ram és van kinyomva papirral, még sokkal több papirra lesz szükségem és valami másra ami nem hagy mindent lefagyni. a vazelin szépen megvédte a lapot mint mindig, de tartós megoldás kell a problémára. egyelőre dolgozom rajta, tesztelem és majd megirom hogy ment. :K

hatalmas köszönet illeti az ASUS-t és az Oáziscomputer-t, nélkülük megint csak nem tudnék felmutatni sok eredményt :D :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8758) subaruwrc válasza Achill3uS (#8757) üzenetére

subaruwrc
(PH! félisten)

szép kezdés,keep pushing :) :C

giga is kitalálhatna egy ilyen switchet :o

[ Szerkesztve ]

Team Hungary

(#8759) kicsipapucs válasza Achill3uS (#8757) üzenetére

kicsipapucs
(őstag)

Cső!

Ok-ok, xoc topik, de azért megkérdem. Nézted léggel, vagy vízzel? Mit mutatott ott? Akár cb11/15, vagy spi.
Neked volt valami nagyon menő bdie-od, miért cserélted le?
Az eredmény teasernek nem rossz.

RIP Chester. :(

(#8760) Achill3uS

Achill3uS
(Topikgazda)

köszönöm subi :D :R

hat igen, ez egy hatalmas dobás. de irják, hogy a korai post fázisban amikor táp lekapcs után olvassa ki a default feszeket a legnagyobb köze a dmi fesznek van hozzá és ha jól emlékszem sofos-ék eredményeinél a soc force lapokon mindig ki van vezetve egy kábel+trimmer amire dmi van irva szóval szerintem ezt ők meg tudják maguknak csinálni ugyanezzel a moddal amit az Apex lap alkalmaz sorozatgyártásban:

hogy ezt ők miért nem csinálják meg? minek? egy olyan lapon amit nem adnak ki 2 generáció óta és csak a polcra fejlesztik? már meg sem lepődök. nem tudom mi van velük, hogy ekkora válságban lehet a MB részleg.

kicsip: köszi. persze, néztem léggel: alapon prime smallfft alatt 85 fokra melegszik egy alpenföhn matterhorn pure alatt 2 ventivel. tuningra 5GHz 1.25v prime alatt azonnal 100 fok és 1 perc alatt eldobta.
mindez delid után kb 10 fokot csökkent és ugy már 5 percet ment 90-95 fok között a prime smallfft tovább nem kinoztam. szóval delid után vizzel biztosan 24/7 5gézán stabilan járatható. ez azért bőven veri a legjobb 7700k-imat is, és ez egy random 7740X :K

megvannak még a "menő" gskill bdie-aim is, nem adtam el őket. ezt a TeamGroup 4133c19-es kitet OPB-től kaptam az X299-hez tesztre, de egyelőre úgy néz ki ezek nem alacsony időzitésre vannak binnelve hanem a magas órajelet szeretik, szóval superpizni szinte biztos, hogy nem ezekkel fogok.

egyelőre a lap jegesedése az ami a legjobban aggaszt, hogyan fogok egy több órás sessiont kihozni belőle, de a maximus xi-nél is sikerült megoldani, bizok benne, hogy bejön amit kitaláltam.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8761) subaruwrc válasza Achill3uS (#8760) üzenetére

subaruwrc
(PH! félisten)

nem veszik már elég komolyan ezt az oc-t sajnos.
csoda h egyáltalán laborban létezik champion lap...

na mindegy,főzünk azzal ami van,neked meg sok sikert next time bro ;)

Team Hungary

(#8762) jones965 válasza Achill3uS (#8757) üzenetére

jones965
(Modder)

Na végre, már vártam mi van az új plarformmal. Mondhatom szép beköszönés. :)
Gondolom a korábbi negatív tapasztalatok miatt a plasti dip verzió most elmarad.

(#8763) Achill3uS

Achill3uS
(Topikgazda)

köszi sracok, igen a plastidip most elmarad, nem kockáztatok többet vazelinnel eddig egy lapom se halt meg és negyed annyi munka.

közben feltöltöttem a delidelő videómat is youtube-ra, csak hogy CosmO szörnyülködhessen :))

tudom, vegyek gumikesztyűt - nem fogok.
tudom, zsíros lesz a cpu - utána lepucolom.
tudom, remeg a kezem - mondták már.
tudom, delidderrel egyszerűbb lenne - de hol a kihívás.

mint azt láthatjátok majd néhol a fejemen, azért a 2066 ragasztójának az elvágásához nagyobb erő kell ujjból mint a 115x esetében. :D

[ Szerkesztve ]

(#8764) Laraxior válasza Achill3uS (#8723) üzenetére

Laraxior
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

2 hónapot kellett várnom... Szerintem megérte. Ez tényleg fehér holló. :DDD Ahogy mondtad a sima 790i is éppen feltűnik, már el is vitték, de ez... Digital PWM :Y

Gigabyte P35-DS4 / EVGA 780i FTW / EVGA 790i Digital PWM / QX9770 / Pentium 965EE / 4x2GB G.Skill 1000MHz DDR2 / 4x2GB G.Skill 2000MHz DDR3 / nVidia 8800Ultra SLi.......

(#8765) Achill3uS válasza Laraxior (#8764) üzenetére

Achill3uS
(Topikgazda)

gratula, jo öreg 790i :)

hogy ON is legyek, melegités folyamatban... personal best 5G 32M :))

(#8766) Aventyr válasza Achill3uS (#8765) üzenetére

Aventyr
(senior tag)

Nem szar ! :) :C
Akkor most ugyan ezt 7.1-en es meg is volnank ! ;)

https://www.facebook.com/HungarianOverclockers/ - - - - - - - - - - - - - - - hwbot.org/team/team_hungary/ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - https://logout.hu/blog/aventyr/index.html

(#8767) Brekk válasza Aventyr (#8766) üzenetére

Brekk
(PH! addikt)

:DDD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#8768) Johni5 válasza Aventyr (#8766) üzenetére

Johni5
(őstag)

:DDD Ha az úgy menne,jó is lenne. :))

http://hwbot.org/user/johni5/... https://www.facebook.com/HungarianOverclockers

(#8769) jones965 válasza Achill3uS (#8765) üzenetére

jones965
(Modder)

Nekem a gondom ezekkel a beállításokkal általában LN2 alatt szokott előjönni. Valamiért ott sosem akarnak ( na jó, nagy ritkán igen) így futni.
Várjuk az éles bevetést. :)

(#8770) kicsipapucs

kicsipapucs
(őstag)

Srácok, tudom, hogy kicsit off, de azért megkérdezem, lévén, hogy kb mi cserélgetünk pasztát a leggyakrabban.
Használ valaki MX2-t még? Én most binnelni/pretestelni vettem egy 30grammos-at belőle az iPonban és teljesen nem olyan, mint volt régen. Folyósabb, szinte mindig van "előváladék" (vízszerű híg lé az elején) és zöldes színű az eddigi szürke helyett. Megváltoztathatták vajon az összetételt, vagy sikerült egy "romlottat" kifognom, vagy hamisítvány (ezt kétlem azért), vagy mi a szar? Mit gondoltok?
Itt egy összehasonlítási kép: jobb alsó sarokban az a kis szürke paszta az a régi mx2-m utolsó kenete, a nagy zöld trutyi középen meg az új.

(#8771) eldiablo válasza kicsipapucs (#8770) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Az idei MX-2-vel semmi bajom nincs. Olyan mint mindig.
Csak az olcsó kínai pasztáknál tapasztaltam, hogy a hígító anyag kicsapódik.

http://hwbot.org/user/northsys/ //

(#8772) Achill3uS válasza kicsipapucs (#8770) üzenetére

Achill3uS
(Topikgazda)

ez konkrétan undoritoan néz ki :U énis mx2-mx4-et használok léggel nem ilyen a szine és az állaga.

(#8773) players111

players111
(PH! nagyúr)

Itt az ùj Epower!

Asus APEX the best!

(#8774) kicsipapucs válasza eldiablo (#8771) üzenetére

kicsipapucs
(őstag)

+(#8772) Achill3uS

Köszi a választ mindkettőtöknek, "megnyugodtam", hogy ez nem normális akkor. Megpróbálok valami garifélét eszközölni, csak pasztára?! Körbe fognak röhögni szerintem, de meglátjuk. Addig akkor marad a Kryo, meg a smurf cum légre is. :/

[ Szerkesztve ]

(#8775) dav<3

dav<3
(tag)

Sziasztok!

Egy kicsit lehet, hogy offos a téma mert nem extrém tuning, de mivel itt vannak profik akik tényleg nagyon értenek a tuninghoz, remélem tudnak segíteni a problémámon.

Egy 5960X-et hajtok egy ASUS RAMPAGE V EXTREME lapban, nagyon jól megvannak együtt, 4,5 GHz-en fut stabilan, 1,25 V mellett amivel teljesen elégedett is vagyok. Minden rendben is volt ezekkel a beállításokkal, működött minden szuperül, BOOT-olt minden. Aztán a minap kapcsolom be a gépem, indítom a játékom és látom, hogy nagyon nagyon kevés az FPS-em, gyorsan utána néztem, hogy mi mennyin meg mi lehet a baj, és a procit lockolta magát 1,17 GHz-re minden magon, valamint maximális terhelés alatt, pl. Cinebench R15 is csak 40%-ig megy fel a teljes kihasználtsága a procinak. Ezután resetet nyomtam, gyári default optimal settings a lapnak, reset, vissza állítottam az overclockot két lépésben ahogy szoktam, indult a gép, minden szuper megint ment 4,5 GHz-en, FPS, hőmérsékletek megint tökéletesek voltak. Majd gép ki, alvás, másnap kapcsolom a gépet megint ugyan az lockolta magát 1,17 GHz-re. Megint újra konfigoltam a BIOS beállításokat megint jó. Majd ha kikapcsolom a gépet és újra indítom akkor megint minden kezdődik elölről.

Keresgéltem neten a jelenséget, és igaz találtam róla pár fórumot, szóval nem csak nálam jelentkezett ez a jelenség, viszont megoldást ott sem kapott senki, hátha itt valaki találkozott már ilyennel és meg is oldotta az ügyet.

Köszönöm a segítségeteket előre is, elég idegesítő, hogy minden egyes bekapcsolásnál szarakodnom kell, hogy BIOS reset és mindent megint vissza állítani.

Üdv.
Dávid

Megbízható eladó, 169db pozitív, 0 negatív visszajelzés. Értékeléseim: http://hardverapro.hu/tag/dav_3

(#8776) jones965 válasza dav<3 (#8775) üzenetére

jones965
(Modder)

Próbálj BIOS-t frissíteni, vagy a másik rom-ra átkapcsolni.

(#8777) Aventyr válasza jones965 (#8776) üzenetére

Aventyr
(senior tag)

Ments profilt, úgy hamarabb visszaállítod ! :DDD Troll off

https://www.facebook.com/HungarianOverclockers/ - - - - - - - - - - - - - - - hwbot.org/team/team_hungary/ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - https://logout.hu/blog/aventyr/index.html

(#8778) jones965 válasza Aventyr (#8777) üzenetére

jones965
(Modder)

Ezt miért nekem? :U

(#8779) Achill3uS

Achill3uS
(Topikgazda)

eljött az ideje hogy ismét tegyek nektek egy kis beszámolót az aktuális projektemről... elég kevés időm volt az utóbbi hónapban tuninggal foglalkozni, de a gyors kaby-x-es ismerkedés után nyilvánvalóvá vált, hogy az otthoni bencselés (légkondi mentes helyiségben) bizony komoly problémákba ütközik vizesedés terén...

(#8757) Achill3uS

szóval probléma adott, nem kell újra feltalálni a spanyol viaszt, de nem szerettem volna venni egy KPC Infernot 200 dollárért... ekkor jutott az eszembe, hogy anno volt nekem Asetek Vapochillem amiben hasonlóképpen oldották meg ezt a problémát... néhány perc guglizás után rájöttem, hogy 12v-ról működő fűtőfóliát keresek.
rendeltem is gyorsan egy gyengébb és egy legbikább verziót ami méretben kb stimmelne a nyák hátuljára a cpu foglalat/ramslotok mögé...

megjött az első, gyengébb fólia, forrasztottam rá egy molex csatlakozót és teszt

ez tápra dugva elég gyorsan néhány perc alatt el is éri az üzemi hőmérsékletét (12W - 98 fok) némi gappad applikálása után felhelyeztem és jöhetett az éles teszt, azt terveztem -30/50 fok környékén kapcsolom majd be, ne melegítse túl a nyákot amig pluszban vagyunk... hát viszonylag hamar ki is derült, hogy ez bizony nem az lesz amire számítok, kézmeleget sem éreztem teljesen elfagyasztotta a fóliát a nitro hidege... persze közben a második rendelésem elkavarodott... 1 hetet csúszott de csak megjött, végre valahára... ez már 48W-os 68 fokos fólia, kapott szintén egy molex csatlakozót és tápra dugva másodpercek alatt ontotta a meleget szóval ezzel már lelkesebben álltam neki a tesztelésnek...

applikáció:

ezt is minusz 30/50 fok körül izzítottam be, és gyakorlatilag percek alatt éreztem a ramok tövében/dimm2 sloton hogy bőven kézmeleg lett a lap. bedugtam egy probe-ot ami 15 fokot mért, ez nyilván csalóka nem tudok pontos hőfokot mondani a nyák oldalon de bőven kézmeleg volt talán kicsit több is (40 fokra tippelném) a vazelin is szépen csillogósan megfolyt a ramslot tövében, tehát a fólia működik. lets go fullpot...

az eredmény laza 2-3 óra bencselés után:

nem volt semmi jegesedés a ramslotok és a vrm körül, se semmi post hibakód ennek okán...
végre tudtam a lap képességeire, és a proci tesztelésére koncektrálni... közben újra rá kellett jönnöm, hogy az Asus-os guide-ok semmire nem jók még támpontnak sem retail procik esetében... lehet, hogy ES-nél amivel elmorék írják őket ezek a feszek, beállítások vállnak be, de nekem konkrétan 2-300mhz-et rontott a saját magam által állított maximus ix apex tapasztalatok/beállítások alapján...
a szokásos kedvencem a 3DMark01 volt az összehasonlító mérce, smoke féle profillal 6700mhz-en eldobta a nature tesztet míg végül a saját beállításokkal egész könnyedén sikerült egy 6900mhz-es full runt csinálnom 1.90vcore-on (minden teszt 6.9-en futott):

sajnos a korábbi CR-től 300 ponttal elmaradtam, ennek csak szoftveres oka lehet, nem sikerült most olyan jó effet csinálnom mint legutóbb, ráadásul a driveren is ujitottam, legközelebb meglesz az, mivel a cpu-bol sikerült még kihoznom egy 7GHz-es nature run-t is ;] sajnos a legjobban terhelő teszt a car high eldobta, de majd legközelebb probalok még puhítani rajta...
ja igen, paszta is keverék volt, a magon Thermal Grizzly volt, a kupakon Kingpin blue paste... elég jól működtek, nem volt reccs...

hirtelen ennyi, nitro töltés után folytatása következik...

akit érdekel a második fűtőszál konkrét tipusa és kipróbálná innen tudja rendelni: Fűtőfólia 12 V/DC 48 W (H x Sz) 60 mm x 60 mm Tru Components
hwbot-ra szerintem nem rakom fel az írást, nem akarom kingpin bizniszét rontani de mint láthatjátok a funkció ugyanaz a tizedéből.

[ Szerkesztve ]

(#8780) Brekk válasza Achill3uS (#8779) üzenetére

Brekk
(PH! addikt)

Gratu, szupi leírás, és a forrasztás is egész jó, mintha nem is te csináltad volna. :D

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#8781) jones965 válasza Achill3uS (#8779) üzenetére

jones965
(Modder)

Köszi a részletes leírást, az nagyban megkönnyíti hasonló problémák esetén a slotok jegesedés elleni védelmét. Ez vga LN2 esetén is lehet hatásos módszer. :)
Az órajel cpu tekintetében biztató, szívesen látnék más 3D-s teszteket is.
Gratula!

(#8782) kicsipapucs válasza jones965 (#8781) üzenetére

kicsipapucs
(őstag)

03+05 or go home! :D

Achi: na végre van itthon is 7740x eredmény, ezt vártam. Szép az a 6900, meglehet a 7G spi? + multithread mit ér a proci? 6700+ cinebench?

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.