Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz kicsipapucs #8868 üzenetére

    Mert az ember alapvetően mindig fejlődni szeretne és többet elérni mint akár tavaly és főleg többet mint 5-10éve, még akkor is ha egy hobbiról van szó és nem versenyszerűen nyomod.
    2006-7-8-ban amikor gyerekcipőben járt a hwbot baromi büszke voltam egy SPI 1M eredményre amivel global top20ba belefértem mert rogyásig voltak a subzero eredmények már top100ban is. Hozzáteszem az ipari méretű binnelések nem is voltak divatban akkoriban mivel nem volt senkinek sem anyagi előnye belőle. Ezt az egészet a gyártói versenyek indították el és a kiemelt teljesítményű emberek felemelése gyártói szintre, amit AndreYang emelt a következő szintre, ő volt az első aki nyilvánosan bevállalta fórumon, hogy megvett 100db E8600 procit binnelésre WR céllal. Itt kezdődött el az oc "korcsosulása" ami a Titan kártyák megjelenésével folytatódott és a jelen leszűkült desktop piacon csúcsosodik a 3000 usd-s cpu és 5000 usd-s vga árakkal.
    Véleményem szerint, ahogy anno is elmondta jugeen az Asus-os interjúnkban 10 évvel ezelőtt - megpróbálok kb pontosan idézni - "Fontos megjegyezni, hogy ez elsősorban nem másnak a szórakozása, mi vagyunk kiváncsiak, hogy a jelen technológia mire képes, és mit lehet kihozni a hardware-ekből."
    Az OC lényege számomra mindig is a releváns, iránymutató cuccokról szólt, az adott technikából többet kihozni, én ezért nem retróztam igazán soha, mert nem az érdekelt ami már elmúlt. Ezt jelen piacon nem igazán tudod megtenni olyan anyagi forrásokból mint anno, főleg ha mai bencsmarkokat is szeretnél futtatni nem csak a legacy-t. Ez a fő probléma amit az egyre szűkülő szcéna nehezen tud megemészteni. Plusz mivel az egész piac szűkül nem csak a gyártó de teis nehezebben tudsz eladni bármit amit megint csak a saját zsebeden érzel. Kis pénz kis foci, örök igazság Öcsi bácsi.

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák