- Multifunkciós adattároló érkezett a Patriot színeiben
- Egyedi megjelenésű Radeon VGA a Yeston és a GravaStar keze nyomán
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- Úgy tér vissza a Commodore 64, ahogy titkon mindenki várja
- A hírek szerint a jövő év végére érkezhet a sokat pletykált NVIDIA N1X SoC
- nVidia GeForce GTX 1070 / 1070 Ti / 1080 (GP104)
- Elképesztően drága az új Ryzen Threadripper PRO generáció
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- 3D nyomtatás
- Vezetékes FEJhallgatók
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Fujifilm X
- Milyen videókártyát?
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Alpi.
addikt
Pont ezt akartam kérdezni (de aztán elfelejtettem
) még az előző Fsr-es cikknél. Olvasva a leírásodat a Dlss fejlődéséről pont az jött le, hogy semmi szükség a tensor magokra igazán. Olyan változtatásokat csináltak, ami gyakorlatilag egyre kevésbé tette hardver-függővé.
Ezek szerint akkor valóban erre mozgott a story. Ergo simán "megnyithatnák" a régebbi gen.-ek fele is. Ami jelen vga helyzetben sok usernek okozna kis örömöt. Asszem'
B. : jogos !2000-es Nv is játszik ! Sry.
-
Alpi.
addikt
Az FSR vs Dlss 2.X kérdés csak azokban az esetekben mérvadó igazán, ha (A) a gépünkben 3000-es Nv ketyeg és (B) az adott játék mindkét megoldást támogatja. Hacsak az egyik kritérium is hiányzik, nem nagyon van alapja az összehasonlításnak. Gyakorlati szinten legalábbis. Ettől függetlenül az eljárások egyedi megoldásai, a szakmai háttér érdekes ! Ezt nem vitatom !
-
szerintem el fogják ezt hagyni a következő verzióval, amit a Switchre pletykálnak. Valószínűleg amúgy az AI tréning amit használnak tensor alapú azért optimálisabb a futtatása. nem feltétlenül gyorsabb de kíméli az általános számítási kapacítást, cserébe korlátozottabb. lásd RT voice ,ami tensor magokon - 10-20 % teljesítmény mint anélkül.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha tudod, hogy mit keress, akkor feltűnő lehet. Ez az átka a szakmának, tudni fogod, hogy az egyes eljárások hol hibázhatnak, míg mások nem, és esetleg elnézik a hibát.
Mindkettő célja ugyanaz, csak másképp jutnak el az eredményhez.
Egyébként a DLSS nem igazán hardverfüggő. Az NV erőlteti rá a tensor magokra, de lényegesen jobban járnának, ha nem tennék, mert igazából a tensor magok nem igazán a DLSS-hez lettek kitalálva, így a hatékonyságuk elég sokat esik alatta. Jó példa volt erre a DLSS 1.9, ami nem a tensor magokon futott, és micsoda minőségi ugrás volt a korábbi DLSS verziókhoz viszonyítva. Azt nehéz megérteni, hogy az NV miért szopatja magát a tensor magokkal, nélkülük jobb minőséget lehetne előállítani, ráadásul gyorsabban. Elképzelhető, hogy ebbe beleszól a marketing, amely nagyon erőlteti, hogy használják a DLSS-hez a tensort, még ha nem is erre tervezték a hardvert.
-
aha értem ezek számomra nem tűntek fel eddig, most is 2x megnéztem a videót, hogy miről van szó
jobban zavarna az elmosódottság , számomra az FSR csak ultra quality módban lesz elfogadható,alatta már kijön aszármazási mivolta, ahogy DLSS nél is csak egy lépcsőt engedtem meg CP2077 alatt, .
Számomra látszik hogy az egyik egy upscaler élesítő eljárással,nem ismeretlen fogalmom a képszerkesztőkkel dolgozóknak, a másik meg egy AI tréning bonyolult és hardverfüggő beültetéssel. Más a két dolog . -
Abu85
HÁZIGAZDA
Több dolog okozhat hibát a felskálázási eljárás során.
A shimmering általános jelenség, az FSR-t és a DLSS-t is érinti, mert a működésből keletkezik a probléma, de valamennyire kezelhető, viszont nem szüntethető meg.A szellemképes hatás a mozgásvektor-alapú algoritmusok sajátja, egyszerűen a temporális adat miatt nem szűrhető ki teljesen, de lehet segíteni rajta, hogy ne legyen annyira zavaró, viszont nem szüntethető meg. [link]
Az egyéb grafikai hibákba sorolandó az, ha egy effekt nem működik jól temporális rekonstrukcióval. Ez abból ered, hogy a szükséges adatok temporális rekonstrukcióval hiányozhatnak Az ide kategorizálható grafikai bugok sem szüntethetők meg, de talán minimalizálhatók. [link]
Amiért az AMD az FSR-rel kerüli a temporális megoldást az pont az, hogy a szellemképes hatással és az egyéb grafikai hibákkal nem tudnak mit kezdeni, ezeket maga a mozgásvektor generálja. És mivel jelenleg láthatóan leszarják a fejlesztők az efféle bugok javítását a DLSS 2-nél (mert ezzel egyébként per program alapon kellene valamit kezdeni), jobbnak látták, ha olyan felskálázási eljárást választanak, amely eleve nem generál ilyen hibákat.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem szükséges a temporális megoldás. Pont ma bizonyította be az AMD. Az az NVIDIA döntése, hogy ők így csinálják, de egyértelműen látszik, hogy nem ez az egyetlen megoldás.
Az AMD egyelőre eléggé távol van a mozgásvektor-alapú algoritmustól. Ezt azzal indokolták, hogy egy rakás olyan problémát hoz be egy ilyen rendszer a képletbe, amelyet a fejlesztőknek direkten kellene kezelni, de láthatóan nem teszik. Amíg nem látják a fejlesztői akaratot a DLSS 2-nél, hogy a mozgásvektor által generált hibákat direkten kezeljék, addig jobbnak látják, ha ezeket a hibákat a felskálázó eljárás elő sem hozza. Ezért nem dolgozik temporális adatokkal az FSR, a fejlesztők egyszerűen tesznek arra, hogy a temporális adatok által behozott problémákat kezeljék.
Sok dolgot lehet fejleszteni a felskálázó megoldásokon, de nem az a kérdés, hogy elméletben mit lehetne megtenni, hanem az, hogy a fejlesztők számára mi lenne az optimális. És itt ezen azt kell érteni, hogy a megoldás rendelkezzen olyan nagy kompatibilitással, hogy a fejlesztőknek ne kelljen a felskálázás beépítése miatt semmit sem átírniuk.
-
Arra a problémára a megoldás másikat generál helyette. Gyors mozgásra mozgásvektor alapú megoldás szükséges.
Az utóbbival talán egyetértek csak ezt jó lenne ha így kezelnéd mindkét cégre.
Én azt gondolom Amd erre,a mozgásvektor kezelésre lép tovább a következő lépcsőben Nvidia pedig erre nyit, hoz egy általános , tensor nélküli megoldást ami az új Switchben fog debütálni szerintem. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Attól, hogy az NV áttért mozgásvektorra még nem kell követnie őket az AMD-nek. Miért is lenne jó a piacnak ugyanarra a problémára ugyanaz megoldás? Gondolj arra, hogy ha például egy adott effekttel nem kompatibilis a DLSS 2, akkor nem kell az effektet áttervezni, hanem könnyebb beépíteni az FSR-t. Ez volt a koncepció az AMD döntése mögött.
Mindkét cég járja a saját útját, és ha ez az út eltérő, akkor az hasznos, mert mások az előnyök és a hátrányok.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Szándékosan ilyen. A temporális adatok korlátozzák a kompatibilitást és kisebb-nagyobb grafikai hibákat generálhatnak. Ezt a tényezőt az FSR-ből direkt vették ki, hogy minden effekttel kompatibilis legyen, és ne kelljen grafikai hibákkal számolnia a fejlesztőknek, mert az eddigi tapasztalatok alapján sajnos nem írnak csak a felskáláz miatt temporális eljárásokkal kompatibilis effekteket.
-
PuMbA
titán
"A FSR nagy problémája hogy nem tartalmaz mozgásvektor alapú algoritmust"
És ez egyben a DLSS problémája is
Hardware Unboxed videóban szépen látszik, hogy gyors mozgások esetén artifaktol a DLSS 2.0 Cyberpunk 2077 esetén. Ezt a DLSS 2.2 csökkenti, de még mindig ott van. Ilyen artifaktolás FSR-rel nincs, hiszen csak 1 képkocka alapján számol, így nem keveredhetnek bele előző képkockás képhibák.
-
Devid_81
félisten
AMD FSR FidelityFX Super Resolution Quality & Performance Review
And now, the big question—does it work? From a performance standpoint, it most certainly does! Even the "Ultra Quality" preset, which offers the highest image quality, gives you a neat 25-40% increase in frame-rates, which will come very handy when playing on a 4K display with 1440p-capable hardware. While the games we tested today aren't the most demanding, the numbers speak for themselves. A Radeon RX Vega 64 that was a stuttery mess at 4K, is now quite playable, especially if you're willing to sacrifice some quality. This also breathes new life into cards like the Radeon RX 580, that can now achieve good framerates at 1440p. This is a big deal for someone still on such older generation hardware, who probably wanted to upgrade in 2020-21, but was put off by high GPU prices. As you switch between the Balanced, Performance, and Quality modes, you more than double your frame-rates, which only adds to your freedom.
From a quality standpoint, I have to say I'm very positively surprised by the FSR "Ultra Quality" results. The graphics look almost as good as native, in some cases they even look better than native rendering
Eleg sokat kellett varni, de ugy latszik megerte, foleg igy, hogy a VGA "nem szamit" hogy nVidia vagy AMD.
Ezert jar a koszonet az AMD-nek! -
Volt még némi változás, bár nem sokat értek belőle, meg hogy ezek mennyit számítanak.
Renoir bemutatkozásakor így fogalmazott a ph cikk:"Az integrált grafikus vezérlő tekintetében marad a Vega architektúra, de nem az a verzió, amely eredetileg készült, hanem a Vega 20 GPU-ban található rendszer továbbfejlesztése. Ezzel lényegében jobb lett az órajel szabályozása, valamint megoldott a 4 és 8 bites integer operációk teljes sebesség melletti kezelése, ami főleg a Microsoft DirectML felületénél jelent előnyt. Mindezek mellett a rendszer megkapta a Navi sorozatú GPU-k parancsprocesszorait, de az úgynevezett priority tunneling funkció nem lett beépítve, ami ennyire kevés multiprocesszor mellett nem feltétlenül jelent problémát. Jó hír viszont a multimédiás blokk megújulása, amit a Renoir SoC APU IGP-je szintén a Navi GPU-któl örökölt meg."
-
Alpi.
addikt
Remélem, véget ér ez az egész.....
Az elmúlt pár év egyébként sem kedvezett (legtöbbször) a pc-s világnak, ez meg aztán a pont az "i"-re. Mondjuk a 191%-ra eséssel (lol... ) még messze nincs rendben, de tendencia tetszik !Yutani : Bizony ! És a 3400G Vega 11-e még jobb valszeg' !
-
-
-
Ja most esik le, hogy félreértettelek az előbb, én dekódolásról beszélek, te meg kódolásról.
Tárgytalan is a fenti hsz-em.Kíváncsi lennék amúgy, hogy ilyesmikre miért tesz magasról az AMD. VP9 és AV1 decode kapcsán is előbb volt támogatás Nvidiánál, Intelnél. VP9 encode meg ahogy nézem, RX 6000 szériában sincs még (vagy legalább is itt nem láttam).
-
zsid
senior tag
válasz
solfilo #43167 üzenetére
Az APUk támogatják, azzal nincs gond, én a videókártyákra gondoltam. Asszem RX6000-ig nincs VP9 hardveres encode - vagy veszen nonF intelt. Ha most nekem kellene a hardveres VP9 vagy AV1 akkor igencsak zsebbe kellene nyúlnom - vagy nyomatni az exportálást processzorral...
-
"( mivel ezt az AMD oldalon kb semmi nem támogatja hardveresen )."
A hardveres támogatás valóban később érkezett, mint a többieknél, de pl a gépemben lévő 2400G is röhögve gyorsítja a VP9-et. De persze az AV1-ben már megint le van maradva az AMD. Rocket Lake tudja, Cezanne meg nem tudja
-
Alpi.
addikt
válasz
Petykemano #43165 üzenetére
Troll on
Te átvennél bárkit ?
Troll off. -
zsid
senior tag
válasz
GeryFlash #43160 üzenetére
& koko52:
Játékok és 3D szempontjából valóban egy sapka sz@r, ez nem vitás. Ez a 80EU-s "megfaragott IGP" kevés, viszont ebben is van már normális hardveres video encoder ami már alapjában véve nem rossz. Hardveres H264,264,VP9 ( az AV1-ről nem találtam semmit ) lehet egy előnyös pont, ha olcsó a kártya. Lehet ez teljesítményben hulladék az én amúgy sem combos RX480-amhoz képest, aztán lehet VP9 kódolásban pl jobb ( mivel ezt az AMD oldalon kb semmi nem támogatja hardveresen ).A legendák szerint jön majd egy 512EU-s GPU is 16GB RAMmal, ami ebből kiindulva szintén gyenge lesz az elmúlt két generáció "gémer" kártyáihoz képest, de lehet azokkal az intel be tud lépni a munkaállomások piacára, mondjuk az olcsóbb Quadrok rovására.
Ha esetleg kidobnak valami köztest modellt is, jó körítéssel az akár még jó is lehet munkára. Említették a videóban, hogy tesztelik ezeket is majd valamikor, ott kiderül hogy jó e egyáltalán valamire a kártya vagy teljesen hulladék ( játékra nem jó, azt már tudjuk
).
-
GeryFlash
veterán
Ezekutan kulonosen szanalmas hogy az Intel Krzanich 3 evvel kroabbi kirugasa utan se tudta felvenni a versenyt a Samsunggal es a TSMC-vel, mivel szakember kinalatbol lathatoan nincs hiany (persze lehet ezek nagyresze kevesbe tapasztalt vagy palyakezdo, de azert a 13 ezerbol csak lehetett volna 3 ev alatt egy epkezlab mernok csapatot verbuvalni).
-
Alpi.
addikt
Amikor a GT 1030 uralja a mezőnyt....
Hihetetlen, mennyire aktuális még mindig ez a szám ! -
zsid
senior tag
Ez is több,mint a semmi:
[link] -
HSM
félisten
Ezt az ígéretet nem lesz nehéz betartani, hogy "lesz kompatibilis szoftver".... Lásd pl. Edge csak a kis magokon. Rá lehet mutatni, hogy van, de én pl. biztosan nem azért vennék csúcs 16 magos processzort, hogy a lassú clusteren kelljen netezzek, kész röhej.
Nem mintha azt használnám netezni, de ez most mindegy.
A valódi kérdés inkább az, lesz-e számottevő mennyiségű szoftver, amit a felhasználók használnak is, és ami értelmesen fogja ezt használni? Ahol a fejlesztő rászánja az időt, hogy értelmesebb dolgok helyett egy újabb módon összetákolt/elbonyolított processzorcsaládra optimalizáljon. Lesz-e érdemi előnye ennek, vagy csak a kompatibilitási bugok? Én biztos nem erre költeném a fejlesztési büdzét, persze, még bohóckodjak +1 profilozóval, meg igazítsam hozzá.
Majd hozzáigazítják ők a CPU-t, hogy gazdaságos legyen fejleszteni rá.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
gainwardgs #43150 üzenetére
Én se nagyon, de az Intel nagyon ígérgeti a partnereknek, hogy lesznek kompatibilis szoftverek az Alder Lake startjára. Már amúgy van olyan profilozójuk, amivel az alkalmazás működése hozzáigazítható az eltérő magokhoz, tehát ez jó jel. Innen már csak a fejlesztőkön múlik, hogy megcsinálják-e, vagy inkább kijelölik az egyik magcsoportot oszt jóvan.
-
HSM
félisten
válasz
hokuszpk #43154 üzenetére
A szoftveresek csak az egyik fele... A másik, hogy a menedzsment nézi a költségeket, és egy szoftvert finomhangolni, főleg jó szoftverfejlesztőkkel nem kis idő és pénz. Így sokszor megáll a dolog ott, hogy elég, ha az elvárható minimumon működik a dolog.
Gondold végig, azért pl. a saját frissítésük whitelistelése a saját antimalware szoftverben nem lett volna szabad pl. túl nagy falat legyen egy amatőr fejlesztőnek sem...Persze, lesznek szoftverek, ahol nem lesz gond az egzotikus felépítés, pl. Cinebench, de biztosan lesznek olyanok is, ahol kész rémálom lesz/lenne a különböző magszámú kombinációkra optimalizálni.
Nem véletlenül olvastam több helyen ARM-on is, hogy sok szoftvernél annyi az optimalizálás, hogy fusson csak az erős magokon, ez a legjobb ár/érték arányú optimalizálás fejlesztői szempontból...
-
hokuszpk
nagyúr
-
HSM
félisten
válasz
Petykemano #43075 üzenetére
"amelyik desktop számítógépek tízezreit üzemelteti, már nagyonis érdekli, hogy meg lehet-e valahogy spórolni 5-10W-ot."
Ezzel kapcsolatban van egy friss tapasztalatom. A melegre való tekintettel úgy döntöttem, a hűvösebb nappaliból távoli asztalról fogom használni a napi használatú erősebb gépem a 15W-os ultrahordozható vékony laptopomról.
Normál esetben ez azt jelenti, hogy egy jéghideg, szinte terhelés nélküli gép van nálam, a terhelés meg a kellően messze lévő másik gépet éri.
Ezzel szemben mérgesen tapasztaltam, hogy kb. süti a lábam a gép és folyamatosan süvít a hűtés, megnéztem hát, mi történik. Win10 funkciófrissítés, ami a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy a gép a maximális turbóján süvít, kimaxolva a CPU 15W-os fogyasztási keretét, egy mag csontra terhelve, és még egy másik mag is szépen kapta az ívet a beépített antimalware folyamattól.
Tehát mit is akarok ebből kihozni? Azt, hogy amíg egy ilyen rendszeres (!), minden egyes win10-es gépet érintő (!!), akár órákig tartó háttérfolyamatot (!!!) nem sikerül még csak annyira sem optimalizálni egy már 2015 vége óta piacon lévő notebook processzorra (!!!! [link] ), hogy ne a maximális turbó órajelen (köztudottan a lehető legkevésbé hatékony működési módja a CPU-nak!) hajtsa közben az amúgy terheletlen CPU-t, miközben ráadásul a saját beépített antimalware szoftver is egészen pontosan 15 percnyi (!!!!!) processzoridőt égetett el az elvileg (???) megbízható frissítés ellenőrzése közben (?!), addig szerintem ez az egész kis magos energiatakarékosság alapú érvelés csak porhintés, mert a probléma gyökere éppen az, hogy vélhetőleg nincs elég idő/pénz optimalizálni, így a jelenlegi egyébként elég komoly energiatakarékossági rendszereket sem használják ki a szoftverek (pl. az említett CPU esetén [link] ), és egy olyan rendszer, ami még ezen felül is plusz optimalizálást igényel az szvsz nem javítani fog tudni ezen, hanem csak rátenni egy lapáttal a bajokra. -
Devid_81
félisten
Samsung SoC with integrated AMD RDNA2 graphics to be unveiled in July
Vagy mobil meg nem fer el itt?
-
HSM
félisten
"...hogy ott mindegyik mag ugyanolyan késleltetéssel éri el a gyorsítótárait."
A sajátjait igen, de pl. a 3950X-en a nem szomszédos 12 magét viszont relatív igencsak lassan.
Illetve a BOOST is eltérő mértékben pörgeti meg a magokat, Linuxon az is okozott fejfájást [link] ."A hibrid dizájnoknál az kavar be, hogy a két magcsoporton belül is eltérők a magok."
Ezt nem teljesen értem, hogy érted, hogy a magcsoporton belül is eltérőek? Én nem láttam még arról pontos leírást, hogyan tervezik a gyorsítótár hierarchiát/felépítést. -
Abu85
HÁZIGAZDA
A CCX-es megoldás abból a szempontból nem nagy gond, hogy ott mindegyik mag ugyanolyan késleltetéssel éri el a gyorsítótárait. A hibrid dizájnoknál az kavar be, hogy a két magcsoporton belül is eltérők a magok. Ezeket alkalmazás szintjén tudni kell kezelni, vagy meg kell mondani az OS-nek, hogy erre az applikáció nincs felkészítve, így ne is ossza a másik magcsoportra a programszálakat.
Igen. A BIOS-ban ki lehet kapcsolni a kisebb teljesítményű magcsoportot.
-
HSM
félisten
"Default beállításon az Edge böngésző például eleve az Atom magokon fut"
A heterogén dizájnok szépségei kezdődnek...
Ez a megoldás pl. ideális a Lakefield 1 nagy/4 kicsi leosztására, mert ott a nagy mag mire megmozdul a négy kicsi már végzett a feladattal és a TDP is szűkös. De ugyanez a felosztás egy 8+8 magos asztali Alder Lake-en olyan lehet, mintha egy Atomos notebookon neteznél, amikor pedig ott lenne benne a kor színvonalának megfelelőbb CPU-rész is...."hanem az alkalmazások helyzete, hogy lekezeljék az eltérő magok jelentősen eltérő késleltetését a gyorsítótárakra nézve"
Optimalizálási rémálom, lásd [link] . Nekem már a 3900x/3950x féle sok-CCX-es feldaraboltság sem tetszett hasonló okokból, de míg az AMD nagyjából megoldotta a dolgot az 5000-es szérián, addig itt tovább nő az ütemezési feladat komplexitása."Azt még nem tudni, hogy ebbe a user belenyúlhat-e, vagy el kell fogadni az alkalmazás/OS döntését"
Gondolom a user ha nem tetszik majd (szerencsés esetben) besétálhat a BIOS-ba, és kikapcsolhatja a neki kevésbé szimpatikus magcsoportot, és akkor vett egy 8 magos processzort egy 16 magos árán. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
gainwardgs #43143 üzenetére
A Windows ennek csak az egyik eleme. Az új OS-t a Microsoft felkészítette arra, hogy jobban tudjon dönteni a hibrid dizájnokban. De ez az ütemező jórészt a Qualcomm kódjára épül. A problémás terület nem ez, hanem az alkalmazások helyzete, hogy lekezeljék az eltérő magok jelentősen eltérő késleltetését a gyorsítótárakra nézve. Ebben valamennyire segít az, hogy az új ütemező felé egy alkalmazás jelezheti, hogy hibrid dizájn esetén tudja-e kezelni a magok különbségeit, vagy nem, és ha nem, akkor melyik magcsoporton akar futni, és melyiket hagyja munka nélkül. Default beállításon az Edge böngésző például eleve az Atom magokon fut, és a nagy mag(ok)hoz hozzá sem nyúl. Azt még nem tudni, hogy ebbe a user belenyúlhat-e, vagy el kell fogadni az alkalmazás/OS döntését. Androidon ugye úgy van, hogy nem lehet megszabni felhasználói szinten, hogy egy alkalmazás melyik magcsoporton fusson, ha a leglassabb magokon akar futni, akkor lófaszt se tehet a user.
-
Úgy látszik a Windows 11 ütemezője felkészült a hibrid CPU-k fogadására.
[Leaked Windows 11 build boost Intel hybrid “Lakefield” CPU performance] -
MiklosSaS
nagyúr
Na , de hogy kicsit ON is legyek es ne OFF-oljam szét az egyébb hardverek egyik topicjat. Régóta foglalkoztat a minosegbeli különbség az :
AMD 63
Es az AMD 65 között :
Melyik volt a gyorsabb, megbízhatóbb, pontosabb. Mennyire volt pontosabb egy AK-47-el szemben. Annak idején elég sokat lottem az AK-val, ritka volt az amelyik rendben is volt es automatan célba is talált korrektül.
Szerintetek ?!
-
Habugi
addikt
válasz
MiklosSaS #43138 üzenetére
Készülhetsz a közös cellaéletünkre..
..milyen jó szag volt az istállóban..
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
FollowTheORI #43136 üzenetére
Ne irass suliba, ne fogd a kezem. Csak nyugodtan toljad a személyeskedést mert tükrözi a szintedet.
Egyébként nem trollkodás, a PH! szabályait betartva : egyéb hardver -> AMD -> AMD 63/65 fegyverek. Ez igy teljesen szabályos.
-
Habugi
addikt
A teljes képzavaruk abban teljesedett ki, hogy az egész topicot átrakták az "Egyéb hardverek" köze.
Aki CPU vagy VGA témában szeretne véleményt ütköztetni, az ezután az Amazon Alexa, Riasztó, Szerviz és Milyen széket vegyek topicok ölelésében keresheti ezt.
Job well done, időszerű is volt, most h az Intelnek is hamarosan lesz dVGA-ja, nem is lett volna szerencsés ha a Videókártyák groupban hagyják..
Milyen trollkodás, én a linkelt képen egyéb hardvert látok.., a szék mellé elfér.
-
válasz
MiklosSaS #43133 üzenetére
Meg trollkodásért mehet a ban...
Nem tudom mit értetlenkedtek... szerintem ezen magas eszmei vitákra amit itt szoktatok művelni bőven elég egy topic is, főleg hogy mindhárom gyártónak van CPU és GPU megoldása is.
Vagy esetleg az a baj, hogy nem tudsz követni egy egy párbeszédet ha nincs számodra elkülönítve és kiemelve a fonal? Fogjam a kezed? Írassalak suliba?
-
válasz
wwenigma #43129 üzenetére
Az egész onnan indult, hogy itt a kollégák CPU-s témákat feszegettek, amire megjegyeztem, hogy van arra más topik. Erre az volt a válasz, hogy elfér itt is, hiszen benne van a topik nevében az AMD és az Intel is. Aztán valamelyik Béla ezt előterjesztette a modiknak, azok meg kaptak az alkalmon és ide terelték a CPU vs-t, azt meg bezárták.
Innentől jöhet bármi, amiben benne van a három gyártó: memória, SSD, adatközpont, bicikli, gépjármű elektronika.
-
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
PROHARDVER! #43111 üzenetére
Ez most miért kellett, bezárni egy értelmes követhető topikot?!
Komolyan dolgoztok azon hogy teljesen el legyen qrva a pH ,omlesszunk egybe mindent mert az jo...gondoljátok kereshetünk még vagy 10 témát amit be lehetne cseszni ide. Ha VGA-rol akarok olvasni akkor idejovok és nem oda bakker. Sporoltatok egy bejegyzést az adatbázisban?
-
válasz
PROHARDVER! #43111 üzenetére
Ennyire lustak a modik, most tenyleg?
Durvabban nyomjatok a cost cut-ot mit kinai "multik"...
-
válasz
tisztelturam #43126 üzenetére
Szerintem igen, lehetséges megoldás lesz. Jót fog tenni a piacnak a belépésük.
-
tisztelturam
aktív tag
-
Habugi
addikt
válasz
PROHARDVER! #43111 üzenetére
????????
-
válasz
paprobert #43122 üzenetére
Szerintem nincs lemaradásban. ha igaz amit írnak akkor a 6800 3070 Ti körül teljesít. persze a 6800xt-6900- 3080 -3090 nincs meg de ezt nem nevezném lemaradásnak , max a felső kategóriás GPu hiányának. legtöbb embernek még a 2080 Ti szint nincs meg mert ugye az új generációk az átlag pénztárcájú emberekhez nem értek el még. Szerintem ez év végére 16 GB rammal vonzóbbá teheti, mint az nvidia Ampere szériát , főleg ha alááraznak. Mondjuk $399 egy 3070 teljesítményért.
-
paprobert
őstag
Ha ez igaz, akkor a számok alapján az Intel kb. 2-3 éves, 1.5 termékciklusos lemaradásban van, mert gyakorlatilag a 2080Ti teljesítményét hozza, bő 2 évvel később, az Ampere életciklusának félidejében.
Persze azzal, hogy a 6nm egy jóval fejlettebb node mint a 12nm volt, már nem fest olyan jól műszakilag az összkép..Egy próbát megért.
-
paprobert
őstag
Jelen állás szerint melyik a leginkább fogyasztóbarát cég a 3 közül?
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
PROHARDVER! #43111 üzenetére
Ekkora hülyeséget......
-
palfitom
félisten
válasz
PROHARDVER! #43111 üzenetére
-
válasz
PROHARDVER! #43111 üzenetére
Nagyszerű.
-
-
koko52
nagyúr
Szar a zintel szar a zámd.
-
Alpi.
addikt
Komoly dühöngő lesz ez !
-
PROHARDVER!
Az AMD vs Intel processzorok topicját bezártuk, a jövőben itt folytatódik a CPU, processzor téma is, tehát mostantól a VGA mellett más "vs. témák".is ON topiknak minősülnek.
-
válasz
Petykemano #43109 üzenetére
Bányász szempontból lehet, hogy a felét éri csak az LHR kártya a normálnak, de a kereskedő nem fogja ezért olcsóbban adni. Nagyon kényelmesen azt fogják mondani, hogy oké, kevesebbet termel, de ez kit értekel, játék szempontból egyenértékű a nem LHR kártyákkal, akkor miért adnám olcsóbban? Szemrebbenés nélkül alkalmazzák a kettős mércét, ha az indokolt.
Ez nyilván csak egy gondolat részemről, de amint írtam, a kapzsiság végtelen.
-
Petykemano
veterán
válasz
Yutani #43108 üzenetére
Azt próbáltam érvelni, hogy szerintem azért várható, hogy a LHR kártyák legalább valamivel olcsóbbak lesznek, mert bármilyen ára is van a nem LHR kártyának, annak csak felét éri meg az LHR kártya - amennyiben a limit feleannyi HR-t eredményez.
Az ETH $2500 környékén stabilizálódni látszik egyelőre. [link]
Viszont van még egy érdekesség ami szerintem akár nagyobb hatással is lehet a GPU piac keresletére:
Június elején elkezdett csökkenni és egy $4-os szinten állt meg a tranzakciós jutalék [link]
Ami jelentős csökkenés a megelőző 4-5 hónap $15-20 áraihoz képest. Ugyanez érvényes a bitcoinra is.
Vannak bevételi statisztikák: [link](Gondolom a subsidy az elnyert ETH coin, a transaction fee meg az ami)
Talán ennek a növekedési megtorpanásnak köszönhető, hogy nagyon halványan elkezdtek csökkeni az árak és vannak készletek.
Ha az ETH ára és a tranzakciós díj így marad, esetleg csökken, hovatovább ha folytatódik az ETH2-re való átállás, akkor rendeződhetnek a GPU-k árai is.
De ebben az esetben is szerintem 2-3 negyedévbe telhet. -
válasz
Petykemano #43106 üzenetére
Elsősorban a bányásztól teszed függővé az LHR kártyák árát is, csak közvetlenebb megközelítésben, mint én.
Mivel az emberi kapzsiságnak nincs határa, ezért bármilyen kártya ára (LHR-é is) csak akkor fog csökkenni, ha a bányászok általi felvásárlás megszűnik. Most elvileg már van egy kis csökkenés az árakban, a készletek is nagyobbnak tűnnek, de ezzel együtt is még horror árak vannak. A bányászok teljes eltűnése a demand oldalról fog majd nagy korrekciót hozni az árakban, de ezzel a kijelentéssel már Captain Obvioust játszok.
-
Petykemano
veterán
válasz
Yutani #43095 üzenetére
Szerintem ez az összefüggés csak akkor igaz, ha önmagában a gamerek irányából is olyan túlkereslet van, hogy még azonos áron is elkapkodják.
Eddig azt fektételeztük, hogy a "bármi áron" hozzáálláy azért inkább a bányászra jellemző, aki racionálisan kiszámolja, hogy neki milyen áron éri meg.
Az LHR verzióért viszont a bányász - elvileg - nem áll sorba. (Ez így nem pontos) tehát ha a többletkeresletet eddig a bányászok támasztották, akkor azonos áron annak kellene történnie, hogy benn áll a raktárban és a kereskedő kénytelen árat csökkenteni, hogy elvigyék."Nem pontos" : már elhangzott a topikban, hogy az árak nem a.gamerekre jellemző fps preferenciát tükrözik, hanem a MH/s/W/$ alapján alakulnak. Amit az előbb mondtam: a bányász kiszámolja, neki meddig éri meg a kártya. Ennek megfelelően én arra számítok, hogy az LHR kártyák ára valamivel alacsonyabb lesz, de nem feltétlenül esnek vissza msrp-re, különösen ha eddig a piaci ár az msrp több mint kétszerese volt. Ehhez is ki fogják kalkulálni a bányászok, hogy milyen áron éri meg bányászatra használni és az árminimum az lesz.
-
-
Televan74
nagyúr
-
Sonja
nagyúr
Nézzétek a képet. Ennyiért volt hírdetve 1db 3080 Ti!
Igen, csak volt, mert ha megnézitek most a linket, akkor bizony már nincs.
Ez borzasztó.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Reklámblokkolók topikja
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- nVidia GeForce GTX 1070 / 1070 Ti / 1080 (GP104)
- Elképesztően drága az új Ryzen Threadripper PRO generáció
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Háztartási gépek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- További aktív témák...
- Eladó használt Gigabyte AMD Radeon HD 6750 videókártya
- ASUS GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB ELADÓ
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ 4060Ti 5060Ti 16GB 4070 Super 5070 videokártya 3 év garancia 27% áfa akár részletre
- ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 AMP Extreme AIRO videókártya, garanciával eladó
- GIGABYTE GTX 1060 Mini ITX OC 3GB videókártya
- Bomba ár! HP ProBook 440 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gar
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000 (nagyon erős GPU-val)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 docking station
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest