Hirdetés
- Apple asztali gépek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
- OLED monitor topic
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Pánikban a világ a Radeon RX 5000 és 6000 sorozat támogatása miatt
Új hozzászólás Aktív témák
- 
			
			  emiki6 veterán Ha kijön a 9xxx, akkor esni fog a 7xxx ára vagy ez nem ilyen egyszerű?  Dev_0: Látom mindenhol akrívan ott vagy. Hidd el el fog múlni.    
- 
			
			  DEV_NULL őstag válasz  scampolo84
							
							
								#32996
							
							üzenetére scampolo84
							
							
								#32996
							
							üzenetéreha tahiti akkor látom értelmét a váltásnak, ha pitcairn akkor felejtős 
- 
			
			  scampolo84 aktív tag http://ipon.hu/webshop/product/xfx_fx_787a_cdfc_hd7870_2gb_gddr5_pcie/427232 Erről van valakinek infója? Egy 1GB-os Sapphire HD7850-et váltana. Pontosabban egyelőre csak szemezek vele. Árban jónak tűnik, utána olvastam nem is szidták és a hűtése sem rossz. Valaki okosabb írhatna valamit. Előre is köszi.  
- 
			
			
- 
			
			  DEV_NULL őstag válasz  ->Raizen<-
							
							
								#32837
							
							üzenetére ->Raizen<-
							
							
								#32837
							
							üzenetérejuj mit találtam. mostantól mindenféle offenzív hszed a semmibe fogom nézni és nem fogok rá reagálni.  
- 
			
			  HSM félisten válasz  DEV_NULL
							
							
								#32991
							
							üzenetére DEV_NULL
							
							
								#32991
							
							üzenetéreMegértem.  De nyugodtan mondhatom, hogy ennél sokkal rondább spórolásokkal/butításokkal is bőven lehet találkozni a 7900-as szériában is. (Van egy sejtésem, hogy az NV is ugyanez minőségre, csak azokat nem ismerem közelről.) Ami nekem van 7970 ezt leszámítva kitűnően összerakott, minőségi darab, meg vagyok vele elégedve. Maradhatna így is, de nyugodtabb a lelkem, ezeknek a sikócsapágyas ventiknek az élettartamát kis zsír a sokszorosára tudja növelni. De nyugodtan mondhatom, hogy ennél sokkal rondább spórolásokkal/butításokkal is bőven lehet találkozni a 7900-as szériában is. (Van egy sejtésem, hogy az NV is ugyanez minőségre, csak azokat nem ismerem közelről.) Ami nekem van 7970 ezt leszámítva kitűnően összerakott, minőségi darab, meg vagyok vele elégedve. Maradhatna így is, de nyugodtabb a lelkem, ezeknek a sikócsapágyas ventiknek az élettartamát kis zsír a sokszorosára tudja növelni. A kosszal nincs gond, porszűrős a házam, full tiszta a kari. A kosszal nincs gond, porszűrős a házam, full tiszta a kari.
- 
			
			  HSM félisten válasz  fsb1000
							
							
								#32987
							
							üzenetére fsb1000
							
							
								#32987
							
							üzenetéreÉn megoldanám, ha ilyen gondom lenne.  3 csavar fogja, felülről hozzáférhető, simán cserélhető. Igen sanszosnak tartom, hogy kevésbé súlyos esetekben egy kis csapágyzsír a csúszócsapágyba már meg is oldaná a problémát, bár ez a gari miatt problémás lehet, legrosszabb esetben tennék rá másik ventit. 3 csavar fogja, felülről hozzáférhető, simán cserélhető. Igen sanszosnak tartom, hogy kevésbé súlyos esetekben egy kis csapágyzsír a csúszócsapágyba már meg is oldaná a problémát, bár ez a gari miatt problémás lehet, legrosszabb esetben tennék rá másik ventit. Biztos lehet vadászni hozzá újat, vagy donort olcsón. Biztos lehet vadászni hozzá újat, vagy donort olcsón.
 De ha jól rémlik, ezek a firstd ventik simán szétpattinthatók a zsírozáshoz, valamelyik topicba mintha valaki csinálta volna, csak nem akadtam még rá.... (A 7970-emen ahogy írtam, minimálisan ráz, gondoltam rá, hogy bezsírozom, nehogy később rosszabbodjon. ) )Jó kártyákat gyárt az Asus, általában bejönnek, de a 7900 DC2 kártyáik pont nem nyerték el a tetszésem, bár papíron azokban egy normálisabb minőségű, elvileg everflow venti van, ahogy a 7800-aikon is. 
- 
			
			  DEV_NULL őstag válasz  fsb1000
							
							
								#32987
							
							üzenetére fsb1000
							
							
								#32987
							
							üzenetéreMSI TF hűtésekkel sincs gond ilyen téren, talán annyi hogy hangosabb valamivel az ASUSnál és ugye volt egy széria amin meghülyült a vezérlés de az inkább vga bios gond. Maga a hűtő f*sza.  Mondom ezt úgy, hogy az én kártyámon kontakthibás volt a ventik csatlakozója és cseréltetnem kellett egyből... 
- 
			
			  fsb1000 nagyúr Nincs vita köztünk! Pont az a kiindulópontja a rezgésnek amit írsz. De.. szerintem nem kell kitalálni a spanyolviaszt. A minőségibb VGA-kat gyártó ASUS ezt meg tudta oldani egy kevés felárért. Szereintem ennyit megér hogy az ember ne bosszankodjon, vagy ne kelljen a szervizbe rohangálnia hetente. 
- 
			
			  HSM félisten válasz  fsb1000
							
							
								#32982
							
							üzenetére fsb1000
							
							
								#32982
							
							üzenetéreÉn más szakra járok egyetemre, nálunk nincs szilárdságtan.  
 De én is mondok neked valamit. Ha nem ráz a venti, nincs ami keltse a rezonanciát, és meg van a dolog oldva.
 Ha viszont gagyi a venti, és elkezd halódni a csapágy, akkor lehet akármilyen kemény a puding, könnyen elkezdhet rezonálni. Az én véleményem szerint, de javíts ki, ha nem így lenne.
 Ilyen szempontból talán valami rugalmas gumi borítás lenne a jó alternatíva (ha már a normális minőségű tartós venti nem opció), az elnyeli a rezgést, nem felerősíti. 
- 
			
			  emiki6 veterán Ha már zörgés. 
 Nekem egy GB hd6850-em zörgött, ha maxra feltekertem a venit...
- 
			
			  fsb1000 nagyúr Az 1 mm csak egy emlékeztető példa példa volt, ha esetleg főiskolán, egyetemen hallgattál szilárdságtant. A lényeg azon van amit a fórumtárs írt.: 
 "Ha jobb minőségű a műanyag, akkor az nem hajlamos a rezonálásra"Nem tudom mit nem lehet ezen érteni, még egy laikus is átlátja, hogy ha a pudingot jobb minőségű anyagból csinálják akkor rezgősebb lesz, a hűtés műanyag burkolatánál ez pont fordítva van. 
- 
			
			  HSM félisten válasz  fsb1000
							
							
								#32979
							
							üzenetére fsb1000
							
							
								#32979
							
							üzenetéreMegkérdezhetem egyébként, hogy volt-e már neked az említett kártyából, vagy csak a szokásos észosztást folytatod?  A Sapphire 7970-emen lévő műanyagtető abszolút nromális minőségű műanyagból van, a 7870XT is az volt. Nem 1mm meg hasonlók, nem azért rezonál, akinek csinálja, hanem a csapágyas venti miatt, ami elég durva rázást tud produkálni. 
 Lesd meg magad: [link] Eléggé látszik, hogy nem 1mm-es gagyi fröccsöntött vacak anyag. Azért azt ne felejtsük el, hogy funkciójában ez egy légterelő műanyag, illetve ventillátorvédő. Nem kell edzett acélból lennie, hogy megfelelően elláthassa a feladatát.  
- 
			
			  fsb1000 nagyúr válasz  lowzor
							
							
								#32971
							
							üzenetére lowzor
							
							
								#32971
							
							üzenetéreSzerintem igazad van. Nem mindegy milyen minőségű műanyagból készül a hűtés burkolat. Egyes gyártókra nagyon is jellemző, hogy még a 2 filléres műanyag granulátumból is a harmadosztályút vásárolják be. Ha lenne náluk hozzáértő szakember, akkor esetleg elgondolkoznának azon, hogy egy 1 mm-es falvastagságú fröccsöntött műanyag fedél szilárdsága mennyivel is növelhető ha minőség alapanyagot használnának. 
- 
			
			  DEV_NULL őstag Milyen érdekes, hogy mindenkinek az a hipiszupi kártya, ami a birtokában van... ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)   
- 
			
			  proci985 MODERÁTOR válasz  lowzor
							
							
								#32971
							
							üzenetére lowzor
							
							
								#32971
							
							üzenetéreez még mindig nem a műanyag vázon múlik. ott a HIS 6950 ICEQ a műanyag borításával és a csodálatos Adda ventijével. órákig lehetett nyúzni 99%on anélkül, hogy erősen hangosodott volna és 85 fok alatt maradt a 200Wos fogyasztása ellenére. felfogatás meg itt látszik a bordához volt 7850 ICEQ detto. viszont bármennyire is hasonló a két borda (a két 6milis oldalsó csövön kívül), az nem látszik, hogy a 6950nek egy Adda csúszócsapágyas (tippre valamelyik jobb sleeve bearinges) ventije van meseszép karakterisztikával, a 7850é pedig egy golyós, morgósabb és olcsóbb modell. másik oldalon ott a powercolor pcs+, borításhoz rögzített ventivel, szintén nem zörög. konklúzió: szinte teljesen mindegy, hogy milyen anyaga van a külső váznak. a felhasznált venti számít, a hőcsövek kialakítása (nikkelezett?), a lamellák kidolgozása (rá vannak forrasztva a bordára? nikkelezés ok? egymáshoz vannak erősítve?), a hűtő felépítése. aztán erre jön még a PCB, felhasznált alkatrészek, fázisok száma, kialakítás. fém borítás egyébként lehet masszívabb, de nehezebb is, ami nem feltétlenül előny hosszabb kártyáknál, még ha nagyon egyben is vannak. ha a külső borítás ilyen érdekes lenne, akkor a Thermalright HR03GT vagy az Alpenföhn Peter katasztrofális hűtők lennének, mivel nincs borításuk. másképp: akinek tényleg a hűtés minősége a legfontosabb, az úgyis addig fogja nézni a teszteket, amíg nem talál egy ventigörbét, egy képet a ventiről és pár jó minőségű képet a hűtésről/pcbről. plusz ugye a szokásos hőfokok/fogyasztás, esetleg zaj adatok. utóbbihoz ugye megfelelő mérési környezet is kell. DEV_NULL: ez a két kártya van a birtokomban, ezekről tudok véleményt mondani. a morgós venti szerinted hipiszupi? 
- 
			
			  lowzor veterán Ha jobb minőségű a műanyag, akkor az nem hajlamos a rezonálásra, még ha rossz minőségű is mondjuk a venti. Az Asus a felárért cserébe azért jobban megépített kártyát ad szerintem, tehát nem csak a márkanévért fizetsz. Az MSI TF is jó, az a fém miatt nem rezonálhat. Én a Sapphire-ok óta megfogadtam, hogy nem leszek zsugori vásárlásnál. Még csak az esélye sem legyen meg, hogy rezonálni/ kerregni/ csattogni fog. Legalábbis legyen nagyon nagyon minimális az az esély. 
- 
			
			  DEV_NULL őstag Algotis-sal mi lehet vajon? Rég nem láttam a topikban... Kinyírta a kártyáját? ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif) 
- 
			
			  katt777 félisten válasz  Hoorus
							
							
								#32958
							
							üzenetére Hoorus
							
							
								#32958
							
							üzenetéreTesztek szerint nem feltétlenül. 
 Kívülre raktad a kártyákat? darky@: Nem a 2GB-os HD Pack-re gondolsz? Az biztos, hogy az Obilivont is meg lehet úgy buherálni, hogy kifektessen egy mai, erős VGA-t is. proci985: A mostani "számológépen" vettem észre, hogy némelyik játék egészen pofás gagyi grafikai beállításokkal is. FC3, Tomb Raider egészen jól néz ki, ráadásul nem is kell mindent teljesen lebutítanom. Azért szívesen visszaszoknék a magas grafikai minőségre, mert nagyon hiányzik az 560 után, az minden szempontból pöpec kari volt, csak hát nV-val cseszhetem a DX11.2-t. HSM: Nálam anno CF-rel sok mindent kellett állítgatni. Könnyen lehet, hogy a driverbe beépített "optimlaizálás" (csalás) okozza a gondot 2 kártyánál. Nálam anno a felülvezérlés pl. gyakran segített, nem csupán a magasabb minőség, így a jobb CPU kihasználtság, magasabb CF hatásfok szempontjából, hanem az itt-ott fellépő laggoláson is segített. Olykor. Olykor meg szart sem ért az egész. 7950 lesz, de sok tesztet láttam +95-100% körüli eredménnyel. Sőtt, még 100 felettit is, de az nyilván valamilyen driver trükk miatt volt. 
- 
			
			  HSM félisten válasz  Hoorus
							
							
								#32951
							
							üzenetére Hoorus
							
							
								#32951
							
							üzenetéreA másik renderelni van GPGPU-ként.  (#32954) Milka 78: De akkor egy karival miért nem laggol be ugyanott?  Annyiból is fura, hogy jól felhúztam a grafikát, 2X-es SSAA-val, és 50-60FPS környéke volt, ahhoz se lenne elég egy 3,6Ghz-es 3570k 1600-as ramokkal? Nem akarom hinni... A GPU-kihasználtság alapján se nagyon volt CPU-limitem. Annyiból is fura, hogy jól felhúztam a grafikát, 2X-es SSAA-val, és 50-60FPS környéke volt, ahhoz se lenne elég egy 3,6Ghz-es 3570k 1600-as ramokkal? Nem akarom hinni... A GPU-kihasználtság alapján se nagyon volt CPU-limitem.
 Egyébként nem akartam sokat szórakozni a tesszttel, így nem fért bele, hogy még 2-3 órát rászánjak procituningnak. Magamnak próbáltam ki, kíváncsiságból, arra pedig jó volt. PL. a Tomb Raiderben tökéletesen elég volt a CPU, végig csutka maxon ment az egyik GPU, és ott se volt túl meggyőző a produkció. Szerk.: Megpróbálom majd visszatölteni azt a pontot, ahol teszteltem, és kipróbálom újra, egy kártyával, SSAA nélkül, lesz-e procilimit és laggolás.  (#32955) Hoorus: Mondom, az FPS nálam is hasonlóan szépen skálázódott. Ilyen dolgokban nem volt gond, ott vallott kudarcot a CF, amikor én próbáltam irányítani.  A Tomb Raider olyan feeling volt, mintha az egérrel nem közvetlenül, hanem egy gumikötélen keresztül rángatnám a karaktert, hülye példa, de olyan érzést keltett. A Tomb Raider olyan feeling volt, mintha az egérrel nem közvetlenül, hanem egy gumikötélen keresztül rángatnám a karaktert, hülye példa, de olyan érzést keltett. Hasonló volt ~35FPS körül egy kártyával, de levéve az élsimítást, 50FPS körül ott szuperjó lett, míg a CF megmardt gumikötelesnek 60-al is. A metro nagyjából jó volt, de ott is volt kis gumikötél feeling, de ott jobban zavartak a mikroakadások, mikor forgolódtam. Hasonló volt ~35FPS körül egy kártyával, de levéve az élsimítást, 50FPS körül ott szuperjó lett, míg a CF megmardt gumikötelesnek 60-al is. A metro nagyjából jó volt, de ott is volt kis gumikötél feeling, de ott jobban zavartak a mikroakadások, mikor forgolódtam. A PS2 nyilván katasztrófális volt, azon nincs mit magyarázni, alig vártam, hogy végre lemenjen az aktuális kör és léphessek már ki. XD A PS2 nyilván katasztrófális volt, azon nincs mit magyarázni, alig vártam, hogy végre lemenjen az aktuális kör és léphessek már ki. XDDe ahogy írtam, nem mindenki érzékeny erre, de én nagyon.... Ahogy már írtam, lehet a Quake3-as múlt a baj nálam, az megedzette a reflexeim erősen. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif) (#32957) katt777: Sehol nem kapsz ma +100% sebességet +100% árért.  Ne álmodozz. Én mondjuk ha nem vagy túl kompromisszumképes, mindenképp egy 7950-et ajánlanék inkább. Ne álmodozz. Én mondjuk ha nem vagy túl kompromisszumképes, mindenképp egy 7950-et ajánlanék inkább.(#32959) asdxv: Engem is rohadtul bosszant, de mit tudsz csinálni, amikor egyik gyártó gagyibb ventikkel szereli a kártyáit, mint a másik?  Ahogy mondanád, ezek a ventik bazári minőségűek sajnos. Ahogy mondanád, ezek a ventik bazári minőségűek sajnos. 
- 
			
			  proci985 MODERÁTOR válasz  Hoorus
							
							
								#32958
							
							üzenetére Hoorus
							
							
								#32958
							
							üzenetérenem feltétlenül, nálam tiszta GPUlimites helyzetben (5760x1080; pl Stalker CoP DX11/Ultra/0AA, Crysis3, FarCry2) jó közelítéssel dupla fps van eddig (még szedem össze az infokat). pedig első generációs i5öm van stock órajelen. asdxv: befőttesgumi elenged, gyorskötöző stabilabb. katt777: ezért mondom, hogy ha nagyon akarod, be lehet térdeltetni a kártyát, de ez szinte mindenre igaz. egyébként crysis2nél sokkal jobban skálázódik a felbontást növelve és nem utolsó sorban már mediumon is eszméletlen jól néz ki. 
- 
			
			
- 
			
			  NoiZz tag 6850-ről fogok 7850-re váltani 
 ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 mennyire ajánlott mostanában? van jobb megoldás nála? fontos lenne hogy minél halkabb legyen
- 
			
			
- 
			
			  Hoorus őstag válasz  katt777
							
							
								#32957
							
							üzenetére katt777
							
							
								#32957
							
							üzenetéreA fenti tesztben gyakorlatilag minden a duplája, itt megvan a +100 %.. Játékok alatt azért elég esélytelen a 100 % gyorsulás, nem? Egyébként mostanában nekem egyfajta dilim lett a gép csinosítása és ezzel a két kártyával elég bitang külseje lett szerintem.. Többek között nekem most ez is számít  
- 
			
			  katt777 félisten válasz  Repsol600
							
							
								#32936
							
							üzenetére Repsol600
							
							
								#32936
							
							üzenetéreAkkor vsz. más VGA-gyilok játékokban is. Mondjuk azon csodálkozom, hogy a 2GB RAM kevés. proci985: C2-ről is ilyen rosszakat olvastam, aztán az 560 simán vitte szinte csak az árnyékokat butítva. gyuszaa: HD79xx topic + itt. Amúgy pont az élsimítás az, amelyet nem kapcsolok le, mert nagyon bántják a szemeimet a recés élek. Oblivion toőicbanban is kapásból kiszúrtam a nem maxra felülvezérelt képeket... HSM: Legendásan rossz a kompromisszumkészségem.  Ezért nem tudok már 1 éve Oblivionozni. Ezért nem tudok már 1 éve Oblivionozni. Az a véleményem, hogy azért veszek egy (akármilyen) drága VGA-t, hogy ki is használjam azt. Az a véleményem, hogy azért veszek egy (akármilyen) drága VGA-t, hogy ki is használjam azt.darky@: Sajnos 4X alá semmilyen élsimítást nem vagyok képes levenni.  Hoorus: 60-70% + teljesítmény nem megfelelő +100% árért. Amúgy 100% telj. + is kihozható CF-ből csodálkozom, hogy nálad nincs meg. Talán nem volt elég magas a grafikai részletesség? 
- 
			
			  Milka 78 nagyúr Mondjuk alapon a 3570k nálam is laggol a Metro alatt,de mindjárt más volt a fekvése 4.5ghz-n.A másik,hogy nem is álltam volna neki tesztelni egy alap órajeles 3570-el komoly CF-tesztnek.Ez pont olyan volt mikor megvolt a 6870CF+955BE@3840mhz és nem értettem miért fáj a szemem és émelygek.A 2500k val 4.5-en mindjárt más volt a helyzet(amíg el nem fogyott az 1gb vram  ). ).
- 
			
			  HSM félisten válasz  Hoorus
							
							
								#32949
							
							üzenetére Hoorus
							
							
								#32949
							
							üzenetéreNálam is gyorsult, csak a baj ott volt, hogy FPS-ben láttam bő +80% sebességet, ezzel szemben érzésre max +30-40% volt a javulás 1GPU-hoz képest, és ez volt az ideális eset. [link] De mondom, örülj, ha az ilyesmik nem zavarnak, mert akkor elégedett leszel.  
 Nekem így a kb. 3 óra tesztelés elég is volt, hogy szépen visszategyem a CF-hidat a dobozába, nekem ez nem való.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif) (Pedig továbbra is itt van a gépben mindkét kari. (Pedig továbbra is itt van a gépben mindkét kari. ) )
- 
			
			  Hoorus őstag Nem bírtam magammal és csak beszereztem még 1 Asus 7870-et.. Itt az eredmény: [link] Sajnos az újabb kártya nem bírja az 1200/1400-at, amit a másik röhögve elvisz, nade sztem így is elég jó lesz ez.. Játékok alatt is szépen skálázódik. Amivel próbáltam (Farcry3, Sniper elite v2, Tombraider) abban rendesen hozza a 60-70 % fps többletet.. Negatívumokkal még nem találkoztam eddig..  
- 
			
			
- 
			
			  HSM félisten 
- 
			
			  polgi803 őstag CoH 2-ben meg lenyomja a nagyokat is...   ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif) 
- 
			
			  katt777 félisten 7870-ek tényleg "elfogynak" Full HD-ben? 
- 
			
			  HSM félisten válasz  lowzor
							
							
								#32933
							
							üzenetére lowzor
							
							
								#32933
							
							üzenetéreMás gyártóknál is előfordul szép számmal, ne aggódj. A Sapphire setében csak annyiból szerencsétlenebb a helyzet, hogy az a műanyag burkolat talán hajlamosabb átvenni és felerősíteni a venti rezgését, mint más gyártók megoldása. De több helyen olvastam pl. Asus 7900-as DC2 hűtésben is hasonló gondot, pedig az fém burkolat. Az a baj, hogy hiába húzkodod a csavarokat, nem ér sokat, max a zörgés frekvenciáját hangolod át vele kicsit, az igazi megoldás a venti rendes megkenése, vagy cseréje. 
- 
			
			  lowzor veterán Ahogy rázkódik a cucc használat közben, azzal együtt rezonál a burkolat. Mikor meghúztam a csavart, akkor nem 40, hanem 50%-on zörgött. Ha kiengedtem, akkor meg 35%-on kezdett el zörögni és így tovább és így tovább...Annyit szívtam vele, hogy elegem lett és utána eladtam. A kaput az tette be, mikor a következő Sapphire kártyám is csinálni kezdte. Jobb anyaghasználatú kártyáknál nekem az életben nem volt ilyen gondom. Az sem véletlen, hogy a zafírnál és a gigánál van a legtöbb ventizörgés. 
- 
			
			  HSM félisten válasz  lowzor
							
							
								#32920
							
							üzenetére lowzor
							
							
								#32920
							
							üzenetéreTeljesen jó az anyaghasználat! Egyedül a venti zörög néhányaknál bizonyos fordulaton, amitől rezonálhat a burkolat, mivel egy olcsó, gagyi csúszócsapágyas csodaventi van rajtuk, de ugyanezt le lehetne írni kb. az összes kapható típusról. Sajnos valamiért újabban nem divat minőségi ventilátorokat használni egyik gyártónál sem.  (#32922) kovsol: "Viszont fém a burkolat! Szóval nagyon minőségi a cucc (legalábbis van aki ebben méri)" 
 Ez nagyon ott volt!   (#32930) asdxv: Azok rezonálnak, amiken döglött a venti csapágyazása. Sajnos igen rövid ezeknek a vackoknak az élettartama. Nem is igazán értem, miért nem valami normális csapágyas típussal szerelik őket. 
 Nálam is kicsit rezonál a Sapphire 7970 burkolata a ventitől bizonyos fordulaton, szerencsére hangot nem produkál, csak kézzel érezni. Lehet, adok majd neki kis csapágyzsírt, vagy motoros láncolajat, az szokott segíteni. Lehet, adok majd neki kis csapágyzsírt, vagy motoros láncolajat, az szokott segíteni. 
- 
			
			  lowzor veterán válasz  PandaMonium
							
							
								#32928
							
							üzenetére PandaMonium
							
							
								#32928
							
							üzenetéreNem csak én. Sokan irogatják is, hogy náluk is rezonált, meg páran eladásnál is kérdezték, hogy ugye a burkolat nem rezonál rajta? Mert ami volt nekik Sapphire kártyájuk, azon rezonált. 
- 
			
			  polgi803 őstag Ha pl. 69-ért meg tudnám szerezni,akkor szerintetek az megéri a + pénzt,vagy hülyeség...egy MSI GTX 760 Gaming Edition-t tudnék annyiért szerezni...bocs, hogy itt kérdezem,de ti is 7870 tulajok vagytok... 
- 
			
			  polgi803 őstag Sziasztok! Van nekem egy Asus 7870 V2-őm. Milyen értékekre kellene felhúzni,hogy egy GTX 760 szintet hozzon? THX előre is!  
- 
			
			  juve600 nagyúr hát én akko is vtx3d-t veszek  
- 
			
			  gyuszaa őstag Nem acélos vtx esetén az a vrm borda.   Sapphire 7870 XT monstrum, dupla ventilátoros megoldással barátibb :   Képen szabadon hagyott memóriák meg gap pad-el adják át a hőt. 
- 
			
			  gyuszaa őstag válasz  Rakeem
							
							
								#32913
							
							üzenetére Rakeem
							
							
								#32913
							
							üzenetéreMegint csak HSM-et idézve : "Butított Tahiti GPU van rajta pitcairn helyett. 1280 shader helyett 1536, textúrázókban is több, plussz 1200Mhz ram helyett 1500Mhz gyárilag. Kicsit tesztelgetve, alulfeszelve 850/1350Mhz-en hajtva hozta kb az 1050/1200-on hajtott gyári 7870 sebességét, kisebb fogyival. Ehhez képest röhögve viszi az 1050/1500-as órajeleket alulfeszelve, akármilyen helyzetben.  Ha ezt meg akarnád közelíteni egy sima 7870-el, akkor szénné feszelve, 1300Mhz fölött kéne legyen, amit az tuti nem szeretne már, meg nagyon tuningos memóriás példányt kellene bemákolnod, ami bírja az 1500 körüli órajeleket..." Ha ezt meg akarnád közelíteni egy sima 7870-el, akkor szénné feszelve, 1300Mhz fölött kéne legyen, amit az tuti nem szeretne már, meg nagyon tuningos memóriás példányt kellene bemákolnod, ami bírja az 1500 körüli órajeleket..."Ajánlom figyelmedbe a logout cikkjét, annyiban változott már a helyzet, hogy újabb biossal már nem kapnak ekkora feszültséget (sapphire-nél), mert belátták nem szükséges. 
 Mostani boost feszültség 1,144v körül alakul, így már alapon használva se fogyaszt vészesen sokat, és nem is melegedik annyira, ha nem akarod babrálni, kicsit felcsaphatod az órajelet cserébe. És tényleg 7930-nak kellett volna elnevezni az eddigi címzések alapján.  
 Én az egyhűtős megoldásokat nem ajánlom, hangos és nem véletlenül nem kapkodták még el eddig, de alulfeszelve, "kompromisszumokkal" még mindig 10-15%-al erősebb alapórajelen is a gyengébb hűtésű tahiti.
 VRM hőmérsékletére is oda kell figyelni, memóriák se kaptak bordát.
- 
			
			  proci985 MODERÁTOR válasz  Rakeem
							
							
								#32913
							
							üzenetére Rakeem
							
							
								#32913
							
							üzenetérefogyasztás. 7870xt gyakorlatilag "7930"nak felel meg, legalsó bin. jellemzően szivárognak és a valószínűleg a lehető legtöbb chip felhasználása miatt elég magasra lövik be a feszt. tehát gyorsabbak, de fogyasztásban már magasabbak. annyi előnyük viszont van, hogy feszültségoptimalizálással már annyira nem esznek sokat, tuningpotenciáljuk is jó, így ha némi tuningtól nem rettensz vissza, akkor lehet egy remek kártyád. 
- 
			
			  Rakeem aktív tag 
- 
			
			  Asbee veterán válasz  proci985
							
							
								#32896
							
							üzenetére proci985
							
							
								#32896
							
							üzenetéreMivel a fórumtárs rám is célzott, így reagálok. Semmi másról nincsen szó csak fsb1000 szokásos burkolt személyeskedéséről, csúsztatásáról, kiforgatásáról, most egy kis sértődéssel szarkazmussal egyben. Az egész a gtx660/660ti topikban indult. Sajnos a giga két ventis 660-nál gyakori a zörgő ventillátor, és az is sajnos ennél a típusnál többször előjött, hogy gyári tuning órajelet nem bírja. Ezekről a topikban is nem egy visszajelzést olvashatsz, de neten ha rákeresel a hibára ott is sajnos erről a típusú gigáról van szó. Van aki ezt nehezen viseli és nem tudja elfogadni... Nem akarok újabb vitát szítani, meg több hsz-t erről írni, mert nem ebbe a topikba való, de nem volt semmilyen általános giga szidás. Úgy gondoltam így korrekt ha ezt leírom...  
- 
			
			  katt777 félisten válasz  ->Raizen<-
							
							
								#32889
							
							üzenetére ->Raizen<-
							
							
								#32889
							
							üzenetéreGB 560-amon, de 440-en sem jött elő SOHA TDR-hiba. 
- 
			
			  Rakeem aktív tag válasz  DEV_NULL
							
							
								#32903
							
							üzenetére DEV_NULL
							
							
								#32903
							
							üzenetéreKösz.  (Értem én a viccet) (Értem én a viccet)Így is egy ASUS 7870 2GB ára számomra olyan mintha az egész fogsoromat húznák. (És egy bölcsességfogamat leszámítva megvan mind.) Hát még akkor egy 7950 másfélszer annyiért. (Ráadásul az alá rendszert összeraknom sosem lesz pénzem.) 
 Ráadásul a 7850/7870 topicban tettem fel a kérdést...
- 
			
			  Rakeem aktív tag Sziasztok! Lehalt a 4850-es karim és elgondolkoztam egy 7850/7870 vásárlásán. 
 Mivel csak melóból tudok netezni így hogy az otthoni gépemet nem tudom használni nem nagyon tudom átnyálazni a fórumot. A rendszerem eddig sem volt combos. (Amd Phenom 955BE, 8 giga ddr2 memóval)
 A kérdésem az lenne hogy 2048x1152-es felbontás mellett a 7850 vagy a 7870 boldogulna jobban. (potenciálisann kalkulálva azzal hogy előbb utóbb lecserélem a procit is, így a cpu limit feljebb kúszhat aminek a következménye az hogy adott felbontás mellett a játékok grafikus beállításait is feljebb tologathatom.)Remélem érthető hogy pontosan miért tettem fel a kérdést. 
 Köszi a válaszokat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple asztali gépek
- Linux Mint
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Vicces képek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Anime filmek és sorozatok
- További aktív témák...
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPad Pro 13 2024 M4 16GB/2TB WiFi tablet garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3093, 91% Akkumulátor
- 2db Apple Lightning - jack átalakító eladó egyben 1999 Ft
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
 
								 
							 
								 
							
 
								
 
 
 
							 
								
 
							 
								 
							 Nekem volt Giga 7870-em és kiváló kártya volt,,,Jobban lehet húzni, mint más márkát...
 Nekem volt Giga 7870-em és kiváló kártya volt,,,Jobban lehet húzni, mint más márkát... 
							 
								 De nyugodtan mondhatom, hogy ennél sokkal rondább spórolásokkal/butításokkal is bőven lehet találkozni a 7900-as szériában is. (Van egy sejtésem, hogy az NV is ugyanez minőségre, csak azokat nem ismerem közelről.) Ami nekem van 7970 ezt leszámítva kitűnően összerakott, minőségi darab, meg vagyok vele elégedve. Maradhatna így is, de nyugodtabb a lelkem, ezeknek a sikócsapágyas ventiknek az élettartamát kis zsír a sokszorosára tudja növelni.
 De nyugodtan mondhatom, hogy ennél sokkal rondább spórolásokkal/butításokkal is bőven lehet találkozni a 7900-as szériában is. (Van egy sejtésem, hogy az NV is ugyanez minőségre, csak azokat nem ismerem közelről.) Ami nekem van 7970 ezt leszámítva kitűnően összerakott, minőségi darab, meg vagyok vele elégedve. Maradhatna így is, de nyugodtabb a lelkem, ezeknek a sikócsapágyas ventiknek az élettartamát kis zsír a sokszorosára tudja növelni.  
							 
							 
								
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
 
								
 
							 
								 
								 
							 "
 " 
								 
							 A Tomb Raider olyan feeling volt, mintha az egérrel nem közvetlenül, hanem egy gumikötélen keresztül rángatnám a karaktert, hülye példa, de olyan érzést keltett.
 A Tomb Raider olyan feeling volt, mintha az egérrel nem közvetlenül, hanem egy gumikötélen keresztül rángatnám a karaktert, hülye példa, de olyan érzést keltett.  Hasonló volt ~35FPS körül egy kártyával, de levéve az élsimítást, 50FPS körül ott szuperjó lett, míg a CF megmardt gumikötelesnek 60-al is. A metro nagyjából jó volt, de ott is volt kis gumikötél feeling, de ott jobban zavartak a mikroakadások, mikor forgolódtam.
 Hasonló volt ~35FPS körül egy kártyával, de levéve az élsimítást, 50FPS körül ott szuperjó lett, míg a CF megmardt gumikötelesnek 60-al is. A metro nagyjából jó volt, de ott is volt kis gumikötél feeling, de ott jobban zavartak a mikroakadások, mikor forgolódtam.  Ahogy mondanád, ezek a ventik bazári minőségűek sajnos.
 Ahogy mondanád, ezek a ventik bazári minőségűek sajnos. 
 
								 
								 
							 
							 
							
 
							

 
								 
								 
								 
							 
								 
  
							 
								 
								 
							 
								 
								 
							 
							 
								 
							


