Hirdetés
- Projektor topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED TV topic
- Milyen monitort vegyek?
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Milyen videókártyát?
- Milyen TV-t vegyek?
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Meggyi001
veterán
Szép lista, lenne még mit pótolnom.
Szerintem a Sainte-Chapelle is ide való.Lesz második rész, és abban benne lesz ez is.
-
Meggyi001
veterán
Kár hogy nem 12 évvel ezelőtt olvastam ezt
De mi is mindig keressük az ilyen rejtett helyeket, bolhapiacoztunk, és ha jól emlékszem a La Campagne környékére is elkeveredtünk (eleve kijjebb volt a szállásunk, bár ezekre már nem emlékszem pontosan, és már visszakeresni sem tudom, mert a Google nemrég kérdés nélkül törölte 15 évnyi Location History-met, Párizs, Tenerife, Ausztria, USA nyugati part emlékei mentek a kukába
)#3rgqjx egyetértek, legalábbis nekünk is azt mondta aki az utat szervezte, hogy a Sainte-Chapelle ott van az emberek szeme előtt a Notre Dame miatt, de nagyon kevesen nézik meg (tényleg gyönyörű).
Köszi a hozzászólást neked is
"Sainte-Chapelle ott van az emberek szeme előtt a Notre Dame miatt"
Elveszi a figyelmet a Notre Dame sztem.
"Kár hogy nem 12 évvel ezelőtt olvastam ezt"
Na, akkor irány Párizs jövő tavasszal, nyáron
-
updog
őstag
Kár hogy nem 12 évvel ezelőtt olvastam ezt
De mi is mindig keressük az ilyen rejtett helyeket, bolhapiacoztunk, és ha jól emlékszem a La Campagne környékére is elkeveredtünk (eleve kijjebb volt a szállásunk, bár ezekre már nem emlékszem pontosan, és már visszakeresni sem tudom, mert a Google nemrég kérdés nélkül törölte 15 évnyi Location History-met, Párizs, Tenerife, Ausztria, USA nyugati part emlékei mentek a kukába
)#3rgqjx egyetértek, legalábbis nekünk is azt mondta aki az utat szervezte, hogy a Sainte-Chapelle ott van az emberek szeme előtt a Notre Dame miatt, de nagyon kevesen nézik meg (tényleg gyönyörű).
-
Meggyi001
veterán
Persze, ez így van. Csak a kontraszt volt érdekes, gyakorlatilag párszáz méteren belül
Igen, tapasztaltam én is.
-
mefistofeles
veterán
De ezt bárhol lehet, nincs tökéletes város.
Persze, ez így van. Csak a kontraszt volt érdekes, gyakorlatilag párszáz méteren belül
-
Meggyi001
veterán
Illetve nem tudom a vegan mennyire szempont, happycow-n szoktunk nézelődni.
Annyira nem mérvadó, mert eszünk húst. Csak észrevettem, hogy többet kívánom a nem húst, és hogy ha lehet választani, nem húst kérek. De imádom a rántott csirkemellet is, meg a pörköltet is, szóval eszünk, csak kevesebbet, mint más. [link]
De mindent is meg fogunk nézni, meg fogunk kóstolni, ha megint arrafelé sétálunk
-
Meggyi001
veterán
De ezt bárhol lehet, nincs tökéletes város.
Igen, ez bármelyik nagyobb városban előfordul. Sajnos. De ez van.
-
szabonagyur
félisten
-
szabonagyur
félisten
Mi a République téren laktunk egy hotelban. Tökéletes hely, kis kávéházak, klasszik Párizs. Egy este elmentünk sétálni és totál megdöbbentünk, két utcára onnan a totális gettóba értünk. Rossz arcú hajléktalanok, arabok, drogosok, nagyon kemény volt. Iszkoltunk vissza a civilizációba.....
De ezt bárhol lehet, nincs tökéletes város.
-
rgqjx
aktív tag
Bocs, így szövegből nem jön át, hogy komoly-e a kérdésed, vagy pont arra vonatkozik, ahogy mi is megéltük akkor az ottani meglepettségünket.
Ha komoly: A lépcső az emeletre visz, ott pedig a #3-as hozzászólásom linkjén látható látvány fogad. (amire te a #6-al reagáltál, én pedig arra a #18-al.) Ez a hozzászólás is nyugodta törölhető.
-
Meggyi001
veterán
Eddig minden ismerősünk kihagyta, akinek nem mondtuk időben, szóval nem vagyok meglepve, nem túl ismert hely. Ráadásul belépéskor nem is sejted/érted, hogy miért találod benne mások ajánlójában, majd felfedezed, hogy a sarki lépcsőn még fel kell menni...
És hová visz a sarki lépcső?
-
rgqjx
aktív tag
Eddig minden ismerősünk kihagyta, akinek nem mondtuk időben, szóval nem vagyok meglepve, nem túl ismert hely. Ráadásul belépéskor nem is sejted/érted, hogy miért találod benne mások ajánlójában, majd felfedezed, hogy a sarki lépcsőn még fel kell menni...
-
Meggyi001
veterán
Mi a République téren laktunk egy hotelban. Tökéletes hely, kis kávéházak, klasszik Párizs. Egy este elmentünk sétálni és totál megdöbbentünk, két utcára onnan a totális gettóba értünk. Rossz arcú hajléktalanok, arabok, drogosok, nagyon kemény volt. Iszkoltunk vissza a civilizációba.....
Nekünk is volt egy ilyen. Ráadásul a belvárosban. És csak egy utca választotta el a jó környéket, attól, ahol fostam kicsit

Egy másik blogomból idézek:
"Általános biztonság: mivel nem mentünk ki a belvárosból, a külső kerületek felé, ezért végig biztonságban éreztük magunkat. Kivéve kettő alkalmat. Az egyik a már tv-ben is sokszor leadott felvételek közé sorolható, mikor is a Paris Saint-Germain FC bejutott a BL döntőbe. (Azóta már meg is nyerték a BL-t, hála a jó égnek) Véletlenül sétáltunk bele, de már nem lehetett kijönni belőle, mert teljesen körbe lettünk kordonozva. Elég ijesztő volt. Sok ezer kordon, sok ezer gépfegyeres rendőr, sok km lezárás. Így utólag jó mesélni való story. Akkor és ott kicsit parás volt."
A másik alkalom pedig, amikor a hotelből a Sacré Coeur bazilikához sétáltunk. A telefonom lévő google térkép vitt minket arra. Hát, hogy is mondjam finoman, nem voltam vidám. Durva hosszú többsávos út, középen felül magasvasút, alatta pedig vagy hajléktalanok, vagy piac váltotta egymást. Rendes drogosok és bűnözök között mentünk sokáig. Visszafelé, pár óra múlva már a rendőrök is ott voltak, vízágyúval mosták el a piacot, és a hajléktalanok szállásait. Ami pedig több km hosszú volt! A pirossal jelölt úton történt mindez. A rövid videón sok minden nem látszik ebből, de nem is nagyon mertem ott videózni, megmondom őszintén. Videó: [link]
Ennek ellenére imádom Párizst.
-
mefistofeles
veterán
Van rosszabb kerulet ott is, mint mindenhol, de ennyi

Mi a République téren laktunk egy hotelban. Tökéletes hely, kis kávéházak, klasszik Párizs. Egy este elmentünk sétálni és totál megdöbbentünk, két utcára onnan a totális gettóba értünk. Rossz arcú hajléktalanok, arabok, drogosok, nagyon kemény volt. Iszkoltunk vissza a civilizációba.....
-
Meggyi001
veterán
Majus hibatlan idopont, mi is majus vegen voltunk 2X.
Jaja, már zöld minden, madarak csicseregnek, jó az idő is már (póló rövidnadrág). A tököm sem akar izzadni 30 fokban.
Nekem bőven jó a 18-25 fok. Ja, és a turisták száma is még elfogadható. Júniusban már lépni nem lehet. -
szabonagyur
félisten
-
szabonagyur
félisten
Mi pár éve voltunk, kellemes csalódás volt az egész, talán túl kellemes is. Mindenhonnan az jött, hogy a párizsiak bunkók, az utcákon meg lőnek, de végül jó tapasztalataink voltak a helyiekkel, akik mindenhol segítőkésznek bizonyultak. Zűrösebb helyekkel annyira nem is találkoztunk, bár nem is nagyon kerestük.
A legkiábrándítóbb amúgy pont az Eiffel-torony környéke volt, lehangoló, milyen harácsolás megy arrafelé. A Petite Ceinture is alapvetően kellemes, mi a régi Auteuil vonal egy részén sétáltunk, bár itt már voltak érdekes figurák, egyikük még jött is utánunk, de már annyira be volt tépve, hogy kb. 20m után feladta.
Azon meg azóta se tudok továbblépni, hogy Európában nemcsak pénzt szednek a nyilvános WC-ért, de sokuknál egy tanyasi pottyantós is kultúráltabb.
Van rosszabb kerulet ott is, mint mindenhol, de ennyi

-
adlersson
aktív tag
Mi pár éve voltunk, kellemes csalódás volt az egész, talán túl kellemes is. Mindenhonnan az jött, hogy a párizsiak bunkók, az utcákon meg lőnek, de végül jó tapasztalataink voltak a helyiekkel, akik mindenhol segítőkésznek bizonyultak. Zűrösebb helyekkel annyira nem is találkoztunk, bár nem is nagyon kerestük.
A legkiábrándítóbb amúgy pont az Eiffel-torony környéke volt, lehangoló, milyen harácsolás megy arrafelé. A Petite Ceinture is alapvetően kellemes, mi a régi Auteuil vonal egy részén sétáltunk, bár itt már voltak érdekes figurák, egyikük még jött is utánunk, de már annyira be volt tépve, hogy kb. 20m után feladta.
Azon meg azóta se tudok továbblépni, hogy Európában nemcsak pénzt szednek a nyilvános WC-ért, de sokuknál egy tanyasi pottyantós is kultúráltabb.
-
Meggyi001
veterán
A vegan részre reagálva. Land & Monkeys, több helyen is a városban, minden vegan, croissant, szendvicsek, tészták, sütemények stb.
Köszi, májusban kipróbáljuk.
Pont útban vannak, bármerre is megyünk.
-
szabonagyur
félisten
A vegan részre reagálva. Land & Monkeys, több helyen is a városban, minden vegan, croissant, szendvicsek, tészták, sütemények stb.
-
Meggyi001
veterán
-
Meggyi001
veterán
Egyszer voltam ott a nejemmel, imádtam. Több helyszínt is láttam amit felsoroltál.
Amit még nem szabad kihagyni az a Père-Lachaise temető. Fantasztikus hangulata van a helynek.
Apollinaire-től, Balzac-ig, Chopin-től Piaf-ig, rengeteg híresség fekszik itt. Ja és a személyes ikonom is,
Jim Morrison.Jaja, ott voltunk mi is. Csak azért nem tettem bele a blogba, mert próbáltam olyat beletenni, ami kevésbé "turistás" . De igen, élveztük mi is. Egy kellemes meleg csütörtök délelőtt sétáltunk el oda, tök jó volt.
-
Meggyi001
veterán
-
Meggyi001
veterán
Szép lista, lenne még mit pótolnom.
Szerintem a Sainte-Chapelle is ide való.Ó.....most nézem, hogy hol van, 200 méterre sétáltunk el mellette. Na, majd jövőre akkor megnézzük. Nehéz mindenből felkészülni, sok a látnivaló.
-
flash-
veterán
-
mefistofeles
veterán
Egyszer voltam ott a nejemmel, imádtam. Több helyszínt is láttam amit felsoroltál.
Amit még nem szabad kihagyni az a Père-Lachaise temető. Fantasztikus hangulata van a helynek.
Apollinaire-től, Balzac-ig, Chopin-től Piaf-ig, rengeteg híresség fekszik itt. Ja és a személyes ikonom is,
Jim Morrison. -
rgqjx
aktív tag
Szép lista, lenne még mit pótolnom.
Szerintem a Sainte-Chapelle is ide való. -
Meggyi001
veterán
Szuper, köszönöm!
Pont most készülök Párizsba menni egy napra(reggeltől masnap reggelig) .
Tudnál adni pár tanácsot?-milyen napi bérletet érdemes megvenni?
-miket lehet egy nap alatt megnezni, mit ne nezzek meg mert arra kevés úgyis pár óra?
-hol érdemes enni és mit? Nyilván a klasszikus francia ételeket keresném..
Egyéb tippek?
Előre is köszönömMég ma küldök hangüzenet linket, estig. Ma még jó ugye? Csak most 1-2 órára el kell menjek.
Azért hangüzenet lesz, mert durva hosszú lenne leírni.
-
flash-
veterán
Szuper, köszönöm!
Pont most készülök Párizsba menni egy napra(reggeltől masnap reggelig) .
Tudnál adni pár tanácsot?-milyen napi bérletet érdemes megvenni?
-miket lehet egy nap alatt megnezni, mit ne nezzek meg mert arra kevés úgyis pár óra?
-hol érdemes enni és mit? Nyilván a klasszikus francia ételeket keresném..
Egyéb tippek?
Előre is köszönöm
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Iphone 17 Pro 256 GB, Független USA. Esim. Új.
- Lenovo ThinkPad X13 i5-10310U 16GB RAM 256GB SSD Win11 Pro Jó akku
- Garanciás Lenovo LOQ 15ARP9 Ryzen 7 7435HS, 16GB RAM, RTX 4050 105W kevesebb mint 3 napos használat
- Eladó újszerű Samsung A57 8/256 GB független készülék, dobozában garanciával.
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC / ICON / HERO párna több színben
- AKCIÓ! ASUS B550M R7 5700 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB Lian Li Vector V100 ADATA 750W
- AKCIÓ! Apple Macbook Neo A3404 A18 Pro 8GB RAM 512GB SSD notebook garanciával hibátlan működés
- Corsair iCUE ELITE CPU Cooler LCD Display Upgrade Kit
- Dell Inspiron 5441 Snapdragon X Plus / 16GB 512SSD/ AI PC Brutál akkuidő
- Új HP 15-FD0003SF FHD LED i5-1334U 4.6Ghz 10mag 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

)



