-
PROHARDVER!

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
unknownerror
tag
Mbr típusúra van formázva, remélem jót írok.
Vagy ha a partíciókra vagy kíváncsi, most egy 100 megás formázatlan rész, utána C(60gb,elsődleges), D(405gb).Próbáltam több variációt, leformáztam teljesen a hdd-t, felraktam a linuxot, utána próbáltam a windowst, de valami bibi volt, már nem emlékszem mi, több helyen olvastam, hogy a 100 megás rejtett partíció a gond a windowsnál, ezért másik gépen létrehoztam egy partíciót, felraktam a windowst, betöltöttem a linux telepítőt, és akkor se, pedig akkor a c-n kívül volt még 400 giga formázatlan hely. Másik gépen ugyanúgy windows 7, és simán felismerte a windows a linux telepítő.
Más megoldás, wubival felrakok egy kubuntut(lde jobban tetszik). No de felraktam, nincs gyökér fájlrendszer megadva, hogy adhatnék meg, ha két gombot kell csak megnyomni. Amúgy ugyancsak a kis 100 megás partíció b@szik be, olvastam wubi fórumokon ezt a hibát. Most letöröltem a recovery partíciót, maradt egy 100 megás partíciónálatlan rész, de még nem indítottam újra a gépet. Remélem ez megoldja a gondot.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Tápokról alaposan - mélyvíz
- Milyen okostelefont vegyek?
- Végleg lemondott a régi gépekről a Steam
- SSD kibeszélő
- Battlefield 6
- Nintendo Switch 2
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kellemes karácsonyi ünnepeket!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Gyermek PC játékok
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Yurbuds Ironman fülhallgató
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 4650G 16GB DDR4 500GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- KARÁCSONYI AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3060
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

Vagy ha a partíciókra vagy kíváncsi, most egy 100 megás formázatlan rész, utána C(60gb,elsődleges), D(405gb).

