- Tovább javít a Raptor Lake CPU-k stabilitásán az Intel
- OLED TV topic
- Fujifilm X
- AMD Radeon™ RX 470 / 480 és RX 570 / 580 / 590
- Videós, mozgóképes topik
- Projektor topic
- Olcsó EPYC termékcsaládot prezentált az AMD
- Milyen videókártyát?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- 360 Hz-et ígérő QD-OLED monitorral rukkolt elő a ViewSonic
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
MultiDoodad
aktív tag
válasz
BusinessGuy #43299 üzenetére
Sajnos a gépen nincs lehetőség 4:2:0-ra való beállításra. Köszi szépen az állandó segítséget.
-
BusinessGuy
őstag
Én úgy tudom tv függő hogy megtalálja-e a jó beállítást legalábbis a One X-en annó avfórumon ezt tapasztaltuk,mindenesetre hdr-re az optimális a 4:2:0 10 biten.
MultiDooDad: Felejtsd el a 4:2:2 beállítást. Nem véletlenül lesz fakó. Sdrtartalom esetén teljes rgb 4:4:4 8 bit, hdr tartalom esetén ycbcr 4:2:0 10 bit. És ezekhez mérten állítsd a feketét a tv-n.
-
poli27
veterán
Nah eddig tartott a kijelző a B7V ben, megjelent rajta egy pixelhiba, és pont a képernyő közepénél, folyamatosan zölden világítva... most hívtam a szervizest, azt mondta visszahív megkérdezi ilyenkor mi van.
Update: Visszahívott jelentsem be újra és kicserélik megint a kijelzőt
-
blakey
titán
válasz
MultiDoodad #43289 üzenetére
Számítógép esetében az RGB a megfelelő beállítás, amennyiben valamilyen lejátszó programot használsz filmekhez és van lehetőség az állítgatásra akkor az yCbCr a megfelelő. Külső médialejátszók, Blu-ray lejátszók esetében az yCbCr Limited a megfelelő. Nem véletlen, hogy a gépeden játék közben az RGB a megfelelő.
-
MultiDoodad
aktív tag
válasz
szabeska #43292 üzenetére
Azért a pár nap alatti beégés nagyon csúnya, én nem azért vettem ezt a gyönyörű tévét, hogy aztán csak akkor használjam mikor valami jó filmet szeretnék megnézni. Mindent ezen csinálok, ha csúnyán beég akkor beég... Ebben az esetben hanyagolom majd ezt a technológiát amíg nem lesz jobb... Én eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.
-
szabeska
addikt
válasz
MultiDoodad #43291 üzenetére
Véletlenül LCD panel kerülhetett bele
Ez mondjuk megnyugtató, de változó is, volt akinek pár nap alatt beégett egy hud. Én elrejtettem a windows tálcát, full fekete a háttér, és semmi sincs rajta hagyva érintetlenül sokáig (játék pause menü pl), akkor inkább kikapcsolom a tv-t. Reméljük nem lesz baja így, csak évek múltán.
-
szabeska
addikt
válasz
MultiDoodad #43289 üzenetére
Nekem is rgb fullon van, igaz nem pc címkével hanem hdmi címkével. Azt feltételezném, ha pl Odyssey-t indítok hdr-ben, csak átvált magától 4:2:0-ra a vga/játék/akármi. Bár még nem teszteltem a színeket és a feketét, csak elindítottam próbaképp, 1 hete van meg a tv. Filmezni madvr-mpchc-vel szoktam, ott magas sdr és hdr is, szóval csak a hdr játék feketeszintje a kérdéses, de kb semelyik játékban nincsen értelmes brightness settings kép, valami hülyebiztos, csak egy fotó van odab@szva...
-
MultiDoodad
aktív tag
válasz
blakey #43288 üzenetére
Akkor egy kis érdekesség. Mivel én pc-ről tolom így 1440p-bennmegy a tévé mert hogy úgy engedéjezi a 120 hz-t és az azonnali játék funkciót (így bekapcsolhatom a g-sync-t). Viszont nekem pc-n a legszebb (például a -ban) még most is a RGB teljes, a YCbCr 4.2.2-ben 10 és 12 biten is csúnya fakó az egész (próbáltam a feketével játszani de nem lett jobb).
-
blakey
titán
válasz
BusinessGuy #43284 üzenetére
Pontosabban így néz ki a dolog: [link]
-
szabeska
addikt
Olvastam c9 tesztnél, hogy a kontrasztot 80-ra véve nem üt be az abl. Én 30-as oled fénynél használom 90-es kontraszttal, de szerintem ekkor sem üt be, legalábbis chrome új lapnál nem redukálódik a fényerő, vagy olyan gyorsan csinálja hogy nem is látom
Lehet, hogy a 30 elég "alacsony" ahhoz, hogy kikapcsolja?
-
chros
őstag
válasz
BusinessGuy #43284 üzenetére
> One X például hajlamos hibásan HDR alatt 4:2:2-re rakni a képet ami fakóságot okoz, de ps is hajlamos rá. HDR esetén mindig 4:2:0-ra célszerű állítani a motyit
Errr, nincs konzolom, de: HDMI szabvany 4:2:0 atvitelt nem tamogat, ezert allitjak 4:2:2-re (mert ezt mar igen). Igy nemtom mi tortenik valjobaban.
-
MultiDoodad
aktív tag
válasz
BusinessGuy #43284 üzenetére
Istentelenül rendesek vagyok! Nagyon szépen köszönöm ezt a rengeteg segítséget. Végre sikerült rendesen beállítani a tévét.... egyszerűen most fantasztikus. Félre is raktam most a Acer ips led monitort pedig sz 144 hz-n megy és 1440p... Köszönöm még egyszer.
-
BusinessGuy
őstag
válasz
MultiDoodad #43280 üzenetére
Teljesen felesleges Ycbcr 4:4:4 hdr-ben pláne hogy szarabb képet kapsz, az egy korlátozott jel 8biten.
Az összes média tartalom (filmek,játékok) 4:2:0-n készülnek. HDR tartalom esetén a legjobb választás ha manuálisan beállítod a pc-t vagy konzolt, One X például hajlamos hibásan HDR alatt 4:2:2-re rakni a képet ami fakóságot okoz, de ps is hajlamos rá. HDR esetén mindig 4:2:0-ra célszerű állítani a motyit, sdr esetében pedig 4:4:4 rgb. 4:4:4 esetén eleve nem fogsz 10 bites színt kapni HDR alatt (sem) jelenlegi hardvereken maximum borzalmasan alacsony képfrissítéssel.A black level beállítások pedig amellett hogy Rgb vagy Ycbcr, még fontos hogy az milyen. Teljes jel vagy korlátozott.
Vagyis ha az rgb korlátozott akkor a magas black level beállítás hibás, alacsony kell. Ha viszont teljes akkor a black level high.Tehát a jó megoldás:
Rgb Full (Expanded) - Black level High
Rgb Limited - Black level low
Ycbcr 4:2:0 Full/Limited: Black level lowHelyes jelek
SDR esetén: RGB 4:4:4 Full (8bit)
HDR esetén YCbCr 4:2:0 Full (10 v 12bit)HDR esetén game módban C9-en legalábbis állítgatós a dolog hiába állítasz jó jelszinteket mert alapesetben black crushol míg game módon kívül (például cinema módban) nem.
-
salapp
addikt
válasz
Mathiask #43271 üzenetére
Ugyanezeken nyűglődtem én is .
Inkább úgy mondanám, hogy egy bizonyos szinten túl nem tudsz figyelni, illetve felesleges (alacsony oled fényen kívül).
Nézd úgy, hogy (mostanra igen korrekt áron) 400 környékén már tudsz venni egy 55-ös oledet, ami fantasztikus képi világot ad (a legutolsó és legjobb plazmákat idézve, 4K-ban, HDR-ben túlmutatva, plazma-vibrálás és várhatóan tápcicergés nélkül). Távértékesítés keretén belül rendeld. Alaposan nézd át a csomagolását, hogy valóban gyári újat kaptál, nem visszaküldöttet. Nézd meg a káva illesztéseit, karcmentességet, stb. Ha ezek rendben, hagyd, hogy "beálljon" a panel négy-öt nap alatt, utána nézd meg kicsit alaposabban, hogy ne legyen rajta téglalap-hiba, tinting (erre keress rá a fórumban, képekkel, ez a legidegtépőbb hiba nekem), számodra elfogadhatatlan mennyiségű hibás pixel. Ha ezek sem jelentkeznek, akkor élvezd a képet, jelenleg ez a csúcs. Könnyen lehet, hogy öt év múlva sem lesz rajta számodra durva színelváltozás.
Ja, és szerintem jelenleg egyetlen igazi (nemSamsung kúúú-va-led) alternatívája van lcd-ben, a Sony XE/F/G/H(?)9XXX, ami viszont oldalról nézve fakulni fog, feketéje nem lesz oled, és 4-5 év alatt ugyanúgy kimehet benne a ledsor vagy mittomén.
Szóval vedd nyugodtan az oledet, esetleg te is vegyél gagyi tévézésre, aggodalmas PC/konzol felhasználásra Sony VA/120Hz/10bit tévét, és kész. De itt sokan ezzel sem vesződnek, és úgy mondják, köszönik, minden oké. -
chros
őstag
válasz
MultiDoodad #43280 üzenetére
-
MultiDoodad
aktív tag
válasz
junior19 #43278 üzenetére
Tévedtem, AC odyssey-ben HDR-ben túlszaturált volt a tűz, most viszont hogy az nv panelben átállítottam YCbCr 444-re a színt, tökéletes lettek a tűz effektek. Hálám örökké üldözzön ezért. Azt megtudod mondani nekem, hogy így azt írja a színkezelésnél hogy korlátozott színtartomány... ez befolyásol valamit azonkívül, hogy így elvileg kevesebb a megjelenített színek száma? Ne haragudj tudatlanságomért, de elég nehéz utána olvasni konkrét irományoknak erről.
-
MultiDoodad
aktív tag
válasz
junior19 #43278 üzenetére
Nagyon szépen köszönöm ezt a fontos információt. Na látod, ezt nem is tudtam. A fura számomra, hogy pc-n hiába állítom RBG-re vagy YCbCr-re az nvidia panelbeállításaiban, akkor sem történik semmi. Minden esetre akkor is király, hogy ezt megtudtam mert későbbiekben is segíthet.
-
junior19
senior tag
válasz
MultiDoodad #43262 üzenetére
A fekete szint beállítása attól függ, hogy a forráskészülék milyen videójelet ad ki.
RGB esetén a magas opciót, YCbCr esetén az alacsonyat kell választani. Miután ki van választva a helyes fekete szint, ezután kell a fényerő csúszkával a helyes fekete szintet beállítani.Ha magas képvezérlést választod, akkor a tévé rgb jelet vár, de ha a forrás YCbCr jelet küld, akkor lesz fakóbb a kép, de látod a fekete részleteket, de nem ez a helyes fekete szint.
Ha pedig az alacsony opciót választod, akkor a tévé YCbCr jelet vár, s ha ilyenkor RGB jelet küldesz rá, akkor sötét lesz a kép. -
szabeska
addikt
válasz
MultiDoodad #43274 üzenetére
Minden képjavítót kikapcsoltam, dinamikus izék, stb stb. Logó védelem magas, gamma 2.2, színskála automatikus, hdr-nél 100 oled, sdr-nél 30 oled egyelőre, mivel közepesen világos a nappali. Amúgy javarészt rtings beállítással használom, de nekem c9 van. Így jónak kell lennie. Itt a beállítási segédlet, ha kellene a c8-hoz: [link]
-
Tengri
senior tag
Az MM-ben megjelentek az idei szériás OLEDek.
LG OLED55CX3LA 649999 Ft
LG OLED65CX3LA 979990 Ft
LG OLED55GX3LA 829990 Ft
Ahogy nézegetem ebben a rossz árfolyamban is 50k-val kevesebb a nyitóár. -
MultiDoodad
aktív tag
válasz
szabeska #43272 üzenetére
Ja és még egy dolog, ne haragudj hogy zaklatlak ilyenekkel de erre sem találtam még válasz (vagy csak rettenetesen buta vagyok hozzá). Például Ps4-en amikor God of War-ral játszom, ott a tűz HDR-ben erősen pirosas színű (kicsit túlszaturáltnak tűnik) viszont ha kikapcsolom a HDR-t akkor szép sárgás pirosas (amilyennek lennie kellene) színű (viszont itt is kicsit erősebb a tűz gamma ereje). Dinamikus kontraszt ki van kapcsolva.
-
MultiDoodad
aktív tag
válasz
szabeska #43272 üzenetére
Imádlak!!! Tudod mióta keresek már válaszokat?! Külföldi fórumokon is böngésztem már és mint ha senkinek nem lenne ilyen tv... (pedig állítólag 2020 tavaszának megszavazott legjobb game tévének van meghirdetve). Nagyon szépen köszönöm
. Még egyetlen egy kérdés. Te HDR-ben gondolom 100-as Oled fényerővel használod, viszont SDR módban mennyi a max amin szoktál játszani netán filmezni?Annyira nem félek a be égéstől mivel körülbelül egy év múlva lecserélem, viszont attól igen, hogy a következő egy évben látható módón és egyben zavaró módón tűnjön fel..
-
szabeska
addikt
válasz
MultiDoodad #43262 üzenetére
Szia! Én új tv-vel szórakoztam egy darabig emiatt. Mint kiderült, a fátyolosodással nem kell foglalkozni, ha jól van beállítva minden, akkor csak a szemnek tűnik rossznak elsőre, amikor váltogatsz a magas-alacsony fekete szint között, de valójában az a jó beállítás.Én így használom a ps-t:
TV:
Játék képmód hdr és sdr esetén is az input lag miatt, játékkonzol címkével.
SDR esetén MAGAS feketeszint
HDR esetén ALACSONY feketeszint (ezt ugye akkor állítsd be, amikor hdr játék fut éppen)PS4:
Videókimenetnél minden automatán (szín, hdr, stb), így automatikusan vált amire kell. Nagyjából ennyi.Igaz csak sdr-nél működik ps-en a böngésző, de nyisd meg [link] ezt a teszt képet, és láthatod, ha jó az sdr beállítás. Hdr-nél pedig az alacsony a tutijó.
-
Mathiask
senior tag
válasz
salapp #43267 üzenetére
Akkor jól értem hogy oled esetében fokozottabban kell figyelni, mint plazma esetén?
Amúgy jó pár éve plazmám van és nem zavara beégés. Korábban játszottam is rajta és pl akkor a HUD-on megjelenített felhasználónevem kontúrja sokáig megmaradt. (persze csak akkor látszott ha egyszínű pl fehér hátteretet jelenítettem meg) Mostanában a Sport tv logójának kontúrja maradt ott mikor 3-4 órás NFL meccsek mentek. De ezek csak akkor láthatóak ha egyszínű a háttér és figyeli az ember. Filmnézés közben, nem látható, nem zavaró.
Ha ilyen az oled is, akkor nekem beleférne, ha érzékenyebb a beégésre, vagy film közben is látható lenne akkor azért zavarna. Jut eszembe a film feliratokkal nincs gond? -
sakal83
addikt
válasz
poli27 #43265 üzenetére
Kicsit pontositok felre ertemezheti Erre hivatkozva nem allhatsz el. En mar jartam igy. Alaplap hibas volt. Bementem mondom hibas. Akkor garancia. Mondom kellene helyette penz vagy termek. Erre: mivel rossz garanciaba be kell vizsgalni es azt kovetoen kaphatok ujat vagy penzt vissza. Bevizsgaltak es visszaadtak a penzt egyebkent.
Indokolas nelkul erdemes elallni barmennyire csunya. Bar a Telekomnal sok sikert mundenkinek ehhez:) keves rugalmatlanabb felagyu ceggel talalkoztam. Parodiatura az ugyintezesuk. Az eladok pedig egy vezanult szoveget mondanak mint egy papagaj. Ha nincs a scriptbe akkor ott vege a vilagnak.
https://www.baon.hu/gazdasag/hazai-gazdasag/ha-hibas-a-neten-rendelt-aru-a-bolt-koteles-kicserelni-1423806/
-
daneel_hu
addikt
válasz
rothfb #43260 üzenetére
"Az a vicc, hogy megy a hiszti ezzel a beégés dologgal, de ha normálisan használod, még magas üzemóra mellett is évekig, talán még évtizedig is (tudom, hogy öregszik a panel, a fényerő csökken) jól működhet egy oled tv. Te pl jó példa vagy, legalábbis kezdesz lenni.
Csak annyi a feltétel, hogy ne csak m1, vagy duck tv fusson rajta egész nap."Azért van problémám azzal, hogy a gyártók részéről ez hogyan van lekommunikálva.
Szerintem nem elégségesen.
Az azért nem normális, hogy hw-fórumokon tájékozódj egy vásárlás előtt, majd miként kell biztonsággal használni egy tv-készüléket. -
salapp
addikt
válasz
Mathiask #43264 üzenetére
Plazma: minél jobban gerjesztett a panel egy része, (fehér színű elemek különös n), annál jobban visszamarad (ghost), ha statikusan jelen van. Ha váltogatod a tartalmakat, lehetősége van a panelnek homogenizálódni, a ghost halványul és eltűnik. Ha hosszú órákon át ugyanott van ilyen képelem, akkor tartós lehet a képvisszamaradás. Változatos tartalmakkal (akár agresszív logós csatornákkal is) évtized után is lehet egységesen öregedett, (szemre méterekről még) homogén paneled.
Oled: elsősorban a telt sárga, piros és zöld kepelemek öregítik a panelt. Úgy, mint a plazmánál, hogy rögtön a megtekintés után egyértelműen látszik a helye, nem marad vissza. Viszont mindegy a panelnek, tekintve, hogy eltérő öregedés, hogy egyfolytában ugyanott volt a képelem, vagy mondjuk naponta nézed ugyanazt az adót, játszod ugyanazt a játékot akár rövidebb ideig, az öregedési ciklusok összeadódnak, ami egyszer majd már bizonyos esetekben feltűnhet. Ha csak filmeket nézel, akkor előbb pukkan el bármi más okból, minthogy inhomogén legyen. De ha mondjuk minden nap nézel hírcsatornát egy órát, amiben pl a hírolvasó pultban végigfut egy világító vörös sáv, akkor az már akár egy év múlva látszik adott tartalom mellett. Sokak szerint elég, hogy a hirműsorokban nagyjából mindig ugyanolyan pozícióban helyezik el a műsorvezetőt, egyszínű öltönyben/ruhában.
Én lényegében gagyi magyar műsorokra ill második tévének megtartottam egy jó kis sony lcd-t, hogy ne szenvedjen az oled. Tulajdonképpen az oled csak esti film/sorozat nézésre, illetve néha korrekt német szatellit adókra van. -
Mathiask
senior tag
Egyébként ez a beégés itt oled esetében más mint plazmánál? Más jellegű, vagy erősebb jelenség, könnyebb előidézni, mint plazmánál?
-
MultiDoodad
aktív tag
Ja és nekem a kezdetektől fogva maximumon van az oled fényerő, eddig nem tapasztaltam be égést. Többször ellenőriztem már, mivel féltem hogy monitorként használva hamar csúnya lesz. Szerencsére eddig semmi probléma.
-
MultiDoodad
aktív tag
Sziasztok
Körülbelül fél éve vásároltam egy LG 55B9 Oled tévét amit rettenetesen imádok, viszont egy két érdekes problémát eltekintve van egy eléggé zavaró is. Szóval általában akár Ps4-ről akár pc-ről játszom nem szokott különösebb probléma megjelenni, ellenben most már kicsit zavaró, hogy ha nem HDR-ben (bár itt némelyik játéknál a hdr is problémás a túlszaturált színek miatt) játszom némelyik játékot akkor (például a warframe- ps4) zavaróan sötét, ha meg magas képvezérlésre állítom a fekete szintet aránylag rendbe jön viszont fakóbbak picit a színek és ilyen enyhe fehéres de nem túl zavaró fátyol keletkezik rajta.
Esetleg bárki aki ért hozzá vagy netán maga is használ ilyen készüléket, tudna nekem segíteni a megfelelő beállításban?
A válaszokat előre is köszönöm, további szép estét mindenkinek. -
salapp
addikt
válasz
kisjimy #43257 üzenetére
Nem gondolom, hogy feltétlenül kuka, csak előfordulhat, hogy olyan tartalmakat nézel, amik miatt (daneel által is említett összeadódó jelleg) bizonyos nagy összefüggő és/vagy egyszínű képi elemek megjelenítése közben látszik majd néhol egy-egy kisebb-nagyobb folt. Alacsony oled fénnyel lehet ez ellen tenni, de úgy, mint annak idején egy plazmánál (változatos tartalmak nézése folyamatos homogenizáláshoz), nem lehet helyrehozni az ilyeneket.
Lesznek olyan felhasználók, akiknek mondjuk négy év után egy ilyen képernyő nem fér bele és vesznek helyette másikat.
Valószínűnek tartom, hogy ha a gyártók végre tényleg előállnak egy ilyen hibától mentes, de bitang képű technológiával, az oledek varázsütésre tűnnek el a kínálatból. De addig az oled a csúcs. -
válasz
daneel_hu #43259 üzenetére
Az a vicc, hogy megy a hiszti ezzel a beégés dologgal, de ha normálisan használod, még magas üzemóra mellett is évekig, talán még évtizedig is (tudom, hogy öregszik a panel, a fényerő csökken) jól működhet egy oled tv. Te pl jó példa vagy, legalábbis kezdesz lenni.
Csak annyi a feltétel, hogy ne csak m1, vagy duck tv fusson rajta egész nap. -
daneel_hu
addikt
válasz
kisjimy #43257 üzenetére
Nem hiszem.
65E8-asban itthon már 4500 óra van, a karantén miatt
felugrott 8 óra fölé a napi használat.
(utóbbi időben kicsit játszottam is rajta)Teljesen homogén a kép, szerintem 2 év múlva is ilyen lesz.
Megy rajta sima tv-adás is, bár inkább fehér és átlátszó logókkal.
Be kell állatani rendesen a tévét kb 20-30-as oled-fényre. -
daneel_hu
addikt
válasz
salapp #43252 üzenetére
"Hivatalosan egyik gyártó sem. A kezelési útmutatóban külön kitérnek a statikus képelemekre. Egyelőre a gyakorlat még azt mutatja, az LG tolerálja a beégetést és cserél. Nincs semmi kőbe vésve."
Kumulatív elhasználódásról egy szó sincs az lg-féle kezelési útmutatóban, pl bemondónő piros ruhája szép lassan beégeti a panel közepét, holott ilyen esetben nem beszélünk statikus elemről.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy hiába kerülöd a statikus elemeket, attól még lehet inhomogén a képernyő pár év alatt.
Persze a legjobb a logók, statikus szirszarok kerülése, és az alacsony oled-fény.
-
-
alaves
addikt
válasz
szabeska #43236 üzenetére
Janos majd elmagyarázza LG-n hogy kell beállítani.
Philips-nél a peak brightness ~= HDR perfect. SDR-nél mindenképpen kikapcsolni. HDR-nél viszont már minimum álláson is láthatóvá teszi számomra a színárnyalat átmenetek megjelenítési problémáját (OLED pixelek teljes kikapcsolása/visszakapcsolása adott helyeken a tökéletes fekete miatt, amely végtelen kontrasztot eredményez). UHD BD-től kicsit tovább tömörített anyagoknál is látom, ezért én kikapcsoltam. Szerintem ez is csak rontja a képet, mint a többi szűrő. Tovább akarja fényesíteni a fehéret és a világosabb árnyalatokat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest