Hirdetés
- Dedikált NPU-t tervezne az AMD?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- 4 billió dollárt ér a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-cégek
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- OLED TV topic
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen egeret válasszak?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- ZIDOO médialejátszók
- Milyen házat vegyek?
- Milyen asztali médialejátszót?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése
Új hozzászólás Aktív témák
-
kbalage2
aktív tag
válasz
Throme #33098 üzenetére
A félreértés elkerülése végett, én nem irigylem senkitől az "ingyen legot", maximum nem értek egyet annak az elosztásával de ez megint az én magánvéleményem. Én nem ezért csinálom ezt az egészet, örülök hogy van egy működő kapcsolatom a céggel és ez egyelőre úgy tűnik mindenkinek jó. Azzal is tisztában vagyok hogy nem én vagyok a marketingesek álma, nem feltétlenül az én tartalmam fog berántani olyan tömegeket akik még sose szagoltak hozzá a LEGO világához.
Szerk - még annyi hogy nem saját magamra gondoltam amikor azt írtam hogy vkitől elveszik a lehetőséget, viszont nem nehéz összerakni a matekot ha látod hogy az adott szezonban hirtelen nem jut olyannak szett aki évek óta gyártja a profi (de valószínűleg alacsonyabb nézettségű írott/fotós) tartalmat és feltűnik a szett olyasvalakinél aki újonc a témában, bár több százezer követővel rendelkezik de mégis elintézi a dolgot egy hányavetin összedobott 5 perces videóval.
-
Throme
veterán
válasz
kbalage2 #33093 üzenetére
Azért a másik szemüvegen keresztül, egy ilyen figura erre azt mondaná, hogy "savanyú a szőlő".
A Te videód komoly hangvételű, technikailag pontos, informatív bemutató. Nincs benne "show" (ez lehet gagyi viccelődés, akármi). A követőid valószínűleg masszív lego vásárlók. Őket nem kell meggyőzni, megveszik a legót.
A magas követőszámmal rendelkező nagyobb eséllyel tud behúzni embereket egy "bemutatóval" és vásárlásra ösztökélni, akikből lehet lego fan.
Elsüti a "poénjait", pöcöknek nevezi az alkatrészt, belebakizik, és hülyeséget mond, amit a hsz-elők majd kijavítanak.
Közben futtatja magát (kamera őt veszi, rajta a figyelem és a hangsúly, Neked csak a kezed látszódik max, mert nem rólad, hanem a legóról szól a 'múvi').
A követőszám meg a marketinges szemében egyszerű matek....szerk: Azt is el tudom képzelni, hogy azért nagyobb a követőszáma egy ilyen ... figurának, mert a Te videódat nem biztos, hogy értenék...
Egyik ilyen csávónak úgy írták le kommentben, hogy a lambo ajtaját nem csak az ajtót megfogva lehet kinyitni... na az ilyeneknek most megmutatnád a váltóról szóló filmedet..... érhető, hogy nem kapnál lájkot...Én feliratkoztam az oldalara, és ahogy látom, azért kapsz rendesen szettet. Persze nincs nagy összehasonlítási alapom, mert mást nem nagyon szoktam nézni legó témakörben...
-
#75376384
törölt tag
válasz
kbalage2 #33093 üzenetére
es milyen indokkal teszik ezt? Legorol van szo, nagyon ostobanak kell lennie annak a marketingesnek (aki amugy feltetelezem a Legonal dolgozik), hogy egy stabilan jo minoset gyarto "kontent creator"-tol elvegye a cuccot csak azert, hogy aztan valami tobb kovetovel rendelkezo idiotanak adja.
-
Fr0z3n
őstag
Itt szeretném megragadni az alkalmat, ha esetleg egy illetékes olvassa, hogy nagyon szívesen fogadok még egy haunted house-t és sajátommal össze építve igazi minifig méretűre összerakom és videózom és promozom😂😂😂
kbalage2: 1 sztoriban volt, hogy kapta a legotól és ez mennyire menő és szuper és csillámpóni....
Aztán 1 fotó és ennyi.
-
kbalage2
aktív tag
válasz
Fr0z3n #33089 üzenetére
Segítsetek egy linkkkel plz, hiába pörgetem a kutyáscsávós cuki posztokat nem találom a legot pedig tényleg érdekel hogyan csinálják ezt a nagyok, tanulnék belőle
Egyébként (már ha az az illető akit megtaláltam) akkor 150k követő YT-n, 175k Instán, erre már simán bejelez a marketingesek influensz-o-métere. A marketing osztály sajnos még ott sincs a helyzet magaslatán ahol a recognized media-knak osztott szettekről döntenek, simán elveszik az évek óta stabil és minőségi review-t gyártó emberkéktől a lehetőséget és odaadják a feltörekvő okosjancsiknak akiknek köze nincs a témához csak azért mert ott jobb számokat remélnek.
-
wrrs
tag
válasz
Fr0z3n #33087 üzenetére
Ezeket én sem értem. Ráadásul ilyen fél éve indult ratyiknak, akik heti 1-2 videót felraknak és mellette beszélnek olyan marhaságokat, hogy eszem megáll (ergo fingjuk sincs a LEGO-ról (se) ) küldenek a megjelenés előtt készleteket ingyen. Ráadásul sok esetben nem is kicsiket, hanem rendes nagy többezer db-os szetteket. Aztán meg tolják a nagy rivjút, elemek nevével és számával sincsenek tisztában, stb. (pl. lepöcközik az alkatrészeket, ahelyett, hogy a videó készítése előtt megkeresnék, hogy mi ez...)
Úgy látszik lenne értelme a százmilliomodik kicsomagolós kamuösszerakós videónak is, mert akkor sok készlet landolna full ingyen....
Aszongya: küldött nekem a LEGO egy dzsippet....
-
Fr0z3n
őstag
válasz
Napfénysüti #33088 üzenetére
Instagram cölöp (celeb) kap ingyen cuccot egy 1 posztos reklám miatt. Most egy sw Boba fett sisakot. Remélem nem sértek meg senkit a szó használattal. De ezeket a "videósokat", influenzákat nem tartom semmire.
-
Fr0z3n
őstag
Na mindig van lejjebb. A lego már egy b. nagy réka nevű ingyenélő influenzának is ingyen szettet küld reklámnak.
-
realist
őstag
Szerintetek vérható, hogy a 21322 (Barracuda öböl kalózai) ára lejjebb fog menni 68 ezer magasságáról vagy inkább addig kell gyorsban megszerezni ameddig legalább elérhető?
-
Krajczi
tag
válasz
HummeRC #33077 üzenetére
Hivatalosan 18-ától lesz elérhető a legújabb katalógus.
A helyi boltos kirakta 11-én a FB-oldalára, hogy már elvehető a boltban, de mire tegnap megjelentem nála, közölte, már rászóltak a központból, hogy ne siessen annyira. Az új city- és Creator-készletek érdekelnének, hogy miből vásárolhatok. A korábbi sok ajánlatba már belezavarodtam, nem tudom, most mi fog konkrétan megjelenni.
-
Fr0z3n
őstag
Ha esetleg még valaki megy, és nem nagy gond, és van vidámpark, kérem tisztelettel vegyen egyet. Át veszem, de már nem érek oda zárásig
-
umek
tag
-
Fr0z3n
őstag
Nincs valakinek eladó Baron von Barron és bat lord figurája? Fb csoportban nem találtam, meg annyi választ kaptam, hogy majd megnézem. Azóta is nézi.
-
#70339072
törölt tag
válasz
Freddy76 #33062 üzenetére
Perszepersze....
A ragasztó nekem úgy oda jó volt. Másnak nem is ajánlanám, de lehet majd elgondolkozom ennek az egybefordított piramis elemnek az oda illő rendes rögzítésén nem tudom annyira nem ismerem az összes alkatrészt.
a csavar viszont jó megoldása a mágneses megoldásnak mert van akkora ami pont belemenetelődik az elembe és nekem volt pici kerek mágnesem is ami beleszorult a másik elembe ez igazából nem rossz megoldás sőt a lego is elgondolkozhatna rajta hogy ilyen elemekkel bővítsenek mert ami van az csak vonat lego csatlakozáshoz és az az egy fajta nem igazán választék erre a problémára, viszont ha lenne mágneses elem sztem több problémát meglehetne oldani vele mint amennyit a hiánya okoz.
Persze az első megoldásom sokkal elegánsabb lett és közzé is tettem egy másik fórumon de nekem a mágneses jobban megfelelt.ajtózár megoldása tőlem 1.0
-
Throme
veterán
válasz
Fr0z3n #33065 üzenetére
Kösz!
Nem rossz, de nagyon sok darabból áll. Oké, cserébe részletes, de pl a mézeskalács ház a maga közel 1,5k darabszámával elég szerintem. Olyan 26k huf körül megy
Ez a ház 1,2k darabbal több. Mennyi lenne, kb 50k huf?
Nyilván az 5let és a megvalósulás eltér / eltérhet egymástól és csinálhatnak belőle kisebb, olcsóbb verziót is... -
vesir
tag
válasz
#75376384 #33019 üzenetére
Leadástól számítva 1 hónapig törölhető a feedback: https://www.bricklink.com/feedbackDel.asp
-
#70339072
törölt tag
válasz
Throme #33056 üzenetére
Lehet, sőt biztos is de gömbölyíti. Maradjunk annyiban, hogy az eredeti eleje teljesen másképpen néz ki. Talán nem is így kellett volna legóból megépíteni. Nyílván való ha a 0 ról kéne az elejét megcsinálni összejönne az is de csak lehet egy év alatt. Neki sem állok. Nekem az is elég hogy úgy érzem odaszúrtam egy kicsit a nagyoknak és ha eljut hozzájuk ez a kép elgondolkodnak azon hogy a zászlóshajójuk drága pénzért nem rendesen kidolgozott modell de jó kezdetnek. Én azt mondom 120 ért azt kaptam volna amit két hónapig hozzá görcsöltem sokkal elégedettebb lettem volna az összerakása után és nem kínoz az az érzés, hogy ez még nincsen készen. Az ami volt csak ebben az irányba volt továbbfejleszthető hiszen adott volt az alap. Sztem a végeredmény azért jobb lett ami volt, noha leszögezem szintén messze nem olyan mint az igazi.
-
Fr0z3n
őstag
Csak én drukkolok a téli faháznak és a Toronto metrónak?
-
kbalage2
aktív tag
válasz
Throme #33056 üzenetére
Olyan tuti volt már hogy egy körben 2 szett is ki lett választva, sőt valami rémlik hogy 2+1 "felfüggesztve" további elbírálásra, de erre most nem találtam hirtelen a precedenst.
Egyébként papíron az Ideas Fiat 500-nak és a Creator Expert változatnak nem volt köze egymáshoz, persze a konteóhívők másképp gondolják
-
Throme
veterán
válasz
zbundy #33055 üzenetére
Nem tudom előfordult már olyan, mint a Fiat-tal, hogy nem nyert valami és végül Ideas helyett valamely más sorozatban jelent volna meg?
Hátha most átkerül máshova egy Ideas jelölt....(#33051) Stewen1967
Szerintem a csomagtér tetőre, hosszában nem kell az az ív.
Ennyire az eredeti se púposodik. -
zbundy
aktív tag
A lezárt lego ideas periódusokból hány darabot szoktak kiadni hivatalos készletként? Mert idén már ugye jóval több került be a 10ezres támogatásba mint mondjuk tavaly. Most jön majd készlet a 2019 3. etapból ugye?
-
#70339072
törölt tag
válasz
turikoczka #33042 üzenetére
Remélem tudtam vele segíteni de ha nem elmondom mit hogy csináltam ha kérdezed...
A nyitható motorháztető saját megoldása.
Itt az A oszlopon való rögzítés és a forgatható tükör...
Befordítva
Természetesen átalakítottam a motorházat is nyithatóra...
és az ajtón is mágneses csatlakozó lett fabrikálva... (itt jobbra egy csavarral buherált elem, balra a csatlakozó kis mágneses szintén buherált kettes elem.
a rendszámmá alakult gyári sorozatszám...
ezt a kis szárny elemet is én raktam fel mert a legozótt gyári megoldás ugyan ilyen alakú csak folyton lepotyogós volt.
a döntöttre megcsinált lámpák...
elől a megoldás a szárny felhelyezése a sárvédőre
a feljebb és kiljebb hozott hűtő megoldása a csatlakozásnál lett megoldva az eredménye meg ez a látvány.
felülről az eleje ahol minden találkozik
szintúgy.
végtermék....
-
Napfénysüti
nagyúr
válasz
Victoryus #33047 üzenetére
Nekem a Prosche 911 kéne a három legutóbbi szuperautó közül de a másik kettő (Chiron, Sian) számomra alapból se túl szép jármű.
Viszont a technikai részleteik meg érdekesek azért.Tegnap összeraktam a Ducatit. Ez viszont egész mutatós lett külsőre. És érdekes a váltó is benne (ami motornál most van először ha jól tudom).
-
#70339072
törölt tag
ettől meg még messze van ugyan de jobban közelít mint a gyári legós eleje aminek hogy jót is mondjak a hátulja még az én számomra is tökéletesre sikeredett ez ütött szöget a fejembe az elejét miért kellet így elcseszni?
pffff
-
#70339072
törölt tag
válasz
turikoczka #33042 üzenetére
persze csak haza kell érnem hozzá mert fél ötig dolgozok,,, melyik részeket fotózzam mert elég sok minden át lett építve hozzá...
motorháztető pl. végállással nyílik építve van hozzá egy tartó elem ami úgy tartja meg amekkorára nyitod...
a tükör pl. forgatható egy elem kellett csak hozzá a gyári stabil és agyvérzést kaptam tőle ha az oldalára kellett fektetni mert lepattant a tükör ha elfelejtettem levennimost csak behajtom és csá.
a motorháztető alá rejtett sorozatszám előlépett rendszámmá hátulra az is jól mutat
A Hűtő 1 egységgel feljebb és egy egységgel kijjebb lett hozva mert olyan az eredetin is (igazi bugatti chiron) alul a kék takaró szárny elemről nem is beszélve ami a gyárin egy üres fekete lyuk.
és persze a lámpái nos az nem volt egyszerű mert nem viszintes mint gyárilag.
van egy kis lejtése előre úgy lett beépítve mert így szebb a szememnek.
ami viszont elrettenthet sajnos a két sárvédőn lévő plusz szárny elhelyezése miatt az a és b oszlopot át kellett építeni hogy rögzíteni lehessen.minden elem rögzített és stabil az alsó kis szürke piramist kivéve mert az az egy ragasztott...
sajnos, vagy hálaistennek..
-
#70339072
törölt tag
Sikerült befejezni a bugatti chiron elejét amit a gyár félben hagyott,,, nektek hogy tetszik?
-
tocsek18
senior tag
-
Micsurin
nagyúr
Mi van a képen? Most már én is tudni akarom!
-
kbalage2
aktív tag
Indul a visszaszámlálás meddig lesz fent a kép
-
LÁZ
Topikgazda
június eleje
-
Napfénysüti
nagyúr
Nagy meglepetésemre ma asszonytól megkaptam a Technic Ducatit, barátoktól meg a Speed Champions Nissan GT-R-t.
-
-
#75376384
törölt tag
válasz
Throme #33023 üzenetére
ja, pont ezek miatt erdemes a neten vett osszerakasikat megepiteni stud.io-ban. majd megnezni, hogy mi mennyibe kerul. vagyonokat lehet sporolni. peldaul meg tavaly vettem Legoland moc-hoz. rengeteg virag van benne es csak azzal, hogy megvaltoztattam a szinet, a virag 3-4 frankos darabszama lement 0,02 korulire.
vagy a 10 frankos ajto, ami ujra cserelve szinte ingyen van, csak 1 stud-dal lett magasabb, ami egyaltalan nem zavaro.
vagy ennek a kivaltasa se keves plusz penz. -
woros
őstag
Cserealkatrész rendelés újra él a lego oldalán !
-
Pötyi
őstag
+1
Ilyenbe már én is belefutottam, nagyon dühítő. Előfordult már olyan, hogy 100 % tüchtig úgy szerettem volna összerakni egy készletet, ahogy az 1980-ban kijött és még arra is figyeltem, hogy az eredeti, kornak megfelelő moldot válasszam, de sok bolt nem partner abban, hogy pontosan beazonosítsa.
Sok ilyen létezik, itt van például ez a 4275-ös, ez az újabb verzió, 10,- Ft:
Ez pedig a 4275a, a régi, teli bütyökkel, meg a legolcsóbb helyen is 1000,- Ft:
-
edgR
őstag
válasz
#75376384 #33019 üzenetére
Persze, hogy lehet, sőt, kell is!
Én is a minap futottam bele egy olyan szituációba, hogy az egyik MOC-omhoz rendeltem volna olyan mold-ot, amit már nem gyártanak (emiatt persze sokkal drágább is, mint az újabb öntőformával készült társa, 4-5x+ árról beszélünk).
Ez a "jószándékú" bolt közli ugyan az oldalán, hogy nem tesz különbséget a mold-ok között, azonban ellene semmit nem tesz, sőt, szisztematikusan, az összes lot esetén drágát árul, majd olcsót küld!
Eladóként tudom, hogy mennyi ideig is tart átnézni a raktárkészletedet többszázezer alkatrész esetén. Itt viszont nem az történik, hogy keveredik bele régi/új variáns is az adott lotba, hanem szisztematikus és szándékos átverésről van szó. Az árat is szándékosan fenn tartják, illetve a min. buy is rendkívül magas, ami mind-mind alátámasztja, hogy erre utaznak. Mindenki vigyázzon velük, ha régebbi MOC-hoz keres spéci alkatrészt! -
#75376384
törölt tag
válasz
Djuree #33017 üzenetére
sajnos nem es ostoba fejjel, eddigi tapasztalatok alapjan, plusz mivel nagyon nagy boltrol van szo megelolegeztem nekik a bizalmat, meg mielott lellenoriztem, hogy mit kaptam, adtam ertekelest. sose szoktam igy csinalni es eddig gondom se volt a rendelesekkel. igy ezeket osszegezve adtam 10 perccel azelott, hogy egyaltalan megneztem volna mit kuldtek.
6 euro-rol van szo, csak a pofatlansag zavar, hogy mar itt is ez a "megtehetjuk mert" van. kapnak meg egy napot a valaszra, mivel minden uzenetem olvastak, igy a problemarol tudnak. a deal-t meg nem zartam le, szerintem jelentem ha lehet ilyet. -
kbalage2
aktív tag
válasz
t-bali3 #33014 üzenetére
Már az is baj ha tényleg úszik?
Összeraktam, elemszámhoz képest szép nagy, viszont tényleg víz kell hozzá hogy rendesen lehessen vele játszani. Fürdőkádba viszont kényelmetlen, ha van otthon medence akkor tuti vétel -
t-bali3
senior tag
Technic 42105-öt összerakta valaki? Dunakeszi Auchanban van most egész jó áron (9000 Ft) .
Furának tűnik egy kicsit, hogy valóban tud úszni a vízen. -
LÁZ
Topikgazda
júniusi vip beváltható jutalmak....elvileg, a rocket ride volt is már, kb 5 percet élt
40335 GWP Space Rocket Ride június 8-tól (EMEA)
40178 VIP szett június 26-tól (EMEA / NA)
5005910 VIP táska június 26-tól
5006085 Red Brick GWP június 26-tól
40221 TBC szökőkút június 26-tól
40269 Duplo képkeret TBC június 26-tól
Digitális letöltés: Vezesd, amit szeretsz június 1-jétőlgugli transzlét....nem röhög...lusta voltam
-
tPedro_
őstag
válasz
#75376384 #33010 üzenetére
Haverom futott bele olyanba, hogy a BL bolt nem válaszolt több email-re sem egy elrontott rendelés után. Erre adott egy negatív értékelést, mire rögtön jött a válasz és még ők voltak felháborodva. Végül rendeződött a dolog.
Nekem nem volt eddig túl sok BL rendelésem, de a pár apró tévedés amibe eddig belefutottam simán rendeződött, minden eladó készséges volt és törekedett a mihamarabbi rendezésre.
-
#75376384
törölt tag
válasz
Djuree #32989 üzenetére
Írtam nekik két üzenetet is. Nulla reakció, pedig nem kis boltról van szó. Azért belegondolva nem kicsit van kitéve a vásárló ennek az egésznek. Mert most mégis mit lehet velük kezdeni?
Ezért is tartok nagyobb készlet rendelésektől bl-en. Innentől kezdve a sima kockák rendelésétől is tartani kéne? -
Parson
addikt
válasz
Throme #32999 üzenetére
Amire én reagáltam, az nem az volt, hogy mit miért ad ki a LEGO, hanem, hogy miért nézett ki az BMW Isetta ugy, ahogy kinézett.
Az pedig, hogy más gyártók is csináltak hasonló méretü konstrukciókat, az meg csak azt mutatja, hogy akkor is ugyanugy többszereplös volt az autópiac. -
Fr0z3n
őstag
Ha már kocka, akkor vfts lada?
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro újszerű, nagyon keveset ment
- Rohnson R-9450 Steril Air UVC+ION légtisztító eladó JÓVAL ÁRON ALUL! Bolti ára kb 72ezer Ft!
- Alfa Romeo 159 1.9JTD 120le 8v 2009 Facelift
- Ezviz C6N beltéri kamera, 1080p, éjszakai látás 10m, motoros pásztázás 360 , mozgás érzékelés
- EZVIZ 4K biztonsági kamera, 10400mAh akkumulátor, vezeték nélküli, napelemes 1,4W, Wi-Fi 6
- Akció! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro - M4 Pro 24GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Hp USB-C/Thunderbolt 3 dokkolók: USB-C Universal, G2, G4, G5, Hp Elite/Zbook- Thunderbolt 4 G4
- AKCIÓ! FEHÉR ipad pro 13" M4 billentyűzet, VADIÚJ! EU-MAGYAR átvilágítós (lézeresen)
- Új Dell 13 XPS 9315 FHD+ IPS i7-1250U 4.7Ghz 10mag 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Garancia
- 123 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest