H​i​rd​et​és​

2018. május 21., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

PROHARDVER!

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#61201) Csocsy

Csocsy
(lelkes újonc)

Sziasztok!

4K-s HDR filmeket szeretnék nézni TV-n, és ehhez keresek asztali média lejátszót.

Melyik jobb választás, melyikkel egyszerűbb az élet?

ZIDOO X9S

Xiaomi Mi Box 3

Köszi a válaszokat!

(#61202) blakey válasza Csocsy (#61201) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Apple TV 4K ha megfelel/elegendő a hálózati lejátszás.

***Eladó Synology RT1900AC Router; Kingston 4GB-os RAM: KTA-MB1600S/4G*** / [egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#61203) Csocsy válasza blakey (#61202) üzenetére

Csocsy
(lelkes újonc)

Köszi, de külső winchestert használnék letöltött filmekkel :)

(#61204) blakey válasza Csocsy (#61203) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Routerhez is csatlakoztathatod a vinyót és onnan is mindent lejátszik az ATV, Amlogic S905X/912 boxokat ne hagyd ki.
A kettő közül Zidoo a jobb.

[ Szerkesztve ]

***Eladó Synology RT1900AC Router; Kingston 4GB-os RAM: KTA-MB1600S/4G*** / [egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#61205) Csocsy válasza blakey (#61204) üzenetére

Csocsy
(lelkes újonc)

Köszi a segítséget!

(#61206) SunMount3r

SunMount3r
(PH! kedvence)

ATV 4K vs. S912 + LE összehasonlítás. Érdemes a FLAC-es részt is elolvasni mindkettőnél (ezt eddig én sem tudtam). Valamint itt szinte tökéletesnek van bemutatva az LE az S912-en, amiről az Amlogic Topic-ban eddig azért kicsit mást olvastam.

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#61207) djnice válasza SunMount3r (#61206) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Akkor régen olvastad. A dirty regions megoldott mindent.

(#61208) blakey válasza djnice (#61207) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

A mindentől még messze van.
Az összehasonlítás meg inkább MrMC vs. LE.

[ Szerkesztve ]

(#61209) sirály69

sirály69
(őstag)

Ha jól olvasom, ma érkezik a Zidoo X20...

Szerver Hosting Debrecenben

(#61210) donceleger8

donceleger8
(őstag)

Sziasztok. Még mindig nem döntöttem melyik lenne jó megoldás számomra.
De most néztem egy synology nast a ds118-ast. Ezzel a letöltés meg lenne oldva. Olvastam hogy a video station funkcióval 4k hdr-ben tudja továbbítani az anyagot. Akkor ez aut jelenti hogy lényegében egy médialejátszó funkcióit is el tudja látni csak nem hdmi-n keresztül hanem Lan-on keresztül?
De ha nem akkor is a tévém látja hálózaton keresztül a nast. Onnan le tudom játszani a 4k hdr anyagot rendesen? Egy philips androidos tévém van. Van persze gigabites router is. Vagy ehhez a művelethez kevés lenne a tv hálókártyája?
Szóval nem akarnék annyit költeni rá hogy nas is hdd is meg lejátszó is. A gyors letöltéshez persze nas kellene. A lejátszáshoz meg gondolom egy média játékos. Abba rakva egy hdd-t lassabb lesz a letöltés.
Szóval nem tudom melyik lenne jobb megoldás. Szerintetek?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#61211) Hyena válasza donceleger8 (#61210) üzenetére

Hyena
(fanatikus tag)

A video station egy plexhez hasonlo alkalmazas amely streamelni tudja a filmet teszem azt a telefonodra telepitett ds videora.
A felteves csak arra vonatkozik, hogy (elvileg) kepes megfelelo adatatvitelt biztositani akar 4k hdrben is. (bar erre azert kivancsi lennek)
Ha az altalad birtokolt tvre telepitheto a fent emlitett ds video akkor valoban lehet(ne) lanon keresztul hasznalni mint videolejatszot bar en ebben az esetben is jobban ajanlanam a plexet mivel sokkal szeleskorubbek a lehetosegei, jobban tamogatott stb
Maskulonben azonban termeszetesen nincs olyan , hogy hdmi helyett lanon jon a kep, leven a fent vazolt esetben sem az jon rajta hanem adat amit egy arra alkalmas program feldolgoz.
A tv bizonyara latni fogja halozaton a nast samban vagy dlnan keresztul es persze jatszhatsz le rajta filmeket a tv lejatszojaval vagy mas arra telepitheto lejatszoval de ezen lehetosegek mind alulmaradnak egy rendes medialejatszoval szemben.
Sajnos konnyen elofordulhat , hogy a tvd halozati csatoloja csak 100 megabites ami tovabb szinezi a fenti tortenetet es bizony elofordulhat, hogy nem eleg egy 4k hdr film folyamatos lejatszasahoz.
Nem tudom milyen interneted van , de egy gyors net lehetosegeit keptelen kiaknazni az altalad emlitett ds118 ne nagyon legyenek illuzioid kb 20MB/sec korul lehet a max sebesseg.
Ha egy mediaplayert hasznalnal beepitett vincseszterrel "nasnak" annal valoszinuleg kevesebb de errol nincs sok tapasztalatom mivel van eleg nas a haztartasban es csak kivancsisagbol probaltam ki pl popcornon amin 10MB/sec alatt volt a max torrent speed.

Pulse Eight USB HDMI CEC adapter és HDMI 1.4 kábelek 10m, 5m, 2m eladók

(#61212) dh66e válasza sirály69 (#61209) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

you tube-on néztem videót róla.

(#61213) donceleger8 válasza Hyena (#61211) üzenetére

donceleger8
(őstag)

Az igen. Köszi a leírást, hasznos volt.
Gigabites net van amúgy.
Jelenleg a tévével töltök le egy külső hdd-re 2-3 mb/s
Nem gondoltam volna hogy egy nassal sem tudok majd nagyobb sebességet kicsikarni.
Nem akarom a teljes sávszélt kihasználni de azért 60-70 mb/s jó lett volna.

Ja jól gondolom akkor egy médialejátszó lenne jó nekem hdd-vel.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#61214) Hyena válasza donceleger8 (#61213) üzenetére

Hyena
(fanatikus tag)

Dehogy nem tudsz nasal, csak nem ezzel.Én akár 100 MB/sec el is töltök egy asustor nassal.
A nasos letoltesi sebesség függ a nas hardveretol, de a rajta lévő torrent klienstol is és az általad választott nas finoman szólva egyikben sem egy ász.
Valojaban egy rendes nas es egy jo mediaplayer lenne a legjobb, de persze azt neked kell tudnod mik a lehetosegek es a prioritas.
Ha szeretnel egy minden az egyben megoldast akkor kiprobalhatsz egy zidoo x9s keszuleket amely elsosorban medialejatszo , de a rajta levo openwrt segitsegevel vannak routeres es nasos kepessegei is... (persze ez nem lesz olyan gyors mint egy rendes nas)

[ Szerkesztve ]

(#61215) junkpod válasza donceleger8 (#61213) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

Nekem egy olcsó Zyxel nasom van és a 60mb-s netet simán ki tudja használni a transmission klienssel, persze csak ha hagyom neki, inkább jaratom 30as korláttal, hogy maradjon net a többi eszköznek is.
Média lejátszásra külön boxom van.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#61216) Hyena válasza junkpod (#61215) üzenetére

Hyena
(fanatikus tag)

Hat igen itt nem mindegy ki mirol beszel en az 1000Mb/sec (Mbps) halozat segitsegevel elerheto kb 100MB/sec sebessegrol beszelek.
Az altala valasztott nas torrentezesi sebessegere pedig 20MB/sec-et josoltam amihez kell egy 250-300 Mb/s sebessegu net.
Mivel donceler8 elmondasa szerint "Gigabites net" van nala igy jogos elvaras lehetne az altala emlitett "60-70 mb/s " (ami valoszinuleg 60-70 MB/s akar lenni) csak nem azzal a nassal es nem egy mediaplayerrel.
Ha a kisbetu nagybetu altal okozott kulonbsegbol jol ertem a neted kb 5MB/s letoltesi sebesseget eredmenyezhet ami siman mukodhet az altalad emlitett olcso zyxel nason... :)

(#61217) Csabroncka válasza Hyena (#61211) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

A hálózati 4K lejátszás stream esetén felzabálja mind kliensoldalon, mind a kiszolgáló oldalon a hardvert és magát a hálózatot is.

NFS vagy smb protokoll használata esetén ilyen nincsen. Eleve a lejátszásnál a kiszolgáló processzora és memóriája nincsen leterhelve, másrészt a hálózati erőforrásigényük fényévekkel kisebb, ergo nézhető 100/100 Mbps klienssel 4K3D film.

Ezek miatt én mindig a fenti két protokollt ajánlom, mert stream és a méidaszerver (DLNA) esetén is mindig van valami gixer, vagy akadály. Erőforrásigényükről ne is beszéljünk!

Azt hogy ebből mit támogat a kliens, igazából mindegy, mert ha nem tudja a fenti két protokollt marad a pendriveozás, vagy külső lemzezés.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#61218) sirály69 válasza Csabroncka (#61217) üzenetére

sirály69
(őstag)

Sajnos sok tv gyártó csak a DLNA-t támogatja.... :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#61219) SunMount3r válasza Csabroncka (#61217) üzenetére

SunMount3r
(PH! kedvence)

Nálam már egy 42Mbit-es UHD videó is megakasztja a házi "NAS"-omat SMB-n. Igaz, nem célhardver, hanem csak egy noti 100Mbit-es Ethernet-el. Mindeközben torrent letöltésnél simám megvan az átlag 9MB/s, de "feltöltésben" valahogy nem annyira acélos ez a setup. Szóval a még csak a 100Mbit elméleti megléte sem garancia semmire...

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#61220) Multibit válasza sirály69 (#61218) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Többek között ezért is érdemes a topik címadóját használni ;)

(#61221) Hyena válasza Csabroncka (#61217) üzenetére

Hyena
(fanatikus tag)

Tisztaban vagyok ezekkel, en csak a felvetesre valaszoltam miszerint "mehet e kep a lan kabelen"...
En sem preferalom a streamelest de vannak esetek amikor nincs mas megoldas pl sokat utazom es a szallodai szobak tvjen szoktam plex segitsegevel otthoni nasrol filmet nezni a tvre csatlakoztatott telefon/tablet segitsegevel.
A 4K filmezesre elegendo a 100 Mbps temara viszont azt mondtanam, hogy tobbnyire eleg de ez persze sok mindentol fugg (framerate, hdr...) , nem veletlenul vesznek az emberek akar ebben a topicban is gigabites usb to lan atalakitot (mert van amire meg nem) az esetenkent akadozo 4k filmek miatt.

(#61222) DoItYourself válasza Csabroncka (#61217) üzenetére

DoItYourself
(PH! addikt)

A tapasztalat azt mutatja, hogy a 100 Mbit/s kapcsolat néha kevés a 4K remuxokhoz.

(#61223) djnice válasza DoItYourself (#61222) üzenetére

djnice
(PH! addikt)

Így van, pl Blade Runner 2049 4K bitráta grafikon: [link]

(#61224) junkpod válasza Hyena (#61216) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

Én nem fantazialok, kolléga azt írta 60Mb-s net. Ahogy írtad is MB nem egyenlő MB.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#61225) Csabroncka válasza DoItYourself (#61222) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

Ebben igazatok van, mondjuk lényegében nem nagyon változtat a dolgon - szerencsére azért a legtöbb mai média lejátszó amelyik 4K képes már gigás porttal van.

SunMount3r: nekem egy belépő synom van (216j) Raid1-ben két lemezzel, ilyen problémáim nincsenek. Kliensoldalon egyelőre FHD-zek, de a DLNA már korábban sávszélesség limitbe ütközött - NFS-en ilyen problémáim nincsenek.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#61226) HIJ

HIJ
(őstag)

Sziasztok!

Fentebb láttam, h az Apple tv 4K -t ajánlotta vki 4K HDR tartalmak lejátszására. Mennyire reális ez most? Ha én eddig Popcorn termékein szocializalódtam, akkor az apple terméke mennyire lesz más? NAS -ról játszanék mkv tartalmakat hálózaton. Erre alkalmas lehet?

Semmisenemvan!

(#61227) SunMount3r válasza SunMount3r (#61206) üzenetére

SunMount3r
(PH! kedvence)

Amúgy valaki próbálta már az ATV 4K-t lokál DV-s videók lejátszására? Valahol azt olvastam (most nem találom), hogy csak közvetlen a Netflix és társaival megy vele a DV... ???

(#61228) blakey válasza SunMount3r (#61227) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Csak Netflix, iTunes és társairól megy a DV, viszont HDR10-re átkonvertálja a DV tartalmat, na nem mintha olyan sok efajta tartalom lenne, tehát túl nagy veszteség nem lesz. Elvileg meg lesz oldva az is, de az Apple és a DV egyelőre csak ezt engedélyezi. Tudtommal a TV-k között is sok olyan van ami külső forrásból még nem fogadja a DV-t csak akkor lesz HDR ha a lejátszó átkonvertálja.

(#61229) BBéci válasza blakey (#61228) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Átkonvertálja? Ráadásul kétszer. :(

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.