- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Atomenergiával dübörögnek tovább az Amazon adatközpontok, SMR-ek is jöhetnek
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Az NVIDIA ipari AI-felhőt épít a németeknek, együtt az OpenAI és a Google
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
- Ismét a Gigabyte alaplapjaival van az Erő
- Fujifilm X
- Milyen videókártyát?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Autós kamerák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
Új hozzászólás Aktív témák
-
JoolsNOS
veterán
válasz
johnny101 #19997 üzenetére
Az lc-power táp sajnos nem ajánlott kategória. Kb 10ezer forintot rá kell szánni, abból már kapsz egy derék 450 körüli tápot. (chieftek, fsp, giga) A tápajánló topikban akár olcsóbban is ajánlanak.
-
MAxxYD
tag
válasz
darál0w #19988 üzenetére
Köszi
.
Holnap majd eljátszadozok vele.
Nem szokott szerencsém lenni az ilyesmivel.
Nem véletlenül van ilyen alaplapom, proci hűtőm és elvileg még bőven húzható ramom. Igyekszem figyelni arra, hogy legyen lehetőségem tuningolni őket, de a siker általában elkerül
Megnéztem a tuning listát is és elég jó eredményeket láttam bennük ugyan ezekkel a cuccokkal
Éppen ezért vagyok megelégedve a GTX460-al, mert szó nélkül megy 800MHz-n 675 helyettAzt nem értem, hogy ha az első próbálkozásnál még ment a dolog, azóta miért nem
Nincs esetleg itt a Ph!-n C2D-hez is tuning guide, mint az i7-hez?
Kerestem, de nem leltem.....
Szeretném megérteni is, hogy mit miért kell állítgatni.
-
A-l-i-e-N
aktív tag
Hali
Hogyan kell lecserélni a bioszt a 2900XT-n? Bár gondolom ugyanúgy kell mindnél.
Biosz útján? Nem szoftveresen.Köszi
-
MAxxYD
tag
válasz
darál0w #19952 üzenetére
Szia!
Próbálkoztam, csak írni nem volt időm...
A jó hír az, hogy ezeknek a feszkóknak az átállításától nem hal le a gép.
A rossz pedig az, hogy ha az FSB-t is elkezdem húzni, akkor igen
Amit próbáltam:
CPU VCore 1.4125-1.45V között
MCH Core 1.3 - 1.34V közöttMivel a DRAM-ra nem írtál feszkót próbáltam alapbeállításon is és 2.0-2.1V közötti értékekkel.
A végeredmény nagyjából ugyan az volt:
Amíg csak a feszkót piszkáltam nem volt gond, de ahogy elkezdtem mellé emelni az FSB-t is, akkor lefagyott/dumpolt a masina.
Amit általában elbírt az a 360/370MHz-s FSB volt, de amikor terhelni kezdtem, akkor ebbe is beledöglött.CPU VCore 1.4125V, DRAM default, MCH Core 1.34, minden más default, 360FSB FREEZE
CPU VCore 1.4125V, DRAM 2.0V, MCH Core 1.34, minden más default, 360FSB 15 perc után leállítottam a Prime95-öt, addig nem volt vele gond (CPU 57Celsius)
CPU VCore 1.4125V, DRAM 2.0V, MCH Core 1.34, minden más default, 370FSB Azonnali fagyásCPU VCore 1.45V, DRAM 2.06, MCH Core 1.34, minden más default, 370FSB 5 perc után FREEZE
Milyen feszültséget javasolsz a DRAM-nak, illetve mit lehetne még állítgatni, hogy legalább egy stabil 3.6GHz összejöjjön
?
-
johnny101
csendes tag
Ja, és a memória: 2xKingmax DDR2-800 1GB
-
johnny101
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék kicsit húzni a procimon, de olyan kereteken belül, hogy ne kelljen rá költeni (pl nagyobb hűtő). De azt se tudom hogy álljak neki. Tudnátok segíteni?
A paraméterek: táp: POWER LC420H-12, alaplap:MSI P35 Neo-F, proci: DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200) és az a hűtő van hozzá amit a procihoz adtak.
A válaszokat előre is köszönöm! -
flash-
veterán
válasz
darál0w #19978 üzenetére
oké eolvasom
annyit kérdenék mmég azért,hogy most minden az alap beállitáson van.
ha azt akarom hogy 1600mhz-menjenek a ramok,akkor elég csak a szorzót és csak a dram feszültséget állitani a biosban?
mást nem kell ugye?
és ha csak ennyit állitok,ehhez még nem kell komoly hűtés,hanem elég a gyári i7-es hűtő ugye? -
darál0w
Jómunkásember
-
-
flash-
veterán
itt van néhány infó a gépről:
[link] -
flash-
veterán
sziasztok
tuningba lécci segitsetek!!
proci i7-930 gyári hűtővel
alaplap asrock x58 extreme
a ram az corsair Corsair XMS3 DDR3-RAM 6GB PC3-1600 Kit (TR3X6G1600C9)
táp:425w enermax pro82+tehát amióta összeraktam a konfigot ,csináltam egy bios frissitést,de különben semmi bios beállitáshoz nem nyúltam még!
ehhez kérném a segitségeteket.
mikhez érdemes nyúlni(figyelembevéve azt a tényt hogy gyári a hűtőm)
Miket állitsak be?
(vannak akik azt írják hogy emeljek qpi-t.
Az a baj hogy nincs olyan beállitás az alaplapomon ahol a qpi feszültséget tudnám állítani.)az itt lévő táblázatnál a második oszlopot egy az egybe megcsináltam(ugyanezeket irtam be a biosomban.kivéve a qpi-t mert azt nem találtam.ugyhogy csak a vtt-t tudtam)
[link]
de windwos indulásánál mindig lefagyott a gép!pl ugyebár ittvan az hogy nem kezeli alapból az alaplap az 1600as ramokat.
jól tudom hogy ezt kezelje csak két dolgot kéne állitani a biosban:
ram feszültséget,és a szorzót.
ennyitől még nem fog túlmelegedni a gép ugye?
Az a baj hogy a ram szorzót nem tudom hol kell állitaniÖrülnék ha valaki segitene ezekben a beállitásokban!
köszi előre is -
Dapro
senior tag
Üdv.
Mennyi a megengedhető hőfok tuningolt processzor esetében?
E5200 (2.5ghz) @ 3.33ghz.
Most 70 fok terhelten INTELBURN tesztel ami állítólag 25fokkal tovább fűti mint a prime.
idle 52 kb.
Hűtő narancssárga toronyhűtő amit itt PHn szereztem be. Valami beklin vagy mi.szerk:
Ja és még húznám tovább, így is még csak alapfeszen van. -
Rica
senior tag
válasz
EgyGábor #19949 üzenetére
Hat rendesen tartja az arat, de ha jol emlexem a tesztre, 80 % folotti hatasfoka es a 12 Voltos agon 400 watt folotti leadasa van. Erdemes jo nehany erosebb konfignal megnezni a tudosabb kollegaknal, sok helyen ott figyel.
MAxxYD: Taprol: ha itt nincs benne az #1 hsz-ban az mar nem jelent jot, es sztem a 12 Voltos agon 13 Amper edes keves. -
kukinyo
addikt
Sziasztok
270-es Fsb fölé nem tudok menni mert nem indul a windows.
Az FSB növelésének határa az alaplapon vagy a procin múlik?
Vagy esetleg mindkettőn? -
MAxxYD
tag
válasz
darál0w #19950 üzenetére
Köszi a tanácsokat. Estére kipróbálom.
A hűtő egy XIGMATEK S1283.
Kerestem egy tuning tesztet és az alapján próbálkoztam:
Highest Stable Overall Overclocking
Ők ugyan 8x 500MHz-re löttek, de nekem az valamiért nem ment.Egyébként elírtam, 420MHz volt, nem 400.
-
darál0w
Jómunkásember
válasz
MAxxYD #19947 üzenetére
CPU PLL 1.61V - 1.5Vrol el sem kellene mozdítani...
CPU Term 1.34V - magasabb FSB eléréséhez kell állítgatni...a 400as nem magas...vissza 1.2Vra.
MCH Core 1.34 - ez jo, mivel 4 modulod van, így NB kérheti a feszt...
ref értékeket pedig hagyd auton.
pcie freki 100.
CPU Vcore 1.59- max 1.45V adhato neki értelmes hő mellett...
mivel hűtöd a cuccost?
a tápodrol meg nem tudok mit mondani. kérj már rola egy véleményt a tápos topikban.
-
MAxxYD
tag
Sorry, véletlenül dupláztam....
-
MAxxYD
tag
Sziasztok!
Egy overclocking-al kapcsolatos problémám lenne, bár ez inkább már csak az OC következménye....
Készülve a hamarosan megjelenő MOH-ra és COD Black Ops-ra, nemrég cseréltem le a 9600GT-met egy MSI GTX460 Cyclone 768MB-s videokarira. Kissé aggódtam, hogy el fogja-e bírni a 380W-os tápom, de némi kutakodás és méricskélés után arra jutottam, hogy nem okozhat neki gondot.
Tesztekben nagyon szépen megy a GTX460 (dupla FPS Ungine Heaven-ben ), de játékokban nem nagyon érezni a jelenlétét.
Az COD MW2 stabilan tudja a 60-90FPS-t, max beállítások mellett is (eddig sem volt gond vele, csak a alacsonyabb minőségben produkálta ugyan ezt).
Ami a problémám, hogy a Battlefield Bad Company 2-ben semmi sem változott. Először automatikusan DX11-re állt át, ami 30-40FPS-t és lag hegyeket eredményezett. Visszaállítottam DX9 módba, így legalább nem szaggat, de továbbra is 30-45 FPS között ugrál (a 9600Gt-vel is kb. ugyan ez volt a helyzet).
Elkezdtem nézegetni, hogy ennek mi lehet az oka és rövid úton arra jutottam, hogy procilimites a gáma. A GPU kb. 40%-on megy közben, a proci meg 95-100% között pörög. Az E8500-at alapfrekin használtam, tehát bőven van tartalék benne . Utánanéztem egy kicsit a neten és nekiálltam húzogatni. Az egyszerűség kedvéért a Gigabyte EasyTune-t használtam. Első lépésben 3.56GHz-re mentem és ott használtam egy napig (FSB 375MHz, RAM 900MHz, CPU PLL 1.57V, DRAM 2.1, minden más default). Teljesen stabilan működött (kb. 8 óraig Prime95 és az Unigine Heaven Benchmark 2.1 párhuzamosan, 3-4 óra BFBC2), de a BFBC2-ben nem történt érezhető javulás.
Némi kísérletezés után sikerült elérnem a mágikus 4GHz-et.
Először valószínűleg kissé magas feszültségekkel próbálkoztam(FSB 400MHz, RAM 1008MHz, CPU PLL 1.61V, CPU Term 1.34V, CPU Ref 1.375 , DRAM 2.1, MCH Core 1.34, minden más default), mert pár perc után kellemetlen szagok jelentek meg a légtérben. Nem amperszag, inkább mint amikor valami túlmelegszik és el kezd izzani.... Gyorsan leállítottam a teszteket és némi feszkó csökkentést követően indítottam csak újra (FSB 400MHz, RAM 1008MHz, CPU PLL 1.61V, CPU Term 1.26V, CPU Ref 1.35V , DRAM 2.1V, MCH Core 1.26V, minden más default). Egy egész éjszakán keresztül ment rajta a Prime + Heaven. Reggel vettem észre, hogy a Prime az egyik magon leállt, kerekítési hibára hivatkozva (ez kutatásaim szerint MCH Core feszültség probléma..), de a lényeg az, hogy kb. 6 órán át ment ezen a feszkón és frekin.
Azóta azonban egy teljesen új jelenséggel találtam magam szemben. A gép keményen ellenszegül mindennemű túlhúzási kísérletnek. A proci feszültség vagy az FSB legapróbb emelésére is kék halált produkál. Alapórajelen és feszültségen továbbra is gond nélkül, beton stabilan megy, de pl. a CPU Vcore 1.59-re való állítása azonnali kék halál. Természetesen közben nincs terhelve a gép, tehát nem arról van szó, hogy nem bírná el a táp.
Fogyasztásmérővel mérve idle állapotban kb. 120W, terhelve kb. 220-240W a fogyasztása.
Tudom, hogy ez nem jelenti azt, hogy a táp minden feszültségen le tudja adni a szükséges teljesítményt, de először bírta a gyűrődést és mivel most sem jelent neki gondot a terhelés, nem hiszem, hogy ezzel lenne gond.Van valami ötletetek, hogy mi mehetett gallyra benne?
GIGABYTE EP45-DS3R
Core2Duo E8500 + XIGMATEK S1283 cooler
4 x KINGMAX TinyBGA 1GB 1066MHz
Gigabyte GZ-X4 ház, 1 hátsó és egy front 12cm-es ventillátorral
Táp: Spire ATX-380WB-US (+ 3.3V 16A, +5V 25A, +12V 13A, -12V 0.8A, -5V 0.5A, +5VSB 2.0A)
+ 4 db 7200RPM-es HDD
+ 1 db DVD író -
kriszbon
őstag
Nem tudom milyen Fsp tápokkal próbáltad, mert az enyémet még a 300-as Pnf is elviszi simán(2x+12V/2x16A) amit terhelhetsz 264W-ig. A 350-est ami most van benne, azt meg 300W-ig lehet a 2x+12V-os ágat.
Igaz a mai Fsp tápoknál sokszor látok 10-15A közötti ágankénti terhelhetőséget, ami már nem biztos hogy elég. Ezeknél a másik rész erősebb már, amire nem hiszem hogy szükség van annyira mint az erős +12V-ra. -
yolan
őstag
válasz
EgyGábor #19940 üzenetére
Egy 9800GT Matrix kártyáról tudok nyilatkozni, előző héten próbáltam, a következő konfigot:
c2d e8400@1.05v, 2x1gb micron d9@1.9v, 1x250gb seagate, ep45-ud3r, 7300GT@600/1600mhz, sok venti.
300-as fsp-vel próbáltam, nem ment.
350-es fsp-vel próbáltam, nem ment.
400-as fsp-vel próbáltam, nem ment.
350-es fsp-vel etettem a rendszert, majd egy 250-es liteon-nal etettem a kártyát, így ment.
Én egy minimum 450-es tápot mondanék, erős 12v-os ággal, lehetőleg nem szétbontottal. Ha komolyabb konfigod van körülötte, egy erősebb szintén nem osztott 12v-os ágas tápot ajánlanék, de nem kell átesni a ó túloldalára sem, 750 watt biztos hogy felesleges lesz. Attól függően hány vinyót, ventit, ilyeneket pakolsz még bele, tessék választani. -
Rica
senior tag
válasz
Rocko66 #19935 üzenetére
Proci szorzo 8
FSB: 400 (a kombo deszkad nem lesz valszeg tuning bajnok, de ennyit vinnie kell azert)
Memoria szorzo: 2x
Feszt valszeg nem kell emelned, de lehet, hogy egy minimalisat a procinal.
Stabilitas teszt pl. Orthos nevu programmal, 9-es prioritason, Blend, legalabb egy ora.
Ha jatekhoz kell a tuning, akkor sokat ne foglalkozz a memoriaval (idozitesek). -
Rocko66
aktív tag
Hali!
Még kezdő vagyok tuning terén, ezért szeretném kérni a segítségeteket, a gépem a következő:
Gigabyte Ep35C-Ds3R F4es bios van rajta, a Proci egy E8400 E0-s változat, a ramom 2*2gb kingmax 800mhz-s! Mit lehetne ebből kihozni? Egy 3,6ghz-ra gondoltam valaki tudna nekem segíteni hogy a biosban miket kell állítanom? Nem akarok feszt emelni csak egy alap tuningot nézni!
Köszi előre is
jah és az oprendszer az win 7 64bit -
Rica
senior tag
-
EgyGábor
tag
Sziasztok!!!! Nag gondom van már egyszer segítetetek felhúzni a procim E5200 ast de most cseréltem VGÁ-t 9600 GTröl váltotam 9800GTX re és azóta álandóan fagy agép ha húzva van aproci alap órajelen pedig jó szerintetek milehet agond (a lap ASUS P5N32-E SLi plus)
-
Gyufaaa
veterán
válasz
netmesterke #19925 üzenetére
Ha stabil, nem gáz! Ha a 800Mhz-es ramok mellé beteszed a 667-est, akkor 667Mhz-en fog ketyegni a 800-as is. Szerintem az 512+-ba hagyd ki. Magasabb órajelet a ramok vissza osztásával tudod elérni ha már nem bírnák az "iramot" (ami valószínű)
-
netmesterke
aktív tag
Sziasztok!
Következő a kérdésem:
A proci (Celeron E 1200 2x1,6GHz) manual módban húzva lett 270 fsb-re a gyári 200-ról.
A ram most 1080 MHz-en megy (csx-ddrII 800).
Az nem gáz hogy a ram ennyin megy? Ill ha 2,2-őn ennyin megy a ram, akkor 3ghz-eket ezzel hogy érnek el?
Más: van 667-es ramom, azzal gondolom dualba nem mehet ez a ram? amugy az 512-es. Gyorsítana a 2gb mellé be lenne téve? -
Rica
senior tag
válasz
lucky07 #19893 üzenetére
Hali! A lenyeg, hogy a RAM szorzot tedd 2-re. Utana eljatszhatsz vele, hogy milyen mas beallitasok mellett tetszik a legjobban. Pl. proci 7x500=3,5GHz, akkor a Ramok 1000-en futnak. Az Asus deszka nem biztos hogy tud ennyit, ez lehet a szuk keresztmetszet, de akkor pl. 8x450→proci 3.6GHz, RAM-ok 900-on.
-
enemy107
senior tag
válasz
CsiguszMaxim #19916 üzenetére
Akkor ok, de ahogy darálow, is mondja bios nem stimmel. A hőfok az jó.
-
BRIKLY
veterán
üdv. a CPU dióda mit takar? csak mert ennek a hőmérséklete mindíg más mint a cpu és az alaplap,bár ez sem megy 62fok fölé. (cpu-alaplap mindíg egyforma)
a korábban már említett acer aspire 5310-ről van szó. -
darál0w
Jómunkásember
válasz
Krethx #19914 üzenetére
akkor mondom mit állíts át...amit nem írok, az marad.
CPU Vcore 1.28750V =Auto - autorol állítsd át normal értékre. ezt az értéket le is írtad...a biosban vagy normal opcioként fog megjelenni, vagy magát a feszt kell beállítani, ami az esetedben, mint írtad is 1.28V
CPU Termination 1.280V = Auto - állítsd át 1.2Vra-
és van pcie frequency menüpont is. ezt állítsd be 100as értékre.
ez jelenti a fixálást.
-
Krethx
aktív tag
válasz
darál0w #19907 üzenetére
Igy álítottam be:
Rebust Graphics Booster = Auto
CPU Clock Ratio = 8 x
Fine CPU Clock Ratio +0.5
---------------------------------------------
CPU Frequency ---- 2.83GHz (333x8.5) «-- Ezt írja.CPU Host Clock Control = Enable
CPU Host Frequency (MHz) = 333
PCI Express Frequency(MHz) = 100(G)MHC frequency Latch = Auto
System memory miltipiller (SPD) =Auto
Memory frequency(MHz) 1066 -1333 «-- Ezt írja.
Dram Timing Selectable (SPD) = Auto --- Alatta írom mit álit be:
Cas Latency = 7
tRCD = 7
tRP = 7
tRAS = 16CPU Vcore 1.28750V =Auto
CPU Termination 1.280V = Auto
CPU Refernce 0.805V = AutoCPU Temperature 50 C
CPU FAN Speed 2089 RPM
Tehát szinte minden auto-n van. Amit álítottam azt látod.Fixálás alatt mit értesz?
-
kriszbon
őstag
válasz
CsiguszMaxim #19908 üzenetére
Az F8 bioszt írja az 5200-as M0-ás procihoz, az 5300-as R0-ás procihoz F9 kell.
Lehet hogy a te procid is R0-ás már(Cpu-z mutatja) és ebből adódik a probléma.
Tedd fel az F9-es bioszt, hátha segít. -
enemy107
senior tag
válasz
CsiguszMaxim #19910 üzenetére
-
-
enemy107
senior tag
válasz
CsiguszMaxim #19908 üzenetére
Én elhiszem hogy az, azt hogy nem lehet Default, ugy értettem, hogy nem szabadna alap beállitásnak lenni.
-
-
enemy107
senior tag
válasz
CsiguszMaxim #19902 üzenetére
E5200-nak az nem lehet Default a biosban.
Ha elég a 10.5X266,és alapfeszen vagy (nem auton) akkor nézd meg a hőfokát, terhelés alatt Intel Burn teszttel. -
darál0w
Jómunkásember
válasz
Krethx #19903 üzenetére
értem.
akkor alap FSBvel csak 1066mhzen fog menni.
procit tuningolni gondolom nem akarsz...
akkor a következőt tudom javasolni :
- FSBt megemeled 333ra.
- cpu szorzot visszaveszed 8,5re
- ramszorzo 4.
így a procid marad ~2,8ghzen, a ramod pedig 1333mhzen.
amit még javaslok :
- pcie freki 100
- minden feszt fixálni normal értéken.
-
Krethx
aktív tag
válasz
darál0w #19901 üzenetére
System memory multiplier:
3.00A
4.00A
2.40B
3.20B
4.00C
-----------------------
Dram titming selectable / Auto - Manual
-----------------------
Cas latency titming control
trcd
trp
tras
-----------------------
Advanced timing control / Még több állítási lehetőség ha Dram titming selectable Manual-on van.Köszi.
Szerk:
Tegnap a Cas latency titming control nál probálkoztam.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Ismét a Gigabyte alaplapjaival van az Erő
- Építő/felújító topik
- Tőzsde és gazdaság
- BMW topik
- Fujifilm X
- One mobilszolgáltatások
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Reklámblokkolók topikja
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 9 7950X3D 16-Core 4.2GHz (128MB Cache, Up to 5.7 GHz) AM5 Box Processzor!
- AMD Ryzen 7 7700 - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Core i5 12500 (50e) + Core i9 12900 (88e)- 3 hó gari - hűtő nélkül
- Intel Core i7-14700K 20-Core 3.4GHz LGA1700 (33M Cache, up to 5.60 GHz) Processzor! BeszámítOK
- Intel Core i7-12700KF
- 0% THM részletfizetés, beszámítás! Gamer PC, notebook, konzol, Apple termék, hardver KAMATMENTESEN!
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy A34 5G 128GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- Fotó állvány eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged