-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
HUN_Sector #61541 üzenetére
Nálam az említett gép HTPC/NAS célokra volt: a cpu 35W körüli, de az idő nagy részében 5-10W körül elpöfögött, 3-4db 3.5"-os HDD viszont bent volt a házban direkt hűtés nélkül.
Ennélfogva tök más jellegű az építés, víz szóba se jött, sőt, a cpu venti+házventik köré volt építve, hogy mozgassák át a levegőt. Vízhűtésnek ebben haszna sem lett volna csak hátránya. A táp is panel volt, tehát az sem szellőztetett, a többi meg sima fizika, a letekert ventiknek nagyon kicsi a légszállítása és itt a ház negyede egy zárt rekesz azoktól távol. Ennyi volt a gond. Azóta ugyanilyen, de kéményes házban van, azon szépen átmegy, nincs bent rekedt meleg.Most a C6-ot, Z20-at, DeskMeet-et, stb... teljesen más célra néztem, eleve kicsit nagyobb méret, 65(88)W AM5 APU-hoz és opcionálisan ha szükséges akkor később dgpu-hoz. Itt a víz is szóba jön, kritikus a proci is, házventik más elrendezésben, normál táp is be lenne fogva. Ha lesz, dpgu lehetőleg minél inkább szeparáltan és kicsit nagyobb házban, azért nézem ezeket. Az már a teljesen halk géphez ami elvárásom szokott lenni már elég sok, alapvetően az APU dvga nélkül az elsődleges cél, az viszont simán megoldható ezekben a házakban. (Odafigyelve a kis-közepes 75-130W közötti dgpu is.)
Új hozzászólás Aktív témák
- SSD kibeszélő
- Nintendo Switch 2
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Apple MacBook
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen hangkártyát vegyek?
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- RAKTÁRKISÖPRÉS! Eladó szerverek!
- iPhone XR 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3115
- Samsung Galaxy S25 Ultra Jetblack 12/256 GB Új,6 hó gari!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest