Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Parci #79158 üzenetére

    másrészt a 24-120 azért az nem ugyanaz, a 12-40 mellett egy 12-60 nem nagyon mozgatna meg, ez a 12-100 viszont annál inkább.
    És speciel nálam még nem is csak utazáshoz. Modellfotózásnál mindig váltogatnom kell mert a 40-150-nel már nagyon messze kell mennem egy egész alakoshoz, a 12-40 meg a közeliekhez nagyon kevés, ott olyan 70-100-nál szoktam használni (és kb. félalaknál lehet bármelyik) Most ezt egyben lefedné ez az egy objektív (egyelőre ahogy néztem, a képére sem lenne panasz), vakunál egyértelműen, és természetes fénynél is simán lehet hogy nem lenne gond a 2.8 vs 4 (nyilván itt azért már a háttérelmosásbeli különbség is fontos lehet adott esetben)
    De ez utazáshoz/túrához/kiránduláshoz is tökéletes. Az esetek 95%-ában .b fel sem merülne hogy a 40-150-et is magammal vigyem.

    szerk: amúgy lassan nálam már ez lesz a "legkomolyabb" ellenérv: imádom a 40-150-et, viszont ha lenne egy 12-100 hát elég komolyan lecsökkenne amennyit használatban lenne... * Még jó hogy elvileg jön majd egy 2x telekonverter is, meg jövőre terveztem is olyan túrákat ahol ez a tartomány fog kelleni.
    * (amúgy a 12-40-el is könnyel lehetne ez a helyzet)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák