Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haarmaan

    tag

    Kicsit bővíteném a tapasztalataimat Panasonic DMC-G3 ügyben.
    Tehát az egyhetes használat utáni véleményem a Panasonic G3-ról:

    Negatívumok:

    - Az aksi sajna 240-270 képnél nem bír többet.
    - Videofelvételt indító gomb nagyon rossz helyen van, ráadásul nagyon be van süllyesztve a vázba, szinte semmit nem ál ki a vázból ezért nagyon nehéz működésbe hozni, kapcsolni.
    - A fent leírtak sajna igazak a DISP./Fn1 gombra is azzal a kivétellel, hogy ez legalább nincs rossz helyen.
    - Kicsi gombok zsúfoltan elhelyezve.
    - HDMI USB csatlakózó fedél nagyon merev, és feszíti, a csatlakoztatott kábelt.

    Pozitívumok:

    - Magasabb ISO bealításokon is nagyon jó képek ISO 1600-tól már nem az igazi.
    - Béltérben is nagyon jó képminőség, még rossz fényviszonyok közt is, akár vaku nélkül is.
    - Atombiztos inteligent autó mode, és inteligent auto plus mode. Jól választja ki a témákat, és bealításokat. Nagyon szép képek készíthetők ebben a módban is.
    - Gyors fokuszálás, és a gép maga is nagyon gyors.
    - Nagyon gyors arcfelismerés.
    - Pinpoint (hajszálpontos) AF nagyon jó, nagyon pontosan be lehet lőni az éles tartományt.
    - Jól testre szabható a gép. A quick menü minden egyes eleme szabadon cserélhető, válsztható (15db elem vehető fel a gyorsmenübe). Két gombhoz egyedi funkció rendelhető, hisztogram pozíciója szabadon alítható, stb.
    - Érintöképernyös vezérlés.
    - Autofokusz és manual fókusz egyszerre használható (nekem nagyon bejött).
    - Full HD videó minőség egész jó egy fényképezőgéphez képest.
    - A (P,A,S,M) mód bealításai érvényesek maradnak videofelvételnél is, lehet kreatívnak lenni videózás alatt is.
    - 720p módban is jó videó képminőség. Ebben a módban (720p) az extra tele conversion funkciót használva 14-42 es kitobival elérhető 28mm-280mm zoom tartomány is.
    - Az LCD kijelző nagyon jól testreszabbható (fényerő, élesség, szinek, stb,)
    - Érintöképernyös exponálás.
    - Videó alatt nagyon jól jön az érintöképernyös autofokusszálás.
    - Van, aki panaszkodott a vaku újratöltési idejére, de nekem ez is gyorsnak tünik a kompakt gépek után.

    Nagyjából ennyi. Remélem segíteni, tudtam annak, aki esetleg egy ilyen gép vásárlásán töri a fejét. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. A Panasonic DMC-G3 egy nagy tudású, remekül testreszabható, jó mindenes fényképezőgép, ami bizonyos paramétereket tekintve vetekszik a DSLR gépek tudásával.

Új hozzászólás Aktív témák