Hirdetés
- Dedikált NPU-t tervezne az AMD?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Bluetooth hangszórók
- Milyen notebookot vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Milyen alaplapot vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Egér probléma
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
sunavlys
senior tag
A kiszamolon kialakult egy kis polemia.
Melyik a helyes?"az adómentesség csak a 2019 Június 1. után VÁSÁROLT államkötvényekre vonatkozik. “
“az adómentesség csak a 2019 Június 1. után kibocsátott államkötvényekre vonatkozik. ”
-
petyus_
senior tag
Sziasztok!
Babakötvénnyel kapcsolatban lenne kérdésem. Keresztfiamnak fizetem 2 éve, minden hónapban utalok egy tizest a megadott számlaszámra.Két hónapja született meg a kisfiam, megnyitottam neki a Start-számlát, a webkincstárban is látom, át is lett vezetve a 42K forint. Kicsit összezavarodtam a vásárlásal kapcsolatban. Ugye mint írtam, keresztfiamnak simán utalok havonta egy tizest. A fiam számláját viszont én kezelem, és amikor webkincstáron akartam venni, akkor láttam, hogy ezt is a többi kötvényhez hasonlóan tudom megvenni, válaszhatok, hogy mennyiért akarok venni összesen, vagy mekkora névértékű papírt akarok venni.
Eddig abban a hitben voltam, hogy amikor havonta utalok egy tizest, akkor annyiért veszek babakötvényt, ami kamatozik majd évi inf+3%-ot. Ezek szerint viszont csak 9xxx értékben vettem eddig mindig?
Ha ez így van, akkor hogy működik pontosan? 2040/S a babakötvény száma, én ebből fogok vásárolni 18 évig? De így mondjuk 10 év múlva már elég nagy különbség lesz a névérték, és az aktuális ár között.
Valaki esetleg fel tudna világosítani?
-
#79563158
törölt tag
válasz
Stanlee #55791 üzenetére
Azt azert tegyuk hozza, hogy neked retail investorkent nem volt soha lehetoseged 0.99$-ert PayPal reszvenyt venni, mivel jellemzoen csak dolgozok illetve accredited investorok fektethetnek be cegekbe IPO elott. Pont par hete szoptam be egy merger kapcsan, hogy nincs 300 millio net worthom es ezert az uj cegbol nem kapok majd reszvenyt, hanem viszonylag alacsony aron kifizetnek.
-
vzozo
senior tag
válasz
Stanlee #55791 üzenetére
A Roth IRA-val az a baj, hogy nyugdijbavonulasig tartani kell, egyebkent fizetni kell ra az adot.
Az amcsi pénzügyi fórumok tele vannak hogyan és miként kell mókolni ezekkel a megtakarítási formákkal, szóval lehet nem ideális, de az eddig javaslat az volt, hogy ki kell használni.
Toljad a nyereseg utan a penzt befele az allamkasszaba, mert az a jo, nehogy felretegyel valamit es ne berbol meg fizetesbol probalj meg eleni, ill. az allami nyugdijtol fuggj..
Erre a legjobb példa egy itt élő magyar család pénzügyi története, velük régebben összejártunk. Igazából a fickó minimálbéren, a nő minijob vagy éppen semmi, meg az ilyen-olyan támogatás az alacsony fizetés (sic!) + gyerekek miatt - nos az jött ki, hogy jobban élnek és többől gazdálkodnak mint mi, merthát mi mindenért fizetünk kőkeményen. Sőt, ők a "hátrányos" helyzetük miatt mindenhová kb. priority lane-en jutottak be, mi meg a mindenféle korai fejlesztéseket, orvosi ellátást, bölcsi / óvoda a saját gyerekünkkel oldjuk meg ahogy tudjuk, hiszen van pénzünk. Hányingerkeltő.
-
Stanlee
őstag
A Roth IRA-val az a baj, hogy nyugdijbavonulasig tartani kell, egyebkent fizetni kell ra az adot. A linkelt ProPublica cikk szerint is alig jott ossze a lehetoseg erre az adomentes megtakaritasi formara, mert nem akarta a nagy politika engedni.
Az, hogy Thiel, mint a PayPal alapitoja milyen aron vette az elso reszvenyeket es most mennyi penzhez jut adomentesen, szerintem lenyegtelen. Ha a Paypal most nem letezne, akkor senki nem irt volna rola cikket, meg ha a paypal mondjuk azelott nullazta volna le magat, hogy Thiel kivehette volna a penzt adozas nelkul, megint nem erdekelne senkit.
Most jo a gazdagok zsebeben turkalni az USA-ban, mivel adja a lovat alajuk a Biden adminisztracio.
Tisztara olyan iranyba haladnak, mint itt Nemetorszagban: evek ota nem nott az adomentes kamat, osztalek eves merteke. Toljad a nyereseg utan a penzt befele az allamkasszaba, mert az a jo, nehogy felretegyel valamit es ne berbol meg fizetesbol probalj meg eleni, ill. az allami nyugdijtol fuggj..
Amugy ez az egesz arra lesz jo, hogy elveszik meg azt a kis pici Roth IRA-t is, mert Thiel meg nem tudom ki, mennyit nyereszkedett rajta. Az, hogy tobb millio normal allampolgartol is elveszik az adomentesseget, az nem baj, a cel a meg tobb ado beszedese.
-
vzozo
senior tag
válasz
travix #55739 üzenetére
Erre senki sem reagált, pedig szerintem egy nagyon komoly problémához fog vezetni az, ha elkezdik pedzegetni, hogy "different manner" meg egyéb bullshitek. Lásd a robinhoodos IPO-s cikket itt pár nappal ezelőttről:
Thiel and other entrepreneurs have used their Roth IRAs slightly differently from the manner in which the average investor would, ProPublica found. For example, Thiel bought 1.7 million shares of PayPal PYPL, -1.23% in 1999 for $0.001 per share, or $1,700, ProPublica reported.
With this strategy, investors are able to buy a large number of shares in a startup at fractions of a penny per share. When those investments garner large gains, investors can use the proceeds from these investments still inside the Roth IRA to make other investments. Substantial gains could be derived if the company goes public and its share price skyrockets.
The gains from those sales are then tax-free, because they occurred inside a Roth IRA.Most nem tökmindegy? Mindenki úgy használja, ahogy akarja és ahogy a törvény nem tiltja.
Aki 2017-ben TBSZ-re jókor vett ML vécépapírt, az is nagyon jól járt, adómentesen. Legális? Az.
Nekem is lenne Roth IRA-m, ha az USA-ban élnék.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy minden jó lehetőséget be akarnak zárni a kisemberek előtt, az igazán gazdagok pedig amúgy is mindig találnak kibúvót. Fasza.
-
Fandango
veterán
válasz
Oppenheimer #55788 üzenetére
Én nem feltétlenül érzem azt, hogy túl sok komponense lenne. Viszont a Beyond Meat és a Tyson Foods valahogy nem illik a sorba, bár értem hogy miért van benne, ha az index magyarázó szövegét nézzük.
-
Oppenheimer
nagyúr
Mit gondoltok errol az indexrol? Nincs kicsit tul sok kompnenese?
[WisdomTree BioRevolution Index]Vagy van meg az [iShares Nasdaq US Biotechnology UCITS ETF]
-
Stanlee
őstag
Jo pezegeto ceg. A technologia szerintem nagy jovo elott all, a kerdes mennyi szabadalmuk van.
Ez olyan mint az mRNA oltoanyag fejlesztes, szuper technologia, Biontech, Moderna jo termeket dobott a piacra, Curevac meg besult. Pfizer is most mar "tud" sajat maga is mRNA oltoanyagot fejleszteni, szerintem tudott volna korabban is, de egyszerubb volt a probat ratolni a Biontechre, ha besulnek vele, akkor nem a Pfizer erteke felezodik a piacon.
Egy tizszerezest en mar nem latok benne, de ne legyen igazam. Tartani meg tartanam, nem adtam volna el egy reszet se. De tudod, en HODL vagyok
-
emvy
félisten
válasz
Oppenheimer #55781 üzenetére
Én adtam el belőle pénteken
de azért maradt belőle, csak a teljes portfolióm 10%-a volt ebben az egy részvényben... Na nem baj.
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz
Ixion77 #55776 üzenetére
Ez még csak az első gyógyszerük lesz. Gondolom a vision az hosszútávra hogy lesz sokezer fajta crispr kezelésük és kurva sok bevételük ebből. Talán nem lesz késő belevenni holnap se és tartani 20 évig. Lehet veszek belőle hétfőn. Bár adnám ha lenne crispr ETF.
Nézegetem a jachtokat.
-
válasz
PredatorZoli #55779 üzenetére
valószínűleg az csak a másolás ára, szerintem lesz ott még egy rezsi órabér is suttyomban.
lakáshitelnél legalábbis volt ilyesmiés hogy valami hasznosat is írjak. akad olyan közjegyző, aki elektronikus másolatot csinál, gyak egy PDF elektronikus hitelesítéssel. ennek előnye, hogy többször felhasználható. nem veszik el ( jó esetben). kérdés a cégek megeszik-e?
-
válasz
PredatorZoli #55749 üzenetére
Ezt az 500 Ft-ot hol találtad?
Nekem az első ERSTE-ről történt $ beutalás után azonnal hívtak és mondták, hogy ejnye-bejnye ezt még jóváírják, de azonosítás nélkül még egyszer ilyet ne tegyek. -
emvy
félisten
Rajtam kívül valakinek van NTLA?
-
Mercutio_
félisten
"Az amerikai jegybank még június elején bejelentette, hogy elkezdi leépíteni a vállalati kötvény állományát. Havonta 13 milliárd dollár értékben fognak rövid távú vállalati kötvényeket értékesíteni."
Azt ténylegesen el is kezdték?
A cégek részvényei szempontjából érdemi - gondolom árfolyamot csökkentő - tétel?Stanlee: Így már tiszta. De nem az volt a mondás, hogy a nagy részvények és etf-ek már meg is haladták a BC előtti szinteket?
-
Stanlee
őstag
válasz
bandus #55757 üzenetére
Most inkabb staying poor van.
En az ETH-et hanyagolom. Szerintem van annal jobb blockchain is. Ez a bizonytalansag, hogy mikor all at PoW-rol PoS-re, szerintem nem tesz neki jot, ill. lassu es draga a hasznalata.
Binance sajat blockchainen szaporodnak a kulonbozo shitcoinok mint legy a xaron, ebbol is latszik, hogy igeny az van ra, marmint mindenki azert veszi ezeket a nem tudom miket, mert abban remenykedik, hogy egy ev alatt 1000x-es arnovekedes lesz bennuk es meggazdagszik belole.
En probalok olyan penzt beletenni, ami nem igazan faj, ha elvesz. Ma akartunk menni etterembe, baratnom megbetegedett, zseton amit nem koltottem el, megy kriptoba. Vagy majd kapok jutalekot felevkor, abbol is valamennyi kriptoba megy, mert sok reszvenyem ara mar BC elotti arakon van, annyira mar nem eri meg beletolni a penzt.
Amugy meg valami Layer1-be megy a penz, pl. cardano, solana, dot, nim. Ezekre is lehet mondani, hogy nem ernek semmit, meg hogy nem fognak semmit se erni, de lehet, hogy valamelyik blockchain megiscsak bejon es utana ha hajora nem is fog telni, de lesz legalabb parezer euro beloluk, amivel majd kezdek valamit.
Engem jobban izgat, hogy jopar reszvenyem BC elotti arakon van, free cashflowt villaval forgatjak, hogy nehogy berohadjon, de osztalekot nem fizetnenek, mert mivan ha megint baj lesz.
-
nort_on
senior tag
Megy az még lejjebb is, nyugi. :) Én szépen elvagyok a napi 0.6-0.8% kamatot hozó BTC és ETH farmjaimon, plusz DCA, nincs itt semmi gond.
Egyébként ilyenkor a strandon kell lenni, majd ősszel folyatjuk.
-
j0k3r!
őstag
válasz
Oppenheimer #55759 üzenetére
Hopium
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz
PredatorZoli #55762 üzenetére
Az a szép, hogy így is jacth lesz belőle.
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz
Oppenheimer #55761 üzenetére
Azt hittem, amennyire hiszen a dologban, 1-2 nullával többről van szó
Ebből nem lesz yacht -
válasz
Oppenheimer #55759 üzenetére
mondjuk talan 7-800 euroert vettem. ha abbol nezegethetek yachtotnakkor veszek inkabb ket kicsi hajot es az egyiket neked adom
lehet meg bevasarolok kicsit belole, hogy lejjebb vigyem az atlagarat, de mar nem nagyon van szabad penzem es a lakas kerdes is foglalkoztat.
vagy eladom az xpenget es azt teszem at etherbe
-
mi eppen a helyzet az ether vs. staying poor temakorben? Nagyon durvat zuhantak ma is a kriptok, hanesdig buy the dip volt, akkor most micsoda?
En eddig 30% minuszban allok a vethg-val.
-
Bling95
őstag
Én rendszeresen utalok be revolutról randomba és egyelőre még nem jelezték, hogy ez probléma. A számlanyitáskor elküldtem nekik mind a revos, mind a sima hazai bankos statementet.
Kiutalni még nem próbáltam. -
-
Lex Icon
senior tag
válasz
UberMutant #55753 üzenetére
Nem rajtuk múlik. A pénzmosási/terrorizmus pénzelése elleni törvény előírásait tartják, tartatják be.
-
válasz
PredatorZoli #55752 üzenetére
számít mit tesznek?
ez egy szerződéses viszony, ha nem tetszel nekik , majd tesznek róla, hogy együttműködj vagy megszűnj számukra -
PredatorZoli
Topikgazda
válasz
UberMutant #55751 üzenetére
Mit tesznek amúgy ha valaki leejti őket? zárolják a dolgokat míg nem azonosítasz?
-
-
travix
aktív tag
válasz
PredatorZoli #55749 üzenetére
Akkor ez új dolog lehet mert eddig nem volt semmi gond. Mondjuk én ezután is utalok revolutról, aztán majd szólnak ha valami nem tetszik. Sok értelmét ennek nem látom.
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz
UberMutant #55748 üzenetére
-
-
PredatorZoli
Topikgazda
válasz
UberMutant #55744 üzenetére
És az azonosítás azt jelentette hogy személyesen be kellett csámpázni hozzájuk Pesten?
-
aujjobba
addikt
válasz
UberMutant #55744 üzenetére
Érdekes, én nem vagyok személyesen azonosítva, utaltam be forintot a regisztrált számlámról de általában revolut-ról küldök be eurót, és nem szóltak érte.
Egyszer telefonon megkérdeztem őket erről (az első revolut beutalás előtt), akkor azt mondták befelé mindegy csak a név egyezzen, de kifelé csak a regisztrált számlára mehet (ami Rafi forint számla). -
vnorbi
aktív tag
válasz
UberMutant #55744 üzenetére
Aha, hát én előbb voltam benn személyes azonosításon rögtön a számlanyitás után, és csak utána utaltam.
-
-
vnorbi
aktív tag
válasz
PredatorZoli #55742 üzenetére
Amikor én voltam azonosításon (még a vírus előtt), vittem magammal Revolutos és Wise-os (akkor még TransferWise-os) kivonatot, hogy ne legyen gond a beutalásokkal. Akkor azt mondták, hogy ez a bejelentés igazából csak a forint számláknál fontos, a külföldi, devizás utalásokat el fogják fogadni egyeztetés nélkül. Úgyhogy nem lettek bejelentve, ami egyébként nem is baj, mert idő közben mindkét helyen lecserélték az akkori számlaszámokat. Az euró utalások fogadásával nem volt gond soha egyik helyről sem, és nem is kérdeztek semmit.
-
nort_on
senior tag
válasz
PredatorZoli #55740 üzenetére
Revolut-ra gondolsz, nem? Én szoktam onnan, de nem kerestek még...
-
PredatorZoli
Topikgazda
Ma felhívott egy randomos nő, hogy látja, hogy történt utalás a számlámra olyan számlától ami nem az amivel a fiók létre lett hozva és lett hitelesítve az ersténél.
Kérdezte hogy lesz-e még ilyen egyéb helyről való utalás.
Még pár hónapja apum utalt egyszer nekem rá eurot nagyszülői örökségből illetve ugye randomról szoktam töltögetni.
Én azt mondam neki hogy nem lesz másról többet, ott helyben arra gondoltam hogy biztos afelől az egy utalás felől érdeklődik amit apum küldött. Csak utánna jutott már eszembe, hogy lehetséges hogy a randomos utalásokra is gondoltak?
Aki szokott utalgatni randomról, de számlanyitáskor sima magyar számlával hitelesítette magát, azt hívták már hasonló ügyben? -
travix
aktív tag
How Peter Thiel turned $2,000 in a Roth IRA into $5,000,000,000
-
nort_on
senior tag
válasz
UberMutant #55735 üzenetére
Az érdekes, kedden kiderül.
-
-
Sub-S
senior tag
-
nort_on
senior tag
válasz
UberMutant #55731 üzenetére
Azonosítás után igen, mint egy normál utalásnál, számlaszám, pénznem, összeg és közlemény. Legalábbis a telefonos ügyfélszolgálat szerint.
-
-
nort_on
senior tag
Tudom, hogy a törvényben szabályozott módon csak bankintézetnél vezetett számlára lehet utalni az RC-nél, de esetleg próbált már valaki EUR-t kiutalni Revolut-ra?
Csak jövő héten lesz meg a személyes azonosításom a RC-nél, így nem tudom kipróbálni, hogy kiküldi-e, vagy már a számlaszám beírásakor hibaüzenetet dob fel a Netboon. Azt tudom, hogy közleményt is be lehet írni, így elvileg az ügyfélszám megadása sem lenne probléma, bár az meg csak a HUF utaláshoz kell a Revolut-nál.
Ha nem megy, akkor marad az ingyenes Rafi EUR számla és az utalás vagy kérek kártyát és várok, amíg megjön.
Köszi!
-
A folyószámla megszüntetés miatt én inkább a bankfiókot választanám. Ezeknek a bankoknak a rendszerében az ügyintéző nagyon sok dolgot el tud intézni amit telefonon, Neten nem lehet. Ha akarja...
#55726 PredatorZoli: Rákérdeztem és írásos, aláírt dokumentummal indíthatok átutalást emailban. Ezt eddig kétszer meg is csináltam. Írtam egy sablont amiben átírom a devizát, mennyiséget, cél számla adatait. 2-3 nap az utalás. Idézem őket:
"...Bármely kézzel, géppel írt megbízás megfelelő, csak szerepeljen benne néhány személyes adata, számlaszáma, kedvezményezetti számla adatok, devizanem és az aláírása egyezzen meg a korábban megadott mintával..."
-
Veron
addikt
válasz
PredatorZoli #55726 üzenetére
csak nem tudok megszabadulni az Erstétől
-
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Államkincstáron belül, TBSZ-en lévő forintból tudok eurót csinálni úgy, hogy közben nem töröm fel a TBSZ-t?
PMÁP-om fog hamarosan lejárni és ha van rá mód, egy részéből PEMÁP-ot vennék.Köszi!
-
Veron
addikt
nem tudjátok véletlenül, hogy Erste befektetési számlát fenn lehet-e tartani folyószámla nélkül?
-
sajtos365
tag
Etorot használ valaki? Engem a ki és be fizetés érdekel meg vacakolnak e, mert demozni lehet vele ezt a részét kitapasztaltam.
-
Mauzes
addikt
Szerintem nincs ilyen, még hüvelykujj szabály szinten sem. Mindenki teljesen máshogy neveli a gyerekeit és a nekik szánt pénzről is máshogy gondolkodik. Van aki azt mondja, hogy "mindent meg akar adni a gyerekének" és akár még nyomorog is emiatt, van aki meg elvből nem akar alájuk rakni lakást meg autót, stb. Egyébként utóbbi is lehet prudens, ezt a pénzt akár be is lehet fektetni, vagy saját ingatlanba rakni, és a végén úgy is a gyerekeid öröklik.
Meg van még ezernyi más eset meg szempont, kisgyerekes szülőként még én sem döntöttem el, mi lesz a stratégiám, csak egyszerűen pénzt gyűjtök.
-
avl
senior tag
az szerintem is egy érdekes kérdés, hogy a gyereknek szánt* összeg, anyagi eröforrás hova, milyen arányban menjen.
* : van ilyen ? hogy a megtakarítások egy részére azt gondoljuk: az dedikaltan a gyerek életkezdésének anyagi támogatására*** van szánva "elkülönítve" ? elkülönítve - pl. számla, hozzáférési lehetöség - nálam csak a start ertekpapirszamlaja van, de - bizonyos feltetelek** mellett - annak 3-4-5-6-szorosát is "megkaphatja". Ennek befektetési formája viszont számomra nem különül el a teljes befektetési portfóliótól.
** : vajon mik ezek a feltételek ? pl. szüksége van rá ..szerintem értelmes okból (lakás, tanulás, biztonsági tartalék...ne legyen úgy: gyógykezelés)
vagy csak simán: erösen vélelmezhetö, hogy - pl. látott szülöi minta, addigi viselkedés, "életút" - tud vele bánni, az "adományozó" szemszögéböl "helyesen" lesz bánva vele (nem drog, felesleges vásárlások, elherda, luxuscikk, ...)*** : "mindenképp" és akkor, amikor szüksége van rá megkapja, függetlenül (na jó: majdnem teljesen függetlenül) az "adományozó" saját élethelyzetétöl, várakozásaitól, tehát nem öröklés, nem is csak akkor, amikor érezhetöen alig van hátra (persze ez érezhetöség nélkül is huss bekövetkezhet!), hanem amikor azt gondolja az ember: még várnak rá évek, ki tudja mivel (betegség, elkap a "late-life crisis" és izibe magángéppel világkörüli út vagy más költséges "hóbort", vágy ...vagy legalább egy új mamusz
azaz önmagának is kellhet (az az) összeg
-
vzozo
senior tag
Az első gyerek konkrétan az egy éves szülinapja körül kapta meg a magyar papírjait... Pedig ott még előre is dolgoztunk, bőven a születése _előtt_ kértünk időpontot a konzulátusra, kereken egy hónapos volt az ügyintézéskor. Fél évvel később lett útlevele egy kiskapu által, de az anyakönyvi kivonatra még egy fél évet várni kellett.
Most annyira nem stresszelünk, a min. 8 éves ittartózkodás miatt kérdés nélkül megkapta a német állampolgárságot. De majd nógatjuk a magyarokat... Mikor asszony legutóbb beszélt a hivatallal, csak annyit mondtak, hogy türelem, nem megy ey olyan gyorsan.
Mondjuk nekünk nem hiányzik, legutóbbi utazáskor is a "sasos" útlevelet tettük felülre, és ahogy nyújtottam a pakkot, mindkét határon csak intettek, hogy tovább-tovább.
#55703 PredatorZoli
Helyette semmiképp, ez nem vagy-vagy, hanem és esetleg pluszba' kérdés.
-
aujjobba
addikt
válasz
PredatorZoli #55711 üzenetére
A reálkamat mellett biztonságos, nem volatilis, és tutira nem tudok hozzápiszkálni mert az övék.
-
buherton
őstag
válasz
PredatorZoli #55703 üzenetére
Vagy miért nem mindkettő? Havi 5k babakötvény és a fennmaradóból meg ETF-t?
A gyerekeimnek csak babakötvényt veszek, ami teljesen az ő nevükön van. Havi 5k értékben. Minden más megtakarított pénz megy a tőzsdére, amiből majd valamikor lakást veszünk.
-
Lehet az, hogy a MÁK küld értesítést jóváírásról, melyik ép, mennyi forintot, de nem látom a számlán.
Ha csak napok múlva lesz elérhető minek küld SMS-t? -
Ijk
nagyúr
Havi 5000-et fizetek be, ami után megkapom a teljes állami támogatást egy évre. Ez olyan összeg amiért nem aggódik az ember, inkább ide rakod mint elverni valami felesleges kacatra a gyereknek. Nem ebből fogja megváltani a világot, de sokkal többet ér neki 18 évesen mint a padláson zsákban pusztuló játéktömeg.
Új hozzászólás Aktív témák
- Dell Precision M4700- I7 4. generációs - 16Gb - Nvidia Quadro
- Panasonic Toughbook CF-MX4-1 12.5" Érintős- - Akár 8-10 órás akkuval
- Gyermek okosóra GPS nyomkövetővel, Wonlex CT06PRO-L 4G lila, új
- BH Fitness Prisma M30 futópad kedvező áron, első tulajdonostól
- Weboldal készítés verhetetlen áron! - Vállalkozásoknak, Portfóliónak, Cégeknek
- LG 32GR93U-B - 32" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B550M R9 5900X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3080TI 12GB ZALMAN I3 NEO GIGABYTE 850W
- LG 27GS95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1000 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest