-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz
Anonymus23 #44144 üzenetére
A slim ventilátor nem egy nagy eresztés fordulatszám/légnyomás szempontjából, valamint túl közel is van a rács és alatta a tápegység alkatrészei.
Szinte az indulási feszültségig vissza kell szabályozni, hogy ne legyen akkora szélzaj.
Erre a feladatra a zalman fanmate 2 alkalmasabb mint az ellenállás, mert fix feszültséget szolgáltat, az induláskor felvett áramtól függetlenül.
A ventilátor piros-fekete és a vezérlő kimenetén lévő piros-fekete kábelt neked kell összedolgoznod, mert vagy forrasztva, vagy mini csatlakozóval van a ventilátor a tápegységre nyák-jára kötve, a vezetékeit el kell majd vágnod. A vezérlő bemenetet dughatod az alaplap szabad ventilátor, a ventilátor vezérlést ki kell kapcsolni azon a csatlakozón.
A fan-mate tövéhez csatlakozó fehér dugóból, akár kibonthatod a két fehér színű szálat, most semmi szükség rá, azzal is kisebb lesz a káosz.Ha lenne a táp fölött bőven hely, hogy egy jobb fordulatszám/légnyomás arányú vastagabb ventilátort rá tudnál szerelni kívülről a nyílására, akkor talán még halkabb lehetne, az előbbi fix feszültségű módszerrel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 11
- Hetekig bírják töltő nélkül a Huawei sportórái
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Kompakt vízhűtés
- Ezzel a mobillal készülhet a 2026-os MWC-re a HMD
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Robotporszívók
- Milyen autót vegyek?
- Canon MILC: EOS R és M topik
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) Kingston HyperX Renegade 2666MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1333MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Patriot Viper Steel 4400MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) G.Skill Trident Z NEO RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működés
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Fatal1ty Z97 Killer alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LÉZEREZÉS! külföldi billentyűzet magyarra kb. 20-30p alatt!
- HIBÁTLAN Apple Watch Ultra 2 Natural Titanium 49mm -1 ÉV GARANCIA - 100% Akkumulátor, MS3219
- Legjobb kijelzős! ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 512GB FHD - 400nit! magyarbill 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3493, 93% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 256GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen MS2213 ,96% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest