Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien
    veterán

    Gyümölcsleves?

    Amúgy persze, hogy nincs High Protein Cottage cheese ebben a nyomorult LIDL -ben... :W

    Megnézem ezeket a chéf select ételeket de a legtöbb nekem a fél fogamra se elég így ránézésre. :)

    Megnézem ezeket a chéf select ételeket de a legtöbb nekem a fél fogamra se elég így ránézésre. :)

    Én most ettem meg a legdiétásabbat belőlük és egy negyed kígyóuborkával teljesen elég volt vacsira. A zöldségekre dobtam egy kis salsa-lime-bors-só fűszerkeveréket, mert az elég ízetlen volt. A gyomrot össze kell szűkíteni, ez kb. a legelső lépés a fogyáshoz. Meg sokat inni kalóriamentes italokat. Víz, tea, kávé, zero üdítő, stb.

  • Szakbarbár
    aktív tag

    Sziasztok!
    Van olyan app/weboldal/excel/nemtom adatbázis amiben sok hazai láncokban kapható étel kalória és makró számait tartalmazza?

    Kaloriabázis. Van telefonos app is hozzá. Saját receptet is felvihetsz. Androidon a vonalkód olvasó is működik, úgy tudom.

  • Sziasztok!
    Van olyan app/weboldal/excel/nemtom adatbázis amiben sok hazai láncokban kapható étel kalória és makró számait tartalmazza?

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Akkor veszek egy ilyet és mellé cottage cheese-t és már jó is lesz.

    Teljes kiőrlésű kenyér meglocsolva olíva olajjal egészséges? Olaszok szoktak ilyet enni és mint tudjuk a mediterrán diéta az egyik legegészségesebb.

    #10333 az biztos. :D

    ahogy korábban írtam: ajánlott zsírforrások: tejszármazékok, tojás, olajos magvak, olívaolaj, avokádó.

    szóval igen, olívaolaj teljes kiőrlésű kenyérrel teljesen jó, ha szereted.
    egyetlen fontos dolog van: mérj mindent, és ne kb-re számolgass/vezesd... ennyi a lényeg.
    napi 70-80g zsiradékba azért sokminden belefér.
    én 80as keretnél pl ebédemhez a köretre (ami 99%ban főtt bulgur) 15-18g olívaolajat tettem mindig zsiradékként.
    most, 70g-s napi átlagbevitelnél 8-12g, attól függ hogy alakul a reggeli ill hogy tervezem a vacsorát. de ha megcsúszik és 15-20g lesz ebédre az olívaolaj, akkor max vacsoránál kompenzálom, kevesebb mandulavaj... vagy akár másnap kevesebb olívaolaj ebédre, hiszen a zsír heti átlagban számít

  • Dorien
    veterán

    Akkor veszek egy ilyet és mellé cottage cheese-t és már jó is lesz.

    Teljes kiőrlésű kenyér meglocsolva olíva olajjal egészséges? Olaszok szoktak ilyet enni és mint tudjuk a mediterrán diéta az egyik legegészségesebb.

    #10333 az biztos. :D

    Ha fogyni akarsz, akkor óvatosan bánj az olívaolajjal... Inkább az a nemrég linkelt füstölt, paprikás padlizsánkrém, sovány sonka, meg sok koktélparadicsom. (18 kcal)
    + Ubi, sali, 1-2 főtt tojás

  • Narxis
    nagyúr

    csalóka a méret :)
    de amúgy az én ebédem is kb 1,5-2xes adag, legalábbis energiatartalomra (mondjuk szinte tuti, h a makróarány nem a legjobb ezekben, de azon egy szelet sült csirkemellel vagy valami zsírszegény felvágottal, esetleg túróval könnyen lehet segíteni (mivel tapasztalatom szerint ezek a csomagolt kapják általában fehérje szempontjából kevesek... de ha épp a zsír lenne kevés akkor kis olívaolaj, vagy akár majonéz is tud segíteni :D )

    Akkor veszek egy ilyet és mellé cottage cheese-t és már jó is lesz.

    Teljes kiőrlésű kenyér meglocsolva olíva olajjal egészséges? Olaszok szoktak ilyet enni és mint tudjuk a mediterrán diéta az egyik legegészségesebb.

    #10333 az biztos. :D

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Gyümölcsleves?

    Amúgy persze, hogy nincs High Protein Cottage cheese ebben a nyomorult LIDL -ben... :W

    Megnézem ezeket a chéf select ételeket de a legtöbb nekem a fél fogamra se elég így ránézésre. :)

    csalóka a méret :)
    de amúgy az én ebédem is kb 1,5-2xes adag, legalábbis energiatartalomra (mondjuk szinte tuti, h a makróarány nem a legjobb ezekben, de azon egy szelet sült csirkemellel vagy valami zsírszegény felvágottal, esetleg túróval könnyen lehet segíteni (mivel tapasztalatom szerint ezek a csomagolt kapják általában fehérje szempontjából kevesek... de ha épp a zsír lenne kevés akkor kis olívaolaj, vagy akár majonéz is tud segíteni :D )

  • tisn
    veterán

    Gyümölcsleves?

    Amúgy persze, hogy nincs High Protein Cottage cheese ebben a nyomorult LIDL -ben... :W

    Megnézem ezeket a chéf select ételeket de a legtöbb nekem a fél fogamra se elég így ránézésre. :)

    hat igy lehet fogyni.

  • Narxis
    nagyúr

    Itt a nyár, nem kell főzni. Hideg kaját kell enni sok zöldséggel, napi max. 1x elég a meleg étel.

    Gyümölcsleves?

    Amúgy persze, hogy nincs High Protein Cottage cheese ebben a nyomorult LIDL -ben... :W

    Megnézem ezeket a chéf select ételeket de a legtöbb nekem a fél fogamra se elég így ránézésre. :)

  • Dorien
    veterán

    Meguntam a salit, vettem helyette 350g-os (Lidl - chéf select) készételeket:

    - gyros csirkemell fokh. joghurttal és zöldséges bulgurral - 417 kcal
    - fokhagymás joghurtos csirkemell zöldséges kuszkusszal - 375 kcal
    - paradicsomos csirkemell bébirépával és brokkolival - 218 kcal

    Természetesen plusz egy jó adag uborka, paprika, koktélparadicsom, hogy legyen elég térfogat, rost, vitamin, rágás. (Nagyobb teltségérzet.) Edzés után egy tejeskávéval bőven elég volt. :)

  • tisn
    veterán

    Reggel, üresen: 101,2kg :)
    A szervezetem elengedhetett egy nagyobb mennyiségű vizet, mással nem tudom magyarázni... Tegnap reggel 102,8kg-ot mutatott. A bal bokám és lábszáram mondjuk jelentősen püffedtebb volt tegnap, ma meg semmi. Egy ~7 éve sikerült meghúznom, és azóta rendszeresen ide megy a felgyülemlett víz amolyan pufferként...

    Tegnapi kaja:
    - 250g 0% quark és 200g epres joghurt mix
    - 2db nagy alma (crimson snow)
    - 3 szelet (75g) tk toast, 100g fokh. csirkemellsonka, paprika, koktélpari, retek, mustár
    - 200g natúr csirkemell + 200g petr. burgonya + cigányszósz + csemege uborka
    - dupla mérő whey protein
    - 80g fokh. csirkemellsonka (macska is evett belőle :)), koktélpari, retek, kígyóuborka
    - 2 adag Nescafé strong 3in1 kávé
    - Vettem 2x2 liter zero üdítőt (narancs, cola), mert rohadtul kívántam már valami jó hideg innivalót, és azért inkább ez, mint a sör...

    az a legfinomabb alma. bar ilyenkor mar nem ennek, van annyi friss gyumolcs, eper, meggy, cseresznye (vagy a farol a szeder)

  • Dorien
    veterán

    Én Teletáltól vettem 1-2-szer még régen de az nem ízlett aztán rá is hagytam.

    Az a baj, hogy nekem is rá kéne vennem magam, hogy főzzek de lusta vagyok. :( Mindig egyszerűbb volt valami gyorskaját venni.

    Itt a nyár, nem kell főzni. Hideg kaját kell enni sok zöldséggel, napi max. 1x elég a meleg étel.

  • Dorien
    veterán

    Reggel, üresen: 101,2kg :)
    A szervezetem elengedhetett egy nagyobb mennyiségű vizet, mással nem tudom magyarázni... Tegnap reggel 102,8kg-ot mutatott. A bal bokám és lábszáram mondjuk jelentősen püffedtebb volt tegnap, ma meg semmi. Egy ~7 éve sikerült meghúznom, és azóta rendszeresen ide megy a felgyülemlett víz amolyan pufferként...

    Tegnapi kaja:
    - 250g 0% quark és 200g epres joghurt mix
    - 2db nagy alma (crimson snow)
    - 3 szelet (75g) tk toast, 100g fokh. csirkemellsonka, paprika, koktélpari, retek, mustár
    - 200g natúr csirkemell + 200g petr. burgonya + cigányszósz + csemege uborka
    - dupla mérő whey protein
    - 80g fokh. csirkemellsonka (macska is evett belőle :)), koktélpari, retek, kígyóuborka
    - 2 adag Nescafé strong 3in1 kávé
    - Vettem 2x2 liter zero üdítőt (narancs, cola), mert rohadtul kívántam már valami jó hideg innivalót, és azért inkább ez, mint a sör...

  • Szevam
    senior tag

    Én Teletáltól vettem 1-2-szer még régen de az nem ízlett aztán rá is hagytam.

    Az a baj, hogy nekem is rá kéne vennem magam, hogy főzzek de lusta vagyok. :( Mindig egyszerűbb volt valami gyorskaját venni.

    Főzelékek, tejbedara, kukorica dara, zöldség krémleves gyorsan megvannak.

    Ma ismét rekordom volt :)) .

    Amit változtattam:
    - nem mérek csak tenyérnyit eszek minden ételből. A többit zöldséggel pótolom
    - nem járok edzésre csak gyógytornára (ez mondjuk hátrány)

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Én Teletáltól vettem 1-2-szer még régen de az nem ízlett aztán rá is hagytam.

    Az a baj, hogy nekem is rá kéne vennem magam, hogy főzzek de lusta vagyok. :( Mindig egyszerűbb volt valami gyorskaját venni.

    én sem vagyok egy konyhatündér, de pont amiatt, h amiket lehet venni nem igazán finomak, így jobb, ha elkészítem magunknak.

  • Narxis
    nagyúr

    natúr cottage-t, túrót, joghurtot pillanatok alatt meg lehet hekkelni akár sósnak, akár édesnek... édes vonalon pl szerintem a gymbeam zero eperszósza baromi finom...
    de én pl néha túróból sütök... tojással, kis liszttel, édesítővel... és utána azt az említett szósszal vagy lekvárra, dzsemmel stb esszük... (vagy mostanság rizskoch-ot tol a család, de az melósabb azért :) )

    Én Teletáltól vettem 1-2-szer még régen de az nem ízlett aztán rá is hagytam.

    Az a baj, hogy nekem is rá kéne vennem magam, hogy főzzek de lusta vagyok. :( Mindig egyszerűbb volt valami gyorskaját venni.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Wow ilyen létezik? Na akkor kipróbálom.

    #10323 egyelőre megkóstolom azt a proteinest de kösz :R

    natúr cottage-t, túrót, joghurtot pillanatok alatt meg lehet hekkelni akár sósnak, akár édesnek... édes vonalon pl szerintem a gymbeam zero eperszósza baromi finom...
    de én pl néha túróból sütök... tojással, kis liszttel, édesítővel... és utána azt az említett szósszal vagy lekvárra, dzsemmel stb esszük... (vagy mostanság rizskoch-ot tol a család, de az melósabb azért :) )

  • Narxis
    nagyúr

    Kóstold meg a lidl proteines verziót, drágább, nincs benne annyival több fehérje, de sokkal finomabb, mint a sima vagy a laktózmentes.

    Wow ilyen létezik? Na akkor kipróbálom.

    #10323 egyelőre megkóstolom azt a proteinest de kösz :R

  • Zabpehely az milyen? Nestlé Fitness? Cottage cheese -t bárcsak szeretném...

    Narxis: Lidl sima kék csomagos. A cottage cheeset próbáld meg megcsinálni tzatzikinek, hátha úgy ízleni fog. Ha kell recept akkor tudok linkelni.

    K1LLMy53Lf: Köszi! Pulzus az általában zone3 plusz, egyszerűen nem megy a lassan futás, de ez pontosan így volt 8 éve is. Akkor is szinte zone3 és 4 között voltam, de akkor 4:40-5:00 ezrekkel, akár egy félmaratoni távot is végig tudtam tolni így. A cél most az, hogy újra tudjak 5perces ezrekkel 10k-t futni biztonsággal. Meg persze az is, hogy a súly normalizálódjon arra a 84-85kg-ra. Igazad van, valamiféle erősítés egyébként nem ártana. Akkor a csalónappal nem lőttem nagyon mellé, hogy ez lehet a kulcs.

  • pozsgai
    csendes tag

    Zabpehely az milyen? Nestlé Fitness? Cottage cheese -t bárcsak szeretném...

    Kóstold meg a lidl proteines verziót, drágább, nincs benne annyival több fehérje, de sokkal finomabb, mint a sima vagy a laktózmentes.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Sziasztok!

    Egy ideje csendes megfigyelőként követem a fórumot, de most úgy érzem, hogy én is beszámolok a diétámmal kapcsolatban. A testem adatai: 36év, 183 cm, 94kg, és akkor a történetem: 8 évvel ezelőtt 106kg-ról pár hónap leforgása alatt sikerült lefogynom 82 kg-ra, ezt egy alapos kalóriadeficitben lévő diétával és a futás rendszeressé tételével sikerült elérni, viszont 2 év után 6 évvel ezelőtt abbahagytam az egészet és a nutella győzedelmeskedett, kezdődött minden elölről. Az évek alatt több sikertelen jojó effektusos diétát abszolváltam nagy nagy csalódásokkal és még több súly gyarapodással. Aztán idén húsvétkor elértem életem eddigi max súlyát a 108kg-ot és elhatároztam, hogy ennek véget vetek. Most -14kg-nál járok. Teljes mértékig megvontam magamtól a cukros üdítőket, a kenyeret, rossz szénhidrátokat és mindenféle édességet is, illetve elkezdtem újra futni, a régi félmaratonos illetve 10k-s távoktól még most is távol vagyok, de igyekszem visszahozni a régi formát. Az étrendem a főételtől eltekintve szinte minden nap ugyanaz mégpedig: Reggeli: 100g zabpehely, 100g gyümölcs 10g sós pörkölt földimogyoró, 25g puregold whey pro.
    Ebéd: 60g rizs 200g csirkemell vagy pulykamell, párolt zöldség
    Vacsora: 1 db lidl teljes kiörlésű tortilla, ajvár vagy bbq szósz, 4 szelet pulykamell sonka, 10g cheddar, 100 g cottage cheese, rengeteg zöldség
    Nasi: banán v alma v eper v bármi gyümi, lidl high protein pudding vagy quark.
    Nagy vonalakban ilyesmi az étkezésem ez kb 1800kcal, de ez változó, általában kevesebb. Illetve jelenleg hetente kb 2x futok 4-6k közötti távokat. A célom a 84 kg.
    Azt vettem észre egyébként, hogy ha egy kicsit állandósul a súlyom akkor csinálni kell egy kicsit csalósabb napot és az mintha beindítaná a szervezetemet és megint elindul lefele a súly, aztán lehet csak bebeszélem magamnak, a franc se tudja. A futások egyébként most 6:30/km idővel mennek, 8 évvel ezelőtt általánosságban 5 perces ezreket tudtam, de inkább alatta és én mindig azt mondtam magamnak, hogy nem vagyok futóalkat ezért nem tudok normálisan futni, hát ez persze nem igaz, ha valamit nagyon akar az ember akkor képes a változásra. Szóval zanzásítva nagyjából ennyi, kitartást mindenkinek a nyárra, köszönöm ha elolvassátok!

    grat, csak így tovább!

    "lehet csak bebeszélem magamnak"

    nem, ez tény. a "csalós" nappal csökkented a szervezeted stresszszintjét. ez egy bevált, sőt, tanácsolt módszer is hosszútávú diétában. annyi kiegészítés, hogy a csaló napon is lehetőleg TDEE-ig emeld a bevitelt, mert akkor azzal nem halmozol szükségtelen zsírt, amit aztán újra égethetsz el :)

    nem tudom milyen pulzussal futsz amúgy, de ha zone3, akkor esetleg fontold meg a zone2es sétát helyette. kisebb kcal felhasználás, viszont sokkal magasabb %ban visz zsírt. persze az is tény, h zone3 állóképességnövelésre jobb. szóval kérdés a cél.
    emellett mindenképpen javasolnék valami izommegtartom stimulációt is, mert szimplán futással a szervezeted a deficit miatt koptatni fogja az izmaidat is.

    persze, ha nem feltétlenül a zsírvesztés, hanem szumma súlyvesztés a cél, tehát "vastagnak" érzed magad és vékonyodni szeretnél, akkor teljesen jó a setup :R

  • Narxis
    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy ideje csendes megfigyelőként követem a fórumot, de most úgy érzem, hogy én is beszámolok a diétámmal kapcsolatban. A testem adatai: 36év, 183 cm, 94kg, és akkor a történetem: 8 évvel ezelőtt 106kg-ról pár hónap leforgása alatt sikerült lefogynom 82 kg-ra, ezt egy alapos kalóriadeficitben lévő diétával és a futás rendszeressé tételével sikerült elérni, viszont 2 év után 6 évvel ezelőtt abbahagytam az egészet és a nutella győzedelmeskedett, kezdődött minden elölről. Az évek alatt több sikertelen jojó effektusos diétát abszolváltam nagy nagy csalódásokkal és még több súly gyarapodással. Aztán idén húsvétkor elértem életem eddigi max súlyát a 108kg-ot és elhatároztam, hogy ennek véget vetek. Most -14kg-nál járok. Teljes mértékig megvontam magamtól a cukros üdítőket, a kenyeret, rossz szénhidrátokat és mindenféle édességet is, illetve elkezdtem újra futni, a régi félmaratonos illetve 10k-s távoktól még most is távol vagyok, de igyekszem visszahozni a régi formát. Az étrendem a főételtől eltekintve szinte minden nap ugyanaz mégpedig: Reggeli: 100g zabpehely, 100g gyümölcs 10g sós pörkölt földimogyoró, 25g puregold whey pro.
    Ebéd: 60g rizs 200g csirkemell vagy pulykamell, párolt zöldség
    Vacsora: 1 db lidl teljes kiörlésű tortilla, ajvár vagy bbq szósz, 4 szelet pulykamell sonka, 10g cheddar, 100 g cottage cheese, rengeteg zöldség
    Nasi: banán v alma v eper v bármi gyümi, lidl high protein pudding vagy quark.
    Nagy vonalakban ilyesmi az étkezésem ez kb 1800kcal, de ez változó, általában kevesebb. Illetve jelenleg hetente kb 2x futok 4-6k közötti távokat. A célom a 84 kg.
    Azt vettem észre egyébként, hogy ha egy kicsit állandósul a súlyom akkor csinálni kell egy kicsit csalósabb napot és az mintha beindítaná a szervezetemet és megint elindul lefele a súly, aztán lehet csak bebeszélem magamnak, a franc se tudja. A futások egyébként most 6:30/km idővel mennek, 8 évvel ezelőtt általánosságban 5 perces ezreket tudtam, de inkább alatta és én mindig azt mondtam magamnak, hogy nem vagyok futóalkat ezért nem tudok normálisan futni, hát ez persze nem igaz, ha valamit nagyon akar az ember akkor képes a változásra. Szóval zanzásítva nagyjából ennyi, kitartást mindenkinek a nyárra, köszönöm ha elolvassátok!

    Zabpehely az milyen? Nestlé Fitness? Cottage cheese -t bárcsak szeretném...

  • Sziasztok!

    Egy ideje csendes megfigyelőként követem a fórumot, de most úgy érzem, hogy én is beszámolok a diétámmal kapcsolatban. A testem adatai: 36év, 183 cm, 94kg, és akkor a történetem: 8 évvel ezelőtt 106kg-ról pár hónap leforgása alatt sikerült lefogynom 82 kg-ra, ezt egy alapos kalóriadeficitben lévő diétával és a futás rendszeressé tételével sikerült elérni, viszont 2 év után 6 évvel ezelőtt abbahagytam az egészet és a nutella győzedelmeskedett, kezdődött minden elölről. Az évek alatt több sikertelen jojó effektusos diétát abszolváltam nagy nagy csalódásokkal és még több súly gyarapodással. Aztán idén húsvétkor elértem életem eddigi max súlyát a 108kg-ot és elhatároztam, hogy ennek véget vetek. Most -14kg-nál járok. Teljes mértékig megvontam magamtól a cukros üdítőket, a kenyeret, rossz szénhidrátokat és mindenféle édességet is, illetve elkezdtem újra futni, a régi félmaratonos illetve 10k-s távoktól még most is távol vagyok, de igyekszem visszahozni a régi formát. Az étrendem a főételtől eltekintve szinte minden nap ugyanaz mégpedig: Reggeli: 100g zabpehely, 100g gyümölcs 10g sós pörkölt földimogyoró, 25g puregold whey pro.
    Ebéd: 60g rizs 200g csirkemell vagy pulykamell, párolt zöldség
    Vacsora: 1 db lidl teljes kiörlésű tortilla, ajvár vagy bbq szósz, 4 szelet pulykamell sonka, 10g cheddar, 100 g cottage cheese, rengeteg zöldség
    Nasi: banán v alma v eper v bármi gyümi, lidl high protein pudding vagy quark.
    Nagy vonalakban ilyesmi az étkezésem ez kb 1800kcal, de ez változó, általában kevesebb. Illetve jelenleg hetente kb 2x futok 4-6k közötti távokat. A célom a 84 kg.
    Azt vettem észre egyébként, hogy ha egy kicsit állandósul a súlyom akkor csinálni kell egy kicsit csalósabb napot és az mintha beindítaná a szervezetemet és megint elindul lefele a súly, aztán lehet csak bebeszélem magamnak, a franc se tudja. A futások egyébként most 6:30/km idővel mennek, 8 évvel ezelőtt általánosságban 5 perces ezreket tudtam, de inkább alatta és én mindig azt mondtam magamnak, hogy nem vagyok futóalkat ezért nem tudok normálisan futni, hát ez persze nem igaz, ha valamit nagyon akar az ember akkor képes a változásra. Szóval zanzásítva nagyjából ennyi, kitartást mindenkinek a nyárra, köszönöm ha elolvassátok!

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    De akkor napi 60 perc kellene? 60 perccel kezdenék mert az szerintem simán megy. Aztán később napi 90 perc és végül 120 perc?

    kezdésnek teljesen jó. és igen, 2 óráig emeld, fölötte már nagy eséllyel sokkal nagyobb a regenerációs igény, mint a haszon. figyeld a nyugalmi pulzusod, ha heti átlag 6-8bpm-mel megnő és/vagy érezhetően romlik az alvásod, akkor nagy eséllyel sok, érdemes visszább venni... elsőre BPM-re (mondjuk, ha a példa szerinti 110-120bpmet tartod és az soknak bizonyul, akkor vedd le 100-110re), ha még akkor is, akkor időtartamból vegyél visszább (ha 2órás napikat tolsz, akkor 1:30-1:40re rövidíts).

    persze ha csakis sétálsz, akkor nagy eséllyel nem lesz ilyen probléma, ennek inkább akkor van nagyobb esélye, ha mondjuk van mellette kardio (zone3) és/vagy súlyzós edzés is több alkalommal a héten.
    így csak megemlítem, mint infó :)

    hozzáteszem azért, hogy véleményem szerint erősen ajánlott kis súlyzós edzés/átmozgatás, vagy akár saját testsúlyos dolgok, ha megy, hogy jobb legyen az izommegtartás és ne fogyj abból (is) sokat, mert azt pár fokkal nehezebb visszaszedni, ráadásul, minél jobb az izommegtartás, annál előbb nézhetsz ki jól, és nem a skinny fat felé mész, mint én elsőre :DDD

    60perc amúgy a te súlyoddal szerintem 500++kcal-t ad a deficithez... ha heti 7 nap tolod, akkor itt már érdemes megfontolni, hogy a napi kcal limited emeled 150-200-zal... ez így ugye még mindig extra 2000+kcal, vagyis +30dkg zsírvesztés hetente, azokról nem is beszélve, amiket korábban említettem :)

  • Narxis
    nagyúr

    a zone 2 (ahogy a zone3 is, amiben te sétálsz) aerob :)
    én is zone3at toltam 2 éve, amikor nekiálltam először, nincs azzal semmi baj, szimplán változott a cél. a mostani cél pedig a lehető legmagasabb zsírégetés. és mint tudjuk: a cél szentesíti az eszközt :)

    De akkor napi 60 perc kellene? 60 perccel kezdenék mert az szerintem simán megy. Aztán később napi 90 perc és végül 120 perc?

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Hmmm, én mindig aerob tartományban sétáltam, azaz a max. pulzus 70-80%a. Most így ráguglizva azt írja a 60-70% a zsírégető, én azt hittem az aerob a zsírégető. :F Amúgy abból nem probléma 60 perc se. Mondjuk a 120 perc az komoly lenne.

    a zone 2 (ahogy a zone3 is, amiben te sétálsz) aerob :)
    én is zone3at toltam 2 éve, amikor nekiálltam először, nincs azzal semmi baj, szimplán változott a cél. a mostani cél pedig a lehető legmagasabb zsírégetés. és mint tudjuk: a cél szentesíti az eszközt :)

  • Narxis
    nagyúr

    ok, neked megvolt valahogy 40-60g/nap (ami amúgy még mindig nagyon nem egészséges szint hosszabb távon), de ha valakinek azt mondod, h alacsony zsír (és ch) cuccokat nézzen, akkor az nagyon könnyen félrevihet bárkit és csak erős önszivatás lesz belőle...

    példának okáért: én alapból zsírszegényen eszek: csirkemellsonka, rozsos kenyér, bulgur, sült csirkemell, karaj stb... tudatosan adok az étkezéseimhez megfelelő mennyiségű és minőségű (és profilú, de ez már mélyebb dolog) zsírokat... ha kiveszem ezeket a tudatos zsírdúsításokat a kajáimból, akkor a napi zsírbevitelem 70-80g helyett 25-35g lenne max... és ez hormonálisan baromira nem egészséges, konkrétan a falat kaparnám az éhségtől nagy eséllyel 1 hét után... és ha még kínszenvedéssel ellen is állnék az éhségnek, h tartsam a fogyókúrám, a hormonális rendszerem hazavágnám (persze csak ideiglenesen)

    szóval véleményem szerint a "válassz zsírszegény dolgokat" tanács félrevezető, sokkal jobb meghatározni a zsír mennyiségét és esetleg azt, hogy milyen zsírok közül válogasson elsődlegesen. :R

    @Narxis: a max pulzusod (ami 220-életkor) ~60-70%a. tehát pl, ha 40 éves vagy, akkor 180*0,6 - 180*0,7 --> 108 - 126. úgy sétálsz, hogy ebben a tartományban tartod a pulzusod. (mondjuk pl 110-120 sávban)

    Hmmm, én mindig aerob tartományban sétáltam, azaz a max. pulzus 70-80%a. Most így ráguglizva azt írja a 60-70% a zsírégető, én azt hittem az aerob a zsírégető. :F Amúgy abból nem probléma 60 perc se. Mondjuk a 120 perc az komoly lenne.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Nekem valahogy mindig kiadta a 40-60g közötti napi zsírral, 130-200g közötti ch-val és 130-170 közötti fehérjével, annyira ezeket nem figyeltem görcsösen, ettem amihez kedvem volt, figyelve a mennyiségeket és alapanyagokat. Ha kedden becsúszott kicsit több zsír, akkor azt igyekeztem a csütörtöki kajával balanceolni stb.

    Reggelim olyan 400kcal körül volt, a maradék 1200kcal-t osztottam be ebéd vacsorára, de ez a legdurvább 1600-as keretnél volt. Nem mondom, hogy sosem voltam éhes, de nem gondolom, hogy mondjuk 1-2 órát nem bír ki egy ember úgy, nyilván volt, hogy ettem egy répát, vagy ubit vagy valami ilyesmit, de nekem elég volt a 2 nagyobb főétkezés, főleg úgy, hogy levessel együtt 7-800g kaja simán volt.

    ok, neked megvolt valahogy 40-60g/nap (ami amúgy még mindig nagyon nem egészséges szint hosszabb távon), de ha valakinek azt mondod, h alacsony zsír (és ch) cuccokat nézzen, akkor az nagyon könnyen félrevihet bárkit és csak erős önszivatás lesz belőle...

    példának okáért: én alapból zsírszegényen eszek: csirkemellsonka, rozsos kenyér, bulgur, sült csirkemell, karaj stb... tudatosan adok az étkezéseimhez megfelelő mennyiségű és minőségű (és profilú, de ez már mélyebb dolog) zsírokat... ha kiveszem ezeket a tudatos zsírdúsításokat a kajáimból, akkor a napi zsírbevitelem 70-80g helyett 25-35g lenne max... és ez hormonálisan baromira nem egészséges, konkrétan a falat kaparnám az éhségtől nagy eséllyel 1 hét után... és ha még kínszenvedéssel ellen is állnék az éhségnek, h tartsam a fogyókúrám, a hormonális rendszerem hazavágnám (persze csak ideiglenesen)

    szóval véleményem szerint a "válassz zsírszegény dolgokat" tanács félrevezető, sokkal jobb meghatározni a zsír mennyiségét és esetleg azt, hogy milyen zsírok közül válogasson elsődlegesen. :R

    @Narxis: a max pulzusod (ami 220-életkor) ~60-70%a. tehát pl, ha 40 éves vagy, akkor 180*0,6 - 180*0,7 --> 108 - 126. úgy sétálsz, hogy ebben a tartományban tartod a pulzusod. (mondjuk pl 110-120 sávban)

  • Narxis
    nagyúr

    "ahogy nő a mozgás, úgy kell növelni a ch-t is" "attól is függ a mennyiség, mit és hogyan mozog"

    igen, egyetértek, ezért is írtam/kérdeztem fentebb: "amúgy mozgás is van/lesz? ha igen, mi és mennyi? ez nagyon nem mind1 izommegtartás, éhségérzet, ch-igény stb szempontjából"

    "Másrészt veszélyes az a hozzáállás is, hogy mivel mozgok egy kicsit, máris ehetek "kicsivel" (sokkal) több ch-t."

    ez is teljesen igaz, ez az egyik alapszabály fogyinál, hogy extra mozgásért nem jutalmazunk. Ugyanakkor van az a szint, ahol már mérlegelni kell, (heti szumma 3k+ extra)

    "nincs szüksége kábé senkinek kalóriadeficites diétában 250g ch-ra"

    ez véleményem szerint úgy pontos, hogy "mozgásszegény, kalóriadeficites diétában" :R

    @pozsgai:

    "140-ről indultam én is, 1900-2000 körüli kerettel"

    továbbra is azt mondom, hogy szerintem BMR alá vágni semmilyen szinten nem jó ötlet.

    "Feherjét vigyél be többet mint ír, az éhenhálás azon fog múlni"

    habár a fehérjét dolgozza fel leglassabban a szervezet, az éhenhalás szvsz inkább azon fog múlni alapvetően, hogy mekkora a deficit mértéke, aztán meg pl, hogy mennyi rostot visz be, milyen arányúak a makrói (itt is elsődlegesen a zsír mennyisége lesz a kérdés), azok hogy vannak elosztva a nap folyamán, milyen formában vannak bevíve és hogy milyen lesz az aktivitás szintje.

    @Narxis:

    "Egy időben gondolkodtam falmászáson de ekkora súllyal szerintem nem lehet, vagy fallabda?"

    én alapvetően napi szinten min fél óra zone2 sétát javasolnék. ez segít stabilizálni a vércukrod, növeli a deficited, CSÖKKENTI az éhséget, nem növeli a kortizolszinted stb-stb... és ezt növelném folyamatosan (45-60-90-120perc).
    emellett valami minimális súlyzós edzés, ami erősíti az ízületeket, stimulálja az izmokat (azt mondja a szervezetnek, hogy erre szükség van, ebből ne vegyél el)

    "Hát igen csak mik a jó kaják ugye"

    én első körben nem mennék túl mélyre a nyúl üregében, annyi elég, h:

    ch: alacsony ill mérsékelt GI-jű cuccok,
    zsír: tejszármazékok (vaj, tej, joghurt, túró, kefír stb), tojás, halak, olajos magvak (brazildió ill földimogyoró annyira nem), olívaolaj.
    fehérje: tejszármazék, sovány húsok, tojás, hal, esetleg tejsavófehérje shake, ha szükséges (köztes étkezésekhez szvsz tökéletes, segít áthidalni 2 főérkezés közötti időablakot)

    fő kajákhoz egyél mindig rostot (zöldség, saláta, savanyúság stb 150-200g), megfelelő mennyiségű zsír és fehérje legyen fő kajánként (zsír 20-25g, fehérje 30-60g), aktivitás előtti kaja legyen ch-dús (ha csak zone2 séta, akkor nem feltétlenül kell, mivel az zsírból fog dolgozni).

    "abbahagytam és visszaszedtem. Lassú az anyagcserém"

    ezt fejtsd ki kérlek, hogy kell elképzelni?

    Mi az a zone 2 séta? :B

  • pozsgai
    csendes tag

    "keresd az alacsony szénhidrát és zsír"

    én csak arra lennék kíváncsi, hogyha ez az elsődleges csapásirány, akkor abból hogyan lesz meg napi szinten a ~150g ch ill 70-80g zsír (vagy utóbbi heti szinten fél kg, mert ugye zsírt úgy érdemes nézni) ?

    Nekem valahogy mindig kiadta a 40-60g közötti napi zsírral, 130-200g közötti ch-val és 130-170 közötti fehérjével, annyira ezeket nem figyeltem görcsösen, ettem amihez kedvem volt, figyelve a mennyiségeket és alapanyagokat. Ha kedden becsúszott kicsit több zsír, akkor azt igyekeztem a csütörtöki kajával balanceolni stb.

    Reggelim olyan 400kcal körül volt, a maradék 1200kcal-t osztottam be ebéd vacsorára, de ez a legdurvább 1600-as keretnél volt. Nem mondom, hogy sosem voltam éhes, de nem gondolom, hogy mondjuk 1-2 órát nem bír ki egy ember úgy, nyilván volt, hogy ettem egy répát, vagy ubit vagy valami ilyesmit, de nekem elég volt a 2 nagyobb főétkezés, főleg úgy, hogy levessel együtt 7-800g kaja simán volt.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    "az éhenhálás azon fog múlni, hogy mit eszel" Nem a fehérjére vonatkozott, hanem az étrendre. Nagyon durván lesarkítva, ha az 1900 kalóriából 500 egy táblacsokira megy el, éhezés lesz, ha 300g krumpli meg 200g csirke akkor nem.

    @Narxis:
    Mindenen rajta van a kalória tartalma, keresd az alacsony szénhidrát és zsír, és a magas fehérje tartalmú változatokat, és ha valamit szeretsz, csináld meg azokból. Pl lidl light trapista, nyilván nem egy gasztronómiai csoda, de 200kcal/100g alatt van, csomó fehérjével, egy átlag sima sajt meg 400kcal. Majonézből is pl van könnyed (nem light) talán globus márka, az is 100kcal/100g. Húsoknál sem csak a csirke létezik, pulykamell, darált pulyka, alacsony zsírtartalmú marha, karaj, sertésszűz, halak teljesen jók. Tojás, szintén lidl pikok pure termékekből 3-4 felé sonka, 95% feletti hústartalommal nagyon jó reggelire, vagy akár a pulykavirsli, még frankfurti levesbe is vagy rakott krumplihoz. Olajban sütés helyett airfryer, vagy max nagyon kevés olaj a serpenyőbe, pár gramm fújva, nem 1-2 kanál, rengeteg kalóriát lehet spórolni. Lehetne még sorolni reggelig, de amúgy az is elég kezdésnek, ha kérsz egy AI-tól tippeket kajálásokra, megadod hány kcal, és jó tippeket dob majd, nem leszel egyből profi, de idővel sokat tanulsz majd, és egyre jobban ráérzel.

    "keresd az alacsony szénhidrát és zsír"

    én csak arra lennék kíváncsi, hogyha ez az elsődleges csapásirány, akkor abból hogyan lesz meg napi szinten a ~150g ch ill 70-80g zsír (vagy utóbbi heti szinten fél kg, mert ugye zsírt úgy érdemes nézni) ?

  • pozsgai
    csendes tag

    "ahogy nő a mozgás, úgy kell növelni a ch-t is" "attól is függ a mennyiség, mit és hogyan mozog"

    igen, egyetértek, ezért is írtam/kérdeztem fentebb: "amúgy mozgás is van/lesz? ha igen, mi és mennyi? ez nagyon nem mind1 izommegtartás, éhségérzet, ch-igény stb szempontjából"

    "Másrészt veszélyes az a hozzáállás is, hogy mivel mozgok egy kicsit, máris ehetek "kicsivel" (sokkal) több ch-t."

    ez is teljesen igaz, ez az egyik alapszabály fogyinál, hogy extra mozgásért nem jutalmazunk. Ugyanakkor van az a szint, ahol már mérlegelni kell, (heti szumma 3k+ extra)

    "nincs szüksége kábé senkinek kalóriadeficites diétában 250g ch-ra"

    ez véleményem szerint úgy pontos, hogy "mozgásszegény, kalóriadeficites diétában" :R

    @pozsgai:

    "140-ről indultam én is, 1900-2000 körüli kerettel"

    továbbra is azt mondom, hogy szerintem BMR alá vágni semmilyen szinten nem jó ötlet.

    "Feherjét vigyél be többet mint ír, az éhenhálás azon fog múlni"

    habár a fehérjét dolgozza fel leglassabban a szervezet, az éhenhalás szvsz inkább azon fog múlni alapvetően, hogy mekkora a deficit mértéke, aztán meg pl, hogy mennyi rostot visz be, milyen arányúak a makrói (itt is elsődlegesen a zsír mennyisége lesz a kérdés), azok hogy vannak elosztva a nap folyamán, milyen formában vannak bevíve és hogy milyen lesz az aktivitás szintje.

    @Narxis:

    "Egy időben gondolkodtam falmászáson de ekkora súllyal szerintem nem lehet, vagy fallabda?"

    én alapvetően napi szinten min fél óra zone2 sétát javasolnék. ez segít stabilizálni a vércukrod, növeli a deficited, CSÖKKENTI az éhséget, nem növeli a kortizolszinted stb-stb... és ezt növelném folyamatosan (45-60-90-120perc).
    emellett valami minimális súlyzós edzés, ami erősíti az ízületeket, stimulálja az izmokat (azt mondja a szervezetnek, hogy erre szükség van, ebből ne vegyél el)

    "Hát igen csak mik a jó kaják ugye"

    én első körben nem mennék túl mélyre a nyúl üregében, annyi elég, h:

    ch: alacsony ill mérsékelt GI-jű cuccok,
    zsír: tejszármazékok (vaj, tej, joghurt, túró, kefír stb), tojás, halak, olajos magvak (brazildió ill földimogyoró annyira nem), olívaolaj.
    fehérje: tejszármazék, sovány húsok, tojás, hal, esetleg tejsavófehérje shake, ha szükséges (köztes étkezésekhez szvsz tökéletes, segít áthidalni 2 főérkezés közötti időablakot)

    fő kajákhoz egyél mindig rostot (zöldség, saláta, savanyúság stb 150-200g), megfelelő mennyiségű zsír és fehérje legyen fő kajánként (zsír 20-25g, fehérje 30-60g), aktivitás előtti kaja legyen ch-dús (ha csak zone2 séta, akkor nem feltétlenül kell, mivel az zsírból fog dolgozni).

    "abbahagytam és visszaszedtem. Lassú az anyagcserém"

    ezt fejtsd ki kérlek, hogy kell elképzelni?

    "az éhenhálás azon fog múlni, hogy mit eszel" Nem a fehérjére vonatkozott, hanem az étrendre. Nagyon durván lesarkítva, ha az 1900 kalóriából 500 egy táblacsokira megy el, éhezés lesz, ha 300g krumpli meg 200g csirke akkor nem.

    @Narxis:
    Mindenen rajta van a kalória tartalma, keresd az alacsony szénhidrát és zsír, és a magas fehérje tartalmú változatokat, és ha valamit szeretsz, csináld meg azokból. Pl lidl light trapista, nyilván nem egy gasztronómiai csoda, de 200kcal/100g alatt van, csomó fehérjével, egy átlag sima sajt meg 400kcal. Majonézből is pl van könnyed (nem light) talán globus márka, az is 100kcal/100g. Húsoknál sem csak a csirke létezik, pulykamell, darált pulyka, alacsony zsírtartalmú marha, karaj, sertésszűz, halak teljesen jók. Tojás, szintén lidl pikok pure termékekből 3-4 felé sonka, 95% feletti hústartalommal nagyon jó reggelire, vagy akár a pulykavirsli, még frankfurti levesbe is vagy rakott krumplihoz. Olajban sütés helyett airfryer, vagy max nagyon kevés olaj a serpenyőbe, pár gramm fújva, nem 1-2 kanál, rengeteg kalóriát lehet spórolni. Lehetne még sorolni reggelig, de amúgy az is elég kezdésnek, ha kérsz egy AI-tól tippeket kajálásokra, megadod hány kcal, és jó tippeket dob majd, nem leszel egyből profi, de idővel sokat tanulsz majd, és egyre jobban ráérzel.

  • tisn
    veterán

    Emlékeim szerint nem nagyon mozog, de ez tényleg nem mindegy, mert ahogy nő a mozgás, úgy kell növelni a ch-t is, és még attól is függ a mennyiség, mit és hogyan mozog az ember. Ha mondjuk csak sétál, az kevesebb ch, mintha valami magasabb pulzusos dolog lenne. Másrészt veszélyes az a hozzáállás is, hogy mivel mozgok egy kicsit, máris ehetek "kicsivel" (sokkal) több ch-t.

    Anno nekem közel 0 mozgáshoz -napi pár km gyaloglás azért megvolt- elég volt 175g ch, napi 12-14 km kocogáshoz meg a 225-230g. Csak viszonyításképp. Arra akarok kilyukadni, nincs szüksége kábé senkinek kalóriadeficites diétában 250g ch-ra.

    #10302: Nekem mindig pörög az agyam valamin. Kocogás közben is.

    aztán egyszer vége... és ez nem jó... azt kell megtalálni, ami kényelmes, amit az ember szeret, mert az fog működni, nem az, amibe belekényszeríted magad

    annak nalam a vege mindig a hizas. ha nem szenvedek, akkor hizok :)

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Emlékeim szerint nem nagyon mozog, de ez tényleg nem mindegy, mert ahogy nő a mozgás, úgy kell növelni a ch-t is, és még attól is függ a mennyiség, mit és hogyan mozog az ember. Ha mondjuk csak sétál, az kevesebb ch, mintha valami magasabb pulzusos dolog lenne. Másrészt veszélyes az a hozzáállás is, hogy mivel mozgok egy kicsit, máris ehetek "kicsivel" (sokkal) több ch-t.

    Anno nekem közel 0 mozgáshoz -napi pár km gyaloglás azért megvolt- elég volt 175g ch, napi 12-14 km kocogáshoz meg a 225-230g. Csak viszonyításképp. Arra akarok kilyukadni, nincs szüksége kábé senkinek kalóriadeficites diétában 250g ch-ra.

    #10302: Nekem mindig pörög az agyam valamin. Kocogás közben is.

    "ahogy nő a mozgás, úgy kell növelni a ch-t is" "attól is függ a mennyiség, mit és hogyan mozog"

    igen, egyetértek, ezért is írtam/kérdeztem fentebb: "amúgy mozgás is van/lesz? ha igen, mi és mennyi? ez nagyon nem mind1 izommegtartás, éhségérzet, ch-igény stb szempontjából"

    "Másrészt veszélyes az a hozzáállás is, hogy mivel mozgok egy kicsit, máris ehetek "kicsivel" (sokkal) több ch-t."

    ez is teljesen igaz, ez az egyik alapszabály fogyinál, hogy extra mozgásért nem jutalmazunk. Ugyanakkor van az a szint, ahol már mérlegelni kell, (heti szumma 3k+ extra)

    "nincs szüksége kábé senkinek kalóriadeficites diétában 250g ch-ra"

    ez véleményem szerint úgy pontos, hogy "mozgásszegény, kalóriadeficites diétában" :R

    @pozsgai:

    "140-ről indultam én is, 1900-2000 körüli kerettel"

    továbbra is azt mondom, hogy szerintem BMR alá vágni semmilyen szinten nem jó ötlet.

    "Feherjét vigyél be többet mint ír, az éhenhálás azon fog múlni"

    habár a fehérjét dolgozza fel leglassabban a szervezet, az éhenhalás szvsz inkább azon fog múlni alapvetően, hogy mekkora a deficit mértéke, aztán meg pl, hogy mennyi rostot visz be, milyen arányúak a makrói (itt is elsődlegesen a zsír mennyisége lesz a kérdés), azok hogy vannak elosztva a nap folyamán, milyen formában vannak bevíve és hogy milyen lesz az aktivitás szintje.

    @Narxis:

    "Egy időben gondolkodtam falmászáson de ekkora súllyal szerintem nem lehet, vagy fallabda?"

    én alapvetően napi szinten min fél óra zone2 sétát javasolnék. ez segít stabilizálni a vércukrod, növeli a deficited, CSÖKKENTI az éhséget, nem növeli a kortizolszinted stb-stb... és ezt növelném folyamatosan (45-60-90-120perc).
    emellett valami minimális súlyzós edzés, ami erősíti az ízületeket, stimulálja az izmokat (azt mondja a szervezetnek, hogy erre szükség van, ebből ne vegyél el)

    "Hát igen csak mik a jó kaják ugye"

    én első körben nem mennék túl mélyre a nyúl üregében, annyi elég, h:

    ch: alacsony ill mérsékelt GI-jű cuccok,
    zsír: tejszármazékok (vaj, tej, joghurt, túró, kefír stb), tojás, halak, olajos magvak (brazildió ill földimogyoró annyira nem), olívaolaj.
    fehérje: tejszármazék, sovány húsok, tojás, hal, esetleg tejsavófehérje shake, ha szükséges (köztes étkezésekhez szvsz tökéletes, segít áthidalni 2 főérkezés közötti időablakot)

    fő kajákhoz egyél mindig rostot (zöldség, saláta, savanyúság stb 150-200g), megfelelő mennyiségű zsír és fehérje legyen fő kajánként (zsír 20-25g, fehérje 30-60g), aktivitás előtti kaja legyen ch-dús (ha csak zone2 séta, akkor nem feltétlenül kell, mivel az zsírból fog dolgozni).

    "abbahagytam és visszaszedtem. Lassú az anyagcserém"

    ezt fejtsd ki kérlek, hogy kell elképzelni?

  • Narxis
    nagyúr

    140-ről indultam én is, 1900-2000 körüli kerettel, beállítottam kalóriabázison havi 4kg-os célt, és azt követtem. Feherjét vigyél be többet mint ír, az éhenhálás azon fog múlni, hogy mit eszel, ha jó kajákat, akkor nem lesz gond.

    Hát igen csak mik a jó kaják ugye. Pl. egy ideig selyemsonkán, rizsescsirkén éltem, fogytam is vele 10kg-t aztán abbahagytam és visszaszedtem. Lassú az anyagcserém.

    Mondjuk erre jó lehet a Chatgpt, megkérdezem, hogy xy termék jó lesz-e nekem aztán majd ő megmondja.

  • pozsgai
    csendes tag

    Uhh elfelejtettem válaszolni. 140kg, 180cm, ülőmunkát végzek. Szóval mennyi legyen a napi kalória, szénhidrát stb?

    140-ről indultam én is, 1900-2000 körüli kerettel, beállítottam kalóriabázison havi 4kg-os célt, és azt követtem. Feherjét vigyél be többet mint ír, az éhenhálás azon fog múlni, hogy mit eszel, ha jó kajákat, akkor nem lesz gond.

  • mefistofeles
    veterán

    A calculator.net egészen jókat szokott mondani. Vagyis egy nem nagyon durva, de már normális tempójú fogyáshoz Neked úgy 2300-2400 kcal körül lehet jó.

    Szerk:. Ch-ból elég 180 gramm még a Te testednek is, de csak ha bírod. A 280 g durva túlzás. Fehérjét kell megemelni rendesen, zsírból meg normálisan fogyasztani (65-75 gramm között Neked is jó lehet minden számolás nélkül).

    Abonettet szerintem lehet fogyasztani, nem azon múlik a fogyás sikere vagy sikertelensége, és egészség szempontjából is így van.

    Én végre elkezdtem szépen fogyni. Déltől este hatig ehetek (átmeneti böjt), mégpedig két étkezésben, összesen 2000 kcal-t. És fáj, de még pont kibírható.

    mefistofeles:
    Keress rá az átmeneti böjtre (intermittent fasting), ha nem ismerős. Rengeteg változata van, a lényeg az, hogy a napjak csak egy meghatározott szakaszában ehetsz; ez az evős rész nálam a déltől este hatig rész, tehát így a böjtöm egy 18/6-os IF.

    Ja így oké, de én időablakos táplálkozásként ismertem. Azt hittem, hogy valami dátumtól, dátumig tartó dolog......

  • Fred23
    nagyúr

    Az időszakos böjt max arra jó, hogy a kisebb étkezési ablakban kevesebb eséllyel észtek többet mint kellene.
    Az autofágiat egereken vizsgálták, az ő anygacserejük az emberének sokkal gyorsabb, így emberre atszamítva az a bizonyos felpörgés. Kb 3 nap éhezestől jelentkezik, tehát ezét tök felesleges..

    Gyúrós topikban tán írtam is, hogy pont ez a legfőbb előnye az IF-nek: két étkezéssel kevesebb van most vele, így pedig nem fáj annyira a 2000 kcal-os limit, jobban be tudom tartani ezt a korlátot, nem lesz 2100-2200-2300 belőle, mint sokszor más esetben, több étkezés mellett.
    Kevesebbszer ehetek, és ez fáj is, viszont mikor kaja van, az normálisabb, "megnyugtatóbb" mennyiség lehet.

  • Dorian
    félisten

    Az időszakos böjt max arra jó, hogy a kisebb étkezési ablakban kevesebb eséllyel észtek többet mint kellene.
    Az autofágiat egereken vizsgálták, az ő anygacserejük az emberének sokkal gyorsabb, így emberre atszamítva az a bizonyos felpörgés. Kb 3 nap éhezestől jelentkezik, tehát ezét tök felesleges..

  • Narxis
    nagyúr

    ha belefér a napi kcal limitedbe, edd nyugodtan :)
    amúgy mozgás is van/lesz? ha igen, mi és mennyi? ez nagyon nem mind1 izommegtartás, éhségérzet, ch-igény stb szempontjából. de az tény, amit a többiek is írtak: 1900kcal limit baromi kevés... az eleve a bmr-ed alatt van, azt nem fogod sokáig bírni vagy csak nagyon nagy szenvedéssel.. (de legalább cserébe hosszútávon nem fogsz vele gyorsabban fogyni, mint 2400kcal körüli limittel :) )

    AI-ok közül amúgy chatgtp a legjobb (tapasztalatom szerint) deficites kcal meghatározásra (ill én azért tartom jobbnak, mint egy szimpla kalóriaszámoló oldalt, mert megfelelően up2date tartva infókkal segít(het) alakítani a dolgokat folyamatosan, illetve felhívja rá a figyelmed, hogy milyen jelekre figyelj stb

    @mefistofeles: "Mit jelen az "átmeneti"? mennyi időre vonatkozik?"

    18/6os IF... népszerű, mert limitált idősávban ehetsz, így nagyobb eséllyel viszel be kevesebb kalóriát. de nagyon sok embernek nem való

    @Fred23: no offense, de ha szenvedsz tőle, mi a francért csinálod? ezt sosem értem. kolléganőm is ezt tolja, és reggelente/délelőtt az első szilárd érkezésig szenved tőle évek óta, mint kukac a napon... miért jó ez? véleményem szerint az ember, amiben nem érzi kényelmesen magát, csak ideig óráig tudja tartani (mégha ezek évek is), aztán egyszer vége... és ez nem jó... azt kell megtalálni, ami kényelmes, amit az ember szeret, mert az fog működni, nem az, amibe belekényszeríted magad

    egyébként: az autofágia folyamatosan jelen van... és amúgy 20óra+ böjtnél vált teljes üzemmódba... és különben a 20/4 16/8 stb fals, mert azt sugallja, hogy 16 órán át böjt van, holott ez nem igaz, nagyon nem mind1 mikor van az étkezési ablakban az utolsó kaja és mi az pontosan... mert ha az ablak vége előtt 10perccel valaki bevág 50g zsírt, vagy épp egy nagy adag rostot stb akkor bizony 6-8órán át még nincs "üresben" a szervezet, mert annak feldolgozása baromi lassú... de még ch esetén is, ami magas GI esetén a leggyorsabb feldolgozású, 1-2 órán át még nincs üresjárat. szóval szvsz autofágia szempontjából a min 24 órás böjt, ami ér valamit.
    de persze ez egy szimpla elmélkedés :)

    Hát nem tudom, nem vagyok egy örökmozgó, elég keveset mozgok. Bringával járok munkába, lift helyett lépcsőt használom, meg azért futópadon szoktam 40 percet sétálni heti 2-3 alkalommal úgy hogy a pulzusom aerob tartományban legyen. Az a baj, hogy nekem a mozgás egy kicsit unalmas, akik km-eket futnak mit csinálnak közben a gondolataikkal? Sose értettem, gyerekként se szerettem az unalmas mozgási formákat, ami nem köti le az agyamat/tudatomat is. Egy időben gondolkodtam falmászáson de ekkora súllyal szerintem nem lehet, vagy fallabda?

    #10301 igen jól emlékszel de most leírtam a miértet is. :D Amúgy jó lenne még az úszás is, még hajlandó lennék valakinek fizetni is, hogy mondjuk a medence széléről dirigáljon, hogy most így ússzak vagy úgy ússzak de ilyen lehetőség nincs felnőtteknek.

  • Fred23
    nagyúr

    ha belefér a napi kcal limitedbe, edd nyugodtan :)
    amúgy mozgás is van/lesz? ha igen, mi és mennyi? ez nagyon nem mind1 izommegtartás, éhségérzet, ch-igény stb szempontjából. de az tény, amit a többiek is írtak: 1900kcal limit baromi kevés... az eleve a bmr-ed alatt van, azt nem fogod sokáig bírni vagy csak nagyon nagy szenvedéssel.. (de legalább cserébe hosszútávon nem fogsz vele gyorsabban fogyni, mint 2400kcal körüli limittel :) )

    AI-ok közül amúgy chatgtp a legjobb (tapasztalatom szerint) deficites kcal meghatározásra (ill én azért tartom jobbnak, mint egy szimpla kalóriaszámoló oldalt, mert megfelelően up2date tartva infókkal segít(het) alakítani a dolgokat folyamatosan, illetve felhívja rá a figyelmed, hogy milyen jelekre figyelj stb

    @mefistofeles: "Mit jelen az "átmeneti"? mennyi időre vonatkozik?"

    18/6os IF... népszerű, mert limitált idősávban ehetsz, így nagyobb eséllyel viszel be kevesebb kalóriát. de nagyon sok embernek nem való

    @Fred23: no offense, de ha szenvedsz tőle, mi a francért csinálod? ezt sosem értem. kolléganőm is ezt tolja, és reggelente/délelőtt az első szilárd érkezésig szenved tőle évek óta, mint kukac a napon... miért jó ez? véleményem szerint az ember, amiben nem érzi kényelmesen magát, csak ideig óráig tudja tartani (mégha ezek évek is), aztán egyszer vége... és ez nem jó... azt kell megtalálni, ami kényelmes, amit az ember szeret, mert az fog működni, nem az, amibe belekényszeríted magad

    egyébként: az autofágia folyamatosan jelen van... és amúgy 20óra+ böjtnél vált teljes üzemmódba... és különben a 20/4 16/8 stb fals, mert azt sugallja, hogy 16 órán át böjt van, holott ez nem igaz, nagyon nem mind1 mikor van az étkezési ablakban az utolsó kaja és mi az pontosan... mert ha az ablak vége előtt 10perccel valaki bevág 50g zsírt, vagy épp egy nagy adag rostot stb akkor bizony 6-8órán át még nincs "üresben" a szervezet, mert annak feldolgozása baromi lassú... de még ch esetén is, ami magas GI esetén a leggyorsabb feldolgozású, 1-2 órán át még nincs üresjárat. szóval szvsz autofágia szempontjából a min 24 órás böjt, ami ér valamit.
    de persze ez egy szimpla elmélkedés :)

    Emlékeim szerint nem nagyon mozog, de ez tényleg nem mindegy, mert ahogy nő a mozgás, úgy kell növelni a ch-t is, és még attól is függ a mennyiség, mit és hogyan mozog az ember. Ha mondjuk csak sétál, az kevesebb ch, mintha valami magasabb pulzusos dolog lenne. Másrészt veszélyes az a hozzáállás is, hogy mivel mozgok egy kicsit, máris ehetek "kicsivel" (sokkal) több ch-t.

    Anno nekem közel 0 mozgáshoz -napi pár km gyaloglás azért megvolt- elég volt 175g ch, napi 12-14 km kocogáshoz meg a 225-230g. Csak viszonyításképp. Arra akarok kilyukadni, nincs szüksége kábé senkinek kalóriadeficites diétában 250g ch-ra.

    #10302: Nekem mindig pörög az agyam valamin. Kocogás közben is.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    :R

    Amúgy mi a verdikt az abonett kenyérről? Eléggé szeretem körözöttel.

    ha belefér a napi kcal limitedbe, edd nyugodtan :)
    amúgy mozgás is van/lesz? ha igen, mi és mennyi? ez nagyon nem mind1 izommegtartás, éhségérzet, ch-igény stb szempontjából. de az tény, amit a többiek is írtak: 1900kcal limit baromi kevés... az eleve a bmr-ed alatt van, azt nem fogod sokáig bírni vagy csak nagyon nagy szenvedéssel.. (de legalább cserébe hosszútávon nem fogsz vele gyorsabban fogyni, mint 2400kcal körüli limittel :) )

    AI-ok közül amúgy chatgtp a legjobb (tapasztalatom szerint) deficites kcal meghatározásra (ill én azért tartom jobbnak, mint egy szimpla kalóriaszámoló oldalt, mert megfelelően up2date tartva infókkal segít(het) alakítani a dolgokat folyamatosan, illetve felhívja rá a figyelmed, hogy milyen jelekre figyelj stb

    @mefistofeles: "Mit jelen az "átmeneti"? mennyi időre vonatkozik?"

    18/6os IF... népszerű, mert limitált idősávban ehetsz, így nagyobb eséllyel viszel be kevesebb kalóriát. de nagyon sok embernek nem való

    @Fred23: no offense, de ha szenvedsz tőle, mi a francért csinálod? ezt sosem értem. kolléganőm is ezt tolja, és reggelente/délelőtt az első szilárd érkezésig szenved tőle évek óta, mint kukac a napon... miért jó ez? véleményem szerint az ember, amiben nem érzi kényelmesen magát, csak ideig óráig tudja tartani (mégha ezek évek is), aztán egyszer vége... és ez nem jó... azt kell megtalálni, ami kényelmes, amit az ember szeret, mert az fog működni, nem az, amibe belekényszeríted magad

    egyébként: az autofágia folyamatosan jelen van... és amúgy 20óra+ böjtnél vált teljes üzemmódba... és különben a 20/4 16/8 stb fals, mert azt sugallja, hogy 16 órán át böjt van, holott ez nem igaz, nagyon nem mind1 mikor van az étkezési ablakban az utolsó kaja és mi az pontosan... mert ha az ablak vége előtt 10perccel valaki bevág 50g zsírt, vagy épp egy nagy adag rostot stb akkor bizony 6-8órán át még nincs "üresben" a szervezet, mert annak feldolgozása baromi lassú... de még ch esetén is, ami magas GI esetén a leggyorsabb feldolgozású, 1-2 órán át még nincs üresjárat. szóval szvsz autofágia szempontjából a min 24 órás böjt, ami ér valamit.
    de persze ez egy szimpla elmélkedés :)

  • mefistofeles
    veterán

    A calculator.net egészen jókat szokott mondani. Vagyis egy nem nagyon durva, de már normális tempójú fogyáshoz Neked úgy 2300-2400 kcal körül lehet jó.

    Szerk:. Ch-ból elég 180 gramm még a Te testednek is, de csak ha bírod. A 280 g durva túlzás. Fehérjét kell megemelni rendesen, zsírból meg normálisan fogyasztani (65-75 gramm között Neked is jó lehet minden számolás nélkül).

    Abonettet szerintem lehet fogyasztani, nem azon múlik a fogyás sikere vagy sikertelensége, és egészség szempontjából is így van.

    Én végre elkezdtem szépen fogyni. Déltől este hatig ehetek (átmeneti böjt), mégpedig két étkezésben, összesen 2000 kcal-t. És fáj, de még pont kibírható.

    mefistofeles:
    Keress rá az átmeneti böjtre (intermittent fasting), ha nem ismerős. Rengeteg változata van, a lényeg az, hogy a napjak csak egy meghatározott szakaszában ehetsz; ez az evős rész nálam a déltől este hatig rész, tehát így a böjtöm egy 18/6-os IF.

    Mit jelen az "átmeneti"? mennyi időre vonatkozik?

  • Narxis
    nagyúr

    A calculator.net egészen jókat szokott mondani. Vagyis egy nem nagyon durva, de már normális tempójú fogyáshoz Neked úgy 2300-2400 kcal körül lehet jó.

    Szerk:. Ch-ból elég 180 gramm még a Te testednek is, de csak ha bírod. A 280 g durva túlzás. Fehérjét kell megemelni rendesen, zsírból meg normálisan fogyasztani (65-75 gramm között Neked is jó lehet minden számolás nélkül).

    Abonettet szerintem lehet fogyasztani, nem azon múlik a fogyás sikere vagy sikertelensége, és egészség szempontjából is így van.

    Én végre elkezdtem szépen fogyni. Déltől este hatig ehetek (átmeneti böjt), mégpedig két étkezésben, összesen 2000 kcal-t. És fáj, de még pont kibírható.

    mefistofeles:
    Keress rá az átmeneti böjtre (intermittent fasting), ha nem ismerős. Rengeteg változata van, a lényeg az, hogy a napjak csak egy meghatározott szakaszában ehetsz; ez az evős rész nálam a déltől este hatig rész, tehát így a böjtöm egy 18/6-os IF.

    :R

    Amúgy mi a verdikt az abonett kenyérről? Eléggé szeretem körözöttel.

  • Fred23
    nagyúr

    Uhh elfelejtettem válaszolni. 140kg, 180cm, ülőmunkát végzek. Szóval mennyi legyen a napi kalória, szénhidrát stb?

    A calculator.net egészen jókat szokott mondani. Vagyis egy nem nagyon durva, de már normális tempójú fogyáshoz Neked úgy 2300-2400 kcal körül lehet jó.

    Szerk:. Ch-ból elég 180 gramm még a Te testednek is, de csak ha bírod. A 280 g durva túlzás. Fehérjét kell megemelni rendesen, zsírból meg normálisan fogyasztani (65-75 gramm között Neked is jó lehet minden számolás nélkül).

    Abonettet szerintem lehet fogyasztani, nem azon múlik a fogyás sikere vagy sikertelensége, és egészség szempontjából is így van.

    Én végre elkezdtem szépen fogyni. Déltől este hatig ehetek (átmeneti böjt), mégpedig két étkezésben, összesen 2000 kcal-t. És fáj, de még pont kibírható.

    mefistofeles:
    Keress rá az átmeneti böjtre (intermittent fasting), ha nem ismerős. Rengeteg változata van, a lényeg az, hogy a napjak csak egy meghatározott szakaszában ehetsz; ez az evős rész nálam a déltől este hatig rész, tehát így a böjtöm egy 18/6-os IF.

  • Narxis
    nagyúr

    en azt csinalnam, hogy beirnam az adataimat a kaloriabazisba
    beallitanek celt havi 2kg-os fogyasra
    es akkor o egy folyamatosan adaptalodo kaloriakeretet hataroz meg, azt tartanam.

    gondolom yazio meg mas szoftverek is tudnak hasonlot, de nekem a kcal bazis bevalt.

    2300 kalóriát ír és 280g szénhidrátot, szerintem a szénhidrát sok.

    #235179 igen de ahány kalkulátort próbálok annyi féle eredményt kapok és nem is ilyen minimális különbségek vannak. :F

  • tisn
    veterán

    Uhh elfelejtettem válaszolni. 140kg, 180cm, ülőmunkát végzek. Szóval mennyi legyen a napi kalória, szénhidrát stb?

    en azt csinalnam, hogy beirnam az adataimat a kaloriabazisba
    beallitanek celt havi 2kg-os fogyasra
    es akkor o egy folyamatosan adaptalodo kaloriakeretet hataroz meg, azt tartanam.

    gondolom yazio meg mas szoftverek is tudnak hasonlot, de nekem a kcal bazis bevalt.

  • mefistofeles
    veterán

    Uhh elfelejtettem válaszolni. 140kg, 180cm, ülőmunkát végzek. Szóval mennyi legyen a napi kalória, szénhidrát stb?

    Már többször említettem, hogy laikus vagyok de az az 1900 cal a 140 kilódhoz, szerintem az éhenhaláshoz lenne elég. Sosem vágnék bele ilyen radikális fogyasztásba.

  • Narxis
    nagyúr

    Amúgy lehet, hogy már említetted de nem tekertem addig vissza, szóval te végül is fogyni akarsz?
    Magasság, súly mennyi?

    Uhh elfelejtettem válaszolni. 140kg, 180cm, ülőmunkát végzek. Szóval mennyi legyen a napi kalória, szénhidrát stb?

  • pozsgai
    csendes tag

    "Miért ne lehetne elég egy alacsonyabb "fogyasztáson" a pl. 2000 kalória?"

    jogos, a "...de szvsz nincs ilyen valós scenárió..." részt hagyd figyelmen kívül (hirtelen nem gondoltam végig, csak az futott át a fejemben, hogy kollégám és köztem van 40kgnyi különbség, kb 5-6kg izommal van több rajtam, rajta meg így ugye kb 45-46kg zsír/víz és a BMR-különbségünk kb 300kcal)..
    de ahhoz tartom magam, hogy ehhez baromi nagy súlyvesztés kell (~50kg) :R

    "Ezzel kb. azt mondod, hogy minden dagadt aki lefogy, az örök stresszre kárhoztatja a szervezetét."

    ezt a következtetést nem értem, semmi ilyenre nem utaltam szerintem, vagy legalábbis nem akartam.
    én csak annyit mondtam, h a deficit stressz (mértéke pedig nagyon sokmindentől függ), illetve annyit, h olyat nem tudsz, h 2500kcal a szükségleted, amikor dagadt vagy, nekiállsz deficitelni és addig fogysz, amíg 2000kcal lesz a szükségleted és akkor ott megállsz, mert elérted a szintentartód és akkor azt tartod, mivel ez az elmélet a metabolikus adaptációt totál figyelmen kívül hagyja... azt tudod megcsinálni, hha 2000kcal szintentartóra akarsz fogyni, hogy alámész (1700re pl, de ez erős tipp, ennek mértéke függ attól, hogy mennyi az adaptáció) és amikor ott stagnálsz, akkor csinálsz egy reverse-t és resetet és reménykedsz, hogy jól tippelted meg az adaptációt és nem csak 100kcal volt, mert akkor a szintentartód 1800kcal, 2000kcal-lal meg hízni fogsz. Bár ez a jobbik eset, mert ha jó a reverse, akkor 2000kcal-ra be fogsz állni, mivel ugyebár jelentősen lecsökken/eltűnik a stressz, amit a deficit okoz. a rosszabbik, ha pl 500kcal volt az adaptáció, mert ott 2000kcalig reverse-elve nem fog eltűnni a stressz (hiszen továbbra is minimális deficitben leszel)...
    persze ez így nagyon le van egyszerűsítve, hiszen baromi sokminden beleszól(hat), de remélem érthető.

    és persze, lehet ezt vakon/érzésre is csinálni, de tényleg nem láttam példát rá, hogy valakinek ez hosszútávon működött volna. (és hangsúlyozom: ez nem azt jelenti, hogy nem működhet, szimplán szvsz minél jobban képben van az ember, annál könnyebb, mert jobban érti mi miért történik :) )

    @Dorien: ismételten mondom: 1es típusú cukros vagyok, "picit" más játék, mint egy egészséges embernek vagy akár egy 2es cukrosnak vagy IR-esnek :) (qrvafontos cucc az inzulin, (nem csak cukorbontásra van) ami nekem alapvetően ugye nincs. és én azt csak 1 egységenként tudom adagolni, nem tudok mikrodózist, mint egy nem 1es cukros ember szervezete)

    Sosem bogarásztam részletesen utána, mert annyira nem érdekelt, és biztos van példa rá is meg ellene is, szóval én csak a saját példám alapján nyilatkozom, hogy én egyáltalán nem hiszek ebben a túlélő módban, meg adaptációban és társaiban, egyszerűen azért, mert nem tapasztaltam semmi ilyet, gyakorlatilag kilóra pontosan fogytam a kalkulált célom felé haladva. A vége felé persze lassul, de hát az egyértelmű, mert kisebb már a deficit. Nyilván vannak befolyásoló tényezők, amiket te is írtál, IR és társai, amikkel sokkal nehezebb a fogyás, nekem szerencsére ilyen nem volt, az én bajom egyedül az volt, hogy zabáltam, és jóformán egy reggelim annyi kalória volt, mint most 2 fő étkezésem. Igazából ez tényleg egy életmódváltás, lehet szenvedve koplalással is fogyni, de hogy az nem lesz tartós, az is biztos.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Tudom laikus vagyok de nem értem mit írsz a példámmal kapcsolatban.

    "ugyebár a számok alapján egy alapból 2500kcal igényű ember fogyással kb soha nem lesz valós 2000kcal igényű"

    Ezt fel nem fogom.
    Eredetileg azért 2500 kalória igényű az ember mert dagadt.
    Csökken a súlya, ergo az energia szükséglete is. Miért ne lehetne elég egy alacsonyabb "fogyasztáson" a pl. 2000 kalória?
    Ezzel kb. azt mondod, hogy minden dagadt aki lefogy, az örök stresszre kárhoztatja a szervezetét.

    "Miért ne lehetne elég egy alacsonyabb "fogyasztáson" a pl. 2000 kalória?"

    jogos, a "...de szvsz nincs ilyen valós scenárió..." részt hagyd figyelmen kívül (hirtelen nem gondoltam végig, csak az futott át a fejemben, hogy kollégám és köztem van 40kgnyi különbség, kb 5-6kg izommal van több rajtam, rajta meg így ugye kb 45-46kg zsír/víz és a BMR-különbségünk kb 300kcal)..
    de ahhoz tartom magam, hogy ehhez baromi nagy súlyvesztés kell (~50kg) :R

    "Ezzel kb. azt mondod, hogy minden dagadt aki lefogy, az örök stresszre kárhoztatja a szervezetét."

    ezt a következtetést nem értem, semmi ilyenre nem utaltam szerintem, vagy legalábbis nem akartam.
    én csak annyit mondtam, h a deficit stressz (mértéke pedig nagyon sokmindentől függ), illetve annyit, h olyat nem tudsz, h 2500kcal a szükségleted, amikor dagadt vagy, nekiállsz deficitelni és addig fogysz, amíg 2000kcal lesz a szükségleted és akkor ott megállsz, mert elérted a szintentartód és akkor azt tartod, mivel ez az elmélet a metabolikus adaptációt totál figyelmen kívül hagyja... azt tudod megcsinálni, hha 2000kcal szintentartóra akarsz fogyni, hogy alámész (1700re pl, de ez erős tipp, ennek mértéke függ attól, hogy mennyi az adaptáció) és amikor ott stagnálsz, akkor csinálsz egy reverse-t és resetet és reménykedsz, hogy jól tippelted meg az adaptációt és nem csak 100kcal volt, mert akkor a szintentartód 1800kcal, 2000kcal-lal meg hízni fogsz. Bár ez a jobbik eset, mert ha jó a reverse, akkor 2000kcal-ra be fogsz állni, mivel ugyebár jelentősen lecsökken/eltűnik a stressz, amit a deficit okoz. a rosszabbik, ha pl 500kcal volt az adaptáció, mert ott 2000kcalig reverse-elve nem fog eltűnni a stressz (hiszen továbbra is minimális deficitben leszel)...
    persze ez így nagyon le van egyszerűsítve, hiszen baromi sokminden beleszól(hat), de remélem érthető.

    és persze, lehet ezt vakon/érzésre is csinálni, de tényleg nem láttam példát rá, hogy valakinek ez hosszútávon működött volna. (és hangsúlyozom: ez nem azt jelenti, hogy nem működhet, szimplán szvsz minél jobban képben van az ember, annál könnyebb, mert jobban érti mi miért történik :) )

    @Dorien: ismételten mondom: 1es típusú cukros vagyok, "picit" más játék, mint egy egészséges embernek vagy akár egy 2es cukrosnak vagy IR-esnek :) (qrvafontos cucc az inzulin, (nem csak cukorbontásra van) ami nekem alapvetően ugye nincs. és én azt csak 1 egységenként tudom adagolni, nem tudok mikrodózist, mint egy nem 1es cukros ember szervezete)

  • tisn
    veterán

    hmm, reggel bico, fiam meccse elott kis seta
    de ez a nap elesett, lanyom szulinapja, kfc sult csirkemell + torta

  • Dorien
    veterán

    nekem is oda kellene leérnem elvileg a 10%hoz, de sztem ez köv nyár előtt nem lesz meg... ha valamikor meglesz egyáltalán... egyelőre a cukorbetegségem azért erősen hátráltat, mert a magas aktivitás baromi nagy EPOC-ot ill inzulinérzékenységet generál, azonban adagolásra 1NE-ként tudok adni ugyebár... az EPOC-hatás azonban elhúzódó, lassú, tehát azt sem jó, ha túl alacsony a rapidom, mert akkor nagyon hullámzó lesz a vércukrom, ami káros, viszont magasabb rapid esetén több ch is kell... valószínűleg át kell állnom 8-9 minikajára, legalábbis ch szintjén, ha jól akarom balanszolni... ez mondjuk odavág IF-nek... de meglátom mi lesz.,.. egyelőre napi +200kcal a tervhez képest a többlet a balanszolás miatt, ami ugyebár a 6 hétre vetítve +1,1kg zsír "maradék" (persze, ha hormonálisan bírom, akkor szimplán rádobok +1hetet, ha így marad és akkor megvan 7 hét alatt, ami 6 hétre terveztem, de ezt majd az idő megválaszolja :) )

    8-9 minikaja? :)
    Én ma ettem reggelit + most vacsorát, napközben termálfürdőben meg 2 kis almát.
    Reggeliben csak a zöldségben volt minimális CH, vacsihoz zöldség + 2 szelet tk toast, szerintem az almákkal együtt is ~1200 kcal körül lehetek, így még egy sör is belefér... :)

    A holnap is hasonló módon fog telni, mert szintén lesz egész napos programom, ahol a kajálást háttérbe kell szorítanom. De legalább este sörözhetek megint. :)

    Ja meg tegnap este és tegnapelőtt este is volt egy ~40 perces intenzív súlyzós edzésem. Most hétvégén nyugodt lelkiismerettel pihenek... :) A hétfő délutánom /estém szabad, akkor jöhet egy újabb edzés.

  • Dorian
    félisten

    1000-es deficitben sem éhéztem, tök jól elvoltam, a sokak által démonizált proteines joghurtok/pudingok révén még édességeket is ettem.

    Amúgy kb 2300 a szintentartóm jelenleg, 1 éve ilyenkor 2900-3000 volt. Fehérje/zsír/szénhidráton túl nem számoltam semmit, nyilván figyeltem meg a sok rostra, de ennyi. Bár nem is volt célom sosem, hogy olyan szinten toljam, mint egy sportoló vagy testépítő, csak normálisan akartam kinézni. Végülis amit a tükör és mérleg mutat az megerősíti, hogy nem rontottam el nagyon, meg hát elmondhatatlanul jobban is érzem magam, nem a seggemen veszem a levegőt ha fel kell mennem 2 emeletet a lépcsőn stb.. Aki meg annyi pluszt cipel, mint én cipeltem, és figyel, hogy sok fehérje bevitel mellett legyen deficitben, rá fog jönni, hogy mennyi izom is kellett annak a sok feleslegnek a cipeléséhez. Konkrétan mintha 2 zsák cementet vinnék most magammal. Nyilván mindent megtartani sokkal komolyabb és összetettebb meló lett volna, de igyekeztem úgy kajálni, hogy ne izmokból pótolja a szervezet a deficitet.

    Ha defixitben az izomvesztést akarod elkeülni, akkor arra az ellenallás típusú edzés az egyetlen megoldás, hiába táplalkozol akárhogy, ha defixitben vagy és a szervezeted nem érzi, hogy szüksege van az izmokra, akkor azokból szerez energiát.

  • pozsgai
    csendes tag

    "Vegyünk egy példát. valaki napi kb. 2500 kalóriáról, átáll egy 2000 kalóriás deficites táplálkozásra. Mint írtam, én nem kúrákban, hetekben hanem életmódban gondolkodok, ezért ha eléri azt a testsúlyt aminek fenntartásához a 2000 kalória tökéletes akkor az lesz a súlya! "

    röviden: mivel a deficit stressz a szervezetnek és hatással van a hormonális háztartásodra is, így a test alkalmazkodik, ezt nevezzük metabolikus adaptációnak... ha eléred, akkor alapvetően ezzel fogod elérni azt, hogy a példád szerinti 2500as szintentartó kalória helyett 2000kcal szintentartó legyen, de nem lesz a valóságban ennyi, hanem ennél magasabb, ezt pedig te is könnyen beláthatod, hogy utánaszámolsz: 1kg zsír fenntartása napi 4kcal, 1kg izom fenntartása napi 10kcal... ha valakinek az alap szintentartója 2500kcal, akkor ahhoz, hogy a valós, szintentartó energiaszükséglete 2000kcal legyen el kell veszítenie vagy ~125kg zsírt, vagy 50kg izmot, vagy ennek a kettőnek valamilyen arányú kombinációját (persze ennél kevesebb súlyvesztés szükséges, mivel a súlyvesztéssel azért csökken a szervezet energiafelhasználása, tehát energiahatékonyabb lesz, de ettől még nagyon jelentős mennyiségű súlyvesztés szükséges). szerintem ezekből a számokból azért elég egyértelműen látszik, hogy ilyen csak nagyon szélsőséges esetekben lehetséges maximum, de szvsz nincs ilyen valós scenárió... visszatérve az elejére a 2500->2000 metabolikus adaptációra... ugyebár a számok alapján egy alapból 2500kcal igényű ember fogyással kb soha nem lesz valós 2000kcal igényű, hanem a test spórol, vagyis 2000kcal szintentartóvá válik a metaboliikus adaptáció segítségével úgy, hogy a test valójában még deficitben van... tehát folyamatos stressz éri, ami halmozódik... és ez erősen hat a hormonokra, mint írtam... kortizol, t3, ghrelin, tesztoszteron stb

    "Itt kell megjegyeznem, hogy nem hiszek a szenvedős, koplalós, aszkéta diétában."

    én többször mondtam már és kb senki nem ért velem egyet, hogy a deficites diéta nem kell, hogy éhezéssel járjon. véleményem szerint, aki a deficitben éhezik, az vagy túl nagyot vág, vagy rosszul osztja el a makróit (és ez utóbbi szempontból sem a legjobb a "testemre hallgatok" diéta, jól lehet, neked jól működik... de pl előfordulhat, hogy mondjuk nem ch-ra, hanem másra van szüksége a szervezetednek, ezért jelez éhséget, te pedig ugyebár pl szilvát tolsz be, ami 100% ch... ilyenkor ez lehet, hogy jó, mert pont ez kellett, de lehet, hogy csak fél-1órára segít, de utána újra éhséget fog jelezni, mivel zsírra van szüksége, mert az utóbbi 1-2 hétben kevés volt a szumma bevitel (99%ban egyébként ez van a fogyizók esetén) és azt pont nem kapta meg a szervezet)

    "Méricskélni nem szoktam centivel semmit, a nadrágszíjam tökéletes útmutató"

    lényegében akkor végülis mérsz, csak épp nem centivel :)

    a mérlegelős videó: én is így csinálom, bár patikamérlegen a szószokat szoktam csak mérni... :) illetve persze a különböző kiegészítőimet, amik por formában vannak.

    1000-es deficitben sem éhéztem, tök jól elvoltam, a sokak által démonizált proteines joghurtok/pudingok révén még édességeket is ettem.

    Amúgy kb 2300 a szintentartóm jelenleg, 1 éve ilyenkor 2900-3000 volt. Fehérje/zsír/szénhidráton túl nem számoltam semmit, nyilván figyeltem meg a sok rostra, de ennyi. Bár nem is volt célom sosem, hogy olyan szinten toljam, mint egy sportoló vagy testépítő, csak normálisan akartam kinézni. Végülis amit a tükör és mérleg mutat az megerősíti, hogy nem rontottam el nagyon, meg hát elmondhatatlanul jobban is érzem magam, nem a seggemen veszem a levegőt ha fel kell mennem 2 emeletet a lépcsőn stb.. Aki meg annyi pluszt cipel, mint én cipeltem, és figyel, hogy sok fehérje bevitel mellett legyen deficitben, rá fog jönni, hogy mennyi izom is kellett annak a sok feleslegnek a cipeléséhez. Konkrétan mintha 2 zsák cementet vinnék most magammal. Nyilván mindent megtartani sokkal komolyabb és összetettebb meló lett volna, de igyekeztem úgy kajálni, hogy ne izmokból pótolja a szervezet a deficitet.

  • mefistofeles
    veterán

    "Vegyünk egy példát. valaki napi kb. 2500 kalóriáról, átáll egy 2000 kalóriás deficites táplálkozásra. Mint írtam, én nem kúrákban, hetekben hanem életmódban gondolkodok, ezért ha eléri azt a testsúlyt aminek fenntartásához a 2000 kalória tökéletes akkor az lesz a súlya! "

    röviden: mivel a deficit stressz a szervezetnek és hatással van a hormonális háztartásodra is, így a test alkalmazkodik, ezt nevezzük metabolikus adaptációnak... ha eléred, akkor alapvetően ezzel fogod elérni azt, hogy a példád szerinti 2500as szintentartó kalória helyett 2000kcal szintentartó legyen, de nem lesz a valóságban ennyi, hanem ennél magasabb, ezt pedig te is könnyen beláthatod, hogy utánaszámolsz: 1kg zsír fenntartása napi 4kcal, 1kg izom fenntartása napi 10kcal... ha valakinek az alap szintentartója 2500kcal, akkor ahhoz, hogy a valós, szintentartó energiaszükséglete 2000kcal legyen el kell veszítenie vagy ~125kg zsírt, vagy 50kg izmot, vagy ennek a kettőnek valamilyen arányú kombinációját (persze ennél kevesebb súlyvesztés szükséges, mivel a súlyvesztéssel azért csökken a szervezet energiafelhasználása, tehát energiahatékonyabb lesz, de ettől még nagyon jelentős mennyiségű súlyvesztés szükséges). szerintem ezekből a számokból azért elég egyértelműen látszik, hogy ilyen csak nagyon szélsőséges esetekben lehetséges maximum, de szvsz nincs ilyen valós scenárió... visszatérve az elejére a 2500->2000 metabolikus adaptációra... ugyebár a számok alapján egy alapból 2500kcal igényű ember fogyással kb soha nem lesz valós 2000kcal igényű, hanem a test spórol, vagyis 2000kcal szintentartóvá válik a metaboliikus adaptáció segítségével úgy, hogy a test valójában még deficitben van... tehát folyamatos stressz éri, ami halmozódik... és ez erősen hat a hormonokra, mint írtam... kortizol, t3, ghrelin, tesztoszteron stb

    "Itt kell megjegyeznem, hogy nem hiszek a szenvedős, koplalós, aszkéta diétában."

    én többször mondtam már és kb senki nem ért velem egyet, hogy a deficites diéta nem kell, hogy éhezéssel járjon. véleményem szerint, aki a deficitben éhezik, az vagy túl nagyot vág, vagy rosszul osztja el a makróit (és ez utóbbi szempontból sem a legjobb a "testemre hallgatok" diéta, jól lehet, neked jól működik... de pl előfordulhat, hogy mondjuk nem ch-ra, hanem másra van szüksége a szervezetednek, ezért jelez éhséget, te pedig ugyebár pl szilvát tolsz be, ami 100% ch... ilyenkor ez lehet, hogy jó, mert pont ez kellett, de lehet, hogy csak fél-1órára segít, de utána újra éhséget fog jelezni, mivel zsírra van szüksége, mert az utóbbi 1-2 hétben kevés volt a szumma bevitel (99%ban egyébként ez van a fogyizók esetén) és azt pont nem kapta meg a szervezet)

    "Méricskélni nem szoktam centivel semmit, a nadrágszíjam tökéletes útmutató"

    lényegében akkor végülis mérsz, csak épp nem centivel :)

    a mérlegelős videó: én is így csinálom, bár patikamérlegen a szószokat szoktam csak mérni... :) illetve persze a különböző kiegészítőimet, amik por formában vannak.

    Tudom laikus vagyok de nem értem mit írsz a példámmal kapcsolatban.

    "ugyebár a számok alapján egy alapból 2500kcal igényű ember fogyással kb soha nem lesz valós 2000kcal igényű"

    Ezt fel nem fogom.
    Eredetileg azért 2500 kalória igényű az ember mert dagadt.
    Csökken a súlya, ergo az energia szükséglete is. Miért ne lehetne elég egy alacsonyabb "fogyasztáson" a pl. 2000 kalória?
    Ezzel kb. azt mondod, hogy minden dagadt aki lefogy, az örök stresszre kárhoztatja a szervezetét.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Olyan ~90kg mondjuk legkésőbb őszre, de annyira nem hajt a tatár... Most is tök jól érzem magam a bőrömben, meg simán kimegyek strandolni mindenféle feszélyezés nélkül. :) Ez az irány, aztán majd meglátjuk, ha odaértünk...

    nekem is oda kellene leérnem elvileg a 10%hoz, de sztem ez köv nyár előtt nem lesz meg... ha valamikor meglesz egyáltalán... egyelőre a cukorbetegségem azért erősen hátráltat, mert a magas aktivitás baromi nagy EPOC-ot ill inzulinérzékenységet generál, azonban adagolásra 1NE-ként tudok adni ugyebár... az EPOC-hatás azonban elhúzódó, lassú, tehát azt sem jó, ha túl alacsony a rapidom, mert akkor nagyon hullámzó lesz a vércukrom, ami káros, viszont magasabb rapid esetén több ch is kell... valószínűleg át kell állnom 8-9 minikajára, legalábbis ch szintjén, ha jól akarom balanszolni... ez mondjuk odavág IF-nek... de meglátom mi lesz.,.. egyelőre napi +200kcal a tervhez képest a többlet a balanszolás miatt, ami ugyebár a 6 hétre vetítve +1,1kg zsír "maradék" (persze, ha hormonálisan bírom, akkor szimplán rádobok +1hetet, ha így marad és akkor megvan 7 hét alatt, ami 6 hétre terveztem, de ezt majd az idő megválaszolja :) )

  • tisn
    veterán

    No, jelentem a kalóriaszámlálás (és az azzal szerzett rutin) eddig bevált. :)
    103,8 kg > 103,2 kg > 102,8 kg (mindig üresen, reggel mérve)

    Tegnap este az edzés után is beküldtem 4 főtt tojást, 10 dkg sovány sonkát, 2 szelet (50g) tk toast kenyeret, 140g salit (káposzta), 250g 0,1%-os joghurtot, fél kalifornia paprikát, néhány szem retket, + utána még egy 4,5%-os Argus sört. :) Napközben mondjuk csak egy lightos gyrostálat + 2 kis almát ettem + egy dupla whey turmixot ittam, szóval volt még mozgástér... Kiváló ez a május végi meleg, a diétázás a "very hard, hard, medium" nehézségi fokozatokból elég erősen "easy"-be kapcsolt nálam. :)

    en is 103-on vagyok. -5 kg 5 honap. nem valami jo. ami fura, a kezdeti gyors fogyas az 0 volt. igaz nem is nagyon eroltetem, merni is csak hebe hoba, pedig nekem az kell, mert amugy tul sokat eszek.

    en 2500-ra szoktam beloni a dietat, tavalyi tapasztalat alapjan 2200-re kellene de azt nem birom (kb. most vagyok abban a sulyban, amikor 2500-al stagnalni fogok, napi 2-4 ora sporttal :( )

    metabolikus adaptacio + a szervezet megtanulta mar, hogy ilyenkor tavasszal fogyi indul, mar az adaptacioban is profi :( ja es orexem is. (ami lehet csak abban nyilvanul meg, hogy a sportolas kevesbbe inteziv -> esik a kcal fogyi is)

  • Dorien
    veterán

    grat. mi a cél és mennyi idő alatt?

    Olyan ~90kg mondjuk legkésőbb őszre, de annyira nem hajt a tatár... Most is tök jól érzem magam a bőrömben, meg simán kimegyek strandolni mindenféle feszélyezés nélkül. :) Ez az irány, aztán majd meglátjuk, ha odaértünk...

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    No, jelentem a kalóriaszámlálás (és az azzal szerzett rutin) eddig bevált. :)
    103,8 kg > 103,2 kg > 102,8 kg (mindig üresen, reggel mérve)

    Tegnap este az edzés után is beküldtem 4 főtt tojást, 10 dkg sovány sonkát, 2 szelet (50g) tk toast kenyeret, 140g salit (káposzta), 250g 0,1%-os joghurtot, fél kalifornia paprikát, néhány szem retket, + utána még egy 4,5%-os Argus sört. :) Napközben mondjuk csak egy lightos gyrostálat + 2 kis almát ettem + egy dupla whey turmixot ittam, szóval volt még mozgástér... Kiváló ez a május végi meleg, a diétázás a "very hard, hard, medium" nehézségi fokozatokból elég erősen "easy"-be kapcsolt nálam. :)

    grat. mi a cél és mennyi idő alatt?

  • Dorien
    veterán

    No, jelentem a kalóriaszámlálás (és az azzal szerzett rutin) eddig bevált. :)
    103,8 kg > 103,2 kg > 102,8 kg (mindig üresen, reggel mérve)

    Tegnap este az edzés után is beküldtem 4 főtt tojást, 10 dkg sovány sonkát, 2 szelet (50g) tk toast kenyeret, 140g salit (káposzta), 250g 0,1%-os joghurtot, fél kalifornia paprikát, néhány szem retket, + utána még egy 4,5%-os Argus sört. :) Napközben mondjuk csak egy lightos gyrostálat + 2 kis almát ettem + egy dupla whey turmixot ittam, szóval volt még mozgástér... Kiváló ez a május végi meleg, a diétázás a "very hard, hard, medium" nehézségi fokozatokból elég erősen "easy"-be kapcsolt nálam. :)

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Nagyon élvezem veled a diskurzust bár van pár fogalom amit nem értek.
    pl. mit értesz azon, hogy :

    ".....nem az a fő különbség, h valaki érzésre deficitel vagy épp számol ilyen szempontból, hanem, hogy miképp hagyja abba.."

    Mit kéne abbahagyni?

    Vegyünk egy példát. valaki napi kb. 2500 kalóriáról, átáll egy 2000 kalóriás deficites táplálkozásra. Mint írtam, én nem kúrákban, hetekben hanem életmódban gondolkodok, ezért ha eléri azt a testsúlyt aminek fenntartásához a 2000 kalória tökéletes akkor az lesz a súlya! A táplálkozását ugyanúgy folytathatja, illetve ha még lejjebb akar menni akkor csökkenti. De miért hagyná abba? Hogy visszahízzon?

    Itt kell megjegyeznem, hogy nem hiszek a szenvedős, koplalós, aszkéta diétában. Aki így csinálja az vagy végig szenvedi az életét, vagy nyilvánvalóan vissza fog hízni.
    Nálam alap, (ezért is nagy haszon, hogy nem számolgatok) hogy nem éhezek. Ha rám jön, mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül, bedobok egy főt tojást, vagy 4 szem aszaltszilvát vagy bármi mást.
    Totál nem érdekel, mennyi lesz így a napi kalóriám (nem is tudom)

    jelenleg is (ha már jóval lassabb ütemben is) de csökken a súlyom, illetve izmosodok.
    Hiszem, hogy a jelenlegi táplálkozásommal simán megy még lejjebb a testzsírom és növekszik az izomtömegem.
    ha megáll a folyamat akkor majd mérlegelek, hogy többre vágyom e, -és akkor mit kell változtatnom- vagy elégedett vagyok és folytathatom a jelenlegi életmódomat.

    Persze én se csak a tükröt használom. Minden edzés után ráállok a mérlegre. Méricskélni nem szoktam centivel semmit, a nadrágszíjam tökéletes útmutató. Most pl. hár-négy lukkal vagyok beljebb mint induláskor. van is baj, mer6t cserélhetem le a farmerjaimat.

    "Vegyünk egy példát. valaki napi kb. 2500 kalóriáról, átáll egy 2000 kalóriás deficites táplálkozásra. Mint írtam, én nem kúrákban, hetekben hanem életmódban gondolkodok, ezért ha eléri azt a testsúlyt aminek fenntartásához a 2000 kalória tökéletes akkor az lesz a súlya! "

    röviden: mivel a deficit stressz a szervezetnek és hatással van a hormonális háztartásodra is, így a test alkalmazkodik, ezt nevezzük metabolikus adaptációnak... ha eléred, akkor alapvetően ezzel fogod elérni azt, hogy a példád szerinti 2500as szintentartó kalória helyett 2000kcal szintentartó legyen, de nem lesz a valóságban ennyi, hanem ennél magasabb, ezt pedig te is könnyen beláthatod, hogy utánaszámolsz: 1kg zsír fenntartása napi 4kcal, 1kg izom fenntartása napi 10kcal... ha valakinek az alap szintentartója 2500kcal, akkor ahhoz, hogy a valós, szintentartó energiaszükséglete 2000kcal legyen el kell veszítenie vagy ~125kg zsírt, vagy 50kg izmot, vagy ennek a kettőnek valamilyen arányú kombinációját (persze ennél kevesebb súlyvesztés szükséges, mivel a súlyvesztéssel azért csökken a szervezet energiafelhasználása, tehát energiahatékonyabb lesz, de ettől még nagyon jelentős mennyiségű súlyvesztés szükséges). szerintem ezekből a számokból azért elég egyértelműen látszik, hogy ilyen csak nagyon szélsőséges esetekben lehetséges maximum, de szvsz nincs ilyen valós scenárió... visszatérve az elejére a 2500->2000 metabolikus adaptációra... ugyebár a számok alapján egy alapból 2500kcal igényű ember fogyással kb soha nem lesz valós 2000kcal igényű, hanem a test spórol, vagyis 2000kcal szintentartóvá válik a metaboliikus adaptáció segítségével úgy, hogy a test valójában még deficitben van... tehát folyamatos stressz éri, ami halmozódik... és ez erősen hat a hormonokra, mint írtam... kortizol, t3, ghrelin, tesztoszteron stb

    "Itt kell megjegyeznem, hogy nem hiszek a szenvedős, koplalós, aszkéta diétában."

    én többször mondtam már és kb senki nem ért velem egyet, hogy a deficites diéta nem kell, hogy éhezéssel járjon. véleményem szerint, aki a deficitben éhezik, az vagy túl nagyot vág, vagy rosszul osztja el a makróit (és ez utóbbi szempontból sem a legjobb a "testemre hallgatok" diéta, jól lehet, neked jól működik... de pl előfordulhat, hogy mondjuk nem ch-ra, hanem másra van szüksége a szervezetednek, ezért jelez éhséget, te pedig ugyebár pl szilvát tolsz be, ami 100% ch... ilyenkor ez lehet, hogy jó, mert pont ez kellett, de lehet, hogy csak fél-1órára segít, de utána újra éhséget fog jelezni, mivel zsírra van szüksége, mert az utóbbi 1-2 hétben kevés volt a szumma bevitel (99%ban egyébként ez van a fogyizók esetén) és azt pont nem kapta meg a szervezet)

    "Méricskélni nem szoktam centivel semmit, a nadrágszíjam tökéletes útmutató"

    lényegében akkor végülis mérsz, csak épp nem centivel :)

    a mérlegelős videó: én is így csinálom, bár patikamérlegen a szószokat szoktam csak mérni... :) illetve persze a különböző kiegészítőimet, amik por formában vannak.

  • tisn
    veterán

    Én is méregetek mindent, igaz nem grammra pontosan. Ha +/- 5-10-20g húson vagy köreten múlik bármi egy átlag embernek, ott más baj van :D De már több, mint egy éve nagyjából mérek mindent (ez annyiból áll, hogy mikor szedem a kaját, a tányér alatt ott egy mérleg, konkrétan 0 megerőltetés), a szokásos kajáim már kiszámoltam makrókkal, 100g-ra bontva, így kb 2 perc kitölteni és követni, hogy aznap mit ettem, ha esetleg valami újat csinálok akkor meg bármelyik AI kimatekozza viszonylag pontosan. 140-ről 82kg-on vagyok most, szóval nyugodtan mondhatom, nekem bevált :D
    Persze ha étteremben kajálok, vagy ilyesmi, akkor nincs világvége, majd valamit csak besaccolok utólag, hiába nem lesz pontos, de nagyvonalakban azért tudom úgy is az aznapit.

    "van is baj, mert cserélhetem le a farmerjaimat." Ne is mond, egy vagyon volt a ruhatár csere (felsők XXXL/XXL-ről L/M most, 44-es nadrágról 32/34-re márkafüggően), ráadásul 2x kellett szinte váltanom, bár volt amit többször, hogy ne lógjon rajtam... :DDD

    az szep, gratula!

  • pozsgai
    csendes tag

    Persze de tudom, hogy sokan tényleg patika mérlegen adagolják az ebédüket. Na ez nem menne soha!
    nyilván egy szint felett szinte kötelező de az nem az én szintem.....

    Én is méregetek mindent, igaz nem grammra pontosan. Ha +/- 5-10-20g húson vagy köreten múlik bármi egy átlag embernek, ott más baj van :D De már több, mint egy éve nagyjából mérek mindent (ez annyiból áll, hogy mikor szedem a kaját, a tányér alatt ott egy mérleg, konkrétan 0 megerőltetés), a szokásos kajáim már kiszámoltam makrókkal, 100g-ra bontva, így kb 2 perc kitölteni és követni, hogy aznap mit ettem, ha esetleg valami újat csinálok akkor meg bármelyik AI kimatekozza viszonylag pontosan. 140-ről 82kg-on vagyok most, szóval nyugodtan mondhatom, nekem bevált :D
    Persze ha étteremben kajálok, vagy ilyesmi, akkor nincs világvége, majd valamit csak besaccolok utólag, hiába nem lesz pontos, de nagyvonalakban azért tudom úgy is az aznapit.

    "van is baj, mert cserélhetem le a farmerjaimat." Ne is mond, egy vagyon volt a ruhatár csere (felsők XXXL/XXL-ről L/M most, 44-es nadrágról 32/34-re márkafüggően), ráadásul 2x kellett szinte váltanom, bár volt amit többször, hogy ne lógjon rajtam... :DDD

  • mefistofeles
    veterán

    Itt a belőtt anyag igazából a lényeges, nem pedig az edzés, étkezés, tápkiegészítők. :)

    Persze de tudom, hogy sokan tényleg patika mérlegen adagolják az ebédüket. Na ez nem menne soha!
    nyilván egy szint felett szinte kötelező de az nem az én szintem.....

  • Dorien
    veterán

    Nagyon jól néz ki a pali de sosem tudnék így étkezni....
    Facebook

    Itt a belőtt anyag igazából a lényeges, nem pedig az edzés, étkezés, tápkiegészítők. :)

  • mefistofeles
    veterán

    "Igen nekem jól működik a megérzéses táplálkozás. Habár nem foglalkozok makrókkal, testzsír százalékkal, sőt kalóriákkal sem, úgy gondolom jól ismerem a testemet és értem a visszajelzéseit."

    én nem mondtam, hogy tuti nincs így, sőt... elhiszem, hogy neked pl valóban jól fog működni, szimplán annyit írtam, hogy a környezetemben nem láttam erre példát.

    "nem látom be, hogy a megérzéses módszerrel miért kéne nagyobb eséllyel visszaszednem a súlyomat, mint ha számolgatok...?"

    sorry, ha rosszul fogalmaztam meg, természetesen nem az a fő különbség, h valaki érzésre deficitel vagy épp számol ilyen szempontból, hanem, hogy miképp hagyja abba... ehhez már több/mélyebb ismeret szükséges véleményem szerint, mint a "megérzés".

    "Nem mindegy, hogy egy ésszerű deficitet viszel, vagy egy radikális -1000 kalóriásat. Másrészt a kismértékű deficit sokkal több hasznot hajt, mint az a kis kellemetlenség."

    valóban nagy különbség lehet, de ettől még a kis deficit is alapvetően stressz. az is igaz, hogy egy adott ideig sokkal több a pozitív hozadéka, mint a kellemetlenség, amit okoz, de ez idővel át tud fordulni. persze biztos lehet balanszolni érzés alapján is.

    "fingom nincs a testzsírszázalékomról de szerintem a 12 már nem normális egy "átlagembernek""

    12% még normális egy férfinak.

    "egy támpontot veszek figyelembe és az a tükör"

    habár én is azt szoktam mondani, hogy az egyik első és legfontosabb az, hogy azzal legyél elégedett, amit a tükörben látsz, ugyanakkor nem ajánlom, hogy az legyen az egyetlen referencia, mivel ahogy változik a tested, úgy torzul is (enyhén vagy nagy mértékben, elég egyéni dolog) an énképed (testdiszmorfia).

    szvsz a testzsír% ismerete segít valamilyen szinten helyén kezelni a dolgokat, de a mérleg, haskörméret esetleg felkar és/vagy combkörméret is jobb, mint a semmi.

    Nagyon élvezem veled a diskurzust bár van pár fogalom amit nem értek.
    pl. mit értesz azon, hogy :

    ".....nem az a fő különbség, h valaki érzésre deficitel vagy épp számol ilyen szempontból, hanem, hogy miképp hagyja abba.."

    Mit kéne abbahagyni?

    Vegyünk egy példát. valaki napi kb. 2500 kalóriáról, átáll egy 2000 kalóriás deficites táplálkozásra. Mint írtam, én nem kúrákban, hetekben hanem életmódban gondolkodok, ezért ha eléri azt a testsúlyt aminek fenntartásához a 2000 kalória tökéletes akkor az lesz a súlya! A táplálkozását ugyanúgy folytathatja, illetve ha még lejjebb akar menni akkor csökkenti. De miért hagyná abba? Hogy visszahízzon?

    Itt kell megjegyeznem, hogy nem hiszek a szenvedős, koplalós, aszkéta diétában. Aki így csinálja az vagy végig szenvedi az életét, vagy nyilvánvalóan vissza fog hízni.
    Nálam alap, (ezért is nagy haszon, hogy nem számolgatok) hogy nem éhezek. Ha rám jön, mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül, bedobok egy főt tojást, vagy 4 szem aszaltszilvát vagy bármi mást.
    Totál nem érdekel, mennyi lesz így a napi kalóriám (nem is tudom)

    jelenleg is (ha már jóval lassabb ütemben is) de csökken a súlyom, illetve izmosodok.
    Hiszem, hogy a jelenlegi táplálkozásommal simán megy még lejjebb a testzsírom és növekszik az izomtömegem.
    ha megáll a folyamat akkor majd mérlegelek, hogy többre vágyom e, -és akkor mit kell változtatnom- vagy elégedett vagyok és folytathatom a jelenlegi életmódomat.

    Persze én se csak a tükröt használom. Minden edzés után ráállok a mérlegre. Méricskélni nem szoktam centivel semmit, a nadrágszíjam tökéletes útmutató. Most pl. hár-négy lukkal vagyok beljebb mint induláskor. van is baj, mer6t cserélhetem le a farmerjaimat.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Huh elég sok mindent bele tettél, na akkor tegyük tisztába az én szempontomból.

    -Igen nekem jól működik a megérzéses táplálkozás. Habár nem foglalkozok makrókkal, testzsír százalékkal, sőt kalóriákkal sem, úgy gondolom jól ismerem a testemet és értem a visszajelzéseit.

    -nem látom be, hogy a megérzéses módszerrel miért kéne nagyobb eséllyel visszaszednem a súlyomat, mint ha számolgatok...? Ez legfőképpen az elszántságodon és a kitartásodon múlik, nem azon, hogy exeltáblákat körmölsz, vagy a tükörbe nézel.

    -igen a kalóriadeficit nyilván nem egy a szervezetnek tetsző állapot, de ebben is óriási különbségek lehetnek. Nem mindegy, hogy egy ésszerű deficitet viszel, vagy egy radikális -1000 kalóriásat. Másrészt a kismértékű deficit sokkal több hasznot hajt, mint az a kis kellemetlenség. Ráadásul nyilván nem az életem végéig akarok így táplálkozni. ha elérem a számomra ideális alakot akkor azt próbálom tartani és akkor már nem beszélhetünk deficitről.

    -fingom nincs a testzsírszázalékomról de szerintem a 12 már nem normális egy "átlagembernek"

    -semmiféle időszakos, kúrában (vagy nevezzük bárhogy) nem hiszek. Oké csinálsz valamit x hétig és aztán annyi? Akkor mi értelme is volt? Nyilván a fogyasztásom is időszakos de szerintem érted mire gondolok.

    -A táplálkozásommal kapcsolatban nem stresszelek, nem méregetem magam kétnaponként, egy támpontot veszek figyelembe és az a tükör. Egyenlőre tökéletesen biztos vagyok abban, hogy jó úton járok és mivel összehasonlíthatatlanul, jobban fitteben, energikusabban, fiatalosabban érzem magam mint pár hónapja, nehezen hiszem, hogy bármi rosszat okozok a szervezetemnek. Mint már írtam nem folytatok hiánytáplálkozást, a cukron és a fehérkenyéren kívül, nem vonok meg semmit magamtól, csak mindent ésszerű mértékben fogyasztok, nagy hangsúlyt fektetve az egészséges összetevők mennyiségére.

    "Igen nekem jól működik a megérzéses táplálkozás. Habár nem foglalkozok makrókkal, testzsír százalékkal, sőt kalóriákkal sem, úgy gondolom jól ismerem a testemet és értem a visszajelzéseit."

    én nem mondtam, hogy tuti nincs így, sőt... elhiszem, hogy neked pl valóban jól fog működni, szimplán annyit írtam, hogy a környezetemben nem láttam erre példát.

    "nem látom be, hogy a megérzéses módszerrel miért kéne nagyobb eséllyel visszaszednem a súlyomat, mint ha számolgatok...?"

    sorry, ha rosszul fogalmaztam meg, természetesen nem az a fő különbség, h valaki érzésre deficitel vagy épp számol ilyen szempontból, hanem, hogy miképp hagyja abba... ehhez már több/mélyebb ismeret szükséges véleményem szerint, mint a "megérzés".

    "Nem mindegy, hogy egy ésszerű deficitet viszel, vagy egy radikális -1000 kalóriásat. Másrészt a kismértékű deficit sokkal több hasznot hajt, mint az a kis kellemetlenség."

    valóban nagy különbség lehet, de ettől még a kis deficit is alapvetően stressz. az is igaz, hogy egy adott ideig sokkal több a pozitív hozadéka, mint a kellemetlenség, amit okoz, de ez idővel át tud fordulni. persze biztos lehet balanszolni érzés alapján is.

    "fingom nincs a testzsírszázalékomról de szerintem a 12 már nem normális egy "átlagembernek""

    12% még normális egy férfinak.

    "egy támpontot veszek figyelembe és az a tükör"

    habár én is azt szoktam mondani, hogy az egyik első és legfontosabb az, hogy azzal legyél elégedett, amit a tükörben látsz, ugyanakkor nem ajánlom, hogy az legyen az egyetlen referencia, mivel ahogy változik a tested, úgy torzul is (enyhén vagy nagy mértékben, elég egyéni dolog) an énképed (testdiszmorfia).

    szvsz a testzsír% ismerete segít valamilyen szinten helyén kezelni a dolgokat, de a mérleg, haskörméret esetleg felkar és/vagy combkörméret is jobb, mint a semmi.

  • mefistofeles
    veterán

    erre most relatív röviden reagálok, de persze hosszabban is beszélgethetünk róla, ha szeretnéd :)

    ahogy korábban írtam már: nekem nem vált be az érzésre fogyózás. a környezetemben konkrétan senkinek, aki így próbált lefogyni. alapvetően ezzel a módszerrel mindenki, akit ismerek, sok izmot is veszített a súlyveszés során, és mindenki később visszaszedte szinte 100%ban a leadott súlyt (nagy eséllyel rosszabb zsír/izom arányban, mint amit "elveszített" korábban).
    Ez persze nem azt jelenti, hogy érzésre nem lehet jól lefogyni. biztos létezik ilyen ember is, aki képes erre, lehet te ilyen vagy, lehet, nem. ezt majd csak az idő tudja megválaszolni :)

    "Amit nem értek sokatoknál, hogy pl. te is írod, hogy jön egy újabb 5-6 hetes etap"

    véleményem szerint az érzésre fogyózás az a fogyizás jéghegyének csúcsa. mint írtam: lehet súlyt veszíteni, biztos lehet jól is súlyt veszíteni vele, de ha van egy minimális rálátásod, akkor (és ez szigorúan egyéni vélemény) sokkal könnyebb elérni az egészséges testzsír%ot (<20%).
    Azonban (és ez már nem csak az én véleményem, ezt tanulmányok is alátámasztják) mindenkinek van egy testzsír%a, ahol a szervezet még jól érzi magát... ez valahol 12-18% között van átlagembereknek... ha te ez alá be akarsz menni, az elvileg melós... ott már nem működik az érzés, sőt... mivel a testednek kényelmetlen, ezért "etetni fog"... nem fog hagyni lejjebb menni. ezért nem fog működni az érzésre itt :)

    én 18%ra mentem le, mint korábban írtam, itt stagnálok egy ideje... így valószínű innen más út kell... ezt a számomra új utat próbálom ki most ebben az 5-6 hetes időszakban.

    "Lemegy a 6 hét és vissza állsz egy előző táplálkozásra?"

    nem (de amúgy így szúrják el sokan, pont amiatt, mert nem látnak bele, így nem tudják mi az az adaptív thermogenezis, a metabolikus adaptáció stb)

    "célom egy állandó egészséges életmód, kúrák nélkül"

    ez jó gondolat, mármint az a része, hogy egészséges életmód, hiszen az egyik legfőbb szabály, hogy ne egy időszakként tekints rá, ne egy "átmentei időszak", hanem szemléletváltás, egy egészséges életmód kialakítása.

    ugyanakkor habár a kúrák alatt nem tudom pontosan mit értesz, de azt azért tisztázzuk, hogy amit jelenleg csinálsz, az nem egészséges. a deficit nem egészséges, ahogy a szufficites diéta sem az (bár hormonálisan sokkal pozitívabb, mint a deficit). a deficites diéta csak egy eszköz, ami segít egészségesebbé válni, ha jól csinálod. az egészséges táplálkozás a kb szintentartó kalória :)

    Huh elég sok mindent bele tettél, na akkor tegyük tisztába az én szempontomból.

    -Igen nekem jól működik a megérzéses táplálkozás. Habár nem foglalkozok makrókkal, testzsír százalékkal, sőt kalóriákkal sem, úgy gondolom jól ismerem a testemet és értem a visszajelzéseit.

    -nem látom be, hogy a megérzéses módszerrel miért kéne nagyobb eséllyel visszaszednem a súlyomat, mint ha számolgatok...? Ez legfőképpen az elszántságodon és a kitartásodon múlik, nem azon, hogy exeltáblákat körmölsz, vagy a tükörbe nézel.

    -igen a kalóriadeficit nyilván nem egy a szervezetnek tetsző állapot, de ebben is óriási különbségek lehetnek. Nem mindegy, hogy egy ésszerű deficitet viszel, vagy egy radikális -1000 kalóriásat. Másrészt a kismértékű deficit sokkal több hasznot hajt, mint az a kis kellemetlenség. Ráadásul nyilván nem az életem végéig akarok így táplálkozni. ha elérem a számomra ideális alakot akkor azt próbálom tartani és akkor már nem beszélhetünk deficitről.

    -fingom nincs a testzsírszázalékomról de szerintem a 12 már nem normális egy "átlagembernek"

    -semmiféle időszakos, kúrában (vagy nevezzük bárhogy) nem hiszek. Oké csinálsz valamit x hétig és aztán annyi? Akkor mi értelme is volt? Nyilván a fogyasztásom is időszakos de szerintem érted mire gondolok.

    -A táplálkozásommal kapcsolatban nem stresszelek, nem méregetem magam kétnaponként, egy támpontot veszek figyelembe és az a tükör. Egyenlőre tökéletesen biztos vagyok abban, hogy jó úton járok és mivel összehasonlíthatatlanul, jobban fitteben, energikusabban, fiatalosabban érzem magam mint pár hónapja, nehezen hiszem, hogy bármi rosszat okozok a szervezetemnek. Mint már írtam nem folytatok hiánytáplálkozást, a cukron és a fehérkenyéren kívül, nem vonok meg semmit magamtól, csak mindent ésszerű mértékben fogyasztok, nagy hangsúlyt fektetve az egészséges összetevők mennyiségére.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Lehet, hogy nekem is eljön majd az a pillanat amikor még fejlődni szeretnék de ösztönösen már nem megy és a tudomány felé kell fordulnom.

    Amit nem értek sokatoknál, hogy pl. te is írod, hogy jön egy újabb 5-6 hetes etap. Ez, hogy? Lemegy a 6 hét és vissza állsz egy előző táplálkozásra? Nálam nincsenek etapok, célom egy állandó egészséges életmód, kúrák nélkül.

    erre most relatív röviden reagálok, de persze hosszabban is beszélgethetünk róla, ha szeretnéd :)

    ahogy korábban írtam már: nekem nem vált be az érzésre fogyózás. a környezetemben konkrétan senkinek, aki így próbált lefogyni. alapvetően ezzel a módszerrel mindenki, akit ismerek, sok izmot is veszített a súlyveszés során, és mindenki később visszaszedte szinte 100%ban a leadott súlyt (nagy eséllyel rosszabb zsír/izom arányban, mint amit "elveszített" korábban).
    Ez persze nem azt jelenti, hogy érzésre nem lehet jól lefogyni. biztos létezik ilyen ember is, aki képes erre, lehet te ilyen vagy, lehet, nem. ezt majd csak az idő tudja megválaszolni :)

    "Amit nem értek sokatoknál, hogy pl. te is írod, hogy jön egy újabb 5-6 hetes etap"

    véleményem szerint az érzésre fogyózás az a fogyizás jéghegyének csúcsa. mint írtam: lehet súlyt veszíteni, biztos lehet jól is súlyt veszíteni vele, de ha van egy minimális rálátásod, akkor (és ez szigorúan egyéni vélemény) sokkal könnyebb elérni az egészséges testzsír%ot (<20%).
    Azonban (és ez már nem csak az én véleményem, ezt tanulmányok is alátámasztják) mindenkinek van egy testzsír%a, ahol a szervezet még jól érzi magát... ez valahol 12-18% között van átlagembereknek... ha te ez alá be akarsz menni, az elvileg melós... ott már nem működik az érzés, sőt... mivel a testednek kényelmetlen, ezért "etetni fog"... nem fog hagyni lejjebb menni. ezért nem fog működni az érzésre itt :)

    én 18%ra mentem le, mint korábban írtam, itt stagnálok egy ideje... így valószínű innen más út kell... ezt a számomra új utat próbálom ki most ebben az 5-6 hetes időszakban.

    "Lemegy a 6 hét és vissza állsz egy előző táplálkozásra?"

    nem (de amúgy így szúrják el sokan, pont amiatt, mert nem látnak bele, így nem tudják mi az az adaptív thermogenezis, a metabolikus adaptáció stb)

    "célom egy állandó egészséges életmód, kúrák nélkül"

    ez jó gondolat, mármint az a része, hogy egészséges életmód, hiszen az egyik legfőbb szabály, hogy ne egy időszakként tekints rá, ne egy "átmentei időszak", hanem szemléletváltás, egy egészséges életmód kialakítása.

    ugyanakkor habár a kúrák alatt nem tudom pontosan mit értesz, de azt azért tisztázzuk, hogy amit jelenleg csinálsz, az nem egészséges. a deficit nem egészséges, ahogy a szufficites diéta sem az (bár hormonálisan sokkal pozitívabb, mint a deficit). a deficites diéta csak egy eszköz, ami segít egészségesebbé válni, ha jól csinálod. az egészséges táplálkozás a kb szintentartó kalória :)

  • mefistofeles
    veterán

    szerencsére én ilyen szinten nem voltam (még) soha, nekem anno akkor lett elég, amikor 116ra felkúszott a mérleg (én tiniként is 90-95 között voltam, fiatal felnőttként 102-104, utána irodistaként 112 körül állt be a súlyom, ebből lett 116, ami már extrán sok volt nekem)

    én 102ig mentem le hasonló módon, mint te (érzésre csökkentve a bevitt energiamennyiséget), mellette séta+fitnessz,, jóga edzések...

    ez majdnem 2 éve volt (2024.augusztusban érztem le 102, február közepén álltam neki), magamhoz képest skinny fat lettem, ergo baromi xarul csináltam...
    akkor álltam neki súlyzós edzésnek, csak azt toltam, visszamentem 112körülire (nem csináltam meg augusztusban a szükséges set point resetet) 2025februárjára, onnan október végére 114re... persze kreatin, extra izom stb, tehát nem csak zsír jött vissza...
    itt álltam neki a 2. diétának, de már az 1,5év plusz tudással, sokkal tudatosabban, sokkal jobban csinálva az egészet...
    januárig lementem 107-108ra úgy, h az mind zsír volt, és még izom is jött fel...
    ott volt a diet break februárban, onnan kb stagnálás...

    most ~105 vagyok, tegnap nekiálltam egy újabb etapnak, ez 5-6 hetes lesz, 99-100ig megyek (csak zsírból)...

    ezzel a hosszú írással csak azt akarom mondani, h nekem az "érzésre" nem vált be... veszítettem súlyt, de xarul néztem ki... (nagy eséllyel a 12 kgból legalább 4 kg izom volt, ami leesett anno)

    Lehet, hogy nekem is eljön majd az a pillanat amikor még fejlődni szeretnék de ösztönösen már nem megy és a tudomány felé kell fordulnom.

    Amit nem értek sokatoknál, hogy pl. te is írod, hogy jön egy újabb 5-6 hetes etap. Ez, hogy? Lemegy a 6 hét és vissza állsz egy előző táplálkozásra? Nálam nincsenek etapok, célom egy állandó egészséges életmód, kúrák nélkül.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Hát igen, nem egyszerű..
    Nekem januárban lett tele a hócipőm, hogy akkora a belem, hogy nem tudok zoknit húzni.
    Három hónap alatt, könnyedén ledobtam 12 kilót és bő két hónapja mennek a súlyzós edzések is. Szépen fejlődök, de szeretnék még pár kiiló zsírt lefaragni a csípőm tájáról.
    Most ezen dolgozok, de én nem számolgatok semmit, ösztönből nyomom. ja és nem zabálok, cukor nulla, kenyér nagyon kevés sokmagvas teljes kiőrlésü. Amúgy mindent eszek, csak megnöveltem a zöldség, hal és a tojás fogyasztást.

    Ja és van két trükköm.
    Ha megéhezek, bedobok pár szem aszaltszilvát. Tudom, hogy nem egy fogyókúrás kaja, de nagyon tápláló és csak pár szem kell belőle, illetve lefekvés előtt egy negyedkilós sovány túró felét eszem meg.

    szerencsére én ilyen szinten nem voltam (még) soha, nekem anno akkor lett elég, amikor 116ra felkúszott a mérleg (én tiniként is 90-95 között voltam, fiatal felnőttként 102-104, utána irodistaként 112 körül állt be a súlyom, ebből lett 116, ami már extrán sok volt nekem)

    én 102ig mentem le hasonló módon, mint te (érzésre csökkentve a bevitt energiamennyiséget), mellette séta+fitnessz,, jóga edzések...

    ez majdnem 2 éve volt (2024.augusztusban érztem le 102, február közepén álltam neki), magamhoz képest skinny fat lettem, ergo baromi xarul csináltam...
    akkor álltam neki súlyzós edzésnek, csak azt toltam, visszamentem 112körülire (nem csináltam meg augusztusban a szükséges set point resetet) 2025februárjára, onnan október végére 114re... persze kreatin, extra izom stb, tehát nem csak zsír jött vissza...
    itt álltam neki a 2. diétának, de már az 1,5év plusz tudással, sokkal tudatosabban, sokkal jobban csinálva az egészet...
    januárig lementem 107-108ra úgy, h az mind zsír volt, és még izom is jött fel...
    ott volt a diet break februárban, onnan kb stagnálás...

    most ~105 vagyok, tegnap nekiálltam egy újabb etapnak, ez 5-6 hetes lesz, 99-100ig megyek (csak zsírból)...

    ezzel a hosszú írással csak azt akarom mondani, h nekem az "érzésre" nem vált be... veszítettem súlyt, de xarul néztem ki... (nagy eséllyel a 12 kgból legalább 4 kg izom volt, ami leesett anno)

  • mefistofeles
    veterán

    én 18% testzsír%nál akadtam el... csináltam diet break-et és azóta mondhatni stagnálok... pont tegnap álltam neki egy agresszívebb cut-ba, ami tudom, hogy rizikós, edzés, vércukor, stressz, alvás stb szempontjából, de hátha ez működni fog... csak 5 hetet kell kibírnom... ;]

    Hát igen, nem egyszerű..
    Nekem januárban lett tele a hócipőm, hogy akkora a belem, hogy nem tudok zoknit húzni.
    Három hónap alatt, könnyedén ledobtam 12 kilót és bő két hónapja mennek a súlyzós edzések is. Szépen fejlődök, de szeretnék még pár kiiló zsírt lefaragni a csípőm tájáról.
    Most ezen dolgozok, de én nem számolgatok semmit, ösztönből nyomom. ja és nem zabálok, cukor nulla, kenyér nagyon kevés sokmagvas teljes kiőrlésü. Amúgy mindent eszek, csak megnöveltem a zöldség, hal és a tojás fogyasztást.

    Ja és van két trükköm.
    Ha megéhezek, bedobok pár szem aszaltszilvát. Tudom, hogy nem egy fogyókúrás kaja, de nagyon tápláló és csak pár szem kell belőle, illetve lefekvés előtt egy negyedkilós sovány túró felét eszem meg.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Köszi az infót.
    lehet, hogy kicsit jobban bele kéne ásnom magam a témába.......
    Eddig totál ösztönösen csináltam mindent. mondjuk eddig be is jött, de most jön a neheze....

    én 18% testzsír%nál akadtam el... csináltam diet break-et és azóta mondhatni stagnálok... pont tegnap álltam neki egy agresszívebb cut-ba, ami tudom, hogy rizikós, edzés, vércukor, stressz, alvás stb szempontjából, de hátha ez működni fog... csak 5 hetet kell kibírnom... ;]

  • mefistofeles
    veterán

    mert valamiből kell glükóz a szervezetednek, de ezt fentebb részleteztem :R

    Köszi az infót.
    lehet, hogy kicsit jobban bele kéne ásnom magam a témába.......
    Eddig totál ösztönösen csináltam mindent. mondjuk eddig be is jött, de most jön a neheze....

  • Dorien
    veterán

    nyílván nem az említett bicepszedzés miatt írtam, hanem általánosságban, mivel tudom, hogy edzel. illetve tényleg csak segítségképp írtam le ennyire részletesen, hogy át tudd matekozni, ha akarod, hogy mennyivel több fehérjét kell bevinned alacsony ch-fogyasztás mellett (ha tervezel még hasonló napokat a jövőben), ha védeni szeretnéd az izmaid.

    Ma 2x2 mérő fehérje megy (~90g) + lesz egy gyrostál, este főtt tojás, stb.
    Kösz az aggódást, jól esik! :R

  • mefistofeles
    veterán

    nyílván nem az említett bicepszedzés miatt írtam, hanem általánosságban, mivel tudom, hogy edzel. illetve tényleg csak segítségképp írtam le ennyire részletesen, hogy át tudd matekozni, ha akarod, hogy mennyivel több fehérjét kell bevinned alacsony ch-fogyasztás mellett (ha tervezel még hasonló napokat a jövőben), ha védeni szeretnéd az izmaid.

    Alacsony ch mellett miért kell több fehérje?

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Ez a bicepszedzés lófütty volt, nem mérhető a konditermes felsőtest edzésemhez. :)
    Azután 300g csirkemell + 100g barnarizs vagy 5 tojás + 100g tk toast simán lemegy.

    pozsgai: Kösz az aggódást tőled is. :) Mintha nem írtam volna, hogy tegnap, tegnapelőtt 1000 kcal tésztát + egyéb cuccokat zabáltam (hambi + édesburg. chips + coleslaw)... Nekem ez a mai étkezés cseppet sem volt megerőltető - én kimondottan szeretem a friss zöldségeket - holnap, melóban pedig szinte biztosan több kcal-t viszek be. (Szerintem jobb lenne, ha te is inkább magadról írnál. :R )

    nyílván nem az említett bicepszedzés miatt írtam, hanem általánosságban, mivel tudom, hogy edzel. illetve tényleg csak segítségképp írtam le ennyire részletesen, hogy át tudd matekozni, ha akarod, hogy mennyivel több fehérjét kell bevinned alacsony ch-fogyasztás mellett (ha tervezel még hasonló napokat a jövőben), ha védeni szeretnéd az izmaid.

  • Dorien
    veterán

    5g ch/1dl... Egy edzés során szerintem 60g+ lazán elmegy (nekem kb 100g körül pl), agynak kb 20-30g kell, amit ketontestekkel nem tud lefedni (amúgy ketózis nélkül az agy igénye ~100g, ha jól rémlik)... (De ahhoz kell zsirbevitel és/vagy ketoadaptalt állapot... utóbbi esetben a tárolt zsír kb 10%a glükózza alakul).

    Amúgy alapból 1g glükóz kb 1,6-1,7g fehérjéből lesz glükoneogenezissel...

    Nekem persze mindegy, szimpla segítő szándékkal írtam :R

    Ez a bicepszedzés lófütty volt, nem mérhető a konditermes felsőtest edzésemhez. :)
    Azután 300g csirkemell + 100g barnarizs vagy 5 tojás + 100g tk toast simán lemegy.

    pozsgai: Kösz az aggódást tőled is. :) Mintha nem írtam volna, hogy tegnap, tegnapelőtt 1000 kcal tésztát + egyéb cuccokat zabáltam (hambi + édesburg. chips + coleslaw)... Nekem ez a mai étkezés cseppet sem volt megerőltető - én kimondottan szeretem a friss zöldségeket - holnap, melóban pedig szinte biztosan több kcal-t viszek be. (Szerintem jobb lenne, ha te is inkább magadról írnál. :R )

  • pozsgai
    csendes tag

    Na, a mai étrendemben nem volt kenyér, tészta, rizs, krumpli, müzli, zabpehely, így vacsi után is simán ~1000 kcal környékén van csak az energiabevitelem. 3x2,5 dl tejeskávé (most már figyelek, hogy csak kb. 1 dl tej kerüljön bele), sok víz, 2x100g főtt sonka, 2x140g vágott sali (főleg káposzta), koktélparadicsom, paprika, kevés olívaolaj a salira, só.

    Teljesen jó a közérzetem, nincs semmi éhség, bár az is tény, hogy sok fizikai aktivitásom nem volt egy itthoni lightos bicepszedzést leszámítva. :) Ebben a melegben ez szinte játszi könnyedséggel megy nekem 103kg testsúly mellett is, míg ősszel-télen-tavasszal kb. felérne egy kínzással...

    Nem visz el a szénhidrát szörny ha kalóriadeficitben eszel a felsorolt dolgokból bármit. Sőt, a krumpli az egyik legjobb köret lehet, ráadásul változatosan, főve, petrezselymesen, pürének, airfryerben stb elkészíthető. 1-1 nap persze kibírja az ember ha nem visz be eleget, de hosszabb távon nem lehet fenntartani. Én végig ettem tésztákat is, fehéret, tk-t, teljesen mindegy, egy bolognaiban pl ha kevesebb olajat használsz (olajfújó kis cuccal mondjuk épp csak a hús alá), magas zsírtartalmú hús helyett pl darált pulykát veszel, sajtból lightot, akkor már rengeteget "spórolsz". Csomó felé levesből is 100-150kcal egy nagy kb 350g-os adag, és volument növel.
    Csak azért mondom, mert ha lemondasz mindenről amit szeretsz, nem fogod tudni huzamos ideig tartani magad, a mérték a lényege az egésznek, illetve ha odafigyelsz az alapanyagokra, és keresed az alacsony kalóriatartalmú dolgokat, és azokból csinálod meg a kedvenc kajáid, akkor ehetsz kb bármit, még akár pizzát is (800kcal körül simán megsütök egyet, simán belefért még az 1500-as keretbe is egy kicsit lightosabb másik 2 étkezés mellé, a mostani 1800-1900-ba meg végképp).

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Volt 3 dl tej, abban van épp elég tejcukor. Plusz ittam ma már egy dupla fehérjét, szerintem megy majd még egy pár órával lefekvés előtt... Tojást is tudok főzni, ezt egészen megkedveltem legutóbb. Jóval lassabban fogy el, mint a rántotta.

    5g ch/1dl... Egy edzés során szerintem 60g+ lazán elmegy (nekem kb 100g körül pl), agynak kb 20-30g kell, amit ketontestekkel nem tud lefedni (amúgy ketózis nélkül az agy igénye ~100g, ha jól rémlik)... (De ahhoz kell zsirbevitel és/vagy ketoadaptalt állapot... utóbbi esetben a tárolt zsír kb 10%a glükózza alakul).

    Amúgy alapból 1g glükóz kb 1,6-1,7g fehérjéből lesz glükoneogenezissel...

    Nekem persze mindegy, szimpla segítő szándékkal írtam :R

  • Dorien
    veterán

    azt azért ne feletsd el, hogy glükózt aminosavakból nyer túlnyomó részben a szervezet, ha nincs megfelelő mennyiségű bevitel :R

    Volt 3 dl tej, abban van épp elég tejcukor. Plusz ittam ma már egy dupla fehérjét, szerintem megy majd még egy pár órával lefekvés előtt... Tojást is tudok főzni, ezt egészen megkedveltem legutóbb. Jóval lassabban fogy el, mint a rántotta.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Na, a mai étrendemben nem volt kenyér, tészta, rizs, krumpli, müzli, zabpehely, így vacsi után is simán ~1000 kcal környékén van csak az energiabevitelem. 3x2,5 dl tejeskávé (most már figyelek, hogy csak kb. 1 dl tej kerüljön bele), sok víz, 2x100g főtt sonka, 2x140g vágott sali (főleg káposzta), koktélparadicsom, paprika, kevés olívaolaj a salira, só.

    Teljesen jó a közérzetem, nincs semmi éhség, bár az is tény, hogy sok fizikai aktivitásom nem volt egy itthoni lightos bicepszedzést leszámítva. :) Ebben a melegben ez szinte játszi könnyedséggel megy nekem 103kg testsúly mellett is, míg ősszel-télen-tavasszal kb. felérne egy kínzással...

    azt azért ne feletsd el, hogy glükózt aminosavakból nyer túlnyomó részben a szervezet, ha nincs megfelelő mennyiségű bevitel :R

  • Dorien
    veterán

    Na, a mai étrendemben nem volt kenyér, tészta, rizs, krumpli, müzli, zabpehely, így vacsi után is simán ~1000 kcal környékén van csak az energiabevitelem. 3x2,5 dl tejeskávé (most már figyelek, hogy csak kb. 1 dl tej kerüljön bele), sok víz, 2x100g főtt sonka, 2x140g vágott sali (főleg káposzta), koktélparadicsom, paprika, kevés olívaolaj a salira, só.

    Teljesen jó a közérzetem, nincs semmi éhség, bár az is tény, hogy sok fizikai aktivitásom nem volt egy itthoni lightos bicepszedzést leszámítva. :) Ebben a melegben ez szinte játszi könnyedséggel megy nekem 103kg testsúly mellett is, míg ősszel-télen-tavasszal kb. felérne egy kínzással...

  • gergo5991
    őstag

    86kg-ra visszahíztam azóta, múltévi a mérés. Eléggé szarul is vagyok. 1 hete kezdtem megint bele az IF-be amint haza érek melóbol csak feküdni van energiám, remélem 1 héten belül sikerül összekapnom magam és legalább napi 10k lépést letolni, vagy legalább a kondiba heti 1 helyett heti 3x lejutni. Alapból az Inzulinrezisztencia miatt fogytam le múltéven, szerintem az is vissza romlott oda ahol volt :(

    De az motivál, hogy 1x már sikerült, nem lehetetlen változtatni a dolgokon.

    máj5-máj25
    csak IF 16:8-at tolok, mozgás nagyon kevés van + irodai munka. Édesség nincs, csirkemell-lencse, tojás, TK kenyér, zöldség, lidl epres / kókuszos protein jogurt, meg ezalatt a 20 nap alatt kb 5 pizza meg vagy 15 hamburger bement.
    86kg-ról 82.5kg

  • Dorien
    veterán

    Én is elkezdtem számolni a kcal-t, mert nem jutok 1-ről a 2-re...

    Mai nap:
    - tejeskávé 4dl ~90 kcal
    - főtt tészta 250g + olívaolaj ~1000 kcal
    - nagy alma ~110 kcal
    - tonhal 150g + sali 80g + joghurt 100g ~300 kcal
    - főtt tojás 5 db + 1/3 kigyóubi ~400 kcal
    - jó sok tea (zöld, fekete)

    Összesen 1900kcal, ha rosszul számoltam, akkor is max. 2000-2200 kcal.
    Nem vagyok éhes! :) Csak szomjas...

    Az esti edzés megvolt, csak 40 perc, de nem volt rossz. :)

  • mefistofeles
    veterán

    Nem tudom, most voltam vérvételen, ott a vércukorszint rendben volt. Inzulinrezisztencia vizsgálat kellene?

    Amúgy lehet, hogy már említetted de nem tekertem addig vissza, szóval te végül is fogyni akarsz?
    Magasság, súly mennyi?

  • Narxis
    nagyúr

    inzulinszinted rendben van?

    Nem tudom, most voltam vérvételen, ott a vércukorszint rendben volt. Inzulinrezisztencia vizsgálat kellene?

  • pozsgai
    csendes tag

    Nyilván a stressz nem jó dolog de ezeket én csak beledumálásnak tartom.
    A hasi zsírpárnákért a túlzott zabálás a felelős. Nem hiszem, hogy a stressz a semmiből zsírt termel.

    13 hónap kalóriadeficit és 58kg ledobása után, én is csak ezt tudom mondani :D Nincs ebben semmi mágia, ha elhatározza magát valaki, akkor csak venni kell egy mérleget, aztán odafigyelni mit és mennyit eszik az ember. Minél kevesebb zsír és szénhidrát, sok fehérje és rost. ~1900kcal-on indultam, az akkor egy durva 1000-1200 körüli deficit lehetett, utána már sokáig 1500-1600-on voltam, és most, hogy a "nagyobb" célt elértem, visszamentem 1900-2000 körülire ami 3-400-as deficit már "csak", hogy azért a maradék 2-3kg is meglegyen szépen lassan.

    És egyáltalán nem csináltam jól, keveset és össze vissza aludtam, valamivel azért persze többet mozgok, és közben volt azért pár itthoni súlyzós és tekerős "edzésem", de ha eljártam volna aktívan sportolni, még egyszerűbb lett volna minden. De legalább cserébe megtanultam sokkal változatosabban és egészségesebben főzni :D

  • gergo5991
    őstag

    Igazából más jelek is vannak, hogy talán magas, pl. néhány évvel ezelőtt lazán megittam napi 2 csésze kávét és úgy aludtam éjszaka mint akit agyonütöttek. Most ha iszok délben esetleg kora délután egy 2. csészével akkor nyugtalannak érzem magam, éjszaka nem jól alszom. 4 ezer forintért vérből megnézik szóval ennyit megér. Amúgy magas vérnyomásom is van ami kb. ugyanígy néhány éve jelentkezett, sajnos rengeteg stressz ért az utóbbi években. Érdekes, hogy ha 2 naponta mozgok valamit intenzíven, legyen az séta vagy bármi és minimum fél órát akkor sokkal nyugodtabbnak érzem magam utána és a vérnyomásom se magas. Ha 3-4 napig nem mozgok akkor megint magas a vérnyomás és feszültnek, nyugtalannak érzem magam.

    inzulinszinted rendben van?

  • Narxis
    nagyúr

    Igen ez lehet.
    Sajnos erről nem tudok sokat, én nem tudományos, hanem ösztönös alapon fogyasztok és eddig ez bevált.

    Igazából más jelek is vannak, hogy talán magas, pl. néhány évvel ezelőtt lazán megittam napi 2 csésze kávét és úgy aludtam éjszaka mint akit agyonütöttek. Most ha iszok délben esetleg kora délután egy 2. csészével akkor nyugtalannak érzem magam, éjszaka nem jól alszom. 4 ezer forintért vérből megnézik szóval ennyit megér. Amúgy magas vérnyomásom is van ami kb. ugyanígy néhány éve jelentkezett, sajnos rengeteg stressz ért az utóbbi években. Érdekes, hogy ha 2 naponta mozgok valamit intenzíven, legyen az séta vagy bármi és minimum fél órát akkor sokkal nyugodtabbnak érzem magam utána és a vérnyomásom se magas. Ha 3-4 napig nem mozgok akkor megint magas a vérnyomás és feszültnek, nyugtalannak érzem magam.

  • mefistofeles
    veterán

    De könnyen lehet, hogy gátolja a zsír lebontását mivel "túlélőüzemmódban" van a szervezet.

    Igen ez lehet.
    Sajnos erről nem tudok sokat, én nem tudományos, hanem ösztönös alapon fogyasztok és eddig ez bevált.

  • Narxis
    nagyúr

    De könnyen lehet, hogy gátolja a zsír lebontását mivel "túlélőüzemmódban" van a szervezet.

  • mefistofeles
    veterán

    Stressz és elhízás: a kortizol lehet a felelős a hasi zsírpárnákért [link]

    Meg kell mérnem a kortizol szintem.

    Nyilván a stressz nem jó dolog de ezeket én csak beledumálásnak tartom.
    A hasi zsírpárnákért a túlzott zabálás a felelős. Nem hiszem, hogy a stressz a semmiből zsírt termel.

  • Narxis
    nagyúr

    Stressz és elhízás: a kortizol lehet a felelős a hasi zsírpárnákért [link]

    Meg kell mérnem a kortizol szintem.

  • ncc1701
    veterán

    Nekem is annak tűnik de ha az AI azt mondja akkor csak tudja. :) Amúgy a 2300-at online kalkulátorok adták meg szóval érdekes. Most akkor kinek van igaza... legyen arany középút és kerek 2000.

    Ezt nézzétek, Molnár Krisztián mennyit fogyott: [link]

    Egyénileg változó, h a bevitt kalóriának mekkora részét hasznosítja a szervezeted. Ha fogyni akarsz, akkor addig csökkentsd a kalóriát, míg elkezdesz fogyni. Ezek a kalkulátorok csak iránymutatók, kezdésnek jók csak.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Nekem is annak tűnik de ha az AI azt mondja akkor csak tudja. :) Amúgy a 2300-at online kalkulátorok adták meg szóval érdekes. Most akkor kinek van igaza... legyen arany középút és kerek 2000.

    Ezt nézzétek, Molnár Krisztián mennyit fogyott: [link]

    Kor, nem, súly nélkül nehéz bármit is mondani (+aktivitási szint)

  • Narxis
    nagyúr

    1900 kalória? nem kevés az? Persze nem ismerem az alkatodat, súlyodat és a céljaidat.

    Tök érdekes, én sosem mértem ezeket és fingom nincs mennyi kalóriát eszek egy nap. Azt se tudom a fogyásom előtt mennyit ehettem.

    Nekem is annak tűnik de ha az AI azt mondja akkor csak tudja. :) Amúgy a 2300-at online kalkulátorok adták meg szóval érdekes. Most akkor kinek van igaza... legyen arany középút és kerek 2000.

    Ezt nézzétek, Molnár Krisztián mennyit fogyott: [link]

  • mefistofeles
    veterán

    Claude-al diskurálva nagyon hasznos táplálkozási tanácsokat kaptam. Sőt bemásoltam neki az ebédrendelős oldal heti menüjét és kiválasztotta nekem, hogy mely ételeket egyem figyelembe véve a napi kalóriát, szénhidrátot, fehérjét és zsírt, én rendesen elszámoltam mert 2300 kalóriát lőttem be de ő azt mondta, hogy 1900-nál ne legyen több. Nem semmi ez a technológia. :C

    1900 kalória? nem kevés az? Persze nem ismerem az alkatodat, súlyodat és a céljaidat.

    Tök érdekes, én sosem mértem ezeket és fingom nincs mennyi kalóriát eszek egy nap. Azt se tudom a fogyásom előtt mennyit ehettem.

  • Dorien
    veterán

    Claude-al diskurálva nagyon hasznos táplálkozási tanácsokat kaptam. Sőt bemásoltam neki az ebédrendelős oldal heti menüjét és kiválasztotta nekem, hogy mely ételeket egyem figyelembe véve a napi kalóriát, szénhidrátot, fehérjét és zsírt, én rendesen elszámoltam mert 2300 kalóriát lőttem be de ő azt mondta, hogy 1900-nál ne legyen több. Nem semmi ez a technológia. :C

    Jean-Claude Van Damme? :)
    Ő ért hozzá!

  • Narxis
    nagyúr

    Claude-al diskurálva nagyon hasznos táplálkozási tanácsokat kaptam. Sőt bemásoltam neki az ebédrendelős oldal heti menüjét és kiválasztotta nekem, hogy mely ételeket egyem figyelembe véve a napi kalóriát, szénhidrátot, fehérjét és zsírt, én rendesen elszámoltam mert 2300 kalóriát lőttem be de ő azt mondta, hogy 1900-nál ne legyen több. Nem semmi ez a technológia. :C

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Ez totál természetes. A fogyás nem egy lineáris dolog, a szervezet pedig nem egy svájci óra. Ezért is szokták mondani, hogy felesleges naponta mérlegre állni. Ha hetente csinálod akkor már jól látszik a minta, de még az sem lesz egy egyenletes fejlődés.

    ezért van a 3hetes "szabály" és másodlagos validációként a has körmérete :)

  • mefistofeles
    veterán

    Nalam siman elofirdul, hogy 1-2 kiloval kevesebbet mutat, majd par nap utan meg 1-2 kiloval tobbet. Vagy forditva, mindent kb ugyanugy csinalok, tartom a dietat aztanmegis merlegeleskor meg plusz van. Ilyenkor nehez tovabbra is kitartonak maradni.

    Ez totál természetes. A fogyás nem egy lineáris dolog, a szervezet pedig nem egy svájci óra. Ezért is szokták mondani, hogy felesleges naponta mérlegre állni. Ha hetente csinálod akkor már jól látszik a minta, de még az sem lesz egy egyenletes fejlődés.

  • Szevam
    senior tag

    Nalam siman elofirdul, hogy 1-2 kiloval kevesebbet mutat, majd par nap utan meg 1-2 kiloval tobbet. Vagy forditva, mindent kb ugyanugy csinalok, tartom a dietat aztanmegis merlegeleskor meg plusz van. Ilyenkor nehez tovabbra is kitartonak maradni.

    Azóta folyamatosan csak a legalacsonyabb értéket látom :)) .

  • Sterilzona
    senior tag

    Furcsa dolog számomra, hogy egyik napról a másikra hirtelen lejjebb ment a súlyom 0,8 kg-ot (olyan értéket látok a mérlegen amit évekkel ezelőtt láttam csak) úgy, hogy előtte 2-3 nappal a vízfogyasztásom 2,5-3 l között volt (eddig alig értem el a 2 l-t) + mind a 2-3 napon jelentősen túlfogyasztottam.
    Most vagy van valami más gond is, vagy szimplán az, hogy a gyulladáscsökkentő hat, és ez hatással van a fogyásra is. :))
    Mindemellett az éjszakai felkelések megszűntek. :F :DD

    #10219: Még keresem az összefüggéseket, egyelőre nem találtam., tehát nem mondom, hogy nincs, csak még nincs meg :)

    Nalam siman elofirdul, hogy 1-2 kiloval kevesebbet mutat, majd par nap utan meg 1-2 kiloval tobbet. Vagy forditva, mindent kb ugyanugy csinalok, tartom a dietat aztanmegis merlegeleskor meg plusz van. Ilyenkor nehez tovabbra is kitartonak maradni.

  • Szevam
    senior tag

    ahogy csökken a súlyod, illetve ahogy egyre edzettebbé válsz, úgy csökken a terhelés a szervezeted számára... ami általánosságban jó, de edzéshez (pl zone2 séta, ahol el kell érned és tartanod egy bizonyos pulzust) ez hátrány tud lenni...

    @tisn: bármi lehet, ilyen fronthatásról nem hallottam, de elhiszem, hogy van ilyen is. ugyanakkor a felvázolt dolgok miatt én inkább vagy stressz (kortizolszint), vagy csulladás csökkenés miatti vízleadásra tippelnék. a kérdés meg az, h mi volt a stressz/gyulladás oka és mi rakta helyre.
    persze alapvetően mind1, amíg a súly stagnál vagy épp lefelé halad :)

    Ez igaz. De akkor már kevesebb súllyal jobban megy majd az edzés is, és lehet magasabb fordulatszámon pörögni. :C

    Végül is csak megnyugodtam mert még nincs teljesen 3 hónapos fogyókúrám, de jelenleg 2,7 kg ment le. Ma ismét találkoztam azzal számmal amivel régen nem láttuk egymást. Szóval havi 1 kg mínusz egyelőre működőképesnek tűnik. :))

  • tisn
    veterán

    ahogy csökken a súlyod, illetve ahogy egyre edzettebbé válsz, úgy csökken a terhelés a szervezeted számára... ami általánosságban jó, de edzéshez (pl zone2 séta, ahol el kell érned és tartanod egy bizonyos pulzust) ez hátrány tud lenni...

    @tisn: bármi lehet, ilyen fronthatásról nem hallottam, de elhiszem, hogy van ilyen is. ugyanakkor a felvázolt dolgok miatt én inkább vagy stressz (kortizolszint), vagy csulladás csökkenés miatti vízleadásra tippelnék. a kérdés meg az, h mi volt a stressz/gyulladás oka és mi rakta helyre.
    persze alapvetően mind1, amíg a súly stagnál vagy épp lefelé halad :)

    Nem front, a valos hideg a szabadban.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Utóbbi mondatod nem értem :(

    ahogy csökken a súlyod, illetve ahogy egyre edzettebbé válsz, úgy csökken a terhelés a szervezeted számára... ami általánosságban jó, de edzéshez (pl zone2 séta, ahol el kell érned és tartanod egy bizonyos pulzust) ez hátrány tud lenni...

    @tisn: bármi lehet, ilyen fronthatásról nem hallottam, de elhiszem, hogy van ilyen is. ugyanakkor a felvázolt dolgok miatt én inkább vagy stressz (kortizolszint), vagy csulladás csökkenés miatti vízleadásra tippelnék. a kérdés meg az, h mi volt a stressz/gyulladás oka és mi rakta helyre.
    persze alapvetően mind1, amíg a súly stagnál vagy épp lefelé halad :)

  • tisn
    veterán

    mindenképpen víz ment le, ez tény, de inkább az okát lenne jó tudni.

    amúgy meg most lehet fellélegzel, hogy kevesebb teher, de egy idő után meg győzöd magadra aggatni a súlyokat, h megfelelő legyen a terhelés/stimultus... ;]

    barmi lehet, pl. ivott/evett valami vizhajto hatasu kajat, piat. ilyenkor, ha hidegfront jon, nekem pl. kimegy valamennyi viz, pedig vizhajtot szedek.

  • Szevam
    senior tag

    mindenképpen víz ment le, ez tény, de inkább az okát lenne jó tudni.

    amúgy meg most lehet fellélegzel, hogy kevesebb teher, de egy idő után meg győzöd magadra aggatni a súlyokat, h megfelelő legyen a terhelés/stimultus... ;]

    Utóbbi mondatod nem értem :(

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Elhiszem, ennyivel kevesebb teher legalább. :K

    mindenképpen víz ment le, ez tény, de inkább az okát lenne jó tudni.

    amúgy meg most lehet fellélegzel, hogy kevesebb teher, de egy idő után meg győzöd magadra aggatni a súlyokat, h megfelelő legyen a terhelés/stimultus... ;]

  • Szevam
    senior tag

    Abban egészen biztos lehetsz, hogy az a 0,8kg nem zsír volt. :) A zsírbontás ennél sokkal lassabb folyamat... Ha lemegy valami gyulladás a szervezetedben, akkor el tudja engedni a tested az addig visszatartott vizet. Az simán lehet 8dl.

    Elhiszem, ennyivel kevesebb teher legalább. :K

  • Dorien
    veterán

    A mérést kb pontban mindig ugyanakkor mérem. Itt talán nem az ugrás a lényeg hanem hogy sokkal lejjeb találtam magam :))

    Abban egészen biztos lehetsz, hogy az a 0,8kg nem zsír volt. :) A zsírbontás ennél sokkal lassabb folyamat... Ha lemegy valami gyulladás a szervezetedben, akkor el tudja engedni a tested az addig visszatartott vizet. Az simán lehet 8dl.

  • Szevam
    senior tag

    Ez fura? Nálam néha ~1,5kg-os különbségek vannak egymás utáni napok között. :)
    Jó, mondjuk most vagyok 103,2kg-on. Reggel, pisilés-kakilás után, étkezés, ivás előtt érdemes mérni. A vizet nagyon vissza tudja tartani, majd hirtelen elengedni a szervezet, ha a körülmények erre késztetik. (Pl. stressz, érzelmi hullámzás)

    A mérést kb pontban mindig ugyanakkor mérem. Itt talán nem az ugrás a lényeg hanem hogy sokkal lejjeb találtam magam :))

  • Dorien
    veterán

    Furcsa dolog számomra, hogy egyik napról a másikra hirtelen lejjebb ment a súlyom 0,8 kg-ot (olyan értéket látok a mérlegen amit évekkel ezelőtt láttam csak) úgy, hogy előtte 2-3 nappal a vízfogyasztásom 2,5-3 l között volt (eddig alig értem el a 2 l-t) + mind a 2-3 napon jelentősen túlfogyasztottam.
    Most vagy van valami más gond is, vagy szimplán az, hogy a gyulladáscsökkentő hat, és ez hatással van a fogyásra is. :))
    Mindemellett az éjszakai felkelések megszűntek. :F :DD

    #10219: Még keresem az összefüggéseket, egyelőre nem találtam., tehát nem mondom, hogy nincs, csak még nincs meg :)

    Ez fura? Nálam néha ~1,5kg-os különbségek vannak egymás utáni napok között. :)
    Jó, mondjuk most vagyok 103,2kg-on. Reggel, pisilés-kakilás után, étkezés, ivás előtt érdemes mérni. A vizet nagyon vissza tudja tartani, majd hirtelen elengedni a szervezet, ha a körülmények erre késztetik. (Pl. stressz, érzelmi hullámzás)

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Furcsa dolog számomra, hogy egyik napról a másikra hirtelen lejjebb ment a súlyom 0,8 kg-ot (olyan értéket látok a mérlegen amit évekkel ezelőtt láttam csak) úgy, hogy előtte 2-3 nappal a vízfogyasztásom 2,5-3 l között volt (eddig alig értem el a 2 l-t) + mind a 2-3 napon jelentősen túlfogyasztottam.
    Most vagy van valami más gond is, vagy szimplán az, hogy a gyulladáscsökkentő hat, és ez hatással van a fogyásra is. :))
    Mindemellett az éjszakai felkelések megszűntek. :F :DD

    #10219: Még keresem az összefüggéseket, egyelőre nem találtam., tehát nem mondom, hogy nincs, csak még nincs meg :)

    vagy szimplán rossz (túl alacsony) volt a deficited mértéke...

  • Szevam
    senior tag

    Furcsa dolog számomra, hogy egyik napról a másikra hirtelen lejjebb ment a súlyom 0,8 kg-ot (olyan értéket látok a mérlegen amit évekkel ezelőtt láttam csak) úgy, hogy előtte 2-3 nappal a vízfogyasztásom 2,5-3 l között volt (eddig alig értem el a 2 l-t) + mind a 2-3 napon jelentősen túlfogyasztottam.
    Most vagy van valami más gond is, vagy szimplán az, hogy a gyulladáscsökkentő hat, és ez hatással van a fogyásra is. :))
    Mindemellett az éjszakai felkelések megszűntek. :F :DD

    #10219: Még keresem az összefüggéseket, egyelőre nem találtam., tehát nem mondom, hogy nincs, csak még nincs meg :)

  • Dorien
    veterán

    Ilyen válaszra nem is gondoltam :) :R
    Van valami leírásod a többire is ? Megnézném. Meg kielemezném.

    OFF-ba teszem, aztán majd kérlek, privátban folytassuk, ha érdekel:

    Pszichoszomatika gyűjtőkifejezés alatt keresd.
    Ez meg egy hasznos gyűjtemény a kínai medicina oldalán: Betegségek lelki okai
    Én nagyjából ez alapján gyógyítottam meg a fülzúgásomat meg még jó pár testi tünetemet. Érdemes ezekkel mielőbb foglalkozni, mert néhány év alatt teljesen szomatizálód(hat)nak és akkor már nem elég csak a lelki oldallal foglalkozni, általában mélyebb beavatkozásokra van szükség. (műtét, stb.) De volt olyan ismerősöm, akit kb. fél év alatt elvitt a tüdőrák. Meg volt akit szinte előzetes tünet nélküli szívelégtelenség vitt el, stb. Ezekről a témákról rengeteget lehet beszélni...

  • Szevam
    senior tag

    Minden ami láb / talp tünet (térdtől lefelé) az gyökércsakra illetve Halak archetípus problémakör. Az alapvető létezéssel, az önhatárok tartásával, a fizikai kapcsolat a valósággal, a földdel, a gyökerekkel, az ősökkel, az életerővel. A szimbolikára neked kell rájönnöd, de a testi tünetben mindig ott vannak a konfliktus jelentéstartalmának mélyebb rétegei.

    Ilyen válaszra nem is gondoltam :) :R
    Van valami leírásod a többire is ? Megnézném. Meg kielemezném.

  • tisn
    veterán

    Minden ami láb / talp tünet (térdtől lefelé) az gyökércsakra illetve Halak archetípus problémakör. Az alapvető létezéssel, az önhatárok tartásával, a fizikai kapcsolat a valósággal, a földdel, a gyökerekkel, az ősökkel, az életerővel. A szimbolikára neked kell rájönnöd, de a testi tünetben mindig ott vannak a konfliktus jelentéstartalmának mélyebb rétegei.

    :U :U :U

  • Dorien
    veterán

    Érdekelne, kifejtenéd? :))
    Mennyire ástad magad mélyre a témában?

    Minden ami láb / talp tünet (térdtől lefelé) az gyökércsakra illetve Halak archetípus problémakör. Az alapvető létezéssel, az önhatárok tartásával, a fizikai kapcsolat a valósággal, a földdel, a gyökerekkel, az ősökkel, az életerővel. A szimbolikára neked kell rájönnöd, de a testi tünetben mindig ott vannak a konfliktus jelentéstartalmának mélyebb rétegei.

  • tisn
    veterán

    ma ugy ettem volna vacsira egy vodor stripset a kfc-be, vegul hazajottem, proteines zabkasat kis gyumivel. kicsit mar banom.

  • Szevam
    senior tag

    Itt a gyökércsakrával van / volt komolyabb probléma...

    Érdekelne, kifejtenéd? :))
    Mennyire ástad magad mélyre a témában?

  • Dorien
    veterán

    Talpi bőnye + sarkantyússág ami a saroktól előre fele nyúlik. 1-1 szteroidos szurit kaptam. Gyakorlatilag folyamatos gyulladásban volt a talpam 2 évig. Ma reggel viszont tapasztaltam egy régen látott alacsony értéket. Lehet kiszáradás, de máskor mikor kiszáradtam nem volt ennyi. :))

    Itt a gyökércsakrával van / volt komolyabb probléma...

  • Szevam
    senior tag

    Van pár csomó a térdem mögött és már érintésre is fájnak. Voltam orvosnál ( ortopéd orvos) azt mondta egyelőre nem foglalkozik vele mert alapvetően más miatt mentem oda, és minden problémámra új időpont kell. Házi orvos mondta hogy forduljak az ortopédiára, szerintem nem oda kellene, de majd kiderül. Szóval azt gondolom hogy ott valami be van gyulladva. A krémet arra gondoltam pakolni, hátha összefüggésben van azzal hogy nem fogyok. :F

    Stirák: Áh, szóval így hívják ezt, köszi. Most a gyulladás ra mennék rá.

    Talpi bőnye + sarkantyússág ami a saroktól előre fele nyúlik. 1-1 szteroidos szurit kaptam. Gyakorlatilag folyamatos gyulladásban volt a talpam 2 évig. Ma reggel viszont tapasztaltam egy régen látott alacsony értéket. Lehet kiszáradás, de máskor mikor kiszáradtam nem volt ennyi. :))

  • Sterilzona
    senior tag

    Sziasztok
    Kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleg hátha használ valaki közületek ilyesmi eszközt. Tudom vagy gyúrós topik is, de valahogy ezt a topikot közelebb érzem magamhoz.
    [link] Ez most csak egy példa, sok féle van, sok féle árral, A kérdés az, hogy tényleg elég lehet egy jó darabig, ha a súlyt nézem, illetve azt, hogy mennyire széleskörűen lehetne magam edzeni vele ?

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Kösz a tippet,akkor ha jól értem, ez a testösszetételt IS méri, nem csak a csontsűrűséget?
    "Teljes test denzitometria DEXA szakorvosi véleményezéssel"

    igen és ez az általános gold standard. ennél talán 2 (minimálisan) pontosabb, de jóval drágább/körülményesebb módszer van, ha jól emlékszem.

  • storm3
    senior tag

    olyan szempontból igen, hogy az inbody többféle gépet gyárt, de legtöbb esetben 270es gépeket lehet találni (az nettó 2milla körül van, szóval ár/értékben gondolom ez az egyik legjobb).
    azt nem tudom bp-en hol érhető el ilyesmi, nálunk szerencsére a gym-ben ingyen van, de ha már pénzért akarsz méretni szvsz akkor dexa mérést csináltass, az a gold standard. bp-en a legolcsóbb a vasút egészségügy rendelői között, vagy legalábbis tavaly még olcsó volt náluk (10k... máshol jellemzően inkább 20k körül van, itt Pécsett is, mert sajnos az országban egyedül a vasútegészségügy rendelők közül itt nincs dexa :DDD)

    Kösz a tippet,akkor ha jól értem, ez a testösszetételt IS méri, nem csak a csontsűrűséget?
    "Teljes test denzitometria DEXA szakorvosi véleményezéssel"

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Létezik ennek a mérésnek többféle verziója? Budapesten nézem, esetleg ajánlott hely ahol jártatok már? :) Kíváncsiságból én is megméretném.

    olyan szempontból igen, hogy az inbody többféle gépet gyárt, de legtöbb esetben 270es gépeket lehet találni (az nettó 2milla körül van, szóval ár/értékben gondolom ez az egyik legjobb).
    azt nem tudom bp-en hol érhető el ilyesmi, nálunk szerencsére a gym-ben ingyen van, de ha már pénzért akarsz méretni szvsz akkor dexa mérést csináltass, az a gold standard. bp-en a legolcsóbb a vasút egészségügy rendelői között, vagy legalábbis tavaly még olcsó volt náluk (10k... máshol jellemzően inkább 20k körül van, itt Pécsett is, mert sajnos az országban egyedül a vasútegészségügy rendelők közül itt nincs dexa :DDD)

  • storm3
    senior tag

    inbody mérés szvsz mindenkinek jól jön, aki deficites diétát csinál... mivel az otthoni mérlegek testzsír% becslése baromira fals, amelyet nagyban befolyásol a hidratáltság is, így szvsz még trendkövetésre sem megfelelőek, így viszont a júzer nincs képben azzal, hogy a súlyvesztése valóban megfelelő-e (értsd: az elvesztett súly valóban azt jelzi, hogy zsírtól szabadult meg, és nem pedig azt, hogy izomtól... sajnos egy rosszul belőtt deficites diéta esetén izomból is jelentős mennyiséget veszít az ember... és akkor jön az, h "jééé, lefogytam, de ugyanúgy xarul vagy még xarabbul nézek ki, mint korábban")

    Létezik ennek a mérésnek többféle verziója? Budapesten nézem, esetleg ajánlott hely ahol jártatok már? :) Kíváncsiságból én is megméretném.

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Szerintem meg a tükör is épp elég jó. :) Azt elég egyszer megvenni.
    Ha gyengülsz, akkor meg szinte biztosan van valamennyi izomvesztés...

    tény, h én is azt szoktam mondani, h elsődlegesen az a lényeg, h amit a tükörben látsz, azzal legyél elégedett, ne azt figyeld, hogy mit mutat a mérleg... ugyanakkor a fogyizók jelentős része erősen testképzavaros, így nem biztos, hogy ez annyira jó tanács

    a gyengülés sem biztos, hogy izomvesztést jelent... lehet szimplán túl alacsony ch, kevés alvás, idegrendszeri fáradtság/túledzés, magas kortizolszint, alacsony tesztoszteronszint stb-stb... ezekből akár egy, akár több dolog kombinációja... szóval egy csomó minden miatt gyengülhetsz úgy, h nem veszítettél izmot, így a gyengülés szvsz nem épp jó indikátor az izomveszéshez :R

  • Dorien
    veterán

    inbody mérés szvsz mindenkinek jól jön, aki deficites diétát csinál... mivel az otthoni mérlegek testzsír% becslése baromira fals, amelyet nagyban befolyásol a hidratáltság is, így szvsz még trendkövetésre sem megfelelőek, így viszont a júzer nincs képben azzal, hogy a súlyvesztése valóban megfelelő-e (értsd: az elvesztett súly valóban azt jelzi, hogy zsírtól szabadult meg, és nem pedig azt, hogy izomtól... sajnos egy rosszul belőtt deficites diéta esetén izomból is jelentős mennyiséget veszít az ember... és akkor jön az, h "jééé, lefogytam, de ugyanúgy xarul vagy még xarabbul nézek ki, mint korábban")

    Szerintem meg a tükör is épp elég jó. :) Azt elég egyszer megvenni.
    Ha gyengülsz, akkor meg szinte biztosan van valamennyi izomvesztés...

  • K1LLMy53Lf
    őstag

    Inbody mérések leginkább azok számára szükséges, akik versenyeznek?

    Egyébként sima egészség felméréshez milyen tesztek/mérések ajánlottak 30 felett? Hol érdemes megcsináltatni őket?

    inbody mérés szvsz mindenkinek jól jön, aki deficites diétát csinál... mivel az otthoni mérlegek testzsír% becslése baromira fals, amelyet nagyban befolyásol a hidratáltság is, így szvsz még trendkövetésre sem megfelelőek, így viszont a júzer nincs képben azzal, hogy a súlyvesztése valóban megfelelő-e (értsd: az elvesztett súly valóban azt jelzi, hogy zsírtól szabadult meg, és nem pedig azt, hogy izomtól... sajnos egy rosszul belőtt deficites diéta esetén izomból is jelentős mennyiséget veszít az ember... és akkor jön az, h "jééé, lefogytam, de ugyanúgy xarul vagy még xarabbul nézek ki, mint korábban")

  • Szevam
    senior tag

    Nagyon hullámzó, így inkább le sem írom. Amikor elkezdtem futni, akkor felmentem 106kg-ra. :) Gondolom a combizmok felvették a kreatint / vizet, hogy jobban bírják a terhelést. Naponta szedek kreatin monohidrátot, min. 1 nagyon púpos teáskanállal italba keverve, ami fogalmam sincs pontosan hány gramm, de talán olyan 5g lehet...

    A cél a ~90kg elérése nyár végére / őszre, de nyilván majd kialakul. Erőt, izmot nem nagyon szeretnék áldozni a fogyás oltárán, mert azt nagyon melós visszaszedni...

    "Amikor elkezdtem futni, akkor felmentem 106kg-ra. "

    Amikor elkezdtem edzeni (korábban több évig 0 kardio edzés) szintén felmentem 1-2 kilót, de nem akar lemenni, pedig deficitet is tartok. Remélem, csak izommá alakul a zsír :DDD.

  • Dorien
    veterán

    Grat!
    Hány hét alatt sikerült?

    Nagyon hullámzó, így inkább le sem írom. Amikor elkezdtem futni, akkor felmentem 106kg-ra. :) Gondolom a combizmok felvették a kreatint / vizet, hogy jobban bírják a terhelést. Naponta szedek kreatin monohidrátot, min. 1 nagyon púpos teáskanállal italba keverve, ami fogalmam sincs pontosan hány gramm, de talán olyan 5g lehet...

    A cél a ~90kg elérése nyár végére / őszre, de nyilván majd kialakul. Erőt, izmot nem nagyon szeretnék áldozni a fogyás oltárán, mert azt nagyon melós visszaszedni...

Új hozzászólás Aktív témák