- WHQL aláírást kapott a legutóbbi gyorsjavított GeForce driver
- Milyen monitort vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Gaming notebook topik
- Azonnali fotós kérdések órája
- Milyen processzort vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- Milyen TV-t vegyek?
- HDD vs SSD: Ki nyer 2025-ben? – Tech Percek #4
-
PROHARDVER!
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
forumpista #133661 üzenetére
Mármint hogy stadion helyett lakás egy lakhatási válság közepén?
Hát, hat ezen vitatkozni kell akkor van baj.Nem értetted meg a lényeget. A stadion nem csereszabatos a lakásokra. Ez tényleg a legvulgárisabb/leginkább demagóg érvelés. Amúgy a stadionok többsége vidéken épült.
Nem mellesleg, stadiont lehet ám építeni külterületen is, sőt az lenne a legjobb, aztán majd szépen kimegy oda aki labdát akar látni.
Lehet. Színházat is, óvodát is, iskolát is, stb. Na, érted. A valóságban a tömegrendezvények helyszíneit érdemes könnyen megközelíthető helyre rakni. De lényegtelen is, a stadiont nyilván demagógiából dobtad be, mert erre könnyű mutogatni. Elárulom, ha ebben az országban egyetlen stadion se épült volna, akkor is ugyanilyen lenne a lakhatási helyzet a nagyvárosokban. Azért, amiért Nyugaton is ugyanilyen a helyzet. A legfaszább, legplurálisabb országokban is.
Nem, mert láthatóan nem müködik, sőt, csak ront a helyzet (lásd CSOK és tsai)
Végre a lényegnél tartunk. Fogalmunk sincs arról, hogy egy bérlakás program jobb lett volna-e, mint mondjuk a CSOK bevezetése. Senki se tudja. Azokban az országokban, ahol nincs CSOK, szintén elszálltak az árak. Most akkor mi van?
Bocs de az egész mentalitásodból az világít hogy az a legjobb ha nem csinálunk semmit minden úgy a legjobb ahogy most van...
Nem. Én azt mondom, hogy először is nem tudjuk, hogy mit kéne csinálni, másrészt nettó demagógia a lakhatási válság és a stadionok közé egyenlőségjelet tenni. Mert ha ez igaz lenne, akkor Nyugaton sehol se lenne ilyen helyzet. Márpedig van.
A valóság az, hogy nincs országos lakhatási válság. Lokális van. A nagyvárosok váltak megfizethetetlenné, mert a kínálat alacsonyabb, mint a kereslet. Illetve van egy költség oldali nyomás is, ami alá nem tud menni az építőipar. Látjuk ennek a hatását, számtalan projektet lefújtak Budapesten, esetleg most indulnak majd újra. Nyilván azért, mert nem tudták megfizetni az emberek az emelkedő költségeket. Ezen az állami szerepvállalás semmit se segít.
Sajnos az a helyzet, hogy a lakáspiacon egyetlen tényező az, ami lokális árazású, a telek. Minden más világpiaci áron megy. A tégla, a beton, az ablak, a munkaerő. Márpedig Ausztriában sokkal több pénze van az embereknek, mint nálunk, ergo többet is tudnak építeni.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG K61 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- PS3 Slim 4.92 HEN, Telepített játékokkal - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- TAVASZI RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- Samsung Galaxy A04 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Prémium vizhűtéses számítógép! I9 11900K / RTX 3090 / 64GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest