Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz Parci #58574 üzenetére

    Egyébként a sok ütközés szerintem abból fakad, hogy a filter az espresso alternatívájaként van kezelve, pedig SZVSZ nagyon nem az. Darálóban már azon is ment az ércelődés, hogy teához hasonlította valaki a filtert. Pedig egy laikus számára szerintem nem lehet jobban elmagyarázni, én is teát szoktam emlegetni, egy jó erős, minőségi teát. Kevésbé lepődik meg, mint ha espressoból próbálom meg neki levezetni.

    Ugyanaz az alapanyag, de két merőben eltérő végeredmény. Szőlőből is lehet gyümölcslevet és bort is csinálni, sőt pálinkát is, de az alapanyagon kívül nem sok közük van egymáshoz.

    Tény, hogy kicsit túl lett lihegve a crema téma, de szerintem azért, mert a kiindulás nem volt igazán világos, illetve kicsit ki lett forgatva az értelmezése.

    Hifisnek köszönöm a választ, de valami megfejtést csak szeretnék jveres #58500-as hozzászólására, miszerint:
    "Én filter pörkölésű kávéból készítek rövid italt, 1:2.5 aránnyal. Na most ezen nulla (azaz nulla) a krema, de az ízétől eldobom az agyam, és a kávé értelem szerűen nem döglött."

    Jelenleg úgy állok e mondat előtt, mint a paraszt bácsi az állatkerben a zsiráf előtt: "Már pedig ilyen állat nincs!"

    Ha meg tanulok valami újat, annak én fogok a legjobban örülni. :)

    And06: Alapjáraton én is azt tenném, de tudtommal nincs őrlője, nem is tervez, így hirtelen jobb nem jutott eszembe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák