Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    veterán

    válasz MZperX75 #5130 üzenetére

    Mivel te is szeretsz játszani az órajelekkel és igy a fogyasztással neked vetnék fel egy ötletet.
    Én régebben csináltam úgy a Phenomommal ,hogy kiválasztottam egy órajelet a processzornak amivel még jól futnak a játékok,és megpróbáltam a legalacsonyabb feszültséget hozzá megkeresni.
    Most is kipróbáltam ezt a taktikát már fél orája meg a stabilitás teszt és még minden ok.

    A jelelegi APU-m 3ghz -es orajellel megy alapba,és megpróbáltam alulorajelezni 2ghz re. Igy kipóbáltam a Flatout autós játékot. Ugy néz ki,hogy a 60 fps helyett igy 40 fps-e fut a játék,igy a 2 ghz lett a proci órajele. Kinyomtam a biosba az energiagazdálkodást majd nekiestem a feszültségnek.
    Egy kis próbálkozás után meg is lett az 1.0857 v.
    Igy stabil./nem veszi vissza ennyi fixen/
    Terhelve az AIDA stabilitás teszjével 75 wattal megy az egész gép 130 watt helyett 7770 kártyával. /durva különbség/
    Szerintem hagyom is igy,net,közbe nincs lassulás és a kisebb játékok elmennek az alacsonyabb orajelen is 15-20 fps csökkenéssel.
    Azért jutottál te eszembe mivel te mivel neked sem biztos,hogy kell a 2.6 ghz orajel a 6550D mellé
    .Neked most pont forditva van mint a játékosoknál akik kérdezik,hogy "kihajtsa e" a proci a vga-t .
    Neked biztos,igy lehet egy kicsit játszani még a fogyasztással.
    Idle modban meg 5 watt amivel többet kér.

    Ez csak egy ötlet,amit gondoltam megosztok veled. :P

    (#5135) westcoastog.: Nálatok Pick Pack Pont nincs? Mert akkor csak 1100ft a kiszállitás az ipontól és ugyan úgy van garifutár is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák