Hirdetés
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- OLED TV topic
- Akciókamerák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Nem tetszik pár profi eSport játékosnak, hogy Intel CPU-val kell játszaniuk
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- iPad topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Vezeték nélküli fülhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
karis
tag
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy most melyik metódus a jó? Mindkettőre láttam videót, leírást. Valaki csak a Active Turbo Ratio értékeit növelte. Nekem is sikerült első körben 5Ghz all core-ban tesztet futtatni 60-70C hőmérséklettel. De van aki a CPU Clock Ratio-t növeli. Mi az igazság?
-
Powerer
tag
válasz
Toto2000 #46998 üzenetére
Szia!
Én nemrég váltottam egy 6600K / 1070ti (korábban 970) konfigról. Tunigolgatni lehet, de egy öt éves gépnél nem az a +10% teljesítmény fogja elhozni azt, hogy ultrán FullHD-ban menjenek a mai és eljövendő játékok. Jelenleg még egy 2. generációs Ryzen procival és Geforce 2060-70-el is megküzd egy Red Dead Redemption 2 vagy Death Stranding, Cyberpunkról ne is beszéljünk.
Ami én ajánlanék, hogy add el és válts AMD-re, ha jó áron ki tudsz fogni egy processzort.
Alaplap, proci, VGA, ssd amire szükséged van. Pl.:
ASUS B450-F vagy B550-F
Ryzen 5 3600
3060ti
Samsung 970 Evo SSDA jelenlegi gépedbe semmiképp nem tennék 3080-at, mert FullHD-n a 6600K még a 3070-et is lekorlátozza, semmi értelme.
Ádám
-
Toto2000
tag
Sziasztok!
Egy dilemma feloldásában szeretném kérni a bölcs tanácsotokat. Mit csináljak ezzel a most öt éves PC-vel, ha szeretnék belőle erősebbet csinálni és még 2-3 évig high/ultra setting mellett játszani az 144hzes FHD monitoromon? Ami felmerült:
- tuningolom (direkt úgy vettem, hogy jól tuningolható legyen, de még sosem nyúltam hozzá)
- alkatrészt cserélek (a GPU cseréje például kézenfekvő a VRAM miatt, mondjuk egy RTX 3080-ra)
- eladom (ha nincs értelme húzni és ebbe kár volna egy RTX 3080, vagy bele se menne)MB: MSI Z170A GAMING M5
PSU: ZALMAN ZM600-GV 600W
CPU: INTEL Core i5-6600K 3.50GHz 1151 BOX
Cooler: COOLERMASTER Hyper 412S RR-H412-13FK-R1
RAM: HyperX 16GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT HX426C15FBK4/16
GPU: MSI GTX970 GAMING 4G PCIE
SSD: HyperX 240GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/240G
HDD: SEAGATE Barracuda 2TB 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001
Case: ZALMAN Z9 blackNagyon köszi előre eis!
-
benyo513
tag
Sziasztok!
A jelenlegi konfigomnál szeretném a power consumption-t csökkenteni/minimalizálni.
A jelenlegi konfigom:
Ryzen 7 2700
Asus Prime B450-Plus
Samsung 970 EVO 500GB M.2 SSD
RX 580
OS: Windows 10 (és majd a jövőben dual boottal, VMware vSphere Hypervisor) -
Marcsello31
őstag
-
mate182
tag
Sziasztok!
Szeretnék belekezdeni egy OC-ba.
A kérésem az lenne, vagyis valaki/valakikhez szólna, hogy szeretném ha valaki "fogná a kezem" és lenne kapacitása/türelme akár privátban velem végig csinálni egy konkrétan i76700k/z170progaming oc-t.
Teljesen kezdő vagyok. De szeretném megtanulni. Főleg, hogy van hozzá min.
Angol megy, pár oldalt már végig olvastam.
Hőmérsékletről, tápról, bench testek fontosságáról. Etc.
Ámbár meg mindíg van ami nem tiszta.Köszönöm a segítséget előre is.
-
Apollo_21
addikt
válasz
Marcsello31 #46993 üzenetére
Biztos jó irány az a konzol?
Azért az sem teljesen igaz h megveszem 150k és sose fog elromlani.
Beígért címek meg fps számok...a ps5 is ígért sokmindent ahogy az ikboksz is és a felét nem is tudja, űj címeknél 4k fix 60fps? stb...már magyarázkodnak hogy jajj hát izé igazából tudja csak ezt meg azt állítsd át,, tehát nem csak a pc a driverezős néha elromlós állatfaj.
Játékonként ott is valag pénzt kell fizetni.
Jól összerakott gamer pc lehet 2x annyi de én több fantáziát látok mint amit egy konzol tud.A vga-s dolog amúgy ott siklik ki az elképzelésedben hogy adott vga memória 2 vga esetén nem adódik össze, tehát 2db 4gb-os nem lesz 8gb, ahol elfogy az elsőn a 4g ott elfogyott, nincs tovább, Nem áll majd rendelkezésre a "másik" 4gb memória.
Picit erősebb lesz a vga maga mert a gpu nyers erejét fogja tudni használni, már ahol van rá lehetőség. -
Marcsello31
őstag
-
flash-
veterán
válasz
Marcsello31 #46991 üzenetére
Konzolt megveszed, aztán 5-8 évig nem kell semmit fejleszteni indítod megy.(kiindulva az új gen ekből)
pc-n meg windows,driver ,leáll,kilép a játék driver frissités win újrarakás most pont jó, aztán megint nem, stb,stbstb..
jaés pc-n is a normálisabb neveket meg kell már venni ami meg törve van mégis(pl forza 4) az meg 1000 emberből 1nek indul mert rakás xar a törés,vagy összeakad a win tüzfallal, amit hiába tiltasz le mindenhonnan akkor sem megy,próbálkozhatsz debuggerbe lefuttatni mindenféle kódot de mégse jó..
pc kompromisszum és szenvedés.konzol indiít és játék.
ja és veszel egy pc-t 3 kilóért lehet akkor még ultrán játszol, 2 év mulva már mediumon, amit meg már a konzol ver grafikába-fpsben ,és még konzolozol további 3-4 évet jobb grafikán mintha a pc-den tolnád..ja ilyenkor veszel újabb pc-t .itt már kifizetted a konzol 4x árát azért hogy tudjál ugyanazzal játszani.bravo. megéri -
Marcsello31
őstag
De Arra is gondoltam már nem egyszer, hogy olyan alaplapot vennék, amibe legalább két darab videókártya rakható be, és ezt persze összekapcsolva haszálnám, Akkor lenne ez érdekes, ha pl kétszer 4gbyteramos lenne a videókártya, az úgy összesen 8gbyte ram lenne, "csak álmodozok, az nem kerül pénzbe
" De elgondolkodva nem lenne hülyeség a jövőre való tekintettel, egy most vásárolt új mostani alaplap ami játékra van tervezve és bövíthető.
Annyira nem vonz a játék konzolok világa, nem bővíthető, és sztem csak a pénzt viszi, gondolok itt a pénzes játékokra. Pcn meg szabadság van egyenlőre. a sony játékok is megjelennek idővel pcn ahogy eddig is. -
flash-
veterán
válasz
IO.sys #46989 üzenetére
"Now that you got used to overclocking, we're going to be setting the standards a bit higher.
All settings should be set from the previous section.
Goal: Achieve the highest stable multiplier without going over max Vcore during the Test..
TEST: Pass "The Prime Test" for 20min. No crashes, fatal errors, or temps exceeding optimal can occur.
PASS: Increase the CPU multiplier by 1.
FAIL: Increase the Turbo Boost by 1 spot OR raise CPU PLL (max is 1.89v) OR lower CPU PLL (as low as 1.709v).
FAIL (Max Vcore): Decrease the CPU multiplier by 1.Repeat this until you achieve the GOAL. Precede to the Final Test."
ott járok hogy 4.4 nél alapfeszen stabil a gép tesztek alatt, viszont játékoknál azért előfordul crash.. eseménynapló szerint cpu tuning lehet az oka.
-
flash-
veterán
üdv
asrock z75 lapnál(i5-3570k cpu) a tuninghoz írja hogy növelni kell a turbo boost-ot.
nálam a turbo boost beállitást nem is lehet változtatni, Enabled-en van,alatta viszont van az "Additional turbo voltage" ez ugyanazt jelenti??
tehát ez a turbo boost? -
Marcsello31
őstag
válasz
zsigomark3 #46986 üzenetére
Ok, köszönöm a segítséget, így már értem. köszi.
-
zsigomark3
tag
válasz
Marcsello31 #46985 üzenetére
#46984
Nézd én azt mondom egy rx570 4gb olyan 30e ft körül már tudsz szerezni használtan, ennyit talán még megér ha már tervezed hogy PS-ezni akarsz hosszú távon.Jó lett volna tudni milyen tápegységed van mert az "izmosabb" videokártyáknak már kell külön pcie power connector is
Ha a tápegységed csörög csattog villámlik az nem egy életbiztosítás, vedd le ház oldalát és porszívózd ki ÓVATOSAN, vagy vidd ki az erkélyre és fújd ki a tápból a port....
#46985
igen kompatibilis, van az alaplapodon pcie csatlakozó, valószínűleg a nvidia geforce gt 730 2gbyte, helyére kell tenni az új videokártyát, és kezelni is tudja a lp és a processzor ne aggódj.de ne off-oljuk szét a topicot, írj a fentebb linkelt két fórum témába, vagy nekem privátba
-
Marcsello31
őstag
válasz
zsigomark3 #46983 üzenetére
Megnéztem a videókártyát, ez kompatibilis lenne a lapommal? "buta kérdés".
-
Marcsello31
őstag
Igen, szeretnék egy kicsit komolyabb játékokkal játszani, már ha megoldható ezen a vason, nem feltétlen szükséges nekem a fullhd, vagy atyám a 4k, nekem elég ha nem akad.
Szia zsigomark3! Akkor a te javaslatod az lenne, hogy hagyjuk meg a lapot meg a procit, mert az nagyjából rendben volna, tudom hogy fing gyenge a videó kártyám és amit javasolsz azt megnézem mindenképp, ha jól értem egy jó videó kártyával már elmegyegetnének a gta5 szintű játékok, nem célom a 4k és a fullhd elérése nekem már azis jó ha nem szaggat csak mennyennincs fullhd monitorom így nem fontos. Azt találtam ki, hogy gyüjtögetek kicsit jövőre, már ha nem visz el a vírus
. És vennék egy ps5öt 1 év múlva vagy valami hasonlót, de addig ezzel is el lennék ha kicsit is fel lenne fejlesztve. De ahhoz képest hogy ilyen buherált vasam van egész jól megy néhány játék. De ha mostaniakkal szeretnék játszani, fejleszteni kellene, buktát meg nem akarok
ui néha zörög a tápegységben a venti, az a portol lehet vagy kosz?
tisztítható?
A videókártyát megnézem köszönöm a segítségeket!
-
zsigomark3
tag
válasz
Marcsello31 #46981 üzenetére
már kezd körvonalazódni hogy mit szeretnél
Én a helyedben egyenlőre meghagynám a lapot+procit.
A ram mennyisége is rendben van.Viszont a jelenlegi videokártyád harmatgyenge, első körben csak azt cseréld le, itt hardveraprón már elég jó árban ki lehet fogni használt amd RX570 -580 okat és azzal a spiderman, GTAV is
megyegetneMENNE* -
taknyí
senior tag
válasz
zsigomark3 #46980 üzenetére
+1
Marcsello31 (#46979:
ha nem változtak a lehetőségeid jelentősen FX-8350 (15K), ha van piacon 8370 nincs sok difi árban, nyilvánvalóan zsákutca, de rx570-580 kártyával, BFV is jól megy, öcsémnek ez van nem panaszkodik. Ha van della akkor váltás, dobd fel az egészet ide: beárazás. -
Marcsello31
őstag
válasz
zsigomark3 #46980 üzenetére
Köszönöm hogy gyorsan válaszoltál, akkor nem sok értelme van ebbe költeni, mondjuk erre a válaszra számítottam valahol, a processzorom egy AMD FX-6300 unlockolt proci (:.
gondolom a spidermanhez hasonló játékok ezen a gépen felejtősek,de azért írtam ezt a játékot, mert grafikailag a többi is hasonló, az új Age of empire játék simán elfut ezen is, az autós játék gond nélkül fut amit a storeban töltöttem le. Pl Az Asphalt9 is, De a GTA 5 már akad az nem megy.
-
zsigomark3
tag
válasz
Marcsello31 #46979 üzenetére
Szia Marcsello31,
Két fontos dolgot nem írtál:
-Milyen a jelenlegi processzorod?
-Milyen játékokkal szeretnél játszani?Ha budget megoldást szeretnél: talán AMD FX-8350 proci belemegy az alaplapodba (nézz utánna hogy kezeli e, kell e biost frissitened, stb)
Illetve a budget megoldáshoz talán egy gtx970 vagy rx570 videokártyával még eljátszogathatsz rajta.Ha upgradelni szeretnél, mindenképp platformváltásod lesz, mert ezzel a lappal ma már nem lehet megváltani a világot, viszont az költségesebb móka.
Egyébként van két másik fórumtéma ahová át szokták terelni a hasonló kérdéseket:
https://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/friss.htmlhttps://prohardver.hu/tema/nagy_geposszerako_topik_kezdoknek/friss.html
-
Marcsello31
őstag
Sziasztok! Van egy ilyen alaplapú pcm amit kb 3 éve vettem meg, az akkori lehetőségekkel építettem fel saját magam, most újra szeretném bővíteni, egy jobb videókártyával, és egy ha lehetséges újabb processzorral, szeretnék egy 4gbyteos videókártyát rakni bele első körben,
szerintetek ezt az alaplapot a mostani alkatrészekkel, videókártya processzor stb, lehet e bővíteni? Alaplapom neve:
GIGABYTE GA-78LMT-USB3 6.0jelenlegi móriája a gépnek 18gbyteram ddr3 sdram
videókártya egy akkori nvidia geforce gt 730 2gbyte
amin a winfos fut, egy 128gbyte ssd meghajtó.
játékokra egy akkori 1tb korongos meverlemez.Szerintetek ez a gép fejleszthető még jobbá, új videókártyával esetleg több rammal? vagy már olyan régi hogy minek?
. Köszi a választ előre is!
-
LoyalGuard
tag
válasz
eldiablo #46977 üzenetére
Nem szeretek mokolni elhiheted, de ha nem veszem lejjebb, akkor egy menu alatt 95 fokra siman felugrik, es lattam mar 99-et is tole a napokban. Mintha nem lenne throttling abszolut.
Rahagynam a CPU-MOBO-ra ezt a dolgot de igy nem merem odaadni a tulajnak ezt a gepet.
Oszinten szolva par gepet osszeraktam mar, de ilyet nem lattam meg...
HWInfo64 es MSI AB amivel figyelem. -
válasz
LoyalGuard #46976 üzenetére
Mert az allcore nem jó megoldás modern processzorokon. Bencsmárkban persze jól mutat, de ennyi.
Hagyd a CPU-ra az órajel-feszültség-hőmérséklet beállítását. Esetleg kapcsold ki a PBO-t, vagy ha több teljesítmény kell, akkor offseteld a PBO-t 50-100Mhz-cel.
75C° meg teljesen normális. -
válasz
LoyalGuard #46974 üzenetére
4.2Ghz all core legalább?
-
LoyalGuard
tag
válasz
IO.sys #46973 üzenetére
Jelenleg a 3db 120-as venti szivja be elol a levegot es most beraktam a proci fole egy 140mm-es ventit ami kifele fujja. Igy lenyegeben L alakban de van huzat.
Mivel foleg jatekra lesz ez a gep hasznalva, most Warzone menuben "benchmarkolva" (meg dolgoznom kell kozben sajnos) 75 fok eddig a max.
Processzoros topikban javasoltak hogy alulfeszelni kene, ehhez is szeretnek segitseget kerni.
Jelenleg 4,2ghz es 1,25V van beallitva neki, de gondolom ezt lehetne meg finomhangolni. -
IO.sys
őstag
válasz
LoyalGuard #46972 üzenetére
A házban van kereszthuzat?
-
LoyalGuard
tag
Sziasztok!
Adott az alabbi config:
Haz: Cooler master Masterbox MB511
Alaplap: Gigabyte X570 Gaming X
CPU: Ryzen 5 3600 + Stock huto + Arctic MX4
Ram: G.skill F4-3200C16D-16GTZR
GPU: MSI GTX 1070 Gaming X
A CPU Y-cruncher alatt 96 fokos.
Ertem hogy stress test, de vegig 4,2ghz-en porog, nem throttlingol. Semmit nem allitottam rajta, BIOS-t beken hagytam.
COD Warzone alatt 95 fok.
Idle-ben / netezve 40-60 fok kozott mozog, 7-8 fokokat ugralva.
Teljesen uj build, 2 napos.
(proci huto majd lesz jobb, de most meg par hetig ezzel kell elni)
Tudnatok segiteni hogy mikent erdemes beallitani hogy elkeruljem ezeket a brutalis szamokat?
A segitseget elore is koszonom! -
Tompo92
senior tag
Sziasztok...
Régen orrba szájba tuningoltam BIOS alatt a procit, ramot.
Mára viszont annyira sem emlékszem hogyan kell a BIOS(Mostmár UEFI)-ba belépni.(kis túlzás volt mert tudom)
Szóval....
Adott egy ASROCK z370 pro4 lap, Corsair Vengeance Led DDR4 2x8gb 3000Mhz ram, i5 8600K proci.
UEFI alatt ha jól látom már nem kell számolgatni szorozni osztani hogy kijöjjön egy f@asza kis órajel, cserébe egyszerűsítettek a tuningon ami számomra nehezítés..
Egy pici segítségre lenne szükségem mert húznék egy picit a procin, de nem merek mert félek hogy felrobbantom a gépet.
Proci gyári értéke 3,6ghz(turbo boost 4,3ghz).
Szeretném ha fixen 4,5-4,6ghz lenne, nem kell ez a turbo boostolgatás.
Néztem youtubon egy-két beállítást de a 2. kékhalálnál inkább abbhagytam, szeretném inkább megérteni a dolgok miértjét és önállóan összehozni egy stabil OC-t
Mi micsoda?
Az első 2 kép az az OC Tweaker/CPU Configuration
a 2. kép meg az OC Tweaker/Voltage Configuration
Válaszaitokat köszönöm előre is.. -
cibus
senior tag
Hali! Tudja valaki, hogy ez mi lehet, vagy hogy gond e?
ASRock z370 fatal1ty gaming k6:
AUXTIN1 104.0 celsius -
-
zsigomark3
tag
válasz
Beholder1988 #46966 üzenetére
"1070"et igen
-
Beholder1988
csendes tag
Létezik olyan komoly vízhűtés mellett, hogy az órajeleket feszültség emelés mellett egy GTX 980ti-ből GTX 1080at csinál?
-
Kaci84
őstag
Üdv, tudnátok segíteni, hogy megértsem a CPU LLC működését?
Annyit értek a dolgoból, hogy oké terhelésre droppolja a feszt milyen jó is az kisebb fesz kisebb hő stb. Viszont ahhoz, hogy le tudjon droppolni eleve magasabb feszt kell megadni alapból, hogy dropp után is elegendő legyen. Ennek így mi értelme? Biztos van csak józan paraszti ésszel így érthetelen.
Konkrétan: Aorus Z490 Elite AC és 10700K. 5GHz all core R20 teszt. LLC Turbo, Vcore 1.22V.
Teszt alatt ledobja a VR VOUT (ami Gigha lapnál a valós fesz állítólag) értéket 1.19V-ra. Így lemegy 5 percig hiba nélkül. Ha az LLC-t javaslat és kímélés miatt Mediumra teszem akkor már 1.15V-ra droppol, itt már fagy. Vagyis LLC Mediumon 1.26 körül kellen alapból adni, hogy 1.19-ra droppoljon.
Tehát ami nem világos: Miért nem logikusabb fixen 1.19V-re tenni droppoltatás helyett vagy csak minimális 0.02V dropotot állítani?
Miért káros a Turbo beállítás amikor ebben az esetben is dropol csak kevesebbet a fix értékből és minden esetben terheléskor 1.19V akármelyik LLC érékre állítom?Remélem tudtok segíteni, köszi!
-
cibus
senior tag
Üdv sziasztok!
Lenne pár OC alap kérdésem, amire szeretnék kapni választ.Mit jelentenek az alábbi dolgok BIOS-ban, milyen hatásuk van és jó e az, ha ezek vannak DISABLED-en?
OC TWEAKER / CPU CONFIGURATION alatt:
SPREAD SPRECTRUM - DISABLED
BOOT PERFORMANCE MODE - MAX NON-TORBO
RELIABILTY STRESS RESTRICTOR - DISABLED
AVX RATIO OFFSET? AUTO HELYETT 4 PL?
RING TO CORE RATIO OFFSET - DISABLED
INTEL SPEEDSTEP TECHNOLOGY - DISABLED
INTEL SPEED SHIFT TECHNOLOGY - DISABLEDADVANCED / CPU CONFIGURATION ALATT:
CPU C STATES SUPPORT - DISABLED
SOFTWARE GUARD EXTENSIONS (SGX) - DISABLEDezek maradjanak - DISABLED? vagy valamit engedélyezzek? mit okoznak?
illetve az értékek:
CPU RATIO-T ALL CORE-RA állítom, belövöm mondjuk 4800ra (48).
ALATTA VAN EGY CPU CACHE RATIO. gyárilag 40. (4000) az mennyi legyen? és milyen értékekben közelítsem fel vagy le amíg stabil? vagy egáltalán ez mit csinál?VOLTAGE CONFIGURATION ALATT:
itt én a CPU CORE / CACHE VOLTAGE-t OFFSET-re állítom, ha üresjáratban megy a gép, akkor ne menjen bele feleslegesen az 1.320V.
alatta ilyenkor megjelenik egy érték, alapból ezt adta meg: 50.
jó ez így? így üresjáratban az 1.320 V-ról lemegy olyan 0.630 köré... stabilitás gondot még nem vettem észre.aztán még két ilyen van, amit láttam hogy érdemes állítani:
VCCIO VOLTAGE és VCCSA VOLTAGE.
ezekkel mennyire menjek le és milyen lépésekben?Bármilyen tanács és kis konyhanyelvi magyarázás nagyon jól jönne és nagyon nagyon megköszönném
-
wd.taz
aktív tag
válasz
BUZZLGHTYR #46943 üzenetére
Szia!
Nálam a 3770K 4,8GHz-en ketyeg, ASRock Z77 Extreme4-ben, Alpenföhn K2 alatt.
CPU manual voltage: 1,285V
Azt a feszkót még vidd lejjebb és teszteld, így hűvösebb lesz.MÁS:
Gigabyte GTX970 OC dual BIOS-ban tudtok segíteni?
A cél az, hogy a ventik ne forogjanak alapon, mint az ASUS Strix-nél.
Valahogy be lehet tenni a másodlagos BIOS-ba...Tazi
-
hupee
csendes tag
válasz
Powerer #46960 üzenetére
Nem cél nem foglalkozni vele, csak most vettem új házat. Amibe bele ment a 240-s radiátor.
Első körben a processzor izgatta a fantáziám.Második körben meg lehet cserélem a gyári ventiket a házból, mert ahogy most állítgattam nem igazán reagál semmire, maxon pörög akkor is, ha azt állítom be, hogy a maximum 50% lehet. érdekes.
-
Ha a TDP limitet nem mozgatod akkor kb beírhatsz bármilyen órajelet, a gyári értékek fölé nem nagyon fog felszaladni tartósan a kártya (temp limit, TDP limit, V limit).
Ha ténylegesen több teljesítményt szeretnél kihozni kb. azonos fogyasztás mellett, akkor kézzel kell átírnod az értékeket.Sajnos nagyon rég nem működik jól az órajel csík tologatás.
Radeon RX 5x0 kártyáknál pl a VCORE csökkentéssel és órajel emeléssel lehet csak tuningolni, olyan gyorsan limitre futnak. Vagy marad a hardmod.
-
Powerer
tag
Érdemes pedig, mert könnyen előfordulhat, hogy 800 felett nem ad hozzá érdemben a CPU hőmérsékletének csökkentéséhez.
Egy 20 ezer Ft-os Cooler Master 240-es vízhűtéssel használtam sokáig a 6600K-mat egy elég rosszul szellőző házban (Silencio). A radiátoron lévő ventik fordulatszáma sose ment 800 fölé, a CPU hőmérséklete pedig játékokban 60-65 körül volt. Max fordulatszámon a proci idle hőmérséklete a szoba hőmérséklete alatt volt, ami jópofa, de felesleges :) -
Márton0000
csendes tag
Sziasztok!
Szeretném tuningolni a r5 1600AF procim. Próbáltam ryzen masterrel de nem az igazi, vagy valamit rosszul csináltam.A köv környezetben van:
ID-Cooling SE-214X processzor hűtő
MSI B450 TOMAHAWK
G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
FSP 550W Hyper M
5700xt nitro+szeretném megközelíteni a 4Ghz-et. Ebben kérném a segítségeteket.
Köszönettel
-
gumman90
friss újonc
Sziasztok, érdeklődnék hogy overclock megoldható e a következő képen: Asus Z170-A / I5 6500 non K.....DDR4 KINGSTON HYPERX SAVAGE 2666MHZ 4GB 2db / 1 db hyper x fury 8 gb 2400mhz. Láttam videókat msi illetve asrock lappal, de asus-al nem. alap 3,6 én 4,5-ig emelném. Köszi a segítséget.
-
IO.sys
őstag
válasz
Powerer #46948 üzenetére
Everyday OC-ra teljesen igaz, néha elfelejtem, hogy nem mindenki hardcore OC-t akar. Húzom a procit, ramot, alaplapon is mindent, lefuttatok minden tesztet, mind kibírja, örülök, nyitom a fájlkezelőt, erre csont merevre fagy a gép. Szóval a tanulság, hogy a fájlkezelő a legdurvább real world stresszteszt.
-
IO.sys
őstag
válasz
BUZZLGHTYR #46947 üzenetére
Keress rá, az ark.intel.com oldalon a Tjmax érték az, ami 105°C. Tehát 85-90, mert kell a headroom a hőmérőtől távol eső pont miatt, meg mert az az egészséges.
-
Powerer
tag
válasz
IO.sys #46946 üzenetére
Ez tudom hogy érzékeny pont, mindenki abban hisz ami neki beválik, illetve szerinte kellő mértékben leteszteli a beállításokat és a hardwaret.
Nekem az AIDA stressztesztjével, játékkal és munkával való tesztelés bőven bevált.
Az elmúlt 5 évben folyamatosan tuningolt/optimalizált beállítású asztali gépet használtam, és sose teszteltem Prime-mal. Véleményem szerint annyira túlzás az a típusú terhelés, hogy normál használat közben a közelébe nem ér a processzor.
AIDA teszt nekem bőven elég, ott megfigyelhető a melegedés, lehet állítgatni a ventiprofilon ha nem megfelelő, illetve ha annyira instabil lenne, akkor kifagyna ettől is.
Használat közben sosem fagytak a gépeim, és sose használtam Prime szintű stresszteszteket, mert ezek állandóan fagyást eredményeztek, attól függetlenül, hogy azon kívül atomstabil volt a beállítás. Szerintem még gyári frekvencián és feszültségen, vízhűtéssel is fagyott tőle.
Ez csak a magánvéleményem, és megértem azokat, akiknek az jelenti a biztonságot, ha a Prime-ot futtatták egy bizonyos ideig, és azt a hőmérsékletet tudják beállítani, mert azt egészen biztos, hogy nem fogja használat közben elérni a rendszer. -
IO.sys
őstag
válasz
BUZZLGHTYR #46943 üzenetére
Ne aidával tesztelj, mert az púder. Próbálj prime95-tel, Lynx-szel, intelburntest-tel, ezek közül válassz. 5-10 perc már elég, addigra melegszik át a hűtés.
Próbáld apránként lejjebb vinni a cpu feszültséget. -
Powerer
tag
válasz
BUZZLGHTYR #46943 üzenetére
Hali!
Nem tudom milyen ramod van, de általában 1,35 szokott lenni a gyári feszültség - nekem az 1,565 iszonyatosan magasnak tűnik! -
BUZZLGHTYR
senior tag
válasz
BUZZLGHTYR #46942 üzenetére
4.6ghz
cpu manual voltage - 1.365
dram voltage - 1.56500
stresszteszt aidában 20 perc hibátlan, nincs throttling, mennyi ideig illik 100%on járatni a cput? illetve ilyenkor a raomot is kellene pörgetni? -
NY_A
őstag
Üdv
Néhány napnyi játék után úgy néz ki ezekkel a beállításokkal stabil a kártyám.
Ha a Target Power 100%-on van akkor ez azt jelenti, hogy így gyári feszültségi értéket használok?
Mert egész jó a teljesítmény növekedés, és a hőfok is csak 2-3 fokot emelkedett. Ha ez így stabil és hosszú távon nem csökkenti a kártyám élettartamát akkor ígyhagynám. -
IO.sys
őstag
válasz
BUZZLGHTYR #46936 üzenetére
Tuningoltam gyárival egy fél évtizedet legalább, igaz, 750-ig bezárólag. Ettől függetlenül a hűtés alapján megítélni egy OC-t olyan, mint egy autó végsebességénél a gumikat nézni. Van szerepe, de adottnak vesszük, hogy rendben vannak. Az eredeti kérdésre visszatérve, előrébb leszel vele.
-
IO.sys
őstag
válasz
BUZZLGHTYR #46934 üzenetére
Nem értem a kérdést. Ha 4,2-ről húzol 4,6-ra, akkor 0,4 GHz-zel leszel előrébb... A hűtőnek nem sok köze van a húzhatósághoz, az adott proci dönti el, hogy meddig tud elmenni, de ez minden procinál más, nincs két egyforma.
-
IO.sys
őstag
válasz
BUZZLGHTYR #46930 üzenetére
Ilyen procim van, sokat foglalkoztam vele, el lehet vele játszani. Most nem vagyok gépnél, de majd megnézem, hogy mit hoztam ki belőle.
-
BUZZLGHTYR
senior tag
Hello, szereztem egy i7-3770k processzort es egy asus sabertooth z77 alaplapot, mit lehet ebbol kihozni? Illetve ha 4,5-6-7ghzre huzom, mennyivel leszek elorebb?
biosban az alaplap magatol tudja a 4,2ghzet. Ebben a formaban stresszelve kb. 60 fok, noctua 12 vel.
Vagy hagyjam a 4,2ghzen amit magatol allit az alaplap? -
Powerer
tag
válasz
zs-mate #46923 üzenetére
Fagyás, kékhalál előfordulhat, nem kell megijedni - beta a program, jön majd az 1.1-es javítás. Előfordulhat, hogy nem indul el a Cinebench belőle vagy hogy nem látod az eredményeket. Utóbbit a program mappájában található log fileból ki tudod lesni - csak ne indítsd el a programot, mert az törli a korábbi logot.
VGA tuninggal kapcsolatban ezt javasolnám amit a cikkben is leírtak. Túlhúzni azért nem érdemes, de lehet vele nyerni 6-8% FPS növekedést.
RAM-ot a gyári értékeken használnám, illetve ami fontos a CPU tuninggal kapcsolatban, hogy az FCLK-t a RAM frekvenciájára kell beállítani, tehát pl DDR4 3600 MHz-nél 1800 MHz-re, hogy szinkronban legyenek. Ez a memóriagyártók ajánlása is, pl:
https://www.corsair.com/corsairmedia/sys_master/productcontent/Ryzen3000_MemoryOverclockingGuide.pdf -
Powerer
tag
válasz
zs-mate #46919 üzenetére
Szia!
Olvasd el ezt a hozzászólásomat:
https://prohardver.hu/tema/tuning_kezdoknek_szajbaragosan/hsz_46903-46903.htmlAjánlom a CTR programot, viszont mindenképp olvasd el előtte a teljes erről szóló cikket, és mindent csinálj meg ami az előfeltétele.
https://www.guru3d.com/articles-pages/clocktuner-for-ryzen-ctr-guide-download.html
-
zs-mate
tag
Sziasztok!
Az alábbi konfiggal kapcsolatban kérdeznélek Titeket, hogy mit lehetne kihozni belőle, hogy álljak neki az állítgatásnak
-be quiet pure power 11 600W
-B550M Aorus Pro
-3600X Fortis 3 hűtéssel
-2x8GB G.Skill Ripjaws
-MSI GTX 1060 6GB
Köszi a segítséget -
NY_A
őstag
Rendben, este futtatok egy Superpositiont.
Powerer
Szia
Én sem ismertem, de utánaolvasva külföldi felületeken jókat írnak róla. Ázsiában állítólag a legjobbak között van.
Köszönöm a tippet. -
Powerer
tag
Hali!
Én nem ismerem ezt a márkát, kérdés hogy bírja. Ha stabilan fut, nem melegszik túl, nincs rendszeres fagyás, akkor nyugodtan használd így. Ez a 100 MHz nem túl nagy mértékű húzás.
VGA tuningra viszont mindenképp az MSI Afterburnert ajánlom. Ingyenes app, bármilyen vgaval használható.
Figyelj rá, hogy a venti profil jól legyen beállítva.Ádám
-
NY_A
őstag
-
IO.sys
őstag
Mindegy, hogy feszültséget állítasz vagy a maximális áramfelvételt növeled, ugyanúgy nagyobb teljesítményen üzemel a kártya. P=U×I
A jelenlegi beállításon 20%-kal több áramot vehet fel, ami már nem éppen ártalmatlan OC, ha az élettartamot nézzük. Úgy működik ez, hogy minél gyorsabbak a feszültségjelek, annál jobban torzulnak és kezdenek el az élek lekerekedni, ezért kell neki még kakaó, hogy kipótolja a sarkokat. Ez így működik, de minél nagyobb teljesítményen üzemel, annál gyorsabban degradálódik a szilícium. Próbáld meg 100% target powerrel, hogy úgy fagy-e. Amúgy valószínűleg a biztonságos határon belül vagy, különben nem lenne ott ez a lehetőség a gyári programban (általában).
-
NY_A
őstag
Sziasztok.
Egy iGame RTX 2080 SUPER Advanced OC-V boldog tulajdonosa vagyok. Mivel a kártya igen jó tunig potenciával rendelkezik, elkezdett fogalalkoztatni a téma. Kis utánajárás után a gyári iGameZone II programmal elkezdtem húzni.
A Heaven Benchmark 4.0-át használtam a számszerűsítés érdekében, itt ilyen értékeket kapok. Az első érték a gyári beállítással, másik a sajáttal.Ezt a számot ezekkel a beállításokkal értem el.
Így használtam egész hétvégén, kb, 8 óra játék van benne hiba nélkül. A hőfok 3 fokkal melegebb a gyárinál. Eredetileg 70 fok volt a max, most 73. Tovább emelni nem szándékozom az értékeket, ez így is meglepően jól muzsikál 1440p-144hz mellett.
Kérdésem az, hogy ez a használat hosszú távon mennyire káros a VGA-nak? Nem szeretném azért a néhány fps-ért idő előtt kinyírni.
-
Powerer
tag
Sziasztok!
Tegnap este sikerült elmerülnöm a CTR rejtelmeiben és hibáiban is egyben.
Nyilván ez egy beta program és nem működik tökéletesen - de ennek ellenére végeredményben nekem teljes mértékben hozta az elvárásaimat! Részletek:Alaplap: ASUS B550-F Wifi
Processzor: Ryzen 5 3600 - 2020. 14. heti gyártás Suzhou és Texas
Táp: FSP Hydro G 750W
Hűtés: Cooler Master ML240Diagnosztika eredmények (100%-on pörgő CPU ventik mellett):
Energy effient: 4.03
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor - Platinum sample
Overclock: 4424 MHz @ 1262 mV
Undervolt: 4300 MHz @ 1175 mVEzután ha a start-ra mentem, akkor szétfagyott a rendszer, illetve a Cinebench sem tudott lefutni, pedig itt még csak tesztelésről beszélünk.
Ennek ellenére megvolt az elmentett profil, ami azt mondta, hogy mindkét chipleten, mind a hat magon 4450 MHz és 1250 mV az ajánlott érték. Próbáljuk ki!
Beállítottam, majd elájultam.Cinebench eredmények (MC/SC):
Stock PBO - 3660 / 480
CTR - 3963 / 512
8,3% és 6,7% növekedés, jelentősebben alacsonyabb feszültség mellett!
Korábban a PBO miatt 1,4 volt felett is jártunk, most ez konstans 1,232 v.A korábbi idle állapoti 50-60 fok most 35, játék közbeni 80-90 fokos felugrások helyett maximum 70 fokról beszélhetünk - mindezt 30%-os, 800-as fordulatszámú ventiknél.
-
Powerer
tag
Közben én is igyekszem elmerülni a beállításokban, és küldöm majd az eredményeket. Addig is belinkelem 1usmus cikkét amit mindenképp hasznos átnyálazni hozzá, különösen az utolsó oldalt:
https://www.guru3d.com/articles-pages/clocktuner-for-ryzen-ctr-guide-download.html
Új hozzászólás Aktív témák
- Subaru topik
- Tesla topik
- LEGO klub
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- OLED TV topic
- Akciókamerák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Nem tetszik pár profi eSport játékosnak, hogy Intel CPU-val kell játszaniuk
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- PS Plus előfizetések
- Xiaomi Redmi Note 14 5G / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12 Hó Garancia
- Utolsó 1 darab - Sennheiser MOMENTUM 4 fejhallgatók
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2107, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest