- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- A Keychron K2 HE rapid trigger billentyűzet tesztje
- Vezetékmentes, szénszálas egeret dobott piacra a Pwnage
- Jelentősen átdolgozná stratégiáját az ARM?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
válasz boorit #11498 üzenetére
Asp.Net vonalon maradva asphostpage.com-ot tudom javasolni, magyarok és tűrhetőek (számomra az ilyen garázs hosting fosok maximum a tűrhető kategóriát érik el).
Amit viszont komolyan javaslok, az az Azure. És még szakmailag is előrébb visz, ha egy kicsit bele látsz a felhős környezetekbe. Ugyan nem olyan olcsó, mint a garázs hosting fosok, de cserébe nagyon könnyen lehet ingyen havi creditekhez jutni, pl. pusztán a Visual Studio-hoz beregisztrálsz (ingyen) és ezért is jár havi 25Eur, azaz végül mégis ingyen tudsz hostolni rajtaÉn kérek elnézést!
-
FirstTripla
tag
Sziasztok, Labviewt tanulok egy kevés ideje és egy olyan kérdésem lenne, hogy 5-PAM modulációt miként lehet megvalósítani ebben? Minden tökéletesen működik Modulation Toolkitet használva mindaddig amíg 2 valamelyik hatványát adom meg neki. Amint nem például 3 vagy 5 lesz sajnos le se fut, mert ugye rossz bemenetet kap. Esetleg ha valaki ismeri annyira a programot és toolkitet, hogy tudná a megoldást, vagy csak azt, hogy miként lehetne megvalósítani akkor azt nagyon megköszönöm.
ui.: Bocsi ha nagyon off, de nem találtam jobb helyet erre.
-
boorit
csendes tag
Köszi a tippeket, ez az EmailJS egyszerűnek tűnik, illetve gmail smtp-n keresztül is sikerült megoldani ASP.Netben, meglátom majd, hogy melyik megoldással lesz a legegyszerűbb.
bambano: nem egy fórumot akarok létrehozni, egy kis esküvő-info oldalt akarok csinálni, ott lehet majd visszajelezni a vendégeknek, hogy jönnek-e, kell-e szállás, ilyesmi, mégiscsak jobban mutat, mint egy FB-csoport. Nekem is jó gyakorlásnak. Valószínűleg valami ingyenes tárhelyre teszem fel, ezért valószínű nem ASP lesz, de találtam ahhoz egy-két olcsóbb megoldás, úgyhogy még meggondolom.
[ Szerkesztve ]
-
bandi0000
nagyúr
válasz krisz4b70 #11494 üzenetére
én is segítek, nem tudom milyen nyelven programozol, de akkor átmehetünk oda, bemásolod a kódodat oda, és átnézem, ha nem jó akkor szólok, de annak nincs sok értelme ha megcsinálom, és akkor te rosszabbik esetbe azt se tudod mit csináltam, és ha kis eltérés lesz a ZH-ban, akkor nem fog futni a kód...
igen tavaly én is így csináltam, és nem jött beXbox One: bandymnc
-
K1nG HuNp
őstag
válasz krisz4b70 #11491 üzenetére
Nekem átküldheted őket, segíteni igaz nem fogok tudni szerintem, de ugye én jövőre megyek még csak egyetemre, aztán jó lenne belekukkantani a dolgokba
De amugy azt hitted, hogy excelezni meg wordozni kell majd egyetemen? Legalább államin vagy?
[ Szerkesztve ]
(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()
-
krisz4b70
aktív tag
Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni. Most kezdtem egyetemet és jövőhéten lesz első programozás zh-m, de még nem nagyon megy ez a programozás sajnos. Lenne 4 egyszerű feladat c nyelven amit meg kéne csinálni, hátha van valakinek kedve és ideje. Elküldeném privátba ha van esetleg jelentkező. Előre is köszi.
[ Szerkesztve ]
-
Lortech
addikt
4. megoldas, EmailJS-t hasznalsz (200/ho-ig ingyenes) es (sajat) szerver oldali kod nelkul megoldhatod.
Thank you to god for making me an atheist
-
dabadab
titán
válasz boorit #11485 üzenetére
1. fájdalommentes megoldás: simán csinálsz egy mailto-s linket (ajánlott erre valami átmeneti emailcímet hasznláni, hogy ha a spambotok rábukkannak, akkor nem a rendes emailcímet árasszák el): [link]
2. macerás, de korrekt megoldás: megcsinálod a formot a weboldalon és a szerveren rendesen csinálsz egy szerveroldali szkripttel SMTP emailküldést (ez a PHP-s megoldás, de nyilván nem csak PHP-ben lehet megcsinálni, mindenesetre a lényeg az, hogy ez nem az oldal kódjának a része (az a kliensen fut), hanem még a szerveren kell extra kódot írnod)
3. Kevésbé macerás szerveroldali megoldás: szépen megcsinálod a formot a weboldalon, de a szerveroldalon nem kezeled le, hanem kézzel kibogarászod a tartalmát az apache logjából
Én a helyedben maradnék az elsőnél.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
boorit
csendes tag
Sziasztok!
Pár hónapja kezdtem el programozni C#, illetve az elején HTML/CSS/Javascript, de az utóbbiakból tényleg nagyon alapszinten. Illetve most ASP.Net MVC-t tanulok.Egy ismerősöm megkért, hogy csináljak egy egyszerű oldalt neki az esküvőjéhez, egyetlen dolog van, amit még nem tudok, hogyan csináljam meg. Szeretné, ha az oldalról tudnának visszajelzést küldeni a vendégek, egy sima form-ról, név, telefonszám, email-cím, üzenetet kellene küldeni az ő email címére.
Tudnátok segíteni, hogyan lenne a legegyszerűbb? Alapból egy egyszerű HTML/JS/CSS oldalra gondoltam, de email küldéshez a legtöbb helyen PHP-t javasoltak, amihez egyáltalán nem értek. Merre kellene elindulnom? Nem sok ilyen üzenetről lenne szó, max 60-70 ember írna.
-
kovisoft
őstag
válasz bandi0000 #11480 üzenetére
A psub-nak mindegy, hogy előjeles vagy unsigned számokkal dolgozol, de a túlcsordulást ill. a negatív előjelet neked kell lekezelned (pl. csak viszonylag kis számokat vonsz ki, és akkor a legfelső bit mindig az előjel lesz).
A psubs csak előjeles számokat kezel, mert a túlcsordulást mindkét irányban a szélsőérték beállításával kezeli (szaturáció, telítés). Ezt leszámítva szerintem mindegy, hogy melyiket használod kellően kis számok kivonására. Viszont a végén kell még egy abszolút érték, ez a pabsb/pabsw/pabsd. Mármint ha jó értelmeztem a feladatot.
-
bandi0000
nagyúr
válasz dabadab #11479 üzenetére
ennyire azért nem vagyok süsü
Igazából ZH-ra gyakorlok, persze nem tudom mi lesz benne, de nyilván tömbbel kell műveletet végezni, és erre az abszolút értékes dologra nem sok kézzel fogható ötletem van, nyilván a kivonást meg tudom csinálniekkor nem a PSUBS B/W alkalmas? előjeles telítésesnek nevezik ezt, ebből gondolom, hogy akkor előjellel tárolja, vagy a Psubb ha negatívra jönne ki a kivonás, akkor is pozitív lenne?
Xbox One: bandymnc
-
bandi0000
nagyúr
válasz kovisoft #11477 üzenetére
köszönöm, így már teljesen világos
SSE utasítások is hasonló szisztéma szerint működnek?
Nem akarlak egész este szórakoztatni titeket, de egy utolsó kérdés még, hogy merre induljak el, ha a feladat az lenne, hogy ugye kivonom őket, és a kivonásnak abszolút értékét kell össze adni
-nekem erre az az ötletem, hogy feltétellel vizsgálnám, hogy nagyobb e a különbség mint 0, ha nem akkor megcserélem a kivonást, ha nagyobb akkor összeadom, nem túl esztétikus megoldás, de érthetőbb mint amit a megoldásnak kaptam erre
- meg arra is gondoltam, hogy a számot talán bit szinten lehetne e maszkolni úgy, hogy ha pozitív akkor ugyan azt a számot adja, ha pedig negatív akkor a pozitív részét adja
tahát ha a különbség 1, akkor ahhoz hozzáadnék 255-öt, és 1 lesz
és ha -1 a különbség, akkor +255 és 1 leszpersze ez elvi feltevés, ennek nem néztem utána hogy így van e, de gyanítom hogy nem
Xbox One: bandymnc
-
kovisoft
őstag
válasz bandi0000 #11476 üzenetére
Túlcsordulás mindig lesz, csak az a kérdés, hogy milyen nagy számoknál következik be. Byte-os összeadásnál akkor, amikor az összeg eléri a 256-ot, word-nél 65536 elérésekor, stb. Mivel a padd tud 64 bittel műveletet végezni, ezért ha két 4 elemű tömböt akarsz összeadni, akkor definiálhatod őket short-ként, ahogy a korábbi példádban volt, de használd hozzá a word-ös paddw-t, ami 4 db 16 bites word-öt ad össze.
-
bandi0000
nagyúr
köszi srácok azt hiszem kezdek megvilágosodni
tehát ha pl 2 4 elemű tömböt akarok összeadni, unsigned __int8 be venném fel a változót, akkor 0 és 255 közötti számokat tudok definiálni, és ehhez elég lenne egy 32 bites padd, ami elvileg 4*8 bitet tárolna, bár itt akkor elvileg lehetne túlcsordulás?!?
na mind1, holnap majd megpróbálok megvilágosodni jobban
C vonalat úgy értettem, hogy C-be kezdtük el a programozást, persze elég korán abba is maradt, igazából az alapokat tanultam meg, ennyire alacsony szinten sajnos nem
Xbox One: bandymnc
-
kovisoft
őstag
válasz bandi0000 #11473 üzenetére
Nem mindegy, hogy char-ként vagy short-ként, stb. adod össze a számokat, mert mindegyiknek más a tartománya, ami fölött túlcsordul a művelet. Byte-osan összeadva pl. a 250+10=4 lesz, mert max. 255-öt tudsz tárolni egy byte-on, de short-ként elfér ugyanez az összeg. Az sem mindegy, hogy hány elemű tömböket tudsz így összeadni, mert byte-ból egyszerre 8-at, de short-ból csak 4-et.
Az mm0-ban ugyanúgy tömbként lesz tárolva az eredmény, mint amilyen a bemenő operandus volt, innen ugyanúgy egy movq-val tudod kiírni memóriába (mondjuk egy C tömbbe).
-
dabadab
titán
válasz bandi0000 #11473 üzenetére
"mind1 hogy ha számokat akarok összeadni/kivonni/szorozni/osztani, akkor char-vagy int ként tárolom és adom össze?"
Egyáltalán nem és ez az egész MMX-es (illetve SIMD-s) bohóckodás lényege: hogy itt nem egy-egy számmal csinálsz valamit, hanem egyszerre sok számmal csinálod ugyanazt - jelen esetben egy utasítással összeadsz nyolc számpárt.
És itt jön elő az, hogy ezt a sok adatot hogyan adod át a processzornak - ha egyszer a paddb utasításnak csak két operandusa van, akkor hogy a csudába adsz meg neki 16 számot? Úgy, hogy azt mondod neki, hogy a (64 bites, vagyis 8 byte-os) operandus minden egyes byte-ját kezelje külön számként.
"ne haragudj, hogy ennyire értetlen vagyok, de alapvetően c/c++/c# vonalon mozgok"
Nem haragszok, de az teljesen biztos, hogy C vonalon egyáltalán nem mozogsz A C gyakorlatilag egy hordozható assembler nyelv, ott létfontosságú, hogy tudd, hogy hogyan néznek ki az adataid a memóriában, márpedig nálad ez a rész láthatóan kimaradt, mert a C#-ban tök jól el lehet lenn úgy is, hogy ha ezt a részt egy "magic happens" felirat fedi el
A char nem azt jelenti, hogy az a típus karakter lenne (azt meg aztán végképp nem, hogy abban ASCII reprezentációban lenne bármi is), hanem csak azt, hogy az egy 8 bites érték (ráadásul a C standard sajnos azt sem specifikálja, hogy most signed vagy unsigned - a PADDB meg ilyen szempontból semleges, az általa adott eredmény akkor is jó lesz ha signed, meg akkor is, ha unsigned módon akarod értelmezni az eredményt - egészen addig, amíg nincs túlcsordulás).
DRM is theft
-
bandi0000
nagyúr
válasz dabadab #11472 üzenetére
köszi akkor még két kérdés
mind1 hogy ha számokat akarok összeadni/kivonni/szorozni/osztani, akkor char-vagy int ként tárolom és adom össze?
és ha mm0-ba rakja az elek összegét, akkor tömbként tárolja az mm0 ba vagy 1 számként? ergó ha ugye az összegre vagyok kíváncsi, akkor simán belerakom egy változóba az mm0 értékét és kész, vagy egy változó tömbbe kéne rakni?
A tanár által adott kód annyit csinál, hogy az mm0 regiszterbe (ami egy 64 bites MMX regiszter) berakja az A tömböt (ami persze nem short int, hanem char és nem öt eleme van, hanem nyolc), az mm1 regiszterbe meg a B-t, aztán a kettőt összeadja és az eredményt ott látod az mm0* regiszterben.
-egyrészt ez miért jó ha így csinálom/csinálja? ezt a részét egyáltalán nem értem, charként tárolom a számot, akkor a ascii kódját adná össze? bár nem, mert akkor nem jól adta volna össze a 2 számot
ne haragudj, hogy ennyire értetlen vagyok, de alapvetően c/c++/c# vonalon mozgok, és ez elég messze áll tőlem jelenleg, nehéz nekem feldolgozni agyilag hogy mi történik... ráadásul asm ben nincs is olyan szintű segítség mint a többi nyelvnél, hogy beírok egy parancsot és ki dob csomó kódot a google, és egyértelműen el van magyarázva(vagyis nekem nem egyértelműek a találatok)
Xbox One: bandymnc
-
dabadab
titán
válasz bandi0000 #11471 üzenetére
A paddb pont azt csinálja, hogy az első tömb 0. elemét és a második tömb 0. elemét összeadja és az eredményt a második tömb 0. elemébe írja (ha túlcsordulás van, azt nem jelzi, a carry bitet nem jegyzi meg), meg ugyanezt párhuzamosan megcsinálja az összes többi elemre is (a te esetedben (1 byte-os értékek és 64 bites regiszterek) mind a nyolcra).
A tanár által adott kód annyit csinál, hogy az mm0 regiszterbe (ami egy 64 bites MMX regiszter) berakja az A tömböt (ami persze nem short int, hanem char és nem öt eleme van, hanem nyolc), az mm1 regiszterbe meg a B-t, aztán a kettőt összeadja és az eredményt ott látod az mm0* regiszterben.
*: Ez az idióta inteles szokás mindig összezavar, hogy náluk az első operandus a cél, a második meg a forrás.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
bandi0000
nagyúr
válasz kovisoft #11470 üzenetére
nem hiszem, bár ez elég nagy hiba, de ezt csak úgy irtam, hirtelen egy példának, próbáltam úgy is hogy minden elem egy 1 es, és akkor is irreleváns eredményt adott, az a baj nem tudom hogy működik ez az összeadás, mert nem hiszem, hogy össze adja egyenként egyik tömb i-dik+ másik tömb i-dik elemét, és aztán a 4 összeget össze adja és az lesz az eredmény
Xbox One: bandymnc
-
bandi0000
nagyúr
válasz dabadab #11468 üzenetére
áhh nem merem berakni, vagyis nincs értelme Megoldást átküldte a tanár, de fogalmam sincs, hogy mi miért hogyan működik
talán az első kérdés, hogy vannak ezek az összeadó utasítások, PADD D/B/Q körbeforgó összeadás,mi nem csináltunk órán több elemű tömb összeadást, vagyis csak úgy, hogy pl 4 elemű volt mindkét tömb, de csak az első helyén volt érték, a többin meg 0 volt
tehát
short int A[4]={100,0,0,0,0};
short int B[4]={100,0,0,0,0};
_asm
{
movq mm0,A;
movq mm1,B;
paddb mm0,mm1;
}faján összeadja a 2 számot, de ha a többi elem helyére is mást írok, mint 0, akkor számomra irreális érték jön ki, aminek nyilván van magyarázata, de nem tudom hogyan működik
Xbox One: bandymnc
-
bandi0000
nagyúr
Van valaki aki érti ezt a assembly nyelvet? tavaly még jobban értettem az alapokat, de most teljesen elvesztem, mondjuk annyira nem is jó leírást adtak most a tanárok
lényeg, hogy pl van most egy feladat, hogy van 2 4 elemű tömb, benne 8 bites számok, és ki kéne egymásból az azonos indexű számokat, ennek az abszolút értékét venni, és összeadni MMX vagy FPU utasításokkal kellene megodani
nem egy túl bonyolult, de nem tudom hogy kellene lépkedni a tömb elemein tavaly eax és ecx el indexeltük a ciklust, de ez most nem akar működni nálam
Xbox One: bandymnc
-
Doink
aktív tag
-
asuspc96
őstag
Helló!
Ismert valamilyen algoritmus az alábbi problémára ?
Adott egy mátrix, illetve objektumok (szélesség és magasság megadásával) és ezeket kell elhelyezni a lehető legoptimálisabban benne. Forgatni lehet a tárgyakat.
Ahhoz tudnám hasonlítani a problémát mint a játékok inventory rendszerében az automatikus rendezést.Erre tudtok valamit, vagy esetleg merre induljak el ?
-
Froclee
őstag
válasz K1nG HuNp #11458 üzenetére
Szerintem ha hosszútávon gondolkozol (web fejlesztésben), esetleg nézd meg ezeknél a cégeknél mik a divatos nyelvek.
Backend: Java/Scala, C#, Python, C++, NodeJs, Ruby és Go.
Frontend: Angular, React, Knockout, VueDb nyelvek: SQL, GraphQL, NoSQL (akár Azure (CosmosDB) vagy AWS (DynamoDB) stack-en, vagy Mongo, ilyesmi)
Mondjuk egyetemen ezeknek a jórészét pont nem tudod hasznosítani, de a való életben annál inkább.
szerk.: ha jól látom 1 hónapja kezdtél programozni. akkor kicsit túlzásba vittem de a válasz igen, a Python nagyon klassz, érdemes tanulmányozni.
[ Szerkesztve ]
-
K1nG HuNp
őstag
most picit beleunva a c-be szétnéztem a python háza tájékán. ajánlott, megéri, vagy mit kell tudni róla? maradjak inkább c vonalon és próbáljam azt a fejembe verni, mert az egyetemen ugyis csak(?) az lesz, vagy nem gond ha mással is próbálkozom.
az pl bejön, hogy kevesebb dolgot kell "megmagyaráznom" neki(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()
-
addikt
Mi a legjobb online elérhető forrás C++ megtanulására?
-
sztanozs
veterán
válasz bandi0000 #11451 üzenetére
Mármint konzolban jelenítse meg a naptár nézetet és ott kell nyilakkal navigálni?
Mert akkor a form-ot hiába adod hozzá, az nem fog neked segíteni.[ Szerkesztve ]
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
bandi0000
nagyúr
válasz dabadab #11450 üzenetére
mint mondtam sok a kérdőjel, de lehet hogy direkt így akarták ezt, ilyen "erő felmérő" gyanánt, vagy nem tudom, igazából nem annyira vészes ez a menü, nem is kéne, elêg lenne pl input alapján menüt választani, de ez a legkevesebb,mert a nyilas menüt arra kérték, hogy csinálok egy heti nézetes naptárat, ahol konkrétan nyilakkal kell operálni, ez lesz a nehezebb de megoldható, max nem lesz olyan szép a kód
Xbox One: bandymnc
-
dabadab
titán
válasz bandi0000 #11447 üzenetére
Ha kell bármilyen interakció, akkor ne csinálj konzolosat. Az arra van, hogy ha CLI toolt akarsz csinálni, semmi másra. Ha a usernek a program futása közben meg kell nyomni valamit, be kell írnia valamit, ki kell valami menüt választania, akkor ne csinálj konzolost, mert csak magadat szivatod.
DRM is theft
-
bandi0000
nagyúr
nem feltétlen akartam, vagyis első körben akartam, de most már nem, és végül is össze keveredett a fejemben
csak a nyilakat akartam használni
csak amiből tanulok könyv, ott használtál konzolosnál ezeket a formokat, és csináltak egy szöveges mezőt, amibe lehetett írni, de párhuzamosan bele írták a kódba azt, hogy bizonyos karaktereket ne vegyen figyelembe, és végül is így kavarodtam bele, hogy ha a gombokat akarom használni funkcióra akkor kell a form
Xbox One: bandymnc
-
bandi0000
nagyúr
-
-
bandi0000
nagyúr
abba tudnátok segíteni, hogy ha konzolos projektet csinálok C#-ba, akkor hogy tudom megcsinálni, hogy működjön a windows.forms ? próbáltam ezt a windows.forms névteret használni, de aláhúzta, gondolom nem találja ezt, viszont ha új projektet akarok létrehozni, akkor ott van ez a windows forms app, de gondolom ez még nem segít nekem
Xbox One: bandymnc
-
nagyúr
válasz Chesterfield #11438 üzenetére
lol
-
kovisoft
őstag
Még néhány gyakori feladat:
- faktoriális számítás
- állapítsd meg két szám legnagyobb közös osztóját
- döntsd el egy számról, hogy prímszám-e
- döntsd el egy számról vagy stringről, hogy palindrom-e
- cseréld fel két változó értékét harmadik változó használata nélkül
- döntsd el egy láncolt listáról, hogy tartalmaz-e hurkot, ill. ugyanez extra memória (segédtömb, stb) használata nélkül
- fordíts meg egy egyszeresen láncolt listát
- fordíts meg egy számot
- bináris kereséssel keress meg egy elemet egy rendezett tömbben
- hagyd ki egy tömbből a duplikált elemeket
- állítsd elő egy string összes permutációjátMeg persze a szokásos "mit csinál az adott program", "mi a hiba az adott programban" típusú kérdések.
-
tick
aktív tag
Sziasztok,
Mondanátok kérlek Fibonaccihoz hasonló interjú feladatokat amire nagy eséllyel számítani lehet? (Java)Everything that has a beginning... has an end
-
PumpkinSeed
addikt
válasz martonx #11431 üzenetére
Vegyes erzelmeim vannak. Egy feleve alltam ra erre, hogy valtani akarok, es tenylegesen matematikus kepzest keresek is. De viszont annyi mindent tudnek meg a mostani poziciomban is tanulni, elvegre ezek az elosztott rendszerek fejlesztese vegtelen tudast igenyelnek. Viszont azzal az elonnyel jonnek ki matematikuskent, hogy van programozoi tapasztalatom, mert nalunk is van sok ilyen matematikus, pl egy tag csak annyit csinal hogy leirja papirra, es majd ha felszabadul egy fejleszto kozosen lekodoljak. Konkretan kinyog egy kepletet, es annyi. De o mondjuk azon dolgozik, hogy a kamera hogyan alakitsa a targyakat 3D-s objektumokka hatekonyan.
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
martonx
veterán
válasz PumpkinSeed #11429 üzenetére
Ezzel kapcsolatban akartam is mondani, hogy nálunk vannak ilyen pozíciók, de az itt dolgozók 80%-a abszolút nem programozó, hanem matematikus, és abból is majdnem mindenkinek PhD-ja van.
Én kérek elnézést!
-
PumpkinSeed
addikt
válasz PumpkinSeed #11429 üzenetére
Szerk:
Nyilvan csak ugy mennek vissza az egyetemre, hogy az ne menjem a munka rovasara.
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
PumpkinSeed
addikt
Valaszolva mindenkinek, tulajdonkeppen nem vagyok kiszorva most is nagyon jo munkahelyem van, csak kevesnek erzem magam. Szeretnek inkabb a machine learning, data tudos fele huzni mintsem egy sima programozo. Pl. volt egy tensorflow meetup, ahol egyeb elfoglaltsagot kellett talaljak, mert csak phd szintu matek diakat dobaltak fel.
[ Szerkesztve ]
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
-
martonx
veterán
válasz PumpkinSeed #11423 üzenetére
Nem lehet, hogy az a baj, hogy még csak 2 éve programozol? Go vagy nem Go, hiszem, hogy komolyabb cégeknek, komolyabb projektjeihez simán megtalálnak, ha az ember tényleg jó, nem pedig a papír miatt.
De ha ez megnyugtat, ülj vissza a padba nyugodtan, nem mondom, hogy ne tedd.[ Szerkesztve ]
Én kérek elnézést!
-
opr
nagyúr
válasz PumpkinSeed #11423 üzenetére
Szerintem ott valami nem koser. Lakotarsam konkretan szinten Go programozo, En c++, szinten London, egyikunknek sincs meg a Bsc sem, megis nagyon jo melohelyet talaltunk mindketten.
Biztos, hogy a matek targyak hianya miatt vagy kiszorva? Neha akkora baromsagokon mulik a dolog, hogy hihetetlen.
Pl. nekem majdnem egy evbe telt, mire leesett, hogy az std-t is be kell irni a CV-be, mert a hulye HR-esek szerint az egy "kulon nyelv", ugyhogy amig csak a C++ meg az egyebek voltak beirva, nem volt kiemelve a standard library, addig csak az ilyen alja fos melokkal hivtak fel.
Beirtam a CV-be, hogy std-ben pont ugyanannyi tapasztalatom van, mint C++ban, es az lett a vege, hogy ket hettel kesobb volt harom brutalisan jo ajanlatom, mindegyik kb 50%-al jobb fizetessel, mint az akkori melom, es sorban mondtam le az interjukat. A legnagyobb gondom meg az volt, hogy vegul melyiket valasszam.Szoval szerintem nezz utana, hatha van valami hasonlo elmebeteg faszsag, ami trivialitas, de a HR-esek nem tudnak rola.
"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
maestro87
őstag
Sziasztok!
Ebben tudna nekem valaki segíteni? -
PumpkinSeed
addikt
válasz martonx #11403 üzenetére
En nem vegeztem IT alapkepzest, csak ezt a FOSZ tipusu kepzest, ahol a diszkret matek 1-2 meg kalkulus 1-2 volt csak, DE most ujra akarok jelentkezni, mert hiaba programozok mar 2 eve aktivan Go-ban azt veszem eszre, hogy ez a jovoben nem lesz eleg. Szoval ameddig nincs minimum mesterkepzes szintu matek tudasom addig Londonban csak az ilyen alja API epitos munkakat kapok meg, holott szivesen dolgoznek pl. a Ravelin graf adatbazisan, vagy a Monzo fraud detection reszen, de nem fognak felvenni, mert a grafos meg kalkulusos targyak hianya miatt kiszornak. Szoval arra jutottam, hogy visszamegyek egyetemre, de nem a szaros papir miatt, hanem a matematika miatt, hogy ne toporogjak egyhelyben.
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
martonx
veterán
válasz bandi0000 #11417 üzenetére
Azt írtad, hogy céges feladatot vállaltál. Ebből nem arra következtettem, hogy úgy vállalsz feladatot, hogy eddig életedben két hétnyi főiskolai tanórán vettél összesen részt. A helyedben egyébként nem besértődnék, hanem kurva gyorsan utána néznék, hogy a feladat, amit elvállaltál, most tényleg C#-e?
Én kérek elnézést!
-
bandi0000
nagyúr
köszi, igen én is oda járok, van pár tanár akire halgattnék, de őket csak jövő héten tudom megkérdezni majd
igazából az eheti órán konstatáltam hogy baj lesz ezzel a nyelvvel, mert vannak dögivel új dolgok szóval szedtem le könyveket, + ajánlottakat is, de nyilván mivel ma kezdtem így az elején járok, csak a feladat miatt kicsit előre kérdezgetek mert eléggé idegesít hogy meg tudom e majd csinálni, c++- ba nem hiszem hogy gond lenne, de ez egy kicsit más, na mind1 majd megpróbálok magamtól rá jönni a dolgokra
Xbox One: bandymnc
-
cubix
tag
válasz bandi0000 #11417 üzenetére
Bár én C#-ot nem egyetemen, hanem középiskolában tanultam(szintén nem valami fényes tanártól) és én ezt használtam a tanuláshoz.
Őszíntén ezen 2 hét alapján szerintem te is jobban jársz ezzel a Reiter könyvel, mint kedves egyetemünk előadóival/oktatóival.(Ha jól emlékszek te is GAMF-ra jársz. Ha nem, akkor ez az utolsó mondat tárgytalan.)「시작이 반이다」
-
bandi0000
nagyúr
válasz martonx #11416 üzenetére
köszönöm a hozzászólásod, 2 hete kezdtük el a c#-t, és ma kezdtem el magam képezni benne, nem én írtam a feladat követelményeit, ezért kérdeztem, de akkor ne haragudj ha ezzel a lelkedbe tiportam, nem tudtam hogy mindenki programozónak születik úgy hogy az összes nyelvi szintaktikát szabályokat ismeri
Xbox One: bandymnc
-
bandi0000
nagyúr
köszönöm, bocsesz félig meddig TV-re figyeltem, és úgy kevertem össze az OOP-t, mert magyarul ugye objektum
Nagyjából igen egyezikamit gondoltam, csak valszeg rosszul fogalmaztam...
az a baj, hogy tényleg hiába magyarázzák el pár szóba ezeket a dolgokat, ott nem lehet egy kezdőnek felfogni, gyakorlaton meg nem megyünk annyira mélyre hogy ezek tudatosuljanak, pedig rohadt fontos dolgok
akkor lehet ellentmondás van, mert a feladat kiírásban egyértelműen csak a C# van megadva
illetve a konkrét követelmény között van ez :
Az include direktívák sorrendjét úgy válasszuk meg, hogy a header fájlok között a
speciálistól haladjunk az általános felé.
o Saját header fájlok → programkönyvtár header fájlok → rendszer header
fájlok.ebből gondolom hogy saját header-t kell írni, mert ugye a math.h is header, és matekos függvények vannak benne, amit én tudok használni, vagy keverem már megint?
[ Szerkesztve ]
Xbox One: bandymnc
-
opr
nagyúr
válasz bandi0000 #11413 üzenetére
Húha, itt tényleg nagy a kavar. Elképzelni nem tudom, milyen maszlag magyarázatot sikerült adniuk az egyetemen.
Szóval, nem OOB, hanem OOP (Object Oriented Programming).
Nagyon leegyszerűsítem az érthetőség kedvéért a dolgot, szóval a kollegák légyszi ne gyilkoljanak halomra.
Az egésznek az a lényege, hogy:
- Leosztod a programod kicsi, logikus összetevőkre/részekre. Egy ilyen "rész" csak egy feladatot lát el. Na, ez az osztály. Az osztály neve Qrvafontos, mert ami a neve, az a feladata. Ezért van az, hogyha van olyan osztály, aminek mondjuk az a neve, hogy HttpConnector, erre file-okat nyitogat, akkor aki írta, annak a fejét lágyan, szeretetteljesen illik integrálni az asztallapba.
- Innentől kezdve a program átlátható, illetve minden osztályról tudod, hogy mit csinál. Ez a lényege az OOP-nek. Nem azt tudod, hogy HOGYAN csinál valamit. Azt tudod, hogy MIT csinál, és ehhez mire van szüksége.
- Az objektum az egy példányosított osztály, nem kell túlmisztifikálni (tehát bármilyen osztály, amit használsz a kódban, azoknak minden példánya egy-egy objektum).És akkor itt jön be a képbe a public, private, protected. Ezek mind a külső szemlélő szempontjából egy adott osztályon belüli függvények/adattagok láthatóságát (elérhetőségét) szabályozzák.
Mivel minden osztályról azt tudjuk, hogy mit csinál, de nem tudjuk (leszarjuk), hogy hogyan.
Fentebbi példa esetén a HttpConnector osztályt mondjuk létrehozzuk, aztán van neki két publikus függvénye, egy connectTo(string const &cim), meg egy disconnect().Te ebből, mint ember, aki az osztályt használja, ennyit látsz. Nem látod, hogyan oldja meg a csatlakozást, nem látod, milyen adattagjai (változói) vannak, stb. És igazából, le is szarod, mert Te ezt csak használni szeretnéd.
Tehát a példánkban az osztálynak kettő darab publikus függvénye van (C++ esetén konstruktor, destruktor kivételével), a connect meg a disconnect, és ki tudja mennyi private/protected.
Az, hogy ezek között mi a különbség, legyen házi, innentől már nem nehéz.
Header: C#-nál van header file? Vagy itt már C++ról beszélünk? A header-t egyelőre fogd fel úgy, mint az a file, ami leírja, hogy néz ki a class, és tekints rá úgy, mint egy hatalmas előny, hogy van egy kicsike file-od, amiben benne van minden függvény, member, meg minden, így elég egy bármilyen osztályra vetni egy pillantást, és azonnal tudod, hogy mire számíthatsz tőle.
Egyébként egy nagyon hasznos dolog, Én imádom, hogy van.
Annyi még, hogy header-be kifejtést nem írunk, (inline kivételével, de azt most inkább hanyagold még), kézeltörés jár érte. Header-fileban definiálod a class-t, cpp file-ban kifejted.Ha van valami, amit nem írtam le/nem tiszta, kérdés jöhet.
Kollegák: Ha valaki kiegészítené, az is jöhet, de lehetőleg vegyük figyelembe, hogy junior kollegához beszélünk, és olyankor a túl sok infónak általában az a vége, hogy semmi nem marad belőle/csak összezavarodik szegény."Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
bandi0000
nagyúr
na most elég sokat ovlasgattam a c# nyelvről, és az OOB programozásról, viszont kicsit kavarognak a gondolatok a fejemben, szóval ha valaki ráér, és segítene kicsit kitisztázni azt megköszönném
Szóval az első dolog ez a public/protect/private tulajdonságok, első körben nem értem hogy utóbbi kettőnek mi a jelentősége, azt nyilván értem, hogy ne tudja valaki az adattagokat közvetlenül elérni/szerkeszteni, viszont ha én akarom használni, akkor úgy is kell egy nem is tudom minek hívjam ,függvény talán amivel tudom használni, de akkor bárki más is tudná így nem?
ez az OOB felfogás kicsit nehézkes nekem, illetve ha valaki el
tudná 1-2 mondatban mondani, hogy általában milyen adattagok esetén érdemes a private/public tulajdonságokat használni?Illetve a protected nem igazán tudom hogy miben különbözik a private-tól
És most jön az igazi katyvasz, ha jól értettem, akkor ha private egy adattag, akkor ha az osztályból csinálok egy objektumot, akkor közvetlenül elérem az osztály adattagjait, private esetén meg nem közvetlenül érem el ugye
és ez a private/public első sorban változók védelmére használatos? Vagy szokás függvényeket is pl ezekkel ellátni?
és még ami kérdés, a feladattal kapcsolatba, hogy kérik, azt,hogy header állományokat csináljak, ezt igazán sose csináltam, meg nem is nagyon foglalkoztam eddig vele, szóval lényegében, pl a feladathoz kapcsolódóan kapok majd adatokat, akkor pl header-be meg tudom írni, azt hogy esetleg átveszem és eltárolom ezeket az adatokat, aztán egy másik headerbe ezzel az adatokkal dolgozok
pl első headerbe annyi van, hogy bekérek x és y-t
másik headerbe ezt az x és y-t összeadom
és ezeket a header állományokat osztályokkal oldom meg, és ugyan úgy működik ez, mintha 1 állományba lenne az összes osztály?
Hirtelen ennyi, és köszönöm a türelmet is
Xbox One: bandymnc
-
bandi0000
nagyúr
válasz martonx #11407 üzenetére
persze tudom ez ilyen hoki moki feladat, de nekem nagyon jó, mert fele dolgot nem tudnám megcsinálni, így meg rá leszek kényszeritve hogy megtanuljam
kötelezően c# be kell írni, én is agyaltam h használni nem fogják sztem mert konzolos lesz, nem hiszem h ezt adnák ügyfélnek, de ha már megjegyzik a nevem a jövőbe az már jó nekem
Xbox One: bandymnc
-
martonx
veterán
Hú bakker, még hogy az IT nem szexi: [link]
Mondjuk hirtelen nem is tudom, hogy ezen inkább sírjak vagy nevessek.Én kérek elnézést!
-
martonx
veterán
válasz bandi0000 #11405 üzenetére
Jelzem, ilyen resource foglalós megoldásból van kismillió 3rd party a piacon. Ez tipikusan az a feladat, amit nem igazán éri meg lefejleszteni, mert olyan mintha az ember újra feltalálná a spanyol viaszt (vagy mint amikor egy újabb social networköt akar valaki fejlesztetni ).
De ha már önképzésként elütöd vele az idődet, és valaki még fizet is érte, akkor az legyen tényleg önképzés, és NEHOGY klasszikus winforms-al old meg! Ha már windows akkor UWP, ennél még jobb ha Xamarinnal, vagy Asp.Net Core-al oldod meg.
Én kérek elnézést!
-
bandi0000
nagyúr
valószínűleg mostanában sűrűn látott elvtárs leszek itt Céges feladatot vállaltam, de nyilván hiányos még a tudásom...Ami most hirtelen szembetűnt, hogy kb merre nézelődjek ahhoz, hogy c#-ban, egy egyszerű felületet kéne csinálni, de inkább be másolom a feladatot, lényegében nem tudom, hogy a nyilakkal való és gondolom enterrel "leütést" mivel lehet megoldaniA bejelentkezés után meg kell jeleníteni az üzlet nyitva tartását. Erről a felületről lehessen
valamilyen interakcióval (nyilakkal, vagy valamilyen billentyűparanccsal) átnavigálni a
heti nézetre. Ebben a nézetben meg kell jeleníteni, hogy mely napokon van még szabad
hely. A megjelenítés legyen táblázatos és nyilak segítéségével lehessen navigálni a hetek
közöttgoogle a barátom, szinte első találattal még videót is találtam hozzá akkor csak akkor írok ha elakadok
opr: Köszönöm
[ Szerkesztve ]
Xbox One: bandymnc
-
cadtamas
tag
Esetleg próbálj meg valami online kurzust elvégezni, régebben volt ilyen az MIT-n vagy a Harvardon-is, ha papírfetisiszta munkahelyre vágysz, ezzel nagyobbat tudsz villantani, mint x+n-edik bsc programozó papírral.
Vagy megtanulsz programozni önerőböl és keresel olyan munkahelyet, ahol a tudásodért fizetnek.
Ami jó hír, hogy a dolgok jelenlegi állasa szerint nagyon kellenek a programozók.
Ha máshoz is értesz, sokszor nagyon jól jöhet, mert azok vannak igazán jól megfizetve, akik valamilyen specializált terület szakértői.
(Ha valamilyen építőipari szoftvert fejlesztenék, biztos örülnék olyan kollégának, aki egyszerre építőmérnök és programozó) -
martonx
veterán
válasz Chesterfield #11402 üzenetére
Kellett a papír, mert az eredeti diplomám eléggé más volt, mint a programozás
Egyébként ezek a levelező szarok (izé szakok) tényleg csak arra jók, hogy ha egy ilyet elvégzel, ugyan meg nem tanít semmire, de azt tudod vele bizonyítani, hogy bármit meg bírsz tanulni, bármit meg bírsz oldani, ellentétben a lemorzsolódott 90%-al.Én kérek elnézést!
-
martonx
veterán
válasz Chesterfield #11396 üzenetére
A második diplomámat mérnök-informatikusként GAMF levelezőn szereztem. Egy rossz vicc volt (minimális programozás, ráadásul a programozás tanárok jó némelyikét simán oktathattam volna programozásból), ennek ellenére fura volt, hogy mennyien kikoptak menet közben (mondjuk a tömeg a matekos meg elektromos tárgyakból bukott ki).
Igaz, ez még 2010 tájékán volt, de nem hiszem, hogy azóta számottevően javult a helyzet. Szóval ha azt hiszed, hogy itt majd jól megtanítanak bármire, is amivel meg tudsz élni, akkor csak pénz kidobás.Én kérek elnézést!
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Dark Souls sorozat
- Digitális Állampolgárság Program
- Assetto Corsa EVO
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Politika
- A Keychron K2 HE rapid trigger billentyűzet tesztje
- Vezetékmentes, szénszálas egeret dobott piacra a Pwnage
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- További aktív témák...
- Dell 5500 Laptop 15,6" FHD/i5-8Gen/MS Office/DDR4 16Gb/256GB SSD/HDMI/USB-C/CAM 1Év Gari 27% Áfás!
- Ayaneo Pocket S android kézikonzol
- HP 640 G4 Laptop 14" FHD/i5-8Gen/MS Office/DDR4 8Gb/256GB SSD/HDMI/CAM/Wifi 1Év Gari 27% Áfás!
- AirPods 4 sima és aktív zajkioltásos - bontatlan, 1 év Apple garancia
- Apple MacBook Air 13" M2 Chip 8GB 256GB (MLY33MG/A) - bontatlan új - 1 év Apple garancia