- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Véget vetne a hibrid magdizájnnak az Intel?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- iPad topik
- E-book olvasók
- Mégsem búcsúznak a DDR4-es memóriák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- TCL LCD és LED TV-k
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chesterfield
őstag
Azt nem tudom, hogy milyen a megítélése.
Mindenesetre ez az egyetlen intézmény az országban, ahol szakirányú továbbképzésben programozói végzettséget lehet szerezni, tehát ha nem akarsz újra elvégezni egy BSC képzést, de kéne a papír, akkor valószínű az egyetlen választás.
-
G@ß!
őstag
válasz
tboy93 #11395 üzenetére
Látod, elég szomorú a helyzet...
Chesterfield: ez jó intézménynek számít? Vagy hasonló a megítélése, mint a Gábor Dénes Főiskolának?
Úgy gondolod, hogy ez egy jó alapot adna számomra? Egyébként nem feltétlen akarom most szeptemberben elkezdeni, csak egyelőre tájékozódom.
-
Chesterfield
őstag
Ide még talán be tudsz jelentkezni:
[Programozó informatikus
szakirányú továbbképzés] -
G@ß!
őstag
Sziasztok!
30 évesen építőmérnöki bsc és msc, valamint mérnök-közgazdász végzettséggel rendelkezek.
Sajnos az építőiparban dolgozók Magyarországon nincsenek megbecsülve, megfizetve.
Az életben való előrelépést (család, lakás, autó, stb.) évek alatt is csak nagyon nehezen lehet elérni.
Környezetemben élő - jellemzően - informatikusok, gépészmérnökök, villamosmérnökök teljesen más élet-színvonalon élnek.
Arról nem is beszélve, hogy az építőipar eléggé hullámzó, egyszer fent, máskor lent.
Keresem a kiutat ebből a szakmából.
Ismerősök bátorítanak arra, hogy ismerkedjek meg a programozás rejtelmeivel. Érzek magamban affinitást ezek iránt.
Szerintetek van még esély arra, hogy bármilyen programnyelvet megtanulva jobb életkörülmény között éljek, vagy nyugodjak bele a jelenlegibe?
Nappali képzést már nem szívesen kezdenék el (tekintve arra, hogy dolgoznom kell), így valami más képzést lenne célszerű néznem.
Köszönöm a válaszaitokat. -
Ueda
senior tag
-
choco01
addikt
Hali.
C++-hoz van valami jó irodalom, segédlet abszolut kezdőknek? Egyetemi Prog 1.-re kellene elkezdenem valamiből felfognom miről is szól ez az egész..
-
dabadab
titán
válasz
bandi0000 #11389 üzenetére
Tekitnve, hogy az SQL alapjait nagyjából tíz perc alatt össze lehet szedni, nem hiszem, hogy nagyon hosszú táv kell ahhoz, hogy jobb legyen
Egyébként meg igen, a belépési adatok is mehetnek oda,
A jelszavakat magukat nem szokás eltárolni, hanem csak a hashét, illetve szokás saltot is használni - nektek hash algoritmusnak megteszi az MD5 is, de rendes projektben mondjuk bcryptet lehetne használni. -
bandi0000
nagyúr
válasz
dabadab #11388 üzenetére
hosszú távon biztos jobb lesz, csak most tanítják az adatbázisokat, szóval elő kell magunkat majd képezni, a progihoz tartozik egy regisztrációs rész is, ami valami felhasználónév + jelszóval kell majd belépni, ezeket az adatokat is ebbe az adatbázisba használjuk? vagy van erre jobb megoldás?
-
bandi0000
nagyúr
köszönöm, majd utánanézek, csak az adatbázisok meg a txt kiiratás beolvasás nem állt össze, majd tanulmányozom a követelményeket és ha nem tiszta akkor kérdezek
-
dabadab
titán
válasz
bandi0000 #11382 üzenetére
Az sqlite az egy amolyan serverless SQL DB, olyan felhasználásra, amikor egy adatbázist csak egyetlen, egy példányban futó program használ (ez lenne nálatok a szerver oldali program).
Az sqlite library ad egy hagyományos SQL-es interface-et, de a programod nem egy szerverhez fog kapcsolódni, hanem az egész adatbázis egy file-ban van, amit az sqlite library kezel. -
opr
nagyúr
válasz
bandi0000 #11382 üzenetére
A txt adatbazisnal biztos, hogy nem arra gondolt, hogy hasznaljatok sima text tipusu mezoket a db-ben, aztan majd parse-oljatok?
Mondjuk oszinten szolva annak se sok ertelmet latom, de jobb otletem nincs az sqlite-text "db" kapcsolatra. Az sqlite egy egy teljeserteku relacios adatbazis, ugyhogy otletem nincs, mit akart a tanarno ezzel a text dologgal. -
Doink
aktív tag
válasz
bandi0000 #11382 üzenetére
Ha sqlite-ot kell használni akkor egy valami.db fájlba fog kerülni az összes adat és ezt a fájlt kézzel nem fogod hegesztgetni hanem sql parancsokkal szerver oldalon, esetleg valami külső segédalkalmazással(http://sqlitebrowser.org/) a táblák(séma) létrehozására, ellenőrzésre. Tanárnőd fogalmam sincs hogy mit szeretne txt adatbázissal hiszen a feladatot úgy írtad le hogy sqlite-ot kell használni szóval lehet hogy ezzel a txt-s dologgal valami félrecsúszott és érdemes lenne tisztázni vele hogy mi indokolna egy txt adatbázist.
-
bandi0000
nagyúr
suliba elvállaltunk egy céges projektet, nem profi szintű munka, de egy valamin megakadt a szemem, időpontfoglalásról szól a dolog, lenne egy kliens és egy szerver oldali program, de csak konzolos megvalósításban, sqlite al kell kezelni az adatbázist, de ezt nem ismerem, a tanárnő szerint sima txt adatbázist kell csinálni, szerintetek is? vagy ez teljesen más?
-
hiperFizikus
senior tag
Sziasztok vadul programozók !
Egy újdonságra szeretném felhívni a figyelmeteket! Ha a programkódotokban kiemelten figyeltek a leképzésekre, ill. ha a programkódotokba leképzéseket építetek be elegánsabb, ill. profibb lesz a kódotok. Azok a leképzések amiket ajánlok nektek az elméleti fizika tenzoros leképzésének a kiterjesztése a szöveges környezethez, a tenzorokkal analógok. Ennek az a lényege, hogy azok közül az állandóbb adatok és szub-programok közül, amiket az eljárások belsejébe szoktatok elhelyezni, azok közül néhányat érdemesebb inkább kiemelni az eljárás elé, és az eljárás paraméterében megadni. Ugyanis ekkor kifejezőbb a paraméterlista, és sőt manipulálni is lehet ezekkel az állandóbb kiemeltekkel. A tanulmányom kiemelkedően szép példa erre, aminek az a címe, hogy "Tenzor analóg operátorok a mesterséges intelligenciát és a robotlelket programozók részére !" ZIP/HTM, és bemutatja a mesterséges intelligencia és a robotlélek programon a gyakorlati alkalmazását a tenzoros leképzéseknek. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre róla!? Írjátok meg ide, és ajánljátok a linkjét másoknak is! Maga az alkalmazás is különleges, mert a tenzoros leképzés benne megoldást ad a kortárs MI eddigi minden problémájára. Az útmutatásaim alapján házilag is összebarkácsolhatok egy egyszerűbb MI és robotlélek prototípust magatoknak vele. -
kovisoft
őstag
-
ALFA
senior tag
Bocs, ha kicsit értelmetlen amit írok, pár órás sörözés után vagyok, és egy jó hangulatú összejövetelen nyertem egy díjat, négy angol könyv közül valamelyik az enyém lehet, egyikhez se értek, így kérdezem valakit esetleg érdekel-e, ha átpasszolom neki.
Mindegyiknek hosszú címe van, így csak a nagybetűs szavakat írom be:
Puzzles, IronPython, JavaScript és Hadoop Solutions közül lehet valamelyiket választani. -
kovisoft
őstag
válasz
K1nG HuNp #11376 üzenetére
Szerintem tedd be az if-be az strcmp-t, és minden egyes új parancsot egy új "else if" ágban vizsgálj, pl. valahogy így:
...
if (strcmp(input, "help") == 0) {
printf("Jelenleg elerheto parancsok: korkt, szupermatekfv\n");
}
else if (strcmp(input, "korkt") == 0) {
korkt();
}
else if (strcmp(input, "szupermatekfv") == 0) {
szupermatekfv();
}
else {
printf("Nincs ilyen parancs.\nAz elerheto parancskhoz irj helpet.\n");
}Ha nem akarod, hogy a cmd ablak becsukódjon, akkor az egyik lehetőség, nem közvetlenül az exe-t futtatod, hanem nyitsz egy cmd ablakot, és abból indítod az exe-t. Másik lehetőség, hogy (ahogy írtad) a program végére beraksz valamilyen inputra várakozást, pl. egy getchar() vagy scanf() hívást, esetleg egy system("pause") parancsot.
-
K1nG HuNp
őstag
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <string.h>
int main(){
char name[20];
char korkt[6] = "korkt";
char help[5] = "help";
char input[10];
int osszevethelp;
printf("Hogy hivnak?\n");
scanf("%s", name);
printf("Kedves %s, miben segithetek?\nAz elerheto parancskhoz irj helpet.\n", name);
scanf("%s", input);
osszevethelp = strcmp(input, "help");
if(osszevethelp == 0){
printf("Jelenleg elerheto parancsok: korkt");
}
else{
printf("Nincs ilyen parancs.\nAz elerheto parancskhoz irj helpet.\n");
}
}Jelenleg így nézek ki. Ha valahol több kódot írtam a kelleténél, és az adott dolgot rövidebben is meg lehet oldani akkor kérlek jelezzétek.
Most azt szeretném elérni, hogy ne csak a helpet ismerje fel, hanem a "korkt"-t illetve bármely később hozzáadott funkcio nevét. Ezt megoldható most valami egyszerűen bővíthető sémával?
Illetve még annyi, hogy nem marad nyitva a cmd ablak, hisz már nincs a kódban semmit, ezt egy "scanf"-vel megoldhatom a legutolsó sorban? Vagy erre mit használnak?
Előre is kösz!
-
kovisoft
őstag
válasz
axioma #11374 üzenetére
Nem, ez nem fordítói jófejség, és nem csak a scanf-ben működik így, az egésznek mélyebb oka van. A char *ptr egy pointer, ahol a változó tartalma egy memóriacím, amire mutat. A változó értékét módosíthatod, és akkor egy másik memóriaterületre fog mutatni.
A char str[10] változó ezzel szemben ténylegesen azt a 10 byte-ot jelenti, amit lefoglalt számára a fordító, és nem változtathatod meg, hogy milyen memóriacímre mutasson. Tehát amíg ez legális: ptr=str, addig ez nem legális: str=ptr. De másként működik rájuk a sizeof is: sizeof(str)=10 lesz, nem pedig a pointer mérete (pl. 8).
Abban viszont tökéletesen egyetértünk, hogy nem jó gyakorlat a konkrét esetben &-tel használni, én sem szoktam, és nem is buzdítottam senkit erre. Ahogy írtad, egy kezdőnek az &input[0] a legbiztonságosabb forma.
-
axioma
veterán
válasz
kovisoft #11373 üzenetére
Ez a valasz szerintem pont azt mondja, hogy csak az scanf fuggveny egyik parameterekent, ugymond forditoi jofejsegbol legtobbszor ez mukodik, de ugy altalaban az &input mar a chartomb kezdocimet tarolo memoria cime kene legyen (azt kell jelentse). En rossz otletnek talalnam azert ebben a formaban hasznalni, mert igy is mukodik (smoke test pipa), kulonoskeppen ha raadasul pont a tanulas lenne a lenyeg. Akkor mar me'g mindig inkabb &input[0], ha ez jobban onmagyarazo (bar sztem csak arrol van szo, hogy "reflexbol" minden ele odakerul az & jel, ha mar cim szerinti parameter akkor az "kell" - es ezekkel az okolszabalyokkal pont el lehet kovetni a legnagyobb marhasagokat, ha valaki nem atgondolva alkalmazza, hanem esz nelkul koveti).
Akkor mar inkabb hagyja le az &-et mindenhol, es hibauzenetre javitson. Szerintem jobban megmarad a miert es a mikor. -
kovisoft
őstag
válasz
dabadab #11372 üzenetére
Akkor van az, amit írsz, amikor a stringre egy char* típusú pointer mutat. A konkrét esetben viszont egy char input[10] típusú változóról, illetve annak a címéről van szó, és ennél input ugyanaz, mint &input. Lásd pl. ezt a választ.
-
dabadab
titán
válasz
kovisoft #11368 üzenetére
"A string változó neve egyben a stringre mutató pointer is, tehát string bekérésekor nem kell & a változó neve elé (de persze lehet elé tenni &-t, ugyanaz lesz az eredmény)."
Már hogy lenne ugyanaz? Ha tesz elé egy &-et, akkor a mutató címét kapja vissza és ha annak a helyére áll neki berakni egy char tömböt, annak csúnya vége lesz.
-
kovisoft
őstag
válasz
bandi0000 #11369 üzenetére
A scanf-nek a változóra mutató pointert kell átadni, amilyen címre a beolvasott értéket tenni kell. Tömbök esetében (a string is egy karakter tömb) a változó neve egyben a tömb első elemére mutató pointer is, tehát az input ugyanaz, mint az &input[0]. Más jellegű (pl. char vagy int) változók esetében természetesen kell az & a scanf-be, mivel ezeknél a változó nevét beírva a változó értékére hivatkozunk (tehát char-nál is kell & a scanf-be).
-
kovisoft
őstag
válasz
bandi0000 #11367 üzenetére
Néhány megjegyzés:
A string változó neve egyben a stringre mutató pointer is, tehát string bekérésekor nem kell & a változó neve elé (de persze lehet elé tenni &-t, ugyanaz lesz az eredmény).
Az if-ben az input változót kell hasonlítani a "help" stringgel.
Az strncmp-nek van egy harmadik (hossz) paramétere is. De szerintem ilyen esetben nem indokolt az strncmp. Az strncmp(input, "help", 4) ugyanaz lesz, mint az strcmp(input, "help").
-
bandi0000
nagyúr
válasz
K1nG HuNp #11366 üzenetére
egyrészt a char a string végén tárol egy lezáró 0-át a sor vége jelzésére, tehát a char hossza mindig a szükséges karakter+1 kell legyen
az if meg annyi, hogy if(strncmp(help,"help")==0) és akkor csinálja azt,a kerületnél ugyan így
illetve a bekéréseknél, a változókra &-al hivatkozol, amit a változó név elé írsz
-
K1nG HuNp
őstag
Szóval, picit elakadtam. Egyelőre 2 dolgot szeretnék megoldani.
Adott egy "help" és egy "körkerülete" funkciom. Ezeket a kódom elején
char help[4] = "help";-el tároljam el, hogy később az strncmp össze tudja hasonlítani az inputtal?#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <string.h>
int main(){
char name[20];
char korkt[5] = "korkt";
char help[4] = "help";
char input[10];
printf("Hogy hivnak?\n");
scanf("%s", name);
printf("Kedves %s, miben segithetek?\nAz elerheto parancskhoz irj helpet.", name);
scanf("%s", input);
return 0;
}Eddig így állok, most kellene összehasonlítani a kód végén bekért inputot a "help" vagy a "korkt" szavakkal. És ha eggyeznek akkor elinditani néhány újabb kódsort. Ide gondolom if + strncmp.
-
kovisoft
őstag
-
bandi0000
nagyúr
válasz
K1nG HuNp #11360 üzenetére
sima c kell vagy c++?
sima c be nehezebb picit, mert ott karakter tömbböt kéne létrehoznod, és nehezebb is kezelni mint c++ esetén string ben
de igazából c esetén strcmp hasonlítja össze, ami 0-át ad vissza ha megegyeznek
de ha csak kis illetve nagy kezdőbetűt akarod megkülönböztetni, akkor elég lenne minden műveletnél 2 if azt csók
-
bandi0000
nagyúr
válasz
K1nG HuNp #11358 üzenetére
csinálj valami megkötést, mert minden létező varriációra reagáljon az nehéz,nem lenne egyszerűbb egy válasszon a műveletek közül , például? és csak számot kérsz be, vagy B lehetőség hogy egy tömbbe beleírod az összes általad feltételezett varriációt, és utána végigmész rajta és ha egyezik, akkor számol
-
K1nG HuNp
őstag
C-ben szeretnék egy programot írni ami magában foglal néhány matekos funckiot, pl körrel való számolás stb. Magukban működőképesek ezek az apróbb funkciók, most össze kellene őket hoznom. Először ki kellene írnom, hogy "ird be a kivánt funkciót, vagy írj helpet az elérhetők kilistázásához." Ez eddig ok.
Hogyan tudok pontosan (vagy megkozelitoleg pontosan, pl "Kerület" és "kerulet" is mukodjon) szavakat felismerni az user inputbol majd ha megvan az input elinditani a funkciot?
-
K1nG HuNp
őstag
Köszönöm a segítséget. Megvan a matektanárom, elvileg a legjobb a környéken, járnak hozzá hétvégente haza egyetemisták, velük is elbánik. Reménykedem, hogy sikerül a cél. Addigis, hogy az önszorgalmam fejlesszem, találtam egy elvileg Harvardos courset, a CS50-et. Ajánlott? Nekem laikusként profinak tűnnek a 1,5 órás előadások és a rengeteg extra körítés
-
K1nG HuNp
őstag
Egy kis off: A BME-n 375, az ELTE-n 360 pont volt az állami és az önköltséges is. Mennyi + pont kell ehhez képest, hogy fixen államis legyen az ember? Ez az első félévet kipróbálom és ott majd döntök dolog nem hangzik rosszul.
-
bandi0000
nagyúr
Én azért nem nagyon hiszek ebbe a középsulis visszajelzésekben, mert mondjuk ki lusták a gyerekek, középsuli más rendszer, lehet javítani, nincs vizsga, illetve fiatalabbak a diákok, megkapják az anyagot és ha értik ha nem leszarják, egyetemen meg első pár hét után rá jönnek hogy ez nem teljesen ugyan az, sokkal nagyobb a követelmény, több az anyag, ezért komolyabban kell venni
nyilván tisztában kell lennie hogy neki nehezebb lesz de azért ne vegyétek el a kedvét, első félév államin tuti hogy költség mentes, szóval legrosszabb esetbe elpazarolt fél évet
sok embert ismerek, akik átküzdötték magukat analizisen, mégis pl digitális technika akasztotta meg őket, holott csak 1-es éd 0-val kell számolniuk
-
kovisoft
őstag
válasz
K1nG HuNp #11351 üzenetére
Szigorúan a magánvéleményem, de szerintem akinek nem ment a középiskolai matek, annak méginkább meg fog gyűlni a baja a felsőbb matematikával. Az érettségi csak arra jó visszajelzés, hogy a középiskolai szintet megugrottad, de ha ehhez már eleve egy csomót kellett pluszban küzdened, akkor mi lesz majd később?
-
dabadab
titán
válasz
gborisz #11347 üzenetére
"A grepnél én nem láttam, hogy tudna visszaírni fájlba is"
Mert hülyeséget beszéltem (a grep csak keresésre jó) és valójában a sed-re gondoltam (ő tud search+replace-t), ahogy egy tanult kolléga fentebb írta is
Egyébként Win10-ben van egy komplett Linux alrendszer (konkrétan az Ubuntut rakták be), ott is lehet ilyenekkel garázdálkodni.
-
dabadab
titán
válasz
gborisz #11345 üzenetére
Ha tényleg csak ennyit akarsz csinálni, akkor grep (amiből a lényegi rész tulajdonképpen a regexp, ami mindenképpen univerzálisan használható és hasznos tudás (egyébként egy csomó szövegszerkesztő, pl. a Notepad++ is ismeri).
Ha viszont mindenféleképpen programozni akarsz, akkor szerintem Python (de ott is regexpeket kell majd írnod erre a feladatra
)
-
gborisz
tag
Sziasztok, iránymutatást szeretnék kérni.
Régebben ismerkedtem egész kicsit a témával (Turbo Pascal gimiben, szakdogámhoz Visual Basicben némi parasztvakítást megtanultam a netről), és most szeretnék írni egy programot, csak nem tudom mit írjak gugliba a Beginner's guide for .... után.
Alapvetően szöveges fájlokat akarok manipulálni, mindig ugyanúgy kellene egy minta alapján végignézni minden sort, és a végét lecserélni, ha az van ott "árok", legyen helyette "2". Notepadban cserélgetem, csak már unom, jó lenne ezt automatizálni, erre szeretnél írni vmi egyszerű kis dolgot. Merre induljak? Vegyem elő megint a VB-t és elevenítsem fel (azt a picit is már rég elfelejtettem), vagy Pythonról is olvasom, hogy egyszerű, jó kezdőknek, vagy valami más? Én meg tényleg csak ennyit akarok, hogy notepad helyett megcsinálja ezt nekem.
Előre is köszi.
-
válasz
K1nG HuNp #11341 üzenetére
Attol fugg melyik egyetem. Pl az ELTE-nek nulla matek tudassal semmi ertelme nekiallni, kidobott penz. Gyengebb egyetemen talan van eselyed, de kerdes mit kezdesz utana azzal a papirral. A helyedben inkabb valami OKJ coder tanfolyamot neznek, plusz nekiesnek otthon kodolni tanulni.
-
bandi0000
nagyúr
válasz
K1nG HuNp #11341 üzenetére
szerintem van, tanár függő matek, első 2 évben 4 es voltam aztán tanár váltás után 2 es
most egyetemen analizis 1-2 meg lett, 2. másodjára de hármasra, nem tűnt ijesztőnek, el kell fogadni h ezt így csinálod és túlélhető, csak lustaság miatt nem lettem jobb ezekből
igazából van pár dolog amire épül a szakközepes matekból, de ha jó a tanár akkor nem lesz gond sztem
persze ez magán vélemény, egy adott egyetemre alapozva
-
opr
nagyúr
válasz
K1nG HuNp #11341 üzenetére
[szerintem]
Nincs, ha a kozepiskolai matek nehezen ment, akkor a programtervezon az elso feleven se jutsz tul valszeg, de ez meg a kisebb gond, az onszorgalom kb a legfontosabb tulajdonsag egy programozonal. A jo hir, hogy ez tanulhato.Illetve amit meg ugy erzem, kotelezo megemliteni, hogy sok onszorgalomra azokhoz a dolgokhoz van szukseg, amik nem erdekelneknem szeretsz csinalni. Ha valami erdekel, akkor azt az idot, amit azzal foglalkozol, hobbi/szorakozas jellegunek erzed, tehat a fentiek mellett, ha nagyon erdekel a programozas es/vagy nagyon szereted, lehet erdemes vele probalkozni, bar ezt ne egyetemi tandij mennyisegu penzzel kiserletezd ki, hanem max egy par10 euros udemy-s tanfolyassal.
Az onkritikaert viszont jar a hatalmas pirospont, le a kalappal!
-
K1nG HuNp
őstag
Középiskolában szarul menő matek után van értelme programtervezőre menni? Vagy nincs, és ha elmegyek akkor is csak azért tartanak bent fizessek? Az angolom príma viszont az önszorgalmam 0.
-
cadtamas
tag
Sziasztok.
Mit jelent a programozásban az O(N) solution?
-
asuspc96
senior tag
Helló!
Tudtok ajánlani jó magyar nyelvű oldalt, ahol 0-ról elmélyíthetem a tudásom ?
Most hirtelenjébe ezt találtam, ami úgy viszonylag elmegy...szeretem elsőnek magyarul elolvasni azt amit utána angolul is elkellene
Angolul most ezekből csemegézek, esetleg angol nyelvűt tudtok ajánlani ?
Ja igen, é fontos lenne, hogy példakód legyen, ne csak a nyers elmélet, mert az nem jön be.előre is köszönöm
-
66zio
aktív tag
Sziasztok. Jön az egyetem, sokat fogok vonatozni, lesz egy csomó időm. Udemy-n nemsokára elkezdek egy C++ kurzust, e mellé jó lenne valami könyv utazáshoz. Fontos, hogy olvasni való legyen, akár példákkal (nem tudom milyen egy programozó könyv), de gyakorolni utazásközben nem fogok tudni. Teljesen kezdő szintről érdekelne. Melyik könyvet ajánljátok?
-
zenwalk
senior tag
Sziasztok
Dev-c++-hez hasonló programot tudtok ajánlani macos alá? Most kezdtünk c-ben programozni, de sajnos nekem nincs wines gépem amin gyakorolni tudnék -
-
Ispy
nagyúr
válasz
martonx #11328 üzenetére
Igen, ezt már nézegettük, de elég horror árban van az éves licensz, az ok, hogy egyszer megveszed 1000 EUR-ért, de jelenleg nem szeretnénk ezt évente kifizetni.
Illetve jelenleg csak az android érdekel minket, mert ipari pda-ra kell átültetni a windows mobile-os fejlesztést.
-
Ispy
nagyúr
Sziasztok!
El kell kezdenem ismerkedni az android appok világával. Eddig VB.NET-ben programoztam, ki mit ajánlana ehhez? Jó lenne valami udemys tanfolyás is hozzá, ahol az alapokat megmutogatják, fejlesztő környezet bemutatása, ilyenek.Persze, ha van valami magyar tanfolyam is, akkor az is jöhet, az ár nem fontos, ha cserébe hasznos a dolog.
-
sztanozs
veterán
válasz
aprokaroka87 #11324 üzenetére
Helyes, hogy látható. Ennek így kell működnie.
De ha azt kérdezed, hogy biztonságos-e, akkor nem. Nagyon nem. -
aprokaroka87
nagyúr
Üdv!
Van ez a SafeLagoon progi androidra.
Szerintetek ssl ellenére ez így helyes?
Konkrétan hogy a password láthatóPOST /webcenter/api/token/ HTTP/1.1
User-Agent: SafeLagoon (Android; 3.9.725-r; 39725)
Accept: application/json
Content-Type: application/json; charset=UTF-8
Content-Length: 64
Host: safelagoon.com
Connection: Keep-Alive
Accept-Encoding: gzip
{"password":"almaretes6070","username":"alma12345678@gmail.con"}HTTP/1.1 400 Bad Request
Date: Tue, 05 Sep 2017 07:12:33 GMT
Content-Type: application/json
Transfer-Encoding: chunked
Connection: keep-alive
Server: nginx/1.10.2
Allow: POST, OPTIONS
Vary: Accept-Language,Cookie
Content-Language: en
X-Frame-Options: SAMEORIGIN
ETag: "3ea9efdbe3f2bbca3f41dfa53185887e"
44
{"non_field_errors":["Unable to log in with provided credentials."]}
0Természetesen az e-mail cím és jelszó kitalált.
Nem vagyok programozó.
Ezt a Packet capture nevű android progival szedtem ki.
(Sniffer) vagy mi. -
dabadab
titán
"Régebben olvastam, hogy a microsoft is valamelyik amcsi egyetemmel karöltve fejlesztett olyan programot, aminek kb csak megmondtad, hogy milyen output programot akarsz látni, ez meg szépen összelegozta különböző kódsorokkal."
Ja, mindig felbukkanak ilyen hírek (úgy értem, hogy az elmúlt ötven évben folyamatosan), hogy most már aztán tényleg itt van az a korszak, amikor bárki tud magának a számítógéppel programot gyártatni, de aztán mindig kiderül, hogy a csudát és ennek továbbra sem látszik esélye.
"Én pedig keresem azt munkát/hivatást, mint amit te is írtál, hogy egy éjszakán át ne aludjak, mert megakarom oldani az előttem álló porblémát"
Tekintve, hogy épp jópár ilyen éjszakán vagyok túl az elmúlt hetekben, azért érdemes megjegyezni, hogy az alvás sem egy utolsó módja az éjszaka eltöltésének
-
kr:sz
tag
Először is köszi a részletes véleményt!
Az AI fejlődése is gondolom rohamosan felfog pörögni. Régebben olvastam, hogy a microsoft is valamelyik amcsi egyetemmel karöltve fejlesztett olyan programot, aminek kb csak megmondtad, hogy milyen output programot akarsz látni, ez meg szépen összelegozta különböző kódsorokkal. Sokkal gyorsabban és kevesebb hibával mint egy programozó. (szakmailag erre egyáltalán nincs rálátásom, gondolom nem valami komplex programot írattnak még egyelőre vele, tehát finom hangolásra továbbra is kell az ember a képbe)
Sajnos ahova szívesen mennék, nem konyítom a nyelvet (francia, esetleg norvég), de valahogy úgy érzem, hogy a jelenlegi munkakörömből ki kell lépnem, mert nem élvezem. Én pedig keresem azt munkát/hivatást, mint amit te is írtál, hogy egy éjszakán át ne aludjak, mert megakarom oldani az előttem álló porblémát, amit nem is éreznék jelen esetben problémának, hanem inkább kihívásnak. A programozás nagyon csábítónak tűnik, csak nehéz eldönteni, hogy teljesen hülye lennék hozzá, vagy lenne hozzá affinitásom. Itt jött képbe swift, mert az applenek tök sok oktató anyaga van hozzá ingyé a store-ban.
@martonx: köszi neked is a választ!
-
Doink
aktív tag
1. Külföldön is elhelyezkedhetsz pénzügyesként ha jól beszéled a helyi nyelvet
2. Az AI már itt van de még sok munka van vele és talán mi vagyunk az utolsó generáció amikor még annyira nem lesz bejáratott hogy új munkahely után kelljen nézni emiatt.
3. Bármelyik nyelvet megtanulhatod otthon egyedül. Az egyetemen sem tanítanak meg programozni hanem majd óra után otthon tanulod meg. Első nyelvnek valakik szerint vashoz közelit kell választani és csak utána távolodni tőle. A valóság meg inkább az hogy neked van egy problémád (lego robot) és majd találsz ilyen arduino meg c/c++ dolgokat a googleben és azt fogod próbálgatni mert ez a terület érdekel, inspirál, éjjel nem hagy aludni hogy még mindig nem úgy megy a robot stb.
A nyelvek között hatalmas az átjárás és elég hamar rájössz hogy igazából a gondolkodásmód a lényeg hogy nagy problémákat olyan kicsi problémákra tudj bontatni amit a végén már be tudsz verni a gépnek és megérti.
A nyelv az csak egy eszköz. Vannak problémák amik az egyik nyelvnek jobban fekszenek mint a másiknak.4. Nem csak ideahaza hanem úgy globálisan hiány van majdnem mindenféle programozóból.
Mac ügyben nem tudok nyilatkozni.
-
kr:sz
tag
Sziasztok srácok!
Szeretném a segítségeteket/tanácsaitokat kérni. Multinál dolgozom pénzügyes vonalon, de kezdem egyre kevésbé élvezni. Igazából szeretnék egy fordulatot tenni az életembe, amivel akár külföldön is lehetne szerencsétpróbálni, nem csak mosogatás/takarítás szintjén. Korábban nem volt tapasztalatom a programozással, de eléggé kreatív alkotási folyamatként tekintek rá (szigorúan kivülállóként), plusz biztosabb jövőnek tűnik számomra.
Az AI mennyire tör be ide? Szerintetek autodidakta módon mely nyelvekkel lenne érdemes próbálkozni? Engem leginkább mondjuk mobilokra írt appok/játékok érdekelnének, valamint tök menő lehet akár robotokra is programozni (kezdetnek pl legot motorizálni és programozni is menő lenne...
), de erre mekkora lehetőség van idehaza?
Van egy macbook airem és az app storeban találtam swift nyelvre jópár tananyagot. Szerintetek ebbe érdemes lehet energiát ölni? Van ennek a nyelven a jövőben valami lehetősége?
Előre is köszönöm megtisztelő válaszaitokat!
-
bandi0000
nagyúr
mivel más is kérte, így berakom ide, hozzáteszem, hogy nem biztos hogy olyan szintű az anyag, mint ahogy az itt lévő szakembereknek tetszene, de szerintem nem rossz, leg is amikor nézegettem akkor tetszett
[link] -
Sischo
tag
Sziasztok,
Kéne egy kis tanács/seítség tőletek.
Szeretnék elkezdeni jobban belemászni a programozásba, viszont fogalmam sincs melyik nyelvbe lenne érdemes belekezdeni viszonylag kezdőként. Korábbról/suliból van tapasztalatom C#, VBA, SQL, Javascript nyelvekkel, szóval nem a nulláról kezdeném a dolgot.
Ami leginkább szempont, hogy hasznos/keresett legyen a tudás a munkaerő piacon és ne végtelen idő legyen használható szinten megtanulni. Én első körben a Swift-re gondoltam, de nem vagyok biztos benne, hogy jó döntés lenne-e.Köszi előre is!!!
-
bandi0000
nagyúr
válasz
repvez #11313 üzenetére
látom azért még az alapok se teljesen vannak meg, ha gondolod át tudom küldeni az egyetemi anyagomat, problémaosztályok ês algoritmusok című tárgyból, ami arról szól, hogy adott egy probléma konyhanyelven, aztán elmagyarázza az algoritmusát, és utána leprogramozza, nyilván ez c/c++ ban van, de igazából nyelvfüggetlen, gyakorlatilag a sorbarendezéseket, kiválasztásokat, min max keresést stb magyarázza el, lényegében az alap algoritmusokat
-
opr
nagyúr
válasz
repvez #11310 üzenetére
En azt nem ertem, hogy ha ennyire nem tudod merre indulj, akkor miert nem kozelited meg onnan a problemat, hogy valasztasz egy nyelvet (ezt konnyu az alapjan, hogy mit is akarsz csinalni konkretan), aztan felmesz Udemy-re, keresel egy kezdo kurzust, es vegigcsinalod?
Azta ha tetszik, akkor megcsinalod a kozephaladot, aztan a haladot, aztan meg tudod csinalni a sajat projektjeidet, aztan ha van ket-harom referencia, es meg mindig szereted csinalni, el lehet menni dolgozni a teruleten, ahol jopar ev alatt megtanulsz programozni ugy igazabol, nem csak kodolni.
-
-
sztanozs
veterán
-
-
repvez
addikt
Ez a codewars nem rossz , de én ehhez még kevés vagyok mint mackósajtban a brummogás.
A többiek jól látják a dolgot, ahhoz, hogy neki tudjak állni saját magam kis dolgokat megcsinálni tudnom kell, hogy mire van szükségem, ha már ezzel tisztába vagyok akkor már rá tudok guglizni vagy konkrétat tudok kérdezni ha nem működik, de amíg nem tudom addig csak tanácstalanul nézek.
például itt van az említett példa:
Ha egy misi hitelt felveszek évi 5% kamatra, 5 évre akkor mennyi lesz a törlesztő.
Ugye az alap minden hónapba növekszik az 5% 1/12-ed részével, de mivel minden hónapban törlesztek is így ennyivel meg csökken az értéke. a végén meg havi bontásba kiírni a fennakadót.tehát értem a folyamatot , de fingom sincs hogy álljak neki.
-
bambano
titán
szerintem ennél sokkal korábban kellene kezdeni.
az, hogy tapasztalat kell a tapasztalat megszerzéséhez, rekurzió és nem működikazt lehet csinálni, hogy hétköznapi dolgokat kell algoritmizálni, hogy világos legyen, mit jelent egy nagyobb feladat lebontása kisebb, majd elemi lépésekig. a hétköznapi dolog alatt pl. egy tojásfőzést vagy hasonlót értek.
-
Ispy
nagyúr
válasz
repvez #11300 üzenetére
Hát nálam ez úgy megy, hogy először elképzelem a szemeim előtt a programot működés közben, aztán elkezdem elemeire bontani a feladatot, egészen kis részekre. Itt ahhoz is nagy tapasztalat kell, hogy milyen részegységeket hozol létre. Azután ezeket a kis részleteket bontom ki, nyilván ehhez tapasztalat kell, hogy mikor kell ciklust használni és mikor nem, mikor milyen változót használj, milyen toolok vannak az adott sdk-ban, mi mire jó. Olyan ez, mintha azt kérdeznéd, hogy a káposztát melyik késsel jó felvágni? Igazából több félével lehet, egyikkel könnyebb, másikkal kevésbé.
Szerintem pont ez az a rész, amit iskolában, ad-hoc módon nem lehet tanulni, ehhez kell egy munkahely, ahol az embert kijavítják, ha hülyeséget csinál, tanácsokat adnak neki merre induljon stb.
Szóval a válasz röviden: kicsiben kell kezdeni, nem rögtön egy komplett vállalat irányítási rendszer leprogramozásával és akkor ezek a dolgok jönnek majd (vagy nem, a logikus gondolkodás egyáltalán nem olyan triviális, mint sokan képzelik).
-
sztanozs
veterán
válasz
repvez #11302 üzenetére
Csináld meg
a Pythonaz általad prefelát nyelven a feladatokat itt kb 4kyu-ig (kemény googhle-özés lesz) és akkor már meg tudsz ilyen feladatokat oldani: https://www.codewars.comAz adott feladatok megoldásait böngészve is rendkívül sokat lehet tanulni.
-
repvez
addikt
válasz
Gyuri16 #11301 üzenetére
Igen mert időről időre előjön , hogy szeretném végre megtanulni és hátha azóta vannak uj jobban felépített segédletek az abszolút kezdőknek.
Mert ad hoc módszerrel egyedül tudom csak tanulgatni, ugy hogy az egyetlen segítségem ha valamit nem értek a forumok, ahol többnyire nem találkozok olyan emberekkel akik hasonló cipőben járnának , a többiek meg már jóval előrébb járnak és nekik már természetes amit én nem tudok.A telefonra is szedtem le pár alkalmazást , meg egy csomó könyvem is van, de mindegyik csak a szokásos száraz alapokat adja le , hogy milyen külön külön az egyes elemek szintaktikája meg egy egyszerű példát is mutat hozzá, de egyikben sint, hogy ez a teljes kódhoz hogy kapcsolódik .
Tehát nem látom a fejlődési irányt, hogy a sok kis kódból hogy lesz majd idővel egy nagyobb bonyolultabb.
[link] ezt is végig vittem, meg most a codemurai appot probálom, de ezek is csak a szintaktikával foglalkoznak, de hogy a programnak hogy fogjon neki az ember vagy mikor mit használjon arra nem.A 3d modellezésnél legalább szembetűnő, hogy mi a folyamat, de itt ezt nem látom.
ÉS nem azért mert nem értem vagy hülye lennék hozzá, csak egyszerűen nem látom át a folyamatot amivel önállóan tudnék fejlődni
-
Gyuri16
senior tag
válasz
repvez #11300 üzenetére
Nem akarok gonosz lenni, de a topicban eloszor 12 eve kerdezted, hogy hogyan kellene elkezdeni programozni tanulni.. irigylem a kitartasod, de nem lehet, hogy valamilyen mas hobbi fele kellene nezned, amiben jobban megtalalod a szamitasod? Tenyleg nem rosszbol irom, de tapasztalatom szerint nem mindenkinek megy ez a programozas dolog.
Amugy eleg jo valaszt kaptal majd ket eve: [link]
vegigcsinaltad mar azt a python kurzust azota?
A kerdesedre a valasz az, hogy sok programot kell irni. Eloszor nagyon egyszerut, es aztan egyre bonyolultabbat. Kezdetben jo egy kurzust vagy konyvet kovetni aztan pedig sajat otleteket megvalositani.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Dji RC N3 távirányító
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Studio M2 ULTRA 2023 64GB 1TB SSD számítógép garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPhone 13 mini 5G 128GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 12 Pro Max 128GB / 12 hó jótállás
- HP Rack szerverek és tartozékok egyben vagy külön-külön
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! HTC VIVE Pro 2 virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Precision M4600 - i7-QM I 8GB I 500GB I Nvidia I HDMI I 15,6" FHD I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest