- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Hővezető paszták
- Házimozi haladó szinten
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Bluetooth hangszórók
- Elképesztően drága az új Ryzen Threadripper PRO generáció
- Melyik tápegységet vegyem?
- Előrendelhető a OnePlus Pad 3
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Drizzt
nagyúr
válasz
bambano #15896 üzenetére
Nem ertelek, engem zavarni egyaltalan nem zavar ez a kikotes. Ha zavart volna, akkor agalok ellene/nem irom ala.
Es ezzel el is jutunk a 3. ponthoz, a mi meg az, hogy igazabol semmi olyan fejlesztes nincs, amit munkaidon kivul csinalnek szivesen. :D Egyedul a covid jarvany elejen jart a fejemben egy magyar adatokbol dolgozo tracker irasa, de mire hozzakezdtem volna, addigra voltak megfelelo minoseguek. -
Silεncε
őstag
válasz
pmonitor #15891 üzenetére
Nekem kb minden egyetemi projektem fent van GitLabon/GitHubon (kivéve azokat, amiknél kötelező volt az egyetem privát git trackerjét használni, illetve van néhány, ami még a legelején elveszett). Az, hogy ezek nagy része privát, leginkább annak köszönhető, hogy az egyetemen néha divat volt ugyanazokat a feladatokat kiadni egymás utáni években, én meg érthető okokból nem szeretném ennyire senki dolgát megkönnyíteni.
-
Drizzt
nagyúr
-
pmonitor
aktív tag
válasz
MostaPista #15867 üzenetére
Kivételesen(
) egyetértek a többiekkel. Egy ilyen program megírása nem 2 perc. Mondjuk amit itt valaki írt, hogy 3 fővel fél év, azt azért túlzásnak tartom.
Ettől függetlenül szinte minden témakörben van(nak) ingyenes program(ok) is. Valamint pl. a codeproject.com-on is vannak forráskóddal együtt ingyenes programok. Csak regisztrálni kell a letöltéshez. Én pl. a MyTimer/MyStopwatch osztályomat az egyik ilyen alapján készítettem el(csak kibővítettem).
Az, hogy itt a maguknak programozónak nevező nick-eknek nincs publikus referenciája/projektje/kódja, azon én is csodálkozom. De hát ilyen nick-ek alkotják ennek a fórumnak a gerincét(sajnos). Már csak azért is csodálkozom, mert valamikor a programozók is tanultak. Tanulás alatt kódokat/programokat kellett, hogy írjanak. Ezekre általában büszkék(nem pejoratív) is. Sajnos ilyenről csak a prog.hu-ról tudok példát hozni. pl. ezt, az egyik készítette. Tehát a prog.hu-n legalább néhányan vannak ilyenek, ezt el kell ismernem attól függetlenül, hogy az sem tartozik a kedvenceim közé. De erről a fórumról nem tudnék egy példát sem összekaparni az "ős" nick-ek közül. Pl. a TC-t is állítólag 1 fő alkotta(pedig nem kevés funkciója van), és ingyenesen is használható(igaz, hogy azt hiszem, hogy csak 30 napig!!??). Mondjuk a TC nem az én esetem, de ez más kérdés. De sajnos az ilyenek nem járnak ide fórumozni. De attól még vannak ingyenes nagyobb alkalmazások is. -
Ronyman
aktív tag
Sziasztok!
Van köztünk olyan tag aki otthon van a Unity világában és esetleg segítséget tudna adni szakdolgozat elkészítésében, online korrepetálás formájában? Természetesen nem ingyen! Ha esetleg valaki tudna órát adni, akkor kérem keressen!Elore is köszönöm!
-
opr
nagyúr
válasz
Demertin #15875 üzenetére
Sima ugy, de...
Van ket akadaly:
1) Boven nem azonnal diploma utan. Esetleg itthon a CAE-nel probalkozhatsz, Ok foglalkoznak hasonloval, es sokszor van naluk gyakornoki/friss diplomas lehetoseg. Egy ido utan, megfelelo tapasztalattal es egyeb teren bizonyitas utan naluk van lehetoseg komolyabb, nagyon titkos NATO projekten dolgozni, ahonnan azert lehet elore menni ha ugyes vagy, de ezekert a helyekert eleg kemeny verseny megy (plusz eleg regi az infom, konnyen lehet, hogy ezt azota a politika keresztbehuzta).
2) Ha komolyabb szinten gondolkodsz, sajnos a Magyar allampolgarsag erosen akadalyozo tenyezo. Nemeteknel, Franciaknal, Angoloknal, illetve Svajcban vannak ilyen jellegu lehetosegek (pl BAE systems), de az igazan forro temakhoz nem fognak oda engedni, mert mar ott elbukod az atvilagitast, hogy a hiresen Kina/Orosz/random arab diktatorbarat Magyarorszagrol jottel. Tudom, mert hasonlo cipoben jartam. Mondhatsz Te akarmit, meg lehet a sajat politikai beallitottsagod meg velemenyed az ugyben akarmi, meg akkor is hartanybol indulsz, ha 10 eve kint elsz, es megvan a helyi allampolgarsag is.Nyelvek:
C, C++, Ada, ha tuzhoz kozeli dolgot akarsz fejleszteni, tehat vadaszrepulok/raketak/helikopterek/stb rendszeret.
JAVA, C#, python, egyebek, ha megelegedsz a foldi tamogato/kikepzo rendszerek fejlesztesevel.Amit meg fontos tudni, hogy ezek olyan cegek, ahova az emberek akarnak dolgozni menni, sokan, igy a verseny nagy, a fizetes alacsony, legalabbis egyeb piaci resztvevokhoz hasonlitva. Kb annyit fizetnek, mint a jatekfejlesztoknek szokas, ami a masik ilyen szoftverfejlesztesi ag, tehat piaci berezes alatt bo 20-30%-al, adott tudasszinten.
-
btraven
őstag
válasz
MostaPista #15867 üzenetére
Igen, én játékprogramokkal vagyok így. Kismillió van a neten de egyik sem tetszik. Aztán neki ülök írni egyet. Olyan egyszerűnek tűnik. Vannak országok, vannak hadseregek, csatáznak egymással, kész.
Aztán pár év programozás után megállapítottam, hmmmm, mégse olyan egyszerű. Mert az AI még mindig nem a legoptimálisabban vezényli le a csatában a seregét.Ráadásul a programozás egyre nehezedik. Már kommentet se lehet írni. Múltkor órákig néztem valamit mire megértettem hogy azért van nyakatekerten mert a renderelés hatékonysága miatt úgy kell. Ha írhatam volna egy kommentet akkor jobb lett volna.
-
-
-
bambano
titán
válasz
Demertin #15875 üzenetére
hagy kérdezzem már meg, miért nem néztél utána a lehetőségeknek?
hint: a friss, agyonhájpolt itteni állásbörzén van kint ilyen témájú álláshirdetés [link] . biztos vagyok benne, hogy ha ezeket megkérdezed tőlük (egyébként is, miért ebben a topicban...), akkor kapsz rá választ.Egyébként pedig ha ilyen váltáson gondolkodsz, készülj fel rá lélekben, hogy a közgazdasággal szemben amit programozóként leírsz, az megtörténik...
-
dabadab
titán
válasz
Demertin #15880 üzenetére
Hát, ha katona nem akarsz lenni, akkor csak a gyártásnál tudsz lövöldözőgépekkel
foglalkozni, ott meg aztán tényleg az adott cégtől függ, hogy konkrétan mit és hogyan használnak szoftveres téren. (Magyarországon van egyáltalán bármi ilyesmi a tervezett Lynx gyáron kívül? Mondjuk külföldre menni lehet, hogy kisebb megrázkódtatás, mint Zalaegerszegre
)
Mondjuk Pythonnal nem nagyon tudsz melléfogni, egyrészt elég népszerű ahhoz, hogy jó eséllyel belefuss, másrészt nagyon hasznos tud lenni akkor is, ha amúgy nemm kell semmi konkrét szoftveres dolgot csinálnod, csak a saját munkádat akarod részben automatizálni.
-
sztanozs
veterán
válasz
Demertin #15880 üzenetére
Ha jól rémlik katonai műszaki gépészetet idehaza csak az NKE-n tudsz tanulni, de nem rémlik, hogy az alapszakon (katonatiszti képzés) kívül volna más lehetőség ezt elvégezni.
Még anno a politechnikumos időkben talán volt erre elméleti lehetőség (1995 körül), de manapság... Ráadásul ha jól tudom a repülőmérnöki és a gépjármű-mérnöki szakok is külön vannak. -
Demertin
tag
válasz
dabadab #15876 üzenetére
És #15877
A katonai pálya abszolút nem vonz. Ahogy írtátok is, nagyon le vannak szűkítve a lehetőségek. Maga tisztán a szoftverfejlesztő pálya sem cél. Engem tényleg tisztán a járműipari gépészet vonz, bár így akkor jobban járnék, ha elmennék egy járműmérnöki szakra. Mondjuk ezáltal ugrik a support az osztálytól, meg egy lassan lecsengő felmondással is felér
-
martonx
veterán
válasz
Demertin #15875 üzenetére
Hát ööö nem akarlak kiábrándítani, de a gépészmérnök (pláne a hazai oktatási szintek...) szerintem nem egyenlő a harcászati, repüléstechnikai dolgokkal, a programozás meg végképp. Egyébként fogalmam sincs, hogy harcászatban, repüléstechnikában milyen nyelveket használnak, szerintem ha valami isteni csoda folytán odakerülsz egy ilyen céghez (egyáltlán itthon van ilyen fejlesztő cég?), akkor ráérsz megtanulni C-zni, vagy Assembly-zni, vagy tudom is én mostanában vajon miben fejleszthetnek.
-
dabadab
titán
-
Demertin
tag
Sziasztok! (Első fele kis háttérsztori, aztán a lényeg)
Egy speciális, de szerencsés helyzetben vagyok. Közgazdász a végzettségem, szakmámban is dolgozom, de nem igazán az én területem. Viszont kaptam egy olyan lehetőséget, hogy a cégem támogatja minden formában, ha elvégeznék egy gépészmérnök szakot. És itt jöttök ti a képbe. Utóbbi időben sokat gondolkodtam a szakma váltáson, mivel érdekelnek a harcászati, repüléstechnikai gépészeti dolgok, így kapóra is jönne a dolog. Mindenhol azt olvasom, hogy rengeteg bónusz lehetőséget, tudást tudnék szerezni, ha legalább 1, de inkább több programnyelvet ismernék, viszont arról nagyon keveset találni, hogy e terület melyeket alkalmazza. Ha esetleg valaki ebben ki tudna segíteni, netalán segíteni abban milyen tananyagot sajátítsak el (angollal rendben vagyok), akkor el tudnám kezdeni az adott nyelvet tanulni. A nulláról indulnék.
tl;dr: érdekel a harcászat, repülés gépészeti oldala és mellé szeretnék olyan programnyelvet (esetleg nyelveket) nulláról megtanulni, amik kapcsolódnak az előbb említettekhez. Merre induljak el?
-
martonx
veterán
válasz
MostaPista #15867 üzenetére
Ha te autógyártó vagy, és szerinted X millióba kerül egy általad előállított autó. Mi meg odamegyünk, és kifejtjük, hogy de hát ezt lehetne ingyen is, mert milyen jó lenne mindenkinek az ötletünk, hogy legyen ingyen az autó.
És elkezdünk morcizni, mert te mint szemét önző autógyártó nem kezdesz el nekünk ingyen autót gyártani... -
Ispy
nagyúr
válasz
MostaPista #15867 üzenetére
Te én ha 100 forintot kaptam volna minden esetben amikor a csináld meg olcsón és majd jó lesz neked mondatot hallottam az elmúlt 20 évben, akkor már nem kéne dolgoznom. Mert ez tuti, mindenki fizetni fog érte. De ez nem így megy, itt az idő pénz, azért kell fizetni, most. A végeredmény meg vagy jó lesz és népszerű vagy nem.
-
pelyib
tag
válasz
MostaPista #15867 üzenetére
De pontosan azt kered, h a megadott adatok alapjan assa ki neked a godrot. Ingyen, mert az neki jo. Nem, nem jo. Te se orulnel, ha a szakmadba vagoan odallnank eled, h "te ugyis ezt csinalod egesz nap, neked ez csak 1 ora. Mert ez neked jo. Ingyen, jah es hozzd az anyagot is hozza", ugye ez nem hangzik olyan jol, de te ezt most elvarod.
Tobb megoldast is javasoltunk, felteszem egyiken se gondolkoztal el, vagy probaltad ki. Amit en irtam ingyenesek, egy eldobhato email cimmel lehet regisztralni, es legalabb megtudod, h mukodne vagy sem amire neked kell. Nem nem kell semmit se kiadnod.
De itt van az Excel, ami azert ha nullarol indul az ember akkor se evekbe telik megoldani amit szeretnel.
De erre akar meg egy jegyzetfuzet is jo, mondjuk az nem csipog ha eljott az ido...Tovabba ha a sajat idol tul draga, h valami ujat tanulj, akkor tessek megfizetni a maset!
-
sztanozs
veterán
válasz
MostaPista #15867 üzenetére
Nagyjából hasonló "rendszert" fejleszettem egy kis cégnek egy 3 fős csapattal 20 éve (nagyjából 6 hónapos fejlesztés volt, utána a cég még kb 15 évig "gondozta" a programot). A cég (tíz)milliókat kért érte megfelelő helyeken amiket persze meg is kapott.
Egy feladat leprogramozása nem csak arról szól, hogy legyen egy listád amiben van némi hierarchia. A programnak rendelkezni kell felhasználói felülettel (ez vitte el a fejlesztési idő kb 75%-át amúgy), a belső logikának pedig biztosítania kell a konzisztenciát, a hierarchiának megfelelő változásokat. Az egymással kapcsolatban álló eseményeknek nem szabad elárvulniuk, ha valami változás történik a struktúrában. És természetesen ezeket a belső logikai szabályokat a megrendelőnek kell specifikálnia - ami az esetek nagy részében azt jelenti, hogy használat közben belefutnak valami "hibába", és akkor derül ki, hogy azt nem specifikálták le, mi pedig megírtuk úgy ahogy a legegyértelműbb volt nekünk. -
MostaPista
tag
A valaik segítsen hogyan kell gödröt ásni az nem egyenlő azzal, hogy valaki ássa már ki helyettem a gödröt.
Pontosan, ezeret ilyet nem is kertem.
Van annyi ismeretem, hogy tudom, hogy mire eljutnek a tanulasban oda, hogy megirnek egy ilyen programot, halalra rohognetek magatokat.
Egyszeruen arra gondoltam, hogy millionyi ingyenes program van, amelyek nagy resze nem jo semmire, lenne vegre egy jo, amit lenne ertelme hasznalni - hacsak annyi valtozat hoz, hogy sokan vegre rajonnek, hogy nem kell kiadni a bizalmas adataikat, mar jo.
Volt egy pozitiv szemleletem, hogy egy hozzaerto kap az otleten es talan egy ora alatt osszecsap egy alapszintu programot, amit kitesz a webre es az alapjan kesobb kaphat megrendeleseket, vagy csak nepszeru lesz.
A valaszokbol azonban ugy tunik, ide olyanok irnak, akik nagyvallatoknak irnak nagy rendszereket, es a "vegyel egy sap-ot, biztosan lesz benne ilyesmi is" a szemleletuk.
Kiderult, hogy az otletem nem volt jo, ennyi.
-
Silεncε
őstag
válasz
MostaPista #15862 üzenetére
Azt se ertem, hogyha sqlite a megoldas, miert kell hozza python vagy c#, miert nem eleg a python onmagaban.
Azért, mert az sqlite egy adatbázis a Python/C# meg programnyelvek. Olyan, mintha azt kérdeznéd, minek az autóba akkumulátor és benzin is.
-
dabadab
titán
válasz
MostaPista #15862 üzenetére
de meg azzal se foglalkozott senki, hogy milyen programmal lehet ezt megcsinalni
Dehogynem, írták, hogy vmi ticketing v project managment rendszerre van szükséged, nem naptárra és arra kaptál példákat is.
-
Ispy
nagyúr
válasz
MostaPista #15862 üzenetére
Nézd, ez a valaki csinálja meg helyettem ez nem segítség kérés, hanem egy megbízás.
Fel kell dobni egy aprót a HA-ra, hogy programozót keresel és várod a jelentkezőket.
Vagy átballagsz az excel topikba, kicsit utána nézel, hogyan kell excelben dolgozni, tanulsz, olvasol és megcsinálod magadnak.
De azt várni, hogy itt majd bárki ingyen szalad megcsinálni valamit, az elég, mehhhh.
Kaptál alternatívákat, nem tetszett, akkor ennyi.
Egyébként kb. bármiben meg lehet oldani, de a legegyszerűbb az excel, esetleg MS Access, de ott már jó eséllyel kell némi programozás, adatbázis ismeret/tervezés stb.
A valaik segítsen hogyan kell gödröt ásni az nem egyenlő azzal, hogy valaki ássa már ki helyettem a gödröt.
-
axioma
veterán
válasz
MostaPista #15862 üzenetére
Ez kb olyan keres mint irjon nekem valaki ingyen olyan autotrade-elo programot amin nem vesztesz. En is orulnek neki, attol me'g nem fog letrejonni.
Megjegyzem ez tenyleg _akar_ excelben megoldhato lehet. De te nem azt kerdezted hogyan tudnad te megoldani, hanem h ki keszit neked olyat, ahol a program idomul hozzad es nem te az eszkozhoz. Ezzel eleg nehez barmit is kezdeni. -
MostaPista
tag
válasz
axioma #15856 üzenetére
Amint irtam, messze vagyok a programozastol, csak logikus dontesekkel foglalkoztam.
Pontosan segitsegkeres miatt irtam ide, de meg azzal se foglalkozott senki, hogy milyen programmal lehet ezt megcsinalni, igy meg ez se tiszta. Azt se ertem, hogyha sqlite a megoldas, miert kell hozza python vagy c#, miert nem eleg a python onmagaban.
Mindegy, ha nem akartok segiteni, akkor hagyjuk.
-
TheProb
veterán
Sziasztok!
Visual Studio Code-dal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Ezt használom IDE-nek PS script-ek írásához egy ideje, viszont eléggé hátráltat, hogy az intellisense nem hajlandó feldobni bizonyos dolgokat.Pl. a script-ben történik egy .yaml import egy változóba, a yaml struktúráját nem olvassa be a VSC, így mindig kézzel kell eltúrni az egyes key-eket.
Illetve próbálkozok WPF alapú GUI-t integrálni egy script alá. Szintén be van hivatkozva a .xaml file a script elején, de szintén nem tudom "kitallózni" pl az event handlereket vagy akár az összepakolgatott object-ek neveit (pl. textbox).Tudtok esetleg erre megoldást?
#15853vakond5: Én a session ID-s irányba indulnék el. Ha megvan a session, akkor utána már lehet rá "event handler"-t írni.
-
Ispy
nagyúr
válasz
MostaPista #15855 üzenetére
Itt tudsz segítséget kérni [link]
-
axioma
veterán
válasz
MostaPista #15854 üzenetére
Nem mondtam h nem tud, de nem erettsegi anyag.
Biztos nem egyszerubb, szovegmanipulaciora az erettsegi szintjen 99% tudok nekik 1linert... es az egy [a meglevo, full specifikalt feladathoz illeszkedoen szamukra elokeszitett] adathalmaz tutujgatasaban kimerul, az nem ua mint adatb-strukturat alkotni adott feladathoz. Nyilvan nem rocket science, tanitjak [pl. parom] egyetemen masodevben. Meg progfejl jellegu orakon a userbol hogyan banyasszuk ki az infot [tipikus pelda: mi az hogy 'azonnal'? a paksi eromuben meroben mas, mint egy levelezo sakk eseten].
A sajat szakmajaban mindenki jobban latja az osszetettseget nyilvan, de hidd el hogy inkabb keress tovabb vagy koss kompromisszumot [ami az elengedestol a webshop ilyen celra atcimkezeseig sokfele lehet]. Ha meg ve'nadd van hozza csak targyi tudasod nincs, tenyleg az a legjobb ha bevallalod te magad [segitunk ha kerdezel, legalabb linkekkel]. -
vakond5
őstag
Sziasztok!
CMD-s vagy PowerShell-es kis automatizálást szeretnék a következőre. Jelenleg egy ikonról indítok egy bat file-t, ami 2 alkalmazás elindítását tartalmazza (egyik nem fut a másik nélkül). Annyit szeretnék még hozzá, hogy amikor az elsőt bezárom, automatikusan leállítsa a másik folyamatot is. Tehát az X működéséhez Y-nak is futnia kell, de álljon le az Y is, ha én manuálisan leállítom X-et.Tudtok ebben segíteni?
-
axioma
veterán
válasz
MostaPista #15847 üzenetére
Epp keszitem fel a gyerekeimet emelt szintu erettsegire. Nincs programiras benne adatbazis-kezelore... az van hogy access-ben kattintgasson ossze a letezo adatb fole egy-ket keresest. A programiros az txt file-t hasznal "adatbazisnak".
-
Ispy
nagyúr
válasz
MostaPista #15847 üzenetére
Ez egy excel tábla.
-
MostaPista
tag
válasz
pelyib #15844 üzenetére
Igen, mindig csodalkozok, mennyire megvaltozott a vilag.
Nem olyan regen bortonnel fenyegettek azokat, akikrol kiderult, hogy masokrol jelenteseket irtak, most meg onknent es dalolva, sot masokat erre biztatnak kozonseges besugok folyamatosan jelentgetve mindenkit, akivel kapcsolatba kerultek, szepen cimkezve, hogy mikor kivel milyen uzleti vagy magan ugyben es hol talalkoztak, megjelolve a bizalmas kapcsolatokat is.
Persze, tudom, oreg vagyok es annyira hulye, hogy vannak elveim, de hat ez van. -
válasz
MostaPista #15847 üzenetére
> Azokra van egy-ket oraja egy kozepiskolasnak, nem gondolnam, hogy egy tapasztalt programozonak tobb ido kellene ehhez:
Realisan a temat megbeszelni is tobb ora kell; egy tapasztalt programozo oradija tobb, mint egy eves elofizetes valamelyik issue tracker eszkozre.
-
MostaPista
tag
Amint irtam, nem vagyok programozo, ezt is csak odavakkantotta valaki, hogy ehhez ez a legjobb, mert kis meretu ingyenes adatbaziskezelo, amit C++ vagy C# vagy python vagy akarmilyen mas programmal lehet kezelni.
Webes keresesekkel megtalaltam, hogy erettsegire milyen adatbaziskezelesi feladatok vannak, hat azok nagysagrendileg bonyolultabbak, pl. egy konyvtari nyilvantartas vagy ettermi rendeles nagysagrendnyivel bonyolutabbnak tunik a szamomra.
Azokra van egy-ket oraja egy kozepiskolasnak, nem gondolnam, hogy egy tapasztalt programozonak tobb ido kellene ehhez:Itt kell negy lista: nevek, helyszinek, esetek es temak, illetve kezdo es befejezo idopont es kesz.
Mind a negy listanal eleg egy sor, pl. nev vagy cim, es egy masik sor kiegeszito szovegkent szukseg szerint, semmi csicsa, nem kell se tucatnyi telefon meg egyeb marhasag, cimnel se kell iranyitoszam meg egyeb kodok, eleg odairni a hely nevet es legfeljebb a masik sorba egy megjegyzest, pl. utcanev es szam es "bejarat az udvarbol", attol kezdve be van azonositva.
Egyiknel se kell szaznal tobb adatot eltarolni, sot, talan meg a fele is elegendo, a legkisebb pendrajvon elferne az egesz.
Persze, laikuskent jutottam eddig, azert keresek programozot, ha van jobb otlete, hogy pl. nem is kell sqlite se hozza, csak C# vagy python listakkal megoldhato, legyen.
-
martonx
veterán
válasz
MostaPista #15840 üzenetére
De ha havi pár dollárt sajnálsz erre, akkor komolyan el tudod képzelni, hogy találni fogsz olyan programozót, aki ezt ingyen megírja neked?
-
pelyib
tag
válasz
MostaPista #15840 üzenetére
Igen, ingyenes, viszont online. Aminek megvan az az elonye, h ha az orszag masik vegen vagy akkor is hozzafersz (felteve ha van mobiltelefonod).
Igen ehhez a szolgaltatora kell bizni az adataidat."valamiert nincs ilyen program" mert nincs ra fizetokepes kereslet.
"aki megirna Sqlite-ban" sqlite az egy adatbazis engine, amiben sql parancsokat tudsz futattni, ezt max az adatok tarolasara hasznaljak, ehhez kell meg valami ami kozted es kozte megoldja a kommunikaciot (a program amirol beszelsz). -
Ispy
nagyúr
válasz
MostaPista #15840 üzenetére
Manapság nem "divat" offline rendszereket készíteni, mert nem praktikus és nincs is rá igény. Az internet ugyanolyan alapfeltétele manapság a munkának, mint az áram. Ha tetszik, ha nem.
-
bambano
titán
válasz
MostaPista #15840 üzenetére
"aki megirna Sqlite-ban": azért arra befizetek egy jelentősebb pénzt, ahogy te sqlite konzolon sql parancsokkal naptárt menedzselsz
-
dabadab
titán
válasz
MostaPista #15840 üzenetére
Ugye, ezek a javaslatok mind megfelelnek az ingyeneses off-line hasznalhato alapfelteteleknek.
Azt nem teljesen értem, hogy ha van tízmilliós nagyságrendű pénzed arra, hogy újat készítess, akkor a meglévők pár dolláros havidíja miért gond?
-
MostaPista
tag
Ugye, ezek a javaslatok mind megfelelnek az ingyeneses off-line hasznalhato alapfelteteleknek.
Amugy mar tuljutottam a keresesen, egyertelmu, hogy valamiert nincs ilyen program, ezert keresek valakit, aki megirna Sqlite-ban vagy lamami mas, ingyenes, kis meretu megoldaskent, ami egyszeruen es konnyen hasznalhato - ha meg valaki mindenaron "calendar" es mas igenyekkel all elo, annak lehet fizetos valtozatot is krealni.
Nem tudom, mi a projekt menedzsment, nem akarok epitkezest tervezni, ha nem tetszik, amit irtam, lehet egyszeruen ugy irni, hogyha tennivalokat irok, akkor azok nemelyiket ossze lehessen kapcsolni, mert sajnos jartam jo parszor ugy, hogy amikor vegre eljutottam az orszag masik vegebe levo rokonhoz, par dolgot nem vittem neki, amik nelkul a tobbi se volt hasznalhato tlejesen.
Ilyen esetben kell latnom, hogy meg hianyzik valami, es azt is be kell szerezni, ne legyen felesleges utazas, majd leboges, hogy "na, most eppen mit felejtettel el". -
Ispy
nagyúr
válasz
MostaPista #15836 üzenetére
Mi most a mondayt használjuk, csak fizetős cucc. [link]
-
martonx
veterán
válasz
MostaPista #15836 üzenetére
Nem tudom eddig miket néztél át, de az Office 365 naptára tud location szerinti keresést
-
pelyib
tag
válasz
MostaPista #15836 üzenetére
Nekem ez inkabb tunik project managementnek, ahol a "fat ultetni a kertbe" egy project, hataridovel, resztvevokkel, feladatokkal, feladatok egymas kozott kapcsolataval, feladat a resztvevokhoz rendelve.
Szerintem ez nem egy hatidonaplo feladata, meg tagan se
Esetleg a Trello-t nezd meg. Vagy a Jira, de erosen pilotavizsgas, ha eddig nem hasznaltad. -
MostaPista
tag
válasz
pelyib #15835 üzenetére
Harom fontos dolgot:
Egy hierachikus feladatkezelot, valamint nev es helyszin szerinti keresest/megjelenitest.A hataridonaplok ugyan arra a kaptafara keszultek:
Adott napon adott idosavba be lehet irni, hogy mi lesz, es erre be lehet figyelmeztetest beallitani.
Ha extra, akkor lehet hozza neveket megadni, de tobbnyire csak azert, hogy mail-en lehessen oket is ertesiteni, hogy mikor es hol kell megjelenniuk.
Helyszint csak a szoveges mezoben lehet megadni a tobbi megjegyzes mellett, ez maris hianyzik.
Raadasul kesobb csak akkor lehet megtalalni, ha a naptarat vegignezi az ember naponta, hogy mikor mi tortent.Nekem olyan megoldas kell, ahol megadhatok egy feladatot
pl: fat ultetni a kertbe
majd ala be lehet csatolni teendoket (sok helyen to do a neve)
pl: szomszeddal egyeztetni, mikor er ra segiteni, illetve szukseges dolgokat, szerszamokat megvenni, elokesziteni, megtisztittani
es esemenyeket
pl. adott napon es idosavban egyeb dolgok megvetele
adott napon es idosavban meglevo szerszamok megtisztitasa
adott napon es idosavban ultetes a szomszeddalMind a "to do", mind az "esemeny" eseteben legyen lehetoseg megadni nemcsak kezdo es befejezo napot es idopontot (vagy nem kotelezo megadni), hanem erintett szemelyeket es helyszineket is.
Ami a lenyeg - es ezen bukik el az osszes letezo program, amit eddig talaltam - az az, hogy mind a szemelyek, mind a helyszinek eseteben is legyen lehetoseg legalabb keresesre, hogy mikor es hol milyen esemenyekben es to do-kban voltak erintettek, megtalaljam, hogy a szomszedom miben segitett es mikor, es adott boltba miert es mikor mentem vasarolni.
A jelenlegi hataridonaplok csak egyoldaluak, minden a naptar ala van berendezve, es csak a naptar alatt lehet vegiglapozni, mikor mi tortent, esetleg, hogy kik voltak erintettek, de az egyes esetek kozott sincs kapcsolat, es nevek es helyszinek alapjan semmit se lehet megtalalni.
(Allitolag van online megoldas, de ez az, amit nem akarok, ezek magan adatok, offline modon legyen lehetoseg kezelni.)Annak orulnek, ha lenne egy ilyen ingyenes program, vagy ha nem, akkor valaki irna egyet es kozzetenne.
Nyilvan lesznek olyanok, akiknek lesznek extra igenyei, hogy adott szemely vagy helyszin szines es hangjelzeses legyen, erre lehet mar fizetos verziot is kesziteni, ahogy latom, az ilyen ingyenes + "pro", azaz fizetos verzios megoldasok elegge elterjedtek.
Remelem, ertheto, nem vagyok programozo, nem tudok "specifikaciot" irni.
-
pelyib
tag
válasz
MostaPista #15834 üzenetére
Mi az amit nem találsz, de kell neked?
Lehet neked csak egy kis script kell ami csak letrehozza a bejegyzeseket. -
MostaPista
tag
Egy ideje hiaba keresek egy jo hataridonaplot, felmerult, hogy talan egy programozo kellene, hogy megirja, allitolag Sqlite-ban sokfele programnyelven meg lehetne irni.
Ha lesz erdeklodo, irok reszletesen, ha nem, akkor bocs a zavarasert.
-
válasz
pmonitor #15831 üzenetére
Nem innen a fórumról, de sikerült találni egy juniort akivel hamarosan kezdünk, aztán majd meglátjuk, hogyan fog működni. Azon a szinten, amin én vagyok, egy junior is hasznosan taníthat.
Időközben viszont éppen a jövőhéten tárgyaluk a munkahelyen a további célokról és felvetettem egy-két szkriptelős és egy szoftverfejlesztős ötletet, ami tetszett nekik. Lehetséges, hogy támogatni fognak benne és akkor már munkahelyen is tudnék programozgatni.
A szkriptek amúgy nagyon kicsik és könnyűek, amiket írnánk az általunk használt szoftvernek a Python API-jába, de a másik program megalkotásához, amit az ötlet tartalmaz, ennyire kevés skillel talán túl nagy fába vágnám a fejszét... de talán éppen időközben, a fejlesztése közben szerezném meg a jártasságot, plusz mellette ezekkel a hétvégi órákkal. -
nevemfel
senior tag
válasz
Silεncε #15824 üzenetére
Múltkor ezt szerintem már megvitattuk. Tanácsos kerülni a használatát, főleg azokban a nyelvekben, ahol strukturális nyelvi eszközökkel is jól megoldható az adott feladat. C-ben vannak olyan esetek, amikre nincs kész nyelvi szerkezet (pl. kivételkezelés), ahol a goto használata elfogadható. Assembly itt most nem téma, magas szintű programnyelvekről van szó.
-
Ispy
nagyúr
Én is használnám sokkszor, csak ugye nem minden nyelvben van, de szerintem sokkal olvashatobbá lehet tenni vele a kódot, nem kell állandóan if meg case tengereket fosni, hanem csak goto, és szépen blokkokba lehet szervezni az eljárást. Sokkal jobb, mint 6 egymásba ágyazott if, 4 egymásba ágyazott for ciklussal.
Én attól vetem le magam a forgószékről, amikor minden ciklussal van megcsinálva, ha kell, ha nem.
Egyébként meg a goto az kb. egy memória címzés, hogy az interpreter tudja hová másszon, ha bekövetkezik (ha jól sejtem), nem értem ez miért lenne rossz bármilyen szempontból....
-
*FACEPALM
Hát, végigolvastam itt az utóbbi ismeretterjesztést a linkelt bloggal egyetemben, a GOTO utasítás kapcsán.
Meg kellett állapítanom, hogy én bizony Sátáni programozó vagyok, a munkáimat el kellene ásni a föld alá pár km-el...PIC programozást is végzek Assemby nyelven. Belegondolva, nincs olyan programom, amiben ne szerepelne ez az utasítás.
Csúnya, rossz Én!
-
sztanozs
veterán
-
pmonitor
aktív tag
válasz
Rimuru #15823 üzenetére
Már csak ezért sem szoktam még VBA-ban sem használni a Goto-t, csak a Resume Next-et. De ezt itt már leírtam(2. bekezdés).
-
Ispy
nagyúr
válasz
pmonitor #15818 üzenetére
Már megint a fingot fűrészeljük?
Nem értem miért mond ellen a goto használata az oop programozásnak.....de lehet az én ismereteim hiányosak.
Igaz linuxban nem prograrozok, VBA-ban viszont sokat használtuk a goto, főleg hibakezelés céljából, try catch hiányában. Sőt volt még on error resume next is, ami hasonló a try catch-hez.
De a goto egy eljárás vagy függvény belsejében fut, attól még az egész lehet oop, ez semmiben sem ütközik egymással.
Ez csak egy eszköz, aki akraja használja vagy sem, nem kötelező, mint ahogy én sem szarom tele a kódjaimat ész nélkül try catch-el, mert lassítja, meg kicsit olyan, hogy mittudoménmilesz, try catch. De ettől még vannak olyan szituk, amikor a váratlan eseményeket ezzek a legjobb megoldani.
Na, nálam a goto is kb. ez a kategória.
-
bambano
titán
válasz
pmonitor #15820 üzenetére
ne terelj, az, hogy egy magyar 'zúgcég' (sic!) mit csinált, annak semmi köze ahhoz, hogy egyrészt leszólsz olyan embereket, mint K&R, másrészt az indoklásod tévedés.
most kicsomagoltam az 5.11-es stock linux kernelt (ez volt kéznél) és ebben 173527 olyan sor van, amit első ránézésre goto-nak lehet nézni (pontosan nem néztem meg, mert pl. azt sem, hogy előtte-utána volt-e megjegyzés nyitás-zárás.)
tehát kijelenthetjük, hogy ahol linuxot használnak, ott van goto.
tartok tőle, hogy K&R vagy L.T. hitelesebb forrás számomra, mint te.
egyébként tudtad, hogy a unixok is sima txt-ben tárolják a jelszavakat? vagy csak keverted a txt-ben tárolás kifejezést a kódolatlan tárolás kifejezéssel?
-
pmonitor
aktív tag
válasz
bambano #15819 üzenetére
Ilyent pl. te normális helynek nevezel? Csak az alábbi hibák voltak benne:
1.: kliens oldalon át lehet írni az árat
2.: sima .txt file-ban tárolt jelszavak
3.: hozzáférhetők voltak a felhasználók személyes adatai.Ha neked ilyen 1 normális hely, akkor oda úgy sem mennék(meg amúgy sem).
És multiról beszélünk, nem zúgcégről. Ezek után nem csodálkozom, ha tele lennének goto-kal a kódok.
-
pmonitor
aktív tag
Kb. 3 hete a "C programozás" topikban volt 1 kis diskurzus goto ügyben. Hogy használjunk gotot, vagy ne. Ott az egyik nick a következő példát hozta fel:
int __init my_init_function(void) {
int err;
err = register_this(ptr1, "skull");
if (err) goto fail_this;
err = register_that(ptr2, "skull");
if (err) goto fail_that;
err = register_those(ptr3, "skull");
if (err) goto fail_those;
return 0;
fail_those: unregister_that(ptr2, "skull");
fail_that: unregister_this(ptr1, "skull");
fail_this: return err;
}Én erre hoztam fel 1 strukturált megoldást, amiért majdnem lefejezett. Azóta a következő kódot követtem el:
int __init my_init_function(void) {
int unreg = 0;
int err = register_this(ptr1, "skull");
if (err) unreg = 1;
else if (err = register_that(ptr2, "skull")) unreg = 2;
else if (err = register_those(ptr3, "skull")) unreg = 3;
switch (unreg)
{
case 0: break; //ez azért van az első helyen, hogy hibátlan futásnál legyen a leggyorsabb.
case 3: unregister_that(ptr2, "skull");
case 2: unregister_this(ptr1, "skull");
case 1: break;
default: break;
}
return err;
}Itt készítettem 1 rövid összefoglalót a goto használatáról(illetve nem használatáról). Sztem a goto-t nyelvtől függetlenül SOHA nem kellene használni. Ez nem csak C-ben, de más strukturált/OOP/eseményvezérelt nyelvben is így van. Az oldalamon(a fenti linken) írtam, hogy még a Kernighan - Rithcie páros is hibásan írta le a goto használatát, amit a többi könyv írója is átvett tőle. Ott ki is fejtettem, hogy sztem. miért. Na meg hogy a goto miért osztódással szaporodik.
Ugyanakkor sokat tanultam ebből a "skull"-os példából. Még sosem alakítottam át goto-val tele lévő kódot strukturáltra. De ez csak megerősítette azt, hogy a szekvencia-szelekció-iteráció hármassal tényleg mindent meg lehet oldani, nincs szükség a határok nélkül ide-oda ugráló goto utasítás alkalmazására.
-
dabadab
titán
válasz
Weareus #15816 üzenetére
Van két szólistám, amit notepad ++-ban szeretnék összerakni egybe
Itt ezen a ponton nem értettem, hogy hogyan jön össze egy szövegszerkesztő két zenésszel.
Ilyenkor azokat a sorokat, (minden sorban pontosan egy szó van), amik kétszer v. többször fordulnak elő, kitörli, de egyet meghagy belőle.
A kérdés az, hogy melyiket?Az elsőt hagyja meg.
-
Weareus
addikt
Üdv. Nem kifejezetten programozás-kérdés, de itt eddig a Notepad ++ nevű szövegszerkesztővel kapcsolatos kérdéseimre teljesen jó válaszokat sikerült kapni, szóval megpróbálom:
Van két szólistám, amit notepad ++-ban szeretnék összerakni egybe.
Ez eddig oké. Utána van egy parancs, hogy delete duplicate lines.
Ilyenkor azokat a sorokat, (minden sorban pontosan egy szó van), amik kétszer v. többször fordulnak elő, kitörli, de egyet meghagy belőle.
A kérdés az, hogy melyiket?
Ami az első szólistában volt vagy ami mondjuk a másodikban (alatta)? -
Az erre fordítható időm akkor fog tudni nagymértékben megugrani, ha már fogom tudni használni, lesz elég tudásom, amivel meg tudom győzni a vezetőt, hogy dolgozzak ezen munkaidőben.
De előbb el kell jutnom arra a tudásszintre, ezt a fejlődést pedig csak munkaidőn kívül kivitelezhetem jelenleg. -
Ispy
nagyúr
válasz
Citroware #15809 üzenetére
Hát akkor ez a megoldás: fogj egy feladatot, ami kell nektek, azt járd körbe és kezdj el ezen dolgozni. Nyilván lassan fogsz haladni, sok időt elvesz és hát szar is lesz az 1.0, meg a 2.0, meg a többi is, de a tudást és tapasztalatot csak így fogod tudni megszerezni. Max keresel egy oktatót, aki segít, ha kérdésed van. De ehhez sok idő és sok energia kell, ezt nem tudod megúszni.
A programozásnak nem a kódolás a nehéz része, a tervezés, algoritmizálás, a folyamatok végigjátszása sokkal fontosabb, aztán persze ezt le kell kódolni.
Egy oktató max abban fog tudni segíteni, hogy hogyan kell megírni a kódokat, de a gondokodásmódot neked kell elsajátítani, az meg csak sok-sok gyakorlással fog menni.
-
Livius
őstag
válasz
Citroware #15809 üzenetére
Ha már valaki programozott valamilyen nyelven valaha kezdő szinten akár, akkor kb 6 hónap alatt magától is képes a haladó szintű Python tudást megszerezni. Az baj hogy nekem az jön le, hogy úgy akarsz megtanulni valamit, hogy ne kelljen sok időt neked rászánni. Kb hogy helyetted valaki majd szájba rágja. A programozásban a szájbarágás semmit sem ér, vagy Te leülsz és heti szinten 16 órát minimum eltöltesz benne valami saját kitalált projektekkel, vagy az életben nem fogod megtanulni.
-
axioma
veterán
válasz
Citroware #15794 üzenetére
Most nem azert, de ehhez eleg egy online tanfolyamot (tanf. sorozat elemeket) megvenned amihez jar szemelyes konzultacio. Angolul azert ez nem olyan lehetetlen dolog. A felvett anyaggal ugy haladsz ahogy neked kijon, a konzultaciot meg hasznalod ha nem megy valami.
En ugyan programozok hetvegen is sot gyerekek most mennek emelt infora nekik segitek, de penzert az alapokat tanitani egy nem is kimondottan elkotelezett embernek, hat azt biztos nem vallalnam be (plane hogy vallalkozasom sincs hozza es nekem aztan nem eri meg feketezni).
Most latom idokozben jo nagyot belerugtal az egyetemi oktatokba is, gratulalok -
Köszönöm.
Az a szituáció, hogy jelenlegi munkahelyemen a csapatunkban gépészmérnökök vannak, és egyre jobban nyitunk a programozás felé, ami gyorsabbá, automatizáltabbá, vagy éppen pontosabbá tudná tenni a munkánkat. De egyikünk sem programozó, minimális programozási tudással rendelkezünk. Néhány egyszerű szkriptet írtunk eddig csak.
Ha felfejleszteném a programozási tudásom egy junior szintre, akkor már tudnék olyan programokat, kiterjesztéseket írni a csapatban, amik segítenék a munkánkat, és nem mellesleg azzal én lennék a csapat legjobb programozója, mint vakok között félszemű.
Ezzel egyrészt nagyon fontossá tudom tenni magam a csapatban, másrészt pedig más lehetőségeket is kinyit, ha valami miatt váltani kellene. És hát egyébként is örömöm találom a programozásban.
A hátulütője a dolognak az az, hogy ezek után sem lesz ezen a munkahelyen olyan senior, akitől tanulhatnék, ugyanúgy csak a saját magam útján folyna a fejlődésem. Körülbelül ezek a kilátások.
Akár egyszer olyan mérnöki szoftver fejlesztésében is részt vennék, amilyeneknek jelenleg a (most már lassan senior) felhasználója vagyok. De ahhoz már C++ tudás kell inkább, a feljebb említettekhez pedig elég a Python is. (nem véletlenül ezt a kettőt kezdtem el)
-
opr
nagyúr
válasz
Citroware #15807 üzenetére
Az mukodhet is, csak legyel tisztaban azzal, hogy finoman szolva nem szentiras, amit mond, mert meg valoszinu neki sincs annyi rutinja, hogy ne csinaljon hulyeseget. Mert egyetem + egyeni szorgalom az, akibol junior lesz, es onnantol meg minimum 5-10 ev, mire igazan jo szakember lesz belole, ha folyamatosan tanul es fejlodik.
Amugy ha junior szintre eljutsz, onnan ket ut van:
1) Elkezdesz vele foallasban foglalkozni egy normalis cegnel, ahol a seniorok ugyis felugyelnek, review-znak, mentoralnak.
2) Maradsz (maximum) junior.De amugy maga a tipp az jo, sok sikert!
-
Közben valaki más adott egy jó tippet. Szóval azon a szinten, amin én vagyok, kezdésnek egy MSC-s hallgató is tudna produktívan oktatni, sőt, egy seniornak nem is nagyon lenne türelme olyan egyszerű dolgokhoz. A lényeg, hogy az egyedül tanulásnál lényegesen gyorsabb és hatékonyabb legyen a fejlődés, és ha ez egy fiatalabb segítségével is elérhető, akkor miért ne.
Nem szükséges most még annyira átfogó dolgokkal tisztában lennem, ahogy Ispy is írta. Aztán majd ha már szintet lépek, akkor már olyan fog oktatni, aki többet tud, a lényeg, hogy mindig a saját szintemnél feljebb legyen, szóval nem feltétlenül érdemes már az elején annyira nagyban gondolkodni, amiben ti már most vagytok. Ha majd junior/medior szintjén leszek, akkor lehet majd érdemes a seniorokhoz fordulni segítségért.
-
opr
nagyúr
válasz
Citroware #15803 üzenetére
Ha érdekel, privátban át tudok dobni egy nyelvfüggetlen feladatsort, amit direkt öntanuláshoz csinált az egyik haverom. Szerintem arra, amit Te akarsz, ennyi induló tudással ez is elég.
Amúgy szerintem igaza lesz a többieknek, nem hiszem, hogy sikerrel fogsz járni, mert aki már senior, az nagyon sokra értékeli a szabadidejét, nem igazán akar akkor is programozni, legalábbis a saját projektjén kívül.
Hirtelen példa, erre amit írtál én pl havi £1000-nél kezdeném el a gondolkodást, hogy megéri-e. És még ilyen számok mellett se vagyok benne biztos, hogy elvállalnám. -
Nem teljesen 0-ról.
C++-ból két tantárgyam volt az egyetemen, Pythonból pedig csináltam már két ingyenes online kurzust, amik megtanították az alapokat (Codecademy, Udemy azt hiszem), illetve saját kisebb projektnek is nekikezdtem, de nem egy nagy cucc, 250 soros. Illetve SQL-be is belenéztem egy pár nap erejéig.
Itt tart a tudásom. "Not great, not terrible."Sajnos nem igazán van meg a rendszer közte, egy út ami mentén haladjak.
-
Ispy
nagyúr
válasz
Citroware #15801 üzenetére
Ha jól értem te 0-ról indulsz...akkor nem tök mindegy mi megy a "versenyszférában"?
Tanuld meg az alapokat, ez a lényeg, ahhoz meg egy jó tanár, tanterv és tananyag kell. Különben is ahány cég annyi féle, ahány pozíció annyi féle, szerintem első körben nem ezzel kell foglalkozni, arra ráérsz még. Meg egyébként sem számít, hogy mit várnak el a cégek, ha még az alapokkal sem vagy tisztában, sőt igazából majd úgy is ott tanulod meg a szakmát igazából, ahová először/másodszor/harmadszor elmész majd dolgozni, mert tapasztalatot heti pár óra tanulgatással nem lehet szerezni, ahhoz el kell tölteni egy adott területen éveket napi 8-10-12 órában.
-
válasz
Livius #15800 üzenetére
Köszönöm, ez érdekes oldal.
Annyi fenntartásom van az olyanokkal, akik egyetem mellett oktatnak, vagy hivatásos tanárok, hogy én egyetemi tanulmányaim során azt tapasztaltam, hogy szinte senki sem volt igazán tisztában azzal ami zajlik valójában a versenyszférában, a multinacionális cégek berkein belül. A tanárok remekül oktatták a leadandó elméleti anyagot, és fogalmuk sem volt, hogy valójában mely skillek az igazán fontosak a munka életében, mivel ők maguk még nem dolgoztak olyan helyen, vagy nagyon rég, keveset. És így nem tereltek annyira jó irányba, mint ahogyan egy tapasztalt versenyszférában dolgozó mérnök tudott volna. Ez lehet, hogy az IT-ban nincs annyira így, de a gépészmérnöki képzésben nagyon is.
De bizonyára az IT-ban is így van, hogy nem feltétlenül az a jobb programozó, aki az adott programnyelvet jobban ismeri.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Cyberpunk 2077
- Diablo IV
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- weiss: Pant* rant
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpársportok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest