-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fancy-boy
addikt
Engem az érdekelne, hogy a cikk miért a mobiltelefon rovatba került?
Az okostelefon kategóriába kellett volna... -
spect80
őstag
-
7Heads Drago
veterán
-
mikk2000
őstag
-
Kolondrum
félisten
-
KISDUCK
addikt
-
w751230
tag
-
judas13
veterán
-
Kolondrum
félisten
Én ilyen használt telefont meg nem szeretnék venni. Ez olyan mint az autóban az olaj, betartott csereintervallum.
-
judas13
veterán
Arra céloztam hogy sokat ér 6 éves telefonnál az akku csere ha 6 éves korára már csak kb 3-4 éve legyártott és porosodó akkut lehet majd kapni ami lehet a sok állás miatt nem is lesz jobb mint a régi használt

Kétlem hogy 5-6 éves telefonhoz megéri még majd frissen akkut gyártaniA gyártási dátum feltüntetése mellett a teljesítményi és tartóssági minimumkövetelmények meghatározása valószínűleg eleve megnehezíti majd a hosszú ideig tárolt, elöregedett aksik eladását.
Konkrét szabályozás lesz ezügyben is: Minimum Tartóssági Standardok 2028 nyarától lépnek majd életbe. Ciklusélettartam (Cycle Life). Kapacitásmegtartás (Retention of Capacity)... -
judas13
veterán
Töltöm (fullra) mikor éppen van rá lehetőség és idő, a többi nem érdekel. 3-4 évre biztos megfelel az aksi legalább. Már láttam ezt a videót anno - ezt hoztam volna ide a cikkhez éppen
Kb 3 éves 13 minim 90%-os. Az alig használt 2020-asom most csekkoltam le meg 95%-os
-
Kolondrum
félisten
Egy pl 15 pro max töltés közben fűt, már 30W-al is amit amúgy sem tud tartani, még pl egy OnePlus 13 100W-on sem melegszik ennyire. Hőtermelés a kulcs. Sztem.
Ha meg nyomkodva van egy alma töltés közben? Hagyjuk is.
Aktuális Find X9 Pro-nál a langyosságot sem tartom okénak. Válaszol 30-40W körül fogom bekorlátozni. Mint érdekesség, a OnePlus 13 30W-on gyári töltő, ugreen kábel 0-80% között atom stabil 30W-al tölt és akkor sem esik be a watt ha nyomodva van és mellé elenyésző a plusz hő. Na az jó volt. -
hcl
titán
-
spect80
őstag
-
Reggie0
titán
Majd szabvanyositjak az akkumereteket es kapacitasokat is. Vagy csak siman right to repair alatt benyomjak, hogy 10 evig kell biztositani, mint az autoalkatreszeket.
-
hcl
titán
-
hcl
titán
Az nem az akku hibája.
5S, 6, 6S, SE 2016, mind szenved ettől. Az akkucsati melletti két fuelgauge FET megy haza asszem ilyenkor. A mérés hibásodik meg, össze-vissza jelez töltöttséget, de megy a telefon. (7-esen pl . az audio erősítő a jellemző... :D )Ettől még nyugodtan lehet akkut cserélni, ha az akkud szar, és nem a töltöttség mérése. Én is cseréltem már nem egyet.
@TeeJay : Tessék, Samsung A5 2017-hez utángyártott akku.
2020 körül még az akkor 6 éves S5-höz is tudtam venni. -
spect80
őstag
Lehet csak értelme nincs. Tavaly cseréltettem 1.gen iphone se akksiját. Amellett h így is fél napot bír ha már a ránézésen kívül mást is csinálok vele, teljesen összevissza mutatja a töltöttséget. Fél napig 100%, majd 1 óra alatt lemegy 25%ot. Kuka az egész
-
Sirus86
aktív tag
De most szerinted nem gyartanak ma akkut a pl 5 eves iphone 12-hoz?
Akkor ma sem erdemes csereltetni mert csak regit kapsz bele?
Muteromnak pl pont mostansag kellene mar cserelni az i12-ben mert 78%.
Ha konnyebb cserelni az akkut, hamarabb cserelik a userek is mert valoszinu olcsobb is mert nincs szetszerelesi koltseg, igy a piac is jobban porog.Bocsi de tenyleg nem ertem a gondolatmenetet miert lenne rosszabb, pont hogy jobb lesz, nem?!

Ismerosom elozo honapban cserltette le az iPhone 6S akkujat. Szoval valos lehet az akkucsere dolog.
-
LurkerSheik
senior tag
És mivan ha nem lesz hozzá akku?
A lehetőséget kell garantálni nem azt hogy a sarki tescoban is lesz minden telefon típushoz akku, nem is életszerű.Csak kicsit fordítsd meg a dolgot, mennyi készletet tartanál egy random kínai LeEco-hoz kereskedőként.
Kereslet kínálat
-
Busterftw
nagyúr
Max gyarit nem kapsz, de ugyanolyat gyartanak ujan.
Az en Oneplus 7 Pro-m akkujat ev elejen csereltem es friss volt a gyartas. -
hcl
titán
Kiderül mi lesz

Amúgy szép és jó az EU terve hogy cserélhető akkus telefonok legyenek
Abba viszont bele gondolt valaki hogy pl majd 5-6éves telefonhoz hol lesz már majd kapható akku és ha igen azok hány éve porosodnak valamelyik polcon?
Tehát nem csak cserélhető akkus törekvés kellene hanem szinte szabvány forma hogy ne az legyen hogy ahány telefon annyi féle akku
Így az első 2-3évben gyártanak akkukat az adott szériához utána meg már minek hiszen ha eladnak valamiből mondjuk 10milliót akkor totál felesleges legyártani hozzá 10millió akkut hiszen kevesen fogják cserélni max 2-3éves korában de még 6éves telefonhoz minek akkut venni amikor full elavult lesz"Abba viszont bele gondolt valaki hogy pl majd 5-6éves telefonhoz hol lesz már majd kapható akku "
A 2000-es évek megvan? Boltokban lehetett telefonokhoz akkut venni.
Ha kis eszük lenne, akkor lennének szabvány akkucsatik.A kínaiak meg gyártják a régebbi típusokhoz is, amíg van rá kereslet.
-
TeeJay
félisten
De most szerinted nem gyartanak ma akkut a pl 5 eves iphone 12-hoz?
Akkor ma sem erdemes csereltetni mert csak regit kapsz bele?
Muteromnak pl pont mostansag kellene mar cserelni az i12-ben mert 78%.
Ha konnyebb cserelni az akkut, hamarabb cserelik a userek is mert valoszinu olcsobb is mert nincs szetszerelesi koltseg, igy a piac is jobban porog.Bocsi de tenyleg nem ertem a gondolatmenetet miert lenne rosszabb, pont hogy jobb lesz, nem?!

szifont engedjük el, ott képesek 8éves telefont megvenni egyesek

Egy átlagos olcsóbb androidos telefonhoz megnézem mikor lesz 6éves korában frissen gyárott akku
-
LurkerSheik
senior tag
De most szerinted nem gyartanak ma akkut a pl 5 eves iphone 12-hoz?
Akkor ma sem erdemes csereltetni mert csak regit kapsz bele?
Muteromnak pl pont mostansag kellene mar cserelni az i12-ben mert 78%.
Ha konnyebb cserelni az akkut, hamarabb cserelik a userek is mert valoszinu olcsobb is mert nincs szetszerelesi koltseg, igy a piac is jobban porog.Bocsi de tenyleg nem ertem a gondolatmenetet miert lenne rosszabb, pont hogy jobb lesz, nem?!

-
TeeJay
félisten
Nem teljesen ertem ezt a felvetest

most hany eve porosodik egy iphone 11 akku a polcon az istylenal pl?
Vagy most megis mit is szeretnel kozolni?
a szabvanyositas egy kovetkezo lepcso lehetne ezt adnám
Arra céloztam hogy sokat ér 6 éves telefonnál az akku csere ha 6 éves korára már csak kb 3-4 éve legyártott és porosodó akkut lehet majd kapni ami lehet a sok állás miatt nem is lesz jobb mint a régi használt
Kétlem hogy 5-6 éves telefonhoz megéri még majd frissen akkut gyártani -
LurkerSheik
senior tag
Kiderül mi lesz

Amúgy szép és jó az EU terve hogy cserélhető akkus telefonok legyenek
Abba viszont bele gondolt valaki hogy pl majd 5-6éves telefonhoz hol lesz már majd kapható akku és ha igen azok hány éve porosodnak valamelyik polcon?
Tehát nem csak cserélhető akkus törekvés kellene hanem szinte szabvány forma hogy ne az legyen hogy ahány telefon annyi féle akku
Így az első 2-3évben gyártanak akkukat az adott szériához utána meg már minek hiszen ha eladnak valamiből mondjuk 10milliót akkor totál felesleges legyártani hozzá 10millió akkut hiszen kevesen fogják cserélni max 2-3éves korában de még 6éves telefonhoz minek akkut venni amikor full elavult leszNem teljesen ertem ezt a felvetest

most hany eve porosodik egy iphone 11 akku a polcon az istylenal pl?
Vagy most megis mit is szeretnel kozolni?
a szabvanyositas egy kovetkezo lepcso lehetne ezt adnám
-
TeeJay
félisten
Az nem ügy, szerintem. Vékony műanyag teknő az akku alatt. A ház maradhat unibody, csak az akkunak egy mélyedés kell. Amilyen vastag egy közepes Samsung, abban pl. elfér. Az ifon air lesz az érdekes

S10-et akartam régebben, aztán megnéztem, hogy abban nincs fém keret, az akku a LCD hátuljára van ragasztva. No way hogy nem töröd el csere közben
Nem vettem.Kiderül mi lesz

Amúgy szép és jó az EU terve hogy cserélhető akkus telefonok legyenek
Abba viszont bele gondolt valaki hogy pl majd 5-6éves telefonhoz hol lesz már majd kapható akku és ha igen azok hány éve porosodnak valamelyik polcon?
Tehát nem csak cserélhető akkus törekvés kellene hanem szinte szabvány forma hogy ne az legyen hogy ahány telefon annyi féle akku
Így az első 2-3évben gyártanak akkukat az adott szériához utána meg már minek hiszen ha eladnak valamiből mondjuk 10milliót akkor totál felesleges legyártani hozzá 10millió akkut hiszen kevesen fogják cserélni max 2-3éves korában de még 6éves telefonhoz minek akkut venni amikor full elavult lesz -
KISDUCK
addikt
Ezek szerint te megvárod amíg púpos lesz a telefon?
Egy púp nem púp.
Mindjárt 6 éves lesz a telefonom, a degradaciót leszámítva nincs baja és inkább vennék újat mint ezt javítattnám.
-
7Heads Drago
veterán
-
Meridian
senior tag
Na, azt senki nem írta, hogy mindez azért van, hoyg minél hamarabb kellejen megvenned a másik, követlező telefonodat. Tervezett elavulás.
Nekem egy szar ócska noname Umidigi BISON telefonom van, 2020. decemberei, és nem foglalkoztam vele sosem hoygan töltöm. Totál még sosem merült le, 3-4%ig sokszor lement, és általában éjjel felrakom a töltőre és regel amikor felébredek akkor veszem le 100%-on. És nincs ilyen problémája... én nem vettem észre azt hogy gyengülne az akksi, vagy sokkal hamarabb merülne. Pedig tutira nincs benne mindenféle hiperszuper töltésvezérlő, hiszen az egész telefon 44ezer Ft-ba került.. viszont átmehetsz rajta egy autóval, másfél méterig vízálló (ki is próbáltam), szöget beverhetsz vele a képernyőjével - mivel ez egy valódi "strapafone". Oké, a kamerája nem olyan jó mint a 600ezer Ft-os gépeké, na de hát ez egy telefon. Nem fényképezőgépnek vettem.

-
lvb
aktív tag
Az iPhone-ok jellemzően kisebb kapacitású akkumulátorokat használnak, mint a hasonló méretű Androidok (pl. 3200–4400 mAh vs. 4500–5500 mAh). Az Apple az energiahatékonyságot szoftverrel és chipoptimalizálással próbálja kompenzálni, de fizikailag kisebb akkuk gyorsabban elérik a teljes ciklusszámot.
Az akkumulátorok egyik fő ellensége a melegedés. Az iPhone-ok töltés közben hajlamosabbak melegedni, különösen gyors- vagy vezeték nélküli töltésnél. Az Androidok sok esetben fejlettebb hőmenedzsmentet és intelligensebb töltési vezérlést alkalmaznak (pl. éjszakai lassú töltés, töltési hőmérséklet-korlát).
Az Apple 500 teljes töltési ciklust tekint a normál élettartam végének (ekkor kb. 80%-ra esik a kapacitás). A legtöbb Android gyártó hasonló elvet alkalmaz, de egyes modellek (pl. Samsung, OnePlus) optimalizált töltésvezérléssel képesek csökkenteni a felesleges ciklusokat, például nem töltik mindig 100%-ra.
Nekem az előző telefonom egy 11Pro volt, kb. 1 éve cseréltem, mikor elérhetővé vált az aktuális pro. Semmit nem állítottam, napközben folyamatosan QI töltőn szoktam tárolni (minden helységben van, a munkahelyemen is, a kocsiban is). Az utolsó évében végig 60% volt az akku élettartama...
Az akkut sose cseréltem, csak a telefonnal kukázom pár évente. Számomra fontos, hogy vízálló legyen a telefon. Amíg nem voltak vízállóak a telefonok, sokkal sűrűbben kellet cserélnem, mert tönkrementek.
-
KISDUCK
addikt
Ez csak akkor kapcsolt ki magától, amikor teljesen lemerítettem az aksit, amúgy sose.
-
worxland
addikt
Ha az aksi már 80% alatt van, soxor nagyobb terhelés esetén vagy hideg környezetben simán kikapcsol. Ha a tied ilyesmit nem csinál, akkor tényleg nem kell még cserélni. Ha igen, akkor ideje a cserének.
-
dnelb
veterán
Az nem ügy, szerintem. Vékony műanyag teknő az akku alatt. A ház maradhat unibody, csak az akkunak egy mélyedés kell. Amilyen vastag egy közepes Samsung, abban pl. elfér. Az ifon air lesz az érdekes

S10-et akartam régebben, aztán megnéztem, hogy abban nincs fém keret, az akku a LCD hátuljára van ragasztva. No way hogy nem töröd el csere közben
Nem vettem.az akku a LCD hátuljára van ragasztva.
emiatt sokáig úgy cseréltek akkut gariban, hogy kaptál mellé keretet meg kijelzőt is
még az s21 ultránál is. -
Aprósólyom
addikt
Moto. Egész pontosan Moto G35, Android 14 van rajta.
De tudja az "őskövület" moto g31-em is. (Android 12)
Az azelőtti Moto X Play-emen pedig azt az appot használtam, amiből kivágott képet a kolléga: #94 KISDUCK
AccuBattery https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery&pcampaignid=web_share -
hcl
titán
Az nem ügy, szerintem. Vékony műanyag teknő az akku alatt. A ház maradhat unibody, csak az akkunak egy mélyedés kell. Amilyen vastag egy közepes Samsung, abban pl. elfér. Az ifon air lesz az érdekes

S10-et akartam régebben, aztán megnéztem, hogy abban nincs fém keret, az akku a LCD hátuljára van ragasztva. No way hogy nem töröd el csere közben
Nem vettem. -
TeeJay
félisten
-
hcl
titán
Megnézve pár "teardown" videót, 99%-ban az akku felett vitték át a felső és alsó alaplap adatkábelét, meg van hogy a táp kábelt is talán
Kíváncsi leszek hogy tervezik át a telefonokat hogy egyszerűen lehessen akkut cserélni.
Felhasználóknak ez jó lesz mert 2évente pár ezerért venni akkut netről majd otthon 10perc alatt betenni nagyon jó csak emiatt ne legyen hátrány a telefonnál pl hogy nem tudnak akkora kapacitást vagy hasonlókSok telefonban alatta van (rakás Huawei). Az rosszabb unibody esetén, mert amikor szeded ki az akkut, akkor könnyű eltépni.
-
TeeJay
félisten
Miért ne lehetne. Bemutatom a Samsung XCover 7-et: Samsung Galaxy XCover7 - Full phone specifications
Cserélheto akku és IP68 vízállóság 35 perc 1.5méter mélyen. Oké, aki telefonnal akar búvárkodni az vegyen mást
Ha akarják, megoldják. Csak eddig nem akarták, mert tudták, hogy sok ember inkább új telefont vesz mintsem akkut cseréltet a felhasználó által nem cserélheto akkus telójában.Megnézve pár "teardown" videót, 99%-ban az akku felett vitték át a felső és alsó alaplap adatkábelét, meg van hogy a táp kábelt is talán
Kíváncsi leszek hogy tervezik át a telefonokat hogy egyszerűen lehessen akkut cserélni.
Felhasználóknak ez jó lesz mert 2évente pár ezerért venni akkut netről majd otthon 10perc alatt betenni nagyon jó csak emiatt ne legyen hátrány a telefonnál pl hogy nem tudnak akkora kapacitást vagy hasonlók -
hcl
titán
De egyébként meg Samsungokba, iPhone-okba cserélik ezer helyen ha úgy alakul...
Voltál te már szervizben? Nekem I11-en csak kijelzővel együtt cserélték volna az akkut. (nulla repedés mellet)
Most is van egy P30-am ami ugyan megy de törött a hátlap és gyenge az akkuja. Nem éri megcsináltatni. Gazdasági totálkár.Cserélik, arról volt szó
Mondjuk ezt nem értem, szerintem sima lehúzás. Egy szervizzel odébb nem nézted? 11-et én is ki tudom
-
spect80
őstag
2 napja dobta fel a youtube, láttam. Az egészben az a durva, hogy iszonyatos melót tett bele a csávó, miközben tök felesleges volt.
Egy kis utánajárás a kutatók eredményeinek, a technológiának és csak el kellett volna hinni, amit olvas, hiszen ezek az információk elérhetőek.Play store-ból letölthető akkus alkalmazások már régen tudják azt, hogy 80%-os töltés elérésnél jeleznek, hogy lehúzhassuk a töltőről. Csak én magam legalább 7 éve használtam először, mára már a teló beépítettjét használom. Viszont ebben az a lényeg, hogy az appok fejlesztői sem a kisujjukból szopták ki a 80%-os figyelmeztetést.
Ehelyett ez a csávó urbánus legendák bizonytalanságban hánykolódott, mert nem tud információt keresni az internet korában... Szerintem ez tragikus. Számomra ez a mondandója ennek a videónak.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Kb. 2 hónapja vettünk új telót egy családtagnak, ott is instant beállítottam neki az akku vezérlést androidban, ami 80%-ra limitálja a töltést és hetente 1x 100%-ra tölt, mindezt automatán. 20-30%-nál meg beállítom az akkukímélő módot. Régebbi teló csak fix 20%-t tudott, de újabban már állítható ez is. Tök jó, hogy ezek vannak végre.... úgy a 10-en ikszedik android verzió után...
Milyen telefon?
-
KISDUCK
addikt
"az eredeti kapacitás 80%-ára redukálva cseréljük ki a telepet a szervizben"
lol, minek? egy nap kecske pornót még kibír.
-
7Heads Drago
veterán
Hogyan sikerül ennyire leamortizálni az akkukat sokaknak? Mi csak annyit csinálunk, hogy csak 80%-ra töltjük a telóinkat, tableteinket, AccuBattery szerint:
- Lassan 8 éves OnePlus 5T most 79%-os.
- Lassan 6 éves OnePlus 7 most 83%-os (és ezen rengeteg volt a játék, PubG Mobile is), plusz 99%-ban a 65W-os gyorstöltőjével volt töltve mindig.
- Másfél éves Samsung A55 most 98%-os
- Fél éves Samsung S25 Ultra 100%-os
De még a 2013-ban vásárolt Google Nexus 7 tablet, ami szinte folyamatosan töltőn volt (Internet rádióként volt használva) és 100%-on volt 10+ éven át (arra sosem jött 80%-os limitáció lehetőség) is 74%-os volt 12 év után amíg be nem döglött a képernyője idén tavasszal...
Mindegyik eredeti akkuval. De egyébként meg Samsungokba, iPhone-okba cserélik ezer helyen ha úgy alakul...De egyébként meg Samsungokba, iPhone-okba cserélik ezer helyen ha úgy alakul...
Voltál te már szervizben? Nekem I11-en csak kijelzővel együtt cserélték volna az akkut. (nulla repedés mellet)
Most is van egy P30-am ami ugyan megy de törött a hátlap és gyenge az akkuja. Nem éri megcsináltatni. Gazdasági totálkár. -
mhydas99
őstag
Reggel a kocsiban töltődik melóba menet, ott bent nem kell tölteni, hazafelé megint töltődik, majd itthon fullra töltöm. Általában így néz ki egy napja.
Jelenleg így áll: 91% / 407 ciklus / 2024 áprilisban aktivált 15 pro
Ezek szerintem nem rossz számok, az előző is valahogy így volt.
Asszony van hogy kikapcsolásig meríti, de az övé is hasonló számokat mutat.Samsung S24, 1 eves:
-Ciklusszam: 375
-Akku allapota: 99%Kb. 1 honapon at toltottem csak 80 szazalekig, hogy megnezzem mennyire jo ez nekem, aztan rajottem, hogy nem az

Szoval kb. 15 szazalekkal rakom toltore es egeszen felmegy 100-ig. -
hemaka
nagyúr
Reggel a kocsiban töltődik melóba menet, ott bent nem kell tölteni, hazafelé megint töltődik, majd itthon fullra töltöm. Általában így néz ki egy napja.
Jelenleg így áll: 91% / 407 ciklus / 2024 áprilisban aktivált 15 pro
Ezek szerintem nem rossz számok, az előző is valahogy így volt.
Asszony van hogy kikapcsolásig meríti, de az övé is hasonló számokat mutat. -
sawwy007
csendes tag
Az iPhone-ok jellemzően kisebb kapacitású akkumulátorokat használnak, mint a hasonló méretű Androidok (pl. 3200–4400 mAh vs. 4500–5500 mAh). Az Apple az energiahatékonyságot szoftverrel és chipoptimalizálással próbálja kompenzálni, de fizikailag kisebb akkuk gyorsabban elérik a teljes ciklusszámot.
Az akkumulátorok egyik fő ellensége a melegedés. Az iPhone-ok töltés közben hajlamosabbak melegedni, különösen gyors- vagy vezeték nélküli töltésnél. Az Androidok sok esetben fejlettebb hőmenedzsmentet és intelligensebb töltési vezérlést alkalmaznak (pl. éjszakai lassú töltés, töltési hőmérséklet-korlát).
Az Apple 500 teljes töltési ciklust tekint a normál élettartam végének (ekkor kb. 80%-ra esik a kapacitás). A legtöbb Android gyártó hasonló elvet alkalmaz, de egyes modellek (pl. Samsung, OnePlus) optimalizált töltésvezérléssel képesek csökkenteni a felesleges ciklusokat, például nem töltik mindig 100%-ra.
-
DraXoN
addikt
Megneztem a videot, hat....azt mondja a srac, hogy nem tapasztaltak allasban akkudegradaciot egy het utan, pedig azt mondjak a gyartok, hogy hosszutavon karos....ja az. Csak nem 1 het utan, hanem honapok utan a fiokban tartva is bezuhan az akksiszazalek...
Aztan a 30-80 szazalekos savban tartva a telefont tovabb birja az akksi. Igen, igaz, bar annyival nem birja tovabb amennyivel tobb macerat jelent...ha 30-80 kozott tartva a telefon kepes lenne kozel 1 napra akkor persze. Ahhoz ketszer akkora kapacitas kene, mint most. Mondjuk mar az is eleg lenne, ha a brutto akksikapacitas nem csak 2-3 szazalekkal lenne nagyobb a nettonal, hanem mondjuk 20-szal es akkor hiaba merul 0-ra a telefon, valojaban meg 20%-on lenne.
Amugy meg napi toltesnel nagyjabol 2 ev utan lesz csereerett egy akksi, az vallalhato csak ugye a vizallosag ne bukna...akkor nem lenne gond a csere.
A konkluzio viszont igaz, mindenki ugy toltse ahogy akarja, csak 15-20 szazaleknal mar azert pattintsa toltore...
Erosen gondolkodom egy magsafe kulso akksin magsafe tokkal az S24-emre. Igy ha kene egy kis nafta akkor nem kene kabelezni....Honor 400 Pro
Július 11-e óta használom, most néztem pont az akku ciklus szám 69 (4 hónap alatt).
A gyári adatlap 1200 ciklust írt mint "garantált" érték.
ez alapján ha nem változnának a használati szokásaim 5-6 évet kibírhat az akku (de 5 évet biztosan).. Ez teljesen emészthető nekem.Ez már Szilícium-karbon akkumulátor, bár "sajnos" nem nagy kapacitású (csak 5400mAh), mert az aktuális EU szabályzás nem teszi lehetővé a nagyobb értéket (Samsung Note 7 után szabályozták ezt), ez jövő év folyamán változik csak, de az év elején-közepén érkező telefonok még biztos a régi szabályzásba fognak beleesni.
-
7Heads Drago
veterán
Ki is korlátozza az az Applet hogy más akkut használjon?
-
Aprósólyom
addikt
2 napja dobta fel a youtube, láttam. Az egészben az a durva, hogy iszonyatos melót tett bele a csávó, miközben tök felesleges volt.
Egy kis utánajárás a kutatók eredményeinek, a technológiának és csak el kellett volna hinni, amit olvas, hiszen ezek az információk elérhetőek.Play store-ból letölthető akkus alkalmazások már régen tudják azt, hogy 80%-os töltés elérésnél jeleznek, hogy lehúzhassuk a töltőről. Csak én magam legalább 7 éve használtam először, mára már a teló beépítettjét használom. Viszont ebben az a lényeg, hogy az appok fejlesztői sem a kisujjukból szopták ki a 80%-os figyelmeztetést.
Ehelyett ez a csávó urbánus legendák bizonytalanságban hánykolódott, mert nem tud információt keresni az internet korában... Szerintem ez tragikus. Számomra ez a mondandója ennek a videónak.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Kb. 2 hónapja vettünk új telót egy családtagnak, ott is instant beállítottam neki az akku vezérlést androidban, ami 80%-ra limitálja a töltést és hetente 1x 100%-ra tölt, mindezt automatán. 20-30%-nál meg beállítom az akkukímélő módot. Régebbi teló csak fix 20%-t tudott, de újabban már állítható ez is. Tök jó, hogy ezek vannak végre.... úgy a 10-en ikszedik android verzió után...
-
secretgarden
aktív tag
Miért ne lehetne. Bemutatom a Samsung XCover 7-et: Samsung Galaxy XCover7 - Full phone specifications
Cserélheto akku és IP68 vízállóság 35 perc 1.5méter mélyen. Oké, aki telefonnal akar búvárkodni az vegyen mást
Ha akarják, megoldják. Csak eddig nem akarták, mert tudták, hogy sok ember inkább új telefont vesz mintsem akkut cseréltet a felhasználó által nem cserélheto akkus telójában.Plusz végre johetnek a cserélhető hátlapok. Különösen ha megoldják valahogy hogy ne álljanak ki a kamera modulok hátul. Majd az eddig telefontokokat gyártók most majd hátlapokat gyártanak. Karcos lett vagy eltörött a hátlap? Nembaj, veszek hozzá másikat online, 100+ színből, mintából, anyagból választva... Elég röhejes volt szerintem a törekvés a 7mm meg 6mm vékony telefonok gyártására mikor a felhasználól 95%-a tokba tette a telót amitől egyből egycenti vastagok lettek, vagy még több
-
Reggie0
titán
-
secretgarden
aktív tag
Miért ne lehetne. Bemutatom a Samsung XCover 7-et: Samsung Galaxy XCover7 - Full phone specifications
Cserélheto akku és IP68 vízállóság 35 perc 1.5méter mélyen. Oké, aki telefonnal akar búvárkodni az vegyen mást
Ha akarják, megoldják. Csak eddig nem akarták, mert tudták, hogy sok ember inkább új telefont vesz mintsem akkut cseréltet a felhasználó által nem cserélheto akkus telójában. -
mhydas99
őstag
Jó hír az, hogy EU-ban 2027 márciusától már csak felhasználó által egyszerűen cserélhető akkus telókat lehet forgalomba hozni. (Nálunk, UK-ben fene tudja mi lesz, mert mi ugye a fene nagy bölcsességünkben kiléptünk az EU-ból). (Szintén EU-s renelkezés, hogy idéntől már 5 évig kell biztosítani biztonsági frissítéseket, kíváncsi leszek mit csinál pl. Motorola ami előszeretettel hagyta abba eddig 2-3 év után a frissítéseket.)
Jo hiiiir. Most olvastam hogy kulonleges eszkozok nelkul kell majd, hogy cserelheto legyen. Ergo vagy fem hatlappal jonnek a telok es csavarral, ergo vezetekmentes toltes nelkul, vagy mas klipszes/pattintoa megoldassal, ergo vizallosag nelkul. Mindent nem lehet

-
mhydas99
őstag
Tapasztalatom szerint két dolog nyírja ki őket gyorsan:
1) Hő. Haverom autó szélvédőjére erősített navigálós telója (szerencsére olcsó Motorola volt, még nem OLED kijelzővel, így nem égett be az állandó max fényerőtől :-)) nyáron sokat volt folyamatosan 45-50 fokos, két éves korára 80% alatt volt a kapacitása.
2) Ha kifogy nullára a telefon, és aztán nincs feltöltve hamar. Nálam is pont anyós volt így, szerencsére az is olcsó teló volt, kifogyott nullára, sokszor napokig vagy hetekig nem töltötte fel mert hát "úgyis ott a vezetékes telefon, internetre meg a laptop", na pár tucat ilyen után kb. két és fél évesen megnyekkent az akku úgy hogy, 10 percig se bírta egy töltéssel, meg nem lehetett bekapcsolni/újraindítani ha nem volt töltőn...Nem mindegy, hogy Li-ion vagy Li-Pol az akksi tipusa. A polimeres gyorsabban degradalodik, az van a Motokban. Samsungban, iPhoneban meg Pixelben Li-ion van, ami ugye tartosabb.
-
mhydas99
őstag
Azert azt mar lehet kicserelnem magamnak otthon

Nem nagy dolog, fel ora alatt megvan. -
mhydas99
őstag
Megneztem a videot, hat....azt mondja a srac, hogy nem tapasztaltak allasban akkudegradaciot egy het utan, pedig azt mondjak a gyartok, hogy hosszutavon karos....ja az. Csak nem 1 het utan, hanem honapok utan a fiokban tartva is bezuhan az akksiszazalek...
Aztan a 30-80 szazalekos savban tartva a telefont tovabb birja az akksi. Igen, igaz, bar annyival nem birja tovabb amennyivel tobb macerat jelent...ha 30-80 kozott tartva a telefon kepes lenne kozel 1 napra akkor persze. Ahhoz ketszer akkora kapacitas kene, mint most. Mondjuk mar az is eleg lenne, ha a brutto akksikapacitas nem csak 2-3 szazalekkal lenne nagyobb a nettonal, hanem mondjuk 20-szal es akkor hiaba merul 0-ra a telefon, valojaban meg 20%-on lenne.
Amugy meg napi toltesnel nagyjabol 2 ev utan lesz csereerett egy akksi, az vallalhato csak ugye a vizallosag ne bukna...akkor nem lenne gond a csere.
A konkluzio viszont igaz, mindenki ugy toltse ahogy akarja, csak 15-20 szazaleknal mar azert pattintsa toltore...
Erosen gondolkodom egy magsafe kulso akksin magsafe tokkal az S24-emre. Igy ha kene egy kis nafta akkor nem kene kabelezni.... -
BandiT85
aktív tag
Februárban lesz egy éves a Xiaomi 15-öm (kínai), 5400-as silicon-carbon akku, javarészt bőven elvan egy napig a 80-30%-os tartományban, de néha feltolom 100-ig. Most ment le a degradáció-mutató a napokban 100-ról 99-re. Ha ez így bírja, akkor előbb hullik szét a teló, mint hogy az akku besz@rik.
-
#35301632
törölt tag
Sose foglalkoztam vele, annyit töltött amennyi ideig fent van, ha fullra akkor fullra, ha csak 5 percre akkor 5 percre. Használati tárgy, ha szar lesz az akku cseréltetem vagy váltok telefont. 3 évente már van értelme cserélni amúgy is.
-
Reggie0
titán
Anyósom ahogy esik, úgy puffan alapon használja a telefont, amikor eszébe jut, tölti. 2 (max. 3) év alatt szokta leamortizáni az ájfon aksiját, bár tény, hogy egész nap rajta lóg. Nem érdekli, mi lenne a helyes metódus, a telefon van érte, nem fordítva. Szóval r=1 user simán megoldja az amortizációt.
En osszevissza toltom a samsungot. A note 9-nek 70%-os a kapacitasa 6 evesen. Nem hinnem, hogy nagyon megerne figyelni`, pedig az aztan jott velem az 50 fokos sivatagba, meg sielni az alpokba, olykor -10 alatt is.
-
Solten
őstag
Nalam 2-3 napot kibir a Pixel, aztan megy a (lassu) toltore amikor alszom.
-
secretgarden
aktív tag
Anyósom ahogy esik, úgy puffan alapon használja a telefont, amikor eszébe jut, tölti. 2 (max. 3) év alatt szokta leamortizáni az ájfon aksiját, bár tény, hogy egész nap rajta lóg. Nem érdekli, mi lenne a helyes metódus, a telefon van érte, nem fordítva. Szóval r=1 user simán megoldja az amortizációt.
Tapasztalatom szerint két dolog nyírja ki őket gyorsan:
1) Hő. Haverom autó szélvédőjére erősített navigálós telója (szerencsére olcsó Motorola volt, még nem OLED kijelzővel, így nem égett be az állandó max fényerőtől :-)) nyáron sokat volt folyamatosan 45-50 fokos, két éves korára 80% alatt volt a kapacitása.
2) Ha kifogy nullára a telefon, és aztán nincs feltöltve hamar. Nálam is pont anyós volt így, szerencsére az is olcsó teló volt, kifogyott nullára, sokszor napokig vagy hetekig nem töltötte fel mert hát "úgyis ott a vezetékes telefon, internetre meg a laptop", na pár tucat ilyen után kb. két és fél évesen megnyekkent az akku úgy hogy, 10 percig se bírta egy töltéssel, meg nem lehetett bekapcsolni/újraindítani ha nem volt töltőn... -
hcl
titán
A telefon hátulját leszedni segít?
A franc tudja, sokat leszedtem már hajszárítóval semmi nem robbant fel. A ragacs ugyanis hőre enged.@LurkerSheik : "Tekintve hogy a Pixel 10 pro xl akku ciklusa szintén 1000 az eu cimke szerint"
Ja, csak az nem mindegy, hogy hogyan degradálódik. Az első 500 ciklus alatt 5%-ot, vagy 15-öt
A Pixelt csak példának írtam, hogy ne mindig Samsung legyen. De akkor legyen Sony.
"Nem tudom google pixelen hogy lenne, nem használtam még huzamosabban."
Egy telefon alapján meg ne jelentsük ki, hogy nem jó. -
worxland
addikt
Hogyan sikerül ennyire leamortizálni az akkukat sokaknak? Mi csak annyit csinálunk, hogy csak 80%-ra töltjük a telóinkat, tableteinket, AccuBattery szerint:
- Lassan 8 éves OnePlus 5T most 79%-os.
- Lassan 6 éves OnePlus 7 most 83%-os (és ezen rengeteg volt a játék, PubG Mobile is), plusz 99%-ban a 65W-os gyorstöltőjével volt töltve mindig.
- Másfél éves Samsung A55 most 98%-os
- Fél éves Samsung S25 Ultra 100%-os
De még a 2013-ban vásárolt Google Nexus 7 tablet, ami szinte folyamatosan töltőn volt (Internet rádióként volt használva) és 100%-on volt 10+ éven át (arra sosem jött 80%-os limitáció lehetőség) is 74%-os volt 12 év után amíg be nem döglött a képernyője idén tavasszal...
Mindegyik eredeti akkuval. De egyébként meg Samsungokba, iPhone-okba cserélik ezer helyen ha úgy alakul...Anyósom ahogy esik, úgy puffan alapon használja a telefont, amikor eszébe jut, tölti. 2 (max. 3) év alatt szokta leamortizáni az ájfon aksiját, bár tény, hogy egész nap rajta lóg. Nem érdekli, mi lenne a helyes metódus, a telefon van érte, nem fordítva. Szóval r=1 user simán megoldja az amortizációt.
-
ballington
addikt
iPhone XR, egy évre vettem a megjelenése után, használtan, tehát 6+ éves. Legtöbbször úgy töltöm, hogy este felteszem, reggel leveszem a töltőről. Most 79%-os a kapacitása, de 1-1.5 napot nálam kibír még. Mondjuk GPS-el és fotózással baromira merül. Ha nem lenne berepedve a kijelző és amúgy az egész össze-vissza, 2 évig még el lennék vele minimum.
-
DraXoN
addikt
Nem tudom google pixelen hogy lenne, nem használtam még huzamosabban.
Tekintve hogy a Pixel 10 pro xl akku ciklusa szintén 1000 az eu cimke szerint így feltetelezem hasonloan hamar degradalodna.Kinai telefonoknal pl most rakerestem a honor 400-ra az mar 1200, s25 ultra 2000x.
Egy ido utan valoszinu ezeknek a labeleknek is kijatszak majd a gyartok a minositeshez szukseges metodusat, addig viszont szerintem nem rossz tampont.
Mostmeg igazolja a gyakorlatot.mondjuk errol a szepen csengo Iqoo 7-rol nem talaltam labelt, ha china only akkor nem veletlen.
Nem épp friss modellek amik a cikkben vannak (de hát éveken át ment a teszt), csak június óta kötelező ez az energia címke. (maximum azon régebbi modelleknek van, amik még forgalomban vannak mint új modellek)
Az értékek rajta "kvázi" önbevallás alapúak (bár jegyzőkönyv kell készüljön a gyártó részéről, hogy mi alapján lett a paraméter belőve). külső labor úgy tudom csak alapos gyanú esetén vizsgálja felül a rajta szereplő értékeket.
#70secretgarden:
5 öt év security update, ben az a jó, hogy nem a megjelenéstől számít, hanem a hivatalos forgalmazás idejének végétől számít az 5 év.. így ha 1 évig árul a gyártó egy modelt, akkor ez 6 év támogatás minimum (nem pedig a korábbi már a telefon bejelentésétől számítjuk a supportot, azt 2-3 hónapra rá lesz elérhető a telefon elv)De úgy tudom angliába a legtöbb gyártó EU-spec készülékeket visz. Pl. van hangrögzítés híváskor az ottani telefonokban? Illetve a mostani Honor 400-ak is az EU-spec akukkal érkeztek, nem a nagyobb global változatokkal.
-
secretgarden
aktív tag
Jó hír az, hogy EU-ban 2027 márciusától már csak felhasználó által egyszerűen cserélhető akkus telókat lehet forgalomba hozni. (Nálunk, UK-ben fene tudja mi lesz, mert mi ugye a fene nagy bölcsességünkben kiléptünk az EU-ból). (Szintén EU-s renelkezés, hogy idéntől már 5 évig kell biztosítani biztonsági frissítéseket, kíváncsi leszek mit csinál pl. Motorola ami előszeretettel hagyta abba eddig 2-3 év után a frissítéseket.)
-
secretgarden
aktív tag
Nem tudom google pixelen hogy lenne, nem használtam még huzamosabban.
Tekintve hogy a Pixel 10 pro xl akku ciklusa szintén 1000 az eu cimke szerint így feltetelezem hasonloan hamar degradalodna.Kinai telefonoknal pl most rakerestem a honor 400-ra az mar 1200, s25 ultra 2000x.
Egy ido utan valoszinu ezeknek a labeleknek is kijatszak majd a gyartok a minositeshez szukseges metodusat, addig viszont szerintem nem rossz tampont.
Mostmeg igazolja a gyakorlatot.mondjuk errol a szepen csengo Iqoo 7-rol nem talaltam labelt, ha china only akkor nem veletlen.
Google akkui elég gázak azok alapján amiket Google korlátoz (pl. már 200 ciklus után elkezdi lassítani a töltési sebességet). Azért Google telók nem olcsók, nem kéne kispórolni belőlük a jó minőségű akksit. Samsung telói (még az alsó középkategóriások is) 2000 ciklusos cimkét kapnak...
-
secretgarden
aktív tag
Hogyan sikerül ennyire leamortizálni az akkukat sokaknak? Mi csak annyit csinálunk, hogy csak 80%-ra töltjük a telóinkat, tableteinket, AccuBattery szerint:
- Lassan 8 éves OnePlus 5T most 79%-os.
- Lassan 6 éves OnePlus 7 most 83%-os (és ezen rengeteg volt a játék, PubG Mobile is), plusz 99%-ban a 65W-os gyorstöltőjével volt töltve mindig.
- Másfél éves Samsung A55 most 98%-os
- Fél éves Samsung S25 Ultra 100%-os
De még a 2013-ban vásárolt Google Nexus 7 tablet, ami szinte folyamatosan töltőn volt (Internet rádióként volt használva) és 100%-on volt 10+ éven át (arra sosem jött 80%-os limitáció lehetőség) is 74%-os volt 12 év után amíg be nem döglött a képernyője idén tavasszal...
Mindegyik eredeti akkuval. De egyébként meg Samsungokba, iPhone-okba cserélik ezer helyen ha úgy alakul... -
LurkerSheik
senior tag
"iPhone 15 Pro maxot újkorától 80%-os limittel használtam és 10! hónap alatt 91%-ra degradálódott az akku sima napi töltéssel.
Na ott engedtem el ezt a limitezgetést."
Biztos, hogy ez minden telefonnál így lenne?
Google-n is?@negro : Előírás lesz a cserélhető akku.
Mondjuk ma se nagy cucc a legtöbb telefonban. Hajszárító, gitárpengető, PH00 csavarhúzó.Nem tudom google pixelen hogy lenne, nem használtam még huzamosabban.
Tekintve hogy a Pixel 10 pro xl akku ciklusa szintén 1000 az eu cimke szerint így feltetelezem hasonloan hamar degradalodna.Kinai telefonoknal pl most rakerestem a honor 400-ra az mar 1200, s25 ultra 2000x.
Egy ido utan valoszinu ezeknek a labeleknek is kijatszak majd a gyartok a minositeshez szukseges metodusat, addig viszont szerintem nem rossz tampont.
Mostmeg igazolja a gyakorlatot.mondjuk errol a szepen csengo Iqoo 7-rol nem talaltam labelt, ha china only akkor nem veletlen.
-
Sirus86
aktív tag
"iPhone 15 Pro maxot újkorától 80%-os limittel használtam és 10! hónap alatt 91%-ra degradálódott az akku sima napi töltéssel.
Na ott engedtem el ezt a limitezgetést."
Biztos, hogy ez minden telefonnál így lenne?
Google-n is?@negro : Előírás lesz a cserélhető akku.
Mondjuk ma se nagy cucc a legtöbb telefonban. Hajszárító, gitárpengető, PH00 csavarhúzó.Hajszarito segit abban,hogy felrobanhasson az akku. Helyette csereld ki izopropil alkoholra, es a tobbit tartsd meg. A pengotore (vagy mas hasonlo szerszamra) cseppents ra par csepp alkoholt is told vegig a kereten. szinten zenesz az akku kivetelnel. Meglasd egyszerubb lesz
-
LurkerSheik
senior tag
-
hcl
titán
Nem lep meg a teszt.
iPhone 15 Pro maxot újkorától 80%-os limittel használtam és 10! hónap alatt 91%-ra degradálódott az akku sima napi töltéssel.
Na ott engedtem el ezt a limitezgetést.Saját magam szivattam bucira, hogy majd milyen jó lesz és 2 évesen eladom 98% akkuval és kémia igazolná pedig az optimális töltöttségi szint tartását.
A nagy túróst!
Apple, a profitmaximalizálás és az akkuminőség…
EU energia címkéken az Apple termékek akkujának ciklusa a leggyengébbek közt szerepel az 1000 ciklussal. Nem véletlenül.

"iPhone 15 Pro maxot újkorától 80%-os limittel használtam és 10! hónap alatt 91%-ra degradálódott az akku sima napi töltéssel.
Na ott engedtem el ezt a limitezgetést."
Biztos, hogy ez minden telefonnál így lenne?
Google-n is?@negro : Előírás lesz a cserélhető akku.
Mondjuk ma se nagy cucc a legtöbb telefonban. Hajszárító, gitárpengető, PH00 csavarhúzó. -
Sirus86
aktív tag
Amugy jut eszembe. Nejemnek van egy Poco M6 Pro-ja. Ott anno be lett allitva, hogy akkut sose toltese 80 fele, es a gyorstoltest is kapcsolja ki. Par eves a telo mar, de siman 2-3 napot kibir meg mindig. Tok jo lenne, ha az iPhone is tudna ilyet.
-
Reggie0
titán
Jobb helyeken lehet kérdezni is

Nekünk tanították, egyetemen meg aztán főleg.
Ok, az, hogy onszorgalombol mire ker ki egy tanar az rendszerszinten nem ad tampontot.
-
negro
őstag
Mindig hülyeségnek tartottam ezt a 20-80%-ot Nem azért veszek telót, hogy az aksi kapacitásának kb felét használjam csak ki. Oké, nem hagyom teljesen lemerülni az aksit, de mindig 100%-ra töltöm fel. És ebből soha, semmilyen bajom nem származott, pedig lassan 30 éve van mobilom. Még évek múlva is majd ugyanúgy elketyegnek a telóim. Telefont, órát, notit teljesen feltöltök.
Remélem, visszahozzák a cserélhető aksikat és akkor értelmét is veszti a téma. Elhasználódott az aksi? Veszek újat, bepattintom a régi helyére, oszt csóklom.Cserelheto aksa az ip-es vizallosag miatt nem fog szerintem. Anno a "legos" LG is elbukott pedig csepp allosag sem volt elvaras akkor sokaknak. Ugy ertem ez csak szak szervizre korlatozodna. Nem keves penzert, ergo inkabb uj telot venne az ember. Otthon ha user csinalna nem biztos ugy sikerulne... En is azok koze tartozom aki 10-20% -ra merules utan teszem toltore es megy 100% -ig. 5 evente veszek telot kb. de eddig ezzel semmi gondom nem volt. Viszont nem hagyom ott. Annak ellenere toltes figyeles regota alap es nem kezd el a telo tolteni 99%-on ujra.
-
LurkerSheik
senior tag
-
Reggie0
titán
Kémia órát nem szabad ellógni.
Ezt ott se tanitjak. Meg a standard potencialt is alig.
-
LurkerSheik
senior tag
Aki kitalálta a 80-20%-ot tuti jót röhög most azokon akik nem csak elhiszik, de még hirdetik is.
Kémia órát nem szabad ellógni.
-
LurkerSheik
senior tag
87%-os a 3 éves iPhone 14 Pro-m akksija, asszony 6 éves 11 Pro-ja 81%. másfél napot röhögve elmegy mindkettő. mindennapi dolgainkra (telefon, mail, office cuccok) használjuk. töltés asszonynál általában, amikor eszébe jut, hogy kéne itthon, akkor feldobja gyorstöltőre, vagy kocsijában töltőpad, nálam gyors/lassú, ahogy éppen kijön.
Kollégám minap váltott 17 promaxra szintén 6 éves 11 pro-ról, 66% az akkuval.
Hogy kinél mennyit bír a telefon egy nap az nem igazán reprezentatív leíró formában.
Ami nekem heavy userkedés az másnak lehet szimpla napi használat vica versa -
Reggie0
titán
Egyaltalan mi az az IQOO??? Es miert pont az kepviseli az androidos telefonokat, mikozben a letezese itt legfeljebb fenykepeken keresztul tapasztalhato?
-
turbuczn
támogató
A 30-80% közötti 500 ciklus nem ugyanaz, mint az 5-100% közötti 500 ciklus. Így sokkal kevesebbet üzemel a telefon, mert rövidebbek a ciklusok. Az összes felhasznált energia 50/95 arányú a kétféle tesztben. A degradáció pedig így 6/8,8% arányú lett androidon.
Ebből neken az jön le, hogy a részleges töltés-kisütés teljesen fölösleges, nyugodtan mehet tele az akksi...Egy ciklus 0-100% között van. Tehát az egyik tesztnél kétszer merítették, és töltötték, a másiknál pedig egyszer és még egy kicsit az egy ciklushoz. Így összehasonlítható, és így méri a telefon elektronikája is, hogy egységes legyen.
-
LurkerSheik
senior tag
Nem lep meg a teszt.
iPhone 15 Pro maxot újkorától 80%-os limittel használtam és 10! hónap alatt 91%-ra degradálódott az akku sima napi töltéssel.
Na ott engedtem el ezt a limitezgetést.Saját magam szivattam bucira, hogy majd milyen jó lesz és 2 évesen eladom 98% akkuval és kémia igazolná pedig az optimális töltöttségi szint tartását.
A nagy túróst!
Apple, a profitmaximalizálás és az akkuminőség…
EU energia címkéken az Apple termékek akkujának ciklusa a leggyengébbek közt szerepel az 1000 ciklussal. Nem véletlenül.

-
ComptonLA
tag
Mindig hülyeségnek tartottam ezt a 20-80%-ot Nem azért veszek telót, hogy az aksi kapacitásának kb felét használjam csak ki. Oké, nem hagyom teljesen lemerülni az aksit, de mindig 100%-ra töltöm fel. És ebből soha, semmilyen bajom nem származott, pedig lassan 30 éve van mobilom. Még évek múlva is majd ugyanúgy elketyegnek a telóim. Telefont, órát, notit teljesen feltöltök.
Remélem, visszahozzák a cserélhető aksikat és akkor értelmét is veszti a téma. Elhasználódott az aksi? Veszek újat, bepattintom a régi helyére, oszt csóklom. -
philoxenia
MODERÁTOR
Nemzetkozi, bazi nagy ceg
Apple Business Manager is van, es rengeteg nemzetkozi kollegaval vagyok kapcsolatban, es a kezemben is megfordult eleg sok, plusz az owner ralat a statisztikakra es szokott rendre panaszkodni vagy dicsekedni ez ugyben. van Android is, de sokkal de sokkal tobb nyug van veluk (foleg user es SW), ezert nem vezettuk be nagyobb tetelben.Menedzselni nyilván könnyebb egy gyártó több termékét, mint sok gyártó rengeteg termékét. "Hey Siri! igaz?"
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Sirus86
aktív tag
Melyik cég ez, hogy több tízezer telefonakkukra rálátsz?

Nemzetkozi, bazi nagy ceg
Apple Business Manager is van, es rengeteg nemzetkozi kollegaval vagyok kapcsolatban, es a kezemben is megfordult eleg sok, plusz az owner ralat a statisztikakra es szokott rendre panaszkodni vagy dicsekedni ez ugyben. van Android is, de sokkal de sokkal tobb nyug van veluk (foleg user es SW), ezert nem vezettuk be nagyobb tetelben. -
hcl
titán
Telókba ún. HV Lipo szokott lenni. Rendszeresen nézek szétszedős videókat minfenféléről és 10 éve nem láttam 4.35v alattit telóban. De péndálul a fold 7-em akksija 4.47V-ig tölt!!!! Csoda hogy nem pukkan ki... ezek nem sima Lipo akksik. Nagyon feszegetik a határokat. 4.2v telefonokban szerintem már nagyon ritkán van.
Ja, a polimernek lehet magasabb a vége. A 4.47 tényleg beteg. 4.4 se nagyon egészséges...
-
philoxenia
MODERÁTOR
Azért a használat se mindegy, gondolom. Ami a leginkább árt az akkunak, gondolom a melegedés töltés közben, ezért utálom az órám vezeték nélküli töltését...

-
philoxenia
MODERÁTOR
Nalunk tobb tucat ezer iPhone van a cegnel, es kb a 2020-as iPhone SE-k amikra mar panaszkodnak a userek (a legregebbiek). Tehat kb. 4-5 eves telok. Ezek mindegyike rendre olyan 77-81% koruli akkuval van. Csakis supportalt telok vannak, tehat ok a legregebbiek. Erdekes modon iPhone 11-nel kevesebb a panasz. A sajat Xiaomi meg 4 evesen is nagyon jol megy. Gondlom a nagyobb telep adta puffer miatt, ahopgy irtad.
Melyik cég ez, hogy több tízezer telefonakkukra rálátsz?

-
Róby
csendes tag
Telókba ún. HV Lipo szokott lenni. Rendszeresen nézek szétszedős videókat minfenféléről és 10 éve nem láttam 4.35v alattit telóban. De péndálul a fold 7-em akksija 4.47V-ig tölt!!!! Csoda hogy nem pukkan ki... ezek nem sima Lipo akksik. Nagyon feszegetik a határokat. 4.2v telefonokban szerintem már nagyon ritkán van.
-
hcl
titán
Nalunk tobb tucat ezer iPhone van a cegnel, es kb a 2020-as iPhone SE-k amikra mar panaszkodnak a userek (a legregebbiek). Tehat kb. 4-5 eves telok. Ezek mindegyike rendre olyan 77-81% koruli akkuval van. Csakis supportalt telok vannak, tehat ok a legregebbiek. Erdekes modon iPhone 11-nel kevesebb a panasz. A sajat Xiaomi meg 4 evesen is nagyon jol megy. Gondlom a nagyobb telep adta puffer miatt, ahopgy irtad.
Nálunk is csak supportált volt, ami már nem volt az, az ment a gyárba melós telefonnak, amivel nem mehettek fel wifire, hanem egymást hívogatták, azt nyugodtan összetörhették. (Ügyeletes, karbantartás, stb.)
A sajátom meg SE 2020, a saját akkuja van most benne, az 80%, még éppen elmegy.
-
Sirus86
aktív tag
Ja, a lítium nem szereti a meleget (se).
Én is vezeték nélkül töltöm, és baromira átmelegíti. Kábelre viszont baromi hisztis mostanában minden létező telefon
Viszont : 5000 egy akku. 2026 vagy 27-ig supportált a telefon, ha nagyon rossz lesz, majd kicserélem.ON:
Amúgy egy mezei középkategóriás A-s Samsungban is baromi nagy akku van, aminek ha elhagyja a 20%-át, az még mindig baromi sok, szóval igazából napi használatra nagyon sokáig elég.
Előző munkahelyemen több száz céges telefont kezeltünk, akkuhibával, vagy amúgy elromlással alig hoztak vissza. Összetörték inkább meg beáztatták kb. a 90%-át.Nalunk tobb tucat ezer iPhone van a cegnel, es kb a 2020-as iPhone SE-k amikra mar panaszkodnak a userek (a legregebbiek). Tehat kb. 4-5 eves telok. Ezek mindegyike rendre olyan 77-81% koruli akkuval van. Csakis supportalt telok vannak, tehat ok a legregebbiek. Erdekes modon iPhone 11-nel kevesebb a panasz. A sajat Xiaomi meg 4 evesen is nagyon jol megy. Gondlom a nagyobb telep adta puffer miatt, ahopgy irtad.
-
hcl
titán
1 eve hasznalok egy iPhone SE2022-t. Az MFA miatt szinte egesz nap megy a kijelzo, es QI tolton keresztul nem megy 80 szazalek fele a toltes, mert leveszem. Amikor vezetek, vagy utazom, akkor 100%-ra toltom. Most 97%-os az akkuja (Degradalodas egy heten beluil, iOS 26 felrakasa soran/utan.) Kb negyedevente lemeritem teljesen nullara, mert ugy vettem eszre, hogy a kapacitas meres az nem jo, ha sokaig csak toltogetve van. Szerintem a degradalodas amugy a hoterheles miatt van jobban, mintsem a toltesek miatt.
Ja, a lítium nem szereti a meleget (se).
Én is vezeték nélkül töltöm, és baromira átmelegíti. Kábelre viszont baromi hisztis mostanában minden létező telefon
Viszont : 5000 egy akku. 2026 vagy 27-ig supportált a telefon, ha nagyon rossz lesz, majd kicserélem.ON:
Amúgy egy mezei középkategóriás A-s Samsungban is baromi nagy akku van, aminek ha elhagyja a 20%-át, az még mindig baromi sok, szóval igazából napi használatra nagyon sokáig elég.
Előző munkahelyemen több száz céges telefont kezeltünk, akkuhibával, vagy amúgy elromlással alig hoztak vissza. Összetörték inkább meg beáztatták kb. a 90%-át. -
Sirus86
aktív tag
1 eve hasznalok egy iPhone SE2022-t. Az MFA miatt szinte egesz nap megy a kijelzo, es QI tolton keresztul nem megy 80 szazalek fele a toltes, mert leveszem. Amikor vezetek, vagy utazom, akkor 100%-ra toltom. Most 97%-os az akkuja (Degradalodas egy heten beluil, iOS 26 felrakasa soran/utan.) Kb negyedevente lemeritem teljesen nullara, mert ugy vettem eszre, hogy a kapacitas meres az nem jo, ha sokaig csak toltogetve van. Szerintem a degradalodas amugy a hoterheles miatt van jobban, mintsem a toltesek miatt.
-
Bareszotron
aktív tag
Ha féltitek az aksit, akkor ne használjátok a telefont és ne töltsétek. Ennyi

Vagy ha már elhasználtátok, kicserélitek az akkuját.
+Ha annyira számít a hosszú üzemidő, akkor nem egy ilyen nehéz UI-val rendelkező telefont kell venni. -
hcl
titán
Bingó
Aztán rácsodálkoznak, hogy eltérően öregszik
@Janeszgol :
@Róby : Asszem nem minden gyártó feszíti 4,35-ig, az átlagos kínai töltőmodulok is 4,2-nél állnak meg. Minél feljebb van húzva, annál kisebb az élettartam...

Apple talán 4,3-4,35? -
Oldman2
nagyúr
Első gondolatom a cikket átolvasva:
„hogyan lehet összehasonlítani teljesen más akku típusokat (persze lehet), de messzemenő következtetéseket nem szabad az eredményből levonni...”
Gondolom a Droidos készülékben nem ugyanolyan típusú akkuk voltak, mint a szifonokban!?
-
janeszgol
félisten
87%-os a 3 éves iPhone 14 Pro-m akksija, asszony 6 éves 11 Pro-ja 81%. másfél napot röhögve elmegy mindkettő. mindennapi dolgainkra (telefon, mail, office cuccok) használjuk. töltés asszonynál általában, amikor eszébe jut, hogy kéne itthon, akkor feldobja gyorstöltőre, vagy kocsijában töltőpad, nálam gyors/lassú, ahogy éppen kijön.
84%-os SE2020 is elmegy 1 napot cégesként. Hívás, levelezés, néha fotózás.
-
Róby
csendes tag
Nem telljesen így van. Az akksikat cc-cv metódussal kell tölteni (constant current, constant voltage) tehát amég el nem éri a cellafeszültség a telefonokban általában megszokott 4.35 voltot addig az áramerősséget korlátozza egy fix értékre. Aztán mikor elérte a maximális feszültséget akkor átvált cv ütemmódra (ekkor van az akksi 85-90% körül) és az utolsó százalékokat úgy teszi bele hogy fokozatosan csökken az áramerösség úgy hogy fixen tartsa a feszültséget, mert az nem lépheti át a 4.35 voltot. És mivel az áram meg a feszültség szorzata a telljesítmény, ezért ebből már könnyen kiszámolható hogy a töltési telljesítmény a végén csökken. Ez nem opcionális dolog hanem ezt csak kizárólag így lehet megtenni ha a maximális kapacitást bele szeretnéd tölteni egy akksiba. Ezért lassul minden telefon töltése a végére.
-
polo493
tag
mindig feltöltöm teljesen ha meg elmegyek valahova rá töltök előtte ,sose érdekelt az akku élettartalma ha garancia lejár előtte eladom amúgy meg az aksi a legolcsóbb alkatrészek egyike ,ha kell magamnak cserélem ki megveszem olcsón kinából az aksit nem viszem szervizbe hogy horror nyereséggel cseréljék ki
-
Narxis
nagyúr
87%-os a 3 éves iPhone 14 Pro-m akksija, asszony 6 éves 11 Pro-ja 81%. másfél napot röhögve elmegy mindkettő. mindennapi dolgainkra (telefon, mail, office cuccok) használjuk. töltés asszonynál általában, amikor eszébe jut, hogy kéne itthon, akkor feldobja gyorstöltőre, vagy kocsijában töltőpad, nálam gyors/lassú, ahogy éppen kijön.
A 11 Pro-ban lehet nem ártana akkut cserélni.
-
Fecogame
veterán
-
anulu
félisten
87%-os a 3 éves iPhone 14 Pro-m akksija, asszony 6 éves 11 Pro-ja 81%. másfél napot röhögve elmegy mindkettő. mindennapi dolgainkra (telefon, mail, office cuccok) használjuk. töltés asszonynál általában, amikor eszébe jut, hogy kéne itthon, akkor feldobja gyorstöltőre, vagy kocsijában töltőpad, nálam gyors/lassú, ahogy éppen kijön.
-
snake1977
őstag
6 évig használtam egy 1 évesen vett Huawei Mate 10pro-t, mikor eladtam még mindig átlag használattal egy napot simán elpötyögött.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A jelenlegi Samsungot alap akku kímélésen használom (mindig 100%-ra töltöttem 30W-os gyorstöltésen, max 45W-al tud tölteni szupergyors töltéssel, eddig, lemerülni sem hagytam 25-30% alá), a maximális védelmet az opciók megjelenitése miatt választottam ki, mert csak így mutatja meg a lehetőségeket. Ha 100 ciklusnál lesz 1-2% degradáció, akkor is évekig fog menni még nálam ha ilyen ütemben degradálódik, mire cserélni kell az akksit 80% kapacitás körül, már nem lesz horror ára...de lehet akkor inkább készüléket fogok cserélni nem akksit. Nem értem hogy miért kell ~4000mAh akksikat használni még manapság is egy komolyabb telefonban...Vagyis részben mert kisebb kapacitás mellett többször kell tölteni és hamarabb eléri a 80%-os degradációt, amivel egy egész napot biztosan nem fog kihúzni a tulaj, de mivel már nem lesz garanciális, mehet akksit cseréltetni jó pénzért...
[kép]
[kép] -
7Heads Drago
veterán
Mint a tesztből kiderült igazból nem sokat ér. Szóval ez csak egy mítosz volt.
Az iPhonenál van fél % előnye 50 ciklus után. Cserébe a lassú töltés miatt vezetékes telefonod lesz. -
Dare2Live
félisten
2027-ben jon a kotelezo cserelheto aksis cuccok itt az EU-ban? Mire vonatkozik? Telefon, tablet, laptopok? Mar varom, kivancsi vagyok hogyan oldjak meg, minden olyan vekony...
Masreszt en a bohockodast sem ertem hogy feltolti az aksit 80%-ig, ejjel, majd hajnalban tovabb tolti 100%-ra. Minek. Toltse fel 100%-ra, majd csapja le a villanyautomatat es ne toltse.
En most ezt csinalom, este felteszem tolteni, mire furdok stb, aztan lehuzom, minek van rajta egesz ejjel
???Akkor az lenne a baj, hogy felrakod és reggel mért csak 98%os. Mért nem töltögeti vissza 99%nál mindig 100%ra.
Az ébresztés elött tölti fel 100%ra esetén keveset van 100%on, ami a gyártók szerint károsítja az aksit. 80%ra töltés opció dettó ezért van. És erre még rájön, hogy xtöltés után "vissza is vannak fogva"
Aztán mint most kiderült google, oneplus, apple.... nem értenek hozzá és rosszul tudják.
-
Semplar
őstag
3410 -es, 20+ év és második akksi

-
hcl
titán
2027-ben jon a kotelezo cserelheto aksis cuccok itt az EU-ban? Mire vonatkozik? Telefon, tablet, laptopok? Mar varom, kivancsi vagyok hogyan oldjak meg, minden olyan vekony...
Masreszt en a bohockodast sem ertem hogy feltolti az aksit 80%-ig, ejjel, majd hajnalban tovabb tolti 100%-ra. Minek. Toltse fel 100%-ra, majd csapja le a villanyautomatat es ne toltse.
En most ezt csinalom, este felteszem tolteni, mire furdok stb, aztan lehuzom, minek van rajta egesz ejjel
???Egy jó töltésvezérlő amúgy is lekapcsol, ha rajta hagyod, nem érdekes, rajta marad-e.
Meglepő dolgokban szar amúgy. Abból derül ki, hogy a folyamatosan töltőn tartott akku felpúposodik-e
-
cog777
őstag
2027-ben jon a kotelezo cserelheto aksis cuccok itt az EU-ban? Mire vonatkozik? Telefon, tablet, laptopok? Mar varom, kivancsi vagyok hogyan oldjak meg, minden olyan vekony...
Masreszt en a bohockodast sem ertem hogy feltolti az aksit 80%-ig, ejjel, majd hajnalban tovabb tolti 100%-ra. Minek. Toltse fel 100%-ra, majd csapja le a villanyautomatat es ne toltse.
En most ezt csinalom, este felteszem tolteni, mire furdok stb, aztan lehuzom, minek van rajta egesz ejjel
??? -
hcl
titán
-
g-thomas
senior tag
-
dnelb
veterán
Ez nem így van,pláne nem az i12 családnál. i13-ig bezárólag nagyobb telepet kaptam a telefonok, mint amit specifikáltak, hogy a degradálódást csökkentsék. i14-től viszont már nem csináltak ilyet. Volt is hír arról, hogy több user panaszkodott, hogy a 14-es iPhone akkuja jobban degradálódik, mint a előtte.
A magyarázat a lassabb degradálódásra a telep mérete. Lásd villanyautók. Ott 2% alatt van már az éves romlás. 2019-ben ez még évi 2.3% volt. Tehát ma egy elektromos autó 10 év alatt éri el azt 15-20% akku degradációt.
nem csak 13ig, a 16 is nagyobb telepet kapott, nekem is 103.8%rol indult
-
janeszgol
félisten
"Az viszont továbbra is homályban marad, hogy a fenti tesztben miért fáradt gyorsabban az iPhone akkumulátora, mint az iQOO-é, sokkal lassabb töltéssel is: itt a töltésvezérlés, a hőelvezetés és a kémiai összetétel is közrejátszat."
Nekem erre van egy olyan elméletem, hogy az Apple esetleg nem a legjobb elérhető minőségű akkut rakja a telefonokba....de lehet, hogy hülyeség.
Ez nem így van,pláne nem az i12 családnál. i13-ig bezárólag nagyobb telepet kaptam a telefonok, mint amit specifikáltak, hogy a degradálódást csökkentsék. i14-től viszont már nem csináltak ilyet. Volt is hír arról, hogy több user panaszkodott, hogy a 14-es iPhone akkuja jobban degradálódik, mint a előtte.
A magyarázat a lassabb degradálódásra a telep mérete. Lásd villanyautók. Ott 2% alatt van már az éves romlás. 2019-ben ez még évi 2.3% volt. Tehát ma egy elektromos autó 10 év alatt éri el azt 15-20% akku degradációt.
-
dnelb
veterán
-
hcl
titán
-
bollokcs80
Korrektor
Régi vita ez.
Használjuk e első naptól úgy a telót mintha 50%-os akksija lenne (30-80), vagy ne foglalkozzunk vele aztán cseréljünk akksit 3-4 évesen 30-50kért amikor 80% alá esik
Reddites threadeket megnézve egyébként semmit nem ér a kímélés, 3. év végére ugyanúgy beesik mindenkinek 85 alá. Inkább a hő nyírja.Én nemrég adtam el 3 éves Samsung S szériás telót, 88% körüli akksival. 20 és 90 között töltögettem. Most fél éves OP-nél még mindig 100-as az akksi.
Ezekhez képest céges Iphone 12 bő egy év után már 96 százalékos volt.
-
bollokcs80
Korrektor
-
btprg
senior tag
A 20-80% helyett inkább tartom magam ahhoz a gyakorlathoz, hogy az 550mA-es régi Nokia Lumia microUSB-s töltőt használom. Egy éjszaka alatt mindig feltöltődik nulláról is a teló, és tuti nem károsítja annyira mint a több amperes gyorstöltés.
-
Busterftw
nagyúr
En is, sot ejjel is rajta log, reggel veszem le.
5 ev utan csereltem akkut a Oneplus 7 Proban, de azt is inkabb azert mert, a hatlap megrepedt, akku cserenel az amugy is megszokott, mondom akkor kicserelem az akkut is. -
spect80
őstag
-
Watchdog
aktív tag
A 30-80% közötti 500 ciklus nem ugyanaz, mint az 5-100% közötti 500 ciklus. Így sokkal kevesebbet üzemel a telefon, mert rövidebbek a ciklusok. Az összes felhasznált energia 50/95 arányú a kétféle tesztben. A degradáció pedig így 6/8,8% arányú lett androidon.
Ebből neken az jön le, hogy a részleges töltés-kisütés teljesen fölösleges, nyugodtan mehet tele az akksi... -
spect80
őstag
-
neopeti
tag
"Az viszont továbbra is homályban marad, hogy a fenti tesztben miért fáradt gyorsabban az iPhone akkumulátora, mint az iQOO-é, sokkal lassabb töltéssel is: itt a töltésvezérlés, a hőelvezetés és a kémiai összetétel is közrejátszat."
Nekem erre van egy olyan elméletem, hogy az Apple esetleg nem a legjobb elérhető minőségű akkut rakja a telefonokba....de lehet, hogy hülyeség.
30-50k -ért? Neked milyen telefonod van amiben 50k egy akksi?
-
hcl
titán
Régi vita ez.
Használjuk e első naptól úgy a telót mintha 50%-os akksija lenne (30-80), vagy ne foglalkozzunk vele aztán cseréljünk akksit 3-4 évesen 30-50kért amikor 80% alá esik
Reddites threadeket megnézve egyébként semmit nem ér a kímélés, 3. év végére ugyanúgy beesik mindenkinek 85 alá. Inkább a hő nyírja.Meg amúgy a 80% sem jelenti azt, hogy használhatatlan a telefon
@spect80 : Kevered a töltést az akku elhasználódásával.
-
hcl
titán
Este felrakom toltore, reggel leveszem. Szorakozna a fene az ossze vissza toltogetessel... Galaxy Note 8-am 7 evnel tovabb huzta gyari akksival...
Hasonlóképpen.
-
spect80
őstag
Régi vita ez.
Használjuk e első naptól úgy a telót mintha 50%-os akksija lenne (30-80), vagy ne foglalkozzunk vele aztán cseréljünk akksit 3-4 évesen 30-50kért amikor 80% alá esik
Reddites threadeket megnézve egyébként semmit nem ér a kímélés, 3. év végére ugyanúgy beesik mindenkinek 85 alá. Inkább a hő nyírja.Az én teóriám az, hogy azért tették a 80% korlátozást az iphone-okba, mert megadja a gyorstöltés illúzióját.
Vicc, hogy a 80%-os töltöttség 45 perc alatt megvan, majd a maradék 20%-hoz további 45 perc szükséges. -
Donki Hóte
veterán
Az utóbbi pár hónapban egyszer sem raktam otthon töltőre a telefonomat.
Amikor beülök a kocsiba, akkor berakom az autóban lévő töltőpadra, az tölti, ameddig megyek az autóval és ki nem veszem a telefont
Fogalmam sincs, hogy hány százalék a töltöttsége a telefonnak, de sosincs tele, meg sosem merült le
-
Narxis
nagyúr
-
paatrick
őstag
Mindig csutkára töltöttem, most 7 éves lesz a Samsung S8
nem volt benne akkucsere. Valaki írja le melyik programmal vagy hol lehet megnézni hány százalékos. -
energy4ever
addikt
Este felrakom toltore, reggel leveszem. Szorakozna a fene az ossze vissza toltogetessel... Galaxy Note 8-am 7 evnel tovabb huzta gyari akksival...
-
hcl
titán
" Egy 77%-os kapacitású iPhone X ki sem bírta 4 óráig: 3 óra 52 perc alatt lemerült."
Az én értelmezésem szerint lóf* eltérés volt a tesztben szereplő összes telefonnál... és hát a saját ifon SE 2022-m is 80% körüli, egy napot azért kibír.Az se túl meglepő, hogy eltérő gyártmányú cellák másképpen öregednek.
-
LosBlancosRM
őstag
Régi vita ez.
Használjuk e első naptól úgy a telót mintha 50%-os akksija lenne (30-80), vagy ne foglalkozzunk vele aztán cseréljünk akksit 3-4 évesen 30-50kért amikor 80% alá esik
Reddites threadeket megnézve egyébként semmit nem ér a kímélés, 3. év végére ugyanúgy beesik mindenkinek 85 alá. Inkább a hő nyírja.Aki kitalálta a 80-20%-ot tuti jót röhög most azokon akik nem csak elhiszik, de még hirdetik is.
-
mrThomi
addikt
Ajajj bontom a popcornt... Kólát hozna valaki ?
-
dnelb
veterán
Régi vita ez.
Használjuk e első naptól úgy a telót mintha 50%-os akksija lenne (30-80), vagy ne foglalkozzunk vele aztán cseréljünk akksit 3-4 évesen 30-50kért amikor 80% alá esik
Reddites threadeket megnézve egyébként semmit nem ér a kímélés, 3. év végére ugyanúgy beesik mindenkinek 85 alá. Inkább a hő nyírja. -
bollokcs80
Korrektor
"Az viszont továbbra is homályban marad, hogy a fenti tesztben miért fáradt gyorsabban az iPhone akkumulátora, mint az iQOO-é, sokkal lassabb töltéssel is: itt a töltésvezérlés, a hőelvezetés és a kémiai összetétel is közrejátszat."
Nekem erre van egy olyan elméletem, hogy az Apple esetleg nem a legjobb elérhető minőségű akkut rakja a telefonokba....de lehet, hogy hülyeség.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! EVGA XC3 ULTRA RTX 3070Ti 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- 4db GAINWARD RTX 4090 Phantom HŰTÉS!
- Motorola G23 / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Samsung Galaxy S24 / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)







