- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- Milyen széket vegyek?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Vezetékes FEJhallgatók
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- 3D nyomtatás
- Milyen egeret válasszak?
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
evko
aktív tag
Sziasztok!
C#, windows app...
Olyan programot kellene írnunk, ami bizonyos feltételek nem teljesülése esetén (pl. Sándor nem lett kifizetve) 1 hónapban egyszer levelet küld egy beállított mail címre. Mondjuk egy adminnak, aki e levél hatására intézkedik...
Nyilván a program több funkciós, a többi az megoldható részemről... De ez a levél dolog... Hát, nem tudom...
Tudnátok valami példa programot linkelni, vagy esetleg hol keresgéljek, milyen funkció(k) után?
Eleve... A progi csak akkor küld levelet, ha el van indítva, gondolom én.. Ezzel már van is 1 hiba lehetőség.. Ha nem indítják el a progit akár adott napon (mikor ellenőrzi, hogy a feltételek rendben vannak-e), akkor ő bizony nem fog semmit csinálni... Vagy nem jól gondolom?
Köszi szépen.
-
btraven
őstag
Valamikor szerettem programozni. Szép nyugodtan leült az ember. Írt egy kis kódot. Kipróbálta. Javítgatta, tesztelgette, amíg jó nem lett. Szép nyugiban, koncentráltan.
Most is szeretek programozni. Elvileg. Most leülök és olyan érzésem van hogy nem leszek időben kész. Kapkodok, rengeteg kódot írok egyszerre, aztán futtatom, persze fele rossz. Ideges vagyok, óriási nyomást érzek.
Pedig csak egy hobbi projektet csinálok. Nincs határidő. Időm is van rá.Mi történt? Megöregedtem? Vagy ennyire tönkretettek az utóbbi évek állandó nulla határidős munkái az utolsó cégemnél?
-
kid46
aktív tag
Sziasztok. Elnézést ha rossz helyre írok, segítséget szeretnék kérni. Ios programozást szeretnék tanulni. [link] Ezt most találtam, ismeri valaki vagy inkább mást ajánlanátok és ha igen kit ? köszönöm
-
Voy15
tag
Dolgoztam UK governmentes projekten, és kifejezetten ők kérték, hogy githubot használjunk, illetve a különböző environmentekhez ec2-kat.
A confot ránk bízták, de a finishben ők külön intézték a pen testeket.
Beszéltem az ottani sys adminnal és mondta, hogy szinte mindenhol awst használnak.
Hozzáteszem, hogy ezek azért nem ilyen mi6 titkosságú dolgok voltak -
Hagyjatok mar szegenyt. Nyilvan o tudja a tutit, mig pl. az NHS kifejezetten eloirja, hogy a beszallitok publikus felhot hasznaljanak sajat megoldas helyett.
-
btraven
őstag
Nekem nem tetszett egy játékprogram és gondoltam átírok benne valamit. De a program bináris adatfájlja plusz még le volt titkosítva.
Úgy hogy egy táblázat szerint 0x65->0x78 stb. összevissza ki voltak cserélve a bájtok.
Legnagyobb meglepetésemre valaki mégis feltörte és fenn volt a neten a megoldás. -
Ispy
nagyúr
válasz
bambano #17086 üzenetére
nem fontos a forráskód titkossága
nem, nekünk nem. backend nélkül semmit sem ér, de ha meg is van valakinek, kb. nem is tudja majd értelmezni a kód alapján mi miért van úgy, ahogy, mire megfejtené a sajátját is megírhatná
egyébként is az npm korában kód titkosságról beszéni vicces, vagy akkor az a tonnányi kód, amit minden fejlesztő használ 99%-ban ingyen az mi? vagy mindenki lefejleszt mindent 0-ról magának, mert mivan ha szar a kód vagy rosszindulatú? megnézed és ha a heti letöltés 2 millió, akkor install.
de mi meg rettegjünk, mert valaki meglátja a forrást? minek? kitől? vagy csak én nem értem
a munkák nem a kódtól lesz értékes, hanem mert megoldást nyújtunk problémákra, aminek semmi köze sem a kódhoz, sem a programozáshoz, ezek csak az eszközök
-
bambano
titán
válasz
dabadab #17085 üzenetére
a google docsnak vagy minek volt az első eula-ja az, hogy amit a google docsba írtál, az a mienk.
a meltdownnak meg az a köze a githubhoz, hogy a githubon levő anyagot szerencsés esetben csak a github üzemeltetője tudja elolvasni, rosszabb esetben ha melléd költözött a szerverre valaki, akkor ő is. de megértettem, hogy nektek, programozótoknak nem fontos a forráskód titkossága.
-
dabadab
titán
válasz
bambano #17076 üzenetére
nem emlékszel a google első felhasználói szerződésére?
Szerintem valamivel kevered, de most nem hoz elő semmit a google-fum, mindenesetre az az eset se tudná nagyon alátámasztani azt, amivel riogatsz.
szerk: ja, közben jutott eszembe: meltdown. spectre.
Ennek mi köze a githubhoz? -
bambano
titán
a cloudos történetekből szinte mindig kimarad a távközlési költség és a privacy. ez egészen pontosan addig marad így, amíg az eu el nem kezdi rommá büntetni a cloudba települt szolgáltatások szolgáltatóit.
a rendelkezésre állás kérdésében annak ellenére elfogadom a véleményedet, hogy nemrég ment a sírás-rívás, mikor az ostobák kizárták magukat a facebook szerverteremből. akkor se kapcsolt be a vészcsengő senkiben? oké, egy fejlesztő cég tarthat 1-2 napos szünetet, ha lerohadt a cloud vagy a távközlés, nem publikus a szolgáltatása, nem történik semmi.
-
Ispy
nagyúr
válasz
bambano #17082 üzenetére
nincs ezzel semmi baj, mások vagyunk, másképp látjuk, ennyi
mindenki el tudja dönteni magának, én sem nézek hülyének senkit, aki nem felhőben csinálja, az ő dolga
mi sem felhőztünk sokáig, mert majd mi....de nem, inkább nem, köszi, inkább vállalom a kockázatot, hogy bármi szar beüt, de nem fog, ezért nem jóskapista it cégénél vagyunk
én nem fogok 0-24 órás 99.9%-os rendelkezésre állást vállani senki kedvéért, mert nem tudja megfizetni, a kódok meg...ott vannak mindenki gépén, a felhő csak a backup és szinkronizálás miatt van, az sem érdekel, ha valaki megszerzi, mert kb nem tudja használni semmi sem, csak pár millió sor valami számára
ráadásul ha odamegyek egy multihoz, ahol milliárdos éves árbevétel van, egész másképp veszi ki magát, hogy az MS szolgáltatását használjuk, mint az, hogy mi magunk adjuk a hátteret, és úgy értem ez előny, nem hátrány. De egyre több cég követeli meg a külsös szoftverektől is mondjuk az azure ad használatát, mert a világ ebbe az irányba megy, hát akkor mi is.
-
Ispy
nagyúr
válasz
bambano #17079 üzenetére
Nem tudom mire gondolsz, kb semmi. Más az adatbázis linkje, ennyi. Ja meg a filestream kezelés más, mert felhőbe nincsen, de ott alapból valami 300 GB az alap csomag, ha valakinek ennél több kell, akkor meg fizessen érte. Lokálisan ugye az SQL-ben lehet konfigurálni a filestream adatok kezelését. Más különbség nincsen nálunk backend oldalon, frontenden meg semmi különbség.
-
Ispy
nagyúr
válasz
bambano #17078 üzenetére
Értem, tehát ha eladsz egy szolgáltatást az ügyfeleidnek, ami a felhőben fut, az ok, de a saját kódjaid nehogymár ott legyenek, mert bezár a felhő. Hát nem tudom, kettős mérce?
Ha nem bíznék az MS-ben, akkor nem engedném az ügyfeleimnek, hogy komplett életüket tartalmazó adatbázisokat futtassanak ott, hanem megkérném őket, hogy vegyenek egy saját szervert.
-
bambano
titán
arról nem is beszélve, mert tényleg nem beszéltem róla, hogy a fejlesztői rendszerhez nem kell cloud szintű skálázódás, különös tekintettel arra, hogy a kérdező három felhasználóról beszélt.
azt hittem, ez a mondatom: "másrészt a fejlesztést támogató vas jó eséllyel semmit nem mond a futtatási környezetről." elég világosan jelzi, hogy nem a publikus futtató rendszerről beszélek. de nem.
-
Ispy
nagyúr
Arról nem is beszélve, hogy egy azure skálázhatósága és tudása messze van attól, amit egy kis cég komplett IT osztály nélkül meg tudna valósítani ésszerű pénzből. Ha több kraft kell, akkor kb. 1 darab csúszkát kell odébb lökni 2 mp alatt és tied a világ. De ha kell akkor csinálsz virtuális gépet magadnak, azure AD-t, web szervert vagy éppen feltolod az API-kat, meg még egy csomó dolog, amiről nem is tudok. Mindezt egy weboldalon kattintgatva. Csak a pénztárcád mélysége szab határt a dolgoknak.
De a gépem mentése is úgy megy, hogy szinkronízálom a nasra, az meg automata küldi fel a felhőbe a fájlokat a blobba, puff, megvan a gép backupja is.
Próbálkoztunk külsös cégekkel is, de a tizedét nem tudják ennek sokkal többért nyújtani.
-
bambano
titán
válasz
dabadab #17075 üzenetére
nem emlékszel a google első felhasználói szerződésére?
abban is ez volt, míg el nem törölte a népharag. abban egyetértünk, hogy ez egy görény történet, csak a probléma, hogy történet és nem fud.a megbízhatósághoz nálam a bizalmasság is hozzá tartozik. elhiszem neked, hogy a github rendelkezésre állása jobb, mint amit átlag wannabe linuxos összehoz, de az csak az egyik paraméter.
teljesen biztos, hogyha én egy olyan programot írnék, ami több, mint egy crud, esetleg lényegi érdeklődésre tarthatna számot, akkor biztos nem tenném cloudba. másrészt az én cuccaimnak a mért rendelkezésre állása jobb, mint a nagy cloud szolgáltatóké, de nem tőlem akarnak githubot rendelni...
szerk: ja, közben jutott eszembe: meltdown. spectre. hajrá mindenki a felhőbe!
-
dabadab
titán
válasz
bambano #17071 üzenetére
jaja, rakd csak publikus cloudba, majd hirtelen kapsz egy üzenetet, hogy mostantól minden, ami a cloudban van, az a cloud szolgáltatóé.
Ennél röhelyesebb, átlátszóbb, nyilvánvalóan megvalósíthatatlanabb szcenárióval riogató FUD nem jött össze?
ha nem fontos, akkor mehet githubra, cloudba, stb. ha fontos, akkor saját vas, backuppal, stb.
Itt azért azt kellene valahogy demonstrálni, hogy mondjuk a Github az kevésbé megbízható, mint az, amit egy kis- vagy mikrovállalkozás saját erőből össze tud rakni. Sok szerencsét!
-
Ispy
nagyúr
válasz
bambano #17071 üzenetére
Pont azért mennek a kis cégek, mint mi is a felhőbe, mert semmi kedvünk saját vasat fenntartani, karbantartani, frissíteni, kezelni. mert nem rendszergazdák vagyunk, hanem fejlesztők. Ha meg a Microsoft bezárja a bazárt, akkor egyébként is a fél világ baszhatja.
Egyébként meg ami a felhőben van, az ott van mindenki gépén is...
-
bambano
titán
válasz
K1nG HuNp #17070 üzenetére
jaja, rakd csak publikus cloudba, majd hirtelen kapsz egy üzenetet, hogy mostantól minden, ami a cloudban van, az a cloud szolgáltatóé.
alapvető kérdés, amit a projekt indításakor el kell dönteni: fontos a projekt vagy nem. ha nem fontos, akkor mehet githubra, cloudba, stb. ha fontos, akkor saját vas, backuppal, stb.
az, hogy neked miben van bizalmad, max. azt mutatja, hogy mennyire vagy tájékozott. másrészt a fejlesztést támogató vas jó eséllyel semmit nem mond a futtatási környezetről.
-
K1nG HuNp
őstag
válasz
bambano #17061 üzenetére
what? kell egy laptop meg egy internet (starbucks perfekto elég), csinálsz egy ingyenes github accountot nyitsz egy terminált meg egy vscodeot és tied a világ, ha angular app akkor 1 klikkel tolod vercelre és ennyi, nem kell azért tulspilázni, magyarországon pont hogy azokban a cégekben van 0 bizalmam akik itthoni vason tolják a szarjukat és nem cloudban.
-
dudikpal
senior tag
válasz
dabadab #17068 üzenetére
Ahh franc...
Igen, természetesen elírtam ahogy kell, de a kódban helyesen pöcörészem, ahogy írtad:(?=((\w)((?!\2)\w)\2))
Viszont a három elemű tömböm mind három eleme üres string lesz ezzel, nem pedig['zaz', 'zbz', 'bzb']
Már próbáltam matchAll()-lal is, meg persze simával is, de nem bírom kicibálni belőle. -
dudikpal
senior tag
Vesződök 1 ideje ezzel a regex-szel, és nem bírok vele dűlőre jutni.
Annyira sikerült rájönnöm 1 napi vesződés után, hogy a regex101-en elfelejtettem átkapcsolni PCRE-ről JS-re, viszont már annyira a fától az erdőt van, hogy halvány lila fingom sincs, mi a fenéért nem megy ez nekem JS-ben?!?PCRE:
JS:
A lényeg az overlapping lenne, hogy visszaadja a "zaz"-t meg a "zbz"-t is.
Tudnátok segíteni, hogy mit nézek be? -
Mike
veterán
-
Voy15
tag
Gitnek nézzetek utána, vannak a neten gyorstalpalók, nagyon gyorsan meglehet tanulni az alapokat, de ez mindenképpen kelleni fog nektek a továbbiakban, szóval ezt meg kell tanulni.
Tudjátok használni a githubot, vagy akár a bitbucketet is (mindkettő ingyenes azthiszem).
Ha kiválasztottátok, akkor az eddigi kódokat pusholjátok fel, (arra figyeljetek, hogy private repo-t csináljatok) és találjatok ki valamiféle workflowt. Általában feature branchezni szoktak, azaz külön létrehoztok az alap branchből másolatokat és egy-egy adott branchen csak egy-egy feature-t csináltok meg.
De ha csak hárman vagytok akkor akár azt csinálhatjátok, hogy mindenki létrehoz magának egy-egy branchet, és majd a végén ezeket összemergelitek. Ez hosszútávon nemtudom mennyire tud működni, de már ez is 100x hasznosabb lesz ahhoz képest ahol most vagytok. -
dabadab
titán
Szerintem itt nem igazán köcsögösködés ment, inkább nagyon mély meglepetés.
2022-ben nem egy, hanem három olyan fejlesztő, akik nem hagy nem használnak, hanem láthatóan még nem is hallottak a gitről (vagy legalább az SVN-ről vagy bármi verziókövető rendszerről), az nagyon meglepő.
(És mégmielőtt: én is nagyon kis cégnél dolgozok, saját kezűleg deployoltam a Jira containert, és az otthoni hobbyprojektjeim (amikkel aztán tényleg csak én szöszölök) is git repoban vannak)
-
Mike
veterán
Azért hagy gratuláljak azoknak akiknek normális válasz helyett csak köcsögösködésre futotta.Sok mindent vártam volna tőletek, de ezt azért nem, főleg nem a prohardveren. Nem mindenki dolgozik nagy cégnél ahol csak egy csavar a gépezetben. Ennek a szegmensnek is megvan a maga szépsége, mert itt bizony nem tolnak alád semmit, mindent magandank kell megcsinálni, kialaíktani. És nem kell ágyuval lőni verébre.
-
Mike
veterán
Sziasztok
Angularban osztott munkához (több fejlesztő dologozik egy projecten) tudtok ajánlani valami egyszerű és olcsó eszközt?
-
-
Voy15
tag
válasz
sisi22 #17047 üzenetére
Tudnod kell, hogy milyen logika alapján akarsz dolgokat megjeleníteni/elrejteni. Miután ezek megvannak, be kell kérned az olvasoktól ezeket a paramétereket, hogy pontosan tudjad kire-mi jellemző. Ezt többféle módon is teheted, de jelenleg a legelterjedtebb a regisztráció->profil kitöltés, adatok mentése jellemzően valamilyen adatbázisba. (Szóval igazándiból egy login system profillal)
Miutàn ez megvan, és az olvasó szèpen kitöltötte a profilját, és be is jelentkezett vele, te tudni fogod mi jellemző rá (mert ugye ezeket az infokat bekértük regisztrációnál) és ezek infok alapján úgy tudod változtatni a frontendet ahogy csak akarod.Ezt az egészet többféle frontend/backend/adatbàzis kombóval is eltudod érni, eléggé széles a paletta.
-
dqdb
nagyúr
válasz
zsolti_20 #17044 üzenetére
Sajnos Visual Stuidoban ezt nem tudom elkészíteni macOS-re
De. Xamarin Forms, vagy az utódjának tekinthető, és hamarosan megjelenő MAUI, amely a .NET platformfüggetlen UI megoldása lesz.Alternatíva lehet JS-ben fejlesztve az Electron (cserébe kapsz egy komplett böngészőnyi bloatware-t a háttérben), C++-ben a Qt is (a maga licencelési nyűgjeivel) és a wxWindows.
-
zsolti_20
senior tag
Sziasztok,
Van egy kisebb projektem amit C#-ban valósítottam meg Windowsra. Érkezett pár kérés, hogy jó lenne egy hasonló app macOS-re is.
Nincs szó extrém dologról, csupán egy .csv filet importálok be ebbe az appba, majd egy lenyitható menüből kiválasztható minden oszlophoz 1-1 érték, így kialakítva egy header linet minden oszlopnak.
Majd van egy gomb ami kiexportálja a kiválasztott header értékekkel, így létrehozva a megfelelő elnevezést minden oszlophoz. Később ez a .csv file importálásra kerül egy másik programba, és a header line alapján ismeri fel, hogy melyik oszlop mit tartalmaz.
Sajnos Visual Stuidoban ezt nem tudom elkészíteni macOS-re ezért alternatíva után kutatok. Eszembe jutott a VBA, csak a dizájn miatt nem lenne a legjobb befutó, és még normális .csv file importálást sem sikerült megoldani rajta.
Tudnátok ajánlani nekem pár olyan fejlesztőkörnyezetet amivel hasonló dolgot megtudok oldani? Olyasmit keresek mint a visual studio, hogy betudjam pakolni a gombokat és a text boxokat ahelyett, hogy ezeket kódból kellene létre hoznom.
Milyen fejlesztő környezet ajánlott macOS-hez? -
Hello,
Valakinek van ötlete esetleg?
Kéne egy lehető legegyszerűbb megoldás arra, hogy egy Android Webview (tehát gyak. egy telefonos böngészde, de leginkább egy bármilyen böngészőn) megjelenő oldal kitöltse függőlegesen a képernyőt (vagy akár vízszintesen).
Tehát vagy HTML oldalról (a meta viewport device-height, scale 1, ilyesmi nem nagyon érdeklik), vagy Android oldalról akkorára skálázni az oldalt, hogy az függőlegesen a képernyőre férjen... Akkor is, ha kisebb, tehát akkor bezoomolni.
Semmi működő nincs erre
A webview controlnak azt mondva, hogy setinitialscale, nem érdekli
-
zooltan8
csendes tag
Szép estet kívánok mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy valaki tudna e nekem segíteni R-ben vagy R Stúdióban egy feladat elkészítésében? A részleteket privátban elmondom. Sajnos már próbálkoztam több helyen de sehol nem jártam eddig sikerrel! Köszönöm szépen előre is mindenkinek! -
sisi22
aktív tag
Jobb hijan itt kerdezem, hogyan lehet "interaktiv" weboldalt csinalni?
Peldaul egy kerdesre irok egy nagyon reszletes, mindenre kiterjedo megoldast, de annak csak mindig azon reszet lassa az illeto, ami relevans a szamara. (pl. egyedulallo, akkor a csaladi tema ne jelenjen meg nala)
-
btraven
őstag
Régi számítógépek voltak igaziak és drágák. Kolléganőnél volt egy IBM PC ami akkor drágább volt mint a belvárosi lakásuk.
[link] itt egy másfél millió dolláros Apple 1- be kell tölteni BIOS-t kazettáról. Nem várt eredménnyel. -
zsolti_20
senior tag
-
zsolti_20
senior tag
Sziasztok! Szeretnék lekérni egy értéket javascript segítségével Google Chrome consoleban egy weboldalon, de elég fura dolog történt és nem igazán jövök rá miért vagy hogyan működik így, pedig egy viszonylag egyszerű dologról van szó amit már több százszor csináltam.
Van ez a sor a weboldal kódjában:<input type="hidden" name="alma" value="kecske">
Ezt maga a weboldal tartalmazza. Ennek az értékét szeretném lekérni ezzel a sorral:
document.getElementsByName("alma")[0].value
És ezt a hibát kapom:
"Uncaught TypeError: Cannot read properties of undefined (reading 'value')
at <anonymous>:1:49"
A vicces az egészben az, hogy ha az oldalon nyomok egy jobb klikket Chromeban, "vizsgálat" és az "Elements" fülön nyomok egy keresést a "kecske" kulcsszóra, megtalálom az értéket. Kétszer rákattolok nyomok egy entert, majd bedobom újra Consoleba a lenti kódot akkor megkapom az értékét:document.getElementsByName("alma")[0].value
'kecske'
Viszont ha ezután vissza megyek az "Elements" fülre és bezárom a lenyílt szekciókat amik akkor nyíltak meg amikor manuálisan kerestem az értékre és lefuttatom újra a Consoleban a kódot akkor ugyan azt a hibát kapom hogy:
"Uncaught TypeError: Cannot read properties of undefined (reading 'value')
at <anonymous>:1:49"
Hogyan lehetséges, hogy manuális kereséssel mintha aktiválnám az értéket, de egyben nyitva kell lennie minden szekciónak. Hiszen az értéket már tartalmazza, de úgy látszik nem vagyok képes hozzá férni amíg manuálisan meg nem nézem mi az értéke. -
sztanozs
veterán
válasz
gordonfreemN #17034 üzenetére
Igen, azt akartam írni hogy gyökér könyvtárból nem szeret semmi indulni.
-
-
zsolti_20
senior tag
válasz
disy68 #17031 üzenetére
Olyan sokat nem szoktam Javascripttel foglalkozni, de néha nagyon hasznos tud lenni.
Nem is tudtam, hogy ez ennyire okos hogy még gombot is betudok illeszteni. Így sokkal könnyebb lesz.
Viszont van egy kis probléma amit most fedeztem fel. A weboldal minden alkalommal egy tokent generál ami beilleszt az URL-be. Ugye a tempermonkey az URLt figyeli és ha megegyezik akkor futtatja a scriptet. Ez az URL a script szerkesztésénél változtatható.
A problémám az, hogy minden alkalommal mikor meglátogatom az oldalt egy új tokent kap, így a weboldal neve mindig más lesz. Megtaláltam a megoldást amivel letudom kérdezni a jelenleg kiosztott token nevét, de sajnos nem tudom, hogy ez a scripten belüli URL-hez illeszthető-e. Tehát hogy lehet-e dinamikus. Ez a token mindig az URL végére kerül. -
gordonfreemN
addikt
válasz
gordonfreemN #17024 üzenetére
Jó, közben csak én bénáskodtam a regeditben nagyon figyelni, melyik mappáb an hozod létre az uj key-t
-
zsolti_20
senior tag
válasz
Silεncε #17026 üzenetére
Szia,
Köszi, ez teljesen bevált.
Véleményed szerint mi a legjobb megoldás arra, ha nem szeretném hogy egyből lefusson a script? Látom hogy lehet engedélyezni a tampermonkey futását és leállítani így végül is lehet ki és be kapcsolgatni, de biztosan létezik szebb megoldás is erre.
Te mivel indítanád a script futását? -
zsolti_20
senior tag
Sziasztok!
Egy egyszerű dologgal jöttem ma, remélem tudok segíteni.
Írtam egy kisebb JavaScript kódot ami automatikusan letölti a tartalmat amit egyébként gombnyomással kellene. Ezt a kódot a Google Chrome consolejába illesztem be minden alkalommal.
A kérdésem az, hogy lehetséges ezt a kódot egy külső fileból lefuttatni, úgy hogy hatással legyen a weboldalra? Így nem kellene külön a consoleba bele mennem, hanem csak kétszer kattolok az asztalon lévő filera és meg is vagyok.
Ez kicsit felhasználóbb baráttá tenné, és másnak is át tudnám adni aki nem annyira ért ezekhez a dolgokhoz. -
gordonfreemN
addikt
válasz
gordonfreemN #17023 üzenetére
így sikerült: [link]
Vagyis még mindig nem megy, de már a regeditben benne van -
gordonfreemN
addikt
válasz
gordonfreemN #17022 üzenetére
mindre ugyanazt a hibát hozza, amit lent mutzattam.
-
sztanozs
veterán
válasz
gordonfreemN #17019 üzenetére
Ellenőrizd le az Execution Policy-t:
Get-ExecutionPolicy -List
és vagy állítsd át (ha tudod):Set-ExecutionPolicy -ExecutionPolicy Undefined -Scope CurrentUser
vagy írd alá a szkriptet (ha nem tudod átállítani, de az aláírt szkriptek engedélyezettek):Set-AuthenticodeSignature -FilePath C:\CSVcopyBOND1.ps1 -Certificate $cert -IncludeChain All
-
sztanozs
veterán
válasz
gordonfreemN #17019 üzenetére
Írd alá a szkriptet és akkor talán futtatható lesz. Nálunk is kb ez van...
-
gordonfreemN
addikt
válasz
gordonfreemN #17018 üzenetére
-
gordonfreemN
addikt
válasz
gordonfreemN #17017 üzenetére
Kozben meg is lett, nem creationtime kellett mert mivel másoltam az módosult. Helyette a LastWriteTime parancs kellett
-
gordonfreemN
addikt
Sziasztok.
elakadtam egy powershell témában, meg is mutatnám miután lírom mi lenne a cél.
Egy gép csv kiterjesztésű fájlokat ment le a gyártott termékekről. Ezt lementem a saját meghajtójára (mondjuk drive A), ami fel van csatolva helyi hálón egy magasabb szintű hálózaton lévő gépre. Ez a magasabb level-ben lévő gép lát egy másik meghajtót is (mondjuk drive B). Cél: a két (A és B) meghajtó közt fájlcsere. A gyártógépről a CSV fájlokat másolni szeretném a drive B-re.
Addig el is jutottunk batch fájlal is, hogy másoljon. A gond a következő: Úgy szeretnénk a másolást, hogy T napon T-1 nap adatait másolja át mondjuk T-1 00:00-tól T 00:00-ig. .bat fájlal nem sikerült ezt megoldani, átmentünk powershell-re, ott már majdnem siker, mert lehet paraméterezni a tól-ig-ot is, de valamiért ha tesztfájlokon futtatom, csak T-2 nap fájljait másolja. Vagy T-3. vagy T. De T-1-et nem sikerült elérni.Bemásolom a kódot, hátha tudtuk segíteni.
$Source = "\\innen"
$Destination = "\\ide"
$EarliestModifiedTime = (Get-date -Hour 0 -Minute 0 -Second 0).AddDays(-1)
$NotOlderThanTime = (Get-date -Hour 0 -Minute 0 -Second 0)
get-childitem -Path $Source |
Where-Object { ( ($_.CreationTime -ge $EarliestModifiedTime) -and ($_.CreationTime -lt $NotOlderThanTime) ) } |
move-item -destination $Destination -PassThru -
K1nG HuNp
őstag
válasz
bambano #17014 üzenetére
engem sosem zavart melóban ha nem csak a munkakörben szereplő programozási nyelvvel kellett érintkeznem, amíg nem a kávét főzették velem egészen úgy voltam vele hogy miért ne
pl tök fun dolog volt papír alapú szerződés templateket htmlben megírni hogy utána egy headless chromeval kitöltve lescreenshotoljam azt
-
bambano
titán
legegyszerűbben ezt úgy lehet megoldani, hogy közlöd, nem a te dolgod.
a második legegyszerűbb, hogy csinálsz egy űrlapot wordben, kinyomtatod x példányban és szétosztod.
a harmadik legegyszerűbb, hogy csinálsz egy excel táblát és abba írod a kérdéseket, és egy-két függvénnyel kiértékeled.
a negyedik legegyszerűbb, hogy acrobatban (nem acrobat readerben) csinálsz egy olyan pdf-et, ami tartalmaz beviteli mezőket is, és töltsék ki azt.abban teljesen biztos vagyok, hogyha nekiállsz programozni, soha nem készül el és soha nem szabadulsz a feladattól. tehát azt oldd meg, hogy meg se kapd a feladatot.
-
ace05
senior tag
Sziasztok!
Elnézést ha rossz helyen vagyok. Segítséget szeretnék kérni. Enyhe C# és php ismeretem van, Munkahelyen rámakarnak sózni (nem erre vettek fel), hogy csináljak egy Kérdőív szerű offline alkalmazást. Aminek a funkciója annyi lenne, hogy az user töltsön egy kérdőívet, előre megadott választási lehetőségekkel és a végén értékelje ki automatikusan, hogy pl " mivel ezeket választottad, ezért a következőt javasoljuk....etc" Ezt mibe lehetne a legegyszerűbben megcsinálni? Vagy van valami alap amiből elindulhatnék?
Ha jól gondolom azért ez egyszerű lenne, mert lényegében feltételekbe kell rakni (ha ez+ez+ez igaz akkor írja ki ezt) nem ? -
coco2
őstag
Sziasztok!
Winapival kellene olyasmi példa részlet, mint ez itt -> stackoverflow blog ip4 upd socket C example, csak éppen ip6-ra. MS oldalon találtam egy kiganéjzni való példát, jobb híjján elboldogulok azzal. Ha véletlenül valakinek kevésbé sületlen kódja is van saját archívumban ipv6 udp server beérkező csomag echo-ra (xp környezetben kell majd futnia, csak C alkalmazás jó), megköszönnék valami fellinkelt rövid forrás file-t.
Jó, igen lusta dö* vagyok
-
K1nG HuNp
őstag
fincsi ez a rust de ugyan azt erzem mint a gonal, egyszeruen nem tud annyira fejlesztobarat lenni mint a TS/JS es a node. Nem talalkoztam meg olyan business needdel amit nem TSben lett volna a legegyszerubb leirni. Plusz kurva jo az osszes devtool es a deploy is pofon egyszeru..
bar lenne napi feladatom ahova rust tipusu speed kellene mert annyira irnek mar ilyesfajta kodot de sajnos nem ez a valosag -
btraven
őstag
"In 2005, the roguelike community established a yearly event, the 7DRL Challenge, in which developers are challenged to create a roguelike in seven days. This allows one to have the shared misery of knowing you are not the only one rushing to patch game-breaking bugs at the 167th hour."
Jaj
-
-
bandi0000
nagyúr
Van itt valakinek mélyebb tapasztalata TFS szerver build-el? Úgy örököltem meg a dolgokat, viszont most egy Androidos build nem akar lefutni, sőt elindulni se igazából, mert panaszkodik arra, hogy gradle -nek kell a java 11 és most 1.8-al akarom használni.
Helyben Android Studioban lefordul, ott a JDK-nak való igaz, hogy a 11 van beállítva. TFS szerverre most felraktam a 11-et de ugyan azt dobja, és lövésem sincs merre induljak el, mert egyáltalán nem ismerem a működését sem
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- E-roller topik
- Fotók, videók mobillal
- MasterDeeJay: Natív 3Dfx Glide Windows11 alatt Voodoo1 és Voodoo2-vel.
- Milyen széket vegyek?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Vezetékes FEJhallgatók
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude 5490 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest