Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    Csak egy kérdés.... mégis mi tud beégni egy oled panelen, mikor az LG WRGB panelt használ évek óta?

    Idézet: " harmadik módszert az LG dolgozta ki, és röviden WRGB, hosszabban White OLED With Color Refiner Technology néven illeti. Ennek lényege az, hogy az OLED technológia segítségével a panel csak és kizárólag fehér fényt állít elő, amelyet az alpixelek fölé elhelyezett színszűrő alakít vörös, zöld illetve kék színűre – az egyik alpixel fölé pedig semmi nem kerül, az fehér színnel világít, az RGBW pixelstruktúra előnyeit (főleg a nagyobb maximális fényerőt) kihasználandó. Ennek a megoldásnak nemcsak az az előnye, hogy teljesen kiküszöböli az alpixelek különböző színű fény kibocsátásából adódó, élettartambeli eltérések okozta problémát, hanem az is, hogy a gyártás során az OLED lényegét adó szerves réteg felvitelénél nem kell a különböző színű alpixelekkel „vacakolni”; ez egyrészt olcsóbbá teszi a gyártást, másrészt lehetővé teszi nagyobb méretű panelek rentábilis előállítását is."

    Tehát nincs kék oled cella, sem zöld, sem egyéb. Akkor mégis mi tud beégni? A színszűrő? :F Vagy én vagyok akkora balfék, hogy nem értem? Vagy "csak" marketing az oled ellen ez a "beégés" mizéria?

    Nem kutyázni, ha kérhetném... :D

    2013-ban az 55EF950V például RGBW volt még, aminél azért teljesen másképp fest a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák