Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz bbkmachine #22205 üzenetére

    bbkmachine: Tamront nézegettem én is de a 17-55-nek talán pontosabbnak és gyorsabbnak írták a fókuszát, gyorsnak valóban nagyon gyors és halkabb mint a tamron, végülis pontos is mert fixen van elcsúszva így talán kalibrálás után rendben lesz. A képminőségét is megnéztem, volt amelyik tartományban az egyiket, másikban a másikat hozták ki élesebbnek, sok helyen egyértelműen a canont csak ugye az ára...

    Néztem hasonló 2.8-as sigmát de arra sok panasz volt. A tamron 2.8-as 17-50 VC obija is jó lenne ha nem lenne olyan vacak a képe, a stabi nem ártana csak arról még azt is olvasni lehet, hogy berántja exponálásnál a képet a stabi ezért kikapcsolva használják, akkor megint a non vc marad versenyben. Na de gondoltam egy nagyot és eddig nem mondanám, hogy teljesen bejött :)

    Alx.Mercer: LV és AF között van eltérés sajnos, nem óriási de van. Váz is lehetne problémás de 50 1.8, 10-18 stm, 18-135 stm, 70-300 vc tamron van a 17-55 mellett és mindegyik obival hibátlan az AF és éles képet ad, de pl 17-40-es obival is éles.

    .DLL: L-es képminőség lehet amikor éppen minden összejön, a háttérelmosás valóban szép, a stabi halkan dolgozik, az USM része sem hangos, kidolgozása szuper :)
    18-135 STM az csúcs obi, nem is adom el hiába van lefedve az a tartomány más obikkal, kirándulni, utazni tökéletes, a képe nagyon jó, az AF az a villámnál is gyorsabb :)

    nfsu17: ez 2,8-on is téveszt, a rekeszelés is azért segíthet mert nő az éles tartomány. 17-40 is jó obi bár a tartomány nem túl nagy amit lefed, ismerősöm 5dmk2-re pont akkor vett 17-40-et amikor én 17-55-öt, jó obi az is de FF-re váltani még jó darabig nem akarok és ez APS-C vonalat akartam tökélyre fejleszteni a 70D és 17-55 2.8 párossal ami jelenleg csak részben teljesül.

    Most állítgatom az AF-et, 17 mm 2,8-on nem téveszt sokat csak a papírlap közepére élesítve az alja az ami valóban éles... (W+6 körül lesz a tuti, T állásban még ezután tesztelem) valamennyire belövöm hátha jobb lesz de ettől függetlenül jeleztem a 220volt felé a garanciális problémámat.

    Az állítással csak az a baj, hogy amint megváltoztatom a távolságot már nem éles a tesztábra közepe... lehet másfajta beállításra van szükség ami csak a kamera kft tud elvégezni.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák